Ugrás a tartalomhoz

Hírek

106736 replies to this topic

#1121 mindentbele

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2470 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 08:34 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: forever green - Dátum: 29 August 2017 - 08:12 PM

Sajnálom Mészölyt! De Neki most mennie kellett. Véleményem szerint az elmúlt 10 év legjobb edzője volt, de sajnos megadta magát a vezetőségnek és ebbe belebukott. Ha lett volna egy Keneseije, Guzmicsa vagy egy Vöröse akkor szebb is lehetett volna ez az időszaka.
Az új edzőtől félek. Szentest ne, légyszi ne, ha nem akarunk nb2-ben stadiont avatni akkor ne. Hasonlóan felkészült edző kell mint amilyen a Csertői, vagy a Mészöly volt. De nagyon gyorsan kellene az új edző!

Mert!
Csütörtökig van lehetőség még igazolni, utána már csak az Iszlait lehetne visszahozni (szabadon igazolható).

én is így gondolom, bár szerintem, ami lejött a nyilatkozataiból és meccseken a habitusából, túlságosan "langyos" volt. Sokkal keményebben kellett volna viselkednie a meccseken, az edzéseken, és az öltözőben. Nem igazán nézem ki belőle, hogy igazán fanatizálni tudna, felpörgetni. a szakmai tudását viszont tényleg el kell ismerni az elért eredményei miatt. talán túl jó ember volt, ide nem az kell, hanem egy kemény ember.
Mindörökké HALADÁS! HAJRÁ HALI! MINDENT BELE!
http://www.bkozep.gportal.hu/

#1122 forever green

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1160 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 08:12 PM

Sajnálom Mészölyt! De Neki most mennie kellett. Véleményem szerint az elmúlt 10 év legjobb edzője volt, de sajnos megadta magát a vezetőségnek és ebbe belebukott. Ha lett volna egy Keneseije, Guzmicsa vagy egy Vöröse akkor szebb is lehetett volna ez az időszaka.
Az új edzőtől félek. Szentest ne, légyszi ne, ha nem akarunk nb2-ben stadiont avatni akkor ne. Hasonlóan felkészült edző kell mint amilyen a Csertői, vagy a Mészöly volt. De nagyon gyorsan kellene az új edző!

Mert!
Csütörtökig van lehetőség még igazolni, utána már csak az Iszlait lehetne visszahozni (szabadon igazolható).
"Húsz éve már, több is talán;
Hogy nap-nap után, minden szombat délután;
meccsre vitt az én apám!
Mesélt nekem egy csapatról, és ettől volt vidám;
Igen ettől volt vidám, s nekem tátva volt a szám!"

#1123 mindentbele

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2470 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 07:47 PM

.

#1124 mindentbele

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2470 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 07:46 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Jakus - Dátum: 29 August 2017 - 03:37 PM

Azért, mert nekem annyira nagyon nem tetszik, amit művel a klubvezetés az elmúlt hónapokban. Ezzel a lépésükkel Mészölyt nevezték meg az elsőszámú felelősnek a kialakult helyzetért, holott szerintem nem ő az. Emellett például a klub kommunikációja is hagy maga mögött némi kívánnivalót.
Az a középcsapat státusz, amit korábban is írtál, nem lenne ellenemre, csak szerintem ettől mostanra eltávolodtunk. Az első két szezonunk, amit már úgy játszottunk le, hogy Illésék voltak a többségi tulajdonosok, szerintem több, mint rendben volt. A jó szereplésben elévülhetetlen érdemei voltak elsősorban Mészölynek, a csapatnak, és a minőségi igazolásoknak (A két Wils, Király, Bosnjak, Williams, Kovács Lóránt).
Viszont úgy gondolom, a téli veszteségeinket (Hegedűs, Gaál) nem sikerült megfelelően pótolni. Tavasszal Williams vezetésével sikerült a kulcsfontosságú mérkőzéseinket megnyerni, ennek a következménye a 6. hely, de a szezonvégi, májusi produktumunk nem sok jót ígért. Ahhoz, hogy ez a középcsapat státusz fennmaradjon, időnként erősíteni is kell. Nyáron volt néhány nehezen magyarázható igazolásunk: Grumics, Tóthék, vagy Pinte. Ők alig játszottak idáig, többnyire a padra se férnek, emellett a 97-es fiataljainkban én nem érzem azt a pluszt, mint Jancsó, Rácz, vagy Polgár esetében. Azt a luxust nem lehet megengedni, hogy a csapat ne a mindenkori lehető legerősebb összeállításban lépjen pályára.
Azt a korábbi állításomat fenntartom, hogy a keretünk magja nem rossz. Iszlai hiányzik, ővele egyértelműen erősödnénk. Plusz egy jó belső védő.

