Ugrás a tartalomhoz

Terhes lehetek?

148 replies to this topic

#41 loveguru

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 01 február 2012 - 11:56

Tisztelt Doktor úr! Ma volt barátnőm menstruációjának utolsó napja, reggel még gyenge vérzése volt,de délután már semmi.délután együtt voltunk, és lehet,hogy későn húztam, ki, valószínű nagyon kevés sperma ment a hüvelyébe, ezután rögtön kimondta barátnőm vízzel. Mekkora az esély rá hogy terhes?

#42 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 29 január 2012 - 10:03

View PostSzandi21, on 24 január 2012 - 03:07 , said:

2 és fél hete együtt voltam a barátommal menstruáció után 1 nappal nem védekeztünk mert babát tervezünk.
Rá egy hét múlva véreztem egy cseppet. Olvastam hogy beágyazódás után lehetséges a kis vérzés!
Sokat görcsöl a hasam mint amikor megakarna jönni.
Lehet hogy terhes vagyok?

Kedves Szandi21!

Sok fiatal hölgy kérdezi tőlem kétségbeesve, hogy ha így és így, ekkor és ekkor voltak együtt, vajon lehet-e terhes. Válaszomat nekik általában azzal szoktam kezdeni, hogy egy termékeny korú nőnél gyakorlatilag a menstruációs ciklus bármely napján bekövetkezhet terhesség.

Természetesen azért különböző időszakok vonatkozásában jelentős a különbség a teherbe esés valószínűségében. Sajnos azt kell mondanom: annak, hogy valaki rögtön a menstruációt követő első napon történt együttlétből teherbe essen, viszonylag csekély az esélye.

A teherbe esés valószínűsége a tüszőrepedés napján, illetve annak közvetlen közelében a legnagyobb. Egy átlagos, 28 nap körüli menstruációs ciklusú hölgynél ez nagyjából 2 héttel a menstruáció kezdete utánra tehető. A hímivarsejtek ugyanakkor nem élnek akármilyen hosszú ideig: vagy a hüvelybe kerülést követő rövid pár napon belül "szembetalálkoznak" egy kiszabadult petesejttel, vagy nem jöhet létre a megtermékenyülés.

Ha tehát a fenti infókat "összegyúrja", akkor abból világosan kitűnik, hogy ha a közösülés sokkal hamarabb történik, mint a menstruáció kezdete utáni 10. nap, akkor bizony nagyon kicsi a teherbe esés esélye. Hiszen a hímivarsejtek nagy valószínűséggel nem érik meg élve a menstruáció kezdetét kb. 2 héttel követő tüszőrepedést.

Ha Önnek szokatlanul hosszú, bő egy hétig tartó menstruációja van, s az ezt követő első napon volt együtt barátjával, akkor talán van némi esélye a várandós állapotnak. Ha átlagos, 3-4 napos menstruációval kalkulálunk, akkor viszont szinte lehetetlen, hogy a menstruáció utáni napon -- tehát a vérzés kezdetétől számított 4-5. napon -- a hüvelybe került hímivarsejtek "élve kibírnák" a tüszörepedésig, tehát a vérzés kezdete utáni 13-15. napig.

Véletlenek persze vannak (pl. ha egy soron és renden kívüli tüszőrepedés következik be véletlenül), de matematikailag egy ilyen időzítésű együttlétből bizony ritkán fogan meg kisbaba!

Kívánom, hogy közös vágyuk minél hamarabb teljesüljön! Minden jót kívánva köszöntöm:

Dr. BuBo

#43 Szandi21

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 24 január 2012 - 03:07

Üdvözlöm!
2 és fél hete együtt voltam a barátommal menstruáció után 1 nappal nem védekeztünk mert babát tervezünk.
Rá egy hét múlva véreztem egy cseppet. Olvastam hogy beágyazódás után lehetséges a kis vérzés!
Sokat görcsöl a hasam mint amikor megakarna jönni.
Lehet hogy terhes vagyok?
Köszönöm

#44 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 12 január 2012 - 10:34

View PostEmese, on 03 január 2012 - 02:14 , said:

A párommal menstruáció után két nappal November 16.-án voltunk eggyütt védekezés nélkül.Nem bennem ment el,de volt előnedv.Azóta megjött ujra a menstruációm December 9.-én ugyan ugy ahogy szokott,addig tartott és annyi volt amennyi szokott,azt szeretném kérdezni,hogy lehetek még terhes ???Mert interneten olvastam olyanokat,hogy több hónapig megjött és mégis terhesek voltak.Eléggé nyugtalanit,ja és terhességre utaló jel azóta sincs és tegnap megjött ujra ugyan ugy,ugyan ölyan erősséggel.

Ha figyelmesen átolvassa az elmúlt háromnegyed évtized "Lehetek-e terhes?" jellegű ezernyi kérdésére adott ezer -- és lényegében mindig egyforma!!! -- válaszomat, Ön is kitalálhatja a megoldást! ;)

Igen, helyesen írják, ahol írják: elméletileg bizony előfordulhat, hogy még a megtermékenyülést követő néhány hónapban sem marad el a menstruáció. Tehát bekövetkezik a havi vérzés -- báráltalában ilyenkor azért mennyiségileg kicsit kevesebb, minőségileg valamennyire más -- annak ellenére, hogy közben már fennáll a terhesség.

Ez a dolog azonban a ritka kivételek közé tartozik. Általában arra lehet számítani, hogy ha megjött a menstruáció, akkor ezzel "elmúlt a terhesség veszélye".

Hogy konkrétan az Ön esetében az általános, gyakori eset áll-e fenn (tehát hogy nem terhes), vagy a szokatlan, különleges és ritka forgatókönyvvel állunk szemben (hogy esetleg terhes a menstruáció ellenére), azt nincs ember, aki garantáltan megmondaná.

Kicsit olyan helyzetbe hoz akérdéssel, mintha azt kellene megjósolnom, hogy kihúzzák-e a jövő heti ötös lottón a 15-öst. Hát lehet, hogy kihúzzák, de 18-szor valószínűbb, hogy nem. :)

Ha ennyi megnyugtatás nem elég Önnek, akkor csak egyet tudok tanácsolni: vásároljon a gyógyszertárban egy megbízható terhességi tesztet, végezze el. Ennek eredménye alapján -- remélhetőleg -- megnyugszik majd! :)

Minden jót kívánva köszöntöm:

Dr. BuBo

#45 Emese

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 03 január 2012 - 02:14

Üdvözlöm!!

A párommal menstruáció után két nappal November 16.-án voltunk eggyütt védekezés nélkül.Nem bennem ment el,de volt előnedv.Azóta megjött ujra a menstruációm December 9.-én ugyan ugy ahogy szokott,addig tartott és annyi volt amennyi szokott,azt szeretném kérdezni,hogy lehetek még terhes ???Mert interneten olvastam olyanokat,hogy több hónapig megjött és mégis terhesek voltak.Eléggé nyugtalanit,ja és terhességre utaló jel azóta sincs és tegnap megjött ujra ugyan ugy,ugyan ölyan erősséggel...a válaszát előre is köszönöm

#46 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 27 november 2011 - 09:46

View PostLinda569, on 19 november 2011 - 08:13 , said:

Megjöt a mensim és normálisan hála istenek de szeptemberbe csak véres barnafolyásom volt csak oktoberba nem jöt meg és én azt is olvastam meg halotam hogy lehet a citromlétöl mert akkor nagyon sok citromlét ittam vagyis limonádét nem lehet hogy atol nem jött meg rendesen?

Kedves Linda; nem lehet! :-) A citromlé semmilyen hatással nincs a menstruációra.

Örülök, hogy végül rendesen "megjött"; remélhetőleg csak arról van szó, hogy még túl fiatal, s nem teljesen rendszeres a ciklusa.

Dr. BuBo

#47 Linda569

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 19 november 2011 - 08:13

View PostDr. BuBo, on 16 november 2011 - 02:09 , said:

Kedves Linda!

