Ugrás a tartalomhoz

Öreg Hali Szurkolók Klubja :)

259 replies to this topic

#41 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 17 June 2009 - 02:11 PM

Tisztelt Garincsa Bátyám!

Hadd szóljak Hozzád!
(Megemlítve, hogy 66-ik születésed napján gratuláltam a Múlt-jelen-jövő topicban -ezt csak azért jelzem, hogy nem feledkezünk meg Rólad-)

Valóban sokak szívében élőnek tűnik még a harag "Tudjukki" (idővel majd ez is elmúlik) iránt, de ez nem jelenti azt, hogy Pápa futballcsapatát, annak szurkolóit ellenségnek tekintenénk.
(Másként gondolkodók mindenhol előfordulnak természetesen, de ez legyen az Ő keresztjük!)

Ellenfelek lesztek, akiket tisztelni fogunk (és remélem le is győzünk :( !)

Nekem tetszett Pápán lenni, semmi problémám nem volt. Most is szívesebben fogok oda menni, mint Pécsre. Az, hogy Gyirmót bajnokcsapatként nem juthatott fel, az nem a Pápa hibája.

Szóval ha a jó Isten is úgy akarja, akkor találkozni fogunk Szombathelyen és Pápán is!

HAJRÁ HALI!

Üzenet megtekintéseIdézés: garincsa - Dátum: 2009 Jun 17, 11:08

...
Városunkban is nagy az öröm, hogy a Lombard NBI-ES lett. Olvasom egy-két szurkolónknak a véleményét Bíró Péterről, akinek nemtudják / ami érthető/ megbocsátani szombathelyi működését ami nem egy sikertörténet. Én a magam részéről szívem mélyén Haladás szurkoló maradok ,és remélem a két csapat egymás elleni mérkőzése csak a fociról fog szólni. A mérkőzésen a csapatok melett remélem a szurkolók is sportszerüen szurkolnak ,mindnyájunk örömére.
Remélem akkor majd személyesen is találkozunk,és megismerhetjük egymást .
Tisztelettel Pápáról GARINCSA HAJRÁ HALADÁS AZ ÚJABB SIKEREK FELÉ :lol:

#42 garincsa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 17 June 2009 - 11:08 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: Fortschritt - Dátum: 2009 Mar 25, 17:06

Tiszteletem Garincsa,

nagyon örülök az írásainak, élménybeszámolóinak! Ezek számunkra fiatal(abb) Haladás-szurkolók számára igazi kincs: ezekről tudnunk kell, mert szeretnénk továbbítani majd a mi fiainknak, hogy tudják: nem csak a jelennek kell élni, meg kell becsülni a történelmünket is!

Nagyon jó egészséget kívánva köszöntöm:

Unger Richard

Nagyon tisztelt barátom! Úgy gondoltam hogy csapatunk bronzérmes helyezése kapcsán neked és több társadnak is szeretnék gratulálni. hogy bíztatásotokkal hozzásegítettétek a csapatot ehhez a csodálatos eredményhez. Nagyon büszke vagyok a csapatra, és arra, hogy nemzetközi porondon is megmutathatja magát. Nagyon bízok benne, hogy a csapat egybe marad ,és egy-két erősítéssel még maszivabb csapatot sikerül Csertőinek összehozni.
Városunkban is nagy az öröm, hogy a Lombard NBI-ES lett. Olvasom egy-két szurkolónknak a véleményét Bíró Péterről, akinek nemtudják / ami érthető/ megbocsátani szombathelyi működését ami nem egy sikertörténet. Én a magam részéről szívem mélyén Haladás szurkoló maradok ,és remélem a két csapat egymás elleni mérkőzése csak a fociról fog szólni. A mérkőzésen a csapatok melett remélem a szurkolók is sportszerüen szurkolnak ,mindnyájunk örömére.
Remélem akkor majd személyesen is találkozunk,és megismerhetjük egymást .
Tisztelettel Pápáról GARINCSA HAJRÁ HALADÁS AZ ÚJABB SIKEREK FELÉ :(

#43 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1279 Hozzászólás:

Elküldve: 10 April 2009 - 09:31 PM

Kint voltam az SVSE GySEV - Haladás II meccsen. 1-2(1-2)
Véleményem szerint jól játszott a csapat, nagyon ügyes gyerekek fociznak a csapatban.
A játékról: A Sopron kezdett jobban, de feljött a Haladás és eközben kaptunk egy váratlan gólt, szerintem lesből, de a játékosok közül senki sem tiltakozott, így lehet hogy csak én láttam annak, pedig egyvonalban ültem. A 32.percben második sárga lapja miatt kiállították a Sopron góllövőjét Varga Zoltánt, és szinte azonnal kiegyenlítettünk egy szép akciógóllal. Sőt hamarosan a kitörő Haladás játékost ketten ollóba fogták a 16-oson belül- 11-es, ezt Maikel értékesítette. A mezőnyben nagyon szépen, technikásan játszott a csapatunk, de kapura nem tudtunk veszélyesek lenni. A II félidőre ismét feljavult az SVSE 10 emberrel is lelkesen és jól játszott, technikai fölényünk azonban ekkor is megmutatkozott. Féltem, hogy a bíró közülünk is kiszór valakit, de ez nem következett be. Enyhe SVSE mezőnyfölény ellenére nekünk volt 5 (azaz öt lehet ,hogy több is mert nem striguláztam) 100 százalékos helyzetünk nagyon szép akciók után, de játékosaink naggyá tették a soproni kapust.
Szomorú volt látni, hogy itt is kongott az 5000-es lelátó az NBI-ben megszokott 2-3000 nézőnek jó ha az ötöde vagy tizede volt kint. Sajnos a meccs alatt egyetlen egy "Hajrá Haladást" nem hallottam. A soproni csapatnak talán 5-10 tagú "szurkolótábora" volt.
Hála a dicső magyar médiának és a labdarúgás körül forgolódó okosberciknek, alig tudtam meg, hogy mikor és hol lesz a meccs. Sopronban két pályán játszhatták ezt a mérkőzést, mert az SVSE-nek van saját pályája, de mint nagy nehezen kiderült a meccs a városi stadionban volt a Káposztás utcában.

#44 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1279 Hozzászólás:

Elküldve: 05 April 2009 - 10:00 PM

A két idegenbeli mérkőzésről begyüjtött 4 pont nem rossz. A Haladás ilyen eredményt nemigen tud produkálni. Gondoljatok bele, ha 2007 tavaszán legalább itthon ennyire megverjük a Siófokot akkor egy évvel korábban vagyunk NBI-esek a levont 11 pont ellenére is.
A Vasas a 3. helyen áll - ellenük az idegenbeli döntetlen mindenkor nagyon jó.
A Debrecent már végre meg kellene verni. Ami nagyon hiányzik: Paks elleni 3 pont, Kaposvár elleni 2 pont.

#45 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8010 Hozzászólás:

Elküldve: 28 March 2009 - 11:10 PM

Köszönöm szépen a képeket,nagyon nagy örömet okozott ezzel a családnak.

#46 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1279 Hozzászólás:

Elküldve: 28 March 2009 - 01:31 PM

Iszak Sanyi két góljára emlékszem:
- 1966 március 13.-án Egerben kb. 2-3 m-ről ülve fejelte a labdát a hálóba. Ez volt az akkori NBIB nyitómeccse és az Egri Dózsa ujonc csapat volt. Egyébként 3-1 re győztünk. Sajnos a tavasz a folytatásban nem sikerült, de aztán a nyáron jött Albert József edző és ő úgy összerakta a csapatot, hogy az évvégi osztályozót megnyerve bejutottunk az első osztályba. Az eger másodikként direkt bejutott. Az osztályozó meccseket Pesten játszották, kettőt Csepelen, egyet pedig az MTK pályán 10 000 néző előtt a Dorog ellen (1-1). Természetesen mind a három meccset láttam. A hazatérő csapatot háromezer szurkoló fogadta és ünnepelte az állomáson.

- A másik emlékezetes gólja a Sanyinak amikor tán '69-ben már az NBI-ben a Géczi Pistának a kezei közül fejelte ki a labdát és ezzel a góllal győztük le a Fradit. A nézőszám valahol 10 és 20 ezer között volt. Hozzá tartozik, hogy az Iszak Sanyi egy alacsony ember a Géczi Pista pedig egy magas kapus volt. Ilyet a mai nagy profi focisták sem tudnak, de ha valaki közülük megcsinálja akkor heteken keresztül mutogatják a világ TV állomásai.

#47 garincsa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2009 - 11:57 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: Fortschritt - Dátum: 2009 Mar 25, 16:06

Tiszteletem Garincsa,

nagyon örülök az írásainak, élménybeszámolóinak! Ezek számunkra fiatal(abb) Haladás-szurkolók számára igazi kincs: ezekről tudnunk kell, mert szeretnénk továbbítani majd a mi fiainknak, hogy tudják: nem csak a jelennek kell élni, meg kell becsülni a történelmünket is!

