Ugrás a tartalomhoz

Friss hírek a Falco felől II.

41133 replies to this topic

#36441 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6491 Hozzászólás:

Elküldve: 16 June 2010 - 10:32 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: sargafekete - Dátum: 2010 Jun 16, 10:10

Végre valaki...
Azért abban pontosítanék, hogy a rendszer ebben a formában működik 2008 óta gondolom, mert azért korábbról is voltak utánpótlás játékosaink aki up válogatottak voltak illetve adtunk a felnőtt válogatottba is játékosokat.
Voltak saját nevelésű játékosaink akik meghatározó szerepet töltöttek be a csapatban korábban is. Szóval ez, hogy sz*r az utánpótlás ezt csak itt divat feszegetni. Az ország szinte minden pontján a szombathelyi utánpótlásnevelés a példa...
Tudom most majd jön a süket duma, hogy de mennyi k**va nagy tehetséget elküldtek Váradiék ilyen-olyan okok miatt. Én sajnos egy hatalmas tehetséget sem látok játszani más csapatokban még B-csoportban sem, aki meghatározó lenne a saját csapatában és innen mondjuk junior vagy kadett korában el lett volna küldve...

Ezért is tart itt a magyar kosárlabda!!
Csak így tovább!
"Szükség volt odafent egy centerre és megkapták a legjobbat!"
Nyugodj békében CECE!

#36442 nostradamus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 16 June 2010 - 10:30 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: sargafekete - Dátum: 2010 Jun 16, 11:10

Végre valaki...
Azért abban pontosítanék, hogy a rendszer ebben a formában működik 2008 óta gondolom, mert azért korábbról is voltak utánpótlás játékosaink aki up válogatottak voltak illetve adtunk a felnőtt válogatottba is játékosokat.
Voltak saját nevelésű játékosaink akik meghatározó szerepet töltöttek be a csapatban korábban is. Szóval ez, hogy sz*r az utánpótlás ezt csak itt divat feszegetni. Az ország szinte minden pontján a szombathelyi utánpótlásnevelés a példa...
Tudom most majd jön a süket duma, hogy de mennyi k**va nagy tehetséget elküldtek Váradiék ilyen-olyan okok miatt. Én sajnos egy hatalmas tehetséget sem látok játszani más csapatokban még B-csoportban sem, aki meghatározó lenne a saját csapatában és innen mondjuk junior vagy kadett korában el lett volna küldve...

Igen, igazad van.
A rendszer működik 2008 óta, akkor lett rendbetéve többek között a Falco és a Sportiskola viszonya is. Korábbról is, persze, voltak példák, lásd itt volt Will Tomi szintén Ajkáról, aki már falcosként lett 2001-ben U14-es válogatott.
Ami tény: igen, sajnos az éljátékosok nevelése mindig áldozatokkal jár. De az elején nem lehet tudni, hogy kiből lehet első osztályú játékos és kiből nem. Az is elképzelhető, hogy voltak olyan lépések, amelyek később nem bizonyultak helyesnek valamely edző részéről. Senkinek nem esik jól, ha néhány (sok) belefeccölt év után közlik az emberrel, hogy érdemes lenne az élet más területén kipróbálnod magad... Ha meg ezt egy szülő hallja a gyerekéről, arról jobb nem is beszélni. Ezek emberi dolgok, amelyeket nagyon nehéz kezelni. Ebből szükségszerűen vannak konfliktusok, tudom a saját környezetem példáiból is.
Abban kell hinnünk, hogy a végén mégis minden korosztályból, mondjuk kétévente kijön 1-2-3 olyan srác, aki kopogtat a nagycsapat ajtaján.
És akkor jön a nagy feladat: meg kell hallani a kopogást.
És ki kell nyitni az ajtót.

#36443 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 5705 Hozzászólás:

Elküldve: 16 June 2010 - 10:20 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: nostradamus - Dátum: 2010 Jun 16, 09:48

Szia!

