Ugrás a tartalomhoz

Hírek

106735 replies to this topic

#1 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3131 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:11 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: GreenWolf - Dátum: 12 December 2017 - 12:07 PM

Nekem meg kifejezetten tetszik hogy átjárható, aki megveszi a drágább jegyet, az ülőhelyet foglal, aki meg állni akar az úgyis állni fog, bárhol is legyen az :)

Ez azért nincs így, mert pl. én lehet vennék egy bérletet a legutolsó sorba, de nem ülnék le a székre. Ekkor viszont a kanyarba megvett jeggyel mögém álló reklamálni fog, hogy mi a francért nem ülök le, mert így nem lát tőlem rendesen.
Arról a problémáról nem beszélve, hogy volt, aki simán le is ült a székre másik jeggyel.

#2 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 298 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 02:55 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: köbüki - Dátum: 11 December 2017 - 10:08 PM

A stadionnal kapcsolatban egy észrevétel. A c-d szektorok között eleve érthetetlen volt nekem, hogy egy egységes szektornak miért 2000 Ft-os az egyik széke, a szomszéd meg miért 2600. Ráadásul nincs mégy egy jelképes plexivel sem elválasztva az egyes jegykategóriák közötti szektor határ. Így gyakorlatilag a kanyarban senki nem ült, mert középre ment a széksorok mögé állni. Ráadásul pl. a mi helyünkre le is ültek, mert kicsit megkésve értünk fel, mert a sörcsapoló nem bírta a terhelést (mondjuk mi amúgy sem akartunk ülni, de most ez mellékes).

Szerintem ez szimplán a büfék és a mellékhelyiségek miatt megoldhatatlan. A kanyarnak is a hosszú lelátó alatt vannak a kiszolgáló egységei, így hacsak nincs jegyellenőrzés a lépcsőknél, akkor gyakorlatilag megoldhatatlan az elválasztás, még plexi szeparálással is.
"Kínt, s üdvöt a Haladásban találjon" /Goethe: Faust/

#3 GreenWolf

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1200 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:07 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: köbüki - Dátum: 11 December 2017 - 10:08 PM

Sokat nem adtam volna én sem azért, hogy a három utolsó fordulóban ennyi pontot szerzünk. Ugyanakkor ez nem nagyon késztethetné kényelmeskedésre a vezetőséget és az edzőt, mert a meggyőző tavaszhoz szükséges több játékos igazolása és a keretet is szűkíteni kell, mert 35 játékossal tényleg nem lehet dolgozni.
Amit mindenképp ki kell emelni az utolsó meccsekből, az a küzdelem és a csapatmunka. A Pintével tökéletesen egyetértek, mert szerintem az első hazai meccs és az ott elért siker vitte még a csapatot.
Nem tudom igazán eldönteni, hogy még jó lett volna néhány forduló, vagy jobb, hogy itt a téli szünet és tulajdonképpen nulláról kell kezdeni a kiesés elleni harcot majd tavasszal.

A stadionnal kapcsolatban egy észrevétel. A c-d szektorok között eleve érthetetlen volt nekem, hogy egy egységes szektornak miért 2000 Ft-os az egyik széke, a szomszéd meg miért 2600. Ráadásul nincs mégy egy jelképes plexivel sem elválasztva az egyes jegykategóriák közötti szektor határ. Így gyakorlatilag a kanyarban senki nem ült, mert középre ment a széksorok mögé állni. Ráadásul pl. a mi helyünkre le is ültek, mert kicsit megkésve értünk fel, mert a sörcsapoló nem bírta a terhelést (mondjuk mi amúgy sem akartunk ülni, de most ez mellékes).

Szóval, ha még eső is lesz, akkor az első sorok is fent akarnak majd állni, ami káoszhoz fog vezetni. Jobb lenne, ha a kanyar jegyára a kapu mögötti szektoréhoz közelítene (amúgy is onnan a legszarabb egy meccset nézni szerintem) de a hosszú lelátóra nem lehetne átmenni a széksorok mögött (sem).
A sörcsapolás ütemén is gyorsítani kellene, egy-két sörcsap nagyon kevés egy-egy szektor alá.

