Ugrás a tartalomhoz

Öreg Hali Szurkolók Klubja :)

259 replies to this topic

#1 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1264 Hozzászólás:

Elküldve: 03 January 2011 - 09:14 PM

Megy itt a görcsölés ki, kit igazol, ki kinek az edzőjét tudja elcsábítani. Tudom más világ van és én nem tudok elszakadni a maradi szemléletemtől, de "bezzeg az mi időnkben ez másképp volt"

Akkor csak a két bajnokság között volt átigazolási szezon, ezt rendszerint a Hali bánta, hiszen elvitték a legjobbjait. A napokban meghalt Horváth Gyurit, Bencsics Jóskát, Novák Dezsőt, Komora Imrét, Molnár II Dezsőt, Stolcz Janit, Tóth Gyuszit stb. Mi általában a megyéből vagy a környékről igazoltunk tehetséges játékosokat. Tarr Pista, Dombai Karcsi,Madár Gabi a ZTE-ből (akkor még mi tudtuk elhozni a ZTE legjobbjait), Molnár Sanyit Kaposvárról, Novák Dezsőt(???), Molnár Dezsőt Szentgotthárdról, Tóth Gyuszit Salomvárról, Pál Tukót Körmendről, Pém Csabát Keszthelyről, Tóth Zolit Jánosházáról, Stolcz Janit Veszprémből, Czigony Pistát, Kolesánszky Zolit Szolnokról, Földi Ferit a BVSC-ből stb. Aztán természetesen szép lassan ezek is megváltoztak. Igazoltunk az ötvenes években Ausztriából is egy Kántor nevű focistát. De egyre többet igazoltunk messzebbről, ennek csak az volt a hibája, hogy ezek a focisták nehezebben gyökeresedtek meg Szombathelyen, mint a közelebbi kötődésűek és az első hívó szóra, ráigérésre odébb álltak. Sajnos ezeknek az igazolásoknak az volt a hibájuk, hogy akiket elvittek tőlünk azokért nem fizettek semmit, mert akkor ez tilos volt. Pletyka szinten lehetett hallani, hogy azért akkor is a vezetők zsebébe jutott némi zseton az aláírásért (az elengedő egyesületnek is alá kellet írni az átigazolási papírt). Igaz a Halinak sem kellett fizetni az igazolásaikért. én nem emlékszem, hogy félszezon után valaha is igazoltunk volna valakit. És természetesen az ifi csapat (akadémia nem volt) ontotta a tehetségeket.

#2 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1264 Hozzászólás:

Elküldve: 11 October 2010 - 07:14 PM

Kiss Gábor 1957-ben lett a Haladás edzője. Akkor olyan játékosokat igazoltunk, mint Pém Csaba Keszthelyről (alig 17 éves), Tóth Zoli Jánosházáról(húsz év alatt), Pál Laci (Tukó) Körmendről (szintén húsz év körül). Leigazultunk egy huszas éveiben játszó jobbszélsőt Kőbányáról, Polgár (János?) volt a neve. Ők nagyon fiatalon és Varga Ferenc (Cserga) alkották az öt (nem kettő, nem három, nem négy) tagú csatársort. Ebben az évben került oda a vasvári Molnár Sanyi Kaposvárról aki a jobb bekk lett. Volt néhány szép eredményünk. Idegenben megvertük a Fradit (Népstadion) és a Salgótarjánt és az előző félszezon beli utolsó helyünkről felkerültünk a 8. helyre (14 csapatos NBI-ben) Ez nagyon szép eredmény volt, nagy sikernek könyveltük el. Kiss Gábor sikeredzőt elcsábította a Diósgyőr, mert az itteni 3000 Ft/hó fizetése helyett 3500 Ft/hó fizetést kapott. Ott egy évig volt, utána az NBII-es BVSC-nél volt egy vagy két évet aztán nem hallottam róla többet. Egyszer megkérdeztem a Molnár Sanyit, hogy jó edző volt-e a Kiss Gábor. Ő azt mondta, hogy inkább szerencsés - és ezt igazolja is a fent vázolt szakmai pálya.

