Ugrás a tartalomhoz

Friss hírek a Falco felől II.

40451 replies to this topic

#36401 Mr Teacher

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3854 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 03:51 PM

végülis híreket akartunk, vagy mi? :)
a hszeket olvasva nagynak tűnik az egyetértés, de az az érzésem, hogy a szakadék mélyebb, mint gondolnánk... És most van a legnagyobb szükség az egyirányba evezésre...

Hajrá FALCO!!!

#36402 marton.zsolt

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 03:42 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Gammo - Dátum: 2010 Jun 02, 12:57

Tehát magyraul a Gráczert is bezsaroltátok, hogy ha nem segít nektek politikai tőkét kovácsolni abból aminek a sikeréhez az égegyadta világon semmi közötök nincs akkor RÖPÜLHET.

Mondjuk kezdhetnétek azzal a konszoliádációt, hogy Molnár Miki haverodat megkéred engedje el a tartozást a tőle bérelt lakások miatt, jah és túl kanos légióst ne hozzatok, mert abból baj lesz...

Végre a FALCO-nak lettek megmentői.

RÖHEJ ZSOLT! RÖHEJ! És ezt te is tudod....

Minden hozzászólót megértek, az indulatokat főleg. Molnár Miklós a vele szemben fennálló tartozást feltételek nélkül elengedte. Ő volt az első, aki gesztusával a csapat segítségére sietett. Sajnálom, hogy előítéleteid miatt nem nézed jó szemmel, ha valaki segítőkészségből, önzetlenségből a csapat segítségére siet. Akkor, amikor - köztudomású okok miatt - az érintett játékosnak senki nem akart lakást kiadni, ő megtette. Most, a Falco nehéz helyzetében a tartozást elengedte.

Czeglédy Csaba sokat tett a Falcoért, és sokat tett a Haladásért. Ezt itt, és most kijelenthetem, és véleményemet bárhol vállalom is.

Most azonban nincs olyan helyzetben, amelyben megnyugtató javaslatot, amit a közgyűlés el is fogad, meg tudna fogalmazni. A helyi politikai helyzetet ismerve erre megnyugtató választ az ügyvezető által felkért személyek tudnak. Ettől még Czeglédy Csaba érdemei természetesen megmaradnak.

Természetesen senki nem zsarolt meg senkit. Gráczer György tisztességesen végzi munkáját.

Ha valaki inkorrektséget érez tetteinkben, kérem szóljon.

Üdvözlettel
Marton Zsolt

#36403 Kukori

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 209 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 03:37 PM

Nem lehetne tiszta vizet önteni a pohárba és leírni konkrétan melyik kis tulajdonos miért és mennyi pénzt kapott a Falcóból?

#36404 Hajrá 19

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1005 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 03:18 PM

A FALCO honlapon már olvasható a felszíni nyilatkozat háború újabb része.

Továbbra is azt tartom, hogy mind két oldal elismerésre méltóan tett az egyesületért,
külömböző időszakokban.

Sajnos összefogni sosem fognak, pedig több ember nagyobb sikereket érhetne el.
Előbb vagy utóbb lesz győztese is a fenti mérkőzésnek, mert egy kosárlabda mérkőzés
nem lehet döntetlen. A nagy csatában persze előfordulhatnak sérülések is, lehet egy játékos se marad.

Szeretnék már újra szurkolni a CSAPATNAK.
Természetesen örömmel szurkolok egy esélyes csapatnak, de akkor is FALCO
szurkoló maradok, ha ősszel az ifi pattogtat az Arenában.

#36405 henger4

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 02:57 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: aaaaa - Dátum: 2010 Jun 02, 14:08

Hát igen, kedves henger4 te napok óta ezt sugalltad hszeiddel. Nagy a baj és majd jön a jóságos jobboldal...
mocskos politika....gratulálok, hogy ez lett a homokozója két pártnak. inkább azon dolgoznátok, hogy egy hiteles ember névvel, párthovatartozástól független, tennétek erősítésként a klub élére, akinek az lenne a dolga, hogy kézben tartsa és összegyűjtse a szponzorokat, pénzügyeket.

