Jump to content

Friss hírek a Falco felől II.

41154 replies to this topic

#36441 circo

Tag

• Members
  • PipPip
  • 5707 posts

Posted 16 June 2010 - 01:06 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: sargafekete - Dátum: 2010 Jun 16, 12:51

Ez tudjátok semmi más csak pénz...
Szerintetek egy szerb edző idejön havi 100.000-ért?? ha szerb edző lenne, nem igazolhatnának el máshova a fiatalok?
Jobb teremben edzenének a kicsik??
Basszus még a régi Nagy Lajos-ba jártam suliba, hát ott összeér majdnem a hármas vonal meg a kezdőkör.
És ott játszottunk meccseket.
Gondolom ez már változott azért...

Nem 100.000-ért. Mondjuk Vojvoda helyett, ha már így alakult. Abban igazad van, hogy ezzel nem lenne megoldva az, hogy ne igazoljanak el máshova a fiatalok, ehhez valóban már végre valamilyen szabály kéne. De én annak is örülnék egyelőre, ha Vojvoda szintű játékosokat nevelnénk ki, és mondjuk 17 éves koruktól 20 éves korukig minket erősítenének. Ha három évente kijönne az utánpótlásból két ilyen szintű játékos, akkor -a jelenlegi szabályt figyelembe véve- mindig meglenne a két meghatározó magyar játékosunk.

#36442 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipPip
  • 8043 posts

Posted 16 June 2010 - 12:58 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: sargafekete - Dátum: 2010 Jun 16, 12:51

Szerintetek egy szerb edző idejön havi 100.000-ért?? ha szerb edző lenne, nem igazolhatnának el máshova a fiatalok?

Pénzügyi dolgokban nem vagyok kompetens,mi csak tippelhetünk aminek semmi értelme.
Persze nagyságrendekkel több lenne ... meg azoknak a játékosoknak a száma is akik a szakértelme miatt kerülnek fel a nagycsapathoz vagy fiatalon minket választanak mert látják itt milyen munka folyik.

#36443 sargafekete

Tag

• Members
  • PipPip
  • 510 posts

Posted 16 June 2010 - 12:56 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: splity - Dátum: 2010 Jun 16, 12:51

Jó, Putesz! De azért őt ne vegyük egy véka alá a többi "szakemberrel".
Ok, igazad van abban, hogy akiben van fantázia általában azokat hajták de ott is vannak határok!
Gulyás Robi így is szép karriert futott be igaz a Vodka nagyobb úr volt nála.
Írtad, hogy akkoriban volt 2-3 légiós max.
De légiósok vannak Olaszországban, Spanyolországban és más elitebb országokban is. Nem 2-3 hanem 4-5.

Az olasz válogatott meg is halt szinte teljesen.
De ez már egy másik dolog és ez tényleg magyar sajna. Magyar játékos nem megy luxemburgba, máltára stb rosszabb bajnokságba, mert nem megy.
Te sem költözöl el egy kicsivel jobb munkáért még 100 kilométert sem
Mi nem vagyunk mobilisak. Magyar olyat nem csinál mint az amerikaiak. ez a korábbi 50 év hozománya, hogy vasfüggönnyel voltunk körbezárva...
majd kikopik

#36444 sargafekete

Tag

• Members
  • PipPip
  • 510 posts

Posted 16 June 2010 - 12:51 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 2010 Jun 16, 12:47

Teljes mértékben egyetértek.
Egyrészt mert Ők tényleg jobbak ebben,másrészt meg nem az lenne ami most itt van,hogy jóban kell lenni a szülőknek az edzőkkel,mert ha nem ...
Ez nyílt titok,ezen megint nem érdemes háborogni meg vitatkozni.

Ez tudjátok semmi más csak pénz...
Jobb teremben edzenének a kicsik??
Basszus még a régi Nagy Lajos-ba jártam suliba, hát ott összeér majdnem a hármas vonal meg a kezdőkör.
És ott játszottunk meccseket.
Gondolom ez már változott azért...