Szeretem a hozzászólásaidat, de ezen a ponton némi tájékozatlanságot vélek felfedezni.
Szerinted azok a játékosok, akik most bekerültek az U16-os válogatottba, mind szombathelyiek? A válasz: nem. Az elmúlt években a Váradi Attila által vezetett utánpótlásba az ország számos városából kerültek játékosok. 2008 óta folyik ez a tervszerű munka, aminek már látszanak az első jelei. Nem akarok most belemenni abba, hogy ez mennyi egyéb háttérmunkával jár, hiszen a fórumozókat általában csak a kosárlabdával kapcsolatos dolgok érdeklik, de azért van-volt vele meló. Tata, Marcali Sopron, Ajka néhány azok közül, ahonnan már vannak Falco-játékosok, és most szerencsére Szombathely is adni látszik néhány egészen ügyes gyereket. A munka folyamatos, nem állt le.
Annak viszont kifejezetten örülök, hogy a hozzászólók többsége elhiszi és tudja, hogy a Falco jövője - sok anyagi jellegű problémán túl - a helyi nevelésű játékosok beépítésén múlik. Mattnak igaza van, ez nem mindig volt prioritás. Remélem, hogy az a rendszer, amely most végre jól működik, túléli ezt a helyzetet, és továbbra is segíti, hogy az ország más részein élő fiatal kosarasok úgy érezzék: érdemes a Falcoba igazolni.
Ja, és mielőtt bárki úgy érezné, hogy ez bárki mellett vagy ellen szólt volna, csak annyit: ezek tények és remények.

Ezt valóban nem tudtam, de örülök neki hogy ezekszerint tévedtem. Jó hogy leírtad, köszi.

#36444 sargafekete

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 510 Hozzászólás:

Elküldve: 16 June 2010 - 10:10 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: nostradamus - Dátum: 2010 Jun 16, 09:48

Szia!

Szeretem a hozzászólásaidat, de ezen a ponton némi tájékozatlanságot vélek felfedezni.
Szerinted azok a játékosok, akik most bekerültek az U16-os válogatottba, mind szombathelyiek? A válasz: nem. Az elmúlt években a Váradi Attila által vezetett utánpótlásba az ország számos városából kerültek játékosok. 2008 óta folyik ez a tervszerű munka, aminek már látszanak az első jelei. Nem akarok most belemenni abba, hogy ez mennyi egyéb háttérmunkával jár, hiszen a fórumozókat általában csak a kosárlabdával kapcsolatos dolgok érdeklik, de azért van-volt vele meló. Tata, Marcali Sopron, Ajka néhány azok közül, ahonnan már vannak Falco-játékosok, és most szerencsére Szombathely is adni látszik néhány egészen ügyes gyereket. A munka folyamatos, nem állt le.
Annak viszont kifejezetten örülök, hogy a hozzászólók többsége elhiszi és tudja, hogy a Falco jövője - sok anyagi jellegű problémán túl - a helyi nevelésű játékosok beépítésén múlik. Mattnak igaza van, ez nem mindig volt prioritás. Remélem, hogy az a rendszer, amely most végre jól működik, túléli ezt a helyzetet, és továbbra is segíti, hogy az ország más részein élő fiatal kosarasok úgy érezzék: érdemes a Falcoba igazolni.
Ja, és mielőtt bárki úgy érezné, hogy ez bárki mellett vagy ellen szólt volna, csak annyit: ezek tények és remények.

Végre valaki...

#36445 frankdrebin

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1519 Hozzászólás:

Elküldve: 16 June 2010 - 09:51 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: Gammo - Dátum: 2010 Jun 16, 07:39

azért ahhoz tehetség kell, hogy a Martonék most úgy állítják be a plussz 60 milliót, hogy ez az Ő remek ötletük. Ha nem mennek haza az előző közgyűlésről, és megszavazzák amit kell, akkor ma van egy Vojvodánk minimum. Arcátlanság amit művelnek...

http://www.nyugat.hu/tartalom/cikk/47482_6..._kaphat_a_falco

Maximum pedig esetleg egy Kobe - ink? :)
Legyen tánc

#36446 nostradamus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 16 June 2010 - 09:48 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: circo - Dátum: 2010 Jun 14, 15:46

Na én pont ilyen fiatalokra gondoltam, és írtam is itt korábban, hogy körül kéne nézni az országban. Persze olyan posztokra, ahol éppen nincs a mi utánpótlásunkban bevethető játékos. Mert azért nem mindenki tudja eladni magát külföldre, főleg nem egy Barcelonába. Úgy tudom, hogy az egyik csapat -talán Albacomp?- nemrégen igazolt Pestről egy fiatal játékost. Biztos, hogy nem mindenkiből lesz még csak első osztályban sem használható játékos, de talán nekünk is egy kicsit körül kéne nézni.

Szia!

#36447 sargafekete

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 510 Hozzászólás:

Elküldve: 16 June 2010 - 09:13 AM

Ember több forrás is megerősítette, hogy mi ajánlottuk neki a legtöbb pénzt. Most olvasom, hogy Gráczer György tökéletesen menedzseli a helyzetet, hát már elnézést, ha én vagyok egy cég ügyvezetője és az a vezetésem alatt 2x csődközelbe kerül az minden csak nem tökéletes.
Ez itt már rég nem a csapatról szól az fix.
Továbbra sem értem, hogy ha 60 millió elég év végéig, akkor mennyi volt a tartozás?? Mi lesz a fél év költségvetése? Nem értek semmit nagyjából
de azt főleg nem, hogy a rákba tárgyaltunk, egyeztünk meg, tettünk ajánlatot játékosoknak??
Az U16 válogatott megint megmutatja, milyen sz*r Váradiék munkája...

