Ugrás a tartalomhoz

Választás 2006 - Vendégünk Böröcz Miklós

32 replies to this topic

#1 MODERATOR

Tag

• Administrators
  • PipaPipa
  • 342 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 04:26 PM

Köszönjük olvasóink kérdéseit, és Böröcz Miklós képviselőjelölt úrnak, hogy mindannyiunk rendelkezésére állt. Nemsokára összefoglalónkat is olvashatják a Nyugat kezdőlapján.

#2 Böröcz Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 03:04 PM

Idézet (LACZI BÁCSI @ 2006-4-03, 13:29)
Kedves Képviselő Úr!

Milyen sírokat újítanak fel a régi temetőben és kik?
Köszönettel: LACZI BÁCSI

Az 56-os hősök sírjait teszik rendbe, tudomásom szerint a Temetkezési Vállalat dolgozói.

#3 Böröcz Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 03:02 PM

Idézet (maria @ 2006-4-03, 12:45)
Képviselő Úr!

Nagy valószinűséggel az Ön körzetében , nem lesz befutó az első fordulóban, hiszen nincs olyan egyértelműen elfogadott jelöltje a két nagy pártnak. Vállalná-e egy Fideszes visszalépés esetén a megmérettetést a csinos Gál Angelikával?

Németh Mária

Természetesen.

#4 Böröcz Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 03:01 PM

Idézet (pal @ 2006-4-03, 12:39)
Tisztelt Böröcz Úr !

Mi a véleménye a Szombathelyi FIDESZ és a Munkáspárt Testvéri Szövetségi  Kapcsolatáról?
Vajon hány év kommunista párttagság számolható össze a fidesz tagoknál, vagy tán a családi kapcsolatok ilyen erősek.
Eltudna  képzelni hasonlót  bármelyik jobboldali pártban hogy ilyen megtörténjen?

Győzelmet  Kívánok    Tóth Pál

Semmilyen "testvéri szövetségről" nincs tudomásom.

#5 Böröcz Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 02:52 PM

Idézet (gerbi @ 2006-4-03, 11:01)
Tisztelt Böröcz Úr!

Ön azok között a jobboldali politikusok között van, akik nem azzal szereztek maguknak ismeretséget, hogy blődségeikkel elárasztották az országot, vagy ideig-óráig tartó akciókat szerveztek. Önről az újságok beszámoló rovataiban olvasok rendszeresen, arról, hogy hozzászólt, vitatott, megszervezett, támogatott, vagy éppen ellenzett. Ez pedig jó, hiszen Ön ezek szerint dolgozik és nem igéket gyárt homályos célokhoz.

Az MDF konzervatív nézeteiről ismert. Mit tenne Ön a szombathelyi fiatalokért és a helyi nyugdíjasokért? Min változtatna a jelenlegihez képest?

Milyen a kapcsolata a helyi Fidesszel?

Kapott-e ajánlatot arra, hogy inkább ne induljon?

Mi a vidék legjelentősebb problémája Vas megyében? Van ötlete, hogyan lehetne orvosolni?

Válaszait előre köszönöm!

Jó egészséget és sikeres munkát kívánok!

1. Sürgősen egyetem kell Szombathelynek, hogy tanulni vágyó fiataljainknak ne kelljen messzi városokban diplomát szerezni és ott ragadni. Városunk így szellemileg kiürül, hiányozni fog egy korosztály. A friss diplomásokat új, kvalifikált munkaerőt igénylő munkahellyel lehet csak helyben tartani.
A nyugdíjasokat nem csak anyagilag kell támogatni, hanem törődni is kell velük. Az Egészségügyi Főiskola végzős hallgatóinak foglalkoztatása, alapja lehet a probléma kezelésének.
2. A helyi Fidesz szervezettel rendszeres kapcsolatom nincs, néhány tagjával azonban jó a viszonyom.
3. Igen.
4. Megyénk legnagyobb problémája a munkanélküliség, melyet a kis- és középvállalkozók munkahelyteremtési lehetőségének támogatásával oldhatnánk meg. Ehhez központi akarat is kell. A megtermelt anyagiak nagyobb részének helybentartásával tudnánk a térséget fejleszteni. Bővebbet erről a témáról honlapunkon talál: www.mdf.hu

#6 Böröcz Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 02:42 PM

Idézet (kovacsjanos @ 2006-4-03, 10:21)
Valamikor a Rendszerváltás idején én is MDF tag voltam.
Amikor Antall József sajnos meghalt, nem maradt az MDF-ben egy igazi karizmatikus vezető. A jámbor jószándékú tagságot, felkészületlen vagy manipulált emberek próbálták irányítani.
Szombathelyen azonbanúgy látszik, hogy Ön mégis tekintélyt   tudott szerezni az MDF_nek.

