Ugrás a tartalomhoz

Hírek

108323 replies to this topic

#107321 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3140 Hozzászólás:

Elküldve: 09 April 2005 - 10:04 PM

Végre vmi történt a magyar fociban is :-)). László Csaba közszereplésére gondolok. Most megint lesz miről beszélni.
A Magyar Reformok Működnek. Orbán Viktor 2013. július 1-től 2015. január 31-ig 3 mFt nyugdíjamat lopott el. (Egyetemi oktató nyugdíját elveszik, ha dolgozni akar, a parlamenti képviselőét nem.) Ezért (is) undorodom a Fidesztől.

#107322 koko111

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1138 Hozzászólás:

Elküldve: 09 April 2005 - 09:50 PM

A Békéscsabáról és a Fehérvárról kell példát venni,hogyan szívvel-lélekkel játszani pénz nélkül is!!

#107323 nForce

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3690 Hozzászólás:

Elküldve: 09 April 2005 - 09:47 PM

ez nem sajátosan egerszegi vagy pápai jelenség.alig van már ember,aki kíváncsi a magyar focira.valljuk meg,nem meglepő módon.
"Én minden szezonnak úgy futok neki, hogy mindent meg akarok nyerni, másként nem érdemes kosárlabdázni, sportolni." H.Z.

#107324 Mike Tyson31

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 72 Hozzászólás:

Elküldve: 09 April 2005 - 08:39 PM

Nem lehet kiesni idén az NB I/B-ből.Amúgy a sokezres zegi szurkolótábor most-az NB I-hu szerint-2 ezresre apadt a Diósgyőr ellen, csak nem divatdrukkerek a zetések? Ha nem megy a foci Zegen sincs néző, hiába verik a nyálukat, hogy mennyire szeretik zegen a focit.Hát ennyire.Kíváncsi lennék mennyien lennének ha átélték volna az mint MI.Sztem 200 néző lenne átlagban.Ennyit a denevérekről.A lombikot meg sem említem,1000 fanatikus pápai drukker ment ki a Nyíregyháza ellen.
H A L I

#107325 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3140 Hozzászólás:

Elküldve: 09 April 2005 - 08:26 PM

Na, ezt jól megbeszéltük :-). Amúgy innen ki lehet esni? Mert ma nyert az Orosháza, meg a BKV. Ide jutottunk, hogy már ezt kell figyelni. Egyébként holnap találkozhatunk, ott leszek a REAC meccsen. Felkészültem, hogy hasonló élményben lesz részem, mint szerdán a Falco kupameccsén.
A Magyar Reformok Működnek. Orbán Viktor 2013. július 1-től 2015. január 31-ig 3 mFt nyugdíjamat lopott el. (Egyetemi oktató nyugdíját elveszik, ha dolgozni akar, a parlamenti képviselőét nem.) Ezért (is) undorodom a Fidesztől.

#107326 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3173 Hozzászólás:

Elküldve: 09 April 2005 - 07:35 PM

Amior 72-őt emlegettem, akkor elsősorban arrak gondoltam, hogy az idősebbek gyakran emlegetik mentségként, hogy akkor volt foci, most meg nincs.
Pedig szerintem az az igazság, hogy annyira megváltozott a világ, annyira más lett az emberek preferenciája, hogy a focira -sajnos- nem kíváncsiak. A demokrácia beköszöntével együtt eljött a fogyasztói társadalom kora. Az évtizedes hiánygazdálkodás után rászakadt az emberekre a bőség, ők pedig fogyasztani akarnak, más nem érdekli őket. Akár úgy is, hogy messzebb nyújtózkodnak, mint ameddig a takarójuk ér. Így akarunk "szerényen hatalmasok lenni"? Alighanem igaza van Belabonak:így. Ezért vagyunk olyanok amilyeneknek nagyjából leírta a mai társadalmat.
Szar ez a világ és szarok vagyunk benne mi is (hogy a nemzet csótányát is idézzem).
Én egyébként nem azt a hétezer embert hiányoltam (a 70-es évekhez képest), akik inkább a Tesco-ban sportolnak a bevásárlókocsikkal, hanem azt a kétezret, akik az nb1-re kijönnek most meg nem.
És az sem nagy mentség, hogy máshol még ennyien sincsenek (ami való igaz).
Politikustól meg jót sose várjatok. Azok mindig arra fordulnak, amerre az érdekük kívánja. Hogy megmentették a focit nyáron? Persze. Öt millióért vettek egy klubot, majd odadaták a költsgvetésben egyébként meglévő összeg kétharmadát neki...
Mindeközben azt a pénzt is az egyik zsebükből a másikba rakták (amit be is vallottak), mert legfeljebb a HVSE-nek adtak kevesebbet.
Szóval nem csak szarok, de még hülyék is vagyunk.

