Ugrás a tartalomhoz

Hírek

107368 replies to this topic

#21 valovilag

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 18 Hozzászólás:

Elküldve: 19 July 2018 - 09:22 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: dr.house - Dátum: 19 July 2018 - 07:26 PM

Szerinrem kritikán aluliak a mezek. De ez csak egy vélemény!

Bárcsak a mez lenne ebben az évben a legnagyobb gondunk!

#22 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 342 Hozzászólás:

Elküldve: 19 July 2018 - 08:36 PM

Elkeserítő az új mezgyártó, a hivatalos honlapon közzétett cikk róluk pedig szégyenletes.
Kis magyar futballvalóság - vártuk, hogy mellbe vág a vb után, na de hogy ennyire erősen...
"Kínt, s üdvöt a Haladásban találjon" /Goethe: Faust/

#23 dr.house

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2021 Hozzászólás:

Elküldve: 19 July 2018 - 07:26 PM

Szerinrem kritikán aluliak a mezek. De ez csak egy vélemény!

#24 szijjas

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 458 Hozzászólás:

Elküldve: 19 July 2018 - 01:57 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Jakus - Dátum: 19 July 2018 - 12:12 AM

A felcsútiak már megkapták a szerelésüket. Nem akaram beszúrni ide a képet, ide kattintva bárki megtekintheti.
Vannak jól eltalált extravagáns mezek, de ennek a stílusa igen távol áll tőlem. Őszintén remélem, hogy a miénk valami konszolidált változatú lesz, bőven megfelelne egy egyszínű: otthon fehér, idegenben zöld (nem neon, hanem mondjuk amilyen a címerünkben van), harmadik számú fekete. Kapusnak: sárga, illetve piros.

Már a Halié is megvan.
Sokkal fontosabb, hogy mi van a mez elején, mint a hátán…

Hajrá Haladás!!!

#25 Jakus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 746 Hozzászólás:

Elküldve: 19 July 2018 - 12:12 AM

A felcsútiak már megkapták a szerelésüket. Nem akaram beszúrni ide a képet, ide kattintva bárki megtekintheti.
Vannak jól eltalált extravagáns mezek, de ennek a stílusa igen távol áll tőlem. Őszintén remélem, hogy a miénk valami konszolidált változatú lesz, bőven megfelelne egy egyszínű: otthon fehér, idegenben zöld (nem neon, hanem mondjuk amilyen a címerünkben van), harmadik számú fekete. Kapusnak: sárga, illetve piros.
Egy élet, egy szerelem, egy vallás: Haladás!
Haladás - A bölcsőtől, a sírig és még tovább
1919media

#26 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1358 Hozzászólás:

Elküldve: 18 July 2018 - 10:49 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: kicsizalan - Dátum: 18 July 2018 - 06:58 PM

Kedves dr. house és Muksii szurkertársak!

Ne haragudjatok, h fogadatlan prókátorként bele merek szólni (max. ismét kapok egy negatív jelzőt), de kicsit több tiszteletet! Tudom, h nagyon nem volt szerencsés Salfai úr "majmozása" de mégiscsak egy 70 feletti "fanatikust" sértettetek ti is meg, aki ha jól olvasom a hozzászólásaiból, Pápáról vagy Sopronból(?) jár évek óta meccsre, legyen az Sopronban, vagy Szombathelyen. Az általatok kritizált rugalmasság, modern kori netes vásárlás stb. talán nem várható el már tőle, inkább örüljünk az elszántságának.

Hajrá Hali!

