Ugrás a tartalomhoz

fültágítás

31 replies to this topic

#1 Miss Muffin

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 08 January 2015 - 08:43 AM

Kedves Dr Bubo és Mindenki!
Párom kedvéért augusztusban kihúztam a fülem 5ről 22re. Az a gondom vele, hogy az alsó kis cimpa-ív nagyon el van vékonyodva, és rettenetesen hámlik, borzalmasan félek attól, hogy elszakad :( mit lehet még csinálni vele, hogy megmentsem? Gondoltam arra, hogy a 22es szilikont kicserélem legalább 20asra, hogy hátha akkor..
Kérném szépen segítségeteket! Nagyon hálás köszönetem :)

#2 Ancsy

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 20 April 2014 - 01:28 PM

Üdvözlöm!

Elkezdtem tágítani a fülem 5 napja. Műanyag ékszert vettem, ha jól tudom méretben a legkisebbet (max. 2mm-re tágìt).
Mielőtt betettem volna az ékszer egy orát 70%-os alkoholban töltött. A fülemet septodinnal fertőtlenìtettem, majd behelyeztem az ékszert lassan és óvatosan. Kb. az ékszer feléig csúsztattam át a fülemen.
Az első nap nem is volt semmi gond. Masodik nap estéjén vettem észre hogy nem tudom forgatni benne az ékszert, mivel nem fájt és nem is tűnt duzzadtnak ezért kivettem bekentem az ékszert és a fülemet is bepanthennel, majd visszaraktam, de most még a negyedéig sem csúsztattam hatha az volt a baj, hogy sokat haladtam elsőre.
A következő nap reggelén viszont már be is pirosodott, estére be is duzzadt rendesen, kb. a duplájára. Újra kivettem lefertőtlenítettem a fülem és az ékszert is septodinnel, majd visszatettem. Tegnap estére viszont már nagyon fájt, még inkább beduzzadt és vörösödött. Úgyhogy kivettem, kicseréltem egy sima egyszerű ezüst ékszerre (az aranyat nem bìrom; szintén mindent fertőtlenìtettem).
A színe ma már jobb, nem olyan vörös, bár még mindig duzzadt és fáj.

Mit tegyek hogy minél előbb rendbe jöjjön, de ne kelljen újra szuratni?

Mit rontottam el, hogy ez lett a vége?

Ha rendbe jön próbálkozhatok e újra? (3-4 mm-esnél nem szeretnék nagyobbat)

Válaszát előre is köszönöm: Ancsy

#3 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 28 May 2012 - 12:16 PM

Kedves koríí!

A "mitól van?"-ra pofonegyszerű a válasz. Sem a tollszár, sem pedig -- pláne!!! -- a rátekert szigetelőszalag nem a sterilitás fellegvára. Különösen a néhány rétreg szigetelőszalag maszatos szélű ragacsában tapad meg kismillió kórokozó. Ha nem húzgálná ki-be, ez akkor is óriási fertősési kockázat lenne..., a ki-behúzigálás már csak hab a tortán.

Nem tudok erre mit mondani: fusi módszernek ez a kockázata. Remélem, mielőbb túl lesz ezen az időszakon, s ha végre be tud tenni egy rendes tágítót, akkor -- talán, ha addig nem hatalmasodott el valamilyen uralhatatlan fertőzés -- megnyugszik kicsit a helyzet.

Mielőbbi javulást kívánva köszöntöm:

Dr. BuBo

#4 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 28 May 2012 - 12:12 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: koríí - Dátum: 21 May 2012 - 12:38 AM

hali

én kb másfél hete tágítottam 12mm-ről 13,5 mm-re 2 óra múlva 14mm-re a fülem(most egy 13mm-es toll van benne,rátekerve szigetelőszallag fokozatosan 14mm-ig) belűl 1 kis részen fehéres hártya szerűség jelent meg, fültágítót nemtudok rakni még bele, mert eléggé felvan dagadva, mitől lehet ez ? lehet az a probléma hogy 3 naponta megprobáltam beletenni a tágítót és ez a ki-be húzogatás felsérti folyamatosan?

