Ugrás a tartalomhoz

Hírek

108169 replies to this topic

#1 szijjas

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 469 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 02:57 PM

Liptákról: "A csakfoci.hu információi szerint a kérők között lehet még a Haladás is, amelynél azonban csak akkor merülne fel a védő szerződtetése, ha az őszi záróforduló után még reális esélye maradna a csapatnak kiharcolni az NB I-ben maradást."

ezt magyarázza el nekem valaki. ez az utolsó esélyünk hétvégén? ha nyerünk nagy-bevásárlás, ha kikapunk ifi2 játszik?
Sokkal fontosabb, hogy mi van a mez elején, mint a hátán…

Hajrá Haladás!!!

#2 Jakus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 788 Hozzászólás:

Elküldve: 12 December 2018 - 10:29 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Borsika - Dátum: 12 December 2018 - 09:24 PM

+1

A csapat tulajdonosa egy kft, egy gazdasági társaság. Egy gazdasági társaság célja a tulajdonosok számára jövedelem termelés, nem holmi elvont célkitűzés, mint például bajnokságban éremszerzés stb. Illésék egyszerű volt futballisták, nem jóságos szamaritánusok, akik saját pénzüket teszik be, pont ellenkezőleg, ezek magyar módon "dörzsölt üzletemberek", akiket az vezényel, hogy minden lehetséges forintot kivegyenek a klubból. Ami állami pénz bejön, annak minél nagyobb részét gondolom lenyúlják különböző vállalkozó haverokon keresztül, meg költségelszámolásokkal, az hogy a csapat hányadik, az kb huszadrangú szempont.

Huszadrangú volt a helyezésünk 5, illetve 3 meg 2 évvel ezelőtt, amikor igazi középcsapat voltunk (bár amilyen ez a 12 csapatos bajnokság, kis túlzással vagy a nemzetközi kupáért küzdesz, vagy a kiesés ellen). Az utóbbi egy-másfél évünk durva lejtmenet. Sorra lettek elkótyavetyélve a minőségi labdarúgóink, a bemeneti oldalon meg senkit nem tudunk felmutatni.
A másodosztály gazdasági szempontból sem lehet perspektíva, sokkal kevesebb ott a bevételi forrás. Az azonnali visszajutáshoz is rég nem látott kereterősítésre lenne szükség (lásd Felcsút, MTK)
Egy élet, egy szerelem, egy vallás: Haladás!
Haladás - A bölcsőtől, a sírig és még tovább
1919media

#3 Borsika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 336 Hozzászólás:

Elküldve: 12 December 2018 - 09:24 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: köbüki - Dátum: 11 December 2018 - 08:45 PM

Ameddig a futball a jelenlegi szisztémában működik, addig itt semmi nem fog változni. Ez pedig nem fog változni, mert akármekkora csőd is az egész a befektetett százmilliárdok ellenére, ameddig a fővezér a koncepcióján nem változtat, addig mindenki védi a védhetetlent is (pl. leszavazzák azt, hogy egy szurkoló a sportklub felügyelő bizottságába helyet kapjon- ld. szombathelyi vagy miskolci közgyűlés,).
Az elmúlt évtizedekben valamilyen szintem mindig is az államtól függött a foci (és általában a profi sport is), de ez ma már olyan mértéket ölt a TAO és egyéb irányított szponzor pénzek miatt, ami kikényszeríti azt, hogy a piaci alapon nem is tud működni -részben sikeresen sem- egy sportklub, ha nincs mögötte állami támogatás.
Szóval itt változtatni nem lehet, max a lábaddal tudsz szavazni.
Miután ennek az egésznek semmi sportértéke nincs, azért azzal sem értek egyet, hogy ha valaki távol marad, az divattá válik. Ez már nem sport, a benne résztvevők pedig nem sportemberek, vagy sportolók (a játékosok sem, aki többnyire azt akarják maximálisan kihasználni, hogy ömlik a pénz)

+1

A csapat tulajdonosa egy kft, egy gazdasági társaság. Egy gazdasági társaság célja a tulajdonosok számára jövedelem termelés, nem holmi elvont célkitűzés, mint például bajnokságban éremszerzés stb. Illésék egyszerű volt futballisták, nem jóságos szamaritánusok, akik saját pénzüket teszik be, pont ellenkezőleg, ezek magyar módon "dörzsölt üzletemberek", akiket az vezényel, hogy minden lehetséges forintot kivegyenek a klubból. Ami állami pénz bejön, annak minél nagyobb részét gondolom lenyúlják különböző vállalkozó haverokon keresztül, meg költségelszámolásokkal, az hogy a csapat hányadik, az kb huszadrangú szempont.

