Ugrás a tartalomhoz

Terhes lehetek?

148 replies to this topic

#21 Peepe

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 19 május 2012 - 02:00

Tisztelt Doktor Úr!

A tegnapi nap folyamán lefeküdtünk barátnőmmel, és az a problémám hogy miután az első aktus lement, a másik követte rá 5 percre, és akkor gumi nélkül, ami azért nem vicces mivel nem szedhet fogamzásgátlót. ebből adódik az is hogy 72 órás tablettát sem vehet be :| megoldás? :(

Előre is köszönöm válaszát!

#22 zsanettzsanett

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 16 május 2012 - 08:30

Jónapot azt szeretném mondani hogy ma 8 napja hogy a barátommal együtt voltam de sex nem volt , csak azt nem tudom hog ymikor nekem felnyult akkor kerülhetett e az ujárra még elötte sperma , de igazábol volt rajta nadrág is , és mikor ez történt 8 napja már akkor késett a menszeszem 1 hete mikor a dolog történt , terhes lehetek?

#23 wicky75

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 21 március 2012 - 05:26

Tisztelt Doktor ur
Nekem össze vissza jön meg a mestruáciom de 4 napig szokot tartani és már két honapja hogy csak egy napig tart mitöl van ez terhes lehetek már kéttszer is vedtem tesztet és negativot mutatot igaz nem a reggeli órába csináltam meg a tesztet már van egy 3 éves kis fiam és még szeretnék mellé kis tesot mitöl van hogy nem esek teherbe a páromat egy évvel ezelött müttöték sziv billentyüvel ez is közre játszhat hogy nem esek teherbe töle ja meg én 26 éves vagyok és a párom meg 50 éves és most leginkább arra lennék kiváncsi hogy mért egy napik van meg a mestruáciom és mért érzem azt hogy fel van puffanva a hasam 170 cm magas vagyok és 95 kg talán kövér vagyok és fogynom kérne kérem válaszoljon a kérdésemre :(

#24 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 18 március 2012 - 09:58

View Postena93, on 18 március 2012 - 01:02 , said:

A menstruációs ciklusom 15. napján szeretkeztem a barátommal. Miután elélvezett levettük az óvszert, és a kezemmel, majd a számmal izgattam, ezután ő magát izgatta a saját kezével (nem volt újabb ejakulációja), és utána ugyanezzel a kezével az én hüvelyembe is benyúlt. Ezután pedig még egyszer szeretkeztünk, természetesen óvszerrel. Lehetséges, hogy terhes legyek?

Kedves ena93!

Tekintettel arra, hogy a menstruációs ciklus 15. napja egy átlagos ciklushosszúságú nőnél a legveszélyesebb napok közé sorolható, természetesen nem nulla a teherbe esés esélye!

Legalább ezeken a "különösen veszélyes" napokon igyekezni kellene azt az alapszabályt betartani, hogy azzal a kézzel -- legyen az akár a fiú, akár a lány keze --, amely akár élvezés előtt, akár élvezés után ingerelte a hímvesszőt, soha nem nyúlunk be a hüvelybe!

No persze, nem állítom, hogy túl nagy a teherbe esés kockázata, de azért nem érdemes könnyelműnek lenni!
Bízom benne, hogy ezúttal szerencsésen "megússzák"; minden jót kívánva köszöntöm:

Dr. BuBo

#25 ena93

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 18 március 2012 - 01:02

Tisztelt Doktor úr!
A menstruációs ciklusom 15. napján szeretkeztem a barátommal. Miután elélvezett levettük az óvszert, és a kezemmel, majd a számmal izgattam, ezután ő magát izgatta a saját kezével (nem volt újabb ejakulációja), és utána ugyanezzel a kezével az én hüvelyembe is benyúlt. Ezután pedig még egyszer szeretkeztünk, természetesen óvszerrel. Lehetséges, hogy terhes legyek?