#5 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 28 May 2012 - 12:11 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: inyourvein - Dátum: 17 May 2012 - 04:09 PM

Jó napot ! :)

Már egy ideje tágítom a fülem, viszonylag lassan. A 12-es fülemben már egy hónapja benne volt az ékszer, amikor szilikonnal kitágítottam 14-esre. Nem fájt, olyan volt, mintha nem csináltam volna vele semmit, ezért telhetetlen voltam, és 2 napra rá 16-ost tettem bele, a keményebb szilikon fajtát. Az elején nem rúgta ki magát, utána kicsit rásegítettem, és nagyon fájt, de ez nem lepett meg különösebben, mert rosszul tágul a fülem. Nem sokkal később vettem észre, hogy a fülem külső része elvékonyodott egy kicsit. Sosem volt vastag fülcimpám, de ezt nem tartom indokoltnak. Ki akartam venni, és 14-est , vagy ha a szükség úgy kívánná, 12-est beletenni, hogy a cimpa megvastagodjon kicsit, de nem tudtam, véres és gennyes. A kérdésem az lenne, hogyha sikerülne kivennem, és a fent említett méretek valamelyikét tenném be, lenne esély arra, hogy megvastagodjon, és miután legyógyult, óvatosabb tágítás mellett már ne vékonyodjon el megint? 18-ast szeretnék a végére.

Köszönöm válaszát !

Kedves inyourvein!

Ha kiveszi a tágítót, s kisebbet rak be, elméletileg van rá esély, hogy a türelmetlen tágítás okozta elvékonyodás "visszafordul", "visszacsinálódik".
Azt azonban meg nem tudnám mondani, hogy "keletkezik-e annyi matéria" a fülében, hogy -- akár óvatosabb tágítás során -- 18-asig feltágítva megfelelő vastagságú maradjona cimpa.

A fülcimpa, ha úgy tetszik, nem "múlhatatlanul fontos" része a testünknek. Nem lehet tehát abban bízni, hogy minden körülmények között "anyagot épít bele a szervezet, ha észleli, hogy feszítjük, húzzuk, tágítjuk, vékonyítjuk. Elképzelhető, hogy egy idő után inkább a teljese lvékonyodás és szakadás mellett "dönt". Ez nagyon egyéni kérdés; igazán nem lehet előre megjósolni.

Ezért is kell a tágításnál kellő önmérsékltet tanúsítani, és lassan, fokozatosan tágítani: hogy időben észrevegyük, ha a szervezet a "plusz anyag beépítése" helyett az "elvékonyodás hagyása" mellett dönt. Ilyenkor azonnal le kell állni a további tágítással hosszú időre, s visszafojtott lélegzettel várni, hogy mi történik.

Azt gondolom, a legokosabb, amit tehet, hogy egy-két fokozattal visszább veszi a tágítót, s huzamosabb ideig vár..., aztán majd meglátjuk.

Minden jót kívánva köszöntöm:

Dr. BuBo

#6 koríí

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 21 May 2012 - 12:38 AM

hali

én kb másfél hete tágítottam 12mm-ről 13,5 mm-re 2 óra múlva 14mm-re a fülem(most egy 13mm-es toll van benne,rátekerve szigetelőszallag fokozatosan 14mm-ig) belűl 1 kis részen fehéres hártya szerűség jelent meg, fültágítót nemtudok rakni még bele, mert eléggé felvan dagadva, mitől lehet ez ? lehet az a probléma hogy 3 naponta megprobáltam beletenni a tágítót és ez a ki-be húzogatás felsérti folyamatosan?

