Ugrás a tartalomhoz

Contramal

18342 replies to this topic

#18341 Fortschritt

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2366 Hozzászólás:

Elküldve: 01 February 2013 - 11:14 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Dr. BuBo - Dátum: 28 January 2013 - 03:33 PM

Édesanyjának jó egészséget kívánva köszöntöm:

Dr. BuBo
ideggyogyaszat@t-online.hu

Tisztelt Doktor Úr!

Köszönöm megerősítő válaszát!

Üdvözlettel,

Fortschritt
Bill Shankly után szabadon: azt mondják, számomra a Haladás élet-halál kérdése. Ez közel sincs így. A Haladás sokkal, de sokkal fontosabb!

#18342 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 28 January 2013 - 03:33 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Fortschritt - Dátum: 21 January 2013 - 05:01 PM

Édesanyám 73 éves, nyolc esztendeje kapott stroke-ot, három éve egy enyhébb szívrohamot. Ezek ellenére tulajdonképpen jól van: ellátja magát, a lakásban biztosan mozog, igaz, nem sokat. Mintegy 60 éve dohányzik, az említett esetek után sem hagyta abba.
Az időjárás-változás jelenti a legkomolyabb problémát: két, valamikor három nappal a csapadék érkezte előtt van rosszul, ilyenkor az ő kifejezésével élve: "fáj mindene". Minden bizonnyal ez az erek állapotára vezethető vissza.

Háziorvosának elhalálozása miatt egy éve új orvosa van. Ő írta fel fájdalomcsillapítónak (az addigi Algopyrint illetve Flector granulátumot kiváltva) a Contramal nevű gyógyszert. Az első tabletta bevétele után "kótyagosnak" tűnt édesanyám, nagyon nehezen beszélt és komoly fáradtságra panaszkodott. Erről tájékoztattam a háziorvost, aki informált arról, hogy ez egy nagyon erős fájdalomcsillapító, így tartogassuk csak arra az időszakra, amikor komolyabbak a fájdalmak.
Legutóbb egy rosszullétet követően a háziorvos itt volt nála, és ismételten a Contramalt írt fel. Ekkor néztem utána tüzetesebben annak, hogy milyen tartalmú ez az orvosság, és megdöbbentem azon, amit az interneten olvastam különböző hozzászólásokban. Ezek kitérnek a szer opiát-tartalmára, a függőség okozására, és további negatív tapasztalatokra stb. A patikában rákérdeztem, van-e helyettesítő-szer, de annyit mondtak - amit jómagam is gondoltam előre - hogy a helyettesítők is ugyanilyen hatóanyagúak.
Kérem, amennyiben ismeri ezt a gyógyszert, illetve ezt a típust, tájékoztasson arról, mi az Ön véleménye.

Kedves Fortschritt!

A Contramalban egy tramadol nevű félszintetikus morfinszármazék van. Valóban erős hatású, gyakran kissé bódító fájdalomcsillapító, bár nem tartozik a kábítószerrendelet hatálya alá.

Magam mindenesetre ilyen esetben, mint amit édesanyja kapcsán leír, a világ minden kincséért sem adnék belőle! Ezt a gyógyszert nem a "mindenem fáj!" című panasz orvoslására találták ki, hanem jól körülhatárolható kóreredetű közepes és erős fájdalmak csillapítására, valamint fájdalmas (műtéti) beavatkozások körüli átmeneti fájdalomncsökkentésre.

Bevallom, én is döbbenten tapasztalom az utóbbi időben, hogy milyen "bátran" alkalmazza sok kollégám ezt a hatóanyagot az egyszerű lumbágótól a fogfájáson át fejfájásig mindenféle fájdalomra...; jóllehet ezen fájdalmak jelentős részére nem is igazán használ, tompító, könnyen függőséget okozó hatása ugyanakkor hosszú távon egyáltalán nem kívánatos.

És különösen nem értek egyet a megfoghatatlan, tisztázatlan helyű ("mindenütt fáj") és kóreredetű, de amúgy nyilvánvalóan nem keresztre feszítően kínzó erősségű fájdalmakra való alkalmazásával!

Abban persze Önnel sem értek egyet, hogy ez a "mindenem fáj" panasz az erek állapotával függne össze. Ebben az életkorban ez alapos kivizsgálást igényel: lehet pl. reumatológiai oka, de bizony gyakran egyszerűen "idegi", pszichés alapon fáj mindene az idős embernek, különösen időjárásváltozáskor. Ilyen esetben természetesen egészen más gyógyszereket lenne célszerű adni az én megklátásom szerint.

De hát a gyógyítás szabadságába belefér elvileg a Contramal adása is: nem mondhatom, hogy halálos vétek, csak annyit, hogy én bizony az Ön által leírtak alapján me3sszemenően tartózkodnék az adásától.

Édesanyjának jó egészséget kívánva köszöntöm:

Dr. BuBo
ideggyogyaszat@t-online.hu

#18343 Fortschritt

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2366 Hozzászólás:

Elküldve: 21 January 2013 - 05:01 PM

Tisztelt Doktor Úr!

Édesanyám 73 éves, nyolc esztendeje kapott stroke-ot, három éve egy enyhébb szívrohamot. Ezek ellenére tulajdonképpen jól van: ellátja magát, a lakásban biztosan mozog, igaz, nem sokat. Mintegy 60 éve dohányzik, az említett esetek után sem hagyta abba.

Az időjárás-változás jelenti a legkomolyabb problémát: két, valamikor három nappal a csapadék érkezte előtt van rosszul, ilyenkor az ő kifejezésével élve: "fáj mindene". Minden bizonnyal ez az erek állapotára vezethető vissza.

Háziorvosának elhalálozása miatt egy éve új orvosa van. Ő írta fel fájdalomcsillapítónak (az addigi Algopyrint illetve Flector granulátumot kiváltva) a Contramal nevű gyógyszert. Az első tabletta bevétele után "kótyagosnak" tűnt édesanyám, nagyon nehezen beszélt és komoly fáradtságra panaszkodott. Erről tájékoztattam a háziorvost, aki informált arról, hogy ez egy nagyon erős fájdalomcsillapító, így tartogassuk csak arra az időszakra, amikor komolyabbak a fájdalmak.

Legutóbb egy rosszullétet követően a háziorvos itt volt nála, és ismételten a Contramalt írt fel. Ekkor néztem utána tüzetesebben annak, hogy milyen tartalmú ez az orvosság, és megdöbbentem azon, amit az interneten olvastam különböző hozzászólásokban. Ezek kitérnek a szer opiát-tartalmára, a függőség okozására, és további negatív tapasztalatokra stb. A patikában rákérdeztem, van-e helyettesítő-szer, de annyit mondtak - amit jómagam is gondoltam előre - hogy a helyettesítők is ugyanilyen hatóanyagúak.

Kérem, amennyiben ismeri ezt a gyógyszert, illetve ezt a típust, tájékoztasson arról, mi az Ön véleménye.

Előre is köszönöm szíves válaszát, üdvözlettel,

Fortschritt
Bill Shankly után szabadon: azt mondják, számomra a Haladás élet-halál kérdése. Ez közel sincs így. A Haladás sokkal, de sokkal fontosabb!