Ugrás a tartalomhoz

Vendégünk a Fidesz MPP

144 replies to this topic

#21 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 March 2002 - 11:59 PM

Ma már nem válaszolunk.

#22 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 March 2002 - 11:37 PM

Uraim, Fidesz képviselök!1. Fel kell, hogy háborodjak azon a módon, ahogy önök a feltett kérdésekre válaszolnak, amennyiben válaszolnak egyálltalán. Én abban a hitben éltem, hogy csak képzett, értelmes emberek lehetnek Országgyülési képviselök. Amit önök itt prezentálnak az egyszerüen minösithetetlen!Gyimesi úr! Ezúton szólitom fel önt, azonnal kérjen bocsánatot minden egyes itt megbántott EMBER (!)-töl. Mert ön itt valamit elfelejtett. Önt EMBEREK szólitják meg. Magyar polgárok. (Hitük, politikai nézeteik mellékesek) Nem csak a "kiszolgáló" személyzet, akinek nincs más dolga, mint önökre szavazni vagy (és) befogni a száját Remélem, hogy van valakinek nyomtatója (remélem nekem a nyuszi hoz :-) ) és kinyomtatja ezt az egész fórumot. Én, ha megtehetném, teleszórnám vele a várost, a megyét, söt, az országot, hadd tudják meg a választók, hogy milyen ember ön valójában, milyen a Fidesz igazi arca, milyen stilusban beszél akkor, mikor nem a kampányszöveget kell felolvasnia, hanem öneröre hagyatkozik (kedves nyuszi, hozzál nyomtatót nagyon kérlek! :-) ) Mikor nem a mosolygós mindent megkaptok, ha rám szavaztok jellem vendégeskedik önnél. Nem akartam ötletet adni senkinek! :-)2. Mivel önök nem válaszlnak a feltett kérdéseimre, kénytelen leszek öneröböl:- 7 %-os gazdasági növekedés NEM történt meg! a gazdasági növekedés értéke 3,7% (konjunktura ide, EU számitás oda maradjunk a tényeknél.) (Ön azt mondta "megközelitettük", én azt mondanám, fele sikerült!) Osztályzat - KÖZEPES- A mezögazdaság versenyképessé tétele. Versenyképes? Nem! Igéret betartva? Nem! Osztályzat - ELČGTELEN- Adó és egészségügyreform. Megtörtént? Nem! A mai egészségügy szinvonala nem éri el a 80-as évekét. Osztályzat - ELÉGTELEN- NAGYARÁNYÚ pedagógus- és egészségügyi béremelés. Megtörtént? Nem! Igéret betartva? Nem! Osztályzat - ELÉGTELEN- JELENTÖS autópálya- építkezések. Átadott kilóméterek száma=0. (nem kell itt jönni az árvizzel, meg a ciánmérgezéssel. Arra ott a "Katasztrófaalap", mindenki tudja, ismeri, nem kell felhozni, hogy novemberig át tudunk adni 12KM-ert, mert ez még nagyobb lejáratás, mintha öszintén és férfiasan bevallanánk, elvitte a pénzt az OI, vagy a Happy End, mert ez fontosabb volt) Beigért 600! A 0 a 600-nak hány százaléka is? Osztályzat - ELÉGTELEN- Korrupció megszüntetése. Megszünt Magyarországon a korrupció? Nem, söt, nagyobb méreteket öltött. Osztályzat - ELÉGTELENA Fidesz-Mpp-Mdf-Fkgp éves "tanulmányi" (kormányzási) átlaga 1,33 "Felsöbb osztályba nem léphet!" (De évet se ismételjen! :-) )Tisztelt tanár úr, ön engem hasonló bizonyitvánnyal, tanulmányi átlaggal "átengedne"? Csak azért, mert megigérem, hogy majd jövöre...3. Gyimesi úr! Milyen alapon hasonlitgatja ön W. Churchill-t, aki Angliát fenntartotta a II.Világháború alatti nehéz gazdasági helyzetben, a szövetségesekkel megnyert egy Világháborút, majd vezetésével újáépült a szétbombázott Anglia Orbán Viktor-hoz? Hát már itt tartunk? Innen már csak egy lépés Napóleon, St. István (vagy már ezen is túl vagyunk?), mi jöhet még. Már csak az Isten. Az önök politikájára inkább használnám a: "Minél nagyobb egy hazugság, annál többen hisznek benne" idézetet. öszintén szólva valahol szinpatikus volt az önök pártja (monjuk az ex Fidesz miatt inkább), de amit itt a fórumban müveltek, meggyözött abban, hogy semmi esetre sem választható és ezt tanácsolom családom minden tagjának, söt minden jóérzésü Magyar EMBER-nek. Szegény Sági úr, csak önt sajnálom. Hogyan birja ki ön, mint értelmiségi ember ezt? Mi arra a garancia, hogy ön nem válik ilyenné? Jó példa lenne ön a gyermekeinek, mikor parlamenti közvetités során apjukat figyelve káromkodni, gyalázkodni tanulnának?Végezetül elnézést mindenkitöl, hogy ilyen hosszúra sikeredett, de ma nagyon zabos lettem, ezzel asz hiszem, hogy sokan vagyunk igy. Mégegyszer Bocsánat!