Pedig a megoldás rém egyszerűnek is tűnhet: mindenkinek be kellene látnia, hogy a közösség csak akkor tud hatékony lenni, ha mindenki kiveszi részét a működtetéséből. Ki pénzzel, ki munkával, ki támogatással. Valamilyen módon mindenki tud segíteni. De mi inkább a saját kis portfóliónkkal foglakozunk- a többi tehene dögöljön meg. Úgyhogy még sóherok is vagyunk.

Én meg nem csak a várost sajnálom, hanem ezt az egész országot- éshát így persze saját magunkat.

#107327 Mike Tyson31

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 72 Hozzászólás:

Elküldve: 09 April 2005 - 01:30 PM

Érdekli az embereket a Haladás,nem csak Szhelyen hanem megyeszerte, nem véletlen, hogy az aláírásgyűjtő íven az aláírok kb.fele nem szhelyi!
Elsősorban az elsőosztály vonzza a szurkolókat, ahhoz viszont, hogy feljussunk, pénz kell.Mellesleg pár éve amikor NB2-sek voltunk, és végig esélyünk volt a feljutásra- mint ahogy fel is jutottunk-2000 néző mindig volt.És ne  mondja nekem senki, hogy 22 milliárdos ktgvetésű városnak nincs évi 40-60 milliója a Haladásra.Nyugi, ha elveszik ezt a támogatást is, nem fogják "jó célra"odaadni, hanem elköltik baromságra.Ha pl. a Debrecen kiesne az elsőosztályból-ami ugye nem következik be-ott sem lenne több 1000 nézőnél.És akkor a debrecenieket nem érdekli a Loki???A legkönnyebb azt mondania a városnak, hogy nincs pénz a focira.Hát azért ülnek ott a képviselők, hogy szerezzenek!Én is tudom mondani, hogy nincs pénz az nem nagy művészet.Demagógnak lenni, meg közhelyeket puffogtatni a legkönnyebb-most némely képviselőre gondolok.Érdekes, ami őket érdekli, arra szereznek pénzt.A foci nem, arra (majd) nem adnak.Mindenesetre értékelendő, hogy a városatyák közül páran -Pavelkovits,dr.Ipkovich stb.-megmentették a focit nyáron, így kellene hozzáálniuk a többieknek is.Szerintem.
HALI
PS:amúgy a sportcsarnok építésénél két hónapot csúsznak várhatóan a kivitelezők,napi kötbér állitólag 29 milkó, azt beszorozva 60 nappal szép pénz lenne.Abból nem lehetne adni?

#107328 Ice Man

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1017 Hozzászólás:

Elküldve: 09 April 2005 - 09:55 AM

Ezt eddig is tudtuk h pétek lévén h munkanap kevesebb néző.
Szombat lévén h 7vége több néző...
Csak egyre jobban kezd bebizonyosodni h igazunk volt

Igaz erre lehetne azt mondani h mikor még volt 7közi forduló is (szerda) akkor is többen voltak kint a lelátókon. Mert akkor még Nb1 volt...
"CSAK A HALI ÁLÉÉÉÉ"

"Kisfiam! Így szólt hozzám az én apám! Jegyezd meg! A pálya és a b-közép zaját! Jegyezd meg! Melletted van sok-sok jó barát. Zöld a szív, egy csapat van, csak a Haladás!"

#107329 Timo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 668 Hozzászólás:

