Ugrás a tartalomhoz

Hírek

104864 replies to this topic

#104601 prospero

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1747 Hozzászólás:

Elküldve: 04 July 2004 - 07:51 PM

Hi

Türelem. Nem csodálkozom,hogy nem mondanak semmit.A Klauszt is majdnem elcsesztük mert türelmetlenk voltunk. Elnem hiszem,hogy a csapat vezetői mégegyszer nekivágnak ezzel a kerettel a bajnokságnak.(a tribünön sem lehetett kellemes nézni.) Pánikra semmi ok. lesz itt búza, lesz itt lágy kenyér.:)
A HALI TV a Nyugat.hu-ra költözött.

#104602 Halee

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 39 Hozzászólás:

Elküldve: 04 July 2004 - 12:13 PM

Sajnos azok a csapatok, amelyektől viszonylag olcsón megfelelő játékosokat lehetett volna igazolni (MTK, Siófok), már eladták a futballistákat, az igazán jók külföldre kacsingatnak, élő szerződéssel rendelkezőket pedig nehéz kivásárolni a klubjaikból.

Ebből következik, hogy az átigazolási időszak utolsó pillanatában megint leigazolunk pár külföldi focistáta a hiányposztokra.

#104603 Timo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 648 Hozzászólás:

Elküldve: 04 July 2004 - 09:41 AM

Nem nagy neveket kell igazolni, ezzel egyetértek, de sajnos van néhány olyan poszt, ahová azonnal használható játékos kell, ha nem akarjuk megismételni a tavalyi szereplést. Egy középső védő kell, mert Jagó bármennyire is hasznos játékos, de sérülékeny, s nem ártana csatár sem, mert Béla csak szükségből játszik elöl, s a másik csatár, Tüske sem az igazi. Nem tudom, mire lesz elég Klausz, ez ki fog derülni, de szerintem mindenképpen kellene egy mozgékony, erőszakos játékos előre. Persze hiába agyalunk ezen, úgyis a vezetőkön múlik. Az a lényeg, hogy ne csapjuk be magunkat, s a célokat a játékosállomány erejéhez mérten tűzzük ki, akkor talán nem fog annyira zavarni egy esetleges gyengébb szereplés sem.

Sajnos azok a csapatok, amelyektől viszonylag olcsón megfelelő játékosokat lehetett volna igazolni (MTK, Siófok), már eladták a futballistákat, az igazán jók külföldre kacsingatnak, élő szerződéssel rendelkezőket pedig nehéz kivásárolni a klubjaikból.

Nehéz olyan erősítést jelentő futballistát mondani, akinek az idehozatalára reális esély van, de remélem, a vezetők már kapcsolatban állnak ilyenekkel.
Sajnos elég nagy a csend.

#104604 vasilasi

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 159 Hozzászólás:

Elküldve: 04 July 2004 - 06:44 AM

nforce!

Így van  a csapat helyzete anyagilag stabil ! Bármelyik (magyar szinten)jó játékost a klub letudná szerződtetni! Csak az az igazság hogy ha jól tudom Bíró Péter nem hajlandó 1 bizonyos összegnél többet fizetni semelyik játékosnak! Szerintem te is eltudod képzelni , hogy a "nagy nevek" mennyit szeretnének keresni! Utólag hozzáteszem egyet is értek ebben a kérdésben Bíró úrral! Felmerült itt mint láttam a zete is de csak nézzük meg mennyi adósságot halmozott fel a csapatuk a "nagy nevek" miatt akik az alibi focijukért nagyon nagyon sok pénzt kerestek! Volt 1 kimutatás tavaly ha jól tudom hogy 5 olyan játékos volt a  zetében aki 15000000 ft felett keresett! Szerintem nincs nekünk erre szükségünk! A vidéki csapatok nem birják ezt cérnával!
Szerintem a fiatalítás nem fog ártani a csapatunknak! Megmondom őszintén hogy sok jóra nem számítok igazolások terén de hát ez van!
Bárki is játszik a csapatban és bárhol is van a tabellán a HALI én minden erőmmel azon leszek hogy a legtöbb mérkőzést tudjam majd élőben követni!
Bárhogy is alakul én akkor is azt mondom: HALI FOREVER!!
"1 Szerelem 1 Élet 1 Vallás HALADÁS "  From "Lasi " 2003

http://www.gwa.n1.hu

#104605 nForce

fotelhuligán

• Members
  • PipaPipa
  • 3478 Hozzászólás:

Elküldve: 04 July 2004 - 12:34 AM

Idézet (Timo @ 2004-7-03, 16:42)
nForce!

Igen, úgy tűnik igazad lesz, bár valahol azért sejthető volt, hogy Tóth Norbi, Juhár és Erős megegyeznek az Újpesttel, másrészt pedig be kell látnunk, igazán jó játékost nagyon ritkán sikerül idecsalogatni. Sajnos messze vagyunk Pesttől, s nemzetközi szereplést sem ígérhetünk a játékosoknak. (L. Debrecen) De ez sosem volt másképp. Ettől függetlenül mindenképpen kell legalább egy azonnal használható belső védő és egy jó csatár.

Timo!

tényleg messze vagyunk a fővárostól,de Egerszeg talán még messzebb van,mégis oda tudtak vinni annak idején jó néhány "minőségi" játékost.ugye tudjuk,mi a mai életben a fő mozgató erő...az a meglátásom,hogy ezen múlik minden.most lehet hülyeséget írok,de én komolyan nem bírom eldönteni,hogy Bíró Péter mennyire tehetős.A klub helyzete stabilnak tűnik,de ha tényleg van pénze,miért nem tudunk rendesen igazolni?nekem ellentmondásos.Hajrá Hali Mindörökké!
"Én minden szezonnak úgy futok neki, hogy mindent meg akarok nyerni, másként nem érdemes kosárlabdázni, sportolni." H.Z.

#104606 nForce

fotelhuligán

• Members
  • PipaPipa
  • 3478 Hozzászólás:

Elküldve: 04 July 2004 - 12:27 AM

ja és BaLee!mindkét ponttal egyetértek!mondjuk az is szomorú,hogy egyáltalán megint felhozták a csatár nevét...
"Én minden szezonnak úgy futok neki, hogy mindent meg akarok nyerni, másként nem érdemes kosárlabdázni, sportolni." H.Z.

#104607 nForce

fotelhuligán

• Members
  • PipaPipa
  • 3478 Hozzászólás:

Elküldve: 04 July 2004 - 12:24 AM

érdemes elolvasni a mai VN-ben az oldalas cikket a Hali-utánpótlásról.sokáig nem hittem ebben,de a jelenlegi helyzetet látva azt mondom,a tavalyi szezonnál sokkal szarabbak nem lehetünk (ha igen,kiesünk),de ha normális (többek között értsd:30 év alatti) játékosokat képtelenek vagyunk megszerezni,akkor itt vannak a sajátnevelésű játékosok,kapjanak egy esélyt!lerágott csont,tudom,de annyira fantáziátlannak tűnnek a nevek,akiket eddig erősítésként soroltak...a Falco-nak bejött,a Halinak miért ne sikerülhetne,csak egy kis szakmai hozzáértés kell,pár megbízható,rutinos játékos és tehetséges fiatalok.őszintén szólva én más járható utat ebben a helyzetben nem látok.ne legyen igazam!És minden idegengyűlölet nélkül mondom:hagyjuk már a rohadt légiósokat!nem vezet eredményre,nem veszi észre senki?!marad a bizakodás,mint mindig...Hajrá Hali Mindörökké!

