Ugrás a tartalomhoz

Hírek

108671 replies to this topic

#104601 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3185 Hozzászólás:

Elküldve: 20 May 2006 - 02:09 PM

Kimaradt a felügyelő bizottság.
- Tüntessék el a pártkádereket (mindkét oldal képviselteti magát). Olyan emberek kellenek, akik minden anyagi érdek nélkül ellenőriznék a klubot, függetlenek és hozzáértőek.
- Mivel közpénzek felhasználásáról van szó, elkerülhetetlen a társadalmi kontroll. Létre kell hozni egy igazi társadalmi szervezetet (egy jogilag is megalapozott szurkolói kört), aki egy főt delegál a felügyelő bizottságba (a két tulajdonos is 1-1 főt küldene).
- A felügyelő bizottság minden évben készítsen nyilvános jelentést a kft. gazdasági helyzetéről.

#104602 Balu

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1755 Hozzászólás:

Elküldve: 20 May 2006 - 11:09 AM

Idézet (mindentbele @ 2006-5-20, 11:06)
Légyszí Köbüki faxold már el, vagy küld el nekik (Dobánynak, leendő befektetőknek) e-mailban amit irtál, mert lehet, hogy Ök ennyire nincsenek tisztában a helyzettel! Ezzel úgy gondolom, nagyon sokat segítenél nekik, és nekünk is!

Köbükinek a stadion rendezésére is lenne ötlete! Bár az nem ilyen nyilvános      Mert a jelenlegi stadion nem alkalmas első osztályú meccsek rendezésére ...
A labdarúgás a szurkolókért van !!!

Szurkolói kérdőív eredménye:

https://docs.google....XFnLS1xX0k/edit

#104603 Balu

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1755 Hozzászólás:

Elküldve: 20 May 2006 - 11:07 AM

Idézet (MUFC @ 2006-5-20, 10:13)
Hát ez az, amit nem értettek meg. hogy azért szervezték a találkozót, hogy végre egyértelműen tájékoztassanak minket. De megint mit hallottunk? Félórás bevezetőt a Dobánytól hogy milyen faszagyerekek, mennyire becsületesek, szarból várat építenek, sziklaszilárd bástyával, amit folytatni kell, meg ilyesmi. De hogy mi van? Lehet hogy tényleg hülye vagyok, de sokkal okosabb nem lettem. De akkor ne csodálkozzanak, ha az ember találgat, és számonkéri azt, amit az újságban, fórumokon olvas. Mert megint csak innen tudunk meg dolgokat, ami vagy igaz, vagy kitaláció. Tényleg az a nagy fene becsületesség lehet szerintetek a háttérben, ha konkrétumokat nem mond senki? És akkor ezek után a Dobány emeli fel a hangját, kezd elöször üvöltözni. Csoda hogy az emberekben felmegy a pumpa. Én se szeretem ha hülyének néznek. (még ha az is vagyok)

Tény és való,hogy Dobány nagyon feszült és ingerült volt.Támadásnak vett mindent.De amikor a szavaiddal élve üvöltözni kezdett,meg volt az oka.Amit oldalról kapott az nem volt semmi, de a kifakadását abban a pillanatban meg is bánta és mindenki előtt elnézést kért.Ami fordítva is meg kellett volna történni,helyett az orbaverés emlegette ...

#104604 mindentbele

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2603 Hozzászólás:

Elküldve: 20 May 2006 - 11:06 AM

Légyszí Köbüki faxold már el, vagy küld el nekik (Dobánynak, leendő befektetőknek) e-mailban amit irtál, mert lehet, hogy Ök ennyire nincsenek tisztában a helyzettel! Ezzel úgy gondolom, nagyon sokat segítenél nekik, és nekünk is!
Mindörökké HALADÁS! HAJRÁ HALI! MINDENT BELE!
http://www.bkozep.gportal.hu/

#104605 Balu

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1755 Hozzászólás:

Elküldve: 20 May 2006 - 10:59 AM

Idézet (belabo @ 2006-5-20, 10:04)
Akkor most ennek a tárgyalásnak is vége? Vagy mi van most tulajdonképpen? Ezt a nagy semmit kell annyira félteni, ami most van? Ezt akarja lenyúlni valaki?

Hát az van,hogy ez a befektető csoport sem olyan tőkeerős. Nem tudja megmutatni a pénzt,mert egyösszegben nincs. Jelen pillanatban tudnak havonta egy x összeget csepegtetni,de azt már ők sem tudják,hogy meddig. Így természetes,hogy nem kapnak tulajdonrészt. Azt viszont nem vitatom,hogy segíteni akarnak.Lásd már nem kérnek tulajdonrészt. A csütörtök este egy színjáték volt,mert ha hinni lehet a pletykáknak,aznap délután megegyeztek a várossal hogy szponzorálják a csapatot,ha Selymes az edző.Ezt ott azért nem akarták bejelenteni,mert nem mindenki előtt akarták Vörössel és Artnerrel közölni,hogy idény végén viszlát. Ja és természetesen ők is olyan támogatok lennének,mint a Strabag ...