#36448 Mr Teacher

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3876 Hozzászólás:

Elküldve: 16 June 2010 - 09:05 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: henger4 - Dátum: 2010 Jun 16, 07:32

Üzenet megtekintéseIdézés: Gammo - Dátum: 2010 Jun 16, 06:39

azért ahhoz tehetség kell, hogy a Martonék most úgy állítják be a plussz 60 milliót, hogy ez az Ő remek ötletük. Ha nem mennek haza az előző közgyűlésről, és megszavazzák amit kell, akkor ma van egy Vojvodánk minimum. Arcátlanság amit művelnek...

Ilyen dermagógiát !!

Egy Vojvodát mi a jelen helyzetünkben nem tudunk megfizetni ! Az már nagyon jó, ha túl tudjuk élni különösebb megrázkódtatás nélkül a következő szezont !
Örüljünk hogy aki tud és akar segít a csapatnak és ne politikai hovatartozása alpján ítélkezzünk felette !

Csak úgy mellesleg friss hír : 4 szhelyi lesz az U16-os válogatottban !
Kis túlzással a fél válogatott FALCO-s lesz !
Ugye ebbe már senki nem keveri bele azt a hülye politikát !

De itt is az a lényeg, hogy az a négy nehogy idő előtt távozzon innen valamilyen okból kifolyólag...

#36449 henger4

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 16 June 2010 - 08:32 AM

[quote name='Gammo' date='2010 Jun 16, 06:39' post='189667']

Ilyen dermagógiát !!

Egy Vojvodát mi a jelen helyzetünkben nem tudunk megfizetni ! Az már nagyon jó, ha túl tudjuk élni különösebb megrázkódtatás nélkül a következő szezont !
Örüljünk hogy aki tud és akar segít a csapatnak és ne politikai hovatartozása alpján ítélkezzünk felette !

Csak úgy mellesleg friss hír : 4 szhelyi lesz az U16-os válogatottban !
Kis túlzással a fél válogatott FALCO-s lesz !
Ugye ebbe már senki nem keveri bele azt a hülye politikát !

#36450 dr.house

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1889 Hozzászólás:

Elküldve: 15 June 2010 - 05:55 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: matt999 - Dátum: 2010 Jun 15, 14:46

http://www.bb1.hu/tartalom/cikk/3645_gulya...ert_visszavonul
Gulyás visszavonul!!
Már épp itt volt az ideje,már nem bírta a térde ezt a játékot!!

Nagyon szép karriert futott. A végére eléggé lestrapálódott, de azelőtt az ország legjobb centere volt akármit is lehet mond ez így volt. A visszavonulásának pedig igen eljött az ideje.

#36451 sargafekete

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 510 Hozzászólás:

Elküldve: 15 June 2010 - 04:22 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: splity - Dátum: 2010 Jun 15, 15:57

Csa egy dolgot nem értek! A végére megint minek kellett egy tüskét nyomni főleg egy olyannak aki eddig még csak egy lépést sem tett a Falcoért!
Megint jön majd a válasz és ez így fog menni!

Azért, hogy véletlenül se felejtsd el, hogy hamarosan választások jönnek!!!

#36452 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6491 Hozzászólás:

Elküldve: 15 June 2010 - 03:57 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Retek - Dátum: 2010 Jun 15, 15:07

MODERÁLVA
Egy kis Falco

Csa egy dolgot nem értek! A végére megint minek kellett egy tüskét nyomni főleg egy olyannak aki eddig még csak egy lépést sem tett a Falcoért!
Megint jön majd a válasz és ez így fog menni!
"Szükség volt odafent egy centerre és megkapták a legjobbat!"
Nyugodj békében CECE!

#36453 dr.house

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1889 Hozzászólás:

Elküldve: 15 June 2010 - 03:46 PM

Gulyás visszavonul!!

Nagyon szép karriert futott. A végére eléggé lestrapálódott, de azelőtt az ország legjobb centere volt akármit is lehet mond ez így volt. A visszavonulásának pedig igen eljött az ideje.

BOCSI hogy 3x eljött nem tudom miért.

#36454 dr.house

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1889 Hozzászólás:

Elküldve: 15 June 2010 - 03:41 PM

Gulyás visszavonul!!

