Ugrás a tartalomhoz

Hírek

108323 replies to this topic

#107261 Zéé

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 629 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2005 - 11:10 AM

Vagy szponzor hír már van csak nem hallottam róla?

#107262 Zéé

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 629 Hozzászólás:

Elküldve: 09 May 2005 - 10:40 PM

pfuuuu fél óra volt amíg végigolvastam az egészet de megérte Lappango hozzászólásaival egytől egyig egyetértek (bennem egy költő veszett el ) két dologra reagálnék
1.: Venczel ügye: nagy dolog lenne ha egyszer játszana 90 percet? Én ezt télleg hetek óta mondom, lehet már unjátok is, de annyit mint Schimmer most tavasszal művel (tudom hogy játszott ősszel, hol az a forma? ) az vérlázító szinte.....
2.: A másik a játékosok b*sztatása: Én mindig ott állok a korlátnál és sokszor hallom mit mondanak egymásnak: Nos én  azt hallom nagyon sokszor hogy Seper bíztatja Fábiánt: hogy ez az, szép volt stb. Hall az ember olyanokat is hogy állj oda rugd el, nézz körül de ezek nem hiszem hogy b*sztatások inkább bíztatások

Ja és még csak annyit, hogy hol a május elejére beígért szponzor? Ha ez így marad megint ugyanaz a szenvedés lesz ami az utóbbi években  És nem csak a csapat érdemel többet, hanem Mi szurkolók is! Legyen az 500, 800 vagy 1000 ember de mindig kitart ez a csoport a csapat mellett....és Szhely olyan város ahol van igény a jó focira.

Remélem nem gáz hogy ekkorát írtam, Hajrá H A L I ! ! ! ! !

#107263 Lappango

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 99 Hozzászólás:

Elküldve: 09 May 2005 - 08:11 AM

Egyre jobban sajnálom, hogy a vezetőség nem olvassa ezeket a sorokat. Gyanítom ennyi jó ötlettel megalakulásuk óta, nem találkoztak. Mert végül is kiért van ez az egész? Nem értünk szurkolókért? Nem azért, hogy a mi igényeinket kielégítsék? Hát akkor mi a szöszért? Az Imre meg a Venczel kérdése? Nos valószínűleg mindketten elmennek mert méltatlanul keveset játszanak. De a csapat összeállítása szerintem nem a mi dolgunk. Engem az bosszant, hogy a hangulat változott meg, hogy mintha azt hinnék bennünket szurkolókat hülyének lehet nézni. Voli talán megmenti ezt a  csapatot de még egyszer remélem, hogy abból pénzből a társait azokat akik megmentették nekünk a focit itt Szombathelyen fogják támogatni. Adnak tisztességes fizetést, odaadást és megbecsülést nem pedig ausztriai, jól lakott leült labdarugóknak. Én akkor is erre a csapatra szavazok ha a büki különítménnyel két hellyel előbbre végzünk a tabellán. Mert ez a mi Halink és ezzel a kerettel igenis lehetne eredményt elérni. Persze ahhoz nem alibizni, beszarni kéne hanem a fejlődést támogatni, a továbblépés lehetőségét megteremteni.

#107264 Timo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 668 Hozzászólás:

Elküldve: 09 May 2005 - 06:17 AM

Néhány megjegyzés az olvasottakra.
A csapat gyakorlatilag fix: Kurucsai-Baráth, Balassa, Seper-Jagodics, Czeglédi, Rajos, Borsi-Schimmer, Koman, Mihalecz.
Azt aláírom, hogy a kiállítások miatt sokszor változott a védelem felállása, s azt is, hogy tavasszal nem fejlődött a támadójáték.
Kismiciről. Nem igazán értem az ellene szóló támadásokat,  ő az egyetlen, akiben benne van a gól, egyetértek azzal, aki szerint ha már Venczel jön, akkor ne Mici helyán játsszon, ugyanis ezen a tavaszon van nála gyengébb csatár is...
A védekező jellegű játékról való véleményemet sok helyen leírtam, azt nem ragozom.
A nyárról és a menedzselésről. Lesz olyan klubvezető, aki a játékosokért fog tenni, ha megbecsülik, segítik a munkáját. Lappangó első mondatával teljesen egyetértek.Ez a csapat többet érdemelne.

