Ugrás a tartalomhoz

Népi kúltura megjelenése a nyugat.hu

60 replies to this topic

#41 lesifotos

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 12 Hozzászólás:

Elküldve: 14 January 2008 - 04:30 PM

Idézet (Csaba66 @ 2008-1-14, 13:12)
Tisztelt Nyugat.hu!

Legyetek szívesek már egyszer végre a népi kultúrával is foglalkozni a honlapukon.
2008-01-12-én este az Ungaresca Táncegyüttes színvonalas műsorának tapsolhatott a MMIK nézőterét zsúfolásig megtöltő nézőközönség. A műsor első részében autentikus és táncszínházi darabok voltak láthatóak, a szünet után autentikus néptáncokat muttatak be a táncosok.
Azt gondolom, hogy ez a hír és nem az, hogy az imádott Haladás futballisták disznóölésen vettek részt.
Vegyétek már észre magatokat lapszerkesztők!
Erről is kéne írni kérem tisztelettel.

Kedves Csaba66!

Meglepve olvastam soraidat és nem igazán értem kiakadásod lényegét.
Személy szerint az elmúlt években egyetlen meghívót, tájékoztatót sem kaptam az Ungaresca fellépéseiről, pedig több újságnak is készítek fotókat, riportokat. Megkérdeztem a nyugat.hu szerkesztőséget is, de  oda sem érkezett meghívó, tájékoztató. Kérlek ne vedd sértésnek, de talán egy kicsit Ti is tehettek róla, ha kevés helyen jelentek meg. Venni kellene a fáradságot és előre tájékoztatni az újságokat a leendő eseményről, hogy biztosan értesüljenek róla. (A mai Vas Népében sem láttam egyetlen sort sem az Ungaresca fellépéséről. Ennyit arról, mi a hír. Vagy ők sem tudtak róla!)

Csak egy példa: az autósportokhoz annyi közöm van, mint Neked az agysebészethez, mégis nagy anyagot láthattál tőlem a Budapest-Bamako rallyról és annak szombathelyi indulójáról. (Három újságban és az interneten) Ennek pedig egyszerű oka van: időben eljutott hozzám a híre.

Sértett szavaidból azt veszem ki, feltételezed, hogy a nyugat.hu direkt nem ír az Ungarescáról. Kérlek a fentiek figyelembevételével értékeld át magadban a dolgokat. Küldjetek meghívót a következő nagy fellépésekre és biztos lehetsz benne, hogy hamarosan nagy képgalériát láthatsz az Ungaresca Táncegyüttesről.

Kérlek a jövőben előre juttassátok el a programjaitokat a kontaktunk (@) nyugat.hu címre, így nem csak a kollégák értesülnek róla, de bekerül a heti programajánlóba is! Nem elkeseríteni akarlak, de a szombati színes fellépés most pont jól jött volna nekem egy magazin címlapfotójához... Tehát közös érdek a megfelelő információáramlás. (A programot a privát címemen IS örömmel fogadom! tanczos (@) hu.inter.net)

Üdvözlettel: tm

#42 Csaba66

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 14 January 2008 - 02:12 PM

Tisztelt Nyugat.hu!

Legyetek szívesek már egyszer végre a népi kultúrával is foglalkozni a honlapukon.
2008-01-12-én este az Ungaresca Táncegyüttes színvonalas műsorának tapsolhatott a MMIK nézőterét zsúfolásig megtöltő nézőközönség. A műsor első részében autentikus és táncszínházi darabok voltak láthatóak, a szünet után autentikus néptáncokat muttatak be a táncosok.
Azt gondolom, hogy ez a hír és nem az, hogy az imádott Haladás futballisták disznóölésen vettek részt.
Vegyétek már észre magatokat lapszerkesztők!
Erről is kéne írni kérem tisztelettel.

#43 Csaba66

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 20 December 2007 - 01:08 PM

Ha nem érdekel minek szólsz bele? Tartsd tiszteletbe mások érdeklődési körét, és ne sértegess oktalanul.
Éljen a magyar kultúra!
Neked is és a családodnak is boldog ünnepeket kívánok!
Tisztelettel.

#44 gerbi

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 705 Hozzászólás:

Elküldve: 19 December 2007 - 11:59 PM

Idézet (Csaba66 @ 2007-12-17, 13:45)
Na mi van nem értél rá?

Ezeket miért nekem írod?
Egyébként engem nem érdekel, miért mennék el rá?