#23 Guest__*

• Guests

Elküldve: 29 March 2002 - 01:24 AM

121-es kérdésreA déli válaszomhoz képest annyival tudok többet mondani, hogy most már én is láttam a rókás plakátot. De a jó Isten nem áldott meg Sherlock Holmes-i képességekkel, ezért nem tudom megmondani, hogy ki tehette ki azokat a helyes kis állatokat az MSZP plakátjaira. Mint ahogy azt sem tudom meg, hogy a fideszes jelöltek plakátjait - köztük az enyémet is - ki tépdesi le, csúfítja el folyamatosan. Lehet, hogy a tettes ugyanaz, ezért kérek mindenkit, hogyha ilyen rongálót lát, azt jelezze mifelénk. Köszönöm.

#24 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 March 2002 - 11:32 PM

Sági Úr! Ki ragaszthatta Szűcs Gábor plakátjaira ki a vörös rókás plakátot?

#25 Guest__*

• Guests

Elküldve: 29 March 2002 - 01:03 AM

Kedves Bubó! (119)Az egészségügyről nemcsak kampányban szerveztem fórumot, hanem korábban is többször. Úgy vélem, hogy az eügy. helyzete sokakat (talán mindenkit) érint ezért struccpolitika lett volna, ha a problémáiról nem ejtünk szót. A fórumon, mint ahogy máskor is, szóba kerültek az orvosi fizetések, a paraszolvencia, a nővérek, ápolók helyzete. De hála Istennek, vitatkoztunk a lehetséges kiútról is. - aminek a tárgyalása helyszűke miatt itt most nem esedékes, de a Vas Népe (ha ott lett volna) hűen beszámolhatott volna róla az érdeklődő szak- és közvéleménynek. Nem adtam fel a reményt, hogy egyszer majd kifejthetem erről hosszabban is a véleményemet.Ha viszont már eljött az államtitkár, akkor ki is használtam az alkalmat, hogy bemutassam neki a kórház sebészeti részlegét, és meggyőzzem az állami tőkeinjekció szükségességéről. Mivel a látvány önmagáért beszélt, Benyhe István kijelentette előttünk, hogy immár ő sem látja semmilyen akadályát az állami címzett céltámogatás ide juttatásának. (1,5 milliárd Ft!)

#26 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 March 2002 - 11:25 PM

Csak a nekünk tetsző kérdésekre válaszolunk.

#27 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 March 2002 - 10:57 PM

A kormánynak vitathatatlan érdemekkel rendelkezik, de az egészségügyi téren még hatalmas megoldásra váró problémák vannak.Sági Úr becsülöm Önben, hogy a választási kampányban nem félt egészségügyi fórumot tartani. Soha nem gondoltam volna, hogy egy kormánypárti politikus a választások előtt a legkényesebb szakterülettel mer foglalkozni! Elismerésem azért, hogy nem akarja a szönyeg alá söpörni az egészségügy helyzetét. Sajnos, nem tudtam a munkám miatt elmenni a rendezvényre, de kiváncsi vagyok arra, hogy a Markusovszky Kórház helyzetén az elkövetkező kormány, mely meggyőződésem, hogy a mostaninak a folytatása lesz mit és hogyan tud segíteni? (adósság kezelés, műszerállomány korszerüsítése, épület felújítás ... stb).