Elküldve: 09 April 2005 - 07:42 AM

Hát, a legutóbbi napok, hetek eseményei nem túl szívderítőek... S most nem is annyira a csapat körüli eseményekre gondolok, sokkal inkább a stadionnal kapcsolatos problémákra, illetve a szurkolók távolmaradására.
Sajnos a csökkenő nézőszám egy újabb érv azok számára, akik úgy gondolják, hogy közpénzt nem kell a focira költeni, mert azt be kell látni, nem mindegy, hogy 5000 vagy 800 néző jár ki a meccsekre, hiszen az utóbbi nézőszám esetén nehéz azt mondani, hogy egy város szórakozása a foci. Én azért merem ezt leírni, mert én masszív meccsre járó, szurkoló vagyok, s semmi sem fontosabb számomra a Halinál. Sajnos, amit várni lehetett, bebizonyosodott, a péntek délutáni kezdéssel csökken a nézőszám. Sajnos a Hali nincs olyan helyzetben, hogy anyagi és erkölcsi tekintetben megengedhesse magának ezt a veszteséget.  Jellemző, hogy a két kosárcsapat tudomást sem véve a másikról, lazán ugyanarra az időpontra teszi a meccseit. Csak mi voltunk ilyen lelkesek. S most az Óvár elleni meccs is. Mintha magunk ellen dolgoznánk... Én mindig ki fogok tartani a csapat mellett, ahogy szerintem a fórum valamennyi tagja. Azt azonban látni kell, hogy egyre kevesebben vagyunk így, s ez óriási veszélyt jelent.

#107330 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3140 Hozzászólás:

Elküldve: 08 April 2005 - 11:17 PM

Idézet (köbüki @ 2005-4-05, 10:13)
bezzeg 72-ben, amikor a nagyfater rúgta a bőrt....

Kedves Barátom!

Én olyan öreg vagyok, hogy 72-ben már rég elköltöztem Szombathelyről. Csak meccsekre jártam haza, de arra kéthetente. Nagyon sokan jártak akkor meccsre. Közelebb volt a nézőszám a 10 ezerhez, mint az 5-höz. Világítás nem volt. Csak a félreértések elkerülése miatt mondom, a labda már akkor is gömbölyű volt, nem pedig kockaalakú, ahogy mostanában vélni vagytok szívesek. A fő különbség az, hogy akkor érdekelték egymást az emberek. Ha például valaki elesett az utcán, felsegítették :-)). Sőt, hogy egy egészen vad dolgot is mondjak: a villamoson - mert akkor még az is volt, csak 1975-ben szünt meg - a fiatalok átadták az ülőhelyet az idősebbeknek. Szóval egészen elvetemült világ volt :-). Igaz, megesett, hogy otthon kaptunk egy hatost. 1x Bene lőtt nekünk hatot. Nagy égés volt. De 2 hét múlva, megint kinn voltak a nézők. Nem tudom, hogy csinálták a melegvizet, de gondolom az is volt. Szarka Zoli akkor már olimpiai bajnok volt, Halmosi Zoli válogatott, nem sokkal később Nagy Jóska is az lett. Meg Kereki Zoli. A Zete, akit Ti ősi ellenfélnek gondoltok, akkortájt került elő a semmiből. A semmi alatt egy város összefogását értem, ami akkor kezdett kialakulni Egerszegen. Mostanra az is kezd elmúlni. Igazi rivális csak az ETO volt a környéken. Ma gyorsan változik a térkép. Sopron, Pápa, Kaposvár játszik az első osztályban. Ki jobban, ki rosszabbul. A baj az, hogy ott sincs több 1-2 ezer nézőnél. Persze ha arra gondolok, hogy akkoriban nem volt ritka a Népstadionban a teltház (90 ezer néző) egy kettős bajnokin, a Fradi mostani nézőszáma még jobban visszaesett. Igaz mostanában nem Albert, meg Novák játszik benne. Szóval, minden megváltozott, nem csak a nagyfater. A labdarúgás akkor képes nézőt vonzani, ha közösségi élményt nyújt. Ez nem feltétlenül a színvonalától függ, bár hosszútávon nyilván az sem közömbös. A szombathelyi labdarúgás közelgő haláláért nem a vasút, nem Miczi, nem a polgármester, és nem is a mai játékosok a felelősek. A városlakók számára múlt el a dolog érdekessége. Nem szeretnek együtt örülni, vagy együtt bánkódni. Én nem a labdarúgást sajnálom, "csak" a várost :-(. Pelikán elvtársnak hiába vannak nagy meglátásai, ha Bástya elvtárs az örök. És az emberek rá akarnak hasonlítani. Hiszen ők nem nagyok, csak szerényen hatalmasok szeretnének lenni, és most éppen nem tudják, hogy ez a legbiztosabb út a törpévé váláshoz.

#107331 Lewis

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1900 Hozzászólás:

Elküldve: 08 April 2005 - 09:18 PM

a klubirodában 2000 ft-ért.

#107332 Koman

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 08 April 2005 - 06:07 PM

####ó!Megszeretném kérdezni,hogy hol lehet venni a Haladás meccseire tavaszi bérletet?Köszi
Hajrá Hali!