T. aaaa !

Véleményed tiszteletben tartom, hozzászólásod utolsó részével egyet is értek !
Az, hogy én tudok e sugallni bármit is részletkérdés !

De hogy nagy gond van az biztos és nem valószínű, hogy azzal teszünk jót, hogy úgy csinálunk, mintha minden OK lenne !
Üdv

#36406 Falco-szurkoló

Tag

• Validating
  • PipaPipa
  • 1403 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 02:53 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: frankdrebin - Dátum: 2010 Jun 02, 14:31

Az első tanulságnak a dologból annak kellene lennie, hogy hosszú távon sikerüljön olyan környezetet kialakítani, ahol a szponzorokat van esély megtalálni, és ki lehet alakítani egy ütőképes magyar magot. Szerintem erről kellene , hogy szóljanak a következő évek, és ha ez rövidtávon azzal jár, hogy gyengébb eredményeink vannak, akkor azt se bánom.

Egy ideje már nyilvánvaló, hogy nem lehet csupán önkormányzati támogatásból megélni. Mégsem sikerült (eddig) komoly szponzort szerezni. A politikusok sem segítettek (nem úgy tőlünk délebbre!). Ha szponzor-szerzés kérdésében nem lesz változás, akkor bizony semmi jóra nem számíthatunk. A szóbeli támogatás is valami, csak abból nem lehet játékosokat, ill. egyéb kiadásokat fizetni. :)
- Ennek a vitának semmi értelme nincs.
- De van!

#36407 Hajrá 19

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1005 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 02:39 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: frankdrebin - Dátum: 2010 Jun 02, 14:31

Szerintem hülyeség komolytalankodni, és itt amolyan csillagok háborúja feelinget kelteni, miszerint van jó és rossz oldal , az egyik őszintén önzetlenül segít , a másik áskálódik, és önös érdekektől vezérelve ténykedik. Ezt csak a két oldal politikai szemellenzős pubijai veszik be (mondjuk van itt néhány). Tény azonban, hogy a csapat nem tud meglenni a politikai támogatás nélül, mivel képtelen fentartani saját magát a jelenlegi környezetben. Így viszont , jó, ha politika ezt fontosnak tartja, mert nem fogják hagyni, hogy a csapat tényleg komoly sz*rba kerüljön.
Az első tanulságnak a dologból annak kellene lennie, hogy hosszú távon sikerüljön olyan környezetet kialakítani, ahol a szponzorokat van esély megtalálni, és ki lehet alakítani egy ütőképes magyar magot. Szerintem erről kellene , hogy szóljanak a következő évek, és ha ez rövidtávon azzal jár, hogy gyengébb eredményeink vannak, akkor azt se bánom.

Egyetértek. Jó meglátások.

#36408 Hajrá 19

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1005 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 02:37 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Karl - Dátum: 2010 Jun 02, 14:11

Te biztosan tudod mi okozta, de nem szeretném ha kifejtenéd! :)

Ha folyamatosan olvasod a fórumot, akkor hozzászólásaimból kiolvashadtad, hogy
már nagyon régóta az összefogást hiányoltam.
Sajnos összefogás helyett, fogás keresések színtere lett az egyesület és ez köszönhető
mindkét oldalnak. A város többségi tulajdonos és a dolgok nem mehettek itt se másképpen mint
a közgyűlésben.
Mindkét oldalon ülnek olyanok akik külömböző időben igenis sokat tettek az egyesületért, de
nem szívesen ölelkeznek össze, tehát igazából összefogni sem szeretnének.

Nekem ez a véleményem és mindenki előtt vállalom is.

HAJRÁ FALCO!

#36409 frankdrebin

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1519 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 02:31 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Gammo - Dátum: 2010 Jun 02, 13:57

Tehát magyraul a Gráczert is bezsaroltátok, hogy ha nem segít nektek politikai tőkét kovácsolni abból aminek a sikeréhez az égegyadta világon semmi közötök nincs akkor RÖPÜLHET.

Mondjuk kezdhetnétek azzal a konszoliádációt, hogy Molnár Miki haverodat megkéred engedje el a tartozást a tőle bérelt lakások miatt, jah és túl kanos légióst ne hozzatok, mert abból baj lesz...