Nekem meg kifejezetten tetszik hogy átjárható, aki megveszi a drágább jegyet, az ülőhelyet foglal, aki meg állni akar az úgyis állni fog, bárhol is legyen az :)
MINDENKI SZOMBATHELYI! HAJRÁ HALI!!

#4 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3131 Hozzászólás:

Elküldve: 11 December 2017 - 10:08 PM

Sokat nem adtam volna én sem azért, hogy a három utolsó fordulóban ennyi pontot szerzünk. Ugyanakkor ez nem nagyon késztethetné kényelmeskedésre a vezetőséget és az edzőt, mert a meggyőző tavaszhoz szükséges több játékos igazolása és a keretet is szűkíteni kell, mert 35 játékossal tényleg nem lehet dolgozni.
Amit mindenképp ki kell emelni az utolsó meccsekből, az a küzdelem és a csapatmunka. A Pintével tökéletesen egyetértek, mert szerintem az első hazai meccs és az ott elért siker vitte még a csapatot.
Nem tudom igazán eldönteni, hogy még jó lett volna néhány forduló, vagy jobb, hogy itt a téli szünet és tulajdonképpen nulláról kell kezdeni a kiesés elleni harcot majd tavasszal.

Szóval, ha még eső is lesz, akkor az első sorok is fent akarnak majd állni, ami káoszhoz fog vezetni. Jobb lenne, ha a kanyar jegyára a kapu mögötti szektoréhoz közelítene (amúgy is onnan a legszarabb egy meccset nézni szerintem) de a hosszú lelátóra nem lehetne átmenni a széksorok mögött (sem).
A sörcsapolás ütemén is gyorsítani kellene, egy-két sörcsap nagyon kevés egy-egy szektor alá.

#5 Borsika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 264 Hozzászólás:

Elküldve: 11 December 2017 - 03:45 PM

Idézés: Farubcek - Dátum: 11 December 2017 - 01:54 PM

Pár perccel a Videoton-meccs vége előtt, még egálnál az járt a fejemben, hogy ez klub, egy ilyen Csapattal, egy ilyen Stadionban, és ilyen Szurkolókkal a háta mögött egyszerűen nem eshet ki. Nem lehetséges, nincs ilyen forgatókönyv. Bármi lett volna a meccs vége, igazi ünnep volt, végre méltó környezetben. Ami pedig a hosszabbításban történt, az egészen varázslatos.

Köszönöm a csapatnak és a stábnak is az elmúlt hetek élményét, ha ezzel a taktikai felkészültséggel és szurkolói támogatással megy minden tovább, akkor nem lehet kérdés, hogy aggódnunk sem kell az első osztályú tagságért!

Grumics akarása meggyőző volt, de a játékán azért látszott, hogy más a posztja. Jagodics visszatérésével, netán egy téli VKP-igazolással még keményebb lesz a középpálya.

Az egyetlen dolog, ami keserűséget okozott a meccsen, az a huhogás volt. Miért, miért van erre szükség? Valaki írjon már egy épkézláb indokot arra, hogy miért kell majmokhoz hasonlítani az ellenfél fekete játékosait? Ráadásul csak 10-15 főről volt szó megint, akik ezzel egyrészt egy több ezres tömeget járatnak le az ország előtt, másrészt egy valag büntetést a nyakunkba sózhatnak, ha valaki meghallotta ezt. Harmadrészt pedig az utcán, szemtől szembe is ezt tennétek Hentyvel, Negoval? Vagy csak az ezerfejűben elbújva megy? Szégyelltem magam, ennek nincs helye a sport világában.

Becsüld az ellenfelet, szeresd a Haladást!!!

+1

#6 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 298 Hozzászólás:

Elküldve: 11 December 2017 - 01:54 PM

Pár perccel a Videoton-meccs vége előtt, még egálnál az járt a fejemben, hogy ez klub, egy ilyen Csapattal, egy ilyen Stadionban, és ilyen Szurkolókkal a háta mögött egyszerűen nem eshet ki. Nem lehetséges, nincs ilyen forgatókönyv. Bármi lett volna a meccs vége, igazi ünnep volt, végre méltó környezetben. Ami pedig a hosszabbításban történt, az egészen varázslatos.