#36445 splity

Tag

• Members
  • PipPip
  • 6494 posts

Posted 16 June 2010 - 12:51 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: sargafekete - Dátum: 2010 Jun 16, 12:28

Tudod Te Putesz hogy beszél(t) a játékosaival?? Nem ezen múlik az 1000 százalék. Ez nem pisis óvodások sportja. Az edző azokat hajtja akiben lát valamit.
Gulyás, Dávid, Németh azért lettek játékosok, mert játszottak meccsen. Dávid Kornél mindenki szerint egy 0 játékos volt utánpótlásban, csak k**va szorgalmas és volt esélye pályára lépni, mert nem volt 4-5 légiós. Akkoriban 2 légiós volt ám, max 3.
Az 80 perc plusz játék a magyar játékosoknak.
Gulyás meg Dávid szorgalmával most az NBA-ből vonulna vissza kb 2 bajnoki címmel...

Jó, Putesz! De azért őt ne vegyük egy véka alá a többi "szakemberrel".
Ok, igazad van abban, hogy akiben van fantázia általában azokat hajták de ott is vannak határok!
Gulyás Robi így is szép karriert futott be igaz a Vodka nagyobb úr volt nála.
Írtad, hogy akkoriban volt 2-3 légiós max.
De légiósok vannak Olaszországban, Spanyolországban és más elitebb országokban is. Nem 2-3 hanem 4-5.
"Szükség volt odafent egy centerre és megkapták a legjobbat!"
Nyugodj békében CECE!

#36446 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipPip
  • 8043 posts

Posted 16 June 2010 - 12:47 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: circo - Dátum: 2010 Jun 16, 12:38

Szóval én azt mondom, hogy Magyarországon akkor lenne sokkal több jó fiatal játékos, ha az utánpótlásokban szerb trénerek is dolgoznának.

Teljes mértékben egyetértek.
Egyrészt mert Ők tényleg jobbak ebben,másrészt meg nem az lenne ami most itt van,hogy jóban kell lenni a szülőknek az edzőkkel,mert ha nem ...
Ez nyílt titok,ezen megint nem érdemes háborogni meg vitatkozni.

#36447 RashGuard

Tag

• Members
  • PipPip
  • 1314 posts

Posted 16 June 2010 - 12:45 PM

Azért ne csináljunk ekkora sztárt a Gulyásból, de azt nem vitatom el, hogy lusta volt.

Persze legyünk magyarok nekünk ennyi is elég nem? Vicc gondolat.
Itt van egy egyetem ahol rengeteg sport szerető diák van, hisz rengeteg sport oktatót képzünk ki!
Hányan lettek onnan jó edzők? Utánpótlásban hányan vesznek részt?
Egy másodállású erőnléti edzőt sikerült összeszedni a csapt mellé aki a fiatalokat és a felnőtteket is koórdinálná?
Ez felmutat a csapatvezetés tervhiányáig. Elvileg mondjuk az Attila az utánpótlás felelőse, de miért csak cudar vékony gyenge gyerekeket látok itt a csapatban? Papp Balázs, Horváth Roland anno, most mega Nárai is, sőt a Borszéki ahány évet itt eltöltött már rég izmosnak erőteljesnek kéne lennie.
És ez nem csak az edzők vándorlásán múlik, mert ha én vagyok aki a pénzét adja, akkor megmondom neki, hogy kell foglalkoznia mindenkivel külön külön, ezért van segédedző is, és hosszútávra készülök. Edzőt lehet váltani, de ha én komoly terveket raktam a csapat elé akkor mind vezető azt folytatom egy másik edzővel.
Ez az utánpótlásra is igaz! Hány magas játékost fogunk még elpazarolni? Mert abból nincs ám sok.

Akkor amit itt nem tudnak, hogy meghatározzák, hogy ki milyen posztra lesz jó később. Dénes anno elbaszva, Váradi elbaszva Szabó elbaszva. Most várom, hogy a következő években javítottak-e ezen.

Melyik magas ember tudott itt centerezni vagy pozíciózni aki kijött az utánpótlásból? Német G. volt az utolsó de nem nőtt elég magasra.

#36448 circo

Tag

• Members
  • PipPip
  • 5707 posts

Posted 16 June 2010 - 12:38 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 2010 Jun 16, 11:19

Megfogadtam,hogy egy ideig nem írok ... sikerült is egész idáig.
De úgy érzem most meg kell szólalnom az utánpótlás kérdéssel kapcsolatban.
Az előző topic (Friss hírek a Falco felől) utolsó témája éppen erről szólt ... s láss csodát,akkor indították ezt a 2.részt :)
Akkor leírtam a véleményem amihez sokan csatlakoztak ... most bemásolom úgy ahogy volt és még írok hozzá 1 mondatot.
Persze bárki visszanézheti,nem nagy ördöngősség.

