Ugrás a tartalomhoz

Hírek

108211 replies to this topic

#1 vond

HALADAS.NET alapító

• Members
  • PipaPipa
  • 1902 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 03:55 PM

Egy kis rövid összefoglaló videó a Haladás-Debrecenről:

Szurkolói oldalak: HALADAS.NET - bkozep.gportal.hu

#2 vond

HALADAS.NET alapító

• Members
  • PipaPipa
  • 1902 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 01:23 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zol - Dátum: 18 December 2018 - 12:08 PM

Tóth Miki figyelmébe:

Dombó - Bosnjak, Guzmics, Hegedűs, Polgár - Kovács I., Simon Á, Iszlai, Ugrai., - Radó, Kiss T.

Béel csoportkör. :D
Szurkolói oldalak: HALADAS.NET - bkozep.gportal.hu

#3 toto

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 199 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 01:13 PM

A szezon előtt azt gondoltuk, és most is azt gondoljuk, hogy több van ebben a csapatban – mondta Tóth Miklós, a Haladás ügyvezető igazgatója. – még mindig azt gondolja a csapattal semmi baj csak most semmi nem jött össze igazán. A baj az,h ezen mondatok értelmében túl nagy változás nem várható.
Milyen hatalmasoknak kell lenniük azoknak az égitesteknek, és
hozzájuk képest milyen jelentéktelen ez a Föld s az a színjáték, amelyben valamennyi csodás tervünk, valamennyi navigálásunk és háborúink lejátszódnak "

De azért én örülni fogok minden HALI győzelemnek - ha oly kicsiny is!

#4 Borsika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 340 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:37 PM

Idézés: zol - Dátum: 18 December 2018 - 12:08 PM

Tóth Miki figyelmébe:

Dombó - Bosnjak, Guzmics, Hegedűs, Polgár - Kovács I., Simon Á, Iszlai, Ugrai., - Radó, Kiss T.

Sajnos Tóth Miklós - a játékosokkal ellentétben - nem a tudása alatt szerepel, ő tényleg csak ennyit tud.

#5 zol

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 280 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:08 PM

Tóth Miki figyelmébe:

#6 zol

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 280 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 11:47 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: Farubcek - Dátum: 17 December 2018 - 09:00 PM

Jancsó, Rózsa, Németh Márió, Schimmer, Rácz Barni, Jagodics, és lehetne még sorolni. A mi srácaink. Ez nem a győzelmekről szól, hanem arról is, hogy a vasi, szombathelyi srácok játszanak hétről hétre a csapatban. Ezt nem cserélném el talán még a bentmaradásért sem.

Artner Tomi sem volt egyszerű eset sok szempontból, de nálam az a csapat volt az etalon. Csak magyarok, 80 %-ban vasi kötődésű játékosokkal nézhető, élvezhető, szerethető focit játszottunk.

A mostani csapatot még a 2001/2002-es szezonhoz sem tudom hasonlítani, a közös csak annyi, hogy mindkét évben külföldiekkel esünk ki, de akkor volt játék, élvezhető meccseink, kupadöntővel.

#7 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 383 Hozzászólás:

Elküldve: 17 December 2018 - 09:00 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Borsika - Dátum: 17 December 2018 - 08:18 PM

Ebben a mostani totál lenullázott keretben van bárki aki hiányozna nektek ha távozna kiesés esetén? Nekem mindenki annyira szürke semmilyen most, hogy nem is tudnék kit megnevezni. Talán egyedül a Gaál, akiben van fantázia, az összes többi vagy a kora, vagy a jatektudasa alapjan mehetne amerre lát. (Na jó még Priskin persze, de ő ugyse maradna ha bentmaradnank akkor sem. )

Ilyen szar csapatunk nem is nagyon volt, ahol csak szürke egerek jatszanak, nincs egy igazan kiemelkedo vagy kedvelheto figura sem.

