Ugrás a tartalomhoz

Öreg Hali Szurkolók Klubja :)

259 replies to this topic

#21 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1280 Hozzászólás:

Elküldve: 25 March 2010 - 09:42 PM

Olvastam a Hali - Vidi mérkőzések történetét. Két emlékezetes meccs jutott eszembe:
1966 május elsején nagyon szép idő volt. Délelőtt a kollégiumunkban május elsejei játékokon vettünk részt, ott határoztuk el a barátommal, hogy elmegyünk Budapestről Fehérvárra megnézni a Haladást. De mivel? Pénzünk nem volt vonatjegyre, menjünk hát autóstoppal! Délután kiálltunk az Osztyapenko szoborhoz - akkor még nem volt autópálya. Rengeteg autó ment Fehérvár (Balaton) felé, de senki nem állt meg két csóró integetőnek. Végül megállt két motoros akik felvittek bennünket a Panoráma vendéglőhöz, mondván, hogy ott könnyebben kapunk kocsit. Hamarosan meg is állt egy osztrák rendszámú VW bogár amiben két fiatal osztrák fiú utazott és a Balatonra mentek Pestről. Az egyikük katonatiszti főiskolára járt Bécsújhelyben. El is vittek bennünket Fehérvárra. Ott meg kellett keresni a pályát - nem volt könnyű, de végül is kiértünk a második félidőre. Ha jól emlékszem a sz*rka Zoli védett - ő is nagyon rossz formában volt abban az időben, már mindenki egy másik kapust követelt helyette. Gyászosan zárult az egész tavaszi szezon, de ősszel jött Albert József és az év végén az a csodálatos osztályozó aminek mind a három meccsét láttam A Hungária kőrúton a Dorog elleni meccsre 10 000 ember jött ki, nagyobb részt Haladás szurkolók. Fehérvárról a visszajövet hasonlóan kalandos módon sikerült. A hajdani fehérvári szovjet laktanya mellet vitt el a 7-es út, ott stoppoltunk - szintén rengeteg autó ment Budapest felé, de egy sem állt meg. Végül egy rendőr autó landolt mellettünk, rövid vita után (nem engedélyezték az autóstoppolást) kivittek bennünket a vasútállomásra ahol kénytelenek voltunk jegy nélkül felszállni egy gyorsvonatra (ez nem állt meg Budapestig) ahol egy művészet volt kibekkelni a kalauz jegyellenőrzését, pedig többször is elment mellettünk.

A másik annak a bizonyos 1-7-es meccsnek a visszavágója volt 1970-ben Szombathelyen. A kis vörös Borsányi egész meccsen cukkolta a Haladás drukkereket azzal, hogy a kezével az egyes és a hetes számot mutogatta felénk. Mindenesetre megnyertük a meccset 3-1 -re. Erre a napra azért emlékszem szomorúan, mert ezen a napon láttam utoljára élve az Édesapámat, másnap a kórház belgyógyászatán meghalt a súlyos betegségében.

Az említett barátom a szegedi egyetemen lett matematika tanár, ma nyugdíjas és könyvet ír.

#22 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8016 Hozzászólás:

Elküldve: 27 February 2010 - 03:44 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: halipoker - Dátum: 2010 Feb 27, 12:48

/ Molnar Lajos Voros Lajos/
Orosz Kenesei Sipeki /

Molnár Lajos?
Vörös Lajos?
Orosz?
Sipeki?

Na jól van,aludj még egy picit szerintem.

