Ugrás a tartalomhoz

Hírek

104660 replies to this topic

#-19 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 7884 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 08:58 AM

Ne is menjetek el Berlinig, ha abban kételkedtek.
Nézzétek meg a debreceni Nagyerdei Stadiont.
Képeken is nagyon szép, hát még élőben!
Akinek ez sem tetszik, az vagy csak mindenáron kötözködik és nem jó neki semmi sem, mert ugye az Orbán-kormány adta ... vagy egyszerűen ízlésficama van, de az meg legyen mindenkinek az egyéni problémája ;)
Nekem tetszik, én boldog vagyok!
Hajrá Hali!

Mondjuk az uralkodó széljárást figyelembe véve, eső idején egy kis szellőben is ázni fog a volt B-közép felőli oldalsó lelátó, és a volt klubház felőli kapu mögötti lelátó ... de erre találták ki a kapucnit, és egy kis ázásba még nem nagyon halt bele senki ;)

#-18 forever green

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1100 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:54 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: halihó - Dátum: 28 March 2017 - 07:24 PM

Hát nekem vannak kétségeim,12 milliárdból kapunk egy sátrat.Csinálhattak volna egy felfújható sátrat is mint a teniszpályákon.

Hát nem tudom, sátor? Ennél egy kicsit legyél több bizalommal. A mérnökök nem hülyék. Jobb lenne egy bádog tető?
"Húsz éve már, több is talán;
Hogy nap-nap után, minden szombat délután;
meccsre vitt az én apám!
Mesélt nekem egy csapatról, és ettől volt vidám;
Igen ettől volt vidám, s nekem tátva volt a szám!"

#-17 halihó

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 784 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 07:24 PM

Hát nekem vannak kétségeim,12 milliárdból kapunk egy sátrat.Csinálhattak volna egy felfújható sátrat is mint a teniszpályákon.

#-16 atikiraly

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1007 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 04:00 PM

Akinek kétségei vannak a tetőszerkezet időtállóságát illetően, az megnézheti, hogy a Burj-Al-Arab vagy a bahreini Formula1-es pálya esetén is ezt az anyagot használták vagy az új Maracaná-t is említhetném.
Hajrá Hali!

#-15 Tribunus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 861 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:40 PM

A Stadion tetőszerkezetének fedéséhez érkezett a Szombathelyi Sportkomplexum beruházás. Az ütemtervnek megfelelően halad az építkezés, amelynek újabb állomása a tetőszerkezet PTFE membránnal történő bevonása. Az üvegszövet fóliával a teljes nézőtér fedetté válik.

Az egyik legkorszerűbb, gazdaságos és hosszú élettartamú anyaggal vonják be a szombathelyiek számára épülő Sportkomplexum futballpályáját. Az üvegfólia négyzetméter súlya jelentősen kevesebb, mint bármely más tetőfedésre alkalmas anyagé, ugyanakkor a szakítószilárdsága és ütésállósága nagyobb. A membrán esőben nem kopog, akusztikai szigetelése is biztosított valamint a hó és a szél terhelésének is ellenáll.

A PTFE membrán fólia felszerelése után tojáshéjszínű, ezt követően kb. egy hónap alatt UV hatására válik fehérré. A kivitelező a teljes Stadion lefedésével július elejére elkészül.

Ilyen anyaggal fedték le például a Berlini Olimpiai Stadion tetőszerkezetét, de ezt használták Debrecenben a Nagyerdei Stadion fedőszerkezetének kialakításánál is.

#-14 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 7884 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 07:12 AM

Na, erről beszéltem ami fentebb van :)

#-13 forever green

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1100 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2017 - 08:56 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: halihó - Dátum: 27 March 2017 - 07:04 PM

Azt lehet tudni mért vonják be ponyvával a stadion tetőszerkezetét?

Konkrétan, mert ez lesz a tető! Nyugi, ez nem olyan amit a jégeső kiszakít! Több modern stadion is ezzel a technológiával van megoldva!
"Húsz éve már, több is talán;
Hogy nap-nap után, minden szombat délután;
meccsre vitt az én apám!
Mesélt nekem egy csapatról, és ettől volt vidám;
Igen ettől volt vidám, s nekem tátva volt a szám!"

