Ugrás a tartalomhoz

Hírek

105485 replies to this topic

#41 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3111 Hozzászólás:

Elküldve: 14 August 2017 - 10:35 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Farubcek - Dátum: 14 August 2017 - 06:52 PM

Mindig összeszorul az ember szíve, amikor a miskolci stadionról már megint tölt fel a klub új videót, meg a polgármester lenyilatkozza, hogy "a cél az, hogy ne csak a játékosok, hanem a szurkolók is magukénak érezzék az új arénát", miközben mi a fű helyét sem láthatjuk a képeken, nemhogy valami hivatalos infó jönne székekről, határidőkről, gyepminőségről, bármiről. Mert hát hogy éreznénk mi hogy mindez a sajátunk, ha azt se tudjuk, milyen székeken fogunk ülni, meg hogy hogyan készül a létesítmény?

5 évig éltem Miskolcon, az egy nagy város, ahol sokféle ember él, bármilyen réteget nézel (cigány, munkanélküli, értelmiségi), mindegyikben összejön egy kritikus tömeg, amit nem lehet hülyíteni, mert különben a polgármesternek annyi. Szombathelyen azért nem láttuk soha a stadion terveit, mert ha láttuk volna, később könnyen számon kérhetnénk, amit kiloptak belőle. Ez ilyen egyszerű. Szombathelyen azonban ez legfeljebb egy elenyésző kisebbséget zavar, a többség nyálcsorgatva olvassa naponta a Vas Népében a nap hírét, hogy Hende Csaba találkozott Ágh Péterrel, és meglátogatták Puskás Tivadart, másnap Puskás találkozott Ágh Péterrel, és kikérték Hende Csaba véleményét hogyan tartsák börtönben Czeglédy Csabát, stb...
Amúgy a debreceni stadiont ugyanaz a cég "beruházta", amelyik a szombathelyit. Szinte pontosan ugyanannyiba került, de az kétszer akkora, és fele annyi idő alatt készült el. A lehetséges okok: 3 év alatt többszörösére nőtt az infláció, vagy netán megjött az elvtársnő étvágya.
A Magyar Reformok Működnek. Orbán Viktor 2013. július 1-től 2015. január 31-ig 3 mFt nyugdíjamat lopott el. (Egyetemi oktató nyugdíját elveszik, ha dolgozni akar, a parlamenti képviselőét nem.) Ezért (is) undorodom a Fidesztől.

#42 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3111 Hozzászólás:

Elküldve: 14 August 2017 - 10:15 PM

„Mondtuk neki, hogy most ne legyen az edzéseken. De természetesen nem száműzetésről van szó.”
Ezt egy edző mondta, aki a lassan világszínvonalon álló magyar bajnokság egyik sztárja. Jót röhögnék rajta, ha nem azt érezném ki ebből, hogy ezek mindenkit hülyének néznek.
Tessék mondani, igaz a városi legenda, hogy a 70. születésnapját ünneplő Halmosi Zoltánt az edző tiltása miatt nem köszönthették fel a szombati meccs előtt?
A Magyar Reformok Működnek. Orbán Viktor 2013. július 1-től 2015. január 31-ig 3 mFt nyugdíjamat lopott el. (Egyetemi oktató nyugdíját elveszik, ha dolgozni akar, a parlamenti képviselőét nem.) Ezért (is) undorodom a Fidesztől.

#43 halihó

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 831 Hozzászólás:

Elküldve: 14 August 2017 - 09:40 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: köbüki - Dátum: 14 August 2017 - 09:29 PM

Szerintem nem egyidőben készült a két kép. Én úgy láttam (kocsiból), mintha lenne már szék a régi álló oldalán, csak a zöld eléggé szürkés és ugyanúgy bele van keverve néha egy még szürkésebb széktípus, hogy nehezebb legyen majd a nézők számát megbecsülni. Gondolnak az 1500 nézős NBII-re.

Hát én ma körbejártam gyalog és úgy láttam a vip oldalon egy darab sincs a latinka felöli kanyarba se a derkó felöl meg csak a feketék és szürkék zöld szinte semmi de ez is csak kb a félpályáig onnan meg semmi. De lehet hogy vak vagyok.De hogy annyi szék mint a képen tuti nincs az inkább csak fotoshop.

#44 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3086 Hozzászólás:

Elküldve: 14 August 2017 - 09:29 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: halihó - Dátum: 14 August 2017 - 09:19 PM

Az az érdekes hogy azon a vasi drón felvételen a derkovits felöli rész tele van székekkel márpedig ott nincs szék a nagyrészén még csak elszórva vannak székek azok is többnyire feketék és szürkék.