14 éves korban a lányok egy nem elhanyagolható részénél még nem tekinthető stabilnak a menstruációs ciklus. Jó lenne persze tudni, hogy mióta, s hány hónapon keresztül volt rendes, rendszeres menstruációja..., de akárhogy van is: nincs abban semmi csodálatos, ha ilyen fiatal korban még kimarad egy-két -három hónapra.

Nagy izgalomra tehát nincs ok..., feltéve persze, ha valóban biztos vagy benne, hogy nem feküdtél le senkivel, s hogy kézzel, vagy más módon sem kerülhetett be ondó a hüvelybemeneted környékére.

Persze ha novemberben sem jön meg, vagy ha szokatlan színű, szagú, állagú, időtartamú menstruációt/vért észlelnél, akkor azért mégis azt tanácsolom, hogy csak fordulj nőgyógyászhoz! Hidd el: nem fáj, nem harap! :)

És -- ha mondjuk tényleg se szeptemberben, se októberben, se novemberben nem jött meg, esetleg decemberben sem --, akkor megnyugtatóbb lesz számodra is úgy nekivágni az év végi ünnepeknek, ha biztosan tudod már: nincs különösebb baj!

Mielőbbi megnyugvást kívánva köszöntelek:

Dr. BuBo

Tisztelt Doktor Úr!

Megjöt a mensim és normálisan hála istenek de szeptemberbe csak véres barnafolyásom volt csak oktoberba nem jöt meg és én azt is olvastam meg halotam hogy lehet a citromlétöl mert akkor nagyon sok citromlét ittam vagyis limonádét nem lehet hogy atol nem jött meg rendesen?

#48 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 16 november 2011 - 02:09

View PostLinda569, on 07 november 2011 - 08:44 , said:

14 éves multam oktoberba nekem agusztusba jött meg utoljára a menstruációm és szeptemberbe meg valami véres barnafolyásom volt nem sima menstruáció oktoberba meg egyáltalán nem volt semmi a mai napig sajnos de nőgyogyázhoz féleg elmeni mit tegyek?De terhes nem vagyok mert még nem feküdtem le senkivel azért meg felújazni magam nem fogom mert nem vagyok hülye!Nagyon szépen kérem írjon valami jó tanácsot a nőgyogyászaton kivül és nyugtason meg...

Kedves Linda!

14 éves korban a lányok egy nem elhanyagolható részénél még nem tekinthető stabilnak a menstruációs ciklus. Jó lenne persze tudni, hogy mióta, s hány hónapon keresztül volt rendes, rendszeres menstruációja..., de akárhogy van is: nincs abban semmi csodálatos, ha ilyen fiatal korban még kimarad egy-két -három hónapra.

Nagy izgalomra tehát nincs ok..., feltéve persze, ha valóban biztos vagy benne, hogy nem feküdtél le senkivel, s hogy kézzel, vagy más módon sem kerülhetett be ondó a hüvelybemeneted környékére.

Persze ha novemberben sem jön meg, vagy ha szokatlan színű, szagú, állagú, időtartamú menstruációt/vért észlelnél, akkor azért mégis azt tanácsolom, hogy csak fordulj nőgyógyászhoz! Hidd el: nem fáj, nem harap! :)

És -- ha mondjuk tényleg se szeptemberben, se októberben, se novemberben nem jött meg, esetleg decemberben sem --, akkor megnyugtatóbb lesz számodra is úgy nekivágni az év végi ünnepeknek, ha biztosan tudod már: nincs különösebb baj!

Mielőbbi megnyugvást kívánva köszöntelek:

Dr. BuBo

#49 Linda569

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 07 november 2011 - 08:44

Tisztelt Doktor úr!

Én egy nagyon nagy kérdésel forulok magához és remélem sikeresen is tud rá válaszolni!14 éves multam oktoberba nekem agusztusba jött meg utoljára a menstruációm és szeptemberbe meg valami véres barnafolyásom volt nem sima menstruáció oktoberba meg egyáltalán nem volt semmi a mai napig sajnos de nőgyogyázhoz féleg elmeni mit tegyek?De terhes nem vagyok mert még nem feküdtem le senkivel azért meg felújazni magam nem fogom mert nem vagyok hülye!Nagyon szépen kérem írjon valami jó tanácsot a nőgyogyászaton kivül és nyugtason meg köszönöm elöre is a választ és minél előbb válaszoljon köszönöm!