#36455 dr.house

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1889 Hozzászólás:

Elküldve: 15 June 2010 - 03:41 PM

Gulyás visszavonul!!

#36456 sargafekete

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 510 Hozzászólás:

Elküldve: 15 June 2010 - 03:20 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Retek - Dátum: 2010 Jun 15, 15:07

MODERÁLVA
Egy kis Falco

Na talán akkor helyre kerülnek a dolgok. Kérdés mennyi pénz marad a jövő évre, mert én ebből azt veszem ki, hogy ez az összeg a tartozások fizetésére ill. átütemezésére volt jó.
Újabb kérdés, hogy a faszba tárgyaltunk akkor játékosokkal megint??? Tényleg hihetetlen. Kezdem azt érezni, hogy a klubot az mentette meg, hogy Vojvoda nem jött ide...
Gyuri bácsi is hamar átállt az egyik oldalról a másikra...
Bár igaza van a Falcoért bárkivel le kell állni (természetesen nem kívánom egyik oldalt sem bírálni, dícsérni)

#36457 Retek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 15 June 2010 - 03:07 PM

MODERÁLVA

Egy kis Falco

#36458 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3597 Hozzászólás:

Elküldve: 15 June 2010 - 02:46 PM

Gulyás visszavonul!!

#36459 sargafekete

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 510 Hozzászólás:

Elküldve: 15 June 2010 - 02:11 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Sólyom - Dátum: 2010 Jun 15, 12:50

Természetesen a jó játékos egy k**va jó edzővel kezdődik, aki felméri, hogy mire van szüksége az adott játékosnak ahhoz, hogy a tudása legjavát tudja nyújtani. Az, hogy ki is az igazi tehetség, az abban mutatkozik meg, hogy akkor és ott (éles meccsen, éles szituban) mutatja meg a tehetségét. Tudsz vmit gyerek?? Tessék itt van 2 perc, álljál be és mutasd!! Akiből ez görcsösséget, túlpörgést, szerencsétlenkedést vált ki, arról ki kell mondani, hogy nem is valódi tehetség!! Nem az elméleti kifogásokat, meg a szurkolókat kell felhozni, meg egyéb üres okokat. Vizsgán is azt osztályozzák, amit akkor és ott tudsz!!

Én azt gondolom, hogy valaki játékának hullámzása az simán lelki okokra vezethető vissza. Olyan nincs hogy valaki képes egy meccsen dobni 5 triplát (hogy a 3 korábban említett játékos specialitásánál maradjunk) 5 kísérletből utána meg van 3 olyan meccse, hogy nem talál be.
Ez simán önbizalom kérdése, hogy nem parázok be attól, ha kihagytam 2 dobást. Viszont ez szerintem edzői kérdés is, mert van olyan edző aki háborog ha a játékosa kihagy 2 dobást egymás után más meg akkor is tapsol, ha a játékosa 5 rossz dobásnál van...
Az meg hogy valaki a vizsgán mondjuk néha elbukik, az nem azt jelenti, hogy sz*r vagy besz*ri játékos szerintem. Legjobb példa erre a Trepi. Hány évig néztük basszus, hogy milyen szerencsétlen volt. Ugyanez volt nála is, össze-vissza túlpörgött olyanokat csinált, hogy mindenki sírt. Körbejárta az országot, mindenhol eltöltött 1-2 évet aztán csak lett belőle valami. Biztos ő is későn érő típus. A Csabi is talán végre megnyugszik hisz már 30, az Pityu és egész szépen dobálgatja a 20-30 pontokat B-csoportban.
Az meg természetesen egy klubtól sem várható el, hogy megvárja, hogy egyszer csak a nála lévő játékosból aki néha bedob 10 pontot egyszercsak stabil 15 pontos ember lesz. Csak az a gond, hogy nálunk jelenleg a Csabin kívül nincs ember akiben 10 pont néha benne lenne. Azért bízom benne, hogya Simon megújul nálunk illetve a Hagyma mutat fejlődést. Ha nem akkor el is kell felejteni őket...

#36460 Schickeria

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 11 Hozzászólás:

Elküldve: 15 June 2010 - 01:39 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: circo - Dátum: 2010 Jun 15, 10:38

Igen, nálam is így nézne ki a felállás. A 3-as cserében inkább a "vagy más", valamint Nárait is foglalkoztatni kéne, ha tényleg tehetséges. Mégegyszer megkérdezném, hátha valaki tudja a választ, hogy ő 4-es vagy 5-ös poszton bevethető?

Nagyobb százalékban 4-es.De palánk alatt edzett vele párszor már Nikola