97%-ban igazat adok, csak tudod, új tulajdonost nem tudsz csak úgy varázsolni, leakasztani a fáról... ha meg nem lenne tulajdonos, akkor nem NB2 lenne, hanem megyei 1 vagy még az sem...
választhatsz a szar meg a még szarabb közül

#1125 mindentbele

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2470 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 07:36 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: köbüki - Dátum: 29 August 2017 - 07:31 PM

Ez azért van így, mert ezek a sztár játékosok még ki sem lépnek az öltözőből, már küldik az infót. Néhányan ráadásul szerintem tényleg rosszindulatúan, hogy az érdekeiknek megfelelően alakuljanak már a szurkolóknál az események. A szurkoló a hülye mert mindent elhisz.

hát én nem hiszek :D

#1126 mindentbele

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2470 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 07:33 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Borsika - Dátum: 29 August 2017 - 07:19 PM

Hőzöngés (meg hányás) helyett tessék cáfolni ha jobban tudsz valamit.

ez a válaszom, ebben minden benne van:

2007/2008 NB2: 1.,
2008/2009 NB1: 3., (16 csapat)
2009/2010 NB1: 8., (16 csapat) EL indulás (2 forduló)
2010/2011 NB1: 8., (16 csapat)
2011/2012 NB1: 8., (16 csapat)
2012/2013 NB1: 8., (16 csapat)
2013/2014 NB1: 6., (16 csapat)
2014/2015 NB1: 14., (16 csapat)
2015/2016 NB1: 5., (12 csapat)
2016/2017 NB1: 6., (12 csapat)
2017/2018 NB1 (12 csapat): 33 fordulóból 7 ment el, még 26 van hátra, gödörben van a csapat,

- nekem nincsenek belső informátoraim, nincsen edzői és játékvezetői szaktudásom sem, pletykákra nem adok, kártyából nem szoktam jósolni, így azt sem tudom, hogy ki lesz a két kieső (főleg nem 26 meccsel a vége előtt)
- kijárok a meccsre szurkolok
- és nem írogatok légből kapott baromságokat
- el tudom fogadni a realitást, hogy ma Szombathelyen a jelenlegi vezetéstől, akik követnek el hibákat (mint mindenki) középszintű csapatra telik
- ja és akkor nem járnék meccsre, ha az általad megemlített bunda király (aczélzoli) lenne az edző.

#1127 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3131 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 07:31 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: mindentbele - Dátum: 29 August 2017 - 06:55 PM

eszméletlen, hogy itt mindenki mennyire kibaszottul jól informált, itt bazdmeg mindenki tudja az öltözői titkokat, ki kit fúr meg, kivel pacsizik, melyik játékos mennyit kért, kinek mit határoztak meg a tulajdonosok...
ennél az undorító magyar focinál, csak a mindent titkot tudó, mindenhez értő "szurkoló"-tól lehet nagyobbat hányni...

Ez azért van így, mert ezek a sztár játékosok még ki sem lépnek az öltözőből, már küldik az infót. Néhányan ráadásul szerintem tényleg rosszindulatúan, hogy az érdekeiknek megfelelően alakuljanak már a szurkolóknál az események. A szurkoló a hülye mert mindent elhisz.

#1128 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3131 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 07:28 PM

Összességében azt gondolom, hogy -bár idén voltak érdekes megoldásai- legkevésbé Mészöly tehet a kialakult helyzetről.