Köszönöm a csapatnak és a stábnak is az elmúlt hetek élményét, ha ezzel a taktikai felkészültséggel és szurkolói támogatással megy minden tovább, akkor nem lehet kérdés, hogy aggódnunk sem kell az első osztályú tagságért!

Grumics akarása meggyőző volt, de a játékán azért látszott, hogy más a posztja. Jagodics visszatérésével, netán egy téli VKP-igazolással még keményebb lesz a középpálya.

Az egyetlen dolog, ami keserűséget okozott a meccsen, az a huhogás volt. Miért, miért van erre szükség? Valaki írjon már egy épkézláb indokot arra, hogy miért kell majmokhoz hasonlítani az ellenfél fekete játékosait? Ráadásul csak 10-15 főről volt szó megint, akik ezzel egyrészt egy több ezres tömeget járatnak le az ország előtt, másrészt egy valag büntetést a nyakunkba sózhatnak, ha valaki meghallotta ezt. Harmadrészt pedig az utcán, szemtől szembe is ezt tennétek Hentyvel, Negoval? Vagy csak az ezerfejűben elbújva megy? Szégyelltem magam, ennek nincs helye a sport világában.

Becsüld az ellenfelet, szeresd a Haladást!!!

#7 dr.house

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1926 Hozzászólás:

Elküldve: 10 December 2017 - 11:49 PM

Nagyon szimpatikus volt Hipp és Pinte a Gól című műsorban.

#8 Gabesz

Fanatikus vagy őrült? Esetleg hülye? :-)

• Members
  • PipaPipa
  • 1688 Hozzászólás:

Elküldve: 10 December 2017 - 07:24 PM

Hatalmas gratuláció a srácoknak,ez igazán odabaszós volt,az "új szentély" kezd amolyan igazán veszélyes katlanná válni,megcsapták a Fradit,a Vidit ez nem gyenge,ez ott van a szeren.
Egy város létezik: Szombathely Két szín van csak: Zöld-Fehér

#9 csakahali

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 210 Hozzászólás:

Elküldve: 10 December 2017 - 05:54 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: tommaso - Dátum: 10 December 2017 - 04:54 PM

Óriási mérkőzésen fantasztikus győzelem! Szerintem kevesen gondolták volna beleértve magamat is, hogy az utolsó 3 fordulóban 9 pontot sikerül szerezni. A csapat ismét fegyelmezetten játszott a szívét - lelkét kitette a pályára. A végén Mészáros Karcsi gólja maga volt a katarzis.
Kassai mindkét tizenegyesnél jól döntött, de Fejest 2. lappal ki kellett volna állítania arra pedig, hogy egy hátulról történő nem a labdára irányuló szabálytalanság vajon miért nem ér piros lapot ( Pátkai csak sárgát kapott ) maga sem tudja választ.
Lélektanilag nagyon fontos győzelmet arattunk, hiszen így nem kell kieső helyen telelnünk. Az értékeinket megtartva és minden csapatrészbe igazolva egy jó felkészülés után nem okozhat gondot a bennmaradás. Az a csapat amelyik így tud játszani meg is érdemli.
Köszönöm a tegnapi nagyszerű győzelmet!

+1

#10 tommaso

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 120 Hozzászólás:

Elküldve: 10 December 2017 - 04:54 PM

Óriási mérkőzésen fantasztikus győzelem! Szerintem kevesen gondolták volna beleértve magamat is, hogy az utolsó 3 fordulóban 9 pontot sikerül szerezni. A csapat ismét fegyelmezetten játszott a szívét - lelkét kitette a pályára. A végén Mészáros Karcsi gólja maga volt a katarzis.
Kassai mindkét tizenegyesnél jól döntött, de Fejest 2. lappal ki kellett volna állítania arra pedig, hogy egy hátulról történő nem a labdára irányuló szabálytalanság vajon miért nem ér piros lapot ( Pátkai csak sárgát kapott ) maga sem tudja választ.
Lélektanilag nagyon fontos győzelmet arattunk, hiszen így nem kell kieső helyen telelnünk. Az értékeinket megtartva és minden csapatrészbe igazolva egy jó felkészülés után nem okozhat gondot a bennmaradás. Az a csapat amelyik így tud játszani meg is érdemli.
Köszönöm a tegnapi nagyszerű győzelmet!