Szerintem hülyeség komolytalankodni, és itt amolyan csillagok háborúja feelinget kelteni, miszerint van jó és rossz oldal , az egyik őszintén önzetlenül segít , a másik áskálódik, és önös érdekektől vezérelve ténykedik. Ezt csak a két oldal politikai szemellenzős pubijai veszik be (mondjuk van itt néhány). Tény azonban, hogy a csapat nem tud meglenni a politikai támogatás nélül, mivel képtelen fentartani saját magát a jelenlegi környezetben. Így viszont , jó, ha politika ezt fontosnak tartja, mert nem fogják hagyni, hogy a csapat tényleg komoly sz*rba kerüljön.
Legyen tánc

#36410 SuperMARIO Bozic

szombathelyi!

• Members
  • PipaPipa
  • 1729 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 02:24 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: circo - Dátum: 2010 Jun 02, 14:13

Én is azt mondom, mint Karl, vagyis nekem mindegy hogy bal vagy jobb, engem sem zavar ha egymásnak ugranak, mindaddig, amíg ez nem érinti hátrányosan a Falcot. Az viszont jó lenne, ha a különböző pártok vezetői nem itt a fórumon akarnának szavazatokat "venni", mert egy kicsit már úgy tűnik, hogy arra megy ki a játék, ki tudja jobban megfogalmazni a megnyugtatónak hangzó híreket, amire fel talán elnyeri a szurkoló szimpátiáját. Engem ebből mindössze annyi érdekel, hogy jelen helyzetben ott tartunk, hogy ha jól értem mindkét oldal azt hangoztatja, nem lesznek gondok a Falconál.

Leírtad a lényeget! Ennyi!

#36411 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 5618 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 02:13 PM

Én is azt mondom, mint Karl, vagyis nekem mindegy hogy bal vagy jobb, engem sem zavar ha egymásnak ugranak, mindaddig, amíg ez nem érinti hátrányosan a Falcot. Az viszont jó lenne, ha a különböző pártok vezetői nem itt a fórumon akarnának szavazatokat "venni", mert egy kicsit már úgy tűnik, hogy arra megy ki a játék, ki tudja jobban megfogalmazni a megnyugtatónak hangzó híreket, amire fel talán elnyeri a szurkolók szimpátiáját. Engem ebből mindössze annyi érdekel, hogy jelen helyzetben ott tartunk, hogy ha jól értem mindkét oldal azt hangoztatja, nem lesznek gondok a Falconál.

#36412 Karl

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 942 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 02:11 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Hajrá 19 - Dátum: 2010 Jun 02, 13:09

Jó reggelt!!!!!
Csipkerózsika felébredt.
Kicsit átaludtad az elmúlt 2-3 évet.
Szerinted mi okozta a jelenlegi helyzetet????

Te biztosan tudod mi okozta, de nem szeretném ha kifejtenéd! :)
A pisztráng is felúszik a hegyi patakon, apránként araszolva...

#36413 Hajrá 19

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1005 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 02:09 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Karl - Dátum: 2010 Jun 02, 13:55

Megkérek mindenkit, hogy a politika vizeire ne evezzünk. Abból csak baj lehet s a Falco rosszul járhat.
(Csak öljék egymást, ahogy akarják. Amíg a Falco-t hátrányosan nem érinti nem érdekel.)

Jó reggelt!!!!!
Csipkerózsika felébredt.
Kicsit átaludtad az elmúlt 2-3 évet.
Szerinted mi okozta a jelenlegi helyzetet????

#36414 aaaaa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 157 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 02:08 PM

Hát igen, kedves henger4 te napok óta ezt sugalltad hszeiddel. Nagy a baj és majd jön a jóságos jobboldal...
mocskos politika....gratulálok, hogy ez lett a homokozója két pártnak. inkább azon dolgoznátok, hogy egy hiteles ember névvel, párthovatartozástól független, tennétek erősítésként a klub élére, akinek az lenne a dolga, hogy kézben tartsa és összegyűjtse a szponzorokat, pénzügyeket.

