Ugrás a tartalomhoz

Friss hírek a Falco felől II.

39497 replies to this topic

#36441 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 5511 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 06:10 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: SuperMARIO Bozic - Dátum: 2010 May 10, 17:37

Játékosmenedzserek :D
Szanati Matyi meg nem fakezü!

Végülis ebben igazad van, hiszen nem igazán derült ki a szezonban ( bár csak 66 perc volt számára) eleresztett 2 rádobásából (0 pont), hogy milyen keze van, hiszen az első két kísérletét bárki elronthatja. Én is írtam, hogy kéne hozni mellé egy jól dobó irányítót, most akkor pontosítom magam, hozni kéne egy bátor irányítót, aki mer dobást vállalni. Tudom, hogy valaki csak akkor lesz bátrabb, ha játszik is, de nekem nem mindenáron az a fontos, hogy helyi srác tegye ezt, hanem az, aki jobban tudja segíteni kedvenc csapatomat. Egyébként Matyi nem csak a játékhiány miatt kevésbé bátor, hanem (bár nem ismerem személyesen) látszik rajta, hogy az életben egy szerényebb típusú srác lehet, legalábbis én így érzem. Nekem egyébként az ilyen emberek sokkal szimpatikusabbak, de lehet, hogy a sportban a vagányabbaknak könnyebb a beilleszkedés. Lehet, ha Matyi elmenne Ivkovics csapatába, egy-két év múlva bátrabb, és több dobást vállaló játékos lenne. Bár reménykedem, hogy már a következő szezonban nálunk is egy kicsit belevalóbb játékossá válik.

#36442 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 5511 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 05:55 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Luis 1 Garcia - Dátum: 2010 May 10, 13:35

Arra meg rájöttem időközben,hogy a nevek még most teljesen feleslegesek...(akinek kell azok már úgy is dolgoznak rajta)

Ezt pofázom 1 hónapja, amióta a nevek sokaságát idedöntöttétek!

De azért nem baj, hogy egy kicsit merészelünk a Falco-fórumon a csapatról váltani néhány szót, ugye? Tudom, hogy nem ér annyit (sőt igazából semmit), mint a szurkolás, de néha ránk jön, hogy szót váltsunk egymással szeretett csapatunkat illetően.

#36443 SuperMARIO Bozic

szombathelyi!

• Members
  • PipaPipa
  • 1726 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 05:37 PM

Játékosmenedzserek :)
Szanati Matyi meg nem fakezü!

#36444 sargafekete

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 510 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 02:26 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: RashGuard - Dátum: 2010 May 10, 13:51

Azért ennyire ne tedd negatívvá a klubbot anyagilag.
A te meglátásodban van 40-50 milla adósságunk, úgy, hogy már az idei kb 150 millánknak az 1/3-át elköltöttük.
Tehát ha nem tolnánk adósságot szerinted van a klubnak kb 50 millája az idei évre.
Jól látom? Csak mert vagy én vagyok naív vagy te borulátó!

Figyelj, én pletykákból illetve magukat jól informáltnak tartó emberek híreiből merítkezem ezért hogy mi az igaz teljesen nem tudom.
Én amit hallottam azt mondtam. De ezt most részletezni nem akarom, mert a szeretett klubomnak nem akarok esetleges károkat okozni.
Az hogy a hiányban benne van-e már az is, hogy felhasználta a klub az idei önk támogatás 80 százalékát vagy ez még a hiányra jön rá azt nem tudom. Bízom benne, hogy nem az utóbbi, mert akkor az elég nagy baj.
Hallani játékosokról akik a 4. helyért járó pénzüket se kapták meg, ezt meg kétlem, hogy igaz lenne pl... (vagy bízom benne)
Jó híreket nem nagyon hallottam és ez aggaszt nagyon. de a legrosszabb forgatókönyv szerint valóban max a fele pénz van ami az elmúlt években...