Az egészet azért írtam, hogy megpróbáljam bebizonyítani, hogy létezik olyan kategória: "szerencsés edző". A Csertői ez a kategória - inkább szerencsés, mint jó edző. Én úgy gondolom szerencsés volt a Siófoknál, talán a Fehérvárnál(ez már nem biztos, mert onnét is gyorsan eljött). Aztán elhagyta a szerencse, mert a Soprontól hamar mennie kellet Vizer László Máriusz hamar kirúgta. Aztán nálunk is szerencsés volt. Az NBII-ben nem kellett szerencse, ott magasan a legjobbak voltunk egy Kuttor, Guzmics belső védőpárral és egy Nagy G., Andorka, Sipos N csatársorral. Bekerülésünk után is mellette volt a szerencse (semmi több) és harmadikok lettünk, de aztán elpártolt tőle a szerencse (Nálunk tavaly, Kecskeméten és most megint nálunk) és most már csinálhat akármit, kaphat ultimátumot stb. nem jönnek az eredmények, a játékról nem is beszélve. Egy megoldás van, váltani kell, kellett volna már régen, de Vizy úr irása mindenre magyarázat. Én nem lennék ilyen elégedetlen, ha jól játszana a csapat és nem lennénk ennyire leszakadva - kilenc meccs és nincs győzelmünk!!!

A játékosokról csak annyit, hogy egy alsó középkategóriás edző (emlékeztek mennyit szidtuk az év elején), mint Róth Antal - ebben a mezőnyben egy egész jó sorozatot tudott produkálni velük és a mezőny első felében végzett elég meggyőző, jó játékkal. Ez alapján ítélik még mindig jó csapatnak a Haladást. Szerintem az Acél és a Róth egy kategória.

#3 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 25 April 2010 - 02:31 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: salfai - Dátum: 2010 Apr 25, 14:22

Nem az én kezem volt bekötve, de ott voltam és autogramot is kaptam minden Honvéd játékostól még a Kocsis Sanyitól is, pedig ő nem szívesen osztogatta.
Az autogramok egy akkori szombathelyi képeslap hátulján vannak, ami sajnos már évtizedek óta nem került elő, csak reménykedem, hogy egyszer előbújik valahonnan. Még egyszer találkoztam Puskás Öcsi - most már bácsival a civil életben. A'90-es évek első felében az Árpád híd budai hídfőjénél (Óbudán) egy kiskocsmában volt a találkozónk a diáktársaimmal és a szomszéd teremben volt egy társaság, köztük Öcsi bácsi. Észrevettem, hogy Öcsi bácsi egyszercsak egyedül maradt a teremben, a társaság többi tagja elment valahová. Én rögtön odamentem hozzá, akkor is nagyon barátságosan, egyszerű modorban elbeszélgetett velem. Nagyszerű ember volt. Tényleg maradandó élmény ez is ugyanúgy, mint a játéka, a tudása. Akkor is adott autogramot ami meg is van valahol, de nem tudom mindig promt azonnal előhalászni

Kötelező feladat akkor Neked és Családod valamennyi tagja számára (elsősorban feleséged Őnagyaságára gondolok :lol: ):

ELŐKERÍTENI AZ EREKLYÉT!

;)

(Tutti lenyúlta valaki...)
:rolleyes:

#4 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1264 Hozzászólás:

Elküldve: 25 April 2010 - 02:22 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: 56Akela - Dátum: 2010 Apr 25, 12:17

Te voltál az uram?
Te személyes közelségében voltál az akkori Öcsinek?