Kedves Kicsizalán! Köszönöm! Ezek után a "majmozásért" bocsánatot kérek a Haladás szurkolóktól. Most éppen Sopronból járok meccsre, de Vasvárról kezdtem 1952 november 11.-én 10 éves korom óta. Akkor Horváth Gyuri, Tarr Pista, id Kulcsár Feri, Dombai Karcsi, Papp Lajos, Varga(Cserga) Feri, Kolesánszky Zoli, Bella, Szandi játszottak a csapatban. Az ellenfél az MTK (akkor: Bp Bástya). Náluk: Gellér, Börzsei, Lantos, KovácsI, Zakariás, Hidegkuti, Palotás - 4 friss olimpiai bajnok - játszottak. Az eredmény 5-3 lett az MTK javára, a Haladás pálya még fekete salakos volt és a lelátók fából voltak, az állóhely mellett a híres "galambduccal". Én neten nem veszek jegyet, mert nincs bankkártyám, egyébként vennék. Ezért veszem meg a jegyet az állomáson, mert ott nem kell sorba állni, azt ugyanis sem fizikailag, sem idegileg nem bírom. Azon a bizonyos Matyók elleni meccsen a feleségem vette meg a jegyemet már csütörtökön Szombathelyen, mert ő meg a kórházba jár rendszeres kezelésre. Nem egészen értem, hogy miért éppen erre a helyre adtak egy 66 éves asszonynak jegyet-nem oda kérte az biztos. Meccs közben meg nem tudtam máshová menni, mert minden hely foglalt volt. Hajrá Hali!

#27 kicsizalan

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1036 Hozzászólás:

Elküldve: 18 July 2018 - 06:58 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: V.Smith@ - Dátum: 18 July 2018 - 10:45 AM

Kedves Salfai Úr,

A kapu mögött lévők nevében kikérem a majmozást. Ellenben önnek gratulálok, hogy nem volt annyi esze, hogy kihúzodjon a szektor szélére és onnét ülve nézze a meccset.
9000-es stadionban sikerült megtalálni azt a szektort, ahol állva szurkolnak és még Önnek áll fejlebb. Jár a keksz.

Kedves dr. house és Muksii szurkertársak!

Ne haragudjatok, h fogadatlan prókátorként bele merek szólni (max. ismét kapok egy negatív jelzőt), de kicsit több tiszteletet! Tudom, h nagyon nem volt szerencsés Salfai úr "majmozása" de mégiscsak egy 70 feletti "fanatikust" sértettetek ti is meg, aki ha jól olvasom a hozzászólásaiból, Pápáról vagy Sopronból(?) jár évek óta meccsre, legyen az Sopronban, vagy Szombathelyen. Az általatok kritizált rugalmasság, modern kori netes vásárlás stb. talán nem várható el már tőle, inkább örüljünk az elszántságának.

Hajrá Hali!
"A bölcsnek elég."
" Kevés szóból ért az okos."

"Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, hogy melyik felét."

"Néha az ember szándékosan ostoba, hogy megtehessen valamit, amit az okossága tilt."

"Rengeteg hibát elkövethetünk az életben. Egyet nem: amelyik tönkretesz."

#28 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3151 Hozzászólás:

Elküldve: 18 July 2018 - 05:46 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: V.Smith@ - Dátum: 18 July 2018 - 12:08 PM

Magyar csapatnak, magyar mez beszállító dukál.

https://www.instagra.../2ruleclothing/

afrikaiaknak meg afrikai :)

#29 V.Smith@

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1149 Hozzászólás:

Elküldve: 18 July 2018 - 12:08 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: vond - Dátum: 18 July 2018 - 11:21 AM

Több csapatot is átvesznek, talán 4-et, 5-öt. Eddig se volt rózsás, de egyre durvább a helyzet a magyar fociban. Az biztos, hogy ez minden, csak nem egészséges. Bár vannak ennél nagyobb gondok is a hazai labdarúgásban...

Magyar csapatnak, magyar mez beszállító dukál.
Hajrá Hali!

#30 vond

HALADAS.NET alapító

• Members
  • PipaPipa
  • 1856 Hozzászólás:

Elküldve: 18 July 2018 - 11:21 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: dr.house - Dátum: 14 July 2018 - 06:26 PM

Azt beszélik, hogy új gyártót kapnak a mezeink. Mészároshoz köthető 2rule(turul) fogja a jövőben öltöztetni a csapatunkat. Én nagyon nem örülök ennek...bár talán ilyen mezhez majd hozzá lehet jutni a shoppunkban....