Unger Richard

TISZTELT FIATAL BARÁTOM! Nagyon köszönöm leveled sorait, nekem szintén nagyon jó érzés tudni, hogy nagyon sok fiatal,szurkolója van a Haladásnak akik imádják a csapatot , és érdekli a csapat történelme és múltja. Nekem is az a véleményem, hogy igazából csak az értékelheti a jelent aki a múltat is ismeri. Nekünk meg akik a múltat képviseljük, büszkének kell lennünk arra, hogy ilyen fiatalok vannak akiket érdekel a múlt. Kívánok neked és minden barátodnak nagyon jó egészséget ,jó szurkolást, és adja meg az élet a számotokra, hogy ebben a nehéz világban is megtaláljatok mindent ami széppé ,és boldoggá teszi életetek minden pillanatát.
TISZTELETTEL GARI

#48 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8010 Hozzászólás:

Elküldve: 26 March 2009 - 04:37 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: garincsa - Dátum: 2009 Mar 26, 14:09

Tisztelettel üdvözöllek én is. Ismertem én is egy Farkas Lászlót aki ugyan fiatalabb mint én , és a Haladásban játszott. Talán őneki vagy a fia. Van még fényképem, de egy kis türelmedet kérem mivel kezdő internettező vagyok és a vőmet kel majd megkérnem a képek küldésére.
Tisztelettel Gari

Nem,az én apám nem focizott sajnos a Haliban,bár a tehetsége alapján lehetett volna rá esélye de nem élt vele.
A képekkel kapcsolatban persze türelmes leszek,tudom hogy nem megy ez egyik napról a másikra.
Tisztelettel!

#49 garincsa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 26 March 2009 - 03:09 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 2009 Mar 25, 15:43

Tiszteletem Garincsa (ugye szólíthatom én is így)
Édesapám rendkívüli módon örült a képnek és a beszámolónak.
Neki az a csapat olyan volt mint nekem az Illés,Elekes,Görög,Marton ... sorolhatnám napkon keresztül.
Esetleg ha lenne még bármilyen képe az akkori időkből szívesen venné ha megosztaná mindenkivel,vagy elküldené a zidane5@t-online.hu címre.
Erőt Egészséget!
Tisztelettel: ifj. Farkas László

Tisztelettel üdvözöllek én is. Ismertem én is egy Farkas Lászlót aki ugyan fiatalabb mint én , és a Haladásban játszott. Talán őneki vagy a fia. Van még fényképem, de egy kis türelmedet kérem mivel kezdő internettező vagyok és a vőmet kel majd megkérnem a képek küldésére.
Tisztelettel Gari

#50 garincsa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 26 March 2009 - 02:57 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: 56Akela - Dátum: 2009 Mar 25, 18:04

Tsztelt András Bátyám! (ha szabad így szólítanom)

Minden szava, mondata gyógyír a lelkemnek! Nem csupán egy kiváló sportember, hanem EMBER kerekedik ki Önt olvasva!

Én körülbelül abban az időben jutottam ki először Haladás meccsre, amikor Ön már aktív szerepet vállalt a Haliban.

Iszak Sándor neve bizony fogalom volt a családban mindig -Varga Ferenc (Cserga) és sokak társaságában.

Gratulálok sikeres pályafutásához is, a magánélet titkai is tanulságosak lehetnek alkalmasint.

Unger Richard Úr (itt a fórumban Fortschritt néven nyilatkozik meg nagy ritkán), aki él hal a Haladás múltjáért, jelenéért és jövőjéért azt gondolom mind a 10 kéz és lábújját nyalogatja örömében (velem együtt) Önt olvasva, hiszen Ő az szerintem, aki a legtöbbet tud a Haladásról.

A Pápa - Haladás meccsen én is ott voltam, nekem bizony semmi bajom nem volt a Pápával, és nem is lesz! A Neo Perutz stadion is tetszett, kellemes élményekkel jöttem haza Pápáról (1:1)

Jó lenne személyesen hallani Önt! De addig is kérem írjon, és meséljen még!

Hasonló Békés Boldog Húsvéti Ünnepeket kívánva kérem Istent, hogy tartsa meg Önt minél tovább körünkben!

Hajrá Haladás!