Jancsó, Rózsa, Németh Márió, Schimmer, Rácz Barni, Jagodics, és lehetne még sorolni. A mi srácaink. Ez nem a győzelmekről szól, hanem arról is, hogy a vasi, szombathelyi srácok játszanak hétről hétre a csapatban. Ezt nem cserélném el talán még a bentmaradásért sem.
"Kínt, s üdvöt a Haladásban találjon" /Goethe: Faust/

#8 Borsika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 340 Hozzászólás:

Elküldve: 17 December 2018 - 08:18 PM

Ebben a mostani totál lenullázott keretben van bárki aki hiányozna nektek ha távozna kiesés esetén? Nekem mindenki annyira szürke semmilyen most, hogy nem is tudnék kit megnevezni. Talán egyedül a Gaál, akiben van fantázia, az összes többi vagy a kora, vagy a jatektudasa alapjan mehetne amerre lát. (Na jó még Priskin persze, de ő ugyse maradna ha bentmaradnank akkor sem. )

Ilyen szar csapatunk nem is nagyon volt, ahol csak szürke egerek jatszanak, nincs egy igazan kiemelkedo vagy kedvelheto figura sem.

#9 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 383 Hozzászólás:

Elküldve: 17 December 2018 - 08:06 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: toto - Dátum: 17 December 2018 - 07:57 PM

Sziasztok! Szerintem alapvetően már ma élő kellett volna állni egy lehetséges út íránnyal ami persze ennél a vezetőségnél abszolút meglepő lett volna.... gondolom most is majd szép nyugodtan nem történik majd semmi ahogy eddig is lenni szokott!!!

Ha a vezetőség ilyen gyorsan új utat tudna felvázolni, akkor most nem kő utolsó helyen telelnénk.

#10 toto

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 199 Hozzászólás:

Elküldve: 17 December 2018 - 07:57 PM

Sziasztok! Szerintem alapvetően már ma élő kellett volna állni egy lehetséges út íránnyal ami persze ennél a vezetőségnél abszolút meglepő lett volna.... gondolom most is majd szép nyugodtan nem történik majd semmi ahogy eddig is lenni szokott!!!
Milyen hatalmasoknak kell lenniük azoknak az égitesteknek, és
hozzájuk képest milyen jelentéktelen ez a Föld s az a színjáték, amelyben valamennyi csodás tervünk, valamennyi navigálásunk és háborúink lejátszódnak "

De azért én örülni fogok minden HALI győzelemnek - ha oly kicsiny is!

#11 kicsizalan

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1044 Hozzászólás:

Elküldve: 17 December 2018 - 12:23 PM

Engem csak egy dolog érdekelne. Van-e Törökországban Hali fórum, ha már telefon nincs? :P Szétidegeskedem magam a sajttáj után, aztán nem tudom melyik úton indulunk el.

HAJRÁ HALI!

ui: odáig jutottunk, h már nem szívatnak a melóhelyen hétfőnként, hanem szánakoznak a HALI-n. "Köszi" mindenkinek, akinek ebben része van. :(
"A bölcsnek elég."
" Kevés szóból ért az okos."

"Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, hogy melyik felét."

"Néha az ember szándékosan ostoba, hogy megtehessen valamit, amit az okossága tilt."

"Rengeteg hibát elkövethetünk az életben. Egyet nem: amelyik tönkretesz."

#12 Jakus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 793 Hozzászólás:

Elküldve: 17 December 2018 - 01:32 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 17 December 2018 - 01:23 AM

Szerinted ilyenekkel bentmaradnánk?
Ennyien nem jönnének ingyen.
A szerződésbontásoknál is jócskán kellene fizetni a semmiből.
8 pont a hátrány a 10.helyezett Diósgyőrrel szemben, ahová még megyünk.
Reménytelen a helyzet.
Itt egy opció van ... készülni az nb2-re.

Direkt azért soroltam fel, hogy körülbelül ilyen kaliberű igazolásokra számítok, ha ezt az opciót választanák a klubvezetők.
Nem hiszem, hogy bennmaradnánk.
Amúgy egyetértünk, csak közben ötletelgettem, hogyan fog eltelni ez a másfél hónap.
Egy élet, egy szerelem, egy vallás: Haladás!
Haladás - A bölcsőtől, a sírig és még tovább
1919media

#13 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8732 Hozzászólás:

Elküldve: 17 December 2018 - 01:23 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: Jakus - Dátum: 17 December 2018 - 12:29 AM

Jött ide az elmúlt években jópár futballista, akik aztán fél évvel később - vagy még annyi se - távoztak: Varga Gábor, Zamostny, Nagy Olivér, Jefremov, Kopúnek, Mancini, Alcibiade, Branescu, Bühler, Gosztonyi, Gyürki, Szellák, Ars, Gajdos, SimonÁ, Martínez, Lyng
Na ilyen kalibereket tartanék elképzelhetőnek.