Pankár Tibi
Dénes Gabi
Szabó Zsolti
Váradi Kornél
Talán még a Baumgartner Balázs ... de Ő nagyon határeset.

Én akkor is egyet értettem Veled ( még akkor is, ha talán ennek nem is örültél :) ), mert az általad felsorolt 4-5 név valóban nem sok. És közülük nem is igazán húzóember egyik sem a csapatában. Sem korábban, sem most.
Egyébként én is akartam írni már ebben a témában egy elég drasztikus dolgot, most talán le is írom. Biztosan sokan nem fognak egyet érteni velem, de nem baj, arra van ez a fórum, hogy normális hangnemben megvitassuk a különböző álláspontokat. Szóval én azt mondom, hogy Magyarországon akkor lenne sokkal több jó fiatal játékos, ha az utánpótlásokban szerb trénerek is dolgoznának. Többet jelentene, mint a korlátozott légiós szabály. Tudomásul kell venni, hogy valamiben mi vagyunk jók (bár az ilyen sportág már egyre kevesebb), valamiben meg mások. Az afrikai foci is azóta lett jobb (nem mondom hogy világszínvonalú, de sokkal jobb, mint 20-30 éve), amióta európai edzők kerültek hozzájuk. És bár felnőtt szinten már van több szerb edző is hazánkban, de ők már azzal tudnak csak dolgozni, amit kézhez kapnak. Tudom, hogy ez komoly pénzkérdés is, de a légiósok számának csökkentésével megérné majd idővel szerb trénereket igazolni az utánpótlásba. Na persze kérdés, hogy jönnének -e. A lényeg, hogy ne essünk abba a hibába, hogy belterjessé akarjuk tenni a kosárlabda utánpótlását. Ezzel a véleményemmel nem a magyar utánpótlás edzők munkáját nézem le, csak örülnék ha még több tehetség kerülne ki. Mert akiket mi annak tartunk, sajnos még ők sem biztos, hogy megállnák a helyüket mondjuk Európa jobb bajnokságainak akár csak a második vonalában sem.

#36449 splity

Tag

• Members
  • PipPip
  • 6494 posts

Posted 16 June 2010 - 12:38 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: nostradamus - Dátum: 2010 Jun 16, 12:11

Ok Splity!
Virtuálisan Te leszel most az utánpótlás vezetője Szombathelyen. Mit tennél?
Gondolom, kirúgnád a Váradit és a "klánt", ahogy itt egyes rendkívül hozzáértők nevezik.
Aztán? Megszabadulnál azoktól, akik szerinted nem tehetségesek? Vagy leigazolnál mindenkit az egész országból, aki szerinted tehetséges? Vagy igazolnál új edzőt, abból a rengetegből, aki az országban utánpótlás-neveléssel foglalkozik?
Ami van, az több év munkájának és tanulásának az eredménye. Lehet, hogy nem sok. De meggyőződésem, hogy adott keretek között nem lehet sokkal többet kihozni a helyzetből.
Egy példa (szentségtörés lesz): amikor bajnokok lettünk nem játszott a Willy, vagy csak nagyon keveset. Bántotta ezért valaki a Sreckot? Nem. Pedig kellett volna! Az ő pályafutásában meghatározó volt az az év. Bajnok lett, de játékos sosem lesz már.
Ezt most azért írom, hogy az nem megy, hogy az utánpótlásban jelentkező gyerekek még csak szóba sem kerülnek a nagycsapatnál. Ha valamiért, ezért lehet izélgetni a Váradit, hogy nem követeli ki kellő eréllyel a jó fiatalok játszatását. Fenntartom, amit az előbb írtam: Németh Isti, Kálmán Laci, Vojvoda Dávid azért tudtak-tudnak olyan szinten játszani, amilyenen, mert FIATALON (17 évesen) odakerültek, ahol fejlődhettek. Nálunk ez kire volt az örök 8-ason kívül ez igaz?
És most ne gyertek nekem azzal, hogy akik feljönnének, azok gyengék, meg nem elég képzettek.
Az örök 8-ast egyszer valahonnan elhajtották azzal, hogy nem fér be...

