Ugrás a tartalomhoz

Hírek

107238 replies to this topic

#104641 hornorand

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 339 Hozzászólás:

Elküldve: 01 October 2005 - 04:58 PM

Dobány nyilatkozata alapján az érdeklödő befektető hozott volna ide szakmai stábot mag jó pár játékost. Ez a dolog nagyon a lombardos időket idézi fel bennem. Mondjuk egy dolgát értő vezetésre tényleg nagy szügség lenne, de egy hozott csapat kiszorítaná a fiatalokat a keretből, azok meg elzüllenének valami osztrák sokadosztályú csapatban

#104642 Balu

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1754 Hozzászólás:

Elküldve: 01 October 2005 - 04:43 PM

Idézet (Lewis @ 2005-10-01, 16:26)
Idézet (Balu @ 2005-10-01, 15:14)
Idézet (Lewis @ 2005-10-01, 13:43)
lehet, h a Rácz.

BP 2 nem kell ide!    A Vasast már csődbe vitte. Remélem felbukkan a Fradinál és végelszámolás lesz ott!  

persze hogy nem kell!  

akkor ebben egyetértünk    
A labdarúgás a szurkolókért van !!!

Szurkolói kérdőív eredménye:

https://docs.google....XFnLS1xX0k/edit

#104643 Lewis

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1758 Hozzászólás:

Elküldve: 01 October 2005 - 04:26 PM

Idézet (Balu @ 2005-10-01, 15:14)
lehet, h a Rácz.

BP 2 nem kell ide!    A Vasast már csődbe vitte. Remélem felbukkan a Fradinál és végelszámolás lesz ott!  

persze hogy nem kell!  

#104644 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3145 Hozzászólás:

Elküldve: 01 October 2005 - 04:04 PM

Idézet (belabo @ 2005-9-30, 19:18)
Idézet (köbüki @ 2005-9-30, 19:12)
Kiváncsiságképp megnéztem az MTK keretét. A 28 játékosból egy kezdte szerintem az MTK-ban (Kanta). Van viszont négy haladás játékos...
(Sütő, Bori,Zsidai és Illés).

És ebből most mi a tanulság? Nálunk meg van egy sereg saját nevelésű játékos, de nem játszatják őket. Ezért tehát el fognak menni. A tehetségesebbje az MTK-ba (ingyen), a maradékot meg elcseréljük pár cellire. És közben lassan az nb3-ban találjuk magunkat.

A tanulság??
Talán csak annyi, hogy ezt azért nem kellene követendő példának állítani. Azon túl, hogy etikailag azért megkérdőjelezhető a tevékenység (az üzlet persze üzlet...), talán európa sem ebben az irányban halad. Sokszor felvetődik, hogy x saját nevelésű játékosnak szerepelnie kell a bajnokság egy bizonyos szintjén. És ez talán nem véletlen.

Az meg merő illúzió, hogy a magyar utánpótlás ott tart, hogy bármikor elő tud kapni a varázskalapból egy NBII-es csapatot. Ezt a szintet már rég nem ütjük meg. És kár követelni is a csapatba a féltehetséges tiniket, akiket egy-egy kiégett sztárocska simán lefutballoz.

#104645 Balu

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1754 Hozzászólás:

Elküldve: 01 October 2005 - 03:14 PM

lehet, h a Rácz.

#104646 Lewis

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1758 Hozzászólás:

Elküldve: 01 October 2005 - 01:43 PM

lehet, h a Rácz.

remélem nyerünk. mai tippem: 3-0  

Hajrá Hali!!

#104647 Loyal

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 46 Hozzászólás:

Elküldve: 01 October 2005 - 01:19 PM

Én meg az Antókra gondoltam 1 pillanatra,hogy talán ö lehet.

#104648 Balu

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1754 Hozzászólás:

Elküldve: 01 October 2005 - 10:34 AM

Idézet (belabo @ 2005-9-30, 19:18)
Kiváncsiságképp megnéztem az MTK keretét. A 28 játékosból egy kezdte szerintem az MTK-ban (Kanta). Van viszont négy haladás játékos...

És ebből most mi a tanulság? Nálunk meg van egy sereg saját nevelésű játékos, de nem játszatják őket. Ezért tehát el fognak menni. A tehetségesebbje az MTK-ba (ingyen), a maradékot meg elcseréljük pár cellire. És közben lassan az nb3-ban találjuk magunkat.

Persze hogy nem játszatták azokat a fiatalokat, mert az MTK már tizenegykét évesen elviszi ezeket a játékosokat. A szülők meg örülnek annak a pár forintnak amit kapnak és nem nekik kell fizetni. Lehet szidni érte az MTK-t, de ez megy a világon mindenhol! Kőkemény üzlet! Csak még Magyarországon egyedül az MTK csinálja így, és honi szinten hatásosan.

