Ugrás a tartalomhoz

fültágítás

96 replies to this topic

#81 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 16 November 2011 - 01:19 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: dorma - Dátum: 29 October 2011 - 05:09 PM

az történt, hogy ahogy átdugtam az egyel nagyobbat, láttam, hogy hátul jött vele egy bőr darab is. gondolom valamit nagyon elrontottam, és most egy "cafat" lóg a fülemből. szóval ha azt veszem kifordítottam a lyukat a fülembe.... eléggé vérzett is. mit tegyek?

Kedves Dorma!

Szerintem semmit ne tegyen; hagyja egy kicsit békén a tágítót, ha már áttolta. A kitüremkedett kis bőrdarab valószínűleg hamarosan elszárad, lelökődik, s remélhetőleg a nyílás belsejét bélelő bőrréteg regenerálódik. A továbbiakban talán kicsit kisebb lépésekben kellene folytatni a tágítást, akkor kevésbé valószínű, hogy így jár.

Minden jót kívánva köszöntöm:

Dr. BuBo

#82 dorma

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 29 October 2011 - 05:09 PM

az történt, hogy ahogy átdugtam az egyel nagyobbat, láttam, hogy hátul jött vele egy bőr darab is. gondolom valamit nagyon elrontottam, és most egy "cafat" lóg a fülemből. szóval ha azt veszem kifordítottam a lyukat a fülembe.... eléggé vérzett is. mit tegyek?

#83 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 09 October 2011 - 09:10 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Dropdor - Dátum: 23 September 2011 - 08:12 PM

Hello mindenki!!
Elkezdtem tágítani a fülemet.Elöször fogpiszkálót raktam bele, az könnyen ment.A 2. napra már ide oda csúszkált, már majdnem kiesett magától ezért gondoltam bele rakok valami nagyobbat(1-2mm-vel nagyobbat).Tollbetétet szétvágtam, és az egyik felét "hegyesebbre vágtam". Megpróbáltam belerakni de nem megy.Most nyúztam egy darabig, most fáj, de nem ment bele rendesen. Mit rakjak bele ami nagyobb a fogpiszkálónál, de kisebb a tollbetétnél? :mellow:

Kedves Dropdor!

A kérdést -- hál' Istennek! :D -- nem direkt nekem tette fel. Mivel azonban -- úgy látom -- senki nem osztja meg Önnel ez irányú tapasztalatait, mégis mondanék egy tippet:

Nem jó ötlet hegyesre vágott tollbetétet dugni a furatlyukba, hiszen az magától értetődően sért, mar, mint az esztergakés. :D Inkább keresni kellene egy már rég kifogyott, "nullára írt", abszolút nem fogó, finom tollbetétet, s a kisebb átmérőjű, golyós végét próbálja benyomni. Ha elsőre nem megy át a vastag részig, akkor le kell vágni, s kis ragtapasszal rögzítve így benn hagyni egy-két napra: utána valószínűleg áttolható már a tollbetét teljes vastagsága is.

Sok sikert kívánva köszöntöm:

Dr. BuBo

#84 Dropdor

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 23 September 2011 - 08:12 PM

Hello mindenki!!
Segitségeteket kérném..
Elkezdtem tágítani a fülemet.Elöször fogpiszkálót raktam bele, az könnyen ment.A 2. napra már ide oda csúszkált, már majdnem kiesett magától ezért gondoltam bele rakok valami nagyobbat(1-2mm-vel nagyobbat).Tollbetétet szétvágtam, és az egyik felét "hegyesebbre vágtam". Megpróbáltam belerakni de nem megy.Most nyúztam egy darabig, most fáj, de nem ment bele rendesen. Mit rakjak bele ami nagyobb a fogpiszkálónál, de kisebb a tollbetétnél? :mellow:
Előre is köszii. :)

#85 nikszi

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 31 July 2011 - 06:07 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: CoLEe46 - Dátum: 2011 May 05, 16:09

Üdvözletem mindenkinek!