#107265 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3140 Hozzászólás:

Elküldve: 09 May 2005 - 01:23 AM

Nana! Az valóban legalább 500 néző volt! Nekik legalább eszükbe jutott, hogy a gyerekeket kihívják. Tiszteletre méltók voltak a nézők is, hiszen azért Dunaújvárosban kézilabda és jégkorong is létezik, kicsit más színvonalon, mégis maradtak nézők erre a focira is. Azt a félbehagyott stadiont meg úgy fogadnám el, ahogy van.
A Magyar Reformok Működnek. Orbán Viktor 2013. július 1-től 2015. január 31-ig 3 mFt nyugdíjamat lopott el. (Egyetemi oktató nyugdíját elveszik, ha dolgozni akar, a parlamenti képviselőét nem.) Ezért (is) undorodom a Fidesztől.

#107266 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3173 Hozzászólás:

Elküldve: 09 May 2005 - 12:02 AM

Mondjuk Vasváron elég látványos volt a és tudomásom szerint az edzéseken sem ritkaság a fiatalok cseszegetése. De azthiszem ez végül is csak okozat, nem pedig ok, úgyhogy nem érdemes vele foglalkozni. Ráadásul nem is rosszindulatú szerintem, csak a fiatalok túl komolyan veszik az "öregektől".
Én nem tudom, hogy a Mihalecz nélkül miként muzsikálna a csapat, mert ha jól emlékszem a Ő az egyetlen (meg talán a Kurucsai), aki minden lehetséges percet a pályán töltött. De az a gyanúm, hogy az Imrével és a Vencellel sem jánánk rosszabbul. Mint ahogy a Rózsa Danit is védetni kellene, mert ki lesz jövőre a kapus? A Vencel szabad játékos, az Imrének lejár az MTK-s szerződése a nyáron. Szerintetek maradnak? Főleg, ha még pénzt se kapnak...
Rövid időn belül szét fog esni a csapat és akkor tényleg nem lesz más, mint az osztrák alsóligában játszó volt bükieket visszacsalogatni. Csakhogy azok közül nem biztos, hogy mindenkivel jór járnánk, ráadásul a celliek és a bükiek is feljebb kacsintgatnak és azok is licitálni fognak értük. Próbáljuk megtartani inkább a saját értékeinket.

Egyébként újvárosban a 200 néző úgy jött össze, hogy két osztályt kivezényeltek. Ott a gyönörű stadion, néző meg sehol. A kézisek meg nyomorognak egy ócska teremben. Amikor megkérdeztük merre kell mennünk, olyan érdektelenséggel találkoztunk (még a biztonsági őrök is szartak a focira), hogy elállt az ember esze. És akkor még ezek nosztalgiáznak az NB1-ről (az edzőre gondolok)...

#107267 Lewis

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1899 Hozzászólás:

Elküldve: 08 May 2005 - 09:52 PM

az előttem szólókkal az utolsó mondatig egyetértek...

bár 2 dolgot hadd jegyezzek meg: 1. a köbüki által emlegetett "baszogatást" még nem vettem észre, a pályáról én eddig inkább segítő szavakat hallottam.  2. arra reagálva, h a Mihalecz egy vkit sose hagyna ki a csapatból. gondolom a fiára gondoltál. most őszintén, kit raknál be a helyére? bár megjegyzem ő lőtte eddig a legtöbb gólt a csapatból. választék: a. a Schimmert, aki tavasszal messze árnyéka önmagának,  b. Vencelt, aki kűzd, hajt az utolsó percig, de olykor meggondolatlan és körülményes,  c. Vinkovicsot, aki tavasszal még nem is játszott, és nem akarok senkit se megsérteni, de talán a felsoroltak közül a leggyengébb (szerintem),  d. Imre Janit.

én a b és a d között vacilálnék, de nem vagyok benne biztos, h a kisMicit szedném ki...

#107268 Lappango

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 99 Hozzászólás:

Elküldve: 08 May 2005 - 09:21 PM

Köbüki!

Nyilvánvalóan egyetértek azzal amit mondasz és az is nyilvánvaló, hogy ebből a székből ahol én ülők egyszerűen nem mondhatok ilyet. Ezek a játékosok sokkal többet érdemelnének megbecsülésből, emberségből, szurkolósából. Ehelyett? Van egy nagy lószar… Én nem tudom, hogy Mihalecz jó edző vagy sem, nem is nagyon érdekel. Egyet tudok ha itt arra megy ki a játék, hogy nyáron az esetleg befolyó szponzori pénzekből és esetlegesen Koman eladásából befolyó pénzt a Mihalecz kedvencekre költsék. Lsd: Gombos, Körősi, Sipos, Jáger akkor nekem nagyon elmegy a kedvem ettől az egésztől. Én szeretem ezt a csapatot. Ide nem új játékosok kellenek. Új taktikára, fiatalos lendületre, bátrabb kockázatvállalós játékra van szükség. Csapatmenedzselésre ad abszurdum. Az iskolák előtt megnyitni a kaput van hely a lelátón bőven, a vállalkozókat meghívni a díszpáholyba, az öregfiúkat visszacsábítani a csapat mellé. Ügyvezetőre, aki nap, mint nap a csapat mellett van, aki segít a játékosokon, ha kell.  Ez a csapat egy gyerek, amire ha nem vigyázunk, ha nem tereljük a helyes útra, elkallódik. Itt a nagy felelősség én legalábbis úgy érzem. Miért ne kezdhetne végre egyszer a Venczel? Rosszindulatú leszek. Azért nem kezd mert hátha jobb mint …. Szar ami itt folyik és én nem a játékosokra haragszom.