#36445 Fanatik

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 01:54 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: sargafekete - Dátum: 2010 May 10, 09:23

Itt az a kérdés, hogy milyen szerkezetben állunk fel
A kezdő 5-ben Laci helye egyértelmű, de onnantól csak kérdőjel van sajnos. 3 légiós lehet, tehát egy magyart hozni kell mindenképp. Hagyma nem alkalmas kezdőnek ez fix. Tibi már szintén nem, meg őt a szezon végén elnézve nem is akar kezdő lenni, benne a motiváltság a legnagyobb hiány már szerintem. Ő nem is nagyon akar már játszani sokat (kérdés minek szerződtetjük mindig mégis akkor...), Csabi ő talán alkalmas lehetne egy középcsapatban a kezdőpozicióra, de ő meg annyira sérülékeny, hogy rá nem lehet ilyen szempontból számítani és csapatot építeni.
A Padon ott a Matyi, aki ha hozunk egy csereirányítót, akkor nem tud játszani, mert kettes posztra szerintem kevés. Teljesen fakezű, ebben még fejlődhet, de ő róla szerintem egyszerűen nem tudjuk, hogy egyáltalán tud-e támadni. A védekezés is nagy kérdés nekem, mert ugyan valóban jól fogta egyszer Kelley-t, de azért Kelley igencsak beteg volt... Máskor meg esik kel, ha kap egy elzárást
Hagyma tipikus kettesnek kéne lennie, de labdát vezetni annyira nem tud, védekezésben meg akit fog az vagy megveri 1-1-ben vagy lefaultolja. Hosszabb időre ő sem használható, mert kipontozódik. Hármas poszton meg minden játékos besétál vele a gyűrű alá...
Egyelőre ez a csapatunk és azért látszik, hogy ide kellenének k**va jó légiósok, meg az, hogy Tibi motivált legyen (34 évesen mitől lenne motiváltabb mint idén) és Csabi ne sérüljön meg folyton. És akkor mindig kell cserébe 5-ös center (mi van Imivel? Több mint fél éve sérült még és még a padon most is húzta a lábát ha sétált), meg esetleg hármasposztra csere...
A helyzet nem egyszerű és itt minden csak pénzkérdés, mert vannak annyira tehetségesnek nem mondható fiataljaink akik olcsók, meg vannak olyan sokat nem mutató rutinos cseréink, akik meg gondolom annyira nem azok.
Ha nincs zsé igazolni nem tudunk, még B-csoportból sem, mert ott meló mellett játszanak és azért 2 helyről gondolom elég szép summa szedhető össze, nem hiába játszik sok olyan játékos B-csoportban akiknek helye lenne A-ban.
És akkor még ott a hárompontos vonal kérdése, mert nem tudom, hogy Tibi be tudja-e dobni 7 méterről, én még meccsen nem láttam dobni onnan, csak a vonalról. Ilyen Szőke, meg Laki féle játékosok megy egyenesen halálra lesznek ítélve jövő évtől kintről...

Azért én a szanati fakezűségét cáfolnám...Junior meccsen nem 1 alkalommal dobott 40 pont fölött.
Egy kis meccs rutinra lenne szüksége,hogy elmerje vállalni a helyzeteket, és be merjen törni.
Falun lettünk BAJNOKOK éjá éjá óóó!!!!

#36446 RashGuard

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1312 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 01:51 PM

Azért ennyire ne tedd negatívvá a klubbot anyagilag.
A te meglátásodban van 40-50 milla adósságunk, úgy, hogy már az idei kb 150 millánknak az 1/3-át elköltöttük.
Tehát ha nem tolnánk adósságot szerinted van a klubnak kb 50 millája az idei évre.
Jól látom? Csak mert vagy én vagyok naív vagy te borulátó!

#36447 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3521 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 01:45 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Luis 1 Garcia - Dátum: 2010 May 10, 13:35

Arra meg rájöttem időközben,hogy a nevek még most teljesen feleslegesek...(akinek kell azok már úgy is dolgoznak rajta)

Én egy kicsit lassú felfogású vagyok... :)

#36448 Luis 1 Garcia

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2895 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 01:35 PM

Nyerjünk kupát és bajnokságot CECÉNEK!

Nyugodj Békében ZOLIKÁM!

"Örökre velünk maradsz, őrízzük mosolyodat......!"

#36449 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6382 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 01:21 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: RashGuard - Dátum: 2010 May 10, 12:12

Láttátok az euroliga döntőt? Annak a védekezési stílusnak az alapjait csináltuk már. Ha lesz most 1 nyár végén 2 hónapunk, akkor igazán betanulhatjuk ezt a védekezést, ami pedig tényleg tanulható. Lábmunka egy kis agyi kapacitás, de tanulható a védekezés meg a helyezkedés. Ha átlagban 80 pont alatt kapunk akkor már erős szezonunk lesz. Én így látom.