Alapvetően a gond az, hogy a nyáron egyáltalán nem sikerült a csapatot megerősíteni. Mondjuk ez korábban sem volt megszokott, de az most kimondottan rosszul igazoltak. Ramos kivételével egyik játékos sem tett hozzá semmit a csapatjátékhoz, többen még csak pályára sem tudtak lépni. Ez alapvetően meghatározza a jelenlegi helyzetet, mert a gyenge keret ebben a kiegyenlítettebb mezőnyben kis szerencsétlenséggel tényleg vesszőfutásra van ítéltetve.
A kialakult helyzetben a játékosok sem éppen pozitívan álltak a dolgokhoz. Már eleve Iszlai hosszabbítása körül is voltak érdekes fejlemények, talán egy kicsi túlértékelte magát és -gondolom a menedzsere biztatása miatt- annyira nem is törte magát a hosszabbításon. Kicsit Nagy Gabi szindrómába esett azzal a különbséggel, hogy ő még csapatot sem tudott magának találni (mondjuk ebben pont különbözik a példámtól, mert ő kész szerződéssel távozott az Újpesthez, jóval magasabb pénzért). Tehát itt egy olyan játékost sírnak vissza egyesek, aki tulajdonképpen sehova nem kellett az NBI-ben.
Aztán itt vannak a nagy öregek- mindenekelőtt a Halmosi. Tőle sem állt távol soha becsmérelni a játékostársai tudását. Persze a fanatikusok majd azt mondják- hogy ő joggal tette mindezt. De talán elfelejtjük már, hogy volt olyan fél év, amikor 20 mFt-ért játszott és ilyen összegért azért még ma is lehetne találni épkézláb játékost. Nálam ő a Haladás Hosszú Katinkája (utóbbi persze többszörös olimpiai- és világbajnok...). Ahogy Katinka nélkül nincs úszószövetség, addig a Halmosi nélkül nincs Haladás, ameddig itt van. A csapategység egyébként korábban is többször megbomlott, de akkor többnyire más játékosokkal volt gondjuk, mert az edzőkkel többnyire jóba voltak (kivéve talán a Szentest, aki magát IQ-ban kicsit gazdagabbnak tartotta és emiatt távolságtartóbb volt a játékosokkal általában).

A végére maradt a tulajdonosi kör. A Haladásnál sem volt soha olyan tulajdonosi kör, aki a saját pénzét rakta volna a csapatba. Vagy csődbe vitték a klubot (Sákovics), vagy az arannyá voltázott trombitarézből finanszírozták (Bíró Péter), vagy az állami pénzt fejték. A nincsből nehéz valamit hozni, ha termelni nem tudnak (akadémia nem működik). Külföldit nem tud venni (mert nincs pénz), illetve nem is játszhat, mert akkor meg az MLSZ nem utal. A foci költségei (elsősorban a játékos fizetések) a TAO pénzek miatt ugyanakkor úgy megugrottak, hogy egyre nehezebb nullára kihozni a költségvetésüket. Idén ráadásul plusz két fideszes csapat is megjelent a piacon, a Felcsút pedig tarolt is.

Rövid távú megoldás tényleg csak az lesz, ha a Mészáros lölö megjelenik a Homlok képében és nagytakarítást tart. Akkor majd nem kell fiatal,lesz külföldi, ha kell két nap alatt állampolgárságot is kaphat akárki. De hosszabb távon ez sem jelent megoldást, mert csak még nagyobb lesz a baj, ha majd a nemzet gázszerelője nem kap annyi EU-s pénzt és a megmaradt forrásait nem tudja több csapatra osztani. És itt biztos, hogy a Hali lesz az első kieső láncszem, nem a Felcsút, vagy a horvát csapata.

#1129 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1329 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 07:23 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Borsika - Dátum: 29 August 2017 - 06:38 PM

Gondolom a két sztárnak mondott veteránunk - Halmosi és Király - élen járt Mészöly megfúrásában.