Tisztelt Barátom!Köszönöm a megszólítást és válaszodat. Nyugodtan tegeződhetünk mivel nem az a lényeg hogy hogyan szólítjuk egymást ,henem a tisztelet amit adunk , az meg úgy érzem kölcsönösen megvan.Tudod nekem a Haladás a mai napig a szívem csücske és nagyon szorítok nekik ,hogy győztesek legyenek. Igaz hogy bajnoki mérkőzésen nem sokat játszottam az első csapatba de ott voltam a keretbe, és ha lehetőséget kaptam a legjobb tudásomat próbáltam nyújtani. Az akkori tartalékbajnokság is nagyon szinvonalas volt mivel minden játékos aki kimaradt az első csapatból a tartalék csapatban lépett pályára. CSak neveket említek neked akik ellen a Haladá tarcsival játszottunk. FTC> vARGA Z. Fenyvesi II. Fridmanszki. Géczi. Havasi
MTK- kOVALIK ,Vasas, SZimcsák
UJPEST ,Zámbó. TÓTH M. és sorolhatnám a csapatokat
Emlékezetes a Honvéd elleni mérkőzésünk akiket Tichivel és Faragóval felállva itt SZOMBATHELYEN 2.-1-RE VERTÜNK.
A MÉRKŐZÉS NAPJÁN REGGEL A SABÁRIA SZÁLLÓBA REGGELIZTÜNK TÓTH ZOLIVAL ÉS ITT REGGELIZETT A HONVÉD CSAPATA IS. ZOLI ÉSZREVETTE HOGY A TICHY LAJOS NINCS A CSAPATTAL .Késve de egyszercsak belépett az ajtón. Nem ment oda a csapathoz . Mivel Zolit ismerte odajött hozzánk és Zoli nekem is bemutatta. Elmesélte hogy délután a tarcsiba játszik mivel a pénteki edzésen összebalhézott LÓRÁNT-al a csapat akkori edzőjével. A délutáni mérkőzésen testközelből láthattam játékát ,és félelmetes szabadrugásait.
Szinte minden mérkőzés él az emlékezetembe. Elöttem látom Szarka Z. parádés védéseit ( ő válogatott szintű kapus volt) Molnár Dezső szélvészgyors elfutásait és pontos beadásait, Tóth Zoltán bomba gójait. Iszak Sanyi parádés alakításait. a híres nagyszerű közönség szeretetét ünneplését ahogy örömüket fejezték ki acsapatnak. Feledhetetlen számora az első csapattal való Osztrák túra mivel akkor voltam elösször külföldön és NY-on.
TISZTELETEM MINDEN HALADÁS SZURKOLÓNAK ,ÉS AKKOR IS SZURKOLJANAK AMIKOR NEM SIKERÜL NYERNI ,MIVEL MINDEN ROSSZ UTÁN JÖN A SIKER.
KÖSZÖNÖM JÓKÍVÁNSÁGAIDAT ÉS NEKED IS AZT KÍVÁNOM
BARÁTI ÜDVÖZLETTEL GARI

#51 garincsa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 26 March 2009 - 01:49 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: 56Akela - Dátum: 2009 Mar 25, 18:04

Minden szava, mondata gyógyír a lelkemnek! Nem csupán egy kiváló sportember, hanem EMBER kerekedik ki Önt olvasva!

Én körülbelül abban az időben jutottam ki először Haladás meccsre, amikor Ön már aktív szerepet vállalt a Haliban.

Iszak Sándor neve bizony fogalom volt a családban mindig -Varga Ferenc (Cserga) és sokak társaságában.

Gratulálok sikeres pályafutásához is, a magánélet titkai is tanulságosak lehetnek alkalmasint.

Unger Richard Úr (itt a fórumban Fortschritt néven nyilatkozik meg nagy ritkán), aki él hal a Haladás múltjáért, jelenéért és jövőjéért azt gondolom mind a 10 kéz és lábújját nyalogatja örömében (velem együtt) Önt olvasva, hiszen Ő az szerintem, aki a legtöbbet tud a Haladásról.

A Pápa - Haladás meccsen én is ott voltam, nekem bizony semmi bajom nem volt a Pápával, és nem is lesz! A Neo Perutz stadion is tetszett, kellemes élményekkel jöttem haza Pápáról (1:1)

Hasonló Békés Boldog Húsvéti Ünnepeket kívánva kérem Istent, hogy tartsa meg Önt minél tovább körünkben!

Hajrá Haladás!

Tisztelt Barátom! Köszönöm a megszólítást, és válaszodat. Nyugodtan tegeződhetünk mertnekem az a véleményem ,hogy nem a az számít hogy hogyan szólítjuk meg egymást , hanem a tisztelet amit egymásnak adunk és egy úgy érzem ezkölcsönösen megvan. Amit én leírok HALADÁSNÁL eltltött emlékeimről azt szívemből is úgy érzem.Sajnos nem lettem állandó első csapat játékos, de ami számomra megalapozta a kötődésemet hogy ott voltam és ez nekem nagyon fontos , Ott lehettem az akkori sztárjátékosok között és viseltem ennek az egyesületnek a mezét., és ha lehetőséget kaptam megpróbáltam legjobb tudásom adni. A tartalék csapatban is nagyon jó közösség volt és jó játékosok voltak Játszhattam olyan játékosok ellen mint a
Fradiban a Varga Z,fenyvesiII,Géczi,Fridmanszki
HONVÉDBAN Tichy,Faragó
Újpestben Zámbó, Tóth m. és még sorolhatnám
Szinte minden mérkőzés él az emlékeimbe. Magam elött látom Szarka Zoli bravuros védéseit, aki nagyon megérdemelte volna a válogatottságot, Molnár D. szélvészgyors elfutásait, és mintaszerü beadásait,Tóth Z bomba góljait,Molnár Sanyi szikla kemény védőjátékát.Elöttem van mikor a csapat megnyerte az NBII-ben a bajnokságot az utolsó hazai mérkőzésen micsoda ünneplés volt a közönséggel akik akkor is imádták a csapatot. Emlékszem az első Osztrák túrámra az első csapattal, ami feledhetetlen emlékem.Ezek mind olyan értékek számomra melyek megszínesítik nyugdíjas éveimet

#52 garincsa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 26 March 2009 - 01:05 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: salfai - Dátum: 2009 Mar 25, 21:22

Csak egy kérdésem lenne: A Horváth Laci (Melles) volt a Horváth I és Te Garincsa Uram a Horváth II? Mert a Melles is a Várpalotába ment focizni kb. ugyanebben az időben.