#26 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 16 március 2012 - 06:37

View PostMia, on 29 február 2012 - 02:18 , said:

...az én helyzetem az az, hogy 16 és fél éves vagyok, szűz (remélhetőleg), a menzszem általában nagyon össze-vissza van, tehát még egyeltalán nem állt be. A problémám az, hogy múlt héten, a barátom megpróbálta betenni a nemi szervét az enyémbe...nem véreztem meg semmi, ő nagyon messze volt attól hogy elélvezzen, plusz alig 2-3 percig volt bent, és kb csak 2-3 cm mélyen, tehát nem hiszem, hogy elveszítettem volna a szüzességemet, viszont nagyon félek attól, hogy lehetséges-e az hogy teherbe estem ettől?! Ez az "aktus" egy héttel azután volt, hogy meg kellett volna jönnie ( a mai napig nem jött meg, tehát lassan 2 hete késik), de mivel ez nálam normális, nem nagyon aggódok miatta, csak a kérdésem az lenne, hogy mennyire lehetséges az, hogy egy szűz lány teherbe essen az előváladéktól? Olvastam , hogy kicsi az esélye, hogy valaki teherbe essen tőle, de még akkor is lehetséges, hogy ha szűz vagyok???

Kedves Mia!

Kérem, ne haragudjon, hogy ekkora késéssel válaszolok! Ennek egyáltalán nem az az oka, hogy belefáradtam száz és száz hasonló kérdés megválaszolásába, hanem valamilyen rejtélyes ok folytán elárasztotta az orvosi fórumot a „robot-levélszemét”, s csak későn vettem észre, hogy "élő", válaszra váró kérdező is elkerülte a figyelmemet.

Különösen is sajnálom, hogy nem vettem észre időben a kérdését, hiszen ritkán találkozom ilyen intelligensen megfogalmazott levéllel, mint az Öné!

Bízom benne, hogy menstruációja időközben megjött, így talán nem is aktuális már a válaszom. Ennek ellenére azért dióhéjban összefoglalom a véleményemet.

Ilyen fiatal korban bizony előfordul még viszonylag gyakran, hogy a menstruáció rendszertelen. Ez azonban nem feltétlenül azt jelenti, hogy a fogamzás, teherbe esés is „nehezebb”. Előfordulhat épp az ellenkezője is: a rendszertelen ciklus miatt még a viszonylag biztonságosabb napokat is lehetetlen kikalkulálni, így hát bizony állandóan résen kell lenni.

Bizony, elméletileg előfordulhat, hogy tényleges közösülés nélkül is akár egy szűz lány is teherbe esik az előváladéktól. Ennek azonban azért nem túl nagy az esélye. Hiszen már az sem túl gyakori dolog, hogy az előváladék számottevő mennyiségű termékenyítőképes hímivarsejtet tartalmazzon. Hogy pedig ezek a „kósza” hímivarsejtek gyakorlatilag a külvilágból, a hüvelybemenettől „startolva” bejussanak a méhűrbe, az még kevésbé tartozik a valószínű lehetőségek közé. (Normális esetben azért az ondó, s benne a hímivarsejtek egy arasznyival „beljebb”, a méhszáj közvetlen közelében „landolnak”.)

Mindent összevetve (az időpont, a behatolás módja és mértéke, s az a tény, hogy barátja nagyon messze volt az elélvezéstől) eléggé valószínűtlenné teszi, hogy terhes legyen.

Az persze más kérdés, hogy a szó klasszikus értelmében szűz-e még, vagy esetleg már nem. A szűzhártyát a fiatal hölgyek többségénél nem úgy kell elképzelni, mint egy „áthatolhatatlan akadályt”, amelyet csak véresen, fájdalmasan átszakítva lehet „leküzdeni”, s ezzel a szüzességet elveszíteni.

A szűzhártya igen gyakran nem több, mint egy kis félhold formájú belső „nyálkahártyagallér” a hüvelybemenetben, ami ráadásul lehet meglehetősen tágulékony is. Manapság általánosnak tekinthető, hogy a fiatalok a tényleges közösülést gyakran hónapokkal megelőzve kézzel, szájjal ingerlik egymást, játszanak. Egy ilyen pettingfolyamat során ezt a kis nyálkahártya-félholdat észrevétlenül, fokozatosan ki is lehet tágítani (pl. ujjal) annyira, hogy aztán a hímvessző már akadálytalanul, vérzés és különösebb fájdalom nélkül behatolhat.