Köszi a kinevezést!
Nagy megtiszteltetés számomra! :)
Nem rúgnék ki senkit de nem is engedném ezt a langyosvizet.
Tudom, hogy kevés a szakember de tuti, hogy kivizsgálnám miért is tünnek el a tehetségnek kikiálltott gyerekek a palettáról. Nekem senki ne magyarázza meg, hogy egy ekkora városban nem születik 3-4 évente olyan játékos akire azt lehet mondani, hogy na végre egy tehetség. Biztos, hogy van és sajna ezek valamikor leszakadnak. Miért?
Talán a következő tehetség a Váradi B. lesz aki lehet, hogy nem nekünk fogja majd termelni a pontokat.
Tudom, hogy nehéz a kosárlabdában az értékeket megtartani mert a gazdagabb klubbok bekebelezik a fiatal tehetségeket de ez ellen is lehetne tenni biztosan.
Ha visszaolvasod amit írtam a Tóth G. dologról akkor láthatod, hogy ellene voltam a leigazolásának. Ott a Nárai B. játtszon Ő. Adjunk neki lehetőséget. 2 év mulva lehet Ő lesz a mi Gulyás Robink! :)
A Sreckos példa meg azért rossz, mert neki az lett mondva, hogy 1 év csinálj eredményt. Esélye sincs így beépíteni bárkit is. Ha azt mondanák, hogy van 3 éved(Kecskemét) akkor lehetne lázadni az ellen, hogy miért nem játszik a fiatal. Most Lazicsnak ezt kellene megengedni, hogy építsen csapatot.
Nyugodj békében CECE!

#36450 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipPip
  • 8043 posts

Posted 16 June 2010 - 12:35 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: nostradamus - Dátum: 2010 Jun 16, 12:11

Gondolom, kirúgnád a Váradit és a "klánt", ahogy itt egyes rendkívül hozzáértők nevezik.

Nem vagyok hozzáértő,én csupán tényeket soroltam fel.
Kb 15 év alatt 5 játékos,akiket felsoroltam.
Persze mindent meg lehet magyarázni,de a tények attól még tények maradnak ... ez édeskevés.
Szerintem.

#36451 sargafekete

Tag

• Members
  • PipPip
  • 510 posts

Posted 16 June 2010 - 12:28 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: splity - Dátum: 2010 Jun 16, 12:15

Kálmán Laci edzések után a vonat indulásig órákat gyakorolt. Alázat kell a sporthoz. Ez az edző felelőssége is.
Abban igazad van, hogy a körülmények nem a legjobbak de ha ezelőtt 10-15 évvel ki tudott a magyar kosárlabda nevelni egy Gulyást,Dávidot,Némethet akkor nem lehetetlen dolog valljuk be.
Azóta meg sztem jobbak lettek a körülmények. Nekem az edző ott kezdődik, hogy példát mutat a játékosának.
Normálisan beszél vele és nem érezteti senkivel,hogy Te kevesebb vagy a másiknál csak azért mert az Ő családját ismerem.stb...
Még pár hónapja voltam kint egy serdülő meccsen. A soproni edző ahogy viselkedett az felháborító volt. Lebarmozta a jétékosait, lehülyézte őket és üvöltött velük. És igazából itt kezdődnek a dolgok! Amíg a gyökereknél nincs kiirtva a gond addíg ne is álmodjunk sikerekről. Nagyon kevés a szakember! Sokszor olyan emberek kerülnek edzői székbe akiket kosármeccsre se engednék be!

Tudod Te Putesz hogy beszél(t) a játékosaival?? Nem ezen múlik az 1000 százalék. Ez nem pisis óvodások sportja. Az edző azokat hajtja akiben lát valamit.
Gulyás, Dávid, Németh azért lettek játékosok, mert játszottak meccsen. Dávid Kornél mindenki szerint egy 0 játékos volt utánpótlásban, csak k**va szorgalmas és volt esélye pályára lépni, mert nem volt 4-5 légiós. Akkoriban 2 légiós volt ám, max 3.
Az 80 perc plusz játék a magyar játékosoknak.
Gulyás meg Dávid szorgalmával most az NBA-ből vonulna vissza kb 2 bajnoki címmel...