Meg kell emlékeznem Ocskay Gáborról. Óriási megrendüléssel hallottam ma reggel a szomorú hírt.

Ocskay név egy történelmi magyar név. Ocskay Lászlóról a felvidéki brigadérosról szól Jókai Mór: Szeretve mind a vérpadig című, számomra az egyik legjobb - ha nem a legjobb regénye. Tudomásom szerint a legjobb magyar jégkorongozó Ocskay Gábor nem egyenes leszármazottja a brigadérosnak, hanem az ő testvérének vagy unokatestvérének. Valaki talán jobban tudja nálam.

Üdvözöllek! ARRA SZERETNÉLEK KÉRNI, HOGY A TOVÁBBIAKBAN TEGEZŐDJÜNK. Egyébként 1943-ban születtem.Engem is mélyen megrendített Ocskay László halála, akinek halála nagyon elszomorít,ugyan akkor el is gondolkodtat.Talán ismét hibáztak az Ő egészségéért felelős orvosok.Vagy az eredményesség érdekében szemet hunytak a már észlelt betegség fölött. Őigazi sportembervolt,mivel tudta a baját,mégis akarta csapatát ,és a válogatottat segíteni tudásával a sikerhez.Én úgy érzem Ő nemszámított a tragédiára, és ezzel feláldozta magát szeretett sportja, klubja és hazája sikeréért. Sajnos túl nagy árat fizetett érte, de egy üzenet is azoknak az embereknek akik megelőzhették volna a tragédiát. AZT HISZEM KI KELL MONDANOM, HOGY NINCS AZ A SPORT SIKER ,AMI FONTOSABB LENNE A SPORTOLÓ ÉLETÉNÉL ,ezzel azt szeretném mondani, hogy abban az esetben ha az orvosi vizsgálat olyan rendellenességet állapít meg a sportolónál akkor ki kell mondani, hogy eddig és nem tovább. A SPORTVEZETŐK MEG BIZTOSÍTSANAK A SPORTOLÓ SZÁMÁRA OLYAN LEHETŐSÉGET, HOGY A CSAPATNÁL MARADJON VALAMILYEN TISZTSÉGBEN, MEGKÖNNYÍTVE EZZEL A SPOTOLÁS BEFEJEZÉSÉT.
Amit kérdezel tőlem arra aválaszom. Igen amásik HORVÁTH a Melles volt. Még szintén velünk jött a Haladásból a Frank Laci, majd 2-évre rá a Szekér István AKI 1 évet Ajkán focizott. Az emlékeimből még egy történet, ami bizonyítja milyen nagyszerű emberek voltak a csapat akkori sztárjai. Tóth Zoltán aki elötte volt válogatott a Belgák ellen mint irtam nagyon jó barátom volt. Egyik este vele mentem vacsorázni .Zoli mindíg elegánsan öltözött. Volt neki egy nagyon szép világoskék ingpulóverje ami nekem is nagyon tetszett. Ezt vettefel magára, de észrevette, hogy nagyon figyelem. Megkérdezte tőlem hogy tetszik nekem az ing, mire én igennel válaszoltam. Erre Ő kibújt az ingből a kezembe adta és azt mondta, hogy akkor a tiéd. Azt hiszem nem kell elmondanom milyen boldog voltam, és azonnal magamra vettem. A Molnár Dezsőtől kaptam egyébként a Garincsa nevet. vele szintén nagyon jó barátságban voltam. Ő is mindíg bátorított és tanácsokat adott,ami a fejlődésemet szolgálta. Nagyon szeretett a Czigony István aki akkor már jóval 30-év fölött járt. Ugyan ezt elmodhatom a GYŐRI-KISS ISTVÁNRÓL aki 27-éves volt és Pécsről került a Haladáshoz szintén akkor amikor én. Akkoriban volt szinte gyerek a Kolesánszki fia, Halmosi zoli akikből kiváló labdarugók lettek. Nagy öröm volt számomra hogy akár hol találkoztam velük megismertek és elbeszélgettek velem. MIkor PÁPÁN abbahagytam a labdarugást a Haladást hozták el a búcsúmérkőzésemre, nagy- nagy örömömre. A mai napig őrzöm azt a zászlót ,amit kaptam az akkori Haladás vezetőtől.