#104608 BaLee

HaladásFAN

• Members
  • PipaPipa
  • 2807 Hozzászólás:

Elküldve: 03 July 2004 - 04:42 PM

Valaki nekem olyat fog nyilatkozni az újságban, hogy Nagy S. visszatért és ez is erősítést jelent a klubbnak, akkor én:

#1 - az illetőt nem tartom értelmes/focihoz értő embernek
#2 - elkezdem komolyan félteni a csapatot a következő szezontól.

Tóth Bálint is nyilatkozta pár hónapja, hogy ilyen kerettl öngyilkosság nekivágni az nb1-nek azt meg senki sem gondolhatta, hogy minőségi, idézek: "válogatott szintű" játékosokat könnyű, ráadásul olcsó lesz a csapathoz csábítani.
Ráadásul ez a stadion ügy is bekavart de nagyom.

De mint előttem is mondták már kár előre ítélkezni az igazolásokról, majd az átigazolási szezon után kell.
Csak sajnos az előjelek nem túl bíztatók és utána már hiába mondunk bármit azzal már nem segíthetünk.

#104609 Timo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 648 Hozzászólás:

Elküldve: 03 July 2004 - 04:42 PM

nForce!

Igen, úgy tűnik igazad lesz, bár valahol azért sejthető volt, hogy Tóth Norbi, Juhár és Erős megegyeznek az Újpesttel, másrészt pedig be kell látnunk, igazán jó játékost nagyon ritkán sikerül idecsalogatni. Sajnos messze vagyunk Pesttől, s nemzetközi szereplést sem ígérhetünk a játékosoknak. (L. Debrecen) De ez sosem volt másképp. Ettől függetlenül mindenképpen kell legalább egy azonnal használható belső védő és egy jó csatár.

#104610 nForce

fotelhuligán

• Members
  • PipaPipa
  • 3478 Hozzászólás:

Elküldve: 03 July 2004 - 02:06 PM

Tóth Norbi és Juhár is marad Újpesten,valószínűleg Erős se jön.Kíváncsi vagyok az újabb "erősítési" tervekre.Kezd nevetségessé válni az egész,hogy Nagy Sanyit már ne is említsem...

#104611 Misi

Halista

• Members
  • PipaPipa
  • 4743 Hozzászólás:

Elküldve: 03 July 2004 - 11:32 AM

Csepregre költözik a Hali
Szombathely, július 3., 10.00 Lemondta az edzőmeccset az osztrák ellenfél, ennek ellenére jubilálhat a csapat.

Szombathely, július 3., 10.00 Lemondta az edzőmeccset az osztrák ellenfél, ennek ellenére jubilálhat a csapat.

Rendben zajlik a Haladás felkészülése, bár több játékos is apróbb sérüléssel bajlódik. Talán ennek is köszönhető, hogy Tóth Bálint szakmai igazgató a hétvégére még szabadságot engedélyezett a játékosainak. A jövő héten egyébként a tervek szerint egy csepregi edzőtáborozáson is részt vesznek Illésék.
- Az első edzőmeccsünket szerdán játszottuk volna, ám osztrák ellenfelünk lemondta a találkozót - mondta honlapunknak Illés Zoltán klubigazgató. - Ennek ellenére ma egy jubileumi ünnepség keretein belül pályára lépünk Rábatóthfaluban, a szlovén NK Mura ellen. Ezen a meccsen terveink szerint már Klausz László is játszik, míg más kiszemeltekkel tárgyalásban vagyunk.
(s.z.)

Forrás: www.NB1.hu
Hajrá HALI & FALCO!
kép
kép
kép

#104612 BaLee

HaladásFAN

• Members
  • PipaPipa
  • 2807 Hozzászólás:

Elküldve: 01 July 2004 - 02:42 PM

Hát úgy tényleg nem az. Pont ettől félek...

#104613 solpa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 01 July 2004 - 01:09 PM

BaLee:
Úgy értettem, hogy stadionként nem nagy üzlet.