#104606 MUFC

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 215 Hozzászólás:

Elküldve: 20 May 2006 - 10:58 AM

És az Önkormányzatnál nincsenek szakemberek, akik ezt vagy hasonlót számszerű adatokkal elmagyaráznák nekünk, vagyis inkább hogy nyílvánosságra hozzák az elképzeléseiket? Mert az kevés hogy nb1-et akarunk. Én meg Demi Moore-t szeretném, és ezügyben várom is hogy felhívjon.
Ezért félek hogy a háttérben más van, mert konkrétumot nem hallok mástól, csak Köbükitől:)
"büdösparaszt"

#104607 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3185 Hozzászólás:

Elküldve: 20 May 2006 - 10:51 AM

Én azt mondom, hogy a befektetők is hozzanak létre egy céget közösen (ezt a Sélei is mondta), mondjuk 50 mFt-os jegyzett tőkével.
- A cég vásároljon részesedést a csapatot működtető Kft-ben. Az tulajdonképp mindegy, hogy hány százalékot vesznek, és ki lesz az ügyvezető, csak a társasági szerződést kell úgy kialakítani, hogy jelentős kötelezettségvállalást és nem vagyoni jog értékesítését ne tudják megtenni taggyűlési jóváhagyás, vagy az önkormányzat -mint tulajdonos- által a vezetőségbe delegált tag aláírása nélkül (mondjuk ne tudjanak kötni egy játékossal kétéves szerződést, havi negyedmilláért).
- az önkormányzat megszünteti a szponzori tevékenységét, a Haladást úgy támogatja, mint tulajdonos. Minden egyes befizetésével a részesedését növeli a cégben. Azaz, ha a befektetői cég nem, vagy csak kevesebbel járul hozzá a Kft. működéséhez, akkor csökken a részesedése. Évente min. 40 mFt-os befizetést kell mindkét félnek teljesítenie.
- Kötelező legyen a tőkeemelés, ha a haladás Kft. saját tőkéje 30 mFt alá csökken, vagy a kötelezettségek állománya meghaladja a saját tőke kétszeresét.
- az ügyvezetőt a többségi tulajdonos jelöli, de lehetőséget kell adni a kisebbségi tulajdonosnak a vezetőség visszahívására abban az esetben, ha az előző pontban foglalt kritériumok nem teljesülnek.
- Telephely áthelyezést 100%-os szavazataránnyal lehessen csak enegdélyezni.
- A könyvelési manipulációk elkerülése végett a céget egy független könyvvizsgáló világítsa át minden évben. Különös figyelemmel a hoszzútávú kötelezettségvállalásokra és a nem vagyoni értékek vizsgálatára.
- Ha már tulajdonos szeretne maradni az önkormányzat (ami érthető), akkor gazdálkodjon is a tulajdonával, folyamatosan figyelje a cég működését, tegyen meg mindent a törvényes működés érdekében.
- Minden jog a Kft-nél marad (a marketing is).
- Szerintem most az 51%-ért 20-30 mFt-ot lehet kérni maximum (feltéve, hogy a liga nem szab valami gátat a nyáron a költöztetgetéseknek, mert akkor az NBII-es jog értéke megugrik). Ezt a befektető cég csak készpénben teljesítheti (apport kizárva).
- A szakmai munkáért nyilvánvalóan az ügyvezetés felel. A tagoknak meg kell adni a lehetőséget, hogy tartós eredménytelenség esetén kötelezzék az ügyvezetőt a szakmai stáb menesztésére, illetve az ügyvezetést felmentsék és a többségi tulajdonos új ügyvezetést jelöljön ki. Azt nehezen tudom elképzelni, hogy a befektető megelégszik a középszerűséggel, miközben stabilan gazdálkodik a Kft. Ez inkább az önkormányzatnak kényelmes. Úgyhogy attól kevésbé tartok, hogy 100-120 mFt-os költségvetés mellett az NBIII-ba jutásért "harcolnánk".

Ha valaki vállalja a fentieket, akkor nevezze magát befektetőjelöltnek, ha ez nem valósul meg ilyent ne mondjon.