#36452 splity

Tag

• Members
  • PipPip
  • 6494 posts

Posted 16 June 2010 - 12:15 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: sargafekete - Dátum: 2010 Jun 16, 11:45

Jó Splity azért azt az álmunkat felejtsük el, hogy mi itt Szombathelyen vagy Magyarországon Euroliga játékost fogunk kinevelni.
Amikor egy magyar bajnok felnőtt csapat meccsét el kell halasztani öregfiúk birkozó sz*rok, meg aerobic meg a tököm tudja mi miatt, akkor szerinted a fiatalok milyen körülmények között edzhetnek???
Mindenki mondja, hogy a fiatalok nem edzenek edzések után, meg Drazsen Petrovics 1000-et dobott minden edzés után. Na most ezt még szerintem Kálmán Lacinak se engednék meg itthon ha akarná, nem hogy egy taknyos fiatalnak.
A listám természetesen nagy teljesítménybeli különbségeket tartalmaz, de ezek a játékosok voltak válogatottak vagy játszanak B-ben. Ezek közül az valóban igaz, hogy egyedül Henrik és Will nyújt kimagaslót B-csoportban, de csak a mi nevelésünk a Kornél meg a Szöszi is, akik felnőtt válogatottak lettek. Nekünk itt volt a lehetőség, hogy legyen jelenleg egy ilyen padunk, de más utat választott a csapat és a játékosok is, de ez nem az up nevelés hibája. A Váradiék dolga a felnőtt csapatig terjed ők kinevelik a játékosokat és a felnőtt edző dönti el onnan gondolom, hogy ki kell neki. Eddig kelett szinte minden edzőnek valaki, tehát annyira sz*r munka mégsem folyhat.
de mondom ha sz*r a meló mondjatok jobbat, hogy kit hozhatnánk ide én készséggel elhiszem. Nekem sajna nem jutott eszembe senki. Ha most Kornél, Willi, Szöszi itt játszana, akkor nem pedzegetnétek az utánpótlás nevelést. Elmentek az utánuk jövő korosztály nem volt ilyen erős. A most 16 évesek megint k**va jónak néznek ki. Majd kiderül 2 év sok idő

Kálmán Laci edzések után a vonat indulásig órákat gyakorolt. Alázat kell a sporthoz. Ez az edző felelőssége is.
Abban igazad van, hogy a körülmények nem a legjobbak de ha ezelőtt 10-15 évvel ki tudott a magyar kosárlabda nevelni egy Gulyást,Dávidot,Némethet akkor nem lehetetlen dolog valljuk be.
Azóta meg sztem jobbak lettek a körülmények. Nekem az edző ott kezdődik, hogy példát mutat a játékosának.
Normálisan beszél vele és nem érezteti senkivel,hogy Te kevesebb vagy a másiknál csak azért mert az Ő családját ismerem.stb...
Még pár hónapja voltam kint egy serdülő meccsen. A soproni edző ahogy viselkedett az felháborító volt. Lebarmozta a jétékosait, lehülyézte őket és üvöltött velük. És igazából itt kezdődnek a dolgok! Amíg a gyökereknél nincs kiirtva a gond addíg ne is álmodjunk sikerekről. Nagyon kevés a szakember! Sokszor olyan emberek kerülnek edzői székbe akiket kosármeccsre se engednék be!
Nyugodj békében CECE!

#36453 nostradamus

Tag

• Members
  • PipPip
  • 148 posts

Posted 16 June 2010 - 12:11 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: splity - Dátum: 2010 Jun 16, 12:31

Lehet igazad van de tényleg nem tudlak sokszor értelmezni! Olyan mintha a közlekedési lámpa esete lenne. A zöldön átmehetek a sárgán csak ha nem tudok már megállni a piroson meg akkor ha nem lát rendőr.
A listád amúgy szép és jó de őrizzük meg a komolyságot.
Az általad említett nevek 80%-a sajnos csak Magyarországon tud nb-s mezőnyben pattogtatni. Az, hogy még válogatottak is lehetnek meg maga a honi kosárlabda erősségét jelenti!