#7 inyourvein

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 17 May 2012 - 04:09 PM

Jó napot ! :)

Már egy ideje tágítom a fülem, viszonylag lassan. A 12-es fülemben már egy hónapja benne volt az ékszer, amikor szilikonnal kitágítottam 14-esre. Nem fájt, olyan volt, mintha nem csináltam volna vele semmit, ezért telhetetlen voltam, és 2 napra rá 16-ost tettem bele, a keményebb szilikon fajtát. Az elején nem rúgta ki magát, utána kicsit rásegítettem, és nagyon fájt, de ez nem lepett meg különösebben, mert rosszul tágul a fülem. Nem sokkal később vettem észre, hogy a fülem külső része elvékonyodott egy kicsit. Sosem volt vastag fülcimpám, de ezt nem tartom indokoltnak. Ki akartam venni, és 14-est , vagy ha a szükség úgy kívánná, 12-est beletenni, hogy a cimpa megvastagodjon kicsit, de nem tudtam, véres és gennyes. A kérdésem az lenne, hogyha sikerülne kivennem, és a fent említett méretek valamelyikét tenném be, lenne esély arra, hogy megvastagodjon, és miután legyógyult, óvatosabb tágítás mellett már ne vékonyodjon el megint? 18-ast szeretnék a végére.

Köszönöm válaszát !

#8 Zuhok

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 06 April 2012 - 09:23 AM

Sziasztok!

A bal fülemben már van egy 20as tágító, és a jobbosat is szerettem volna.
KB 1 hónapja kiszúrattam a fülem (itthon), és egy hét pihentetés után el is kezdtem.
Most KB 6mm-es szívószál van benne, és az lenne a problémám, hogy folyton vérzik....
Eleinte gennyedzett, de már azt se csinálja.Olyan, mintha sebes lenne, nem akar begyógyulni és folyton vérzik.
Néha kiszedtem, hogy megtisztítsam, de állandóan vérzik.
Mit csináljak vele?A kivétellel és pihentetéstől félek, hogy összenő.

#9 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 14 February 2012 - 07:01 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Nikiiii - Dátum: 14 February 2012 - 04:53 PM

hello.. nagyobbra szerettem volna tágítani a fülem..nagyon sokat szenvedtem vele, de nem ment bele. ami előtte benne volt az is elég nehezen ment vissza.. következő napra pedig egy csomót éreztem a fülcimpám alján .! miez ?? begyulladt egy nyirokcsomó? mit tudok tenni??

Kedves Nikiiii!

Leginkább sokkal lassabban, fokozatosabban, óvatosabban tágítsa! Ha már megvan a baj a túl hirtelen, erőltetett tágítás miatt, s van minden: fájdalom, duzzanat, csomó, pirosság, stb:: hát ilyenkor már aligha lehet okos tanácsot adni neten keresztül, látatlanban. Leginkább ne macerálja most egy ideig, s amikor már teljesen megnyugodott, akkor épp hogy csak akkora tágítót rakjon bele, amely még komolyabb erőltetés nélkül belemegy. Utána pedig kissé (sokkal...) lassabban, türelmesebben tágítsa a következő és következő fokozatokra...

Dr. BuBo

#10 Nikiiii

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 14 February 2012 - 04:53 PM

hello.. nagyobbra szerettem volna tágítani a fülem..nagyon sokat szenvedtem vele, de nem ment bele. ami előtte benne volt az is elég nehezen ment vissza.. következő napra pedig egy csomót éreztem a fülcimpám alján .! miez ?? begyulladt egy nyirokcsomó? mit tudok tenni??

#11 zexxo5

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 13 February 2012 - 03:07 AM

köszönöm a segitséget (:

#12 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 07 February 2012 - 10:00 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: zexxo5 - Dátum: 05 February 2012 - 03:36 AM

hali.
lenne pár kérdésem. az volt hogy egyiknap 16 rol 18 ra majd rá következő nap 20 ra toltam a fülem. bentvolt 2 és fél napig a 20as. nagyon fájt a fülem tőle lüktetett meg minden és észre vettem h mintha nőne rá a tágito szélére a fülem ezért inkább kivettem és beleraktam a 18as at. belül szét van nyilva a fülem vérzik, kis genny is jön. tegnap este cseréltem át a tágitot. ma meg a nyakam fáj mikor forgatom a fejem vagy ha mozgatom a szám. a fülem már nem fáj csak mikor mozgatom benne a tágitot mert a vér rászárad és rátapad a tágitora. mit csináljak? mivel kezeljem? válaszotokat előre is köszönöm