Tegnap kezdtem el tágítani a fülemet és ma tartok ott, hogy benne van egy levágott fejű fültisztító pálcika szára, ami olyan 2-2,5mm lehet. Forró vízzel és testápolóval fertőtlenítettem a kezemet és a pálcikaszárat is, kicsit fájt a behelyezés de vér és hasonlók nélkül bent van. Sötétpiros a fülcimpán, gondolom begyulladt és most fáj is kicsit. Tehetek-e érte valamit vagy csak várjam meg amíg elmúlik a pirosság és a feszítő érzés, és utána tágítsam tovább? A kicsit fájó, feszítő érzés ugye normális?
A következő tágítások során szükséges a megtetteken kívül további intézkedéseket tenni a fertőzésmentességért?
Előre is köszönöm!

sziaa :DD háát jó gyors voltál :) én tapasztalataim szerintem az az ideális ha 3-4 napont 1 mm -nyit tágítod :D a feszülés és a sötét fülcimpa normális : D én sokszor gőzöltem a fülem ( forró víz fölé hajoltam ) azis fertőtleníti :DD remélem tudtam segíteni :DD

#86 Csorba69

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 13 June 2011 - 05:30 PM

Hello!
Szeretném tágítani a fülemet kb olyan 5mm-ig. Mit kell tudni erről a dologról?? Kérlek írjatok már le mindent hogy mivel érdemes kezelni,hogy begyullad-e ha csak akkorára tágítom, ha kiveszem akkor visszahúzódik-e stb.
Köszi előre is!

#87 CoLEe46

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 05 May 2011 - 04:09 PM

Üdvözletem mindenkinek!

Tegnap kezdtem el tágítani a fülemet és ma tartok ott, hogy benne van egy levágott fejű fültisztító pálcika szára, ami olyan 2-2,5mm lehet. Forró vízzel és testápolóval fertőtlenítettem a kezemet és a pálcikaszárat is, kicsit fájt a behelyezés de vér és hasonlók nélkül bent van. Sötétpiros a fülcimpán, gondolom begyulladt és most fáj is kicsit. Tehetek-e érte valamit vagy csak várjam meg amíg elmúlik a pirosság és a feszítő érzés, és utána tágítsam tovább? A kicsit fájó, feszítő érzés ugye normális?
A következő tágítások során szükséges a megtetteken kívül további intézkedéseket tenni a fertőzésmentességért?
Előre is köszönöm!

#88 bckt

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 30 April 2011 - 10:52 PM

Üdv!

Kb. egy hete 10mm után 12mm-es tágítót raktam a fülembe nem éreztem fájdalmat, épp csak annyira feszített amennyire az tágításkor természetes. Ma viszont kivettem mert alul eléggé felvolt dagadva. Mikor kivettem fehér váladék jött belőle és láttam, hogy belül meg is van repedve egy kicsit. Amennyit tudtam váladékot kinyomogattam belőle majd bekentem betadinnal. A táígtót azóta nem raktam vissza, kicsit fáj de maga a seb és a lyuk is összehúzódott viszont a dagadás még mindig megvan és arra vagyok kíváncsi, hogy ez majd elmúlik magától esetleg borogassam vagy (remélem nem) lehet, hogy váladék van benne? Ha igen azt hogyan lehetne onnan eltűntetni? Ugye nem csak úgy, hogy pl. felvágják stb. csak mert másik testrészen volt már erre példa és félek.

Köszönöm a segítséget!

#89 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 09 February 2011 - 10:17 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: pottyoscsiga - Dátum: 2011 Jan 26, 16:59

Egyik fülemben már van egy 8mm-s fültágító, azonban most a másikat is ki szeretném tágítana. ...én szeretném megakadályozni, hogy begyulladjon a fülem. Ez mivel előzhető meg?
Amikor tágítottam a fülemet, akkor be is gyulladt, és még a nyirokcsomóm is bedagadt tőle. Sebbenzint, betadine-t és neogranormont használtam rá.

Kedves Lilla!