Szerinted ilyenekkel bentmaradnánk?
Ennyien nem jönnének ingyen.
A szerződésbontásoknál is jócskán kellene fizetni a semmiből.
8 pont a hátrány a 10.helyezett Diósgyőrrel szemben, ahová még megyünk.
Reménytelen a helyzet.
Itt egy opció van ... készülni az nb2-re.

#14 Jakus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 793 Hozzászólás:

Elküldve: 17 December 2018 - 12:29 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 17 December 2018 - 12:00 AM

Ütöd a saját szavaid.
Belátod, és tudja is mindenki, hogy nincs pénz.
Utána meg írod, hogy 19-re húzzunk lapot és igazoljunk sok-sok embert.
Mégis miből? :)
Itt a legkevesebb a fizetés az élvonalban, és azt sem kapják meg rendesen.
Szerinted ezt a futball berkekben nem tudják?
Dehogynem ...

Akkor rosszul fogalmaztam :) Nem akarom én, hogy ész nélkül igazoljunk sok-sok embert :)
Arra próbáltam utalni, hogy Horváth beszélt két lehetőségről, tippeltem, hogy ez lehet az egyik opció, hogy a tisztogatás után ("lesznek akik távoznak" - T.M.) innen-onnan összecsemegézget x-nyi játékost a klub ("szeretnénk igazolni is, a jelen állás szerint 11 játékosra lenne szükségünk" - szintén T.M.), aztán vagy beválik, vagy nem. Én nem mondtam, hogy ezt az utat kell feltétlen választani, de nem tartom elképzelhetetlennek, hogy végül ez lesz :)

Jött ide az elmúlt években jópár futballista, akik aztán fél évvel később - vagy még annyi se - távoztak: Varga Gábor, Zamostny, Nagy Olivér, Jefremov, Kopúnek, Mancini, Alcibiade, Branescu, Bühler, Gosztonyi, Gyürki, Szellák, Ars, Gajdos, SimonÁ, Martínez, Lyng
Na ilyen kalibereket tartanék elképzelhetőnek.
1919media

#15 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8732 Hozzászólás:

Elküldve: 17 December 2018 - 12:00 AM

Ütöd a saját szavaid.
Belátod, és tudja is mindenki, hogy nincs pénz.
Utána meg írod, hogy 19-re húzzunk lapot és igazoljunk sok-sok embert.
Mégis miből? :)
Itt a legkevesebb a fizetés az élvonalban, és azt sem kapják meg rendesen.
Szerinted ezt a futball berkekben nem tudják?
Dehogynem ...

#16 Jakus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 793 Hozzászólás:

Elküldve: 16 December 2018 - 11:33 PM

Nem sok remény van, de feladni nem érdemes. Történt már egy pár csoda a magyar fociban.
Elsőként ki kell nevezni egy új edzőt, és egy sportigazgatót. A keretet a selejtezés után legalább 5-6 minőségi futballistával kell feltölteni, letenni a jövő Halijának alapjait. (középső védőből kellene 2, jöhetne egy kapus is, meg Bosnjaknak egy alternatíva, aztán egy klasszik védekező középpályás, egy irányító, meg két gólerős csatár).
Ám sajnos ezekhez olyan anyagi lehetőségek kellenének, amikkel Illésék nem rendelkeznek.
Így tényleg két út marad: elköszönni a légiósoktól, visszahívni a kölcsönadottakat, és már most elfogadni a kiesés tényét, vagy 19-re lapot húzva szerződtetni 9-10 új arcot és hátha összejön a bennmaradás.