Szerintem nem egyidőben készült a két kép. Én úgy láttam (kocsiból), mintha lenne már szék a régi álló oldalán, csak a zöld eléggé szürkés és ugyanúgy bele van keverve néha egy még szürkésebb széktípus, hogy nehezebb legyen majd a nézők számát megbecsülni. Gondolnak az 1500 nézős NBII-re.

#45 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3086 Hozzászólás:

Elküldve: 14 August 2017 - 09:24 PM

Sokan vannak, akik csak azért jönnek majd ki az első (esetleg a második) meccsre, hogy megnézzék a stadiont. Ezek között rengetegen lehetnek olyanok is, akik esetleg egy részletes fotósorozattal is megelégednének most és egyszer sem jönnének el megnézni. Én úgy gondolnám, hogy az első meccsnek meghatározónak kellene lennie, hogy legyen olyan élménye az első látogatónak, ami arra készteti, hogy máskor is kijöjjön.

Ezért én a megnyitót is a fradi meccsre tenném, mert ott teltház lesz és biztos jó hangulat is (főleg, ha nem kapunk ki majd simán). Ez jobb hírverés lenne, mintha valami külföldi csapat harmadik sorát idehoznánk egy semmittelen barátságos meccsre. Az előbbi ráadásul ingyen is lenne, nem súlyos százmilliókért. Max 2 misit rakjanak félre az MLSZ büntetésre. :)

Én személy szerint egyébként nem is lennék most több képre kíváncsi (főleg közelire nem), mert nekem az nagyobb élvezetet nyújt, ha akkor látom majd 100%-ban, amikor kész lesz és használatba akarom venni. Kicsit olyan, mint amikor a felvételről közvetített meccs előtt megmondják az eredményt.

Ettől függetlenül azt jó lenne tudni, hogy mégis mire lesz kész, de gondolom ezt még senki nem tudja. Egyébként a gyep miatt aggódnék legkevésbé, mert talán ez az a terület, ahol az építők is rengeteg tapasztalatot szereztek már. Az első pályákat elcseszték rendesen (Felcsúton még talajt is cseréltek tudtommal, de a groupamában is volt fű csere), de azóta más technológiákkal dolgoznak és a gyepet 3 hét alatt megcsinálják.

#46 halihó

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 831 Hozzászólás:

Elküldve: 14 August 2017 - 09:19 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: köbüki - Dátum: 14 August 2017 - 08:41 PM

Az az érdekes hogy azon a vasi drón felvételen a derkovits felöli rész tele van székekkel márpedig ott nincs szék a nagyrészén még csak elszórva vannak székek azok is többnyire feketék és szürkék.

#47 vond

HALADAS.NET alapító

• Members
  • PipaPipa
  • 1802 Hozzászólás:

Elküldve: 14 August 2017 - 08:56 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: köbüki - Dátum: 14 August 2017 - 08:19 PM

Az egyik légifotón mintha a déli rész egy része zöld lenne már. Azt gondolom, hogy most már nem engedik meg, hogy teljes képet adjanak. Ezt egyébként meg is értem, mert lassan a stadionnal szerintem kész lesznek.
Erre utalhatott a Vasidrón megjegyzése is, amit a képhez írt, hogy az "építtető engedélyével". Gondolom most is készülnek videók, csak a nyitásig nem tehetik már közzé.
A csarnokkal lehetnek inkább elmaradva, a stadion tuti kész lesz.

Nem zöld az, hanem sárgásbarna. Salak lehet, vagy valami alap. Arrafelé fektetik a piros csöveket. De ezt is itt találgatni kell, baszki. Mondhattok bármit, de az így rohadtul nem normális. Azon túl, hogy ezt a feladatot is idióták látják el, biztos, hogy valami susmus is van a háttérben. És egyébként ha már mondjuk 70-80%-ban kész vannak, akkor azt miért nem lehet megmutatni, meg kommunikálni? Vagy most már következetesek akarnak maradni, és annyi infót tolnak, amennyit régebben, azaz kb. semmit? Ismét csak gratulálni tudok.

Én még mindig tartom magam ahhoz, hogy tavasznál előbb itt nem lesz meccs.
Szurkolói oldalak: HALADAS.NET - bkozep.gportal.hu

#48 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3086 Hozzászólás:

Elküldve: 14 August 2017 - 08:41 PM

https://www.facebook...?type=3

#49 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3086 Hozzászólás:

Elküldve: 14 August 2017 - 08:19 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: vond - Dátum: 14 August 2017 - 02:20 PM

A játékteret feltűnően nem mutatják sehol. Nagy kegyesen feltettek pár képet a stadion belsejéről, de mindegyiken takarásban van a talaj. Gondolom, nem véletlen.