Biztosan sehogy nem előzhető meg a fül begyulladása tágítás esetén! Hiszen még ha a fertőzést sikerül is elkerülni, maga a szándékos és folyamatos fizikai feszítés maga is gyulladásos tüneteket ("tumor, dolor, calor" = duzzanat, fájdalom, pirosság) okoz.
A Betadine és a Neogranormon átmeneti használata még csak-csak..., de pl. a sebbenzinnek már az említésétől is futkos a hideg a hátamon: lényeges fertőzésgátló hatása abszolút nincs, ezzel szemben a "leghatékonyabban" irtja le a bőrfelület zsíros védőrétegét és a benne tanyázó, jótékony, védő hatású mikroorganizmusokat. Ha pedig netán rendszeresebben nyílt sebbe kerül, akkor olyan gyulladást okoz, hogy ihaj!

Azt gondolom, a piercing egy -- ahogy jogi nyelven mondják -- "veszélyes üzem". Aki szúrat, annak vállalnia kell, hogy nem minden átmeneti kellemetlen következmény (gyulladás, fájdalom, stb.) védhető ki, pláne előzhető meg...

Ha komolyan akarja, vágjon bele..., aztán majd ha szembesül valamilyen problémával, arra akkor és ott, a helyzenek megfelelően kell megoldást találni.

Minden jót kívánva köszöntöm:

Dr. BuBo

#90 pottyoscsiga

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 26 January 2011 - 04:59 PM

Kedves Dr Bubo!

Egyik fülemben már van egy 8mm-s fültágító, azonban most a másikat is ki szeretném tágítana. Előző kommenteknél láttam, hogy nem ajánlja az alkoholt, és bizonyos krémeket gyulladás esetén, mert csak rontanak a helyzeten. Azonban én szeretném megakadályozni, hogy begyulladjon a fülem. Ez mivel előzhető meg? Alaposan fertőtlenített tágítók esetén - és ha nem piszkáljuk - elkerülhető a gyulladás? :)

Amikor tágítottam a fülemet, akkor be is gyulladt, és még a nyirokcsomóm is bedagadt tőle. Sebbenzint, betadine-t és neogranormont használtam rá. (Remélem nem baj, hogy leírtam a nevüket.)
Most szeretném elkerülni ezt a kellemetlenséget.

Előre is nagyon köszönöm válaszát!

Üdvözlettel:
Lilla

#91 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 09 February 2010 - 08:41 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: einherjar88 - Dátum: 2009 Dec 16, 02:53

22 mm-es tágítom volt, és kiszakadt. Eléggé össze is ment már. Olyan 8 mm körülire. De az egyikben csomók lettek, nem akarnak eltűnni. ...milyen szakorvosnál tudom ezt a csomót leszedetni? Illetve van e ott valami díj, és ha igen kb mennyi lehet?

Kedves einherjar88!

Valószínűleg az adott szövet hegesedéséből adódhatnak a csomók; vélhetőleg valóban csak a sebészi eltávolításuk lehet a megnyugtató megoldás.
Esetleg vállalkozhat erre egy fül-orr-gégész szakorvos is, vagy plasztikai sebész. A díjak vonatkozásában felmerülő kérdésére sajnos nem tudok megnyugtató választ adni. Kozmetikai, "szépítő" jellegű műtéti beavatkozásokat általában nem finanszíroz Magyarországon az Egészségbiztosítási Pénztár. (Akkor pláne nem, ha az illető saját maga, szándékosan idéz elő magánál valamilyen deformitást, majd -- ha nem tetszik, vagy éppen túllőtt a célon a tágítással -- szeretné "visszakérni a babaruhát". :lol:) Tehát elég valószínű, hogy -- ha csak az orvos valamilyen kegyes csalással másképp nem adminisztrálja a műtét okát, szükségességét -- fizetni kell a beavatkozásért, akár állami-önkormányzati fenntartású kórházban-rendelőintézetben, akár privát úton végezteti el. Hogy mennyit, azt bizony meg nem tudnám mondani: helytől, szakembertől, s egyáltalán: a beavatkozás technikai nehézségeitől függ..., amit viszont csak a konkrét orvos tud felmérni.
Az mindenesetre valószínű, hogy 10-15 ezer Ft alatt nem áll meg a dolog..., talán itt kezdődhet a tarifa körülbelül.