Nem semmi maradandó élmény ez! :rolleyes:

Nem az én kezem volt bekötve, de ott voltam és autogramot is kaptam minden Honvéd játékostól még a Kocsis Sanyitól is, pedig ő nem szívesen osztogatta.
Az autogramok egy akkori szombathelyi képeslap hátulján vannak, ami sajnos már évtizedek óta nem került elő, csak reménykedem, hogy egyszer előbújik valahonnan. Még egyszer találkoztam Puskás Öcsi - most már bácsival a civil életben. A'90-es évek első felében az Árpád híd budai hídfőjénél (Óbudán) egy kiskocsmában volt a találkozónk a diáktársaimmal és a szomszéd teremben volt egy társaság, köztük Öcsi bácsi. Észrevettem, hogy Öcsi bácsi egyszercsak egyedül maradt a teremben, a társaság többi tagja elment valahová. Én rögtön odamentem hozzá, akkor is nagyon barátságosan, egyszerű modorban elbeszélgetett velem. Nagyszerű ember volt. Tényleg maradandó élmény ez is ugyanúgy, mint a játéka, a tudása. Akkor is adott autogramot ami meg is van valahol, de nem tudom mindig promt azonnal előhalászni

#5 Gabesz

Fanatikus vagy őrült? Esetleg hülye? :-)

• Members
  • PipaPipa
  • 1605 Hozzászólás:

Elküldve: 25 April 2010 - 12:08 PM

salfai
Értékelés: 5
Felhasználó profiljának megtekintése
Hozzáadás a barátlistához
Üzenet küldése
Felhasználó által indított témák
Felhasználó hozzászólásai

hozzászólás 2010 Mar 29, 18:05
Létrehozva: #8

Tag
**

Csoport: Members
Lakóhely: Sopron
Azonosító: 1,479

Nagyon nem teszik ahogy a hírek topic-ban az Illés Bélát támadják.

Én erre annyit tudnék mondani,hogy van alapja és van benne valóság.
Sok összetevő adja a dolgokat.
1.HalmIll ugye mindenki tudja mire utalok,elég jókora tulajdonrész van a kezükben,ennek ellenére hogy végre Czeglédyvel ( a másik nagykutya képviselője) van egy bizonyos összhang,még sincs egyetértés,lehet hogy van de kintről nem látszik. (sajtó,média dolgok)
Egy olasz napilapban közölt Murinho (nagyobb név mint az egész bagázs) nyilatkozat jut eszembe,tavaly évvégi.
"Minden meccs után,minden meccs előtt tájékoztatom az elnökséget mindenről,a szerződésem kisebb "mennyiséget ír elő" evvel kapcsolatban,de a szakmai lelkiismeretem szab magasabb határt ezen a téren.Nem szeretném azt ha akár az Internél akár bármelyik csapatnál ahol dolgozom éppen,abból lenne gond ha a sajtó adott ügyben nem engem ér el ha nem mást a klub részéről,ne tudnák hogy miről szól a mindennapunk,és esetleg ennek következtében nem egyhangú nyilatkozatok látnának napvilágot.Ez beindítani a drukkerek közt nem létező dolgokat,és játékosaim fejében is zavart okozna"
Ahonnan ez a cikk származik,a netes linket elküldtem minden Haladás vezetőnek,lehet gondolkodni.
2.Illést és Halmait mindenki "Istennek" tekinti,pedig ők önérdekből jöttek ide :rolleyes: Pesten van Akadémia,Fehérváron tehát az ország középső részén is,keleten ott a Debrecen,nekik nem volt más terület ami hatalmas lehetőségeket hordoz magával,na és itt az "ismeretség" is meg van,lóvé van,politikai összeköttetés van,más meg nem kel.
Félreértés ne essék,nem áll szándékomban sem Bélát sem Halmait bántani,csak pusztán némely "homályos" embert felvilágosítani hogy nem jótékonysági célból jöttek ide.
Én emelem kalapom előttük,mert lehetne a "tőkét" másképpen is forgatni,és tudom azt is hogy rövid ideje léteznek,nem forrta ki magát igazán még minden téren ez a dolog,de ha hagyják magukat befolyásolni,az minden téren rossz lesz.Nekik is a csapatnak is,és nekünk is.
Egy város létezik: Szombathely Két szín van csak: Zöld-Fehér

#6 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 25 April 2010 - 11:17 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: salfai - Dátum: 2010 Apr 25, 11:08

A"Hírek" topikban a PSV pr tevékenységét mutatják be.

Engedjetek meg egy újabb történetet ezzel kapcsolatban.