#4 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3170 Hozzászólás:

Elküldve: 11 December 2018 - 08:45 PM

Ameddig a futball a jelenlegi szisztémában működik, addig itt semmi nem fog változni. Ez pedig nem fog változni, mert akármekkora csőd is az egész a befektetett százmilliárdok ellenére, ameddig a fővezér a koncepcióján nem változtat, addig mindenki védi a védhetetlent is (pl. leszavazzák azt, hogy egy szurkoló a sportklub felügyelő bizottságába helyet kapjon- ld. szombathelyi vagy miskolci közgyűlés,).
Az elmúlt évtizedekben valamilyen szintem mindig is az államtól függött a foci (és általában a profi sport is), de ez ma már olyan mértéket ölt a TAO és egyéb irányított szponzor pénzek miatt, ami kikényszeríti azt, hogy a piaci alapon nem is tud működni -részben sikeresen sem- egy sportklub, ha nincs mögötte állami támogatás.
Szóval itt változtatni nem lehet, max a lábaddal tudsz szavazni.
Miután ennek az egésznek semmi sportértéke nincs, azért azzal sem értek egyet, hogy ha valaki távol marad, az divattá válik. Ez már nem sport, a benne résztvevők pedig nem sportemberek, vagy sportolók (a játékosok sem, aki többnyire azt akarják maximálisan kihasználni, hogy ömlik a pénz)

#5 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8727 Hozzászólás:

Elküldve: 11 December 2018 - 08:12 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: mindentbele - Dátum: 11 December 2018 - 06:34 PM

végül is igazatok van, maradjon csak minden így, hisz minden szart be lehet nyelni...

Senki nem akarja, hogy így maradjanak a dolgok.
Napok óta arra várok, hogy Te mit gondolsz, mivel lehetne ezen változtatnunk, ami nekem nem jutott az eszembe.

#6 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 379 Hozzászólás:

Elküldve: 11 December 2018 - 07:17 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: mindentbele - Dátum: 11 December 2018 - 06:34 PM

végül is igazatok van, maradjon csak minden így, hisz minden szart be lehet nyelni...

Komolyan érdekelne, hogy mire gondoltál, ne üsd el ennyivel :)
"Kínt, s üdvöt a Haladásban találjon" /Goethe: Faust/

#7 mindentbele

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2549 Hozzászólás:

Elküldve: 11 December 2018 - 06:34 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Farubcek - Dátum: 09 December 2018 - 11:51 PM

Hogy lehet úgy erőteljesen véleményt nyilvánítani, hogy annak érdemi változtatás legyen az eredménye? A tüntetés, bojkott, stb. hatástalan, törni-zúzni meg lássuk be, ezért nem éri meg. Azzal is te járnál rosszabbul. Kíváncsi vagyok nagyon, mire gondolsz.

Mindörökké HALADÁS! HAJRÁ HALI! MINDENT BELE!
http://www.bkozep.gportal.hu/

#8 vond

HALADAS.NET alapító

• Members
  • PipaPipa
  • 1898 Hozzászólás:

Elküldve: 10 December 2018 - 10:45 PM

Ejjj, de szép ez a Hali mez az Everton-Watfordon. :)
Szurkolói oldalak: HALADAS.NET - bkozep.gportal.hu

#9 H.A.L.A.D.Á.S

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 10 Hozzászólás:

Elküldve: 10 December 2018 - 06:13 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 09 December 2018 - 09:36 PM

Három lehetősége van a szurkolónak.
1. Bármi történik kijár meccsre.
2. Besokall és nem jár ki.
3. Összeszed 4-500 millió Ft-ot, megvásárolja a Klubot és talán Ő majd jobban csinálja.
Én az első vagyok :)

bármi történjék is, természetesen 1.pont :)

#10 Fortschritt

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2388 Hozzászólás:

Elküldve: 10 December 2018 - 05:11 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: cirmos - Dátum: 10 December 2018 - 09:47 AM

Én a 2., elfogyott a lelkesedés, nem látok javulási lehetőséget ebben a társaságban! :(

Én már kb. 20 éve mondom, hogy divatdrukker vagy! :) Lássuk be, igazam volt! :D Hajrá Hali!
Bill Shankly után szabadon: azt mondják, számomra a Haladás élet-halál kérdése. Ez közel sincs így. A Haladás sokkal, de sokkal fontosabb!