Üdv:Linda

#50 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 17 oktĂłber 2011 - 01:43

View Postnyuszikah, on 16 oktĂłber 2011 - 08:12 , said:

A párrommal a menstruációm első napján együtt voltunk és nem védekeztünk.Azt szeretném kérdezni, hogy hány százalék esély van arra, hogy terhes vagyok?

View Postnyuszikah, on 16 oktĂłber 2011 - 08:12 , said:

A párrommal a menstruációm első napján együtt voltunk és nem védekeztünk.Azt szeretném kérdezni, hogy hány százalék esély van arra, hogy terhes vagyok?

Kedves nyuszikah!

Fogamzóképes korú nő teherbe esésének az esélye elvileg a menstruációs ciklus egyetlen napján sem nulla! Megfelelő védekezés híján, picike valószínűséggel ugyan, de a menstruációt követő első napon is teherbe lehet esni... :( Ennek az esélyét nem nagyon lehet, de nem is érdeme számszerűsíteni. Ha mégis mindenáron egy számot akar, hasra ütve azt mondanám: 1-2 %.

Dr. BuBo

#51 nyuszikah

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 16 oktĂłber 2011 - 08:12

#52 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 14 oktĂłber 2011 - 12:37

View PostMano1994, on 12 oktĂłber 2011 - 08:22 , said:

Párommal a menstruációt követő első napon voltunk együtt. Nem védekeztünk. Szeretném megkérdezni, hogy így, hogy az ovuláció oly messze van még és a hímivar sejtek sem élnek hetekig. Lehetek-e terhes? A ciklusom nem ugrál. Teljesen betartja a 28 napos ciklust.

Kedves Mano!

Fogamzóképes korú nő teherbe esésének az esélye elvileg a menstruációs ciklus egyetlen napján sem nulla! Tehát igen, megfelelő védekezés híján, picike valószínűséggel ugyan, de a menstruációt követő első napon is teherbe lehet esni... :(

Dr. BuBo

#53 Mano1994

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 12 oktĂłber 2011 - 08:22

Kedves Doktor Úr!

Párommal a menstruációt követő első napon voltunk együtt. Nem védekeztünk. Szeretném megkérdezni, hogy így, hogy az ovuláció oly messze van még és a hímivar sejtek sem élnek hetekig. Lehetek-e terhes? A ciklusom nem ugrál. Teljesen betartja a 28 napos ciklust.

üdvözlettel: Mano

#54 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 09 oktĂłber 2011 - 08:55

View PostNikyyy, on 03 oktĂłber 2011 - 05:30 , said:

Az lenne a kérdésem hogy a menstruációm előtt 7 nappal még teherbe eshetek?

Kedves Nikyyy!

Fogamzóképes korú nő teherbe esésének az esélye elvileg a menstruációs ciklus egyetlen napján sem nulla! Tehát igen, megfelelő védekezés híján, ugyan nem túl nagy valószínűséggel, de a menstruáció előtt hét nappal is teherbe lehet esni... :(

Dr. BuBo

#55 Nikyyy

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 03 oktĂłber 2011 - 05:30

Jónapot!!
Az lenne a kérdésem hogy a menstruációm előtt 7 nappal még teherbe eshetek?

#56 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 22 szeptember 2011 - 08:56

View Postbabababa, on 21 szeptember 2011 - 11:03 , said:

Az lenne a kérdésem, hogy fenn áll-e a veszélye annak, hogy teherbe estem, ha a barátom szeretkezés elött egy kicsit elélvezett a hasára(ezt nem vettük észre és nem töröltük le) és ezek után óvszerrel voltunk együtt??
Be kéne vennem egy 72 órás gyógyszert vagy el kéne mennem a nőgyógyszomhoz?