Ez csupán azért jutott eszembe, mert az Ön által leírtak alapján nem tartom kizárhatónak, hogy – ha úgy tetszik – már régen „el is vesztette a szüzességét” Ön is, anélkül, hogy észrevették volna. Ha ugyanis tényleg 2-3 cm-re behatolt barátja a hímvesszőjével, az már nagy valószínűséggel túl kellett hogy jusson a szűzhártya kis sarlóján: a szűzhártya azért ennél felszínesebben, a hüvelybemenethez közelebb helyezkedik el általában.

Annak persze – sem a teherbe esés szempontjából, sem egyéb szempontból – nincs semmi jelentősége, hogy valójában szűz-e még vagy sem. Legfeljebb lelkileg lehet megnyugtató az Ön számára, ha úgy gondolja: „még szűz vagyok”. Legalább ennyire megnyugtató lehet ugyanakkor az is, ha azt mondja: „Jé, már nem vagyok szűz, s nem is fájt, észre sem vettem!” :)

Száz szónak is egy a vége: remélhetőleg nem történt semmi „zűr” Önnel, s lassan majd beáll, stabilizálódik a menstruációja is, meglátja! A kellő óvatosságról azonban később se feledkezzen meg: maradjon ilyen kedvesen megfontolt, tájékozott, elővigyázatos! Minden jót kívánva kezét csókolom:

Dr. BuBo

#27 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 16 március 2012 - 05:48

View Postwniko, on 28 február 2012 - 04:10 , said:

Van három gyermekem,már többet nem szeretnénk.Fogamzásgátlót nem szedhetek,spirált meg nem vagyok hajlandó,így védekezés gyanánt maradt az óvszer,de a párom mindig az aktus végén húzza fel.A menstruációm rendesen megjött eddig,de valahogy van egy olyan érzésem,hogy terhes vagyok.Olyan fura a hasam nem tudom megmagyarázni,hogy mi.Nem jó a közérzetem,fáradékony vagyok,megnőtt az étvágyam és sokat szédülök.Lehet,hogy csak már fogytán vannak az energia és vitamin tartalékaim,mert azt elfelejtettem írni,hogy a 20 hónapos kisfiamat még szoptatom.

Kedves wniko!

Nehéz hitelesen bíztatni egy olyan párt, ahol a hölgy a két legbiztonságosabb védekezési mód egyikét (spirál) nem akarja alkalmazni, a másikat (fogamzásgátló tabletta) nem szabad -- ha igaz... -- használnia. Ráadásul a pár férfitagja az amúgy is rendkívül magas Pearl-indexű -- tehát meglehetősen megbízhatatlan -- gumióvszeres védekezést sem kívánja helyesen, kellő elővigyázatossággal alkalmazni.

Most mit mondjak erre? Igen, egyáltalán nincs kizárva ilyen körülmények közt, hogy teherbe eshet! Remélem, most tényleg csak a "tavaszi fáradtság" űzött tréfát Önnel, előbb-utóbb azonban ("statisztikailag" szemlélve mondjuk 2 és fél, 3 éven belül) jó eséllyel bekövetkezik egy tényleges terhesség.

Szurkolok, hogy minden jól alakuljon! Szeretettel köszöntöm:

Dr. Buda Botond

#28 Mia

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 29 február 2012 - 02:18

Kedves Doktor Úr!

Elnézést kérek a zavarásért. Talán már Ön is fáradt olvasni, újra és újra, majdnem ugyan azokat a kérdéseket, tehét előre is elnézést kérek, hogy ha valaki már kérdezett ahhoz hasonlót mint amit én most fogok. Nos az én helyzetem az az, hogy 16 és fél éves vagyok, szűz (remélhetőleg), a menzszem általában nagyon össze-vissza van, tehát még egyeltalán nem állt be. A problémám az, hogy múlt héten, a barátom megpróbálta betenni a nemi szervét az enyémbe...nem véreztem meg semmi, ő nagyon messze volt attól hogy elélvezzen, plusz alig 2-3 percig volt bent, és kb csak 2-3 cm mélyen, tehát nem hiszem, hogy elveszítettem volna a szüzességemet, viszont nagyon félek attól, hogy lehetséges-e az hogy teherbe estem ettől?! Ez az "aktus" egy héttel azután volt, hogy meg kellett volna jönnie ( a mai napig nem jött meg, tehát lassan 2 hete késik), de mivel ez nálam normális, nem nagyon aggódok miatta, csak a kérdésem az lenne, hogy mennyire lehetséges az, hogy egy szűz lány teherbe essen az előváladéktól? Olvastam , hogy kicsi az esélye, hogy valaki teherbe essen tőle, de még akkor is lehetséges, hogy ha szűz vagyok???
Köszönöm rám szánt idejét