#107269 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3173 Hozzászólás:

Elküldve: 08 May 2005 - 08:10 PM

Az biztos, hogy elképzelés nem sok volt a játékban. Még az egyenlítés után tartották magukat valamennyire, de sajnos a második gól végleg eldöntötte a találkozót.
Az elképzelés nélküli játék csak ide vezethet. A Seper és a Balassa miután megunja a tehetetlenséget elől, megindulnak előre, de rendre szerelik őket az ellentámadásokból pedig jönnek a gólok, kiállítások. A harmadik gól is egy labdavesztésből indult és mivel a Sepi méterekkel hátrébbről indult, esélye nem volt a szabályos szerelésre. Inkább feldobta magát, hátha a bíró megkegyelmez (nem tette). A kapus meg az alapvonalon várja, hogy hova lövi a labdát a Kalina. A második gól előtt a Sepi szólt a Balassának, hogy fejelje el a labdát (tisztán állt), aki nem tette, a Sepi meg kettétörte, amiből lett egy szöglet. Meg még kettő azután, mert senki nem képes kifejelni egy pontrúgást -és hát így a második gól.
A Mihalecznek egyébként ennek ellenére kár a Sepiék nyakába varrni a találkozót, mert amit belabo is említ ez egy össze-vissza rakott csapat volt. Szerintem maga sem tudja, néha mit akar, mert a kedvenc taktikája itt mostanában nem fog beválni. A Rajos játszik jobbhátvédet, a Koman jobszélsőt, középpálya  láthatáron sincs és a rengeteg kiállítás miatt a védelem sem játszot kétszer ugyanabban a felállásban. Csak egy valaki helye biztos a csapatban...
Miközben az ellenfél minden pontrúgása életveszélyes, a hali csak megyei szintű kapusnak képes gólt rúgni (pl. Szentpéterfa) pontrúgásból. (bár mondjuk a Bodajkot épp ezzel verték meg- de a kivétel erősíti a szabályt).
Ha nem változik semmi ennek az lesz a vége, hogy az a két-három fiatal aki teheti, jövőre elmegy valami NBII-es kiscsapatba, ahol esetleg lehetőséget kap a bizonyításra.
Biztos vagyok benne, hogy megszakadt az összhang az edző és a játékosok között, valamint a keret tagjai sem igen értik meg egymást. Az idősebb játékosok folyamatosan basz...ják a fiatalokat egy-egy elrontott labda után és a fiatalok ezt a szívükre veszik. Mondjuk a Sepi mindig is ilyen volt, mert "benne van a vérében"- csak hát nem kellene a srácoknak azt gondolni, hogy komolyan is gondolja. Bár a dícséret aloghanem célravezetőbb lenne a fiataloknál.
Ma mindenesetre megnéztem az NBII állását is, hogy ki lehet a jelölt egy esetleges osztályozóra...
honap lesz hali TV, én a műsorvezető helyében megkérdeznék néhány dolgot:
- bevállt-e a pénteki kezdés?
- fejlődött-e a csapat az elmúlt 6-8 hónapban?
- Milyen célkitűzései vannak a csapatnak a 2005/2006 -os szezonban?
- kikkel képzelik el a következő szezont?
- támadó focit szeretnének inkább játszani, vagy a "biztos" védekezésre alapozzák majd inkább a játékukat?

Bocs, hogy kicsit hosszú voltam, meg talán kritikus is, de aki a homokba dugja a fejét amellett elmegy a világ. És jövőre a még gyengébb NBII-ben (?) inkább azt szeretném, ha a halitól tartanának idegenben (is).

#107270 prospero

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2143 Hozzászólás:

Elküldve: 08 May 2005 - 06:05 PM

Hello!

Szerintem mindketőtöknek igaza van!
A HALI TV a Nyugat.hu-ra költözött.

#107271 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3140 Hozzászólás:

Elküldve: 08 May 2005 - 05:53 PM

Idézet (köbüki @ 2005-5-08, 10:34)
Ha a felszabadult fogalma egyenlő az indiszponálttal, akkor úgy játszott a csapat.