#23 halipoker

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 27 February 2010 - 01:48 PM

Udvozlok minden igaz hali szurkolot.Valoszinuleg egyutt orultunk ennek a csodalotos bronzeremnek. Ezt a sikert egy fantasztikus csapat erte el koszonet a vedelemnek / Guzmics Kuttor Toth /es egy jo kozeppalya sornak / Molnar Lajos Voros Lajos/egy harcos igaz sokak altal ocsarolt csatarsornak Orosz Kenesei Sipeki / Igaz ebbol a csapatbol elment Sipeki Voros,Kenesei sulyosan serult, de meg maradtak hosok Rozsa, Kuttor, /aki tavaly az ev vedoje lett tobb szavazason ez evben a Blikknel a masodik legjobb vedo / Oros akit szidtak, de fontos golokat rugott.Osszel bukdácsolt a csapat hiszen az elobb irtak miatt nagyon gyenge volt a kozeppalya es a csatarsor. Orulok az uj erositeseknek, de erthetetlen szamomra gondolom sok hozzaerto szamara is hogy miert nem fer be a tavaszi csapatba Kuttor , Oros, Lattenstein. Ne legyen igazam de az elokeszuleti meccsek gyenge vedekezése es erotlen tamadojateka nem sok joval kecsegtet. Felek hogy a nagy hanguak által kieroszakolt fiatalitas vissza fog utni. Ez a csapat tobb szurkoloi szeretetet erdemelne. Aki nem ert velem egyet fejtse ki. Hajra hali. Halipoker.

#24 Mr Teacher

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3842 Hozzászólás:

Elküldve: 19 December 2009 - 09:26 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: 56Akela - Dátum: 2009 Dec 19, 17:02

Én is Néked Garincsa Uram!

Ami késik, az sajnos múlik. Nem vagyok jól sajnos, de FÖL A FEJJEL (amíg van)!

Na Akela Úr!!! Mi a probléma az egészségeddel?
Tudok én egy jó gyógymódot, az minden bajra gyógyír... A jó magyar pálinka... :angry:

KELLEMES ÜNNEPEKET MINDEN HALI SZURKOLÓNAK!!!

#25 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 19 December 2009 - 06:02 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: garincsa - Dátum: 2009 Dec 19, 16:00

Nagyon tisztelt barátom!
Mostanában nem nagyon szólaltam meg aminek több oka is volt. Nagyon szomorú voltam és vagyok csapatunk szereplése miatt. Ebben az ügyben meg nem akartam véleményt nyilvánítani, mivel én távolról csak értesülök az eseményekről. De mindíg elolvasom véleményedet mivel úgy érzem, hogy egy olyan szurkolója vagy a csapatnak, akit nem csak a látottak pillanatnyi érzelmei, inkább a csapat féltése és ahhoz való kötődése szólaltat meg. Van ennek a szereplésnek nagyon sok tanulsága , amiben van szakmai és van a játékosokra nézve is olyan hiba aminek felismerése és megszüntetése vezet ahhoz ,hogy a csapat ismét sikeres legyen. És remélem az is lesz.
Engedd meg, hogy ezuton kívánjak neked és minden haladás szurkolónak nagyon Kellemes Karácsonyi ÜNNEPEKET, és sikerekben gazdag Boldog Új Évet !
HAJRÁ HALADÁS ÜDVÖZLETTEL Gari Pápáról

Én is Néked Garincsa Uram!

Ami késik, az sajnos múlik. Nem vagyok jól sajnos, de FÖL A FEJJEL (amíg van)!

#26 garincsa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 19 December 2009 - 05:00 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: 56Akela - Dátum: 2009 Sep 29, 17:38

Akkor szombaton GARINCSA URAM! Hol leszel vajon fellehető?

Nagyon tisztelt barátom!
Mostanában nem nagyon szólaltam meg aminek több oka is volt. Nagyon szomorú voltam és vagyok csapatunk szereplése miatt. Ebben az ügyben meg nem akartam véleményt nyilvánítani, mivel én távolról csak értesülök az eseményekről. De mindíg elolvasom véleményedet mivel úgy érzem, hogy egy olyan szurkolója vagy a csapatnak, akit nem csak a látottak pillanatnyi érzelmei, inkább a csapat féltése és ahhoz való kötődése szólaltat meg. Van ennek a szereplésnek nagyon sok tanulsága , amiben van szakmai és van a játékosokra nézve is olyan hiba aminek felismerése és megszüntetése vezet ahhoz ,hogy a csapat ismét sikeres legyen. És remélem az is lesz.
Engedd meg, hogy ezuton kívánjak neked és minden haladás szurkolónak nagyon Kellemes Karácsonyi ÜNNEPEKET, és sikerekben gazdag Boldog Új Évet !
HAJRÁ HALADÁS ÜDVÖZLETTEL Gari Pápáról