Több csapatot is átvesznek, talán 4-et, 5-öt. Eddig se volt rózsás, de egyre durvább a helyzet a magyar fociban. Az biztos, hogy ez minden, csak nem egészséges. Bár vannak ennél nagyobb gondok is a hazai labdarúgásban...
Szurkolói oldalak: HALADAS.NET - bkozep.gportal.hu

#31 V.Smith@

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1149 Hozzászólás:

Elküldve: 18 July 2018 - 10:45 AM

Kedves Salfai Úr,

A kapu mögött lévők nevében kikérem a majmozást. Ellenben önnek gratulálok, hogy nem volt annyi esze, hogy kihúzodjon a szektor szélére és onnét ülve nézze a meccset.
9000-es stadionban sikerült megtalálni azt a szektort, ahol állva szurkolnak és még Önnek áll fejlebb. Jár a keksz.
Hajrá Hali!

#32 dr.house

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2021 Hozzászólás:

Elküldve: 17 July 2018 - 11:21 PM

Idézés: Muksii - Dátum: 17 July 2018 - 11:16 PM

Számtalan fórumon kommunikálva volt, hogy a kapu mögötti részen állva szurkolás zajlik, úgynevezett stadionfíling megteremtése. Arról nem a B középben tutuló tehet, hogy egyes emberek szarfacsariságból, esetleg gyengeelméjűségből oda vesznek jegyet. A stadion 2/3-a tárva-nyitva az ülni vágyóknak! A meccsek előtt pedig legalább egy héttel megnyílik a jegyvásárlás, az vessen magára aki fél órával meccs előtt akarja megvenni a stadionnál. Rengeteg Halimeccsen voltam már és láss csodát egyszer sem késtem le a meccs elejéről mert a pénztár előtti sorban aszalódtam volna. Aki az időben vásárláshoz hülye az meg csak szidja a tv előtt a csapatot, vagy facebookon, a stadionból biztos nem fog hiányozni. Hajrá Hali!

+1

#33 Muksii

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 124 Hozzászólás:

Elküldve: 17 July 2018 - 11:16 PM

Számtalan fórumon kommunikálva volt, hogy a kapu mögötti részen állva szurkolás zajlik, úgynevezett stadionfíling megteremtése. Arról nem a B középben tutuló tehet, hogy egyes emberek szarfacsariságból, esetleg gyengeelméjűségből oda vesznek jegyet. A stadion 2/3-a tárva-nyitva az ülni vágyóknak! A meccsek előtt pedig legalább egy héttel megnyílik a jegyvásárlás, az vessen magára aki fél órával meccs előtt akarja megvenni a stadionnál. Rengeteg Halimeccsen voltam már és láss csodát egyszer sem késtem le a meccs elejéről mert a pénztár előtti sorban aszalódtam volna. Aki az időben vásárláshoz hülye az meg csak szidja a tv előtt a csapatot, vagy facebookon, a stadionból biztos nem fog hiányozni. Hajrá Hali!

#34 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1358 Hozzászólás:

Elküldve: 17 July 2018 - 08:04 PM

Csak rossz tapasztalatom van az új stadionban az ülőhelyekkel. Én háromszor voltam az új stadionban számozott ülőhelyen, mind a háromszor a B szektorban. A Matyó meccsre a Nejem vette meg a jegyet elővételben az állmáson. Szerencsétlentől azok a majmok olyanokat kérdeztek (máskor tőlem ilyeneket nem kérdeztek) amikre nem tudott válaszolni, erre adtak neki oda ahol a nagy szurkolók (B közép?) vannak(B21 szektor; N sor; 8 szék). Szinte egész meccsen álltak előttem, alig láttam valamit, sajnos én csak ülve tudom kibírni a közel két órát, nem tudok felállni csak rövid időre. Szólni persze nem lehetett. Az álló majmoknak meg eszébe sem jutott, hogy most ülőhelyen vannak és esetleg mást (engem)zavarnak abban a szórakozásban amiért fizettem. Ha már csak ülőhely van akkor miért nem ülnek le mindnyájan? Nem gondolnak rá, hogy a saját szurkertársukkal csesznek ki és utáltatják meg vele a meccsre járást. A Balmaz meccsen a B21 szektor; C sor; 2.es szék-en ültem a helyzet hasonló volt az előbbivel, egy kicsit árnyaltabban. A Videoton elleni meccs jegyem már nincs meg, de teljesen hasonló a Balmaz meccsel. Persze én is tanultam, legközelebb majd bemondom a szektor pontos nevét és a sort, lehetőleg nem magasan.
Mégegy: A Balmaz meccsre vonat-bicikli kombinációval mentem, nagyon meg voltam elégedve az utazással. Viszont az állomáson az információs ablaknál kb 3-an négyen akartunk jegyet venni, a jegykiadó hölgy természetesen éppen akkor távozott az ablak másik oldaláról. A társaim (ismeretlenek) azonnal megunták, nem várakoztak tovább én viszont továbbmentem és a legközelebbi ablaknál reklamáltam, az ott ülő hölgy aztán valahogy visszarendelte a csavargó társát és meg is tudtam venni a jegyemet.
Az állomásról biciklivel mentem ki a pályára kényelmes és biztonságos bicikli úton, a pályán is kulturált helye volt a biciklimnek és természetesen a jegypénztáraknál hosszú, lassan haladó sorokkal. A meccs nézése a fent leírtak szerint.

#35 BaLee

HaladásFAN

• Members
  • PipaPipa
  • 2830 Hozzászólás:

Elküldve: 17 July 2018 - 02:35 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: köbüki - Dátum: 16 July 2018 - 07:56 PM

Ezt szerintem nem lehet megoldani. Minden szektorba ülésre adnak jegyet és a neten is ülésre veszel.
Bár nem nézték, hogy ki hova ül, az eladott jegyek száma korlátos egy szektorban. Pl. ha a haverok a B középbe mennek, akkor te egy c szektoros jeggyel nem tudsz oda menni, mert lehet, hogy az a szektor már tele van. Olyan pedig előfordult, hogy a B közép megtelt és nem lehet több néző egy szektorba,mint az ülések száma.
Azt meg szerintem nem lehet elvárni senkitől, hogy a mondjuk egy B közepes bérletből számolja ki azt, amit mondjuk a C középbe átülve kell pluszba fizetni, mert azt a meccset a drágább helyről szeretnéd nézni.
Vegyenek a haverok is bérletet és akkor egy helyről tudjátok nézni a meccset...

Lehet, hogy én vagyok a tudatlan, de mondjuk pl. egy színházi bérletnél sem hallottam olyanról, hogy ha a haverod a páholyba ül, akkor a bérletet átiratod oda, mert együtt akarjátok nézni az előadást.

A bérletekkel meg angliában sem kereskednek hivatalosan szerintem.

Személyes véleményem (ne vedd sértésnek), de feláll a szőr a hátamon az olyan szurkolótól, aki csak akkor vesz bérletet, ha három forinttal jobban jár vele, mintha jegyeket venne. Ahelyett, hogy úgy közelítené meg a kérdést, hogy a bérlet vásárlásával támogatja is csapatát amellett, hogy egyébként biztos helye van egy szektorban és sokkal kényelmesebb is, mint a jegyvásárlás (még akkor is, ha a neten vesz valaki jegyet)

Természetesen nem úgy gondoltam, hogy oda ülj ahova akarsz, de ahogy a rendszer tudja, hogy neked a neveden van már bérlet, ezért ha belépsz mondjuk az mlsz felületére akkor ott választhatnál egy másik helyet, a tied meg ezzel egyidejűleg felszabadulna és szabadon értékesíthető lenne. Ezt még leprogramozni sem lenne bonyolult.

Nem veszem sértésnek, simán vennék bérletet (tavasszal is volt), csak nem akarom magamat szívatni ezzel a fix hellyel. Az itthoni meccsek alatt kb. 3x ültem a helyemen.
Ha nem jön ismerős, akkor indulás előtt megveszem a jegyet neten, kinyomtatom, 2 perc az egész és még sorba sem kell állnom. Ha meg jön más is akkor veszünk jegyet egymás mellé.