#104614 HVSE

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 474 Hozzászólás:

Elküldve: 01 July 2004 - 01:12 AM

nekem semmi bajom vele. Én csak azt kifogásolom , hogy nem érzem  angykutyákon : ők is akrják hogy az mindenki álma valóraváljon. csapat Stadion stb...

mind1

valahogy ezután is lesz

#104615 BaLee

HaladásFAN

• Members
  • PipaPipa
  • 2807 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2004 - 08:30 PM

Nem nagy üzlet?
Ha pályázni lehet a stadionra és benyújt egy multi valami jó árat a létesítményre majd megveszi aztán szépen lerombol mindent és épít rá egy jó kis bevásárlóközpontot?
Ennél jobb helyet nem is lehetne neki találni.
A máv-ot (már direkt kisbetűvel) meg szerintem csak az érdekli mennyi pénzt tud belőle csinálni...

#104616 Mr. Manchester

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 109 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2004 - 06:33 PM

Idézet (solpa @ 2004-6-30, 10:02)
A Lombard FC első embere egy ezzel kapcsolatos ajánlattal is előállt: hajlandók lennének kezelői szerepet is vállalni, ami annyit jelent, hogy a MÁV 40 milliójáért cserébe ők üzemeltetnék a létesítményt, mégpedig úgy, hogy a Haladás VSE összes sportolója ingyen és bérmentve használhatná. „Úgy vettem észre, ez a felvetésem nem igazán tetszett a HVSE képviselőjének."

Nem értem ezzel mi a gondja a HVSE-nek!

#104617 solpa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2004 - 02:35 PM

Nem hiszem, hogy nagy üzlet lenne ennek a stadionnak a megvétele. Ha helyre akarja hozatni a Bíró úr, akkor a bontási munkálatok majdnem annyiba kerülnének, mintha venne valahol a város szélén egy területet és majd azon építene új stadiont. Szerintem, ha itt összejönne egyszer egy ütőképes csapat, amelyik netán nemzetközi porondra is léphet, biztos meg is tenné a tulaj. Ez azonban jelenleg álom. Most a folyamatosság biztosítása a cél, ehhez meg kell a jelenlegi pálya.
Tuti, hogy tulajdonváltás esetén a felújítást engedélyező hatóság már a parkolók számát is előírná.
A város meg soha nem venné meg a stadiont. Az önkormányzat örül, ha lyuk van a seggén.

#104618 BaLee

HaladásFAN

• Members
  • PipaPipa
  • 2807 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2004 - 01:22 PM

Figyelj, a máv leszarja, hogy milyen állapotban van a stadion. Elsősorban a városnak lenne fontos, hogy legyen hol sportolni a tehetséges fiataloknak.
Ha nem tudnának megállapodni Bíróval akkor valószínűnek tartanám, hogy üresen állna amíg össze nem dölne, mivel senki nem fizetné az esetleges bérleti díjat.

Sajnos ilyen barmok vannak ebben az országban, hogy inkább hagyja, hogy összedüljön ahelyett, hogy most még pénzt is kaphatna érte. Ki a franc venné meg ezt a létesítményt ha nem a csapat vagy nem a város?

#104619 HVSE

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 474 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2004 - 11:38 AM

Nem semmi. Minden évben ez a szarakodás. Mondjuk van elképzelésem pálya és az öltöztők szinvonaláról. Szerintem ha Byíró Péter nem menne bele és nem fizetne 1 éven belül megszorongatná a MÁV-ot a pálya. Nem bírnák fentartani. Elöbb vagy utóbb úgy is el kell adniuk. Csórok lettek ez már tény. Gondolom persze van pár ember aki még az utolsó körből is akr egy naygobb összeget lopni....

#104620 solpa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 20 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2004 - 10:02 AM

Albérlet a Rohonci úton?