Valamikor az '50-es években a "nagy" Honvéd itt játszott Szombathelyen. Mi gyerekek a meccs előtt ott lábatlankodtunk körülöttük a Savaria Nagyszállóban, autogramot kérve. Egyikünknek közülünk be volt kötve a keze, mert nemrégen műtéttel eltávolítottak onnét egy kisebb daganatot. A már akkor világsztár Puskás Ferenc abszoluth közvetlenséggel mindenféle pr cél nélkül, csupán emberiességből odament ehhez az akkor egyszerű vidéki kisfiúhoz és igaz, jó szívvel érdeklődött a baja iránt, a műtétről, elbeszélgetett vele. Puskás Öcsi emberi nagyságát egész életemben ez a történet is meghatározó módon bizonyította akkor is amikor a hazai talpnyaló ujságíró banda mindenféle rosszat, gúnyosat kiabált róla.

Te voltál az uram?
Te személyes közelségében voltál az akkori Öcsinek?

Nem semmi maradandó élmény ez! :rolleyes:

#7 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1264 Hozzászólás:

Elküldve: 25 April 2010 - 11:08 AM

A"Hírek" topikban a PSV pr tevékenységét mutatják be.

Engedjetek meg egy újabb történetet ezzel kapcsolatban.

Valamikor az '50-es években a "nagy" Honvéd itt játszott Szombathelyen. Mi gyerekek a meccs előtt ott lábatlankodtunk körülöttük a Savaria Nagyszállóban, autogramot kérve. Egyikünknek közülünk be volt kötve a keze, mert nemrégen műtéttel eltávolítottak onnét egy kisebb daganatot. A már akkor világsztár Puskás Ferenc abszoluth közvetlenséggel mindenféle pr cél nélkül, csupán emberiességből odament ehhez az akkor egyszerű vidéki kisfiúhoz és igaz, jó szívvel érdeklődött a baja iránt, a műtétről, elbeszélgetett vele. Puskás Öcsi emberi nagyságát egész életemben ez a történet is meghatározó módon bizonyította akkor is amikor a hazai talpnyaló ujságíró banda mindenféle rosszat, gúnyosat kiabált róla.

#8 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1264 Hozzászólás:

Elküldve: 05 April 2010 - 11:55 AM

Egy 1964-es meccsről néhány szót az Újpest 10 emberrel történő feltámadása tükrében:

Soroksáron az Egyetértéssel játszottunk NBIB-s mérkőzést. Még az első félidő végén kiállították Stolcz Jánost az akkori jobbszélsőnket (úgy mint most a Pollákot). 10 emberrel maradtunk. Az eredmény vagy 2-2 vagy 2-1 volt az Egyetértés javára. A szünet után aztán úgy feltámadtunk, hogy 4-3-ra megnyertük a meccset. A második félidőben különösen Tóth Zoli játszott hatalmasat. A mérkőzés végén a 15-20 fős, Budapesten élő Haladás szurkolók összejöttek és emlékszem Németh Laci bácsi (asztalos műhelye volt a Bartók Béla úton) boldog konklúziójára: "Stolcz kiállítása egységesebbé tette a csapatot" Micsoda boldogok voltunk, dehogy is szidtunk mi bárkit is, még az edzőt sem.

Miért mondom el ezt? Azért mert néha 10 emberrel is lehet jobban játszani mint 11-el. Valószínű ezt történt most az Újpesttel, a baj jobban összehozta őket és feljavult a játékuk 10-en jobban játszottak, mint 11-en. Szerencsére a győzelmük elmaradt. Az is előfordulhatott volna, hogy ha 11-en maradnak, a győzelmünk könnyebb és nagyobb arányú lett volna.

#9 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1264 Hozzászólás:

Elküldve: 29 March 2010 - 10:55 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: 56Akela - Dátum: 2010 Mar 29, 21:34

Salfai Barátom!

Nem támadom őt!

Keringer Zsolti azt mondta , adjuk meg az esélyt az összefogásra! Szombat, Húsvét, Feltámadás!

Valaki anno ezen a napon értem is, a bűnösért kínhalált szenvedett!