GRATULÁLOK és sok sikert kívánok

Kovács János

Köszönöm, remélem ránk fog szavazni!

Tisztelettel üdvözlöm a régi tagunkat: Böröcz Miklós

#7 Böröcz Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 02:38 PM

Idézet (tothjozsefne @ 2006-4-03, 10:16)
Tisztelt Képviselőjelölt  Úr!

Minek köszönhető hogy a Szombathely. MDF Szervezet elfogadottsága, hosszú évek közvéleménykutatása alapján, jóval magasabb mint az országos átlag.
Talán felkészültebbek a tagság mint országosan, vagy Szombathelyen valóbanmegtudott megvalósulni a "Nyugodt erő" politizálás.
Sok Sikert Kívánok a falun lakók nevében.

Tóth Józsefné

Tisztelt Tóth Józsefné!

Jókívánságait köszönöm!

Az "EU-választás" helyi eredményei alátámasztják véleményét. Remélem, hogy április 09-én sikeresebbek leszünk.

#8 Böröcz Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 02:35 PM

Idézet (tothistvan @ 2006-4-03, 10:03)
Sokak szerint pénzügyileg megéri politikusnak lenni.Ön mint városi képviselő milyen Felügyelő bizottságok tagja? Mit hoz ez a "konyhára",vagyis közalkalmazotti fizetését mennyivel
egésziti ki?

Tóth István

Képviselői tiszteletdíjamon kívül más juttatásban nem részesülök. Vagyonnyilatkozatom az önkormányzatnál megtekinthető.

#9 Böröcz Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 02:33 PM

Idézet (deakistvan @ 2006-4-03, 09:58)
Ha bejut az MDF a parlamentbe-amit nagyon
remélek-és nem lesz kormányzati tényező,milyen mógszerekkel fog küzdeni a korrupció ellen?
Ön milyen módszereket javasolna ha képviselő lesz?

Deák István

A nyilvánossággal, és a Tiszta Kezek Hivatalának segítségével.

#10 Böröcz Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 02:31 PM

Idézet (SaFranco @ 2006-4-03, 09:31)
Tisztelt Böröcz úr!

1) Az emlékezetes Fidesz - MDF székházügy idején valahogy nem épp a tiszta kezek politikája szerint látták a világot, mi változott, hogy most jobban észreveszik a korrupciót?

2) Gaál Angelika nem zárta ki, Hankó Faragó Miklós semmilyen választ adott arra a kérdésre, hogy a vasárnapi első választási forduló adott eredményei esetén - helyi szinten, vagy akár országosan - létrejöhetne egy MSZP -SZDSZ - MDF koalíció... mivel a politikában semmi sem kizárt. Ön szerint?

3)  A közvélemény-kutatók nem sok esélyt adtak Önöknek a Parlamentbe kerülésre - ha így lesz, hogyan tovább?

1. Ilyen "ügyről" nem tudok. (Keller László Úr, a "feljelentésügyi miniszter" sem tudott székház-ügyet produkálni.
A korrupció elleni harcot nem most kezdtük el és valószínűleg még sokáig lesz tennivalónk.

2. Én kizárt dolognak tartom.

3. Maradok ami voltam és vagyok: Böröcz Miklós.

#11 Böröcz Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 02:28 PM

Idézet (boros @ 2006-4-03, 08:47)
Tisztelt Böröcz Úr!
1. Milyen eredmény várható Ön szerint az MDF-től Szombathelyen Ill. a megyében?
2. Vannak eszközei a városi és a megyei Mdf-es szervezeteknek arra, hogy bejutás esetén megovják magukat a hozzájuk csapodó "percemberektől" azaz az un. hordaléktól?