Kedves zexxo5,

Leginkább sokkal lassabban, fokozatosabban, óvatosabban tágítsa! Ha már megvan a baj a túl hirtelen, erőltetett tágítás miatt, s van minden, "mint a búcsúban": szövetszakadás, vér, genny, duzzanat, sőt, leírása alapján minden bizonnyal regionális nyirokcsomó-gyulladás is: hát ilyenkor már aligha lehet okos tanácsot adni neten keresztül, látatlanban. Ha két kilométernyit írna a füléről, akkor is azt mondanám: ez túl bonyolult ahhoz, hogy messziről meg lehetne szabni a szükséges teendők logikus sorrendjét. Javaslom, mutassa meg bőrgyógyásznak, kövesse a tanácsait, s ha rendeződött, kissé (sokkal...) türelmesebben tágítsa a következő felvonásban! ;)

Dr. BuBo

#13 zexxo5

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 05 February 2012 - 03:36 AM

hali.
lenne pár kérdésem. az volt hogy egyiknap 16 rol 18 ra majd rá következő nap 20 ra toltam a fülem. bentvolt 2 és fél napig a 20as. nagyon fájt a fülem tőle lüktetett meg minden és észre vettem h mintha nőne rá a tágito szélére a fülem ezért inkább kivettem és beleraktam a 18as at. belül szét van nyilva a fülem vérzik, kis genny is jön. tegnap este cseréltem át a tágitot. ma meg a nyakam fáj mikor forgatom a fejem vagy ha mozgatom a szám. a fülem már nem fáj csak mikor mozgatom benne a tágitot mert a vér rászárad és rátapad a tágitora. mit csináljak? mivel kezeljem? válaszotokat előre is köszönöm

#14 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 18 December 2011 - 08:36 PM

Kedves Bender!

Fogas kérdés! Én ebben az állapotban semmiképp nem tennék bele 28-ast. Nem csupán azért nem, mert tényleg nagyon el van vékonyodva, hanem mert jól láthatóan gyulladt is a teljes körkörös belső felszín. Ennyire elvékonyodott fülcimpánál "végzetes" lehet, ha bármivel -- mondjuk egy még nagyobb tágítóval -- provokáljuk egy komolyabb gyulladás fellobbanását.

Bevallom, azt nem tudom megsaccolni, hogy mennyit "vastagodna", ha egy időre 22-est tenne bele. Mindenesetre nem tartom kizártnak azt sem, hogy érdemben semennyit... ;)

A legcélszerűbb lenne most kissé kisebb "sebességfokozatra" kapcsolni, s a gyulladás megnyugtató megszűnéséig leállni a tágítással. Aztán majd kiderül, "mennyit bír" még...

Dr. BuBo

#15 Bender

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 18 December 2011 - 08:10 PM

Üdv!

Most 36-os a fülem és eléggé el van vékonyodvai. Merjek bele rakni 38-ast? Ha hagyom kicsit összemenni és pár hétre pl 22-est teszek bele akkor megvastagodik valamennyire?

B.

#16 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 16 November 2011 - 01:19 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: dorma - Dátum: 29 October 2011 - 05:09 PM

az történt, hogy ahogy átdugtam az egyel nagyobbat, láttam, hogy hátul jött vele egy bőr darab is. gondolom valamit nagyon elrontottam, és most egy "cafat" lóg a fülemből. szóval ha azt veszem kifordítottam a lyukat a fülembe.... eléggé vérzett is. mit tegyek?

Kedves Dorma!

Szerintem semmit ne tegyen; hagyja egy kicsit békén a tágítót, ha már áttolta. A kitüremkedett kis bőrdarab valószínűleg hamarosan elszárad, lelökődik, s remélhetőleg a nyílás belsejét bélelő bőrréteg regenerálódik. A továbbiakban talán kicsit kisebb lépésekben kellene folytatni a tágítást, akkor kevésbé valószínű, hogy így jár.