Nagy állatnak tartom azt, aki ilyenkorra meccset szervez, de ha már így van, akkor BOCSÁSSUNK MEG AZ ELLENÜNK VÉTKEZŐKNEK!

Akela Barátom! Természetesen nem is Rád és Keringer Zsoltra gondoltam, mert Ti nem mondtatok semmi kivetni valót senkire.

#10 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 29 March 2010 - 08:34 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: salfai - Dátum: 2010 Mar 29, 20:05

Salfai Barátom!

Nem támadom őt!

Keringer Zsolti azt mondta , adjuk meg az esélyt az összefogásra! Szombat, Húsvét, Feltámadás!

Valaki anno ezen a napon értem is, a bűnösért kínhalált szenvedett!

Nagy állatnak tartom azt, aki ilyenkorra meccset szervez, de ha már így van, akkor BOCSÁSSUNK MEG AZ ELLENÜNK VÉTKEZŐKNEK!

#11 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1264 Hozzászólás:

Elküldve: 29 March 2010 - 08:33 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: keringer.zsolt - Dátum: 2010 Mar 29, 21:26

Szia

Szerintem nem támadja senki csak érthetetlenül áll mindenki Béla nyilatkozata kapcsán.
Én minden meccsen ott vagyok és hidd el valami nagyon nem oké és ezt jelezte mindenki!
Nem a Bélát támadják a szurkolók szerintem, csak nem érti senki ezt a nyilatkozatot!
Én ott leszek a csapat mellett enélkül is és sokan rajtam kívül is, mert szeretjük a Haladást!
Sajnos némely játékos azonban nem érzi át a jelen helyzetet szerintünk és ennek ad mindenki hangot, ki erősebben ki visszafogottan!

Lehet rosszul gondolom!
Hajrá HALI!

Persze, persze, én is érzem a nagy bajt, sokszor ki is akadok a teljesítményünk miatt, a padlóra kerülök, morcos ideges vagyok, de aztán kezdődik a bizakodás elölről, ha kell sokadszor a második vonalban.

#12 keringer.zsolt

Alapító: www.bkozep.gportal.hu

• Members
  • PipaPipa
  • 1939 Hozzászólás:

Elküldve: 29 March 2010 - 08:26 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: salfai - Dátum: 2010 Mar 29, 19:05

Szia

Szerintem nem támadja senki csak érthetetlenül áll mindenki Béla nyilatkozata kapcsán.
Én minden meccsen ott vagyok és hidd el valami nagyon nem oké és ezt jelezte mindenki!
Nem a Bélát támadják a szurkolók szerintem, csak nem érti senki ezt a nyilatkozatot!
Én ott leszek a csapat mellett enélkül is és sokan rajtam kívül is, mert szeretjük a Haladást!
Sajnos némely játékos azonban nem érzi át a jelen helyzetet szerintünk és ennek ad mindenki hangot, ki erősebben ki visszafogottan!

Lehet rosszul gondolom!
Hajrá HALI!

#13 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1264 Hozzászólás:

Elküldve: 29 March 2010 - 08:05 PM

#14 Koczy

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 454 Hozzászólás:
  • Interests:Foci, Filmek, TV-sorozatok

Elküldve: 29 March 2010 - 04:03 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: halipoker - Dátum: 2010 Mar 28, 19:45

Szevasztok Öreg Halisok!