#27 garincsa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 03 October 2009 - 02:56 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: 56Akela - Dátum: 2009 Sep 29, 16:38

Tiztelt Barátom! Mivel úgy néz ki ,hogy nem tudunk találkozni személyesen, én a mérkőzést az új vendég lelátótól jobbra lévő lelátó végétől számítva, a második szektor közepéről hozzátok közel, fogom nézni a mérkőzést , és szurkolok, hogy sikeres legyen a HALI.
TISZTELETTEL jó szurkolást Gari

#28 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 01 October 2009 - 01:58 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: garincsa - Dátum: 2009 Oct 01, 10:40

:lol:

ÜDVÖZÖLLEK!
Ha szombaton kocsival jöttök, ahogy bejöttök Pápára a 3. körforgalomból az első kijárónál forduljatok jobbra ,majd az első nagy útkereszteződésnél forduljatok balra . Az utca végén jobb oldalt a sarkon van a 32 -es épület, ahol a kaputelefonon megtaláljátok a nevemet. Horvath András fsz/2. Várlak benneteket
Üdvözlettel Garincsa HAJRÁ HALADÁS

AVE!

Kedves András!

Én most a pálya környékére gondoltam találkozásilag, mert konvojban megyünk és nem hiszem, hogy célszerű közvetlenül a mérkőzés előtt a lakásodra kavellázni, főleg felajzott állapotban.

Nem szándékozol kijönni a meccsre? Legalább nézz meg bennünket, illetve a CSAPATOT, ha már a vendégszektor környékére nem jössz el!

HAJRÁ HALADÁS!

#29 garincsa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 01 October 2009 - 10:40 AM

:lol:

Üzenet megtekintéseIdézés: 56Akela - Dátum: 2009 Sep 29, 16:38

ÜDVÖZÖLLEK!
Ha szombaton kocsival jöttök, ahogy bejöttök Pápára a 3. körforgalomból az első kijárónál forduljatok jobbra ,majd az első nagy útkereszteződésnél forduljatok balra . Az utca végén jobb oldalt a sarkon van a 32 -es épület, ahol a kaputelefonon megtaláljátok a nevemet. Horvath András fsz/2. Várlak benneteket
Üdvözlettel Garincsa HAJRÁ HALADÁS

#30 garincsa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 01 October 2009 - 10:21 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: 56Akela - Dátum: 2009 Jun 28, 13:38

Akkor ezek a svéd "bjélije nócsi"...

A Gyönyörű hölgyre már nem illik hónapost mondani, hiszen közel másféléves hercegnő! Bár már én is illatollhatnám kisunokám, de hiába ösztökélem az ifjú házasokat...

Jössz-e csötörtökön meccsre Salfai úr?

Tisztelt Barátom!
Örömmel olvastam soraid, és remélem szombaton a mérkőzés elött tudunk találkozni. Leirom neked,hogy merre gyertek kocsival. Amikor Borsosgyőrt elhagyjátok mielött beértek a városba egy körforgalomhoz értek amitből szembe mentek ki, úgy hogy a TESCO-T jobb kezetek felöl ,hagyjátok el .Tovább mentek egyenesen a második körforgalomból és elhaladtok az INTERSPÁR elött .Eléritek a harmadik körforgalmat amiből az első kijárónál jobbra kimentek és tovább jöttök az uton addig amig a PROFI üzletet meglátjátok. Akereszteződésnél balra fordultok, és megálltok az út balloldalán lévő parkolóban. SZemben a sarkon van a Korvin utca 32. ahol a kaputelefonon megtaláljátok a nevem Horváth András fsz/2 Csengessetek, várlak benneteket Iszunk egy italt a találkozásra és a győzelemre és megyünk a mérkőzésre. Telefonom száma 0630 386-6830