#104608 MUFC

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 215 Hozzászólás:

Elküldve: 20 May 2006 - 10:13 AM

Hát ez az, amit nem értettek meg. hogy azért szervezték a találkozót, hogy végre egyértelműen tájékoztassanak minket. De megint mit hallottunk? Félórás bevezetőt a Dobánytól hogy milyen faszagyerekek, mennyire becsületesek, szarból várat építenek, sziklaszilárd bástyával, amit folytatni kell, meg ilyesmi. De hogy mi van? Lehet hogy tényleg hülye vagyok, de sokkal okosabb nem lettem. De akkor ne csodálkozzanak, ha az ember találgat, és számonkéri azt, amit az újságban, fórumokon olvas. Mert megint csak innen tudunk meg dolgokat, ami vagy igaz, vagy kitaláció. Tényleg az a nagy fene becsületesség lehet szerintetek a háttérben, ha konkrétumokat nem mond senki? És akkor ezek után a Dobány emeli fel a hangját, kezd elöször üvöltözni. Csoda hogy az emberekben felmegy a pumpa. Én se szeretem ha hülyének néznek. (még ha az is vagyok)
"büdösparaszt"

#104609 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3155 Hozzászólás:

Elküldve: 20 May 2006 - 10:04 AM

Akkor most ennek a tárgyalásnak is vége? Vagy mi van most tulajdonképpen? Ezt a nagy semmit kell annyira félteni, ami most van? Ezt akarja lenyúlni valaki?
Magyarország jobban teljesít. Soros, migráncs, Brüsszel. Remélem, most jót írtam.

#104610 MUFC

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 215 Hozzászólás:

Elküldve: 20 May 2006 - 09:10 AM

Legyen vége a hülyítésnek, mellébeszélésnek. Az önkormányzat hangoztatja hogy irány az nb1, kifelé jól is hangzik. De valóban ezt akarják? Csak annyit mondjanak meg, ha jön egy befektető (nem szponzor), akkor mennyi tulajdonrészt hajlandó eladni, és milyen jogokat ad cserébe. Akár a mostani konkrét esetnél. A (bank)garancia is fontos, de most ne ez mögé bújjanak. Mennyit, mennyiért? Mert az szép ha én el akarom adni a lepusztult trabantomat, mindenkinek hangoztatom, de közben a vevőnek azt mondom fizessen 2 millát érte, és akkor még csak használhatja, de nem lesz az övé. Szóval mi az igazi háttér? Akarják-e az nb1-et valójában? Vagy ellehetetleníteni a csapatot, az egyesületet? Mert erre a szürkeségre ami most van, nem lesz vevő senki, az tuti. És így is játékosok nélkül maradunk, mert inkább elmennek ausztriába, ugyanis sajnos azt kell mondanom, sok a megélhetési "focista". Erre vagyok kíváncsi, mi is az igazi ok. Persze, gyanítom, ezt egyikünk se tudja meg. Megint nem lettünk okosabbak, csak kaptunk egy csontot hogy rágódjunk, és ez csak arra jó hogy még több kérdés merüljön fel. Erre volt jó az ankét.
"büdösparaszt"

#104611 mindentbele

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2603 Hozzászólás:

Elküldve: 20 May 2006 - 08:41 AM

Idézet (szasza75 @ 2006-5-19, 14:05)
Lehet, hogy lesz Szombathelyi miniszter, de nem sport miniszter, s sajnos ebben a városban akár, hogy vesszük vannak égetőbb problémák a mi ügyünkön kívül.

Hát ez az én legfőbb aggodalmam a sport létesítménnyel kapcsolatban.

Akkor ne adja azt a 40 misit sem, mert mondjuk a kóráznak, a szinfónikus zenekarnak, a képtárnak, a múzeumfalunak vagy az óvodáknak jobban kell! De ha adja,és van csapatunk szerinted hol kellene játszanunk?
Mindörökké HALADÁS! HAJRÁ HALI! MINDENT BELE!
http://www.bkozep.gportal.hu/

#104612 Misi

Halista

• Members
  • PipaPipa
  • 4743 Hozzászólás:

Elküldve: 19 May 2006 - 09:26 PM

Totti teljesen egyetértek veled
Hajrá HALI & FALCO!
kép
kép
kép

#104613 Haladás 1919

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 373 Hozzászólás:

Elküldve: 19 May 2006 - 09:16 PM

Az igazság az, hogy Totti10-nek teljesen igaza van! Hónapok óta más sem történik csak hülyítenek minket, mintha  a maradék kedvünket is el akarnák venni. Nem elég, hogy hétről-hétre falusi csapatok leckéztetnek meg minket.. Hihetetlen, hogy egy ekkora város nem képes összehozni egy NBI-es focicsapatot...