Ja, és ha a nyugaton lenne róla írás eszembe nem jutna elolvasni

Sem a Vas Népén. Sem a TV Szombathelyen.
De nehogy ez már gond legyen!

Majd én eldöntöm, mi érdekel engem, jó?

#45 Csaba66

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 17 December 2007 - 02:45 PM

Na mi van nem értél rá?

#46 Csaba66

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 12 December 2007 - 08:46 PM

Gerbi táncház van szívesen látunk.
Egyszer eljöhetnél megnézni, hátha megtetszene neked is.
Vagy gyere el a táncháztalálkozóra Budapestre, lásd mennyire halott ez a magunk fajta kúltura.

#47 Csaba66

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 12 December 2007 - 05:32 PM

Pénteken táncház a Művészetek Házában.
4 év alatt megfordult itt a népzenész és a néptáncos közösség sok-sok jeles képviselője.
Sebestyén Márta, Kallós Zoltán, Sebő Ferenc, Halmos Béla, Farkas Zoltán Batyu, Zsuráfszky Zoltán, Erdélyi Tibor, Csík zenekar
Novák Ferenc, Ghymes együttes, Tímár Sándor, Foltin Jolán, Neuwirth Annamária stb.
Szerintem a feléről nem tudjátok ki kicsoda. Japánban, Amerikában és az USÁ-ban jobban ismerik őket mint ti nyugatosok.

Hát erről írjatok!

#48 nemakos202

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 04 December 2007 - 12:31 PM

Nem azt szeretnénk, hogy állandóan az Ungarescáról írjatok, hanem azt, hogy az olyan nagyobb kultúrális rendezvényekről, mint amilyen a Nagyműsor is volt, is beszámoljatok! Ha hat néző lett volna mindössze az előadáson, akkor persze nem kell beszámolni róla, de nem így van...telt ház volt, és valószínű mégegyszer az lesz!!

#49 Csaba66

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 03 December 2007 - 09:14 PM

Cimbura-Határtalan Népművészeti Fesztiválról Írtok-e?

#50 united

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 788 Hozzászólás:

Elküldve: 28 November 2007 - 08:27 AM

Megint nagyon beteg vagy!Meg akkora ö....r.,hogy már csodálkozom rajta.Nem fogsz fel semmit.Szajkózod az általad olvasott ujságok cikkeit,kiragadsz belőlük pár sort,aztán ezeken csemegézel.Önámitás!Reménytelen vagy!A témához ne irogass, mert úgyse érted miről szól! Csabi további kitartást és sikert kivánok!

#51 Csaba66

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 27 November 2007 - 10:29 PM

Nem akarok én ebbe a vitába belemenni.
Az Ungaresca néptáncegyüttes minden év november hónap utolsó hétvégéjén tartja az éves nagy műsorát már egészen 52 éve.
Ez a csoport életében egy fontos bemutatkozó műsor.
Én csak azt szeretném, hogy ilyenkor ezt ti is és a média többi szereplője is megemlítené.
Ugye nem olyan nagy kérés ez.
A nagyműsorunkra minden jegy elfogyott és ezért január 12-én megismételjük.
Szeretettel látunk téged is Gerbi, lásd miről írsz ilyen okosságokat.
Szerzek neked tiszteletjegyet megigérem.
Ha nem szereted ezt a műfajt, ezt is tolerálni tudom.
Kezeljük helyén a dolgokat, irjon a nyugat.hu mindenről ami a városban történik, de ne hagyjon ki egy rendezvényt sem.
Ez azt hiszen jogos kérés.
Tisztelettel: Csaba

#52 gerbi

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 705 Hozzászólás:

Elküldve: 27 November 2007 - 07:32 PM

Idézet (united @ 2007-11-27, 15:07)
Hagyományok,példaképek,népi,magyar szokások továbbvitele,Szombathely hirnevének erősitése,stb.Ezek neked nem mondanak úgyse semmit,mert te egy.....vagy.Miért véded a "vörös posztót"?

És a kérdésre miért nem válaszolsz?

Mitől volt olyan nagyon aktuális most az Ungaresca? Mitől volt aktuálisabb, mint két hete, öt hete, tíz hete? Mert úgy tálaltátok, mintha a világ dőlt volna össze, amiért meg sem lett említve hétfőn.

Néztem az alonon, ott sincs semmi. Nézem a Vas Népét, semmi. Nézem az info.savariát, hát ott is semmi.