üdvözlettel Garincsa HAJRÁ HALADÁS

#31 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 29 September 2009 - 04:38 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: garincsa - Dátum: 2009 Sep 19, 12:05

Tisztelt Barátom!
Elkeserítő a csapat szereplése, de remélem szombaton megkezdi a csapat a pontgyüjtést. Hamarosan találkozunk Pápán, egy jó hangulatú mérkőzésen, és remélem személyesen is megismerkedhetünk
Hajrá Haladás üdvözlettel Garincsa

#32 garincsa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 19 September 2009 - 12:05 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: 56Akela - Dátum: 2009 Jun 17, 14:11

Tisztelt Garincsa Bátyám!

Hadd szóljak Hozzád!
(Megemlítve, hogy 66-ik születésed napján gratuláltam a Múlt-jelen-jövő topicban -ezt csak azért jelzem, hogy nem feledkezünk meg Rólad-)

Valóban sokak szívében élőnek tűnik még a harag "Tudjukki" (idővel majd ez is elmúlik) iránt, de ez nem jelenti azt, hogy Pápa futballcsapatát, annak szurkolóit ellenségnek tekintenénk.
(Másként gondolkodók mindenhol előfordulnak természetesen, de ez legyen az Ő keresztjük!)

Ellenfelek lesztek, akiket tisztelni fogunk (és remélem le is győzünk :) !)

Nekem tetszett Pápán lenni, semmi problémám nem volt. Most is szívesebben fogok oda menni, mint Pécsre. Az, hogy Gyirmót bajnokcsapatként nem juthatott fel, az nem a Pápa hibája.

Szóval ha a jó Isten is úgy akarja, akkor találkozni fogunk Szombathelyen és Pápán is!

HAJRÁ HALI!

Tisztelt Barátom!
Elkeserítő a csapat szereplése, de remélem szombaton megkezdi a csapat a pontgyüjtést. Hamarosan találkozunk Pápán, egy jó hangulatú mérkőzésen, és remélem személyesen is megismerkedhetünk
Hajrá Haladás üdvözlettel Garincsa

#33 hanke71

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 02 July 2009 - 02:24 PM

1985 és 1990 közötti Haladás videokat keresek a gyűjteményembe.
Az alábbiak kivételével minden Haladás összefoglaló érdekel:

1985-1986 NBI 14.forduló Vasas-Haladás 0-0 MTV, Knézy 4 6p 33mp Gól: ---
1986-1987 NBI 18.forduló Újpest-Haladás 4-0 MTV, Komlósi G. 3/4 10p 13mp Gól: Rostás 3, Kardos
1986-1987 NBI 20.forduló Eger-Haladás 0-0 MTV, Knézy J. 3/4 2p 08mp Gól: ---
1986-1987 MNK Negyedd. 2.m. Haladás-Újpest 0-3 MTV, Komlósi G. 3 2p 37mp Gól: Rostás, Schróth 2
1987-1988 NBI 21.forduló FTC-Haladás 1-0 MTV, Bánó A. 5 + 0p 23mp Gól: Dukon
1988-1989 NBI 14.forduló Haladás-MTK 0-0 + 11-esek (5-6) +riport (Novák D. / Verebes) MTV, Kopeczky 5 + 6p 51mp Gól: ---
1988-1989 NBI 18.forduló Tatabánya-Haladás 2-2 + 11-esek (4-5) MTV, Zombori S. 5 + 5p 49mp Gól: Kiprich, Csapó / Öngól= Szalma, Öngól (88.p.)
1988-1989 NBI 20.forduló FTC-Haladás 0-0 + 11-esek (3-4) MTV, Novotny Z. 5 + 1p 09mp Gól: ---
1988-1989 NBI 22.forduló Veszprém-Haladás 3-1 MTV, Knézy 5 + 3p 39mp Gól: Kiss L. 2, Rugovics / Ördög
1988-1989 NBI 28.forduló Haladás-Bp.Honvéd 1-3 MTV, Gulyás 5 + 4p 45mp Gól: Öngól = Disztl L. / Csehi, Sikesdi, Ács
1988-1989 NBI 30.forduló Haladás-Békéscsaba 2-0 MTV, Gulyás 5 + 1p 07mp Gól: Domján, Schaffer
1989-1990 NBI 4.forduló FTC-Haladás 3-1 MTV, Knézy J. 3 (3/4) 1p 18mp Gól: Szeibert, Dzurják 2 / Bognár Z.
1989-1990 NBI 6.forduló Debrecen-Haladás 0-0 MTV, Herczku J. 5 + 3p 40mp Gól: ---
1989-1990 NBI 19.forduló Haladás-FTC 4-0 ( + riport Deéry, Gunyhó F.) MTV, Gulyás 5 + 5p 10mp Gól: Deéry Attila 3, Schaffer