Akkor a következő szezonban jöhet a Barca is! :)
"Szükség volt odafent egy centerre és megkapták a legjobbat!"
Nyugodj békében CECE!

#36450 sargafekete

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 510 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 01:12 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: RashGuard - Dátum: 2010 May 10, 12:12

MATT rátapintott valahol a lényegre szerintem.
Nem hinném, hogy Laci utolsó évét el akarjuk kúrni, ha már az ide sajnálatos körülmények miatt így alakult, mert szerintem az idei szezonban is több lett volna.
Most lesz még egy jó közepes pénzügyi évünk kicsit bevállalós is talán, de amíg Laci játszik nem adhatjuk alább.
Utána meg jöhet a tartalék év, ha muszály és nem lesz pénzünk. De mint mondtam már, nem olyan nagy azért a baj ezt csak sokan felfújják.
Szerintem.

Mivel ahogy a dolgok nagy részét máshogy látjuk, én ezt is természetesen :)
Nem hiszem, hogy bevállalós évet kellene csinálni, pláne nem azért mert esetleg Laci utolsó éve. Itt gazdálkodás kell, ez nem a 80-as évek, ahol tökmind1 mik voltak a számok, mert majd az önkormányzat, tanács stb segít... Pont az ilyen miatt tartunk ott ahol, mert az irodában mindenki ült a valagán, mert majd a Czeglédy Csaba elintézi...
Az utóbbi évek bajnokcsapatai közül nekünk volt a legnagyobb esélyünk, hogy tartósan valami nagy legyen itt (támogató város, nagy csarnok, nagy szurkolótábor), erre itt vagyunk a szakadék szélén.
Most még erre egy bevállalós évet vállalni, mert Laci utolsó éve?? Ha jövőre is folytatni akarja, akkor meg azért mert a Laci 20. szezonja.
Kap ő elég szép fizetést gondolom így is (meg kapott eddig is), szóval azért ne tegyünk már úgy, mintha ő csak tett volna ezért a klubért, de nem kapott volna semmit vissza...
Minden fillérjét megérdemelte amit kapott természetesen, de jó, hogy nem házat akarunk építeni neki, mert az utolsó szezonja.
Az meg hogy nem olyan nagy a baj?? Sokan felfújják? Az önkormányzat tartotta el eddig is a csapatot, idénre levették a pénzt 30%-kal és a hírek szerint az idei pénz több mint 80%-át már felhasználta a club... Ha ez nem nagy baj, akkor tényleg semmi...

#36451 RashGuard

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1312 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 12:12 PM

MATT rátapintott valahol a lényegre szerintem.
Nem hinném, hogy Laci utolsó évét el akarjuk kúrni, ha már az ide sajnálatos körülmények miatt így alakult, mert szerintem az idei szezonban is több lett volna.
Most lesz még egy jó közepes pénzügyi évünk kicsit bevállalós is talán, de amíg Laci játszik nem adhatjuk alább.
Utána meg jöhet a tartalék év, ha muszály és nem lesz pénzünk. De mint mondtam már, nem olyan nagy azért a baj ezt csak sokan felfújják.
Szerintem.

És mint többször írtam már, olyan 3 fiatal amerikait kell hozni, aki el akarja adni magát és még emiatt nem túl magas az ára és 30 perceket minimum bírnak. Akkor pedig az én bizodalmammal együtt, Laci egy jó magyar 3légiós elvisz 140-150 percet a 200 ból. A fiatalok meg a tartalékok meg a többit. KB mint idén a ZTE-nél.
Lazic az alapja az én bizodalmamnak is.

Láttátok az euroliga döntőt? Annak a védekezési stílusnak az alapjait csináltuk már. Ha lesz most 1 nyár végén 2 hónapunk, akkor igazán betanulhatjuk ezt a védekezést, ami pedig tényleg tanulható. Lábmunka egy kis agyi kapacitás, de tanulható a védekezés meg a helyezkedés. Ha átlagban 80 pont alatt kapunk akkor már erős szezonunk lesz. Én így látom.

#36452 frankdrebin

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1516 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 12:01 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: RashGuard - Dátum: 2010 May 10, 12:09

Azért nagyon nagy baj lenne, ha 4 légiós árán meg Zoli felszabadult fizetésén nem lenne pénzünk 3légiós +egy jó magyarra.