MERT CSAPAT AZ SOK VAN DE HALADÁS CSAK EGY VAN AZ A SZOMBATHELYI.
HAJRÁ HALADÁS. Nagyon bizok a VASAS elleni sikerben. Egységesek ,és nagyon jók leszünk. KENŐ(KENESEI) REMÉLEM NAGYO N JÓBAN LESZ ALABDÁVAL, ÉS BETALÁL A HÁLÓBA
ÜDVÖZLETTEL, GARI.

#53 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1279 Hozzászólás:

Elküldve: 25 March 2009 - 10:22 PM

Csak egy kérdésem lenne: A Horváth Laci (Melles) volt a Horváth I és Te Garincsa Uram a Horváth II? Mert a Melles is a Várpalotába ment focizni kb. ugyanebben az időben.

Meg kell emlékeznem Ocskay Gáborról. Óriási megrendüléssel hallottam ma reggel a szomorú hírt.

Ocskay név egy történelmi magyar név. Ocskay Lászlóról a felvidéki brigadérosról szól Jókai Mór: Szeretve mind a vérpadig című, számomra az egyik legjobb - ha nem a legjobb regénye. Tudomásom szerint a legjobb magyar jégkorongozó Ocskay Gábor nem egyenes leszármazottja a brigadérosnak, hanem az ő testvérének vagy unokatestvérének. Valaki talán jobban tudja nálam.

#54 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 25 March 2009 - 07:04 PM

Hajrá Haladás!

Üzenet megtekintéseIdézés: garincsa - Dátum: 2009 Mar 25, 13:25

A fotó amit küldtem az 1961-1962 NBII- NYUGATI CSOPOTJÁNAK BAJNOKCSAPATA. A TAVASZI BAJNOKSÁG NAGY FELFEDEZETTJE VOLT ISZAK SÁNDOR AKI AKKOR KERÜLT BE VÉGLEG ACSAPATBA. Nagyon nagy játékos volt. Az első mérkőzésén 3 gólt rúgott.ami sejtette hogy kiváló labdarúgó lett, egy Szombathelyi fiatal, akit szintén a barátomnak valhatok. A csapat az NBI-RE megpróbált erősíteni. Több játékos került a csapathoz ,de nem jelentettek különös erősítést ,így a csapat AZ ŐSZI FORDOLÓBAN MINDÖSSZE 3- PONTOT SZERZETT Tölgyesi József edző irányításával. A téli felkészülést már Jávor Pál edző irányításával kezdte a csapat, aki egy kitünő szakember volt. A tavaszi bajnokságban szinte ugyan azzal a játékos kerettel ha jól emlékszem 11- pontot szerzett a csapat, de kevés volt a bentmaradáshoz. A tavaszi szezon Salgótarján elleni mérkőzésén ,én is bemutatkoztam az NBI-be. Nyertünk kettő nulra, ami számomra örök emlék marad.Boldog voltam mert a mérkőzésen végig biztatott a közönség akik nagyon szerettek, és nagyon sokat segítettek.1963- NYARÁN TÖBB JÁTÉKOST KÖZTÜK ENGEMET IS SZABADLISTÁRA TETT AZ EGYESÜLET. Nagyon fájó szivvel, 2- játékostársammal együtt, Várpalotára igazoltunk, ahol nagyon jó csapatot sikerült összehozni, ahol szinte NB I-ES körülményeket teremtettek a csapat számára. 3 -ÉV ALATT az NB III-BÓL AZ NBIB-be került fel a csapat. Várpalotán megnősültem de nem sikerült a házasságom, és elváltam. 1969-ben hazajöttem Pápára ,és még 4 évet fociztam az NBII-be. Később elvégeztem az edzőit, és 22 évig edzősködtem. Ebből 20-évet a Pápai Vasasnál, 2-évet nevelő egyesületemnél a PSE-nél,. Mindössze 4-ÉVET FOGLALKOZTAM FELNŐTT CSAPATTAL AKIKKEL kétszer sikerült bajnokságot nyerni a megyei bajnokságban, egyszer pedig bronz érmet szereztünk. Több tehetséges fiatalt sikerült nevelnem , akikből elsőcsapatbeli játékosok lettek. Legismertebb köztük Mészáros Norbert ,aki jelenleg a Debrecen belső védőjátékosa.Mikor a Hali Pápán játszott a mérkőzés elött beszéltem a Vörössel és egy szurkolóval és mondtam nekik, hogy a Halinak szurkolok , és sok sikert nekik a mérkőzésen ,és majd az NBI-be. Szombathely az aváros ahol imádják az emberek a focit, és játékosokat, és megérdemlik az élvonalat, és azt is hogy jó csapatuk legyen. Biztos vagyok benne hogy, a focikirály Illés Béla és társai hosszú időre megteremtik azokat afeltételeket, ami a jó szereplés feltétele, és megkövetelik azt a teljesítményt minden játékostól amivel igényes szurkolóiknak sok örömet tudnak szerezni. Köszönöm neked a barátságot, és megkérlek ha közös ismerőssel találkozol add át neki üdvözletemet,Minden Haladás szurkolónak kívánok nagyon KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKEK JÓ LOCSOLÁST ,ÉS JÓ SZURKOLÁST. garincsa

#55 Fortschritt

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2358 Hozzászólás:

Elküldve: 25 March 2009 - 05:06 PM

Tiszteletem Garincsa,

Unger Richard
Bill Shankly után szabadon: azt mondják, számomra a Haladás élet-halál kérdése. Ez közel sincs így. A Haladás sokkal, de sokkal fontosabb!