Boros Anikó

Rajtunk nem fog múlni az MDF parlamentbe jutása. Számszerű eredmény egy hét múlva, addig dolgozzunk és drukkoljunk együtt!

Eszközünk a több mint másfél évtizedes tapasztalat és tagjaink tisztessége.

#12 Böröcz Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 02:23 PM

Idézet (feketegy @ 2006-4-03, 08:32)
Tisztelt Böröcz Úr!

Bp-en egy mdf-es képviselőjelölt "önként" visszalépett a fideszes javára. Mi a véleménye róla?
Visszalépését fontolgatja-e Hende javára /pl. a második fordulóban/,a bedarálás ugyis meg igyis folytatódni fog.
Nagyon szép és szolidáris lenne ha egyszer a Nagy Testvér is tenne valamit a kistestvérért/MDF/, mert az a hir járja,hogy a szombathelyi fideszesek elég nagy része nem kiván a Hendére szavazni! Hende eléggé elfoglalt a polgári körök szervezésével,ezért a helyi Fidesz -vezetők logikus lépése lenne ha felkérnék  a vissza lépésre.

Fekete Gyöző

Tisztelt Fekete Győző!

Kérem, olvassa el "Eszternek" írt válaszomat.

#13 Böröcz Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 02:20 PM

Idézet (nanna @ 2006-4-03, 07:39)
Tisztelt Böröcz úr!

Mi igaz abból, hogy Ön és Gyimesi József között nagy csata volt a képviselőjelölti címért? Miért győzőtt Ön, mert az ember azt hinné, hogy Gyimesi ismertebb politikusként több szavazatot hozott volna az MDF-nek...

Üdvözlettel:

Anna

Nem kellett csatáznom, mert az MDF Vas megyei és az Országos Választmány döntése értelmében én voltam és vagyok a jelölt.

#14 Böröcz Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 02:18 PM

Idézet (kalmodulin @ 2006-4-03, 03:53)
Tisztelt Böröcz Úr!

Azt szeretném kérni, őszintén írja meg nekem, elképzelhetetlennek tartja-e, hogy a FIDESZ (amely -reális szemmel nézve- az egyetlen olyan párt, amely partnereként az MDF kormánypárttá válhat) fő célja a határontúli magyarokkal kapcsolatos "törekvéseinek" az, hogy hosszú távon biztosítsa ezzel a jobboldali túlsúlyt? Ha ez a dolgok fő mozgatórugója, Ön nem ítéli ezt el? Továbbá szeretném megkérdezni, milyen érzés lenne szembesülnie azzal, hogy egy adott párt Önről, és az Ön családjáról (akik élete kevésbé köthető a politikához talán, hasonlóan hozzánk, a többséghez) nyilvántartást vezet, feltüntetve vélelmezett pártszimpátiáját? Nem érezné ezt túlzottan invazív,s egyben sunyi módszernek? Mert én elborzadok az ilyen hírek hallatán. Utolsó kérdésem pedig az lenne, mi a személyes véleménye Csurka Istvánról, és nem érezné-e "veszélyben" a demokráciát, az alapvető emberi szabadságjogokat itt Magyarországon, ha "nem várt módon" a MIÉP kormányzó / kormányalkotó párttá válna?
Válaszait előre is köszönöm,jó egészséget, jó munkát kívánok.

A határon túli magyarok sorsáról 2005. december 05-én a leggyalázatosabb döntés született. Nem értek egyet azzal, hogy ezek után elvárásokat, reményeket fogalmazzunk meg velük kapcsolatban.
Minden olyan nyilvántartás készítését, mely személyiségi jogainkat sérti meg, elítélek.

József Attilával vallom:
...Számon tarthatják, mit telefonoztam
s mikor, miért, kinek.
Aktákban írják, miről álmodoztam
s azt is, ki érti meg.
És nem sejthetem, mikor lesz elég ok
előkotorni azt a kartotékot,
mely jogom sérti meg."
(József Attila: Levegőt!)

Csurka István nem a kedvenc politikusaim egyike.
A MIÉP parlamenti frakciójának 1998-2002 közötti működése nem keltett bennem "veszélyérzetet".