#-12 Jakus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 594 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2017 - 07:51 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: halihó - Dátum: 27 March 2017 - 07:04 PM

Hogy ne ázzunk meg majd meccs közben :)
Egy élet, egy szerelem, egy vallás: Haladás!
Haladás - A bölcsőtől, a sírig és még tovább
1919media

#-11 halihó

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 784 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2017 - 07:04 PM

#-10 Jakus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 594 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2017 - 06:38 PM

Ha valaki, akkor én korábban elég sokszor fogalmaztam meg negatív véleményt a vezetőségről, most viszont itt egy halk respect a részemről, amiért csökkentették a jegyárakat a Kövesd elleni meccsre. Simán csinálhatták volna, hogy bocs de nem a saját stadionunkban játszunk, és így is van ingyenes vonat. Szóval igen, csak így tovább, az ilyen akciókból kellene még több.
Egy élet, egy szerelem, egy vallás: Haladás!
Haladás - A bölcsőtől, a sírig és még tovább
1919media

#-9 Borsika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 162 Hozzászólás:

Elküldve: 23 March 2017 - 11:34 PM

Halmosi esetnel nem a mostani kopkodes a gáz. Barki csinalhat hulyeseget egyszer a meccs heveben. Nagyobb gáz ahogy minden meccsen folyamatos hisztizes, hőbörgés megy, finoman szolva. Ez a viselkedes a pelda a fiataloknak? En szeretem a jatekat de marhara nem vagyok kivancsi a non-stop hisztire. Foleg csapatkapitanykent ekkora tapasztalattal kellene tudni uralkodni az indulatokon.

#-8 halihó

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 784 Hozzászólás:

Elküldve: 21 March 2017 - 07:38 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: tommaso - Dátum: 21 March 2017 - 06:33 PM

Halmosi Peti 3 meccset kapott.
Persze ha az eszét használja ez nem következik be.
Most legalább lesz ideje elgondolkodni azon, hogy a felesleges energiáit ne arra használja, hogy a bíró ítéleteivel foglalkozzon vagy az ellenfél játékosát köpködje, hanem inkább a csapat hasznára fordítsa.

Elgondolkodik a lófaxt.

#-7 Muksii

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 115 Hozzászólás:

Elküldve: 21 March 2017 - 06:38 PM

Cucunak ennyi idősen és ilyen futballmúlttal inkább példát kéne mutatnia a fiataloknak az ocsmánykodás helyett. Ez egy értelmetlen pofázásokkal, rengeteg fölösleges sárga lappal spékelt folyamat méltó megkoronázása volt részéről. Gratulálok...

#-6 tommaso

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 88 Hozzászólás:

Elküldve: 21 March 2017 - 06:33 PM

Halmosi Peti 3 meccset kapott.
Persze ha az eszét használja ez nem következik be.
Most legalább lesz ideje elgondolkodni azon, hogy a felesleges energiáit ne arra használja, hogy a bíró ítéleteivel foglalkozzon vagy az ellenfél játékosát köpködje, hanem inkább a csapat hasznára fordítsa.

#-5 Liverpoolfan

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2114 Hozzászólás:

Elküldve: 21 March 2017 - 06:03 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: BaLee - Dátum: 21 March 2017 - 09:48 AM

Szeptemberről volt szó már jóval korábban is, még a stadion építésének megkezdése előtt is.

Jó lenne ha tudnák tartani, az meg még jobb lenne ha nem lopnák szét még az elkészülés előtt. Ennyi pénzből az ország legkomolyabb stadionjának kellene lennie, szurkolóknak wifivel, büfékkel, normális wckkel, parkolókkal, elegendő beléptető kapuval, pénztárakkal, boltokkal stb.

... jó csapattal stb.
HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJJJJJJJRRRRRRRRRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ FÓÓÓÓRRRUUUUUUMMMM !!!!!!!!

#-4 BaLee

HaladásFAN

• Members
  • PipaPipa
  • 2806 Hozzászólás:

Elküldve: 21 March 2017 - 09:48 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: vame - Dátum: 20 March 2017 - 05:12 PM

Sziasztok! Egy projekten dolgozó barátomat megkérdeztem. Azt mondta,hogy ha minden jól megy, akkor szeptemberben lesz a nyitómeccs, az őszi szezon még mindenképpen Sopronban indul.