#56 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8010 Hozzászólás:

Elküldve: 25 March 2009 - 04:43 PM

Tiszteletem Garincsa (ugye szólíthatom én is így)
Édesapám rendkívüli módon örült a képnek és a beszámolónak.
Neki az a csapat olyan volt mint nekem az Illés,Elekes,Görög,Marton ... sorolhatnám napkon keresztül.
Esetleg ha lenne még bármilyen képe az akkori időkből szívesen venné ha megosztaná mindenkivel,vagy elküldené a zidane5@t-online.hu címre.
Erőt Egészséget!
Tisztelettel: ifj. Farkas László

#57 garincsa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 25 March 2009 - 02:25 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: 56Akela - Dátum: 2009 Mar 20, 11:53

Isten hozta közöttünk Horváth András Úr!

Legyen minél aktívabb tagja közösségünknek, és meséljen, meséljen meséljen!

:(

A fotó amit küldtem az 1961-1962 NBII- NYUGATI CSOPOTJÁNAK BAJNOKCSAPATA. A TAVASZI BAJNOKSÁG NAGY FELFEDEZETTJE VOLT ISZAK SÁNDOR AKI AKKOR KERÜLT BE VÉGLEG ACSAPATBA. Nagyon nagy játékos volt. Az első mérkőzésén 3 gólt rúgott.ami sejtette hogy kiváló labdarúgó lett, egy Szombathelyi fiatal, akit szintén a barátomnak valhatok. A csapat az NBI-RE megpróbált erősíteni. Több játékos került a csapathoz ,de nem jelentettek különös erősítést ,így a csapat AZ ŐSZI FORDOLÓBAN MINDÖSSZE 3- PONTOT SZERZETT Tölgyesi József edző irányításával. A téli felkészülést már Jávor Pál edző irányításával kezdte a csapat, aki egy kitünő szakember volt. A tavaszi bajnokságban szinte ugyan azzal a játékos kerettel ha jól emlékszem 11- pontot szerzett a csapat, de kevés volt a bentmaradáshoz. A tavaszi szezon Salgótarján elleni mérkőzésén ,én is bemutatkoztam az NBI-be. Nyertünk kettő nulra, ami számomra örök emlék marad.Boldog voltam mert a mérkőzésen végig biztatott a közönség akik nagyon szerettek, és nagyon sokat segítettek.1963- NYARÁN TÖBB JÁTÉKOST KÖZTÜK ENGEMET IS SZABADLISTÁRA TETT AZ EGYESÜLET. Nagyon fájó szivvel, 2- játékostársammal együtt, Várpalotára igazoltunk, ahol nagyon jó csapatot sikerült összehozni, ahol szinte NB I-ES körülményeket teremtettek a csapat számára. 3 -ÉV ALATT az NB III-BÓL AZ NBIB-be került fel a csapat. Várpalotán megnősültem de nem sikerült a házasságom, és elváltam. 1969-ben hazajöttem Pápára ,és még 4 évet fociztam az NBII-be. Később elvégeztem az edzőit, és 22 évig edzősködtem. Ebből 20-évet a Pápai Vasasnál, 2-évet nevelő egyesületemnél a PSE-nél,. Mindössze 4-ÉVET FOGLALKOZTAM FELNŐTT CSAPATTAL AKIKKEL kétszer sikerült bajnokságot nyerni a megyei bajnokságban, egyszer pedig bronz érmet szereztünk. Több tehetséges fiatalt sikerült nevelnem , akikből elsőcsapatbeli játékosok lettek. Legismertebb köztük Mészáros Norbert ,aki jelenleg a Debrecen belső védőjátékosa.Mikor a Hali Pápán játszott a mérkőzés elött beszéltem a Vörössel és egy szurkolóval és mondtam nekik, hogy a Halinak szurkolok , és sok sikert nekik a mérkőzésen ,és majd az NBI-be. Szombathely az aváros ahol imádják az emberek a focit, és játékosokat, és megérdemlik az élvonalat, és azt is hogy jó csapatuk legyen. Biztos vagyok benne hogy, a focikirály Illés Béla és társai hosszú időre megteremtik azokat afeltételeket, ami a jó szereplés feltétele, és megkövetelik azt a teljesítményt minden játékostól amivel igényes szurkolóiknak sok örömet tudnak szerezni. Köszönöm neked a barátságot, és megkérlek ha közös ismerőssel találkozol add át neki üdvözletemet,Minden Haladás szurkolónak kívánok nagyon KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKEK JÓ LOCSOLÁST ,ÉS JÓ SZURKOLÁST. garincsa