Mit nézzek még?

Elárulom neked, hogy egyik nevezett lap sem utálja attól a néphagyományokat, mert nem írt az x+1. fellépésről, hanem egyszerűen nem volt aktualitása.

Kívánom Neked, hogy csak olyan újságot olvass amelyben a napi hír csak arról szól, hogy az Ungaresca fellépett Váton, Vépen, Zanaton, a Derkovitson, a 25 éves iskola ünnepélyén, a 28 éves iskola ünnepélyén stb.. Ja és Kiss Piroska néni verset szavalt, utána Tóth Pista bácsi szavalt verset, majd Kató néni énekelt.

Annyira sajnálatra méltó vagy. Nem elég, hogy nem tudod értelmezni a leírt szöveget, de mindenben politikát látsz. A kommunistázást nem unod?  

Nem unod, hoogy szerinted mindenki a vörös posztót védi, akki bármit másképp gondol, mint Te?

De a vörös posztó egyébként régi magyar királyi jelkép, Te hazaáruló! Megtagadod a magyarságunk múltját? Hogy van képed létezni egyáltalán?

Na, jólesett, kispajtás?

#53 united

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 788 Hozzászólás:

Elküldve: 27 November 2007 - 04:07 PM

Hagyományok,példaképek,népi,magyar szokások továbbvitele,Szombathely hirnevének erősitése,stb.Ezek neked nem mondanak úgyse semmit,mert te egy.....vagy.Miért véded a "vörös posztót"?

#54 gerbi

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 705 Hozzászólás:

Elküldve: 27 November 2007 - 12:38 PM

Idézet (united @ 2007-11-27, 11:09)
Nyugodj meg és ne hülyézzél mást .Elég nagy h.....vagy te.

Kéretik bekeretezni united mondatát és kitenni a falra.
Előbb előjön a mocskos politikai dumájával, majd még arra sem képes, hogy saját állítását igazolja, miért is egetrengetően fontos hírt adni egy Ungaresca fellépésről és hol máshol találhatnánk erről bő anyagot.

Szép volt, united.

#55 united

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 788 Hozzászólás:

Elküldve: 27 November 2007 - 12:09 PM

Nyugodj meg és ne hülyézzél mást .Elég nagy h.....vagy te.

#56 gerbi

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 705 Hozzászólás:

Elküldve: 27 November 2007 - 10:11 AM

Igen!

A Magyar Nemzet címoldalon számolt be az Ungaresca legújabb, 23896. fellépéséről. A CNN megszakította adását és a Kossuth krónika is csak ezzel a jeles eseménnyel foglalkozott.

United, te eszednél vagy?
Miért védem én a vörös posztót? Mi volt eget rengető a legutóbbi Ungaresca fellépésben? Hiába kerestem a Vas Népében ezt a fontos infót, nem leltem meg.
Vagy ők sem tudnak róla?

Most már tényleg biztos vagyok benne, hogy Te a Himnuszra kelsz reggel és a Székely Himnusz lehet a csengőhangod.

Elvakult vagy. Kár fecsérelni Rád a szót. De hogy bizonyítsd rátermettségedet pótold a hiányt és írd meg, mi volt olyan fontos az Ungaresca mostani fellépésében? Hadd tudjuk meg! És ne lásd minden mögött a politikát, mert hülyének állítod be magad!

#57 united

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 788 Hozzászólás:

Elküldve: 27 November 2007 - 09:47 AM

Előbújt az észt osztó!!Védi a "vörös posztót".

#58 gerbi

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 705 Hozzászólás:

Elküldve: 27 November 2007 - 06:28 AM

Minden tiszteletem az Ungaresca-é. De mit szeretnél róla olvasni 800. alkalommal? Arra ott a Vas Népe, ami minden évben többször elsütheti ugyanazt, aktualizálva.

Vagy javasold a nyugatnak, hogy a nyitólapján Bartók művek csendüljenek fel háttérzeneként és bazsarózsás logóval színesítsék a lapot.

#59 Csaba66

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 28 Hozzászólás:

Elküldve: 26 November 2007 - 07:10 PM

Hát naiv az nem vagyok. Inkább azt mondanám soha nem szabad
ezt a témát elsikálni, mindig kiabálni kell.

#60 united

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 788 Hozzászólás:

Elküldve: 26 November 2007 - 06:43 PM

Csodálkozol Csabi.Mit vársz a Nyugattól.Magyarság? Naiv vagy.