És akkor elmaradna a vérfrissítés is amit Lazic mondott, már pedig tuti nem a légiósokra gondolt.

1-2 héten belül már úgy is okosabbak leszünk.

Szerintem nem így kell kalkulálnunk, hanem inkább úgy, hogy egyenlőre van egy böszme nagy adósságunk, meg egy lecsökkentett városi támogatásunk a jövő évre. Tehát valószínű nem tudunk annyi zsét játékosfizetésekre költeni, mint eddig.
Persze, ha neadjiisten jelentkezik egy szponzor (mert szerintem mi nem nagyon szoktunk keresni, tehát valszeg neki kell jelentkeznie :) ), ez még változhat.
Legyen tánc

#36453 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3521 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 11:29 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: RashGuard - Dátum: 2010 May 10, 11:09

Azért nagyon nagy baj lenne, ha 4 légiós árán meg Zoli felszabadult fizetésén nem lenne pénzünk 3légiós +egy jó magyarra.

És akkor elmaradna a vérfrissítés is amit Lazic mondott, már pedig tuti nem a légiósokra gondolt.

Így van....Egyetértek.
Picit más:
Azt sem szabad elfelejteni,hogy Lazic nagyon is érti a dolgát!
Szerintem a lehetőségeinknek megfelelően,egy ugyan olyan jó,és szerethető küzdeni tudó csapatot fog felépíteni,sőt szerintem még eredményességben jobbat, mint az idei volt!!!Azért szerintem habra ő sem írt volna alá....
Ne felejtsétek el,hogy tavaly gyakorlatilag nem volt alapozás,és nem volt komoly edzés a gumi alatt,ami a motiváltságban és a fizikumban is meglátszott sajnos....
Na most idén a vezér pozíciókban újra nagyon erősek vagyunk(Laci,Lazic)...
Nekem már ez garancia arra,hogy komoly és szerethető csapatunk lesz jövőre is....
Lazic mester,egy olyan csapatból, aki a Salgó ellen kapott 100 fölött,egy olyan csapatot csinált, aki kimerem jelenteni, a kupa final-fourig a legjobban védekező csapat volt a bajnokságban, a zte után....
Sajnos az erőnlét és a nem megfelelő cserék hiánya miatt(gumi) kifújtunk a végére...
Nekem így is mindenidők egyik legszerethetőbb csapata az idei Lazic csapat,hiszen azt mindig is láttam,hogy meghaltak a pályán és küzdöttek az utolsó leheletükig...MINDEN JÁTÉKOS!!!!!Ez LAZIC ÉRDEME,ő marad ez biztos, nekem ennyi most elég...
HAJRÁ NAGY FALCO!!!!!!!!!

#36454 sargafekete

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 510 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 11:18 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: RashGuard - Dátum: 2010 May 10, 11:09

Viszont hatalmas tartozás van sajna:((
Meg gondolj bele, hogy mondjuk 4 légiósból lesz 3, az kb havi 3000 dollár plusz légiosokra havonta, de legyen max 5000. azért talán tudunk hozni egy Frazier szintűt, de mondjuk eloszlik 3 felé akkor már nem akkora tétel.
Zoli pénze meg valóban nagy volt (minden fillérjét megérdemelte), de azt meg sajnos már fél éve nem kellett fizetni az adósság meg nem hiszem, hogy csökkent volna...
Én szeretnék a földön járni, hogy ne kelljen csalódnom, mert sokan itt már 4-be esélyes csapatot vizionálnak én örülök majd ha 8-ban leszünk...

#36455 RashGuard

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1312 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 11:09 AM

#36456 sargafekete

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 510 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 11:00 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: circo - Dátum: 2010 May 10, 10:56

Természetesen a legegészségesebb az lenne, ha minden csereposztra lenne játékos, én ezt csak egy olyan lehetőség gyanánt írtam (mondjuk pénz híján), hogy ha ezzel is tudunk spórolni, akkor én inkább Szanati mellé egy jól dobó csereirányítót hoznék (aki 1-2 poszton bevethető), mint egy 3-as poszton (csak ott) bevethető játékost. És bár minden posztnak megvan a maga fontossága, én mégis a 3-as pozicíót tartom legkevésbé fontosnak a kosárlabdában.