Te biztos többször láttad őket mint én. Ami meccseket én láttam, azokon még rosszabbul játszottak. Ezért gondoltam, egyszer én is megdícsérhetem őket :-)) Ez egy szerkezet nélküli csapat, a csapatjáték színvonala a focisuliéra hasonlít. Ha valaki meg mer csináni egy cselt, vagy egy meccsen 90 perc alatt lejátszanak egy kényszerítőt, én már tudok örülni.
Ma még az se jött be, hogy a felállt védelmünk észnél van, hiszen 2 közeli fejesből kaptunk gólt. Amikor versenyt kellett volna futni, akkor pedig esélyünk se volt. A helyezkedést nem is kérem számon, hiszen az a játékrendből következne, azt pedig nem voltam képes megfejteni.
A Magyar Reformok Működnek. Orbán Viktor 2013. július 1-től 2015. január 31-ig 3 mFt nyugdíjamat lopott el. (Egyetemi oktató nyugdíját elveszik, ha dolgozni akar, a parlamenti képviselőét nem.) Ezért (is) undorodom a Fidesztől.

#107272 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3173 Hozzászólás:

Elküldve: 08 May 2005 - 10:34 AM

Idézet (belabo @ 2005-5-07, 22:51)
Ma felszabadultan játszott a csapat, nem kell szégyenkezni. Kikaptunk, egy jobban összerakott, szervezettebben játszó csapattól. Ma inkább a fiatalok játszottak jól, tetszett Nagy G., Borsi, Koman (bár azt nem fogom megérteni, miért dugdossuk a dunaújvárosiak, meg saját magunk elől) és Czege is nagyon aktiv volt. Védőink lassúak voltak, Seper még indolens is, hamarabb kellett volna lecserélni. A "játék"felfogásra jellemző, hogy a legtöbbször Kurucsaihoz passzolták a labdát, aki egyszer se hibázott ilyen kapus számára kellemetlen helyzetből. Legközelebb remélem az eredmény is jobb lesz, ma megint bejött, hogy aki döntetlent akar, az kikap.

Ha a felszabadult fogalma egyenlő az indiszponálttal, akkor úgy játszott a csapat. Az első félidőben még úgy-ahogy partnerei voltak az Újvárosnak, de a második félidőben átgázoltak rajtunk. Ha berúgják a helyzeteiket, aligha jön haza a hali hat gól alatt. Pl. a Kocsis, aki kicselezett kb öt embert (és a kapust is elfektette), üres kapura mellé gurított (3 m-ről...). Vagy ha nem akarnak 3-1 után cicázni a védőkkel, akkor egy nagy zakóba futott volna bele a csapat. A tizenegyes csak a statisztikán szépített.
Szerintem meg enerváltan futballoztak és fejben egyáltalán nem voltak a pályán. Számomra egyértelmű, hogy a csapatttal valami nincs rendben, mert ez a tavaszi szereplés mélyen a várakozások alatt van.

#107273 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3140 Hozzászólás:

Elküldve: 07 May 2005 - 10:51 PM

Ma felszabadultan játszott a csapat, nem kell szégyenkezni. Kikaptunk, egy jobban összerakott, szervezettebben játszó csapattól. Ma inkább a fiatalok játszottak jól, tetszett Nagy G., Borsi, Koman (bár azt nem fogom megérteni, miért dugdossuk a dunaújvárosiak, meg saját magunk elől) és Czege is nagyon aktiv volt. Védőink lassúak voltak, Seper még indolens is, hamarabb kellett volna lecserélni. A "játék"felfogásra jellemző, hogy a legtöbbször Kurucsaihoz passzolták a labdát, aki egyszer se hibázott ilyen kapus számára kellemetlen helyzetből. Legközelebb remélem az eredmény is jobb lesz, ma megint bejött, hogy aki döntetlent akar, az kikap.

#107274 Ice Man

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1017 Hozzászólás:

Elküldve: 07 May 2005 - 08:46 PM

a vége meg 4-2...
"CSAK A HALI ÁLÉÉÉÉ"

"Kisfiam! Így szólt hozzám az én apám! Jegyezd meg! A pálya és a b-közép zaját! Jegyezd meg! Melletted van sok-sok jó barát. Zöld a szív, egy csapat van, csak a Haladás!"

#107275 koko111

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1138 Hozzászólás:

Elküldve: 07 May 2005 - 07:00 PM

Félidőben 1-1 Újvárosban.Pedig vezettünk a Mihalecz Peti góljával!