Befektetővel meg csak óvatosan kell bánni,itt is már sokszor beharangozták a kánaánt! És mi lett belőle ... ?    Már rosszul hangzik ha most is a magyar labdarúgásban tevékenykedik! De egy Várszegit azért el tudnék viselni!  

#104649 Loyal

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 46 Hozzászólás:

Elküldve: 30 September 2005 - 11:33 PM

Tud valaki vmit arrol hogy ki (volt?) ez a befektetö?

#104650 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3134 Hozzászólás:

Elküldve: 30 September 2005 - 07:18 PM

A Magyar Reformok Működnek. Orbán Viktor 2013. július 1-től 2015. január 31-ig 3 mFt nyugdíjamat lopott el. (Egyetemi oktató nyugdíját elveszik, ha dolgozni akar, a parlamenti képviselőét nem.) Ezért (is) undorodom a Fidesztől.

#104651 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3145 Hozzászólás:

Elküldve: 30 September 2005 - 07:12 PM

#104652 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3134 Hozzászólás:

Elküldve: 30 September 2005 - 06:47 PM

0-15 : K, R
16-30: K, R, R
31-45: R ,R
46-60: R, R, K
61-75: R,
76-90 : K, K, K,K, R, K

Na, ehhez mit szóltok? A nyugat is átment tudományosba. A mecss elejét és végét nem kéne lejátszani. Olyan ez, mint a vasút. Ott is mindig az utolsó kocsival történik baleset, de azok a gyagya vasutasok mégis mindig a vonat végére akasztják.
A Magyar Reformok Működnek. Orbán Viktor 2013. július 1-től 2015. január 31-ig 3 mFt nyugdíjamat lopott el. (Egyetemi oktató nyugdíját elveszik, ha dolgozni akar, a parlamenti képviselőét nem.) Ezért (is) undorodom a Fidesztől.

#104653 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3145 Hozzászólás:

Elküldve: 30 September 2005 - 06:36 PM

Idézet (belabo @ 2005-9-29, 20:25)
Idézet (köbüki @ 2005-9-29, 20:18)
Főleg az MTK kedvéért... Évek óta összeszednek egy rakás fiatalt, akikből kiemelnek egyet-kettőt, a többit meg ejtik. Így nem megy előbbre a labdarúgás, aztán hívhatják ezt akármilyen akadémiának...

Vernénk a seggünket a földhöz örömünkben, ha tizedannyi tudatosság és hozzáértés lenne a vezetőinkben, mint az MTK-nál.

Meg ha tizedannyit költhetnénk tizenhat évesek vásárlására...
Nézzétek meg a csapatukat. Alig van saját nevelésű játékosuk, a csóró csapatok nyomorából, meg a szülők nyereségvágyából gazdagodnak.
Még akceptálnám is a módszerüket, ha bármit is letettek volna nemzetközi szinten.
Uzsorás egy banda. Aztán felőlem akármilyen tudatosság is lehet bennük, akkor is elítélem a módszerüket.

#104654 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3134 Hozzászólás:

Elküldve: 30 September 2005 - 06:09 PM

Egyre inkább a Fradira kezdünk hasonlítani. Néha felröppen egy hír valami kóbor szponzorról, aztán marad minden a régiben. Manapság akinek pénze van, amögött valamilyen politikai erő áll. Legalább a látszat szintjén azonban meg kell őrizni a politikától való függetlenségünket, hiszen sokkal jobb szidni az Artnert, mint mondjuk a szőlők töpörödéséről elmélkedni.

#104655 prospero

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2059 Hozzászólás:

Elküldve: 30 September 2005 - 03:48 PM

Idézet (nForce @ 2005-9-30, 15:16)
Idézet (Haladás 1919 @ 2005-9-30, 14:16)
Szerintem nem kéne érzelmi alapokra helyezni a Kozmor ügyet. Azt kéne a vezetőségnek eldöntenie, hogy erősítést jelentene, avagy sem. Az tény, hogy Kozmor elég szépen kijátszotta a vezetőséget, de ott azért hibázott a vezetőség is, nem is kicsit. Hosszútávú szerződést kell vele kötni, és olyan feltételekkel, ami a klubnak jó. Az aduász most a vezetőség kezében van. Más téma, érdekes dolgok láttak napvilágot a hivatalos oldalon az esetleges új befektetőt illetően, tud erről részletesebben valaki valamit?

Hajrá Haladás!

én tudok:hányingerem van a politikusoktól,az élen azzal a fideszes majommal,amelyik az ügyben nyilatkozik.ahogy olvastam a cikket eszembe se jutott,hogy csak az önös (illetve párt-) érdekek és a szereplési vágy vezetik a faszit,áááááá.....

Hello!