#36415 henger4

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 01:59 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Gammo - Dátum: 2010 Jun 02, 12:57

A csapat óriási bajban van, azonnali gyorssegély nélkül reménytelen a helyzetünk !
Ha valaki tud és akar is segíteni abba rúgjunk bele, köpködjük meg, mocskoljuk be csak mert politikailag más nézeten van.

Teljesen igazad van !! Erre van most szükség !

#36416 Karl

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 942 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 01:55 PM

Megkérek mindenkit, hogy a politika vizeire ne evezzünk. Abból csak baj lehet s a Falco rosszul járhat.
(Csak öljék egymást, ahogy akarják. Amíg a Falco-t hátrányosan nem érinti nem érdekel.)
A pisztráng is felúszik a hegyi patakon, apránként araszolva...

#36417 jani625

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1418 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 11:57 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: marton.zsolt - Dátum: 2010 Jun 02, 11:45

Kedves Fórumozók!

Pár perce álltunk föl az asztal mellől, és megállapodtunk az aktuális teendőkről Gráczer György, ügyvezetővel, aki elutazott tárgyalni szóba jöhető új játékosokkal. Áttekintettük a Falco pénzügyeit, és megkért arra, hogy segítsünk neki lefolytatni néhány kellemetlen tárgyalást a cég hitelezőivel. A héten egyetzetést tartunk a kistulajdonosokkal is, van megoldandó feladat bőven.

Az a cél, hogy olyan javaslatot tegyünk a júniusi közgyűlésre, ami biztosítja a csapat működését a következő szezonban is, és ne kelljen az idei célkitűzéseket lejjebb adni. Lehet, hogy rossz ilyet olvasni szurkolóként, de tényleg felszámolási eljárás fenyegeti a Falco Kft-t, ha nincs gyors tulajdonosi intézkedés. Ebben ajánlottuk fel a segítségümket (Lazáry Viktorral és Berényi Tamással közösen) Gráczer Györgynek, aki ezt köszönettel elfogadta. Az a helyzet, hogy mi vagyunk döntési helyzetben a közgyűlésben, és ezért felelősséggel tartozunk a csapatnak, és a szurkolóknak is. A következő pár napban közel 30 céggel, és magánszeméllyel kell leülnünk, és írásos megállapodást kötnünk a Falcoval szemben fennálló követelésükkel kapcsolatban.

Aztán hogy ezt politikailag ki hogyan kommentálja, és látja - jelenleg teljesen mellékes. Megoldjuk a helyzetet, és két hét múlva már másról fognak szólni a hírek.

Üdvözlettel
Marton Zsolt

korrekt. Köszönjük a tájékoztatást!
Sárga-feketék SZÍVÉBEN MINDIG ÉLSZ! #18
Csak a Falcoooooo

#36418 marton.zsolt

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 11:45 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: henger4 - Dátum: 2010 Jun 02, 08:45

[
Én úgy tudom, hogy a jobbosok "csak" annyit mondtak, hogy hajlandóak megmenteni a Falcot kifizetve
annak 80 milliós lejárt tartozását és biztosítani a következő idényt de feltételt szabtak :

amíg a várost az képviseli tulajdonosként aki a csőd szélére levírozta a csapatot ( szegény Csaba ) nem szavaznak
meg semmit.
Ezt van aki jogos felvetésnek tartja, a balosok meg felháborodtak.
Hogy lesz ebből megegyezés ??
A Csaba maradt pénz meg nincs, az idei teljes évi városi támogatás már elköltve !

Nekem az a véleményem, hogy aki a többséget képviseli a tagyűlésen annak kell megoldania a pénzügyi problémákat.
De nagyon gyorsan ! ( Tegnap ketten !!! voltak edzésen )

Kedves Fórumozók!

Pár perce álltunk föl az asztal mellől, és megállapodtunk az aktuális teendőkről Gráczer György, ügyvezetővel, aki elutazott tárgyalni szóba jöhető új játékosokkal. Áttekintettük a Falco pénzügyeit, és megkért arra, hogy segítsünk neki lefolytatni néhány kellemetlen tárgyalást a cég hitelezőivel. A héten egyetzetést tartunk a kistulajdonosokkal is, van megoldandó feladat bőven.