Jókívánságait viszonozva üdvözlöm!

#15 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3126 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 02:17 PM

Idézet (Böröcz Miklós @ 2006-4-03, 14:08)
Idézet (Beduinvadász @ 2006-4-01, 23:24)
Tisztelt Böröcz Úr!

Igaz az a városban terjengő pletyka, miszerint Ön pénzt kapott Hende Csabától, hogy ne lépjen vissza Gyimesi József javára?
Önt ismerve én fenttartásokkal fogadtam a hírt, de az biztos, hogy egyrészről beleillene ez Hende módszereibe, másrészről pedig egy esetleges Gyimesi indulás az MSZP-SZDSZ jelölt biztos győzelmét hozta volna.

BV

Tisztelt Beduinvadász!

Kérdésére a válaszom: NEM!
A pletyka terjesztőjének vagy terjesztőinek valószínűleg savanyú a szőlő...

Tisztelt Képviselőjelölt Úr!

Milyen szőlő, kinek? Ön most valójában a Hende Csabának drukkol, vagy saját magának?
A Magyar Reformok Működnek. Orbán Viktor 2013. július 1-től 2015. január 31-ig 3 mFt nyugdíjamat lopott el. (Egyetemi oktató nyugdíját elveszik, ha dolgozni akar, a parlamenti képviselőét nem.) Ezért (is) undorodom a Fidesztől.

#16 Böröcz Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 02:10 PM

Idézet (eszter @ 2006-4-03, 01:24)
Tisztelt Uram!

Ön számos helyen hangoztatja, hogy az MDF nélkül nem alakulhat az országban jobb oldali kormány. Ha az első forduló után világossá válik, hogy az MDF nem jut be a parlamentbe, vissza lép-e Hende Csaba javára Önként, esetleg pártvezetői utasításra? Azt gondolom ha ezt megtenné, rengetegen csalódnának az MDF-ben és Önben is.

Tisztelt Hölgyem!

Számomra nem kérdéses, hogy az MDF bejut-e a parlamentbe. Visszalépésekről csak az első forduló eredményeinek ismeretében érdemes tárgyalni. A döntést nem egyéni és nem csak pártérdekek alapján kell meghozni.
Ezt a kérdést Dr. Hende Csabának is fel kellene tenni.

#17 Böröcz Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 15 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 02:08 PM

Idézet (Beduinvadász @ 2006-4-01, 23:24)
Tisztelt Böröcz Úr!

Igaz az a városban terjengő pletyka, miszerint Ön pénzt kapott Hende Csabától, hogy ne lépjen vissza Gyimesi József javára?
Önt ismerve én fenttartásokkal fogadtam a hírt, de az biztos, hogy egyrészről beleillene ez Hende módszereibe, másrészről pedig egy esetleges Gyimesi indulás az MSZP-SZDSZ jelölt biztos győzelmét hozta volna.

BV

Tisztelt Beduinvadász!

Kérdésére a válaszom: NEM!
A pletyka terjesztőjének vagy terjesztőinek valószínűleg savanyú a szőlő...

#18 LACZI BÁCSI

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 01:29 PM

Kedves Képviselő Úr!

Milyen sírokat újítanak fel a régi temetőben és kik?
Köszönettel: LACZI BÁCSI

#19 maria

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 12:45 PM

Képviselő Úr!

Nagy valószinűséggel az Ön körzetében , nem lesz befutó az első fordulóban, hiszen nincs olyan egyértelműen elfogadott jelöltje a két nagy pártnak. Vállalná-e egy Fideszes visszalépés esetén a megmérettetést a csinos Gál Angelikával?

Németh Mária

#20 pal

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2006 - 12:39 PM

Tisztelt Böröcz Úr !

Mi a véleménye a Szombathelyi FIDESZ és a Munkáspárt Testvéri Szövetségi  Kapcsolatáról?
Vajon hány év kommunista párttagság számolható össze a fidesz tagoknál, vagy tán a családi kapcsolatok ilyen erősek.
Eltudna  képzelni hasonlót  bármelyik jobboldali pártban hogy ilyen megtörténjen?

Győzelmet  Kívánok    Tóth Pál