Mia

#29 wniko

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 28 február 2012 - 04:10

Tisztelt Doktor Úr!

Én a véleményére lennék kíváncsi!Van három gyermekem,már többet nem szeretnénk.Fogamzásgátlót nem szedhetek,spirált meg nem vagyok hajlandó,így védekezés gyanánt maradt az óvszer,de a párom mindig az aktus végén húzza fel.A menstruációm rendesen megjött eddig,de valahogy van egy olyan érzésem,hogy terhes vagyok.Olyan fura a hasam nem tudom megmagyarázni,hogy mi.Nem jó a közérzetem,fáradékony vagyok,megnőtt az étvágyam és sokat szédülök.Lehet,hogy csak már fogytán vannak az energia és vitamin tartalékaim,mert azt elfelejtettem írni,hogy a 20 hónapos kisfiamat még szoptatom.üdv:wniko

#30 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 26 február 2012 - 09:56

View Postmarcsi, on 25 február 2012 - 12:11 , said:

Kedves Doktor Úr! Azzal a problémával fordulok önhöz, hogy a januárban volt meg utóljára a menstruációm!
Februárban elmentem nőgyogyászhoz és kiderült hogy candida gombám van! Ebben a hónapban nem jőtt meg a menstruácóm,
és előfordul hogy szúr az alhasam! Ez lehet a candida miatt vagy pedig tehes vagyok?
Köszönöm a válaszát!
Üdv: Mária

Kedves Mária!

Ez is lehet, az is lehet...., s persze az esetleges terhességen, a candida-fertőzésen kívül még tucatnyi más banális és kevésbé banális oka is lehet annak, hogy februárban nem jött meg eddig a menstruációja..

Azt hiszem, ezt a kérdést elsősorban nőgyógyásza tudja majd eldönteni. Kétségtelenül: lehet a dolog oka a fertőzés, de azért -- főleg ha nem megfelelően védekeznek! -- nem zárható ki a terhesség sem soha teljes biztonsággal.

Javaslom, várjon még egy kicsit, s ha továbbra sem jelentkezik a menstrució, vizsgáltassa meg magát újra nőgyógyászával.

Minden jót kívánva köszöntöm:

#31 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 26 február 2012 - 09:53

View PostÁgiii, on 22 február 2012 - 08:46 , said:

16 éves vagyok, és hétvégén előre nem tervezett együttlétem volt a barátommal. Tudom, hogy már az előnedvtől is nagyon kis százalékban, de terhes lehetek. A kérdésem az, hogy ha a menstruációm előtt pár nappal de csak maximum 3 percre tette be (nem elégítettem ki előtte orálisan, és semmi más módon nem szereztem neki közvetlenül előtte örömet), akkor mekkora az esély arra, hogy megtermékenyített? Azt mondta, még nagyon messze lett volna az orgazmus.

Kedves Ágiii!

Az esély valóban nagyon kicsi a terhességre. A menstruáció előtt pár nappal már igen kicsi a teherbe esés esélye. Ráadásul párja előzőleg nem elégült ki, tehát élő hímivarsejteket tartalmazó "utócsorgással" sem kell számolnunk. (Ez általában kockázatosabb, mint az előnedv!). Ráadásul párja is azt mondja: igen messze volt még az orgazmustól.

Összefoglalva tehát nem túl nagy a"balszerencse" esélye. Természetesen azért ha a jövőben rendszeresebb szexuális életet élnek, érdemes lenne valamilyen megnyugtató védekezési formáról gondoskodni! :)

Dr. BuBo

#32 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 26 február 2012 - 09:40

View PostHencsi, on 21 február 2012 - 11:19 , said:

Erdeklodni szeretnek h ena baratommal 5-6-an voltunk egyutt es elment bennem nem is egyszer.azota voltak ien hanyingerfeleseg fejfajas erzekenyseg..lehetek terhes?? es ha az is vaok es kozbe megvaok fazva akk mi a teendo?