Továbbá 1999-ig bezárólag Haladás teljes meccsek videóit is keresem megvételre, mert Nekem mindössze 8 teljes meccsem van a vasi zöldektől.

#34 celticfan

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 727 Hozzászólás:

Elküldve: 30 June 2009 - 08:58 AM

Két kép a régmúltból 1973
1965 ifjúsági csapat
a retro kedvelőknek.

#35 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1280 Hozzászólás:

Elküldve: 28 June 2009 - 09:51 PM

[/quote]

Akela Úr! Megmondom őszintén, hogy a társaságotokban most jobban érzem magamat, mint a zete meccs után a lelátón. Lehet, egy kicsit babonás vagyok, de nem vagyok egy kabala figurája a Haladásnak. A zete ellen biztos nem, mert eddig mind a három meccset amit a helyszínen láttam, elvesztette a Haladás. Nemzetközi bajnoki meccset csak egyet láttam (azt a bizonyos Milan elleni KK meccset) azon is kikaptunk 1:0-ra. A TV-ben láttam még a Sturm Graz elleni Kupagyőztesek Kupája meccset amit 0:2-es (gráci eredmény volt) hátrányból sikerült vereséggel felérő döntetlenre hoznunk. Szeretném ha a Haladás továbbjutna, vagy legalább is itthon győzne ezért nem akarom a jelenlétemmel az esélyeket rontani.
A május 30.-i zete meccsre visszatérve: végül vonattal mentem, barátom vette meg elővételben a jegyet, velem nem egyeztetett és az ülő tribünre vette a jegyet, ez már rossz előjel volt, de én megrögzött állóhelyi szurkoló vagyok ezt is a vereség okaként kezeltem. Ugyanis az előző szombathelyi meccsen is a tribünön ültem (1985-ben) amikor a zetétől kikapott a Haladás. Tehát, hogy világos legyen, eddig három Haladás-ZTE meccset láttam: 1985-ben Szombathelyen 0:2, 2008 november 15 Egerszegen 2:3, 2009 május 30 Szombathelyen 1:2.
Tudom ez nem zete meccs, de félek - nem múlt el rólam az átok. Jó szurkolást Haladás győzelemmel!
A zetével megint pechünk van, mert pont a 13. fordulóban kerülünk össze velük Egerszegen, de erre biztos nem megyek el.

#36 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1280 Hozzászólás:

Elküldve: 28 June 2009 - 09:50 PM

[/quote]