Nagyon sok értékes hozzászolást olvastam a csapattal kapcsolatban, melyekhez röviden néhány gondolatot hozzáfüznék. Tény, hogy vergődünk, de talán csak én veszem észre, hogy a klub vezetése körül nincs valami rendben ,melybe beleértem Roth urat is. Régi futballisták irányitják a klubot és nem veszik észre, hogy ebből a keretből egy jobb szerkezetü és a tavalyihoz hasonlo szellemü csapatot lehetne összerakni. Nem tisztem az edző minősitése de észre kellene vennie, hogy Kuttor kiválásával ez a védelem milyen sebezhető, hiszen Guzmics is csak Ő mellette tudott hasznos védő lenni. Hasonloan a kozzéppálya mert ha nincs Molnár nincs aki védekezne ez akkor is igaz ha van egy hazaküldött Halmosi. A csatársorban is van egy hazaküldött szombathelyi de vele sem lettünk gol erősebbek.A fiatalok tapasztalatlanok és pont azt a rutinos empatikus játékost kezdte ki a közönség és hagyta félreállni a vezetőség akitől rengeteget tanult Rozsa, Csontos,Rajos, Guzmics és a többiek. Addig kellene változtatni a silány védekezésünkön, amig nem lesz késő és visszakéne csabitani a megsértett kutyát - Csertőiről már nem is beszélve !Tudom hogy a véleményem szubjektiv, de ugy hiszem lelkes szurkoloinknak nemcsak az idevalosi játékosokat kellene ajnározni, hanem elismerni a máshol születetteket is. Bizom a változásban Hajrá hali halipoker.

A változásokban én is bízom, de a Kuttor már nem olyan mint régen (főleg gyorsaságban) és ez az őszi meccseken is látszott. (Amúgy én nem hiszem, hogy meg lenne sértve).
A Guzmics-Lengyel páros szerintem nem rossz a védelem közepén. Molnár Balázs egész tavasszal eléggé formán kívül játszik eddig.
Engem személy szerint nem érdekel, hogy melyik játékos szombathelyi, akin Hali mez van, annak tudok szurkolni, ha ő is tud küzdeni a csapatért.

A Csertőivel kapcsolatban: Ősszel vele sem voltunk eredményesebbek (igaz rosszabbak sem), mint most. Visszahívni meg érdekes lenne, amikor ő akart mindenáron elmenni innen.

#15 halipoker

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 28 March 2010 - 06:45 PM

Szevasztok Öreg Halisok!

Nagyon sok értékes hozzászolást olvastam a csapattal kapcsolatban, melyekhez röviden néhány gondolatot hozzáfüznék. Tény, hogy vergődünk, de talán csak én veszem észre, hogy a klub vezetése körül nincs valami rendben ,melybe beleértem Roth urat is. Régi futballisták irányitják a klubot és nem veszik észre, hogy ebből a keretből egy jobb szerkezetü és a tavalyihoz hasonlo szellemü csapatot lehetne összerakni. Nem tisztem az edző minősitése de észre kellene vennie, hogy Kuttor kiválásával ez a védelem milyen sebezhető, hiszen Guzmics is csak Ő mellette tudott hasznos védő lenni. Hasonloan a kozzéppálya mert ha nincs Molnár nincs aki védekezne ez akkor is igaz ha van egy hazaküldött Halmosi. A csatársorban is van egy hazaküldött szombathelyi de vele sem lettünk gol erősebbek.A fiatalok tapasztalatlanok és pont azt a rutinos empatikus játékost kezdte ki a közönség és hagyta félreállni a vezetőség akitől rengeteget tanult Rozsa, Csontos,Rajos, Guzmics és a többiek. Addig kellene változtatni a silány védekezésünkön, amig nem lesz késő és visszakéne csabitani a megsértett kutyát - Csertőiről már nem is beszélve !Tudom hogy a véleményem szubjektiv, de ugy hiszem lelkes szurkoloinknak nemcsak az idevalosi játékosokat kellene ajnározni, hanem elismerni a máshol születetteket is. Bizom a változásban Hajrá hali halipoker.

#16 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1264 Hozzászólás:

Elküldve: 28 March 2010 - 04:34 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: 56Akela - Dátum: 2010 Mar 28, 11:51

Ez egy misztikum Salfai Uram!

Fogalmam sincs arról, miként tudna egy vállalkozó költeni a Haladásra. Mi ebben számára az "üzlet"?

Ezt én sem tudom Akela Uram. De néhány éve a MATÁV is sokat költött a focira, mert volt egy magas rangú vezetője aki szerette a focit és talán jó reklámértéke volt a dolognak. De vajon a Szima Gábor költ a Debrecenre, ha költ akkor miért? A Nagy Ferenc költ a ZTE-re, ha költ akkor miért? Vagy Hollandiában a Philips gyár miért költ a focira?