Az egyik légifotón mintha a déli rész egy része zöld lenne már. Azt gondolom, hogy most már nem engedik meg, hogy teljes képet adjanak. Ezt egyébként meg is értem, mert lassan a stadionnal szerintem kész lesznek.
Erre utalhatott a Vasidrón megjegyzése is, amit a képhez írt, hogy az "építtető engedélyével". Gondolom most is készülnek videók, csak a nyitásig nem tehetik már közzé.
A csarnokkal lehetnek inkább elmaradva, a stadion tuti kész lesz.

#50 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 224 Hozzászólás:

Elküldve: 14 August 2017 - 06:52 PM

Mindig összeszorul az ember szíve, amikor a miskolci stadionról már megint tölt fel a klub új videót, meg a polgármester lenyilatkozza, hogy "a cél az, hogy ne csak a játékosok, hanem a szurkolók is magukénak érezzék az új arénát", miközben mi a fű helyét sem láthatjuk a képeken, nemhogy valami hivatalos infó jönne székekről, határidőkről, gyepminőségről, bármiről. Mert hát hogy éreznénk mi hogy mindez a sajátunk, ha azt se tudjuk, milyen székeken fogunk ülni, meg hogy hogyan készül a létesítmény? Amikor korábban felmerült, hogy a csapat szereplése hozhatna +2000 szurkolót, erősen tiltakoztam, ugyanakkor a stadion kitűnő kommunikációja akár rövidtávon megtehette volna ezt. Ha a szurkolók valóban magukénak érezhetnék a stadiont Szombathelyen is, ha azok, akik az elmúlt években lemorzsolódtak, most az új otthont övező felfokozott érdeklődés és a fényévekkel kulturáltabb körülmények miatt visszajönnének, akkor az a +2000 ember pitty-putty kéznél lenne. Mindehhez nem kellett volna szinte költeni sem, egyszerű online kommunikációval, képekkel, videókkal, kedvcsinálókkal, folyamatos tájékoztatással, akár játékokkal elérhető és megszólítható lett volna ez a réteg. Nagyon sajnálom ezeket a kihagyott "gólhelyzeteket" a magyar foci egésze szempontjából, és egyúttal roppant bosszantó, hogy nem történnek meg ezek a másodéves közgazdászhallgató által bármikor másfél óra alatt megtervezhető marketing-lépések. Pláne az ilyen kis vidéki városokban egyszerűen nincs az a szezon közbeni marketing-stratégia, ami a stadion körüli hírverés minimális meglovagolásával egyenértékű eredményeket hozna.

A Fradi-stadionban egyébként anno április elején álltak így a gyeppel, ahogy nálunk most, és július elején avatták (három hónap). Ez alapján nekünk alaposan bele kell húzni, hogy itt két és fél hónap múlva bajnokit rendezzenek. Az már csak mellékes kérdés, hogy most megint fű alatt meghosszabbítják a határidőt, netán leakasztják a szeptember közepétől esedékes kötbért? És ha igen, annak az egy napnyi egy millió forintjából nem fizetnének meg egy rendes marketingest a hátralévő három hónapra? Mindenki nyerne vele!
"Kínt, s üdvöt a Haladásban találjon" /Goethe: Faust/

#51 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6420 Hozzászólás:

Elküldve: 14 August 2017 - 06:22 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: halihó - Dátum: 14 August 2017 - 06:04 PM

Én nem csőnek néztem de lehet én nem értek hozzá,mondom olyan mintha egy fóliával lenne leteritve az egész játéktér,mint egy hatalmas vörös szőnyeg.

Elfogyott a penz es amig nem adnak pluszba addig salakos lesz. :)
"Szükség volt odafent egy centerre és megkapták a legjobbat!"
Nyugodj békében CECE!

#52 halihó

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 831 Hozzászólás:

Elküldve: 14 August 2017 - 06:04 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: GreenWolf - Dátum: 14 August 2017 - 05:04 PM

Fűtés cső, hasonlóan mint a padlófűtésnél. Ennek a csőnek van ilyen piros színe.

Én nem csőnek néztem de lehet én nem értek hozzá,mondom olyan mintha egy fóliával lenne leteritve az egész játéktér,mint egy hatalmas vörös szőnyeg.

#53 GreenWolf

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1194 Hozzászólás:

Elküldve: 14 August 2017 - 05:04 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: halihó - Dátum: 14 August 2017 - 01:51 PM

Maga a játéktér valami vörös fóliával van leboritva amire talán már csak föld és a fű jön.

Fűtés cső, hasonlóan mint a padlófűtésnél. Ennek a csőnek van ilyen piros színe.
MINDENKI SZOMBATHELYI! HAJRÁ HALI!!