Én a 4-essel vagyok így... Legalábbis a mi csapatunkban, simán el voltunk úgyis, hogy Tibi játszott 4-est. Én azt mondom, hogy inkább legyenek gyengébb játékosok esetleg, minthogy megint attól kelljen rettegni egész szezonban, hogy ki sérül meg illetve remegni, hogy ne kelljen sokat játszani a cseréknek, mert csak baj van belőle (kiv Tibi illetve a szezon elején Csabi)

#36457 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 5511 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 11:00 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: sargafekete - Dátum: 2010 May 10, 10:45

Amúgy szerintem így fogunk kinézni jövőre: Laci-légiós-Tibi-légiós, légiós. Csere: Matyi-Lakatos-Hagyma-Csabi-Imi
Talán 8-ra elég lenne, ha extra légióst is kifogunk...

Na azért én ennyire nem vagyok pesszimista! Nagyon csodálkoznék azon, ha csak egy új magyar játékosunk lenne. Azt is kizártnak tartom, hogy Tibi kezdőjátékos lesz a következő szezonban.

#36458 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 5511 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 10:56 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: sargafekete - Dátum: 2010 May 10, 10:45

Ezzel szerintem az a baj, hogy ez a keret csak akkor működőképes, ha nincs sérülés a csapatban egész szezonban. Mert ha mezőnyposzton 1 ember megsérül, már vége is a dalnak, mert nincs cseréd kettes és hármas posztra. Ezért kell kettes és hármas csere is mindenképp... Illetve a 6. számú ember szerepére szerintem Hagyma alkalmatlan teljesen az általam már korábban leírt okok miatt.

Természetesen a legegészségesebb az lenne, ha minden csereposztra lenne játékos, én ezt csak egy olyan lehetőség gyanánt írtam (mondjuk pénz híján), hogy ha ezzel is tudunk spórolni, akkor én inkább Szanati mellé egy jól dobó csereirányítót hoznék (aki 1-2 poszton bevethető), mint egy 3-as poszton (csak ott) bevethető játékost. És bár minden posztnak megvan a maga fontossága, én mégis a 3-as pozicíót tartom legkevésbé fontosnak a kosárlabdában.

#36459 sargafekete

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 510 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 10:45 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: circo - Dátum: 2010 May 10, 10:36

Cserék: 1-es Szanati + egy jól dobó irányító, 2-3 Hajmásy, 4-es Borszéki vagy egy új magyar, 5-ös új magyar
Ez ugye 10 játékos + 2 játékost felhozni az ifiktől. Én azt mondom, hogy ha van 17-18 éves tehetséges játékos, azt is nyugodtan fel lehet hozni ( utánpótlás terén nem vagyok annyira naprakész, bár itt a fórumon hallottam a kis Váradi és Nárai megemlítését, nem tudom ők hány évesek ), mert ha valaki ügyes, akkor az már ennyi idősen is kiderül, akár pár perc alatt egy-két mozdulatból is.
Amit még fontosnak tartok és bízom is benne, hogy Lazics nem fog idehozni kiöregedett (korábban jó nevű) szerbeket. Egyébként is nagyon kicsi az esélye annak (szinte nulla), hogy kevés pénzből normális európai játékost tudunk kifogni.

Ezzel szerintem az a baj, hogy ez a keret csak akkor működőképes, ha nincs sérülés a csapatban egész szezonban. Mert ha mezőnyposzton 1 ember megsérül, már vége is a dalnak, mert nincs cseréd kettes és hármas posztra. Ezért kell kettes és hármas csere is mindenképp... Illetve a 6. számú ember szerepére szerintem Hagyma alkalmatlan teljesen az általam már korábban leírt okok miatt.
Amúgy szerintem így fogunk kinézni jövőre: Laci-légiós-Tibi-légiós, légiós. Csere: Matyi-Lakatos-Hagyma-Csabi-Imi
Talán 8-ra elég lenne, ha extra légióst is kifogunk...