#28 Guest__*

• Guests

Elküldve: 29 March 2002 - 12:51 AM

118-as kérdésreTermészetesen nem ismerek minden szombathelyi civil szerveződést, de akik megkerestek engem az elmúlt 4 évben, azoknak az ügyében többnyire sikeresen jártam el. Vannak persze kudarc élményeim is: így például nem tudtam támogatást szerezni a Polgári Védegyletnek, pedig megígértem, nem tudtam salakot szerezni jutányos áron az egyik amatőr futball csapatnak...De azt vallom, hogy az elmúlt években alakult egyesületek csak akkor tudnak igazán hatékonyak lenni, ha kialakul mögöttük egy erőteljes lobbiháló.

#29 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 March 2002 - 10:43 PM

Tisztelt Sági Úr!Milyen a viszonya a városban működő civil szervezetekkel?Segíti-e - ha igen mivel - működésüket?

#30 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 March 2002 - 04:10 AM

... még egyeztetnek a pártközponttal, hogy mit mondhatnak ...vagy majd helyettük válaszol egy píárosuk DD

#31 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 March 2002 - 03:59 AM

Sági úr, Gyimesi úr, Fidesz, nagyvilág vagy valaki, aki kielégitö válszt tud adni (miattam a "Gögös Gúnár" is lehet személyesen)!Szeretném felhivni tisztelt figyelmüket, hogy a #2-es és a hozzá kapcsolódó #48-as, továbbá az #58-as részben feltett kérdésemre még mindig türelmesen várom válaszukat, amit elöre is újból megköszönök!

#32 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 March 2002 - 03:24 PM

Tiszelt Gyimesi Úr!Átolvastam az egész topicot.A feltett kérdésekre nem válaszol, mocskolódik, ideológizál.Szánalmasnak tartom a viselkedését.Innen, Budapestről kívánom, hogy a választói büntessék meg Önt "nem " szavazatukkal.Üdvözlettel C. Péter

#33 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 March 2002 - 02:58 PM

Válasz a 88. kérdésreKedves Lukréczia!Láthatja, hogy válaszolok, hidje el, hogy ezért vállaltam örömmel ezt a kedvemre való feladatot. Munkám most éppen Budapesten tart, de láthatja, hogy még itt is Önre gondolok! Kérem olvasson Magyar Nemzetet, nézze szimpátiával az M1, M2, és a Duna tv adásait, és akkor nem olyan szűk résen látja a világot. Bocs, ha ez erős volt!

#34 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 March 2002 - 03:40 AM

Tisztelt Uram!Sajnálattal látom, hogy nincs ideje válaszolni az itt feltett kérdésekre.Vagy ideje volna, csak kedve nincs?Kellemetlen szembesülni az Ön felé áradó ellenszenvvel?Ha netán helyesek a feltevéseim, nem kellene elgondolkodnia azon, hogy alkalmas-e ön közszereplésr?Vagy ez az új FIDESZ stílus?"Majd mi elkormányozgatjuk ezt az országot, az a 10.000.000 meg le van sz...va?" vagy egyenesen "akassza fel magát" (Kövér).Ha nem képes, vagy nem akar válszolni a kérdésekre, akkor miért vállalta el egyáltalán ezt a feladatot?Távol álljék tölem az, hogy a MIÉP-et tícsérjem, de Bunyevácz Zsuzsa a MIÉP jelöltje legalább vette a fáradtságot ahhoz, hogy válaszoljon a számára, itt, ezen a fórumon feltett kérdésekre.Elhiheti azok sem voltak sokkal kellemesebbek mint a magának feltett kérdések.Azt már nem is akarom javasolni Önnek, hogy tekintsen be a "vendégünk az MSZP" fórumba. Pedig ott csodát látna: az MSZP jelöltje ugyanis kultúráltan, higgadtan, értelmesen válszolt a nekiszegezett kérdésekre.Mitöbb vette a fáradtságot, és megtisztelte az itt megjelenteket azzal, hogy egy éjszakába nyúló délutánra leüljön a kompihoz, és egyenesben (chat-stílusban) válaszoljon, beszélgessen az érdeklödökkel.Kérdésem: az ön stílusa a jövö kormányzati stílusa?A kérdés költöi volt (azaz válszolni nem szükséges rá).Kívánom, hogy a jövöben éppen annnyi tiszteletenek örvendjen környezetében, amennyi tisztelettel ön viseltetett az itt megszólalokkal szemben.