Az a cél, hogy olyan javaslatot tegyünk a júniusi közgyűlésre, ami biztosítja a csapat működését a következő szezonban is, és ne kelljen az idei célkitűzéseket lejjebb adni. Lehet, hogy rossz ilyet olvasni szurkolóként, de tényleg felszámolási eljárás fenyegeti a Falco Kft-t, ha nincs gyors tulajdonosi intézkedés. Ebben ajánlottuk fel a segítségümket (Lazáry Viktorral és Berényi Tamással közösen) Gráczer Györgynek, aki ezt köszönettel elfogadta. Az a helyzet, hogy mi vagyunk döntési helyzetben a közgyűlésben, és ezért felelősséggel tartozunk a csapatnak, és a szurkolóknak is. A következő pár napban közel 30 céggel, és magánszeméllyel kell leülnünk, és írásos megállapodást kötnünk a Falcoval szemben fennálló követelésükkel kapcsolatban.

Aztán hogy ezt politikailag ki hogyan kommentálja, és látja - jelenleg teljesen mellékes. Megoldjuk a helyzetet, és két hét múlva már másról fognak szólni a hírek.

Üdvözlettel
Marton Zsolt

#36419 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3576 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 09:31 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: circo - Dátum: 2010 Jun 02, 09:19

Én ezen egy kicsit pontosítanék. Először ki kellene nevelni olyan fiatalokat, akik aztán használhatóak lesznek az első osztályban, természetesen a Falcoban. Amíg ez nincs meg, addig máshonnan kell halászni. Csak az a baj, hogy mi még máshonnan sem hozunk ide fiatalokat tesztelni (itt 17-18 évesekre gondolok), ezzel szemben pl. a ZTE (ahol ráadásul jó pár saját nevelésű játékos is van, nem is akármilyenek) tavaly odavitte a keretbe Bödört és Délityt, most pedig azt nyilatkozták: "Klubunk ázsiója jelentősen megnőtt, ennek, valamint a hosszú távú építkezésnek is köszönhető, hogy az elkövetkezendő héten 5 tehetséges fiatal magyar kosaras érkezik Zalaegerszegre, akiknek esélyük van, hogy a bajnoki címvédő keretéhez csatlakozzanak." Szóval ott azért már bőven gondolnak a jövőre is. És ez nem pénzkérdés...

Erre talán nekünk is lett volna lehetőségünk a bajnoki cím után...Akkor most lehetne egy jó magyar cserepadunk...Na mindegy!
Sajnos nálunk nem látok koncepciót,csak mindig a kapkodás és a fejetlenség megy...

#36420 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 5618 Hozzászólás:

Elküldve: 02 June 2010 - 09:19 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: Falco-szurkoló - Dátum: 2010 Jun 02, 08:47

A Kaposvárnak nyilvánvalóan kell igazolni, hiszen nem marad játékosa. Azt azért nem szeretném, ha a Kaposvárral lennénk egyszinten. A "tökéletes csere" szöveg ismerős, láttuk az elmúlt idényben. Ahelyett, hogy máshonnan hozunk "tökéletes cseréket" a saját fiataljainkra kellene építeni.

Én ezen egy kicsit pontosítanék. Először ki kellene nevelni olyan fiatalokat, akik aztán használhatóak lesznek az első osztályban, természetesen a Falcoban. Amíg ez nincs meg, addig máshonnan kell halászni. Csak az a baj, hogy mi még máshonnan sem hozunk ide fiatalokat tesztelni (itt 17-18 évesekre gondolok), ezzel szemben pl. a ZTE (ahol ráadásul jó pár saját nevelésű játékos is van, nem is akármilyenek) tavaly odavitte a keretbe Bödört és Délityt, most pedig azt nyilatkozták: "Klubunk ázsiója jelentősen megnőtt, ennek, valamint a hosszú távú építkezésnek is köszönhető, hogy az elkövetkezendő héten 5 tehetséges fiatal magyar kosaras érkezik Zalaegerszegre, akiknek esélyük van, hogy a bajnoki címvédő keretéhez csatlakozzanak." Szóval ott azért már bőven gondolnak a jövőre is. És ez nem pénzkérdés...