Sikeres megoldást kívánva barátsággal köszöntöm:

Dr. BuBo

#92 einherjar88

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 16 December 2009 - 01:53 AM

22 mm-es tágítom volt, és kiszakadt. Kb 1 éve. Azóta volt, hogy hetekig nem volt benne semmi. Eléggé össze is ment már. Olyan 8 mm körülire. De az egyikben csomók lettek, nem akarnak eltűnni. Nem sebes, nem gyulladt. Gondolom orvosi segítségre szorul. Kérdésem az lenne milyen szakorvosnál tudom ezt a csomót leszedetni? Illetve van e ott valami díj, és ha igen kb mennyi lehet? Köszönöm!

#93 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 19 July 2009 - 01:05 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: kicsikeeeee - Dátum: 2009 Jun 18, 12:49

hello. valaki segitsen pls. most tettem bele a fülembe 5.5mm után 7mm-es ceruzát.. és igazábółl nem fáj ha nem érek hozzá de az a baj h nagyon bedagadt és vérzik meg minden baja van :lol: a ceruzát alig tom mozgatni benne néha kiveszem megtisztitani de utáni is a másik fülem 3szorosára dagad.. :lol: am nem olyan szar ceruza hanem olyan ami ilyen fényes és kerek... lehet h nemkellett volna beletenni a sokkal nagyobbat?:S vagy mitcsináljak? ;) :) :lol:

Kedves Kicsikeeeee!

Igen, valószínűleg kissé nagy volt a fokozatbeli ugrás; eggyel kisebb kaliber problémamentesebb lett volna. Az is megfontolható, hogy -- ha rendelkezésre áll -- ceruza helyett ékszert (karikát, stb.) betenni a megfelelő méretben, ezt ugyanis "menet közben" is sokkal könnyebb, praktikusabb finoman mozgatni.

Remélem, a probléma időközben megoldódott. Minden jót kívánva köszöntöm:

Dr. BuBo

#94 kicsikeeeee

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 18 June 2009 - 01:49 PM

hello. valaki segitsen pls. most tettem bele a fülembe 5.5mm után 7mm-es ceruzát.. és igazábółl nem fáj ha nem érek hozzá de az a baj h nagyon bedagadt és vérzik meg minden baja van :lol: a ceruzát alig tom mozgatni benne néha kiveszem megtisztitani de utáni is a másik fülem 3szorosára dagad.. :lol: am nem olyan szar ceruza hanem olyan ami ilyen fényes és kerek... lehet h nemkellett volna beletenni a sokkal nagyobbat?:S vagy mitcsináljak? :( :lol: :lol:

#95 Guest_eryona_*

• Guests

Elküldve: 10 May 2005 - 12:04 AM

Na, ehez hozzászólnék, mert jártam hasonló cipőben.

Az alapvető, hogy 4mm-nél vedd ki az ékszert, és cseréld 3-4mm-es karikára, vagy patkóra (ha tudod), ugyanis ilyen ékszer mellett jobban tisztul ki a seb. Én annak idején kamillateával öblítettem le naponta a fülemet (ez ugye gyulladáscsökkentő), aztán szárazra töröltem. Ez bőven elég volt neki, hogy rendbe jöjjön.

A krémekre már írta a doktor úr, hogy hogyan alkalmazhatóak. Amit viszont hozzátennék, az a tágításnál való használatuk. Nem írhatok ugye márkát, de van jópár vazelines alapú hámosító krém, amik tágítás előtt és közben nagyon jó síkosítóanyagok, és az ezalatt történő (nem nyílt) sérülések gyors gyógyulását segítik.

A felszíni sérülések elkerüléséhez pedig nagyon fontos, hogy megfelelő ékszert használj. Ha az ékszer nem sebezhet fel, akkor észszerű lépésekkel haladva soha nem fogsz sebbel találkozni fültágítás kapcsán.

