Ugrás a tartalomhoz

MiniDisc vs MP3

8 replies to this topic

#1 Guest__*

• Guests

Elküldve: 03 November 2000 - 10:33 PM

Nekem már hat!!! éve van hordozható MD felvevőm, mindenkinek csak ajánlani tudom. Az új modellek az új tömörítésnek köszönhetően egy lemezre akár négyszer több műsort tudnak rögzíteni, mint a lemezen megadott időtartam! Van USB portos készülék is, amihez mellékelnek egy szoftvert, amivel bármilyen zenei formátumot (MP3) át tud alakítani.

#2 Guest__*

• Guests

Elküldve: 30 October 2000 - 12:16 AM

En MD-t vettem, s bar nem egy csucsmodell ami van nekem, de nagyon meg vagyok vele elegedve. Persze az "mp3" lejatszoke a jovo (azert csak az idezojel, mert a kozvelemeny a zenetomoritest osszekapcsolta az mp3-al, ami nem tul szerencses, de ez van), csak a ram arak menjenek le szepen. 50-ert lehet most lejatszot, 80-ert meg felvevot venni, s nagyon jol szolnak! Nekem volt walkman-em, de nem tetszett, hogy bizonyos szamu hallgatas utan nyultak a szalagok, ezert valtottam.

#3 Guest__*

• Guests

Elküldve: 09 November 2002 - 04:27 PM

SZVSZ a legjobban valamilyen CD alapú Mp3 lejátszót érdemes venni.Ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem is: Nem tudja valaki hol lehet Szombathelyen vagy Vas megyében a Verbatim féle CD-s Mp3 lejátszót kapni?

#4 Guest__*

• Guests

Elküldve: 10 June 2002 - 05:18 PM

Szerintem meg tul sok zs (80eft) egy ilyen kutyuért.akkor inkább 30 000 ért egy franko discman.

#5 Guest__*

• Guests

Elküldve: 05 March 2001 - 08:15 PM

Több helyen olvasni az SB Live csatlakoztatását MD-hez, hifi erőlködőkhöz, stb.Az SB Live digit kimenete egy hagyományos mono mini-jack dugó. Digitális csatlakoztatásnál ellenben koaxról és optikairól beszélünk. Valaki homályosítson fel arról, hogy akkor miként lehet megoldani ezt a gubancot?(Az a triviális ötlet nekem is eszembe jutott, hogy a mono-jack egyik pólusa - de melyik? - a jel a másik az árnyékolás, amiből házilag faragható egy átalakító kábel. Ezt persze célszerűbb lehetne készen kapni, de ez Mo-on lehetetlen)UI: Az SB tervezői nyilván birkák, hogy egy ilyen kütyüt nem adnak a kártyához. Bezzeg gagyi mikrofonból már egy fiókra-való van.

#6 Guest__*

• Guests

Elküldve: 11 November 2002 - 12:59 AM

sőt.. az MD-LP dolog ha jól tudom lehetővé teszi hogy a gépre rákösd a kis marokcuccot és usb-n keresztül adat ként mentsd át a zenéd a lemezkédre.1. a másolás (írás, editálás) jóval gyorsabb a megszokottnál2. az ár egyre kedvezőbb .. ha jól tudom az új cucc már 60-nál kezdődik, a régi md walkman pedig 35-nél3. a jó mikrofonnal felvett anyag minősége kivállómit kell még erről mondani? VEGYÉTEK (vagy kérjétek a jézuskától)

#7 Guest__*

• Guests

Elküldve: 30 October 2000 - 05:57 PM

Nem ertek egyet azzal, hogy Az MD fejhallgaton at nem lehet a jobb hangminoseget elvezni!Hallgattal mar MD Walkmant a (hozzavalo) fejhallgatoval? Azutan a kazettara tobbe ra se nezel... vannak kifejezetten MDhez tervezett fejhallgatok, amiknek a minosege igen jo; altalaban az MD walkmanok egy ilyennel vasarolhatoak meg. Ilyen pl az enyem is: egy teljesen zart "fuldugos" kivitel, nagyon szep a hangja: tiszta-eroteljes basszustol a magasig mindent kiad.Velemenyem szerint az MD eppen most kezd felkapaszkodni... ha megnezed minden magara ado mini/mokro hifi rendszerben ott van az MD, az aruk pedig egyre csokken, uj technikak is megjelennek, mint pl. az MD-LP amivel mar 360 perc zene is rogzitheto.

#8 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 October 2000 - 11:29 PM

Erdekes ez az MP3 Md kerdes azonban a magyar jovedelmekhez kepest egyik sem tul aktualis.Egy kivalo minosegu kazettas (MC) walkman 20e ft korul van...a kazettak ara sem tul magas, kicsit olcsobb mint egy MD.Az MD fejhallgaton at, ugysem fogod a jobb hangminoseget elvezni, mivel behatarolja a fulhallgato minosege az MD elvezhetoseget.Az MD minosege is igen tavol all egy analog korongtol. De ha jo sok penze van vkinek, tenyleg erdemes egy bukott eppen feledesbe merulo (MD) rendszerre szavaznia..

#9 Guest__*

• Guests

Elküldve: 28 October 2000 - 08:03 PM

Ki miért vesz MD/MP3 walkmant? Szerinted melyik a jobb/éri meg jobban (ha egyáltalán megéri...)?