#107333 nForce

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3690 Hozzászólás:

Elküldve: 07 April 2005 - 10:55 AM

Melegvíz lesz...

Vállalkozói segítséggel vásárolt két bojlert a Haladás.

Nem kell feladnia pályaválasztói jogát a Haladásnak, ugyanis lesz melegvíz a hazai és a vendégöltözõben.
- Vállalkozói segítséggel sikerült két bojlert vásárolnunk, így leaglább a meccs után tisztálkodni tudnak a játékosok. Ez egyben azt is jelenti, hogy hazai környezetben tudjuk fogadni a jövõ héten a Mosonmagyaróvárt - mondta Nagy László, a Haladás technikai vezetõje.
"Én minden szezonnak úgy futok neki, hogy mindent meg akarok nyerni, másként nem érdemes kosárlabdázni, sportolni." H.Z.

#107334 evergreen

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 05 April 2005 - 07:26 PM

Köbüki! Véleményed nagyon hasonló az enyémhez. Az a baj, hogy kevesen gondolkodunk így.  

#107335 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3173 Hozzászólás:

Elküldve: 05 April 2005 - 10:13 AM

Divatszurkolók pedig vannak, ráadásul jó sokan. Szerintem ugyanis az a divatszurkoló, aki csak akkor kiváncsi a csapatra, ha nagy valószínűséggel nyer, vagy valami jó eredményt tud elérni, esetleg olyan ellenféllel játszik, akit szeretne megnézni (de ekkor már csak divat futballdrukker). Egyébként nem hajlandó semmire a csapat érdekében, csak az a két mérkőzés érdekli.
Márpedig ha egy kicsivel többen jönnének mérkőzésre, akkor mindenkinek könnyebb lenne a helyzete. A bevételek nőnének éves szinten 4-5 millió forinttal, s mivel jelenleg minimális a büdzsé ez is sokat jelentene. Ráadásul könnyebb lenne eladni a csapatot is, mert lenne néző, nagyobb lenne a reklámérték.
Azok a vezetők akik még egy jó futballcsapatot sem tudnak feltétlen "eladni" a befektetőknek, hogyan tegyék ezt, ha még néző sincs? Ezzel nem akarom feltétlen felmenteni a magyar futballvezetőket -eléggé szerencsétlen a zöme- de sajnos ez van. Ráadásul abban a rendszerben nőttek fel, amikor egy-egy bérlet fejében mindent el lehetett intézni, de ma már senkinek nem kell a bérlet...
A 22-es csapdája, hogy jó foci legyen-e előbb és aztán néző, vagy előbb néző és az majd megteremti a jó focihoz az alapokat. Én az utóbbi mellett kardoskodom, főként azért mert az biztonságosabb anyagi hátteret ad. Egyébként valamelyest ezt szeretné a vezetőség is, csakhát a nézők nem jönnek... Én ezért elítélek mindenkit, aki azt mondja, hogy bezzeg 72-ben, amikor a nagyfater rúgta a bőrt....
Pelikán elvtársat tudnám idézni: lehet, hogy egy kicsit sárga, meg savanyú DE EZ A MIENK. Azé az ezer emberé, aki most is kitart a csapat mellett.

A lombik meg bekaphatja, mert az ilyen mocsadékok tették tönkre a magyar focit (meg azok, akik hagyják hogy ilyenek megtörténjenek).
Azzal egyetértek, hogy a burkolt állami pénzeket ki kell vonni a profi sportból, de azt is csak egységesen lehet végrehajtani. Nézd meg az állami költségvetés idevonatkozó fejezeteit, mennyi támogatást kap a fradi, újpest, honvéd stb.. és akkor még nem beszéltem az önkormányzati lóvékról. Gyakorlatilag az egész futball ezekből vegetál. Ha te nem adsz semmilyen eredményt nem tudsz elérni (és akkor néző sincs), mert mindig lesz olyan csapat, aki valamilyen hátszél segítségével elszipkázza a játékosaidat. Amatőrizmust kellene bevezetni pár évre. A körülmények és a teljesítmény (vezetők, játékosok stb...) már úgyis az.

#107336 HVSE

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 474 Hozzászólás:

Elküldve: 04 April 2005 - 07:58 PM

Hát ez a nem mindegy. Múltkor az áram most meg ez. Mi jöhet még?