#17 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 28 March 2010 - 10:51 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: salfai - Dátum: 2010 Mar 27, 21:45

...
Véleményem szerint addig nem is lesz Szombathelyen tartósan jó foci amíg nem lesz 8-10 olyan jól menő vállalkozás vagy vállakozó itt helyben amelyik évente tud 3-400 ezer forintot a csapatra költeni, mármint vállalkozásonként és ezek 3-4 évente váltanák egymást. A belépőjegyekből ez nem megy.

Ez egy misztikum Salfai Uram!

Fogalmam sincs arról, miként tudna egy vállalkozó költeni a Haladásra. Mi ebben számára az "üzlet"?

#18 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1264 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2010 - 10:45 PM

Tulajdonképpen nem is annyira az eredmények miatt vagyok elkeseredve, hanem a motiválatlan játék miatt. Ha ez a motiváció meg lett volna akkor biztos megverjük a Fradit, az MTK-t és legalább X a Debrecen ellen. Ez pedig +6 pontot jelentene. A Vidi meccs mindenhogyan elment volna (95%). Ja és a gyalázatos ősz, meg a sok ha...!!!

Érdekes a szurkolói mentalitás. A Bíró Pétert, az Illés Béláékat mennyire dicsőítették amikor idejöttek, most meg Bíró Péterről nem kell semmit mondani, néhány hozzászólásban pedig már Illés Béla neve sincs aranyba foglalva.

Véleményem szerint addig nem is lesz Szombathelyen tartósan jó foci amíg nem lesz 8-10 olyan jól menő vállalkozás vagy vállakozó itt helyben amelyik évente tud 3-400 ezer forintot a csapatra költeni, mármint vállalkozásonként és ezek 3-4 évente váltanák egymást. A belépőjegyekből ez nem megy.

#19 Gabesz

Fanatikus vagy őrült? Esetleg hülye? :-)

• Members
  • PipaPipa
  • 1605 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2010 - 06:48 PM

Jó volt Fehérváron élő szombathelyiként ismét a B közép "zaját" élvezni :) Egy jó dolog volt tegnap,találkozni veletek :lol: Rugtunk 4 gólt,de Guzmics fordítva volt bekötve mint 380-nál a villanymotor :D
Egy város létezik: Szombathely Két szín van csak: Zöld-Fehér

#20 Liverpoolfan

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2114 Hozzászólás:

Elküldve: 25 March 2010 - 09:54 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: halipoker - Dátum: 2010 Feb 27, 14:48

Udvozlok minden igaz hali szurkolot.Valoszinuleg egyutt orultunk ennek a csodalotos bronzeremnek. Ezt a sikert egy fantasztikus csapat erte el koszonet a vedelemnek / Guzmics Kuttor Toth /es egy jo kozeppalya sornak / Molnar Lajos Voros Lajos/egy harcos igaz sokak altal ocsarolt csatarsornak Orosz Kenesei Sipeki / Igaz ebbol a csapatbol elment Sipeki Voros,Kenesei sulyosan serult, de meg maradtak hosok Rozsa, Kuttor, /aki tavaly az ev vedoje lett tobb szavazason ez evben a Blikknel a masodik legjobb vedo / Oros akit szidtak, de fontos golokat rugott.Osszel bukdácsolt a csapat hiszen az elobb irtak miatt nagyon gyenge volt a kozeppalya es a csatarsor. Orulok az uj erositeseknek, de erthetetlen szamomra gondolom sok hozzaerto szamara is hogy miert nem fer be a tavaszi csapatba Kuttor , Oros, Lattenstein. Ne legyen igazam de az elokeszuleti meccsek gyenge vedekezése es erotlen tamadojateka nem sok joval kecsegtet. Felek hogy a nagy hanguak által kieroszakolt fiatalitas vissza fog utni. Ez a csapat tobb szurkoloi szeretetet erdemelne. Aki nem ert velem egyet fejtse ki. Hajra hali. Halipoker.

:) :lol: :D :D :D
HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJJJJJJJRRRRRRRRRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ FÓÓÓÓRRRUUUUUUMMMM !!!!!!!!