Ugrás a tartalomhoz

Hírek

107337 replies to this topic

#41 axel100

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 317 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2018 - 10:13 PM

Majd ki fog kötni Pakson.

#42 Jakus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 745 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2018 - 08:33 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Fortschritt - Dátum: 30 June 2018 - 07:46 PM

Szerintem a mondat utolsó része nem lehet igaz.

Angyalföldi szurkolói fórumon írták.
Egy élet, egy szerelem, egy vallás: Haladás!
Haladás - A bölcsőtől, a sírig és még tovább
1919media

#43 Fortschritt

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2379 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2018 - 07:46 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Jakus - Dátum: 30 June 2018 - 07:26 PM

Bár a mai meccsét kihagyta, Gaál nem jön ide, egyrészt alacsony összeget ajánlottak érte Béláék, másrészt jól érzi magát Angyalföldön, nincs kedve visszatérni.

Szerintem a mondat utolsó része nem lehet igaz.
Bill Shankly után szabadon: azt mondják, számomra a Haladás élet-halál kérdése. Ez közel sincs így. A Haladás sokkal, de sokkal fontosabb!

#44 Fortschritt

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2379 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2018 - 07:44 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Vak - Dátum: 30 June 2018 - 03:13 PM

Tudom,hogy csak edzőmérkőzés volt,de elég elkeserítő játékot mutattunk.
Azt hittem,hogy egy osztrák harmadosztályú ellenfelet azért pár góllal verünk.Nem láttam én túl nagy osztálykülönbséget.
Ennél csak jobbak lehetünk...

Szerintem az alapozás kellős közepén, napi 2 edzés után nem volt ez olyan rossz. Inkább most jöjjenek elő a hibák, mint a bajnokság alatt. Az ellenfélről pedig annyit, hogy a Bundesliga II-ben játszanak - persze ez is jelenthetne osztálykülönbséget, de most éppen így alakult.
Bill Shankly után szabadon: azt mondják, számomra a Haladás élet-halál kérdése. Ez közel sincs így. A Haladás sokkal, de sokkal fontosabb!

#45 Jakus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 745 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2018 - 07:26 PM

Bár a mai meccsét kihagyta, Gaál nem jön ide, egyrészt alacsony összeget ajánlottak érte Béláék, másrészt jól érzi magát Angyalföldön, nincs kedve visszatérni.
Egy élet, egy szerelem, egy vallás: Haladás!
Haladás - A bölcsőtől, a sírig és még tovább
1919media

#46 Vak

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 262 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2018 - 03:13 PM

Tudom,hogy csak edzőmérkőzés volt,de elég elkeserítő játékot mutattunk.
Azt hittem,hogy egy osztrák harmadosztályú ellenfelet azért pár góllal verünk.Nem láttam én túl nagy osztálykülönbséget.
Ennél csak jobbak lehetünk...

#47 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 340 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2018 - 08:37 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 29 June 2018 - 07:11 PM

Akkor ennyi erővel én is lehetnék tulaj? Mert pénzem nekem sincs rá ;)

Igaz, elég sarkítva fogalmaztam :) de azért azt érdemes látni, hogy a magyar futballban az elmúlt időszakban gyakorlatilag kétféle klubtulajdonos volt, aki befelé talicskázta a pénzt, és szerintem mi egyiket sem igazán szeretnénk. Az egyik a bűnöző (de minimum kétes hátterű üzletember), aki kvázi pénzmosodaként is használta a klubját és az azt körülvevő infrastruktúrát, ilyen volt Tarsoly, Bíró, Matyi. A másik meg a politikai rendszer nyertese, aki meg nem a pénzét, hanem a mi adóforintjainkat égeti el vígan a csapatnál. Az elsőt még egyszer ne, soha többet, de nekem megmondom őszintén, a második opció, a közvetlen pártcsapattá válás sem hiányzik igazán.