Ezredszer is ugyanaz a kérdés, amire ezredszer is csak ugyanazt a tanácstalan választ tudom adni:

Igen, elméletileg teherbe lehet így esni, hiszen a barátja hasára került élő hímivarsejtek egy része később a heves szeretkezés, intenzív egymáshoz dörgölőzés következtében a hüvelybemenet közelébe kerülhetett. Vagy éppen -- simogatásokat, tapizásokat követően -- éppen az Ön vagy barátja kezéről kerülhetett be a hüvelybemenetbe. Innentől kezdve aztán csak szerencse dolga, hogy megtörtént-e a teherbe esés, vagy sem.
Természetesen azért látni kell, hogy ilyen "csalafinta módon" a teherbe esés matematikai esélye nem túl nagy.

És pont ez a kettősség az én problémám ezredszerre is: elméletileg igen, teherbe eshetett, matematikailag azonban ennek az esélye meglehetősen kicsi. Mármost aztán ember (orvos) legyen a talpán, aki megmondja a tutit, s eldönti, hogy egy ilyen helyzetben feltétlenül indokolt-e -- az amúgy brutálisan nagy hormonlökéssel járó -- 72 órás esemény utáni fogamzásgátló bevétele! Én sem tudom megmondani, melyik tanáccsal ártok többet: ha azt mondom, hogy nagyon kicsi az esélye a teherbe esésnek, ezért ne vegye be a tablettát ---, s netán mégis teherbe esik, akkor bizony tanácsommal nagy bajba sodortam! Ha viszont azt mondom, hogy minimális ugyan a terhesség kockázata, de -- biztos, ami biztos -- vegye be a gyógyszert, akkor meg a nagy hormonlökéssel járó gyógyszer nem elhanyagolható kockázatainak teszem ki; rossz esetben akár trombózist, tüdő-, agy-, stb. embóliát is kaphat tőle.

Hogy a két kockázat közül melyiket vállalja be, azt engedje meg, hogy ne én döntsem el: mivel kiszámíthatatlan "lottózás" az egész, Ön ikszelje be a számokat! :-) Ha beveszi, azzal kockáztat, ha nem veszi be, azzal kockáztat. Igaz: mindkettővel nagyjából egyformán kicsit kockáztat...

Ennyi. Egyetlen összefoglaló jó tanácsot tudok adni a jövőre nézve -- szintén ezredszer próbálom leírni ezen a fórumon --: Már az előjáték során is tessék vigyázni az össze-vissza csurgó-csöpögő váladékokkal, hiszen nem csupán az élvezéskor kilövellő ondó, hanem már akár az izgalmi előnedv is tartalmazhat életképes hímivarsejteket. A szexuális együttlét hevében pedig teljesen ellenőrizhetetlen, hogy ezeket a váladékokat ki, hogyan, hova keni, "tapperolja" tovább...

Mindenesetre drukkolok, hogy ne legyen semmi gond; minden jót kívánva köszöntöm:

Dr. BuBo

#57 babababa

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 21 szeptember 2011 - 11:03

Jónapot!
Az lenne a kérdésem, hogy fenn áll-e a veszélye annak, hogy teherbe estem, ha a barátom szeretkezés elött egy kicsit elélvezett a hasára(ezt nem vettük észre és nem töröltük le) és ezek után óvszerrel voltunk együtt??
Be kéne vennem egy 72 órás gyógyszert vagy el kéne mennem a nőgyógyszomhoz?

#58 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 07 szeptember 2011 - 11:15

View PostAmary 91, on 07 szeptember 2011 - 07:50 , said:

Lehet most értetlennek tűnök majd amit letetszett írni azt megértettem és nagyon hálás vagyok érte hogy válaszolt és megnyugtatott .
:) Mert nem szeretnék még gyereket hisz csak 20 éves vagyok és tanulni szeretnék még ,de még visszatérve az előző üzenetemben lévő dologra .Ön leírta hogy:
Megnyugtatom: természetesen csak a legelső levél beszedésének első hetében kell más módon védekezni. Ezt követően már folyamatos a védelem: azokon a napokon is, amikor egyáltalán nem szed gyógyszert, s persze akkor is, amikor az új és új levelek első 7, 17, vagy akárhány tablettáját szedi éppen... :D :D :D
De én csak még egy tablettát vettem be akkor az előző este " persze a második levélből" és utána másnap történt meg, nem a 7.- et vagy többediket mint amit ön tetszett írni .
Akkor megnyugodhatok ?- hogy az az egy tabletta is véd már másnap is? Válaszát előre is köszönöm és ne haragudjon hogy ilyen értetlen vagyok :)

Drága Amary!