#11 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 298 Hozzászólás:

Elküldve: 10 December 2017 - 03:41 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 10 December 2017 - 10:15 AM

Végezetül ... valahol olvastam, hogy a hivatalos nézőszám 4912 volt.
A meccs előtt néztem a meccsjegy.mlsz oldalán, hogy nagyjából még 2100 belépő várt gazdára ... és láttam, hogy sokan ott vették meg a pénztárnál.
Matekból mindig is egészen jó voltam, de bárhogy osztok-szorzok, nem találok erre nyugtató megoldást :)

Hajrá Hali!
Kellemes Ünnepeket!

Szerintem teljesen reális ez a nézőszám. A stadion 8500-as, ebből a szembe oldalon lezárt három szektor miatt eleve kiesett kb. 800-1000 szék. A VIP hasonló befogadóképességű helyeire nekem úgy tűnt, hogy online egyáltalán nem lehetett jegyet venni (de javítsatok ki, ha rosszul emlékszem), és szinte teljesen üres is volt, akárcsak a sajtópáholy egy része. A maradék 6500 körüli helyből kb. 4800 volt foglalt, ez egy teljesen reális szám annak tükrében, hogy meccs előtt még 2100 szabad hely volt, és helyben is vettek sokan jegyet.

Hajrá Hali és kellemes ünnepeket szintén! :)

#12 forever green

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1160 Hozzászólás:

Elküldve: 10 December 2017 - 02:49 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 10 December 2017 - 01:50 PM

Ez egy mondás basszus.
Tökmindegy mi van napközben, a libákat este számolják meg, hogy megvannak-e.
Ezzel arra utalt, hogy nem most dől el ki esik ki, hanem az utolsó forduló után (este).
Szó sincs itt meccsvételről.
Istenem ...

Oké! Bocsánat! Nem ismertem ezt a mondást! Sajnálom! Igyekszem majd kicsit jobban tájékozódni a szólás-mondások témakörében!
"Húsz éve már, több is talán;
Hogy nap-nap után, minden szombat délután;
meccsre vitt az én apám!
Mesélt nekem egy csapatról, és ettől volt vidám;
Igen ettől volt vidám, s nekem tátva volt a szám!"

#13 halihó

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 887 Hozzászólás:

Elküldve: 10 December 2017 - 02:21 PM

Szép volt fiúk ,szép volt Hipp mester!!! A balmaz meccs után nem gondoltam volna hogy ilyen diadalmenet lesz a vége! A fiatalok kérdése az én szemembe is eldőlt annak kell játszani aki megérdemli hogy kezdő legyen és tud segiteni abban hogy a csapat lehetőleg győztesen hagyja el a pályát! I Na mindegy a tavaszra remélem erősödünk de nem úgy mint eddig hogy elmegy három kezdő emberünk és jön kettő nb2-es. érdekességként: az elöttem levő sorba ugyanarra a székre két jegyet adtak el volt futkosás de megoldották annyival hogy üljön le az egyik egy üres székre.Ez most ok de a fradi meccsen érdekesebb lett volna! Hajrá Hali!

#14 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8117 Hozzászólás:

Elküldve: 10 December 2017 - 01:50 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: forever green - Dátum: 10 December 2017 - 01:45 PM

Még mindig nem értem! És egyáltalán nem szimpatikus, hogy velünk foglalkozik. Nagyon olyan szaga van a nyilatkozatának, mintha megvettük (libák) volna a meccseket!

Ez egy mondás basszus.
Tökmindegy mi van napközben, a libákat este számolják meg, hogy megvannak-e.
Ezzel arra utalt, hogy nem most dől el ki esik ki, hanem az utolsó forduló után (este).
Szó sincs itt meccsvételről.
Istenem ...

#15 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6619 Hozzászólás:

Elküldve: 10 December 2017 - 01:49 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: forever green - Dátum: 10 December 2017 - 01:45 PM

Még mindig nem értem! És egyáltalán nem szimpatikus, hogy velünk foglalkozik. Nagyon olyan szaga van a nyilatkozatának, mintha megvettük (libák) volna a meccseket!

Ez egy mondas...
A lenyege, ahogy Zizou is irta nem most kell sirankozni mert a 33. fordulo utan hirdetik ki a kiesoket.
"Szükség volt odafent egy centerre és megkapták a legjobbat!"
Nyugodj békében CECE!

