Ugrás a tartalomhoz

nyelv piercing

302 replies to this topic

#301 Galuska

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 30 May 2004 - 06:40 PM

Szép napot,kedves Doktor úr!

A tanácsát szeretném kérni,nyelv piercing esetében.
Már van tapasztalatom,fél éve tetettem egyet szemöldökbe.
Azthiszem egy nagyon profi fiatal srác vehetett kezelésbe,ugyanis alig éreztem valamit(úgy tudom nem is érzéstelenítette le),és nagyon szépen is néz ki.Igaz,egy hete vettem észre,hogy egy kis fehér púp figyel mellette.Az egyik kérdésem ez is lenne.
-Tehát mi lehet a baj?Elfog múlni?Vagy menjek vissza a piercingeshez?
Viszont nemrég rámjött,hogy nyelvbe is szeretnék.Több dologtól is félek...
-Megtudná mondani,egy szemöldök piercing berakásához képest ez mennyire fájdalmasabb?
-Így is sejpítek kicsit,miután berakom ez rosszabodni fog?!
(Mármint a beszéd hibám.)
-a golyók cserélése bonyolult?egyedül is megtudnám csinálni?

Válaszát előre is köszönöm!  
üdvözlettel:
Dorina

#302 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 02 May 2004 - 10:34 AM

Idézet (Guest @ 2004-4-30, 12:53)
"...a nyelvben lévő ékszer és a fogban (esetlegesen) lévő fémtartalmú tömés a nyálon keresztül potenciálkülönbségben vannak. Ennek hosszútávú hatása foggyulladás, és ínysorvadás lehet. Van ennek tudományos alapja?"

Kedves Sharak!

Elméletileg valóban előfordulhat potenciál-különbség a két fém között, bár a jobb piercingeket illene olyan "inert" fémötvözetekből készíteni, ahol ennek az esélye minimális. Egyes gyártók pl. elektromosan szigetelő, gyémánt-keménységű "lakkréteggel" vonják be a fémet ennek elkerülésére, de kaphatóak megtévesztésig fémnek kinéző műanyag-ékszerek is a nemzetközi piacon.
Akárhogy is van: "evidence-based", azaz tudományos bizonyítékokon alapuló egységes álláspontunk nincs arra nézve, hogy a potenciál-különbség fogínysorvadást, stb. okozna. Vannak ugyan szórványos, nem túl meggyőző közlemények, amelyek ezt sugallják ---, legalább ilyen sok közlemény szól viszont arról, hogy a potenciál-differencián alapuló elektromos kezelés éppen hogy jótékony hatású lehet fogínysorvadásban is!
Pontos válasz tehát nem adható ma még a kérdésére, de a személyes véleményem az, hogy jól megválasztott ékszer esetén ez a veszély -- mivel nincs rá igazán ütős bizonyítékunk -- gyakorlatilag elhanyagolható.

Minden jót kívánva köszöntöm:

Dr. BuBo
ideggyogyaszat@dpg.hu

#303 Guest_Sharak_*

• Guests

Elküldve: 30 April 2004 - 12:53 PM

Üdv. Doki!

Bocsánat, ha már volt ilyen kérdés, de nincs időm átolvasni az egész cuccost.
Nyelv piercingel kapcsolatban olvastam egy fórumon, hogy a nyelvben lévő ékszer és a fogban (esetlegesen) lévő fémtartalmú tömés a nyálon keresztül potenciálkülönbségben vannak. Ennek hosszútávú hatása foggyulladás, és ínysorvadás lehet.
Van ennek tudományos alapja? Valós nem bizonyított veszélye?
Nyelv piercinget szeretnék, de azért nem bármi áron...
A választ előre is köszönöm!