Ok Splity!
Virtuálisan Te leszel most az utánpótlás vezetője Szombathelyen. Mit tennél?
Aztán? Megszabadulnál azoktól, akik szerinted nem tehetségesek? Vagy leigazolnál mindenkit az egész országból, aki szerinted tehetséges? Vagy igazolnál új edzőt, abból a rengetegből, aki az országban utánpótlás-neveléssel foglalkozik?
Ami van, az több év munkájának és tanulásának az eredménye. Lehet, hogy nem sok. De meggyőződésem, hogy adott keretek között nem lehet sokkal többet kihozni a helyzetből.
Egy példa (szentségtörés lesz): amikor bajnokok lettünk nem játszott a Willy, vagy csak nagyon keveset. Bántotta ezért valaki a Sreckot? Nem. Pedig kellett volna! Az ő pályafutásában meghatározó volt az az év. Bajnok lett, de játékos sosem lesz már.
Ezt most azért írom, hogy az nem megy, hogy az utánpótlásban jelentkező gyerekek még csak szóba sem kerülnek a nagycsapatnál. Ha valamiért, ezért lehet izélgetni a Váradit, hogy nem követeli ki kellő eréllyel a jó fiatalok játszatását. Fenntartom, amit az előbb írtam: Németh Isti, Kálmán Laci, Vojvoda Dávid azért tudtak-tudnak olyan szinten játszani, amilyenen, mert FIATALON (17 évesen) odakerültek, ahol fejlődhettek. Nálunk ez kire volt az örök 8-ason kívül ez igaz?
És most ne gyertek nekem azzal, hogy akik feljönnének, azok gyengék, meg nem elég képzettek.
Az örök 8-ast egyszer valahonnan elhajtották azzal, hogy nem fér be...

#36454 sargafekete

Tag

• Members
  • PipPip
  • 510 posts

Posted 16 June 2010 - 11:47 AM

Közben Tóth G. a Zetéjé.
Várnám a válaszom a tegnapi kérdésre továbbra is ha valaki tudja, mert nagyon kiváncsi lennék a cserecenter és Tibi kérdésre is

#36455 sargafekete

Tag

• Members
  • PipPip
  • 510 posts

Posted 16 June 2010 - 11:45 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: splity - Dátum: 2010 Jun 16, 11:31

Lehet igazad van de tényleg nem tudlak sokszor értelmezni! Olyan mintha a közlekedési lámpa esete lenne. A zöldön átmehetek a sárgán csak ha nem tudok már megállni a piroson meg akkor ha nem lát rendőr.
Az általad említett nevek 80%-a sajnos csak Magyarországon tud nb-s mezőnyben pattogtatni. Az, hogy még válogatottak is lehetnek meg maga a honi kosárlabda erősségét jelenti!

Jó Splity azért azt az álmunkat felejtsük el, hogy mi itt Szombathelyen vagy Magyarországon Euroliga játékost fogunk kinevelni.
Amikor egy magyar bajnok felnőtt csapat meccsét el kell halasztani öregfiúk birkozó sz*rok, meg aerobic meg a tököm tudja mi miatt, akkor szerinted a fiatalok milyen körülmények között edzhetnek???
Mindenki mondja, hogy a fiatalok nem edzenek edzések után, meg Drazsen Petrovics 1000-et dobott minden edzés után. Na most ezt még szerintem Kálmán Lacinak se engednék meg itthon ha akarná, nem hogy egy taknyos fiatalnak.
A listám természetesen nagy teljesítménybeli különbségeket tartalmaz, de ezek a játékosok voltak válogatottak vagy játszanak B-ben. Ezek közül az valóban igaz, hogy egyedül Henrik és Will nyújt kimagaslót B-csoportban, de csak a mi nevelésünk a Kornél meg a Szöszi is, akik felnőtt válogatottak lettek. Nekünk itt volt a lehetőség, hogy legyen jelenleg egy ilyen padunk, de más utat választott a csapat és a játékosok is, de ez nem az up nevelés hibája. A Váradiék dolga a felnőtt csapatig terjed ők kinevelik a játékosokat és a felnőtt edző dönti el onnan gondolom, hogy ki kell neki. Eddig kelett szinte minden edzőnek valaki, tehát annyira sz*r munka mégsem folyhat.
de mondom ha sz*r a meló mondjatok jobbat, hogy kit hozhatnánk ide én készséggel elhiszem. Nekem sajna nem jutott eszembe senki. Ha most Kornél, Willi, Szöszi itt játszana, akkor nem pedzegetnétek az utánpótlás nevelést. Elmentek az utánuk jövő korosztály nem volt ilyen erős. A most 16 évesek megint k**va jónak néznek ki. Majd kiderül 2 év sok idő

#36456 splity

Tag

• Members
  • PipPip
  • 6494 posts

Posted 16 June 2010 - 11:32 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 2010 Jun 16, 11:19

Az előző topic (Friss hírek a Falco felől) utolsó témája éppen erről szólt ... s láss csodát,akkor indították ezt a 2.részt :)
Akkor leírtam a véleményem amihez sokan csatlakoztak ... most bemásolom úgy ahogy volt és még írok hozzá 1 mondatot.