Az angol példát meg valami cikkben olvastam, nem 100%, hogy igaz, de nem bérlettel való kereskedésről volt szó, hanem olyan csapatoknál ahol a bérletesek magas száma miatt garantált telt ház van minden meccsen a bérlet tulaj jelezheti, ha nem tud részt venni egy adott meccsen, ekkor az ő helyére eladhat még a klub jegyet és ő ezért valamennyi összeget visszakap.

#36 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3151 Hozzászólás:

Elküldve: 16 July 2018 - 07:56 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: BaLee - Dátum: 16 July 2018 - 01:21 PM

Bérlethez egy ötlet. Amit ha megoldanak majd újra fogok bérletet venni.
Szóval, az elég nagy szívás, hogy kiválasztod a helyed, és oda vagy szögezve egy szezonra. Az új stadion varázsa vagy nem, sok ismerős jött meccsre és ilyenkor vagy vadásztunk egy olyan helyet ahol nem ült senki, volt, hogy másik szektorba ment ismerős.
Szóval szerintem lehetne valami olyat kitalálni, hogy akinek bérlete van az választhasson máshova is jegyet, így az ő helye felszabadul. Ezt nem korlátoznám szektorra sem hanem mehetne olcsóbb részre is ha akar. Szerintem ez nem lenne túl nagy dolog megoldani.

Arról nem is beszélek, hogy úgy hallottam Angliában pl. akinek bérletes helye van de nem tud elmenni a meccsre, az felszabadíthatja a helyét arra a meccsre és eladhatja a helyét másnak.

Ezt szerintem nem lehet megoldani. Minden szektorba ülésre adnak jegyet és a neten is ülésre veszel.
Bár nem nézték, hogy ki hova ül, az eladott jegyek száma korlátos egy szektorban. Pl. ha a haverok a B középbe mennek, akkor te egy c szektoros jeggyel nem tudsz oda menni, mert lehet, hogy az a szektor már tele van. Olyan pedig előfordult, hogy a B közép megtelt és nem lehet több néző egy szektorba,mint az ülések száma.
Azt meg szerintem nem lehet elvárni senkitől, hogy a mondjuk egy B közepes bérletből számolja ki azt, amit mondjuk a C középbe átülve kell pluszba fizetni, mert azt a meccset a drágább helyről szeretnéd nézni.
Vegyenek a haverok is bérletet és akkor egy helyről tudjátok nézni a meccset...

Lehet, hogy én vagyok a tudatlan, de mondjuk pl. egy színházi bérletnél sem hallottam olyanról, hogy ha a haverod a páholyba ül, akkor a bérletet átiratod oda, mert együtt akarjátok nézni az előadást.

A bérletekkel meg angliában sem kereskednek hivatalosan szerintem.

Személyes véleményem (ne vedd sértésnek), de feláll a szőr a hátamon az olyan szurkolótól, aki csak akkor vesz bérletet, ha három forinttal jobban jár vele, mintha jegyeket venne. Ahelyett, hogy úgy közelítené meg a kérdést, hogy a bérlet vásárlásával támogatja is csapatát amellett, hogy egyébként biztos helye van egy szektorban és sokkal kényelmesebb is, mint a jegyvásárlás (még akkor is, ha a neten vesz valaki jegyet)

#37 BaLee

HaladásFAN

• Members
  • PipaPipa
  • 2830 Hozzászólás:

Elküldve: 16 July 2018 - 01:21 PM

Bérlethez egy ötlet. Amit ha megoldanak majd újra fogok bérletet venni.
Szóval, az elég nagy szívás, hogy kiválasztod a helyed, és oda vagy szögezve egy szezonra. Az új stadion varázsa vagy nem, sok ismerős jött meccsre és ilyenkor vagy vadásztunk egy olyan helyet ahol nem ült senki, volt, hogy másik szektorba ment ismerős.
Szóval szerintem lehetne valami olyat kitalálni, hogy akinek bérlete van az választhasson máshova is jegyet, így az ő helye felszabadul. Ezt nem korlátoznám szektorra sem hanem mehetne olcsóbb részre is ha akar. Szerintem ez nem lenne túl nagy dolog megoldani.