#35 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 March 2002 - 05:33 PM

válasz a 85-ösreMind a sajtótörvény, mind a médiatörvény azon jogszabályok közé tartozik, amelyeken az összes párt szívesen változtatna.Nem a szándékon van tehát a hangsúly, hanem a hogyanon. A sajtótörvényben előbb-utóbb gátat kellene szabni a rágalmazásoknak, még akkor is, ha ez sokak számára a sajtószabadság megtörését idézné fel. (Lásd lex Répássy) Fontosnak tartanám azt is, hogy az újság, illetve kiadója büntethető legyen, ha a bíróság arra kötelezi. A médiatörvény módosítását az EU írja elő: ezt mi már ebben a ciklusban háromszor is megpróbáltuk, de a baloldali ellenzék ugyanennyiszer leszavazta.

#36 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 March 2002 - 02:31 AM

Tisztelt Sági Úr! Ön mit gondol: sor kerülhet-e a következő ciklusban a 2/3-os sajtó tv. modósítására?

#37 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 March 2002 - 05:23 PM

84-es kérdésre:Szombathelyen akkor lesz színház, ha a következő 2-3 évben kemény alapozó munka fog folyni a megalapítása érdekében. Ugyanis egy ekkora létesítményt nem lehet csupán szíre-szóra létrehozni, hanem gondolni kell a későbbi működtetésére és a fenntartására is. Lehet, hogy rosszul látom, de úgy érzékelem, hogy mindeddig egyetlen városvezetés sem akarta igazán a színházat, ezért készültek használhatatlan előterjesztések a közgyűlések számára. (tudjuk, hogy a félszívvel végzett munkának mi lehet az eredménye...) Ha hosszabb véleménykifejtésre vár, akkor kérem, keressen fel személyesen, vagy várjon addig, amíg ősszel ez ügyben egy nagyobb szabású fórumon elmondhatom gondolataimat az ügyről!

#38 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 March 2002 - 02:12 AM

Kedves Sági József!Legyen szíves, ne egy mondatban válaszoljon a kérdésemire!Támogatja-e a szombathelyi színház ügyét?Mikor lát reális esélyt arra, hogy Szombathely régóta dédelgetett álma, a színház valóra váljon?Mit szólt Fekete Péter által készített szakmai tanulmányhoz?Részt venne-e egy olyan alapítvány munkájában, mely a szombathelyi színházért tevékenykedik?Számomra fontosak ezek a kérdések és szeretnám tudni a véleményét. Kérem, bővebben válaszoljon! Előre is köszönöm!

#39 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 March 2002 - 02:51 PM

Válasz a 83. kérdésreA Derkovits iskola a legeredményesebben pályázó szombathelyi iskolák közé tartozik. Érdekes lehetne összevetni 98-és 2002 között elnyert támogatások összegét a korábbi években elnyerttel. Nekem a gyerekek a fontosak és mindegy, hogy melyik iskolába járnak.

#40 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 March 2002 - 01:58 AM

A Fidesz biztosan nyer, nem tudja elveszteni a választást ez egyre jobban látszik. Vas megye is kormányoldal marad a 2., 3., 4.és 5. körzetben. A Gyimesit viszont nem szeretik, ő is érzi, hogy szarul áll a szénája, ezért az utóbbi időben hibát-hibára halmoz. DE ha mégis képviselő marad, akkor vajon kapni fog a Derkovits iskola központi pénzeket, nyernek-e pályázatokat?