Dr. BuBo

#17 dorma

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 29 October 2011 - 05:09 PM

az történt, hogy ahogy átdugtam az egyel nagyobbat, láttam, hogy hátul jött vele egy bőr darab is. gondolom valamit nagyon elrontottam, és most egy "cafat" lóg a fülemből. szóval ha azt veszem kifordítottam a lyukat a fülembe.... eléggé vérzett is. mit tegyek?

#18 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 09 October 2011 - 09:10 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Dropdor - Dátum: 23 September 2011 - 08:12 PM

Hello mindenki!!
Elkezdtem tágítani a fülemet.Elöször fogpiszkálót raktam bele, az könnyen ment.A 2. napra már ide oda csúszkált, már majdnem kiesett magától ezért gondoltam bele rakok valami nagyobbat(1-2mm-vel nagyobbat).Tollbetétet szétvágtam, és az egyik felét "hegyesebbre vágtam". Megpróbáltam belerakni de nem megy.Most nyúztam egy darabig, most fáj, de nem ment bele rendesen. Mit rakjak bele ami nagyobb a fogpiszkálónál, de kisebb a tollbetétnél? :mellow:

Kedves Dropdor!

A kérdést -- hál' Istennek! :D -- nem direkt nekem tette fel. Mivel azonban -- úgy látom -- senki nem osztja meg Önnel ez irányú tapasztalatait, mégis mondanék egy tippet:

Nem jó ötlet hegyesre vágott tollbetétet dugni a furatlyukba, hiszen az magától értetődően sért, mar, mint az esztergakés. :D Inkább keresni kellene egy már rég kifogyott, "nullára írt", abszolút nem fogó, finom tollbetétet, s a kisebb átmérőjű, golyós végét próbálja benyomni. Ha elsőre nem megy át a vastag részig, akkor le kell vágni, s kis ragtapasszal rögzítve így benn hagyni egy-két napra: utána valószínűleg áttolható már a tollbetét teljes vastagsága is.

Sok sikert kívánva köszöntöm:

Dr. BuBo

#19 Dropdor

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 23 September 2011 - 08:12 PM

Hello mindenki!!
Segitségeteket kérném..
Elkezdtem tágítani a fülemet.Elöször fogpiszkálót raktam bele, az könnyen ment.A 2. napra már ide oda csúszkált, már majdnem kiesett magától ezért gondoltam bele rakok valami nagyobbat(1-2mm-vel nagyobbat).Tollbetétet szétvágtam, és az egyik felét "hegyesebbre vágtam". Megpróbáltam belerakni de nem megy.Most nyúztam egy darabig, most fáj, de nem ment bele rendesen. Mit rakjak bele ami nagyobb a fogpiszkálónál, de kisebb a tollbetétnél? :mellow:
Előre is köszii. :)

#20 nikszi

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 31 July 2011 - 06:07 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: CoLEe46 - Dátum: 2011 May 05, 16:09

Üdvözletem mindenkinek!

Tegnap kezdtem el tágítani a fülemet és ma tartok ott, hogy benne van egy levágott fejű fültisztító pálcika szára, ami olyan 2-2,5mm lehet. Forró vízzel és testápolóval fertőtlenítettem a kezemet és a pálcikaszárat is, kicsit fájt a behelyezés de vér és hasonlók nélkül bent van. Sötétpiros a fülcimpán, gondolom begyulladt és most fáj is kicsit. Tehetek-e érte valamit vagy csak várjam meg amíg elmúlik a pirosság és a feszítő érzés, és utána tágítsam tovább? A kicsit fájó, feszítő érzés ugye normális?
A következő tágítások során szükséges a megtetteken kívül további intézkedéseket tenni a fertőzésmentességért?
Előre is köszönöm!

sziaa :DD háát jó gyors voltál :) én tapasztalataim szerintem az az ideális ha 3-4 napont 1 mm -nyit tágítod :D a feszülés és a sötét fülcimpa normális : D én sokszor gőzöltem a fülem ( forró víz fölé hajoltam ) azis fertőtleníti :DD remélem tudtam segíteni :DD