Akela Úr! Megmondom őszintén, hogy a társaságotokban most jobban érzem magamat, mint a zete meccs után a lelátón. Lehet, egy kicsit babonás vagyok, de nem vagyok egy kabala figurája a Haladásnak. A zete ellen biztos nem, mert eddig mind a három meccset amit a helyszínen láttam, elvesztette a Haladás. Nemzetközi bajnoki meccset csak egyet láttam (azt a bizonyos Milan elleni KK meccset) azon is kikaptunk 1:0-ra. A TV-ben láttam még a Sturm Graz elleni Kupagyőztesek Kupája meccset amit 0:2-es (gráci eredmény volt) hátrányból sikerült vereséggel felérő döntetlenre hoznunk. Szeretném ha a Haladás továbbjutna, vagy legalább is itthon győzne ezért nem akarom a jelenlétemmel az esélyeket rontani.
A május 30.-i zete meccsre visszatérve: végül vonattal mentem, barátom vette meg elővételben a jegyet, velem nem egyeztetett és az ülő tribünre vette a jegyet, ez már rossz előjel volt, de én megrögzött állóhelyi szurkoló vagyok ezt is a vereség okaként kezeltem. Ugyanis az előző szombathelyi meccsen is a tribünön ültem (1985-ben) amikor a zetétől kikapott a Haladás. Tehát, hogy világos legyen, eddig három Haladás-ZTE meccset láttam: 1985-ben Szombathelyen 0:2, 2008 november 15 Egerszegen 2:3, 2009 május 30 Szombathelyen 1:2.
Tudom ez nem zete meccs, de félek - nem múlt el rólam az átok. Jó szurkolást Haladás győzelemmel!
A zetével megint pechünk van, mert pont a 13. fordulóban kerülünk össze velük Egerszegen, de erre biztos nem megyek el.

#37 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 28 June 2009 - 01:38 PM

Akkor ezek a svéd "bjélije nócsi"...

A Gyönyörű hölgyre már nem illik hónapost mondani, hiszen közel másféléves hercegnő! Bár már én is illatollhatnám kisunokám, de hiába ösztökélem az ifjú házasokat...

Üzenet megtekintéseIdézés: salfai - Dátum: 2009 Jun 27, 10:50

Kedves Szurkoló Társaim! Most kezdek feltápászkodni a padlóról ahová május 30.-án este kerültem. Azt az 1-2 tőt számomra még a harmadik hely sem tudta orvosolni. Így kikapni, ilyen potya gólokkal a rendes játékidő után, egy olyan együttestől akit mindenki meg akart verni. Hogy tehették velünk ezt a játékosok? Na mindegy erről már nem nagyon fognak beszélni, mint ahogy arról sem, hogy amikor 2002-ben a ZTE bajnok lett, bizony az utolsó, hazai meccsén kikapott a Fehérvártól. Rólunk is azt fogják írni az annalesek, hogy 2008-09-es bajnokságban mi nyertük a bronzérmet és ez volt történelmünk legjobb eredménye.
Az volt a szerencsém, hogy június 2.-a és 17-e közötti időszakot egy gyönyörű nővel tölthettem Svédország középső részén Örnsköldsvikben és ez vigasztalt.. Örnsköldsvik Stockholmtól 600 km-re van északra és ilyenkor még éjszaka is világos van. Este fél tizenegykor még árnyákokat lehetett látni. kb 26 000 lakosa van. Két síugrósánc van a városban, az egyikről majdnem a főutcára lehet ugrani, a másikon pedig ilyenkor is tudnak edzeni a fiatalok, egy edzést láttam is. Foci csapatáról nem tudok, de van egy nagyszerű jégstadionja - Svedbank Arena a neve. Ott is minden nap figyelemmel kísértem a fórumot.
Apropo. A gyönyörű nő akiről az előbb írtam, tegnap volt tizenhét hónapos és az egyetlen unokám. Kis unokámnak már meg van helyi jégkorong csapat meze kicsi méretben, és hordja is, természetesen az apja kívánságára, mert ő nagy foci és sport rajongó, német és Kaiserslautern szurkoló, de már a Haladást is ismeri.

#38 Fortschritt

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2358 Hozzászólás:

Elküldve: 27 June 2009 - 01:48 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: salfai - Dátum: 2009 Jun 27, 09:50

már a Haladást is ismeri.

Azt hiszem nem kérdés, hogy második születésnapjára mit kell, hogy kapjon! Irány a Kossuth utca, hadd tudják meg Borasban is, és Örnsköldsvikben is, hogy vannak Hali-szurkerek Svédországban!
Bill Shankly után szabadon: azt mondják, számomra a Haladás élet-halál kérdése. Ez közel sincs így. A Haladás sokkal, de sokkal fontosabb!