Nem Mészöly ragaszkodott az alultáplált fiataljaink játszatásához, meg a szarabnál szarabb igazolásokhoz. Nem ő nem tudott megegyezni Iszlaival sem. Ezt kapta fentről, kötelező volt neki úgy ugrálni, ahogy Illésék fütyültek. Nincs olyan hülye edző, aki kezdőként játszatná az nb2-es szintet el nem érő "kutyákat".

Ha a Felcsút meccs sok a vezetőknek, akkor nyugodtan Király bácsit is lehetne nyugdíjazni, mert amit ő alakított, az nincs arányban sem a sztárgázsijával, sem okot nem ad a sztárallűrjeire a csapatban.

Ha egy Pacsi jön, na őt a helyi levitézlett kiskirályok gyönyörűen fogják pitiztetni, és megyünk szépen az nb2-be.

Az az érzésem, hogy a fentieknek sok igazság tartalma van!

#1130 Borsika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 264 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 07:19 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: mindentbele - Dátum: 29 August 2017 - 06:55 PM

eszméletlen, hogy itt mindenki mennyire kibaszottul jól informált, itt bazdmeg mindenki tudja az öltözői titkokat, ki kit fúr meg, kivel pacsizik, melyik játékos mennyit kért, kinek mit határoztak meg a tulajdonosok...
ennél az undorító magyar focinál, csak a mindent titkot tudó, mindenhez értő "szurkoló"-tól lehet nagyobbat hányni...

Hőzöngés (meg hányás) helyett tessék cáfolni ha jobban tudsz valamit.

#1131 mindentbele

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2470 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 06:55 PM

#1132 Borsika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 264 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 06:38 PM

Gondolom a két sztárnak mondott veteránunk - Halmosi és Király - élen járt Mészöly megfúrásában.

Nem Mészöly ragaszkodott az alultáplált fiataljaink játszatásához, meg a szarabnál szarabb igazolásokhoz. Nem ő nem tudott megegyezni Iszlaival sem. Ezt kapta fentről, kötelező volt neki úgy ugrálni, ahogy Illésék fütyültek. Nincs olyan hülye edző, aki kezdőként játszatná az nb2-es szintet el nem érő "kutyákat".

Ha a Felcsút meccs sok a vezetőknek, akkor nyugodtan Király bácsit is lehetne nyugdíjazni, mert amit ő alakított, az nincs arányban sem a sztárgázsijával, sem okot nem ad a sztárallűrjeire a csapatban.

Ha egy Pacsi jön, na őt a helyi levitézlett kiskirályok gyönyörűen fogják pitiztetni, és megyünk szépen az nb2-be.

#1133 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 298 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 04:58 PM

Hatalmas köszönet az elmúlt bő két évért, Géza! Egy roppant kiegyensúlyozott első osztályban sikerült egy nem különösebben erős keretet úgy irányítani két szezonon át, hogy lényegében a kiesés szele sem csapott meg minket, miközben sokkal erősebb vagy nevesebb csapatok is sokszor a vonal alatt küzdöttek. Talán az elmúlt évtized legfelkészültebb Hali-edzője volt, és vezetésével a csapat sokszor kimondottan jól is focizott, de lelketlenül csak a legritkább esetben.

Személy szerint bosszantónak tartom, hogy két és fél év ilyen szintű eredményei után néhány rosszul sikerült meccs, valamint a "helyi kiskirály" ügyei miatt meneszteni kell egy edzőt, akinél gyakorlatilag esélytelen jobbat találni a közeljövőben. Rossz mentalitás ez, de persze nem szombathelyi specialitás, valahogy általános dolog ez manapság. Sajnos nem a leggyengébb láncszemet (de még csak nem is a második-harmadik leggyengébbet) cseréli most a klub, amiért kár, hiszen Mészöllyel hosszú távon lehetett volna itthon számolni, magyar szinten versenyképesnek lenni ezzel a kerettel is.