Szeptemberről volt szó már jóval korábban is, még a stadion építésének megkezdése előtt is.

Jó lenne ha tudnák tartani, az meg még jobb lenne ha nem lopnák szét még az elkészülés előtt. Ennyi pénzből az ország legkomolyabb stadionjának kellene lennie, szurkolóknak wifivel, büfékkel, normális wckkel, parkolókkal, elegendő beléptető kapuval, pénztárakkal, boltokkal stb.

#-3 vame

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 44 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2017 - 05:12 PM

Sziasztok! Egy projekten dolgozó barátomat megkérdeztem. Azt mondta,hogy ha minden jól megy, akkor szeptemberben lesz a nyitómeccs, az őszi szezon még mindenképpen Sopronban indul.

#-2 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 181 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2017 - 01:10 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: BaLee - Dátum: 20 March 2017 - 11:46 AM

1,5x annyi pénzből épül mint a 2x ekkora fradi stadion. Tényleg spórolni kell minden szaron? A beléptetőkapukon főként nem kéne, elég gáz lenne ha az új stadionban is a kezdés után még az utcán kígyóznának a sorok.

Persze mindenki tisztában van vele, hogy az összes stadionépítés a lopásról szól de azért szerintem akkor is marad bőven mit lopni ha csúcsminőségben csinálnak meg mindent...

Ha már egyszer hozzávágtak a stadionhoz plusz 6400 millió forintot az eredeti tervekhez képest, igazán megdobhatták volna még kb. 5 millióval a projektet néhány kapura. Kár, hogy egy ekkora büdzséemelés után is ilyen apróságokon megy a spórolás, pedig így is bőven jutott már minden havernek :(
"Kínt, s üdvöt a Haladásban találjon" /Goethe: Faust/

#-1 BaLee

HaladásFAN

• Members
  • PipaPipa
  • 2806 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2017 - 11:46 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: Tribunus - Dátum: 19 March 2017 - 03:35 PM

Gyimesi Csabával beszéltem ankét után.Ő mondta, hogy július.
Viszont az engedélyeztetés még akár 2 hónap is lehet.Már megvan a köv. bajnokság tervezett időpontja és még több meccset is Sopronban játszunk.Ennyi látszik.
Tóth Miki is az októberi válogatott szünetet mondta stadionavatónak.

A kivitelező szinte mindenen spórol.Nem lesz olyan sok beléptetőkapu.Belül körbe lehet járni, de kevés kapuval jutunk be....Nem építenek kazánházat, majd rá lesz kötve a távhőre.Az önkormányzat meg majd fizeti a magasabb fűtés számlát, vagy leírják a távhő veszteségének....Ezt mondta Csaba.

Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz amikor elkészül és mit hagynak majd ki.Pl több beléptetőkapu
Vagy mit csinálnak meg rosszabb minőségben....

1,5x annyi pénzből épül mint a 2x ekkora fradi stadion. Tényleg spórolni kell minden szaron? A beléptetőkapukon főként nem kéne, elég gáz lenne ha az új stadionban is a kezdés után még az utcán kígyóznának a sorok.

Persze mindenki tisztában van vele, hogy az összes stadionépítés a lopásról szól de azért szerintem akkor is marad bőven mit lopni ha csúcsminőségben csinálnak meg mindent...

#0 Tribunus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 861 Hozzászólás:

Elküldve: 19 March 2017 - 03:35 PM

Gyimesi Csabával beszéltem ankét után.Ő mondta, hogy július.
Viszont az engedélyeztetés még akár 2 hónap is lehet.Már megvan a köv. bajnokság tervezett időpontja és még több meccset is Sopronban játszunk.Ennyi látszik.
Tóth Miki is az októberi válogatott szünetet mondta stadionavatónak.

A kivitelező szinte mindenen spórol.Nem lesz olyan sok beléptetőkapu.Belül körbe lehet járni, de kevés kapuval jutunk be....Nem építenek kazánházat, majd rá lesz kötve a távhőre.Az önkormányzat meg majd fizeti a magasabb fűtés számlát, vagy leírják a távhő veszteségének....Ezt mondta Csaba.

Kíváncsi leszek, hogy milyen lesz amikor elkészül és mit hagynak majd ki.Pl több beléptetőkapu
Vagy mit csinálnak meg rosszabb minőségben....