#39 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1280 Hozzászólás:

Elküldve: 27 June 2009 - 10:50 AM

Kedves Szurkoló Társaim! Most kezdek feltápászkodni a padlóról ahová május 30.-án este kerültem. Azt az 1-2 tőt számomra még a harmadik hely sem tudta orvosolni. Így kikapni, ilyen potya gólokkal a rendes játékidő után, egy olyan együttestől akit mindenki meg akart verni. Hogy tehették velünk ezt a játékosok? Na mindegy erről már nem nagyon fognak beszélni, mint ahogy arról sem, hogy amikor 2002-ben a ZTE bajnok lett, bizony az utolsó, hazai meccsén kikapott a Fehérvártól. Rólunk is azt fogják írni az annalesek, hogy 2008-09-es bajnokságban mi nyertük a bronzérmet és ez volt történelmünk legjobb eredménye.
Az volt a szerencsém, hogy június 2.-a és 17-e közötti időszakot egy gyönyörű nővel tölthettem Svédország középső részén Örnsköldsvikben és ez vigasztalt.. Örnsköldsvik Stockholmtól 600 km-re van északra és ilyenkor még éjszaka is világos van. Este fél tizenegykor még árnyákokat lehetett látni. kb 26 000 lakosa van. Két síugrósánc van a városban, az egyikről majdnem a főutcára lehet ugrani, a másikon pedig ilyenkor is tudnak edzeni a fiatalok, egy edzést láttam is. Foci csapatáról nem tudok, de van egy nagyszerű jégstadionja - Svedbank Arena a neve. Ott is minden nap figyelemmel kísértem a fórumot.
Apropo. A gyönyörű nő akiről az előbb írtam, tegnap volt tizenhét hónapos és az egyetlen unokám. Kis unokámnak már meg van helyi jégkorong csapat meze kicsi méretben, és hordja is, természetesen az apja kívánságára, mert ő nagy foci és sport rajongó, német és Kaiserslautern szurkoló, de már a Haladást is ismeri.

#40 garincsa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 37 Hozzászólás:

Elküldve: 18 June 2009 - 08:35 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: 56Akela - Dátum: 2009 Jun 17, 14:11

Tisztelt Garincsa Bátyám!

Hadd szóljak Hozzád!
(Megemlítve, hogy 66-ik születésed napján gratuláltam a Múlt-jelen-jövő topicban -ezt csak azért jelzem, hogy nem feledkezünk meg Rólad-)

Valóban sokak szívében élőnek tűnik még a harag "Tudjukki" (idővel majd ez is elmúlik) iránt, de ez nem jelenti azt, hogy Pápa futballcsapatát, annak szurkolóit ellenségnek tekintenénk.
(Másként gondolkodók mindenhol előfordulnak természetesen, de ez legyen az Ő keresztjük!)

Ellenfelek lesztek, akiket tisztelni fogunk (és remélem le is győzünk :( !)

Nekem tetszett Pápán lenni, semmi problémám nem volt. Most is szívesebben fogok oda menni, mint Pécsre. Az, hogy Gyirmót bajnokcsapatként nem juthatott fel, az nem a Pápa hibája.

Szóval ha a jó Isten is úgy akarja, akkor találkozni fogunk Szombathelyen és Pápán is!

HAJRÁ HALI!

Tisztelt Barátom! Jelen pillanatban Szentendrén vagyok a nagyobbik lányomnál, vigyázunk az unokákra, és segítünk feleségemmel a házimunka elvégzésében. Az unokám készülékén nézem a fórumot ,és olvastam válaszodat amit külön megköszönök . Külön köszönöm a születésnapi köszöntő soraid amivel nagy örömet okoztál számomra. Nagyon köszönöm tárgyilagos véleményedet csapatunk feljutásával kapcsolatba . R EMÉLEM ÖSSZEJÖN A TALÁLKOZÁSUNK ÉS TUDUNK EGY JÓT BESZÉLGETNI.
HAJRÁ HALADÁS, KÍVÁNOK EREDMÉNYES SZEREPLÉST A NEMZETKÖZI KUPÁBAN Tisztelettel Garincsa