#107337 evergreen

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: 04 April 2005 - 07:43 PM

Csak részben értek veled egyet Feladtam! A befektető kérdésében igazad lehet, bár, ha a szombathelyi beruházásokat szombatheléyi cégek végeznék, akkor lehet, hogy itt lennének szponzorként... A Jabilt azt hiszem szegediek építik, akik bizony nem itt fizetik a helyi iparűzési adójukat...
De: igenis, divatszurkolók azok, akik úgymond megcsömörlöttek. Kétszer én is közl álltam hozzá: egyszer a kilencvenes évek elején, amikor hóesésben a tatabányai Lahos akkora gólt rúgott, hogy csak néztük. A bajnokság első felében majdnem kiestünk, de aztán végül feljutottunk. Másodszor a Lombard regnálása idején, amikor Pápán összetűzésbe keveredtek a szurkolók a focistákkal. Most azt mondom, megérte kitartani. Nagy ívben ejtek azokra, akik a színvonalat kritizálják. A Hali az enyém, és nyárom majdnem elvették tőlem. Úgyhogy, nyugodtan lombikozhatunk, mert az az elhíresült "üzletember" kis híján megszüntette a focit Szombathelyen. A divatszurkolóknak meg azt üzenem, hogy ne foglalkozzanak a Halival. A város pénzéről meg annyit, hogy amennyit más baromságra költenek, ahhoz képest elenyésző a Hali negyven misije.
Hajrá Hali, veszsenek a divatszurkolók!

#107338 feladtam

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 04 April 2005 - 07:07 PM

Sziasztok!Eddig csak rendszeresen nézegettem a fórumot de most úgy gondoltam,hogy elmondanám a véleményemet a kialakult helyzetekről.Nekem nagyon nem jön be,hogy állandóan a "lombik"eredményeivel foglalkoztok.Szerintem ideje lenne lezárni ezt a témát.Tudom nem értetek velem egyet de én nem csak a lombikot tartom felelősnek,hanem elsősorban a városvezetést+a sok f.opo vállalkozókat.Az hogy az önkormányzat ki akar vonulni a fociból teljes mértékbe politika.   Ha választást akarnak nyerni nem 10 ezer embernek kell a kedvébe tenni,hanem 60-70 ezernek.Én egyet értenék velük ha kiszállna az önkormányzat normális tőkeerős befektető esetén de így nem szabadna.Pénzes befektetőt találni viszont lehetetlennek tűnik.Nem értek egyet a Hali vezetőivel,hogy a mi pénzünkből akarnak kilábalni a bajból.Az adomány vonalat jó ötletnek tartom de nem kellene a kéregetést túlzásba vinni.Sokan divat szurkolóknak nevezitek azokat akik nem járnak meccsre.Szerintem ők nem divatok(utálom ezt a szót)csak egyszerűen csömört kaptak a focitól.Én azt tartom szurkolónak aki a szívébe zárta(ja) a kedvenc csapatát.Szombathelyen az emberek többsége nem vevő a kialakult helyzetre.Nálam akkor telt be a pohár amikor a játékosoknak gyűjtöttek bútorokra(igaz nálam nem azt jelentette,hogy nem megyek meccsre)Ha záros határidőn belül nem szedi össze magát a vezetőség ki kell jelenteni,hogy a szombathelyi focinak vége .Sajnos én már egyre kevesebb esélyt látok a folytatásra,de kitartok a végsőkig és biztos vagyok benne,hogy akik nem jönnek ki meccsekre ők is ugyanúgy éreznek mint én.Bocs ha sok hülyeséget összeírtam de úgy éreztem,hogy írnom kell. SZOMBATHELY" Nincs oly erő, mely legyőzhetné a csapatunk, milliónyi szív dobogja ritmusát, HALADÁS, HALADÁS! Haj - rá Hali, Hajrá Hali! "

#107339 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3173 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2005 - 03:36 PM

A kaposvári meccs tuti bunda volt, a kozmoc meg szerintem most rúgta az első gólját (a múltkor azthiszem nem ő rúgta). A lombik különben ezzel sincs előrébb, csak legfeljebb kevesebb pénze lett. Egyébként meg mind a ketten magasról le vannak sz..va.

#107340 Mike Tyson31

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 72 Hozzászólás:

Elküldve: 03 April 2005 - 01:00 PM

Azért vmennyire mégiscsak szép ez a 7vége fociszempontból.Igaz,h.kikaptunk, a lombik meg nyert,de ma a fegyencváros kikapott
Jövő vasárnap mindenki Rákospalotára
H A L I