#96 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 02 May 2005 - 11:41 PM

Idézet (hendzso @ 2005-5-02, 14:02)
"...volt a fülemben egy 4 mm-es tágító, de szerettem volna bele egy nagyobbat..., de a tágításnál megsérült a fülem és be van gyulladva. Kenem alkohollal és krémmel, de még mindig be van gyulladva."

Kedves hendzso!

Nehéz a kérdésre messziről válaszolni. Berepedt, sérült lágyrészek esetén sajnos mindig számolni lehet hegesedéssel történő gyógyulással --, ez esetben pedig sikerült jól megnehezítenie magának a későbbi tágításokat, akár kiveszi most a tágítót, akár benn hagyja.
Számtalan piercinges topic-ban ezerszer adtam már hagot értetlenségemnek azt illetően, hogy miért javasolják egyesek a nyílt sebek alkohollal történő kezelését... Szerintem ez nagy marhaság. Az alkohol fertőtlenítő, kórokozóellenes hatása önmagában igen gyenge, rendszeres alkalmazása azonban "kicserzi" a nyílt sebfelszíneket, így ezek -- ahelyett, hogy szépen összeforrnának -- szétvált állapotban kezdenek hámosodni, ezáltal pedig nemkívánatos anatómiai és esztétikai eredmény jöhet létre.
A "krém" a másik bűvös szó, amitől hátast szoktam dobni...   Krém ugyanis millió féle lehet. Ha nem tudjuk, hogy pontosan milyen összetételű, akkor épp olyan az egész, mintha megkérdeznék, hogy mit eszik, s Ön -- ahelyett, hogy azt mondaná, hogy kacsasültet párolt káposztával -- azt felelné, hogy "ételt"... Alapvetően leszögezhető, hogy egy mielőbbi begyógyulásra szánt sebfelszínt -- kivételes esetektől eltekintve -- marhaság krémezni, mert ez csak hátráltatja a gyógyulást. Kivételek persze lehetnek: ha nagyon gyulladt, lobos a seb illetve környezete, akkor helyénvaló lehet szteroid-tartalmú kérémek átmeneti alkalmazása --, persze nem a sebfelületen, csak körülötte, a duzzadt, de ép hámborítású felszínen. Ha felmerül az alapos gyanú, hogy a sebbe került baktériumok fertőzést, gennyesedést okoznak, akkor pedig antibiotikum-tartalmú krém alkalmazásának lehet rövid ideig létjogosultsága. Ezektől az esetektől eltekintve jobb, ha nem vajazzuk meg a sebet mindenféle kenceficével...  
Ha tényleg be van gyulladva, akkor a seb környezetének szteroidos és/vagy antibiotikumos krémmel történő néhány napos kezelése segíthet abban, hogy megússza a tágító kivételét. Sajnos azonban ezzel a jótanáccsal valóságos, élő orvos nélkül nem sokat ér, mivel mindkét típusú krémféleségek csak orvosi receptre kaphatók. (Éppen ezért aztán még konkrét neveket sem írhatok, hiszen ez a receptköteles termékek körében tiltott reklámnak minősülne.)
Ha a gyulladás ilyen típusú krém(ek) hatására sem szűnik meg néhány napon belül, akkor bizony nem marad más hátra, mint a tágító kivétele... Remélem, azért megússza enélkül!
Ehhez kívánok sok szerencsét és jó egészséget:

Dr. BuBo
ideggyogyaszat@dpg.hu

#97 hendzso

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 02 May 2005 - 02:02 PM

Hello! A következő lenne a problémám: volt a fülemben egy 4 mm-es tágító, de szerettem volna bele egy nagyobbat. Bele is raktuk, de a tágításnál megsérült a fülem és be van gyulladva. Kenem alkohollal és krémmel, de még mindig be van gyulladva. Mit tudna tanácsolni? VAn rá esély, hogy begyógyul, vagy ki kell vennem a tágítót?