Talán két kivétel van ez alól: Hemingway és Leisztinger. Viszont egyrészt ekkora tőkével rendelkező emberből elég kevés van, aki még a magyar focit is szereti és pont Szombathelyre szeretne jönni, másrészt, ahogy azt Leisztinger le is nyilatkozta, neki ez öt év alatt 1,8 milliárd forint befektetést jelentett a saját vagyonából, és gyakorlatilag a klub működésének legnagyobb hányadát ebből fedezték. És ebből még mindig csak egy kiesőjelölt, rém gyenge DVTK-t tudott felépíteni, ami semmivel sem jobb a mi Haladásunknál.

Ezért írtam azt, amit, tény, hogy kicsit lebutítva. Ez a rendszer politikai hátszél nélkül egy pénzégető (vagy pénzmosoda). Nyilván fantasztikus lenne egy olyan befektető, aki beletesz évi félmilliárd forintot a klubba, és stabil dobogós csapatot építene ebből, de ilyen embert gyakorlatilag lehetetlen találni. És egyébként azzal is jár, hogyha megunja (vagy leváltják a hatalomról, vagy végre becsukják), akkor borul az egész rendszer. Ott állunk egy klubmodellel, amiből hirtelen kiesett a betalicskázott pénz. Az ilyennek itthon ritkán van jó vége. Ma ha nem is álmodhatunk nagyot, de legalább a nagy visszaesés veszélye kisebb, még ha ehhez az is kell, hogy újra és újra elássuk a jövőnket a fiatal kulcsemberek eladogatásával. Ne érts félre, nekem is fáj ez, viszont nem látok reális alternatívát erre.

Olyat persze lehet mondani, hogy "Inkább tegyenek bele pénzt ...", csak ennek így kevés a realitása. Ki? Miből? És főleg, miért?
"Kínt, s üdvöt a Haladásban találjon" /Goethe: Faust/

#48 vond

HALADAS.NET alapító

• Members
  • PipaPipa
  • 1855 Hozzászólás:

Elküldve: 29 June 2018 - 10:12 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Farubcek - Dátum: 29 June 2018 - 06:47 PM

Ki az az épelméjű, aki ebbe tolná a pénzét? Csak veszteséget generálna azzal magának, elégetve egy rakat pénzt, miközben a közegen keveset tudna változtatni.

Húúú b+, de fogalmatlan vagy ehhez az egészhez.
Szurkolói oldalak: HALADAS.NET - bkozep.gportal.hu

#49 valovilag

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 29 June 2018 - 08:23 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 28 June 2018 - 08:31 PM

A Kiss Tomiért kapott pénzből fizetik az elmaradások egy részét ...

Ez sajnos így van, s így volt Koko, Radó és Hegedüs esetén is. Ha őket nem adják el, már nem lenne licencünk, és már rég Pécs+Kecskemét útját járnánk. Senki nem gondolhatja komolyan, hogy ezek a játékosok egy percig is azt gondolták, hogy majd ők kezdő emberek lesznek az új klubjukban. De menniük kellett, mert így tudták a legtöbbet segíteni a csapatnak. Csak az a kérdés, meddig lesznek még ilyen játékosaink, s ha elfogynak, akkor mi lesz?
Ezért is volt Béla pénzt kérni a Csányi úrnál, csak elfelejti, hogy az a világ megszűnt, hogy adunk évi több száz milliót, s nem szólunk bele, mi megy itt.
Előbb-utóbb sajnos komoly gondjaink lesznek, ha nem jön tőkeerős tulajdonos, mert sajnos a jelenlegi nem az, s ezt is tudja itt mindenki.

#50 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8359 Hozzászólás:

Elküldve: 29 June 2018 - 07:11 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Farubcek - Dátum: 29 June 2018 - 06:47 PM

Ki az az épelméjű, aki ebbe tolná a pénzét? Csak veszteséget generálna azzal magának, elégetve egy rakat pénzt, miközben a közegen keveset tudna változtatni.

Akkor ennyi erővel én is lehetnék tulaj? Mert pénzem nekem sincs rá ;)

#51 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 340 Hozzászólás:

Elküldve: 29 June 2018 - 06:47 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 29 June 2018 - 06:46 AM

Inkább tegyenek bele pénzt ...