Budapest (he) - Tegnap a MÁV Rt. ingatlanokért felelős főigazgatójánál, dr. Havay Jánosnál vizitált Mayer Ferenc, a Haladás VSE társadalmi elnöke, és Bíró Péter, a Lombard FC Haladás fő tulajdonosa a Rohonci úti létesítmény ügyében.

Sikeresnek minősítette a MÁV Rt. ingatlanokért felelős főigazgatójával, dr. Havay Jánossal folytatott tárgyalást Mayer Ferenc, a Haladás VSE elnöke. Elmondta, hogy a MÁV Rt. megadja az írásbeli felhatalmazást a Haladás VSE-nek, hogy 2005. június 30-áig albérleti szerződést kössön az Új Lombard Haladás Labdarúgó Kft.-vel. Már csak a klubon és a kft.-n múlik, hogy meg tudnak-e állapodni. Merthogy az elnök szerint ingyenes használatról szó sem lehet - miután a vasúttársaság nem kívánja növelni a létesítmény-fenntartásra szánt támogatását, s az egyesület pillanatnyilag is forráshiányosan működik. Méltányos összegben akarnak megállapodni a Lombard FC-vel, két héten belül megköthetik azt az albérleti szerződést, amely részletesen tartalmazza majd a szolgáltatások (pályakarbantartás, villany, fűtés stb.) árlistáját. Mint Mayer Ferenctől megtudtuk, szóba került a MÁV Rt. tulajdonában lévő Rohonci úti sportlétesítmény eladásának ügye is. Havay János szerint elvileg sor kerülhet a létesítmény eladására - akár egy éven belül is -, de csakis nyilvános pályázat útján; senki sem lehet kedvezményezett helyzetben. A pályázat előkészítésében viszont nemcsak a MÁV Rt., hanem a HVSE is aktívan részt vehet, megfogalmazhatja a további működéséhez szükséges elképzeléseit, igényeit; tehát a patinás egyesületben végzett sporttevékenységek hosszú távú működésének garanciáit is be kívánják építeni a szerződésbe.

Természetesen kíváncsiak voltunk Bíró Péternek a tárgyalás után kialakított álláspontjára is. A Lombard FC Haladás fő tulajdonosa elmondta: tudomásul kell vennie, hogy a MÁV Rt. két évvel ezelőtti ígérete, miszerint a labdarúgóklub ingyen használhatja a létesítményt, nem valósult meg. Kényszerhelyzetbe került, így az ésszerűség határain belül kész a kompromisszumra, hogy a szurkolók itthon láthassák a csapatot. Érdemben viszont csak akkor - reméli, minél előbb - nyilatkozik, ha a Haladás VSE a tudomására hozza, mennyiért adja egy-egy edzésre, illetve egy-egy mérkőzésre a stadiont, s a bérleti díjért milyen szolgáltatást, milyen színvonalú öltözőket nyújt cserébe.

A sportkomplexum eladásával kapcsolatban Bíró Péter elmondta, hogy valamiféle ajánlatot tenne a megvételére. Egy nyilvános pályázatra valószínűleg nem tolonganának a jelentkezők, ő maga örülne, ha a város venné kezelésébe. Mert az tisztán látszik, mondta Bíró Péter, hogy a MÁV hosszú távon nem kívánja sem üzemeltetni, sem tulajdonolni ezt az ingatlant. Apropó, üzemeltetés. A Lombard FC első embere egy ezzel kapcsolatos ajánlattal is előállt: hajlandók lennének kezelői szerepet is vállalni, ami annyit jelent, hogy a MÁV 40 milliójáért cserébe ők üzemeltetnék a létesítményt, mégpedig úgy, hogy a Haladás VSE összes sportolója ingyen és bérmentve használhatná. „Úgy vettem észre, ez a felvetésem nem igazán tetszett a HVSE képviselőjének. Nem tudom, miért ragaszkodnak görcsösen valaminek a kezeléséhez, ami több pénzt emészt fel, mint amennyi van rá?!“ - tette fel a költői kérdést.

30.06.2004