Szóval köszönet ezért a bő két évért, én szerettem ezt a csapatot és a szakmai stáb hozzáállását is, ez a kirúgás pedig nem is feltétlenül a következő két hétben fog majd rossz döntésnek tűnni, de gyanítom, hogy visszasírjuk még hosszabb távon ezt az időszakot és ezt a stábot!
"Kínt, s üdvöt a Haladásban találjon" /Goethe: Faust/

#1134 halihó

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 887 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 04:57 PM

Itt nem csak a Mészőly a felelős a kialakult helyzetért ő megy a többiek maradnak. Iszlait vissza!!! Még egy normális középhátvédet! További sok sikert Géza!!!

#1135 Hali 75

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 424 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 03:40 PM

Ide normális igazolások kellenek Jagodics és haverjai helyett. Szégyelljétek magatokat!

#1136 Jakus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 700 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 03:37 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: mindentbele - Dátum: 29 August 2017 - 03:09 PM

miért is?
ez max a birópéter időszakra volt igaz...

Azért, mert nekem annyira nagyon nem tetszik, amit művel a klubvezetés az elmúlt hónapokban. Ezzel a lépésükkel Mészölyt nevezték meg az elsőszámú felelősnek a kialakult helyzetért, holott szerintem nem ő az. Emellett például a klub kommunikációja is hagy maga mögött némi kívánnivalót.
Az a középcsapat státusz, amit korábban is írtál, nem lenne ellenemre, csak szerintem ettől mostanra eltávolodtunk. Az első két szezonunk, amit már úgy játszottunk le, hogy Illésék voltak a többségi tulajdonosok, szerintem több, mint rendben volt. A jó szereplésben elévülhetetlen érdemei voltak elsősorban Mészölynek, a csapatnak, és a minőségi igazolásoknak (A két Wils, Király, Bosnjak, Williams, Kovács Lóránt).
Viszont úgy gondolom, a téli veszteségeinket (Hegedűs, Gaál) nem sikerült megfelelően pótolni. Tavasszal Williams vezetésével sikerült a kulcsfontosságú mérkőzéseinket megnyerni, ennek a következménye a 6. hely, de a szezonvégi, májusi produktumunk nem sok jót ígért. Ahhoz, hogy ez a középcsapat státusz fennmaradjon, időnként erősíteni is kell. Nyáron volt néhány nehezen magyarázható igazolásunk: Grumics, Tóthék, vagy Pinte. Ők alig játszottak idáig, többnyire a padra se férnek, emellett a 97-es fiataljainkban én nem érzem azt a pluszt, mint Jancsó, Rácz, vagy Polgár esetében. Azt a luxust nem lehet megengedni, hogy a csapat ne a mindenkori lehető legerősebb összeállításban lépjen pályára.
Azt a korábbi állításomat fenntartom, hogy a keretünk magja nem rossz. Iszlai hiányzik, ővele egyértelműen erősödnénk. Plusz egy jó belső védő.
Egy élet, egy szerelem, egy vallás: Haladás!
Haladás - A bölcsőtől, a sírig és még tovább
1919media

#1137 Borsika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 264 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 03:36 PM

Köszönjük Géza a munkádat! Sok sikert és jó egészséget!

#1138 TAXIDRIVER®

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 623 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 03:13 PM

Egy pozitívumot azért látok. A fórumot a vezetők is olvassák, így nem falrahányt borsó tán a szurkolói kritika... Ezt ebból gondolom, hogy ők is "megszólalnak" itt, szép megfogalmazással tudatják velünk, hogy nincs itt semmi gond, minden überfasza. :)

Vannak akik azt hiszik a futball olyannyira fontos, úgyszólván élet-halálkérdése. Biztosíthatok mindenkit: a futball sokkal több.