#11 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8727 Hozzászólás:

Elküldve: 10 December 2018 - 10:44 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: cirmos - Dátum: 10 December 2018 - 09:47 AM

Én a 2., elfogyott a lelkesedés, nem látok javulási lehetőséget ebben a társaságban! :(

Én sem látok javulási lehetőséget, ezért írtam, hogy megpecsételődött a sorsunk, kiestünk.
De ha most emiatt nem járnék meccsre, aztán majd ha vmikor jobb lesz minden és újra kijárnék, akkor én személy szerint nem tudnék a tükörbe nézni.
Senkit nem ítélek el, mindenkinek más a tűrőképessége.
Csak nekem az nem fér bele, ha szar a csapat, ha a vezetőség nagy ívben leszar minket, stb ... akkor ne járjak ki meccsre.
Én a Klubot szeretem.
Mi szurkolók vagyunk az állandóság. Ezek jönnek-mennek. Vándormadarak.
Én sem a mutatott játék miatt járok ki, mert ami most van az sajnos egy nézhetetlen fos, nincs mit ezen szépíteni. Egy nagy kupac trágya.
2 oka van, hogy kijárok. Szeretem a Haladást. Szeretem a barátaimat akikkel ott találkozom.
Hajrá Hali!
Irány az nb2.

#12 cirmos

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 727 Hozzászólás:

Elküldve: 10 December 2018 - 09:47 AM

3. Összeszed 4-500 millió Ft-ot, megvásárolja a Klubot és talán Ő majd jobban csinálja.

#13 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 379 Hozzászólás:

Elküldve: 09 December 2018 - 11:51 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: mindentbele - Dátum: 09 December 2018 - 11:33 PM

Erőteljes vélemény kinyilvánítás!

Hogy lehet úgy erőteljesen véleményt nyilvánítani, hogy annak érdemi változtatás legyen az eredménye? A tüntetés, bojkott, stb. hatástalan, törni-zúzni meg lássuk be, ezért nem éri meg. Azzal is te járnál rosszabbul. Kíváncsi vagyok nagyon, mire gondolsz.
"Kínt, s üdvöt a Haladásban találjon" /Goethe: Faust/

#14 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8727 Hozzászólás:

Elküldve: 09 December 2018 - 11:40 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: mindentbele - Dátum: 09 December 2018 - 11:33 PM

Kik felé?
A játékosok attól nem fognak megtanulni focizni, a tulajok pedig nem fogják emiatt eladni a részüket ... mondjuk még vevőjelölt sincs, csak szóbeszédek.

#15 mindentbele

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2549 Hozzászólás:

Elküldve: 09 December 2018 - 11:33 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 09 December 2018 - 11:05 PM

Például?
Kíváncsi vagyok én mire nem gondoltam :)/>

#16 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8727 Hozzászólás:

Elküldve: 09 December 2018 - 11:05 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: mindentbele - Dátum: 09 December 2018 - 10:25 PM

Azért lehetőség van még a kezünkben!

Például?
Kíváncsi vagyok én mire nem gondoltam :)

#17 mindentbele

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2549 Hozzászólás:

Elküldve: 09 December 2018 - 10:25 PM

Én az első vagyok :)/>

Azért lehetőség van még a kezünkben!

#18 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8727 Hozzászólás:

Elküldve: 09 December 2018 - 09:36 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: mindentbele - Dátum: 09 December 2018 - 04:54 PM

Mi meg állva tapsolunk...

#19 mindentbele

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2549 Hozzászólás:

Elküldve: 09 December 2018 - 04:54 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 09 December 2018 - 04:48 PM

Persze, hogy nem, ez látható és egyértelmű dolog.
Én azt írtam le, hogy én mit tennék.
Ők nem ezt fogják, elkezdenek majd ígérgetni új játékosokat a téli szünetben, esetleg még egy új edzőben fognak megbízni.
De ez a dolog már halott ügy szerintem, ez a csapat már menthetetlen.
Ha nem lesz létszámemelés (miért lenne, ez egy hülye pletyka csak), akkor kiestünk.
100.születésnap, egy gyönyörű és új létesítmény ... tipikus szombathelyi "sikertörténet"

Mi meg állva tapsolunk...

#20 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8727 Hozzászólás:

Elküldve: 09 December 2018 - 04:48 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: mindentbele - Dátum: 09 December 2018 - 03:14 PM

és szerinted a jelenlegi tulajdonosi kör ezt felfogja? ennek tükrében cselekszenek?

Persze, hogy nem, ez látható és egyértelmű dolog.
Én azt írtam le, hogy én mit tennék.
Ők nem ezt fogják, elkezdenek majd ígérgetni új játékosokat a téli szünetben, esetleg még egy új edzőben fognak megbízni.
De ez a dolog már halott ügy szerintem, ez a csapat már menthetetlen.
Ha nem lesz létszámemelés (miért lenne, ez egy hülye pletyka csak), akkor kiestünk.
100.születésnap, egy gyönyörű és új létesítmény ... tipikus szombathelyi "sikertörténet".