Kedves Hencsi!

Bevallom, néha nem is tudom: az Önéhez hasonló kérdéseket vajon tényleg komolyan teszik-e fel zsinórban a lányok, vagy csak engem akar mostanában mindenki "szivatni"... :D

Ha az előbbi az igaz, akkor kétségbe vagyok esve, két okból is... Először is: ha ennyire nulla az információja a női termékenység, teherbe esés, védekezés kérdéseiről az aktív szexuális életet élő fiataloknak, akkor itt a világvége! :D Másodszor: úgy látszik falra hányt borsó minden válaszom, amelyeket az ezerféle megnyitott "Lehetek terhes?" jellegű topicba írok. Nagyjából mindig, mindenki ugyanazt kérdezi..., s én erre mindig, mindenkinek ugyanazt a választ tudom adni: egy termékeny korú nő a ciklusa egyetlen napján sem tekinthető biztosan védettnek a teherbe eséssel szempen. PONT... Több kérdésnek nem is lenne értelme..., mégis hetente kapok tucatnyi egyformát. ;)

Az Ön esetében még annyira sem tudok tippelni, mint másokéban, hiszen az semmit nem jelent, hogy február 5-én és 6-án volt együtt a barátjával, ha nem tudom, hogy ez a ciklusának mely szakaszára esett. Mindenesetre, ha voltak olyan óvatlanok, hogy barátja többször is "elment" Önben, akkor bizony fennáll a terhesség kockázata: kisabb, vagy nagyobb..., attól függően, hogy a ciklus mely részében történtek a felelőtlen együttlétek.

Hogy a hányinger vagy a fejfájás vajon lehet-e a terhesség jele? Elméletilag Ön is nagyon jól tudja, hogy igen! De hogy a konkrét esetben épp csak a náthától fáj-e a feje, vagy gyomorrontástól van-e hányingere..., ezt senki meg nem tudja mondani.

Azt a kérdését meg már végképp nem is tudom értelmezni, hogy "ha esetleg terhes, de közben meg is van fázva, akkor mi a teendő". Attól tartok, ugyanaz, mintha nem lenne megfázva :D , nem is értem a kérdést.

Összefoglalva: az alapján a csaknem semmi információ alapján, amelyet Öntől tudok, csak a szokásos szövegemet szajkózhato ezerötszázadszor: igen, lehet terhes, de nem biztos. Igen, ezek a panaszok akár lehetnek a terhesség jelei is, de nem biztos. A megfázása pedig gyógyuljon..., tényleg nem értem, mi köze lehet a vagy-van-vagy-nincs terhességhez! :D

Sokkal, sokkal, sokkal több elővigyázatosságot és óvatosságot kívánva és javasolva szeretettel köszöntöm:

Dr. BuBo

#33 marcsi

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 25 február 2012 - 12:11

Kedves Doktor Úr! Azzal a problémával fordulok önhöz, hogy a januárban volt meg utóljára a menstruációm!
Februárban elmentem nőgyogyászhoz és kiderült hogy candida gombám van! Ebben a hónapban nem jőtt meg a menstruácóm,
és előfordul hogy szúr az alhasam! Ez lehet a candida miatt vagy pedig tehes vagyok?
Köszönöm a válaszát!
Üdv: Mária

#34 Ágiii

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 22 február 2012 - 08:46

Doktor Úr!

Elkövettem egy hatalmas hibát. 16 éves vagyok, és hétvégén előre nem tervezett együttlétem volt a barátommal. Tudom, hogy már az előnedvtől is nagyon kis százalékban, de terhes lehetek. A kérdésem az, hogy ha a menstruációm előtt pár nappal de csak maximum 3 percre tette be (nem elégítettem ki előtte orálisan, és semmi más módon nem szereztem neki közvetlenül előtte örömet), akkor mekkora az esély arra, hogy megtermékenyített? Azt mondta, még nagyon messze lett volna az orgazmus. Reménykedem mihamarabbi válaszában!