#36460 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 5511 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2010 - 10:36 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: sargafekete - Dátum: 2010 May 10, 09:23

Itt az a kérdés, hogy milyen szerkezetben állunk fel
A kezdő 5-ben Laci helye egyértelmű, de onnantól csak kérdőjel van sajnos. 3 légiós lehet, tehát egy magyart hozni kell mindenképp. Hagyma nem alkalmas kezdőnek ez fix. Tibi már szintén nem, meg őt a szezon végén elnézve nem is akar kezdő lenni, benne a motiváltság a legnagyobb hiány már szerintem. Ő nem is nagyon akar már játszani sokat (kérdés minek szerződtetjük mindig mégis akkor...), Csabi ő talán alkalmas lehetne egy középcsapatban a kezdőpozicióra, de ő meg annyira sérülékeny, hogy rá nem lehet ilyen szempontból számítani és csapatot építeni.
A Padon ott a Matyi, aki ha hozunk egy csereirányítót, akkor nem tud játszani, mert kettes posztra szerintem kevés. Teljesen fakezű, ebben még fejlődhet, de ő róla szerintem egyszerűen nem tudjuk, hogy egyáltalán tud-e támadni. A védekezés is nagy kérdés nekem, mert ugyan valóban jól fogta egyszer Kelley-t, de azért Kelley igencsak beteg volt... Máskor meg esik kel, ha kap egy elzárást
Hagyma tipikus kettesnek kéne lennie, de labdát vezetni annyira nem tud, védekezésben meg akit fog az vagy megveri 1-1-ben vagy lefaultolja. Hosszabb időre ő sem használható, mert kipontozódik. Hármas poszton meg minden játékos besétál vele a gyűrű alá...
Egyelőre ez a csapatunk és azért látszik, hogy ide kellenének k**va jó légiósok, meg az, hogy Tibi motivált legyen (34 évesen mitől lenne motiváltabb mint idén) és Csabi ne sérüljön meg folyton. És akkor mindig kell cserébe 5-ös center (mi van Imivel? Több mint fél éve sérült még és még a padon most is húzta a lábát ha sétált), meg esetleg hármasposztra csere...
A helyzet nem egyszerű és itt minden csak pénzkérdés, mert vannak annyira tehetségesnek nem mondható fiataljaink akik olcsók, meg vannak olyan sokat nem mutató rutinos cseréink, akik meg gondolom annyira nem azok.
Ha nincs zsé igazolni nem tudunk, még B-csoportból sem, mert ott meló mellett játszanak és azért 2 helyről gondolom elég szép summa szedhető össze, nem hiába játszik sok olyan játékos B-csoportban akiknek helye lenne A-ban.
És akkor még ott a hárompontos vonal kérdése, mert nem tudom, hogy Tibi be tudja-e dobni 7 méterről, én még meccsen nem láttam dobni onnan, csak a vonalról. Ilyen Szőke, meg Laki féle játékosok megy egyenesen halálra lesznek ítélve jövő évtől kintről...

Elég jól összefoglaltad a dolgokat. Néhány dologra reagélnék azért:
- Pankár Tibi valóban már nem lesz motíváltabb. Én a 3-as poszton spórolnék, ahogy már írtam ezt megoldaná Hajmásy a 2-es poszttal együtt.
- Borszéki tény, hogy sokat sérült, és bár nem könnyű erre a posztra játékost (jobbat!) hozni, de én megpróbálnék váltani. Nem mindenáron, de körülnéznék.
- Szanati mellé szerintem mindenképpen kell mégegy irányító, olyan aki támadni is tud. És ha előnyben vagyunk, akkor fel lehetne hozni Matyit, hogy védekezzen, ha meg hátrányban és cserélésre szorulunk, akkor meg a támadni tudó csereirányítót.

Nálam így nézne ki a csapat.
Kezdő: 1-es Laci, 2-es légiós (csakis amerikai), 3-4-5 két légiós, egy magyar
Cserék: 1-es Szanati + egy jól dobó irányító, 2-3 Hajmásy, 4-es Borszéki vagy egy új magyar, 5-ös új magyar
Ez ugye 10 játékos + 2 játékost felhozni az ifiktől. Én azt mondom, hogy ha van 17-18 éves tehetséges játékos, azt is nyugodtan fel lehet hozni ( utánpótlás terén nem vagyok annyira naprakész, bár itt a fórumon hallottam a kis Váradi és Nárai megemlítését, nem tudom ők hány évesek ), mert ha valaki ügyes, akkor az már ennyi idősen is kiderül, akár pár perc alatt egy-két mozdulatból is.
Amit még fontosnak tartok és bízom is benne, hogy Lazics nem fog idehozni kiöregedett (korábban jó nevű) szerbeket. Egyébként is nagyon kicsi az esélye annak (szinte nulla), hogy kevés pénzből normális európai játékost tudunk kifogni.