Arról nem is beszélek, hogy úgy hallottam Angliában pl. akinek bérletes helye van de nem tud elmenni a meccsre, az felszabadíthatja a helyét arra a meccsre és eladhatja a helyét másnak.

#38 vond

HALADAS.NET alapító

• Members
  • PipaPipa
  • 1856 Hozzászólás:

Elküldve: 15 July 2018 - 08:01 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: dr.house - Dátum: 14 July 2018 - 06:26 PM

Azt beszélik, hogy új gyártót kapnak a mezeink. Mészároshoz köthető 2rule(turul) fogja a jövőben öltöztetni a csapatunkat. Én nagyon nem örülök ennek...bár talán ilyen mezhez majd hozzá lehet jutni a shoppunkban....

A fejlődés megkérdőjelezhetetlen. Végre valami nagy név, nem holmi Adidas-ok. :)
Szurkolói oldalak: HALADAS.NET - bkozep.gportal.hu

#39 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3151 Hozzászólás:

Elküldve: 14 July 2018 - 10:06 PM

Miután az M1 bemondta, hogy a VB bronzmeccset a Haladás játssza, elmentünk megnézni a csapatot.
Megint marha nehezen találtunk oda, de ez biztos azért van,mert így téveszti meg a klub PR csapata az idegen megfigyelőket. Eddig azt hittem, hogy az is rendszerhiba, hogy egy egy hónapja igazolt játékos még egy régen távozott mezében játszik még, de rájöttem ez is a magyaros furfang része.
Miután magunkhoz vettük védőitalunkat elfoglaltuk a helyünket és arra lettem figyelmes, hogy előttem egy pasi kockás füzetbe próbálta felírni a felállásunkat. Egy macska kaparásos magyar mondat volt még felírva, gondoltam ez az a megfigyelő, akitől óvakodtunk. A lapon a Király helye egyértelmű volt (kis kapuban állt a neve), a védelem közepén 92-es játszott, a középpályára a Márió neve már nem fért el (hiába, csak 21 cm széles a lap) és az előretolt csatárunk a Jánvári volt (akkurátusan a 4-es mezszámot is felírta).
Rossz CIA ügynök lennék, mert hamar lebuktam, hogy bámulom a csodálatos tervrajzot :). Ezért megkérdeztem, véletlenül nem Kispest megfigyelő-e és láss csodát... az volt (egyébként kamerával a meccset is felvették).
Az elmúlt napokban sok vita folyt arról, hogy a horvátok miért sikeresek. Megmondani nem fogom, abban viszont biztos vagyok, hogy a rendszerükben nem olyan megfigyelőik vannak, akik egy másik budapesti csapat első osztályú játékosát és egy válogatott játékost nem ismernek fel.

Szóval,mondhatnám alaposan feltérképezhette a csapatunkat.Az igazi persze az lett volna, ha ezt Budapesten is előadja. Megmentettem az állását, mert mondtam neki, hogy az, akit felírt, bizony nem a Jánvári. Most lehet ezzel elúszott a győzelmünk, de a segítőkészség ezt diktálta. Meg mondjuk úgy láttam, hogy igazán nagy csoda lenne, ha a "Jánvári" kezdene, mert iszonyat gyenge volt. Kicsit meginogtam a végén, amikor a Tóth Mikitől megkérdeztem, hogy két ember kezdeni fog-e a ma látottak közül, mert akkor nem veszek bérletet és sajnos azt közölte, hogy az -akiról azt hittem csak kölcsönbe van- végül is végleg hozzánk került. Sajnos így szerintem kezdőbe kerül.

Egyébként a benyomásaim pozitívak. Az igazoltak többsége simán befér a kezdőbe és termetüket tekintve végre nem (hempergő) Neymarok csapata leszünk.
A döntetlen igazságos, mert a Gabinak volt két nagy védése, kapufát is rúgtak a csehek, de azért bebohóckódni felesleges volt a gólt a 90. percben.

#40 dr.house

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2021 Hozzászólás:

Elküldve: 14 July 2018 - 06:26 PM