El sem tudom képzelni, hogyan tudnék az előző írásomnál is egyértelműbben fogalmazni, de azért megpróbálok:

Teljesen mindegy, hogy hányadik doboz hányadik tablettájánál, hol, hogyan, milyen hosszan, milyen pózban ;), stb. van együtt barátjával: amíg a gyógyszert előírásszerű periódusonként szedi, örökkön-örökké védve van, illetve védve lesz mindig is a terhesség ellen!

Ha ez sem elég megnyugtató, szóljon, és nekirugaszkodom harmadszor is a magyarázatnak... :D

Dr. BuBo

#59 Amary 91

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 07 szeptember 2011 - 07:50

Tisztelt doktor úr!

Lehet most értetlennek tűnök majd amit letetszett írni azt megértettem és nagyon hálás vagyok érte hogy válaszolt és megnyugtatott .
:) Mert nem szeretnék még gyereket hisz csak 20 éves vagyok és tanulni szeretnék még ,de még visszatérve az előző üzenetemben lévő dologra .Ön leírta hogy:
Megnyugtatom: természetesen csak a legelső levél beszedésének első hetében kell más módon védekezni. Ezt követően már folyamatos a védelem: azokon a napokon is, amikor egyáltalán nem szed gyógyszert, s persze akkor is, amikor az új és új levelek első 7, 17, vagy akárhány tablettáját szedi éppen... :D :D :D

De én csak még egy tablettát vettem be akkor az előző este " persze a második levélből" és utána másnap történt meg, nem a 7.- et vagy többediket mint amit ön tetszett írni .
Akkor megnyugodhatok ?- hogy az az egy tabletta is véd már másnap is? Válaszát előre is köszönöm és ne haragudjon hogy ilyen értetlen vagyok :)
De a biztosra megyek

#60 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 06 szeptember 2011 - 11:08

View PostAmary 91, on 06 szeptember 2011 - 09:26 , said:

Tisztelt doktor úr olyan problémám lenne, hogy beszedtem már egy levél Belara fogamzásgátló tablettát utána jött a hét napos szünet. A menstruáció utáni 2. napon együtt voltunk a barátommal de már akkor az előző nap elkezdtem szedni a második levél Belarát vagyis akkor már előtte egy nappal bevettem egy tablettát. Az lenne a kérdésem hogy nem kell-e félnem a teherbe eséstől? Mert amikor a barátom elment nem vette ki. Az aggodalmam abból adódik hogy a betegtájékoztatóban az van hogy az első levél megkezdésekor az első 7 napban védekezni kell máshogy is ,hiába szedem a gyógyszert mert addigra nem fejti ki még hatását. Ez az első 7 nap akkor a 2. levél megkezdésekor is érvényes vagyis ekkor is kell kiegészítő védekezést alkalmazni mert én úgy értelmeztem hogy ez csak az első levél megkezdésekor szükséges vagyis ha még az előző hónapban nem szedtem semmit. De én már a második levél első tablettáját is bevettem mikor megtörtént az aktus. Kérem mielőbbi válaszát mert most bizonytalan vagyok.

Kedves Amary 91!

Kérdése tanulságos (ezért, ha megengedi, teljes terjedelmében idézem is); sok fiatalt elbizonytalanít az ilyesféle megfogalmazás a fogamzásgátlók betegtájékoztatójában.

Szóval: ha rendszeresen, pontosan szedte, szedi a gyógyszert, pánikra semmi oka!

Dr. BuBo

Új válasz