#107276 Mike Tyson31

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 72 Hozzászólás:

Elküldve: 05 May 2005 - 02:20 PM

Jó lenne ha még egy évet itt játszana a Voli,nekünk is, és szerintem neki is.Egy év múlva lehet, hogy még többet érne a  Milannak.Kérdés persze, hogy ha tényleg elviszik az olaszok akkor mennyit fizetnek érte.Csak nagyon nagy pénzért szabad elengedni!Az igazi az lenne persze, ha még jópár évet nálunk játszana, de ha elmegy akkor már menjen a Milanba
H A L I

#107277 BaLee

HaladásFAN

• Members
  • PipaPipa
  • 2835 Hozzászólás:

Elküldve: 05 May 2005 - 12:22 PM

Ez a Koman téma érdekes. Többen mondták meccsen, hogy már tudja, hogy el fog menni ezért nem megy neki mostanában a játék.

Én sem tudom mi lenne a jobb. Mert valószínű, hogy 1-2 év múlva jóval többet kapnánk érte, de ha nem lesz befektető és addig tönkremegyünk?
Gondolom nem kis pénzekről van itt szó. Ha ezzel tényleg talpraállnánk akkor azt mondom menjen. Igazolunk helyette pár jó képességű fiatalt, vagy adunk az újaknak lehetőséget és jövőre megcélozzuk az Nb1-et.

Mégjobb lenne, ha jönne egy befektető, nem lennek likviditási gondok és jövőre megcéloznánk az NB1-et és akkor adnánk el, többet kapnánk érte az biztos. Csak kérdés, hogy akkor kelleni fog-e a Milánnak.

Sajnos úgy érzem, ha most bármilyen konkrét ajánlatot kap a klub el fogja engedni, mert nem vagyonk olyan helyzetben, hogy itt több 10 (100?) millióval játszogassunk...

Nézőket itt csak jó játékkal és nb1-el lehet visszacsábítani ez sajnos kiderült. Hiába a saját nevelések, a szombathelyi kötődések ez az embereket nem érdekli. NB1 kell, jó játék kell és akkor lesz talán újra megint 4-6 ezer ember meccsenként. Ha nagyon jól megy talán több is.

Hajrá HALI!!!

#107278 Ice Man

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1017 Hozzászólás:

Elküldve: 05 May 2005 - 09:54 AM

Idézet (buccke @ 2005-5-04, 23:26)
Remélem a Volit csak akkor engedik el ha jó sok pénnzt kapunk érte mondjuk szurkolok neki hogy sikerüljön

Persze h jó lenne ha menne a Milanhoz, csak még maradjon itt egy pár évet...
Aztán akkor mennyit kaphatna érte a klub...
"CSAK A HALI ÁLÉÉÉÉ"

"Kisfiam! Így szólt hozzám az én apám! Jegyezd meg! A pálya és a b-közép zaját! Jegyezd meg! Melletted van sok-sok jó barát. Zöld a szív, egy csapat van, csak a Haladás!"

#107279 buccke

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 568 Hozzászólás:

Elküldve: 04 May 2005 - 11:26 PM

Sziasztok!
Remélem a Volit csak akkor engedik el ha jó sok pénnzt kapunk érte mondjuk szurkolok neki hogy sikerüljön

#107280 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3173 Hozzászólás:

Elküldve: 03 May 2005 - 02:37 PM

"Normálisan" működő piacgazdaságban ez úgy van, hogy mivel a mélyépítést csak néhány cég képes végezni (azt ellenőrizni meg szinte lehetetlen) ezért hallgatólagosan megállapodnak, hogy ki, mikor mit nyerjen el a közbeszerzések során. Így aztán nem nagyon ígérgetnek egymás alá, szépen felosztják a piacot.
Mindehez társul, hogy a pénzek elosztása felett általában olyan szervezet rendelkezik, aki távolról sem profitérdekelt, úgyhogy gyakran jelentkeznek másodlagos preferenciák (pl. helyi közélet, sport támogatása).
Tulajdonképpen ezt ígérte be a starbag is és a switelsky is ha nyer a közbeszerzési pályázatokon (10-10 millát). Ha nyer.

Erre egyébként számtalan példa volt korábban (így gazdagodott meg a fidesz kormány alatt néhány bányatulajdonos, közszereplő stb...). A gazdasági versenyhivatal is büntette már a cégeket a fent említett kartellmegállapodások miatt (azt a pár tízmillát röhögve kifizették).

Így jól jár a támogatott, az építő és még sokan mások, csak általában azok nem, akik szeretnének plusz egy km-t megtenni normális úton. Különben meg a tíz millának a sokszorosát fogják úgyis ellopni.