#1139 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1329 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 03:09 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Jakus - Dátum: 29 August 2017 - 02:59 PM

Ez megint aktuális lett:
"Urak, akik a Haladás dolgait igazítjátok: Adjátok vissza a csapatomat! Ne mondjátok, hogy keressek más klubot a világban, mert nincs más klub a világon, ami az enyém lenne, ezen az egyen kívül. Ne mondjátok, hogy befogadtok ebbe, vagy abba a szurkolótáborba, mert nincsen nekem azokban a szurkolótáborokban semmi keresnivalóm. Ne mondjátok, hogy lelek majd csapatot bárhol máshol, mert a más csapata nem az én csapatom. Az én számomra nincs szépségük azoknak a kluboknak. Adjátok vissza az én Haladásomat! És az se mondjátok, hogy nem én vagyok az egyetlen, akinek ez a sorsa, mert ezrek döntöttek úgy, hogy többet nem járnak meccsre, és én egy vagyok csak a sok közül. Számomra nem vigasztalás, hogy ezreknek fáj ugyanaz, ami nekem, magamnak fáj, ami bennem fáj. Adjátok vissza a csapatomat!
Urak! Én alázatosan elhiszem, hogy nagyok vagytok és hatalmasok, hogy kisujjatok egyetlen mozdulatára új arcok érkeznek, a régi kedvencek távoznak, új öltözők épülnek az Akadémián, de mindezeken túl hinni szeretném azt is, hogy szívetek mélyén Haladás szurkolók vagytok, és nem játékosneveldének használjátok a csapatomat. De ezt csak akkor hihetem el, ha eltörlitek a rontást, ami játékaitok nyomán erre a klubra rászabadult, és visszaadjátok a csapatomat! Mind együtt vagytok felelősek ezért a rettenetes helyzetért, valamennyien, kik a Haladás dolgait intéztétek futballpályán, VIP-páholyban, Városházán, Akadémián. Nem érdekel sem a politikátok, sem a világnézeti kérdéseitek, sem nagyszabású elgondolásaitok, melyekkel a Haladás sorsát rendezni kívánjátok. Egy dolog érdekel csupán: Adjátok vissza a csapatomat!"

Én már leszoktam a cigarettáról, az italról, a kávéról, a nőkről, csak a Haladásról nem tudok leszokni.

#1140 mindentbele

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2470 Hozzászólás:

Elküldve: 29 August 2017 - 03:09 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Jakus - Dátum: 29 August 2017 - 02:59 PM

Ez megint aktuális lett:
"Urak, akik a Haladás dolgait igazítjátok: Adjátok vissza a csapatomat! Ne mondjátok, hogy keressek más klubot a világban, mert nincs más klub a világon, ami az enyém lenne, ezen az egyen kívül. Ne mondjátok, hogy befogadtok ebbe, vagy abba a szurkolótáborba, mert nincsen nekem azokban a szurkolótáborokban semmi keresnivalóm. Ne mondjátok, hogy lelek majd csapatot bárhol máshol, mert a más csapata nem az én csapatom. Az én számomra nincs szépségük azoknak a kluboknak. Adjátok vissza az én Haladásomat! És az se mondjátok, hogy nem én vagyok az egyetlen, akinek ez a sorsa, mert ezrek döntöttek úgy, hogy többet nem járnak meccsre, és én egy vagyok csak a sok közül. Számomra nem vigasztalás, hogy ezreknek fáj ugyanaz, ami nekem, magamnak fáj, ami bennem fáj. Adjátok vissza a csapatomat!
Urak! Én alázatosan elhiszem, hogy nagyok vagytok és hatalmasok, hogy kisujjatok egyetlen mozdulatára új arcok érkeznek, a régi kedvencek távoznak, új öltözők épülnek az Akadémián, de mindezeken túl hinni szeretném azt is, hogy szívetek mélyén Haladás szurkolók vagytok, és nem játékosneveldének használjátok a csapatomat. De ezt csak akkor hihetem el, ha eltörlitek a rontást, ami játékaitok nyomán erre a klubra rászabadult, és visszaadjátok a csapatomat! Mind együtt vagytok felelősek ezért a rettenetes helyzetért, valamennyien, kik a Haladás dolgait intéztétek futballpályán, VIP-páholyban, Városházán, Akadémián. Nem érdekel sem a politikátok, sem a világnézeti kérdéseitek, sem nagyszabású elgondolásaitok, melyekkel a Haladás sorsát rendezni kívánjátok. Egy dolog érdekel csupán: Adjátok vissza a csapatomat!"

miért is?
ez max a birópéter időszakra volt igaz...