#35 Hencsi

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 21 február 2012 - 11:19

Kedves Doktor Ur :)

Erdeklodni szeretnek h ena baratommal 5-6-an voltunk egyutt es elment bennem nem is egyszer.azota voltak ien hanyingerfeleseg fejfajas erzekenyseg..lehetek terhes?? es ha az is vaok es kozbe megvaok fazva akk mi a teendo? kosoznom a valaszat elore is

#36 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 11 február 2012 - 11:43

View PostJázmin676, on 11 február 2012 - 10:05 , said:

Február 11-én 0:30 perckor együtt voltunk a párommal, óvszerrel védekeztünk, azonban ez kiszakadt, a párom pedig elélvezett bennem.... Tudom, hogy egy termékeny korú nő, a ciklusa alatt bármikor teherbe eshet... A lényeg az, hogy a menstruációm 1.napja február 4-re esett, amely február 10-ig tartott. A kérdésem az lenne, hogy így, a menstruációm végét követő első napon nagy az esély így a terhességre? A 72 órás tablettát a balesetet követően 10 óra múlva bevettem, azoban nagyon félek attól, hogy ennek ellenére terhes maradok, mivel ez csak 84%-ban biztonságos.

Kedves Jázmin676!

A ciklus 6-7. napján még nem túlzottan nagy a teherbe esés esélye..., bár nem zárható ki száz százalék biztonsággal, hogy egyes "strapabíró" hímivarsajtek napokig is életképesek maradnak a méhkürtökben, s ha sikerül kivárniuk, mire kiszabadul a megérett petesejt, akkor "lecsapnak" rá... :D (Úgy gondoljuk egyébként, hogy ezekből a strapabíró, több napig is életben maradó hímivarsejtekből nagyobb valószínűséggel születnek-születnének kislányok... ;) )

Azonban az esemény utáni tabletta önmagában is meglehetősen megbízható védekezés (persze csak akkor, ha minden kötél..., pardon: minden óvszer szakad! :D ).

Úgy gondolom, hogy ezen a viszonylag kockázatmentes napon, esemény utáni tablettát időben bevéve..., igencsak elhanyagolható a teherbe esés kockázata; ne izguljon!

Dr. BuBo

#37 Jázmin676

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 11 február 2012 - 10:05

Tisztelt doktor úr!
Nagy problémával fordulok önhöz, mint ahogyan mások is...
Február 11-én 0:30 perckor együtt voltunk a párommal, óvszerrel védekeztünk, azonban ez kiszakadt, a párom pedig elélvezett bennem. A 2 évünk alatt ilyen még nem fordult elő, úgy hogy gondolhatja mennyire kiborultam...
Tudom, hogy egy termékeny korú nő, a ciklusa alatt bármikor teherbe eshet...Éppen ezért is rettegek!
A lényeg az, hogy a menstruációm 1.napja február 4-re esett, amely február 10-ig tartott.
A kérdésem az lenne, hogy így, a menstruációm végét követő első napon nagy az esély így a terhességre?
A 72 órás tablettát a balesetet követően 10 óra múlva bevettem, azoban nagyon félek attól, hogy ennek ellenére terhes maradok, mivel ez csak 84%-ban biztonságos.
A válaszát előre is köszönöm!

#38 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 07 február 2012 - 09:54

View PostSmylee, on 04 február 2012 - 12:41 , said:

Azzal a problémával fordulok Önhöz, hogy 2012. Január 19-én megjött a menstruációm és a megszokott párnap alatt el is múlt.Azonban Február 2-án újabb vérzésre lettem figyelmes, de más jellegű volt: kevesebb, és más jellegű. Utána olvastam a neten és ez alapján én, mint laikus ovulációs vérzésnek ítélném meg. Ijesztő, hiszen ezzel korábban még nem találkoztam egyszer sem! Az igazat megvallva párkapcsolatban élek, és óvszerrel védekezünk, de odafigyelünk ezzel kapcsolatban mindenre! Azt szeretném kérdezni, hogy a leírtak alapján kizárhatom-e a terhességet?

Kedves Smylee!