#58 garincsa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 21 March 2009 - 05:03 PM

Üdvözöllek! Örülök neki, hogy megnézted a fényképet és újabb hírrel szolgáltál.Amennyiben nem untatlak elmondom neked miként kerültem a Hali csapatához. 1961-tavaszán Pápán játszottunk a Haladással egy edzőmérkőzést. A második félidőben játszottam mint jobbszélsőt a Mester Karcsi ellen. A mérkőzés után arestibe vacsorázott a csapat, nekem szóltak a mérkőzés után , hogy menjek ki ,mert beszélni szeretnének velem. Boldogan mentem mivel éreztem, hogy amit mondanak, az életem nagy álma.Mikor beszélgettünk ,és közölték velem ,hogyha befejezem az iskolát nyáron szivesen látnának a Haladásnál. Természetesen igent mondtam, és boldogan mondtam otthon édesanyámnak a hírt.Mikor júniusban levizsgáztam felvettem a kapcsolatot a Haladás vezetőivel akik júniusban eljöttek értem és egyesületemmel elkezdték a tárgyalást kiadatásom ügyében.Sajnos atárgyalások nem vezettek eredményre mivel egyesületem közölte, hogy nem adnak ki. Ez azt jelentette, ha mégis elmegyek 1-évet várnomkell hogy letudjon a Haladás igazolni.Mivel a Hali vezetői közölték velem, hogy igy is kellek nekik örömmel mondtam igent , és 1961 júniusában már Szombathelyen voltam. Madarat lehetettvolna velem fogatni. Óriási élményt jelentett, azokkal a játékosokkal találkozni akiket addig csak az újságból ismertem. Abban az időben nagyon sok fiatal tehetséges játákos került a csapathoz Többek között akkor került a Sz.-Dózsából Szarka Zoltán a Sz.-Vasasból Szekér István.Anyári alapozás Püspökmolnáriba volt .Annak ellenére hogy nem voltam leigazolva mindenhova vittek magukkal és edzőmérkőzéseken egy félidőt játszottam. Minden játékossal nagyon jóban voltam , és ők nagyon rendesek voltak velem. Tóth Zolival n olyan volt a kapcsolatom ,mitha a bátyám lett volna. 2-évig együtt laktamvele és több játékossal aMÁV.-igazgatóság épületében focisták számára kialakított szálláson.Szinte testvéri barátság alakult ki a szombathelyi fiatalok és az új játékosok között./Török Péter, Markó Árpi,Szőke Karcsi és a többiek Török Péterrel még együtt is dolgoztam egy irodába. 9- hónapután sikerült az igazolásomat elintézni .Ez volt csütörtökön, és képzeld el már vasárnap én játszottam az első csapatban jobbszélsőt a Pénzügyőrök ellen. Tele volt a stadion ,és nyertünk 3>1-re. Ha nem untatlak majd folytatom atörténetet ÜDVÖZLETTEL ANDRÁS

#59 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 21 March 2009 - 04:26 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: salfai - Dátum: 2009 Mar 21, 11:57

Érdeklődéssel néztem a képet. Szegény Varga B.Imre (VargaIII) sem él már - utolsó éveiben szomorú sorsa volt.Van egy fia. Néhány éve találkoztam vele, egy kis munkát végeztem nekik, amint megtudtam, hogy kiről van szó mindjárt nagy kedvezményt adtam a fizetésnél. Sajnos ők sem élnek valami jó körülmények között, egy kis garzonlakásban lakott az Édesanyjával, de azt hiszem a fiú Ausztriában dolgozik és ez ad reményt a helyzetük javulására.

Tényleg klassz, történelmi értékű fotó!

Remélem méltó helyre kerül! Bár létezne már az az emlékhely-kegyhely, melyek társaságában elpoharazgathanánk, elbeszélgethetnék a történelemmel... :)

Tisztletet az ősöknek-hősöknek!

#60 garincsa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 21 March 2009 - 03:54 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: salfai - Dátum: 2009 Mar 21, 11:57

Érdeklődéssel néztem a képet. Szegény Varga B.Imre (VargaIII) sem él már - utolsó éveiben szomorú sorsa volt.Van egy fia. Néhány éve találkoztam vele, egy kis munkát végeztem nekik, amint megtudtam, hogy kiről van szó mindjárt nagy kedvezményt adtam a fizetésnél. Sajnos ők sem élnek valami jó körülmények között, egy kis garzonlakásban lakott az Édesanyjával, de azt hiszem a fiú Ausztriában dolgozik és ez ad reményt a helyzetük javulására.