"IDÉZET(zizou06 @ 2010 Mar 16, 11:53) *
Utánpótlás ... mert van itt olyan Szombathelyen?
A 90-es évek közepéig visszamenőleg 1 kezemen megtudom számolni hány normális játékost neveltünk fel a Magyar kosárlabda számára.

Pankár Tibi
Dénes Gabi
Szabó Zsolti
Váradi Kornél

Szóval kb 15 év alatt a Váradi-klán egy 80-90 ezres városból ezt a 4-5 embert tudta kinevelni.
A bizalom azóta is töretlen a család felé.
Hát ez az egyik legnagyobb gond a Falco háza táján.
Aztán ne jöjjön senki azzal,hogy 8 meg 10 évesen milyen kupákat nyertek a gyerekek,mert az utánpótlásnak nem ez az elsődleges célja,hanem hogy a későbbiekben a felnőttcsapatot erősítsék. (nem a szolnokét)
Ennyi!
"
Ehhez még hozzátenném,hogy nemcsak a klán a hibás ebben,hanem az/azok is aki/akik ehhez asszisztálnak hosszú hosszú évek óta!

Akiknek nem kívánatos személy vagyok azoktól elnézést,de ehhez hozzá kellett szólnom.
Az meg úgyis az edző dolga lesz,hogy ki játszik 1-es 2-es 3-as 4-es 5-ös poszton ...
Hajrá Falco!

Nincs ebben semmi rossz! Erről beszélgettünk aztán kezdődött a 2. számú topic.
Ha most miattad 3. számú lesz jössz egy sörrel! :)
Nyugodj békében CECE!

#36457 splity

Tag

• Members
  • PipPip
  • 6494 posts

Posted 16 June 2010 - 11:31 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: sargafekete - Dátum: 2010 Jun 16, 11:15

Olvass és értelmezz, mert látom hogy nem megy. Azt írtam, hogy sokan háborognak, hogy a Váradiék mekkora tehetségeket küldtek el az utánpótlásból akik k**va jó játékosok lettek volna, de ő miattuk nem lehettek. Na ezek közül a k**va nagy tehetségek közül nem látok senkit egy csapatban sem.
De néhány példa Neked hogy kiket rejtegetünk B-csoportban, meg kik lettek válogatottak ebből a sz*r utánpótlás nevelésből a lista tuti nem teljes, mert csak emlékekből, meg a netről szemezgettem:
B-csoportban pl ott volt a Szegedi Gergő, de ellinkeskedte, ott volt a Kiss Zoli, ellinkeskedte. Ott a Horváth Bence, Jarosevits, Horváth Peti, Szendi tesók, Kun most Sárváron
A Pityu a legjobb hármas a B-csoportban. Horváth Roli, Papp Balázs, Csaplár-Nagy A.
Ott volt a Herczeg Gyuri tanulást választotta. Tóth Viktor, Sudár, Will, Szöszi, Kornél, Mitti
Matyi itt van, kerettag volt még ha jól tudom a Horváth Dávid
most a fiatalok...
Mi kell még. Ezek a tények a többin meg vitatkozhatsz, vagy sorolj fel Te is tényeket.

Nyugodj békében CECE!

#36458 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipPip
  • 8043 posts

Posted 16 June 2010 - 11:19 AM

"IDÉZET(zizou06 @ 2010 Mar 16, 11:53) *
Utánpótlás ... mert van itt olyan Szombathelyen?
A 90-es évek közepéig visszamenőleg 1 kezemen megtudom számolni hány normális játékost neveltünk fel a Magyar kosárlabda számára.

Pankár Tibi
Dénes Gabi
Szabó Zsolti
Váradi Kornél

Szóval kb 15 év alatt a Váradi-klán egy 80-90 ezres városból ezt a 4-5 embert tudta kinevelni.
A bizalom azóta is töretlen a család felé.
Hát ez az egyik legnagyobb gond a Falco háza táján.
Aztán ne jöjjön senki azzal,hogy 8 meg 10 évesen milyen kupákat nyertek a gyerekek,mert az utánpótlásnak nem ez az elsődleges célja,hanem hogy a későbbiekben a felnőttcsapatot erősítsék. (nem a szolnokét)
Ennyi!
"
Ehhez még hozzátenném,hogy nemcsak a klán a hibás ebben,hanem az/azok is aki/akik ehhez asszisztálnak hosszú hosszú évek óta!