#54 vond

HALADAS.NET alapító

• Members
  • PipaPipa
  • 1802 Hozzászólás:

Elküldve: 14 August 2017 - 02:20 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: halihó - Dátum: 14 August 2017 - 01:51 PM

A stadionnál a parkositást nyomják ezerrel az utakat betonozzák és aszfaltozzák,a parkolók nagy része kész. Szerintem a reflektorok is fent vannak és a ponyva rész is késznek néz ki.Kamionból talán valami butorzatot pakoltak ki,nehéz megállapitani mert be volt csomagolva. A stadionba a székeket szerintem elég lassan rakják,ami kivülről látszik hogy elég sok az üres hely ahol még semmi szék nincs.Szerintem keveset haladtak egy hét alatt. Annak idején a szurkolók gyorsabbak voltak.Maga a játéktér valami vörös fóliával van leboritva amire talán már csak föld és a fű jön. De ezt csak találgatom. összességében erősen küzdenek a határidővel szerintem de papíron biztos győzni fognak a többit meg majd csinálják hiánypótlásban meg garanciában.

A játékteret feltűnően nem mutatják sehol. Nagy kegyesen feltettek pár képet a stadion belsejéről, de mindegyiken takarásban van a talaj. Gondolom, nem véletlen.
Szurkolói oldalak: HALADAS.NET - bkozep.gportal.hu

#55 halihó

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 831 Hozzászólás:

Elküldve: 14 August 2017 - 01:51 PM

A stadionnál a parkositást nyomják ezerrel az utakat betonozzák és aszfaltozzák,a parkolók nagy része kész. Szerintem a reflektorok is fent vannak és a ponyva rész is késznek néz ki.Kamionból talán valami butorzatot pakoltak ki,nehéz megállapitani mert be volt csomagolva. A stadionba a székeket szerintem elég lassan rakják,ami kivülről látszik hogy elég sok az üres hely ahol még semmi szék nincs.Szerintem keveset haladtak egy hét alatt. Annak idején a szurkolók gyorsabbak voltak.Maga a játéktér valami vörös fóliával van leboritva amire talán már csak föld és a fű jön. De ezt csak találgatom. összességében erősen küzdenek a határidővel szerintem de papíron biztos győzni fognak a többit meg majd csinálják hiánypótlásban meg garanciában.

#56 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6420 Hozzászólás:

Elküldve: 13 August 2017 - 11:10 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: atikiraly - Dátum: 13 August 2017 - 10:55 PM

Ez a 3 külföldi szerepeltetésére vonatkozik.

Mindkettore sztem. Azt irtak 33-bol ha 25-on betartjak a fiatal meg a legios szabalyt akkor meccsenkent 10 misi
"Szükség volt odafent egy centerre és megkapták a legjobbat!"
Nyugodj békében CECE!

#57 atikiraly

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1035 Hozzászólás:

Elküldve: 13 August 2017 - 10:55 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: köbüki - Dátum: 13 August 2017 - 08:17 PM

Mintha elegendő lenne 25 meccsen teljesíteni a fiatal szabályt, akkor már jár a pénz.

Ez a 3 külföldi szerepeltetésére vonatkozik.
Hajrá Hali!

#58 hz717

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 59 Hozzászólás:

Elküldve: 13 August 2017 - 10:27 PM

Sajnos nem láttam a meccset,de gratulálok a győzelemhez!

#59 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3086 Hozzászólás:

Elküldve: 13 August 2017 - 08:17 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 13 August 2017 - 04:23 PM

Költői kérdés ... ha a Cucu nem nyitja ki a száját, vajon akkor is feladtuk volna erre a meccsre a fiatal szabályt?

Nem tudom pontosan, de elég bonyolult lett a szabály. Mintha elegendő lenne 25 meccsen teljesíteni a fiatal szabályt, akkor már jár a pénz. Tehát van néhány lehetőség és elképzelhető, hogy ezt 6 pontos meccsnek húzták be és nem akartak akkorát kockáztatni.

#60 tommaso

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 105 Hozzászólás:

Elküldve: 13 August 2017 - 06:51 PM

Fontos győzelmet arattunk, ezért jár a csapatnak a gratuláció. A játék viszont nem volt számomra meggyőző. Szerencse, hogy a Balmazújváros is gyengén játszott, egy komolyabb csapat gyorsan elrendezett volna bennünket. Mészöllyel ellentétben én nem láttam az önbizalmat, nem mindegy, hogy elbikázom vagy játékkal kihozom, hogy felvállalom az egy az egy elleni játékot vagy inkább visszafelé passzolom. Amikor volt játék egyből helyzet és gól is lett belőle. Az akarás mindenképpen értékelendő és remélem a játék is fokozatosan javulni fog.