Mindörökké Haladás!
1919media

#17 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8732 Hozzászólás:

Elküldve: 16 December 2018 - 08:03 PM

De legalább kikapott a zte :)
A Pool meg alázta a mu-t :)

#18 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8732 Hozzászólás:

Elküldve: 16 December 2018 - 05:23 PM

Remélem a tavaszi szezonban már az nb2-re fogunk építkezni.
Ha megpróbálunk erőlködni a bent maradásért, az csak egy újabb koporsószög lesz a koporsón.

Először is kell egy jó kapus!
A Király Gabi nem picit túlsúlyos, és ahogy látom fb-on meg az instán, hát finoman fogalmazva sem tud ennyi dolog mellett 100%-osan a csapatra koncentrálni.
A Dani meg a fradi elleni meccsen kívül sorban kapta a nagyobbnál nagyobb potyákat.
Nem tudom a Gyurján milyen, rég láttam védeni ... talán már kilehetne Őt is próbálni, rosszabb nem lesz mint a 2 elődje.

Az összes légióst elküldeni AZONNAL HATYÁLLYAL!

Még van milliónyi ötletem, de nincs kedvem többet írni.
Elég az, hogy elbasztátok a tegnapi Ákos koncertemet ... köszönöm szépen!

Ha meg van valakinek ötlete, hogy mi szurkolók mit tehetünk ez ellen ami itt folyik, az kérem ne tartsa magában.
Én nem látok ilyen lehetőséget, de hátha van valaki akinek eszébe jut egy jó ötlet!

#19 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 383 Hozzászólás:

Elküldve: 16 December 2018 - 04:32 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: köbüki - Dátum: 16 December 2018 - 02:46 PM

Szerintem az nem volt soha cél ...

Nagyon szép írás, pontról pontra, szóról szóra.
+1!

#20 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3171 Hozzászólás:

Elküldve: 16 December 2018 - 02:46 PM

Szerintem az nem volt soha cél senki részéről, hogy a hali kiessen a másodosztályba. Ott nagyságrendekkel kevesebb pénzt fognak kapni, miközben gyakorlatilag egy új csapatot kell építeni a mostani sok idegenlégiós miatt (és akkor a stadion plusz költségeiről ne is beszéljünk). Én azt gondolom, hogy az a brand, amivel 10 évvel ezelőtt az Illésék elindultak, az kiégett. Ennek a fő oka az -ahogy korábban valaki már írta- hogy a mostani állami pénzzel teletömött fociba ők már nagyon kevesek. Komoly anyagi háttérrel rendelkező tulajdonosok sem nagyon tudnak megbirkózni ezzel (ld. Leisztinger és a Diósgyőr), ők meg pláne. Egy ideig vitte őket a szerencse, néha eltudtak adni egy-egy játékost, amiből ideig-óráig túléltek.
Ebből az is következik, hogy játékost nem fognak venni. Értelmeset az elmúlt 10 évben sem vettek, egy-egy olyan volt, akibe "belenyúltak" véletlenül. Szóval, most sem fognak. És egy nem is lenne elég.
Ha "megsúgták" nekik, hogy 16 csapatos lesz az NB1 (ez szóbeszéd, de nem tudom lehet-e alapja), akkor esetleg lenne értelme a mostani csapat gerincét megtartani, de akkor is jó néhány játékos kellene, amire nincs esély, ha nem lesz tulajdonos váltás.

Egyébként én is azon az állásponton vagyok, hogy télen az összes külföldit el kell küldeni. Azokkal, akiknek a szerződésében benne van, hogy NB2 esetén szabadon távozhatnak, le kell ülni tárgyalni és megpróbálni szerződést hosszabbítani. Aki ezt nem írja alá, az is mehet. A maradóknak, miután ők (is) részesei az NB2-be való kiesésnek, így természetesen fizetés csökkenést is el kell fogadniuk. A kölcsön játékosokat vissza kell hívni és annak a függvényében, hogy a mai csapatból kik maradnak lehet cél az, hogy 1-2 éven belül vissza jussunk az első osztályba.

És nem ártana az sem, ha a szakmai vezetés és a tulajdonos pozíciója ketté válna. Ez így nonszensz, hogy a sorozatos mellényúlásoknak nincs felelőse.