Akiknek nem kívánatos személy vagyok azoktól elnézést,de ehhez hozzá kellett szólnom.
Az meg úgyis az edző dolga lesz,hogy ki játszik 1-es 2-es 3-as 4-es 5-ös poszton ...
Hajrá Falco!

#36459 RashGuard

Tag

• Members
  • PipPip
  • 1314 posts

Posted 16 June 2010 - 11:19 AM

Nagy emberek mindig azt nyilatkozzák akik az utánpótlásban dolgoznak, hogy soha nem az aktuális eredmény a fontos.
Kit érdekel, hogy U16 os válogatott-e vagy sem. Kit érdekel, ha 3ik valaki a serdülő bajnokságba?
Itt az a baj, hogy közepes szintű játékosokat tudunk csak felmutatni, akik juniprban még csapatként egész jók, de nincs egy kiemelkedő sem szinte köztük. Az pedig csak kidobott pénz.
Ha utolsók vagyunk minden évben., de 1 játékos évenként felkerül a felnőttekhez aki megállja a helyét, már sikeresek vagyunk.

Nézzük meg az utóbbi évek felhozatalát:
Dénes, Szabó, Váradi, Will, Szanati, ennyit írok le, mert ők azok akik még játszanak viszonylag komolyabb szinten.
Ebből igazán komoly játékos egy sem lett, de első 3 viszonylag meghatározó a magyar élvonalban.
Szerintem ez nem a legrosszabb, de nem is túl érett produkció!
Amit évek óta mondtam már, hogy kellene egy komoly 2-ik csapat amit most a főiskolai csapatnál próbálnak elérni, de onnan még fel kellene jutni, hisz az NB2 nem az igazi a fiataloknak.
Így még mindig azt mmondom, hogy körbe kellene néznünk a pesti és egyéb csapatoknál, ahol a fiatalok NB1/b-ben edződnek és nincs feljutási esély.
Mi lenne azzal a baj, ha 14 játékosunk lenne és sokat kéne egyénileg edzeni őket? Plussz munka de ha évekre tervezünk ez a lehetőség van.
Írtam már, hogy Kerpel Fronius Balázs Honvéd 18 lesz és meghatározó a csapatában igaz foggalmam nincs, hogy milyen magas, de valószínűleg tehetséges. Nálunk edzhetne a felnőttekkel és a juniorban is lenne játéklehetősége. Mert a többi elsőosztályú csapat fiatal játékosát nehezebb elhozni.

Szerintem!

#36460 sargafekete

Tag

• Members
  • PipPip
  • 510 posts

Posted 16 June 2010 - 11:15 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: splity - Dátum: 2010 Jun 16, 10:37

Tehát akkor jó az utánpótlásnevelésünk?
Mivel itt sincs olyan játékos akkor hol rejtegetjük őket?

Olvass és értelmezz, mert látom hogy nem megy. Azt írtam, hogy sokan háborognak, hogy a Váradiék mekkora tehetségeket küldtek el az utánpótlásból akik k**va jó játékosok lettek volna, de ő miattuk nem lehettek. Na ezek közül a k**va nagy tehetségek közül nem látok senkit egy csapatban sem.
De néhány példa Neked hogy kiket rejtegetünk B-csoportban, meg kik lettek válogatottak ebből a sz*r utánpótlás nevelésből a lista tuti nem teljes, mert csak emlékekből, meg a netről szemezgettem:
B-csoportban pl ott volt a Szegedi Gergő, de ellinkeskedte, ott volt a Kiss Zoli, ellinkeskedte. Ott a Horváth Bence, Jarosevits, Horváth Peti, Szendi tesók, Kun most Sárváron
A Pityu a legjobb hármas a B-csoportban. Horváth Roli, Papp Balázs, Csaplár-Nagy A.
Ott volt a Herczeg Gyuri tanulást választotta. Tóth Viktor, Sudár, Will, Szöszi, Kornél, Mitti
Matyi itt van, kerettag volt még ha jól tudom a Horváth Dávid
most a fiatalok...
Mi kell még. Ezek a tények a többin meg vitatkozhatsz, vagy sorolj fel Te is tényeket.