Hát nem tudom. Remélem nem adjuk oda megint a sorsunk irányíását egy kalandornak. Nagy hiba lenne. Ide szponzor kell nem új tulajdonos. Hogy tud így dolgozni az Artner,hogy játszanak így a focisták. Ez hülyeség. És remélem nem lesz belőle semmi. Van egy két sejtésem,hogy mi áll az ügy hátterében de inkább hagyom. Ma már tudom mit jelent egy két sms amit a hali tvbe küldött valaki.
A HALI TV a Nyugat.hu-ra költözött.

#104656 nForce

fotelhuligán

• Members
  • PipaPipa
  • 3638 Hozzászólás:

Elküldve: 30 September 2005 - 03:16 PM

Idézet (Haladás 1919 @ 2005-9-30, 14:16)
Szerintem nem kéne érzelmi alapokra helyezni a Kozmor ügyet. Azt kéne a vezetőségnek eldöntenie, hogy erősítést jelentene, avagy sem. Az tény, hogy Kozmor elég szépen kijátszotta a vezetőséget, de ott azért hibázott a vezetőség is, nem is kicsit. Hosszútávú szerződést kell vele kötni, és olyan feltételekkel, ami a klubnak jó. Az aduász most a vezetőség kezében van. Más téma, érdekes dolgok láttak napvilágot a hivatalos oldalon az esetleges új befektetőt illetően, tud erről részletesebben valaki valamit?

Hajrá Haladás!

én tudok:hányingerem van a politikusoktól,az élen azzal a fideszes majommal,amelyik az ügyben nyilatkozik.ahogy olvastam a cikket eszembe se jutott,hogy csak az önös (illetve párt-) érdekek és a szereplési vágy vezetik a faszit,áááááá.....
"Én minden szezonnak úgy futok neki, hogy mindent meg akarok nyerni, másként nem érdemes kosárlabdázni, sportolni." H.Z.

#104657 Haladás 1919

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 373 Hozzászólás:

Elküldve: 30 September 2005 - 02:16 PM

Hajrá Haladás!

#104658 rolmen

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 554 Hozzászólás:

Elküldve: 30 September 2005 - 09:04 AM

A két "légiósunk" nemjárt valami jól,az eggyikük,megint csapatnélkül lessz,a másik meg Nb/2-es lett megint/bár erről nem ő tehet ez igaz/

#104659 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3134 Hozzászólás:

Elküldve: 29 September 2005 - 08:25 PM

Idézet (köbüki @ 2005-9-29, 20:18)
Főleg az MTK kedvéért... Évek óta összeszednek egy rakás fiatalt, akikből kiemelnek egyet-kettőt, a többit meg ejtik. Így nem megy előbbre a labdarúgás, aztán hívhatják ezt akármilyen akadémiának...

Vernénk a seggünket a földhöz örömünkben, ha tizedannyi tudatosság és hozzáértés lenne a vezetőinkben, mint az MTK-nál.

#104660 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3145 Hozzászólás:

Elküldve: 29 September 2005 - 08:18 PM

Edzeni addig biztos nem fog, amig az MTK-s szerződésre nem kerül pont. Játszani meg pláne. Sokminden terjengett akörül, hogy hogyan és miért távozott. Leginkább a felmenőjét érték a vádak, de szerintem azért egy 17 éves gyerek(?)nek azért már kellene valamiféle elképzelésének lennie a világ dolgairól.
A Hali aligha fogja most szerződéssel traktálni, pénz sincs rá, meg azért eléggé angolosan távozott.
Attól félek, hogy vele is az lesz, mint a Venczellel. Mivel nem lesz szerződése, ezért nem játszatják, hosszútávú -számára előnytelen- szerződést meg nem biztos, hogy alá akar írni.
Szerintem akkor lenne korrekt, ha aláírna egy3-4 éves szerződést (hasonló feltételekkel, mint pl. a Borsi, Rajos vagy más fiatalab játékos) azzal a kitétellel, hogy a hali -különösebb indoklás nélkül- azt egy év után felmondhatja.
Aztán meglátjuk mit is tud.
Aztán van még egy variáció is, hogy valami benfentes kifizeti azt a pár százezret, amit most kér, aztán ha eladják, majd tartja a markát, a neki járó jussért (persze előtte szerződést fog írni). Régi jó futball szokás ez. Hogy dolgozzunk saját zsebre. Volt is rá példa az elmúlt időszakban.

Egyébként tanulópénz lehet azoknak is, akik 50 Ft-ért simán elhagyják az egyesületüket. Főleg az MTK kedvéért... Évek óta összeszednek egy rakás fiatalt, akikből kiemelnek egyet-kettőt, a többit meg ejtik. Így nem megy előbbre a labdarúgás, aztán hívhatják ezt akármilyen akadémiának...