#52 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1356 Hozzászólás:

Elküldve: 29 June 2018 - 06:18 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Borsika - Dátum: 29 June 2018 - 10:26 AM

Igaz, csak itt egy-két kivételtől eltekintve nem az a jellemző, hogy a tulajdonos pénzt tesz bele, hanem inkább kiveszeget.Garancsi sem saját pénzét teszi a Vidibe, vagy a gázszerelő a Felcsútba.

Arra kiváncsi lennék azért, hogy Hipp miért nem játszatta többet Kisst, valami oka biztos volt.

Legalább Kiss majd a téli felcsúti estéken jókat beszélgethet Hegedűssel meg Radóval, esetleg áthívhatják a szomszédból Kovácsot is, hogy nagy tehetségként indulva miként sikerült eme gyönyörű faluban kikötni, illetve Vidiben láthatalan szürke egérré degradálódni.

Nálam mind a három (négy?) kiesett a pikszisből amikor elmentek a Haladásból, de szerintem jól fociznak, szívesen viszontlátnám őket a Haladásban. Kovácsnak az egyik legmagasabb fizetése van a Videkotonbanban, de a Radó és a Hegedűs is sokkal többet keres, mint nálunk. Ha ezt nézzük akkor meg nagyon is jól megvannak.

#53 mindentbele

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2482 Hozzászólás:

Elküldve: 29 June 2018 - 12:19 PM

szerintem, nincs mit bele tenniük...
Mindörökké HALADÁS! HAJRÁ HALI! MINDENT BELE!
http://www.bkozep.gportal.hu/

#54 Borsika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 293 Hozzászólás:

Elküldve: 29 June 2018 - 10:26 AM

Igaz, csak itt egy-két kivételtől eltekintve nem az a jellemző, hogy a tulajdonos pénzt tesz bele, hanem inkább kiveszeget.Garancsi sem saját pénzét teszi a Vidibe, vagy a gázszerelő a Felcsútba.

Arra kiváncsi lennék azért, hogy Hipp miért nem játszatta többet Kisst, valami oka biztos volt.

Legalább Kiss majd a téli felcsúti estéken jókat beszélgethet Hegedűssel meg Radóval, esetleg áthívhatják a szomszédból Kovácsot is, hogy nagy tehetségként indulva miként sikerült eme gyönyörű faluban kikötni, illetve Vidiben láthatalan szürke egérré degradálódni.

#55 kacsalaci

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 131 Hozzászólás:

Elküldve: 29 June 2018 - 08:51 AM

A szombati SV Lafnitz elleni edzőmeccs ingyenes lesz, egyáltalán be lehet majd menni?

#56 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8359 Hozzászólás:

Elküldve: 29 June 2018 - 06:46 AM

#57 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 340 Hozzászólás:

Elküldve: 28 June 2018 - 11:11 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 28 June 2018 - 08:31 PM

Inkább ez, mint egy pénzügyi összeomlás, egy ilyen játékos eladása elég sokat segít a költségvetésen.

#58 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8359 Hozzászólás:

Elküldve: 28 June 2018 - 08:31 PM

#59 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3149 Hozzászólás:

Elküldve: 28 June 2018 - 08:22 PM

Szerintem az univerzum legtehetségesebb gáz- és fűtésszerelője megoldja, hogy a rezsi ki legyen fizetve. És ez már megér annyit, hogy egy fiatal csatárt beáldozzunk. És ahogy Torrente mondta, ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni. Ide ez jutott.

#60 Doors72

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 120 Hozzászólás:

Elküldve: 28 June 2018 - 07:10 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: tommaso - Dátum: 28 June 2018 - 06:59 PM

A Kiss Tomiért kapott pénzt pedig remélem a csapat további erősítésére fordítja a klub vezetősége és nem teszi zsebre.

A próféta szóljon belőled... Én kicsit szkeptikus vagyok,de ne legyen igazam...