#104614 Totti10

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 840 Hozzászólás:

Elküldve: 19 May 2006 - 07:23 PM

Nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem már nagyon elegem van abból hogy minket, azt a kevés szurkolót akik még képesek kimenni a meccskre folytonosan hülyítenek mindennel. Jelenleg elképesztően csalódott vagyok. Mindig jön egy hír ami reményt kelt, hogy lesz itt még egy jó csapat. Jön a remény ami után elkezdünk ábrándozni, elképzeljük milyen jó lenne ha újra 6-8 ezer ember jönne ki velünk együtt a meccsekre, milyen jó lenne újra a Fradi meg a Zete ellen játszani, milyen jó lenne ha újra jó hangulat költözne a Rohonci útra. És aztán a végén mindig kiderül hogy mindebből nem lesz semmi és marad itt az amire csak 500 ember kíváncsi. De igazából erre szerintem az az 500 ember se lenne kíváncsi, csak az az 500 ember megszokásból kimegy a meccsre hogy aztán a pénzén bosszankodhasson egy jót. Ez az 500 ember rendületlenül bízik abban hogy egyszer valamikor újra lesz itt egy jó csapat. Nem tudom hogy ezt a kevés embert, akiknek nyílvánvalóan többet jelent a Haladás egy csapatnál, miért kell folyton becsapni. Nem akarom felsorolni azt a sok embert aki ígérgetett és nem tett semmit, sajnos túl hosszú lenne a lista. Most legutóbb Selymes Tiborban kellett csalódnom. Pedig szimpatikus ember, látni rajta hogy segíteni akar, de miért kellett olyan magabiztos nyilatkozatokat tenni amikor nem tudják vállalni az ígéreteket? Ezzel sajnos mást nem ért el minthogy ennek a kevés embernek ismét csalódnia kellett. Ennek ellenére szeretném ha a dolgok váratlanul pozitív fordulatot vennének.

#104615 Haladás 1919

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 373 Hozzászólás:

Elküldve: 19 May 2006 - 07:10 PM

Tök tetszik nekem, hogy papíron mindenki tudja, hogy mi lenne a megoldás... Pénz, pénz, pénz, és jöhet az NBI! A kérdés csak az, hogy honnan lesz pénz? Mást sem hallunk, hogy befektetők jönnek. Először szóba került KUti úr esetleges szerepvállalása, amit én elleneztem, hisz az üzletember hasonló hírben áll, mint B.P., és már költöztetett ő is csapatot. Majd jött Bereczky úr, hallottuk, hogy az üzletember elképzelései korrektek, és majd a bizottság dönt, hogy kap-e bizalmat, avagy sem... Azóta nem hallottunk az ügyről semmit, hogy milyen stádiumban, gyanítom, hogy avval is megszakadtak a  tárgyalások. Most meg itt a Selymes ügy, pár nappal ezelőtt még azt olvashattuk, hogy megegyezett a város, és Selymes Tibor fémjelzett befektetői csoport, már csak a papírokat kell aláírni... Ahhoz képest elég szép fordulatot vettek a dolgok, és most megy a sötétben tapogatózás... A befektetőből hirtelen szponzor akar lenni, ami eléggé érdekes... Sajnos attól félek, hogy marad minden a régiben, maradunk NBII-es középcsapat, még kevesebb nézővel...

#104616 Timo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 680 Hozzászólás:

Elküldve: 19 May 2006 - 05:55 PM

Sajnos nem jutottam ki tegnap este, de úgy gondolom, ha nem jön jelentős anyagi támogatás és egy vérfrissítés a keretben, nem vár ránk sok öröm a jövőben.

#104617 Misi

Halista

• Members
  • PipaPipa
  • 4743 Hozzászólás:

Elküldve: 19 May 2006 - 04:41 PM

már javitották www.haladas.hu -n is 18:00 vasárnap
Hajrá HALI & FALCO!
kép
kép
kép

#104618 nForce

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3719 Hozzászólás:

Elküldve: 19 May 2006 - 02:33 PM

ja,nem a meccs-időpontra írtam,az ilyen töketlenségeken már fenn se akad az ember
"Én minden szezonnak úgy futok neki, hogy mindent meg akarok nyerni, másként nem érdemes kosárlabdázni, sportolni." H.Z.

#104619 nForce

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3719 Hozzászólás:

Elküldve: 19 May 2006 - 02:30 PM

ekkora fejetlenséget...tipikus magyar foci
"Én minden szezonnak úgy futok neki, hogy mindent meg akarok nyerni, másként nem érdemes kosárlabdázni, sportolni." H.Z.

#104620 Misi

Halista

• Members
  • PipaPipa
  • 4743 Hozzászólás:

Elküldve: 19 May 2006 - 02:28 PM

"- A négy legjobb állományú és anyagi helyzetű gárda egyike látogat szombaton este a Rohonci útra."

ezt olvastam a hivatalos honlapon, a nyugatos honlap azt irja hogy május 21. vasárnap, 17:00 -kor lesz a meccs, a labdarugoliga.hu meg 05.21. Vasárnap 18.00 akkor most melyik?

Hajrá Hali!
Hajrá HALI & FALCO!
kép
kép
kép