Az Ön által leírtak alapján azt tudom mondani, hogy valószínűleg igaza van: tényleg középidős vérzésről lehet szó. A terhesség vonatkozásában szintén azt tudom írni: valószínűleg nem terhes. Sajnos azonban a női hormonális ciklus igen érzékeny "jószág", és néha rapszódikus, kiszámíthatatlan, mint maga a nő... :D Elvileg tehát nem lehet azt sem száz százalék biztonsággal kizárni, hogy fennálló koraterhesség mellett lépett fel ez a középidős jellegű vérezgetés. A következő menstruáció majd -- remélhetőleg -- eldönti ezt a kérdést kedvező irányban. ;-)

Dr. BuBo

#39 Smylee

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 04 február 2012 - 12:41

Tisztelt Doktor Úr!
Azzal a problémával fordulok Önhöz, hogy 2012. Január 19-én megjött a menstruációm és a megszokott párnap alatt el is múlt.Azonban Február 2-án újabb vérzésre lettem figyelmes, de más jellegű volt: kevesebb, és más jellegű. Utána olvastam a neten és ez alapján én, mint laikus ovulációs vérzésnek ítélném meg. Ijesztő, hiszen ezzel korábban még nem találkoztam egyszer sem! Az igazat megvallva párkapcsolatban élek, és óvszerrel védekezünk, de odafigyelünk ezzel kapcsolatban mindenre! Azt szeretném kérdezni, hogy a leírtak alapján kizárhatom-e a terhességet?
Kiegészteném azzal, hogy a mai napon, 4-én is jelentkezik vérzés, de már csekélyebb jelentőségű, mint az előző napokban.

Válaszát előre is köszönöm!

#40 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 03 február 2012 - 03:33

View Postloveguru, on 01 február 2012 - 11:56 , said:

Ma volt barátnőm menstruációjának utolsó napja, reggel még gyenge vérzése volt,de délután már semmi.délután együtt voltunk, és lehet,hogy későn húztam, ki, valószínű nagyon kevés sperma ment a hüvelyébe, ezután rögtön kimondta barátnőm vízzel. Mekkora az esély rá hogy terhes?

Kedves loveguru!

Barátnője terhességének az esélye: 6,237 %

No, félretéve a tréfát, megpróbálom türelmesen, kétszázhatvanháromezer-nyolcszázhuszonhatodszor is leírni: Egy termékeny korban lévő hölgynél a teherbe esés kockázata a menstruációs ciklus egyetlen napján sem 0! A menstruáció utolsó napján tulajdonképpen elhanyagolhatóan kicsi a teherbe esés kockázata, de nem nulla!

Innentől kezdve nem tudok mit kezdeni azokkal a visszatérő kérdésekkel, hogy "barátnőmmel ekkor meg ekkor voltam együtt, ez meg ez történt, mennyi az esélye, hogy teherbe eshet". A válaszom mindig csak ugyanaz lehet: nem nulla! A dolog lényegéből adódik, hogy nem lehet számszerűsíteni: akinek szerencséje van, az utólag elkönyvelheti, hogy neki a 0% jött be, akinek meg "besikerül" a terhesség, annak számára ez 100%!

Ha egy fiatal hölgy nem kíván teherbe esni, akkor viszont számára nyilván az sem lenne megnyugtató, ha 6%-ot, 13%-ot, 22%-ot, vagy bármit mondana az "orvostudomány". Nem tudjuk megmondani, de nem is érdekes, hiszen egyetlen elfogadható válasz létezik: a 0%! Márpedig (közel) 0% esély csak megbízható fogamzásgátló módszer (gyógyszer) korrekt alkalmazásával érhető el!

Egyetlen értelmes tanácsom lehet hát -- kétszázhatvanháromezer-nyolcszázhuszonhatodszorra is! --: tessék az ilyen szituációkat elkerülni, tessék nőgyógyászhoz fordulni, tessék a nem kívánt teherbe esés ellen megfelelő, biztonságos módon védekezni! A megszakított közösülés -- amint azt sajnálatosan tapasztalhatta is! -- nem számít biztonságos módszernek... :(

Sok szerencsét kívánva barátsággal köszöntöm Önöket:

Dr. BuBo

Új válasz