#16 forever green

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1160 Hozzászólás:

Elküldve: 10 December 2017 - 01:45 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 10 December 2017 - 01:22 PM

Egyszerű ... a vonalat a 33.forduló után húzzák meg.

meccsre vitt az én apám!

#17 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8117 Hozzászólás:

Elküldve: 10 December 2017 - 01:22 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: forever green - Dátum: 10 December 2017 - 12:47 PM

Más! Valaki tudná nekem értelmezni Horváth F. "mesteredző" tegnapi nyilatkozatát:
„Nehéz ezt a meccset szakmailag értékelni a körülmények miatt. Megkérdezném, hogy aki ezt kitalálta, hogy ilyen időben kell meccset játszani, az hogyan is gondolta ezt? Miért kell ennyi meccset játszani ősszel, miért csak annyit tavasszal? Jó lenne, ha az értékelné a meccset, aki ezt fent kitalálta. Igazságos a döntetlen, mert futballról nem lehetett beszélni, ha valamelyik csapat szerencsés, az nyerhetett volna. Sajnos kieső helyre estünk vissza, miután a Haladás háromszor nyert, de este számolják majd a libákak."

Egyszerű ... a vonalat a 33.forduló után húzzák meg.

#18 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1329 Hozzászólás:

Elküldve: 10 December 2017 - 01:14 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: forever green - Dátum: 10 December 2017 - 12:47 PM

Igen, itt többen is megemlítettétek a Mészárost! Ugye emlékszünk még arra, hogy volt amikor egy labdát nem tudott átvenni, most meg megtáltosodott. Lehet hogy a szlovák edző ráérzett. mit kell nála helyrerakni, mindenesetre egy ilyen formában lévő Mészáros Karcsira (Hipp mester hívta így) nagy szükségünk lesz továbbra is!

Más! Valaki tudná nekem értelmezni Horváth F. "mesteredző" tegnapi nyilatkozatát:
„Nehéz ezt a meccset szakmailag értékelni a körülmények miatt. Megkérdezném, hogy aki ezt kitalálta, hogy ilyen időben kell meccset játszani, az hogyan is gondolta ezt? Miért kell ennyi meccset játszani ősszel, miért csak annyit tavasszal? Jó lenne, ha az értékelné a meccset, aki ezt fent kitalálta. Igazságos a döntetlen, mert futballról nem lehetett beszélni, ha valamelyik csapat szerencsés, az nyerhetett volna. Sajnos kieső helyre estünk vissza, miután a Haladás háromszor nyert, de este számolják majd a libákak."

A Ferkónak ezt a libás nyilatkozatát én sem értem.

#19 klubhűség

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 177 Hozzászólás:

Elküldve: 10 December 2017 - 01:00 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: kicsizalan - Dátum: 09 December 2017 - 09:07 PM

Azt hiszem el is dőlt a fiatal vs. öreg kérdés! A TELJESÍTMÉNY az, ami számít! A 9 pont az 9 pont. Hajrá Hali!!

Szerintem ez továbbra sem olyan egyszerű. Ha a fiatal nem kap lehetőséget, a konzolon nem fog megtanulni ilyen helyzeteket kezelni. És nálam - börleszkbe illő MLSZ szabály ide vagy oda - továbbra is vannak rutintalan, fiatal játékosok, akiknek kell a segítség.

Plusz, hibákat elkövetett Németh Milán és Pedro is védekezésben, nem kell ahhoz 19 évesnek lenni. És nekik is segített pl. a 4-5-1, a Balmaz elleni zakóban is végig szerepet játszottak, valamiért akkor nem lehetett kiemelni őket.

Hajrá Hali!

#20 forever green

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1160 Hozzászólás:

Elküldve: 10 December 2017 - 12:47 PM

Igen, itt többen is megemlítettétek a Mészárost! Ugye emlékszünk még arra, hogy volt amikor egy labdát nem tudott átvenni, most meg megtáltosodott. Lehet hogy a szlovák edző ráérzett. mit kell nála helyrerakni, mindenesetre egy ilyen formában lévő Mészáros Karcsira (Hipp mester hívta így) nagy szükségünk lesz továbbra is!

meccsre vitt az én apám!