Ugrás a tartalomhoz

Hírek

105962 replies to this topic

#1 vond

HALADAS.NET alapító

• Members
  • PipaPipa
  • 1804 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:19 PM

Hamarosan elkészül a Berzsenyi és Szent Márton tér. Az ott kialakított rengeteg új parkolóhely is nagy segítségére lesz a Haladás szurkolóknak.
Szurkolói oldalak: HALADAS.NET - bkozep.gportal.hu

#2 Hali 75

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 372 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:16 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: forever green - Dátum: 19 October 2017 - 09:47 AM

Ha már parkolás!

Ott van a Csónakázó-tóval szembeni zuzott köves senki területe, a Claudius Hotel és az edzőpályák között! Na oda is lehetne kb 70-80 db férőhelyes parkolót kialakítani. Oké hogy nem a stadion szájában van, de azért nem kell olyan irgalmatlanul sokat gyalogolni.

Ha kiesünk,akkor úgyis megoldódik.

#3 forever green

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1128 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:47 AM

Ha már parkolás!

Ott van a Csónakázó-tóval szembeni zuzott köves senki területe, a Claudius Hotel és az edzőpályák között! Na oda is lehetne kb 70-80 db férőhelyes parkolót kialakítani. Oké hogy nem a stadion szájában van, de azért nem kell olyan irgalmatlanul sokat gyalogolni.
"Húsz éve már, több is talán;
Hogy nap-nap után, minden szombat délután;
meccsre vitt az én apám!
Mesélt nekem egy csapatról, és ettől volt vidám;
Igen ettől volt vidám, s nekem tátva volt a szám!"

#4 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6492 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:30 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: Farubcek - Dátum: 19 October 2017 - 09:07 AM

Szerintem többet ér az, hogy a Derkovits lakótelepről, a városközpontból és a kertvárosi területek egy nagy részéről is gyalog elérhető a stadion, mint hogy csak 1200 embernek jut autós parkoló. Az esetek legnagyobb részében ez semmi problémát nem fog okozni. Az viszont könnyebbség mindenkinek, hogy a centrumban van a stadion.

Nem hinnem, hogy akkora gond lenne a parkolas megoldasa. Eddig kevesebb hely volt es megoldotta mindenki aki autoval jott. Egy meccsre sokan azert is mennek ki, hogy sorozzenek a haverokkal. Az idosebb generacio inkabb busszal meg biciklivel jar. Nem 40 ezres stadionrol beszelunk. Nekem sokkal fontosabb, hogy a kiszolgalas gordulekeny legyen, normalis sort lehessen inni es ne 20 percet kelljen sorban allni.
"Szükség volt odafent egy centerre és megkapták a legjobbat!"
Nyugodj békében CECE!

#5 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 249 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:07 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: greenfan - Dátum: 18 October 2017 - 09:04 PM

Ez nem csak itt probléma.A Grupiban sincs parkoló és majd a Népstadion helyén épülő nemzeti stadionnak is alig lesz saját parkolója.
Nyugat Európában ezért is építik az új stadionokat a városon kívül az autópálya mellett.Ott van hely.
Itt is a tesco környékén kellett volna építeni.
De nem kell a nyugat europát követni,hanem újra Moszkva a példakép.

Szerintem többet ér az, hogy a Derkovits lakótelepről, a városközpontból és a kertvárosi területek egy nagy részéről is gyalog elérhető a stadion, mint hogy csak 1200 embernek jut autós parkoló. Az esetek legnagyobb részében ez semmi problémát nem fog okozni. Az viszont könnyebbség mindenkinek, hogy a centrumban van a stadion.
"Kínt, s üdvöt a Haladásban találjon" /Goethe: Faust/

#6 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 249 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:03 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: Hali 75 - Dátum: 19 October 2017 - 08:15 AM

Én is inkább egy Jánosháza elleni visszavágót támogatnék. Mert bárki is jön,ezzel a csapattal csak leszégyenítjük azt,amit labdarúgásnak hívnak.

Egyébként ez nem is blődség, még ha inkább csak poénnak is indult: simán lehetett volna egy Haladás-Kőszeg-Körmend-Sárvár megyei négyes minitornát szervezni, rövid meccsekkel. Ezzel bevonzanánk a megye nagyobb városaiból is a potenciális meccsre járókat a stadionba, és ebbe a kis ékszerdobozban gyanítom, hogy nem utoljára járnának akkor. Bárcsak belátná a vezetőség, hogy milyen fontos lenne a városhatáron túli megyei marketingtevékenység is...

#7 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 249 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 08:59 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: Jakus - Dátum: 18 October 2017 - 10:36 PM

Szektorok klubikonokról való elnevezése

Amúgy ez lehet, hogy kicsit erősen fog hangzani, de szerintem nem nagyon vannak olyan klubikonjaink, akikről egy stadionnyi szektort el lehetne nevezni, ezért én kimondottan örülök, hogy ez nem valósult meg. Mert ha komolyan vesszük magunkat, akkor a Szarka-Halmosi-Kereki-Illés-Király vonal alá nem adjuk (ők voltak azok, akik a válogatottban is letettek valamit), ez viszont a stadion szektorainak max. a harmadára elég, ha jól sejtem. Vagy a másik lehetőség, hogy minden kicsit is kiemelkedő, vagy 200+ meccset a Haliban lejátszó helyi focistáról nevezünk el szektort, ezzel viszont magunkat tesszük nevetésgessé, hogy országos szinten nem jegyzett focistákat ünneplünk klubikonként. Ha az MTK vagy a Fradi lennénk, könnyebb dolgunk lenne komoly focistákat találni erre, nálunk viszont se egy Albert, se egy Sárosi, de még csak egy Schlosser Imre sem futballozott -

Más: felemelő látni a régi-új címert a stadion minden pontján, kispadokon, nagy kivetítőn, ez egy valóra vált álom! :)

#8 batigool

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 54 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 08:20 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: splity - Dátum: 18 October 2017 - 11:23 AM

Racz Barni az egyik olyan jatekosunk aki tud varatlant huzni es a cselt is meg meri csinalni. Szelen tokeletes lenne de sajna oreg mar. Tipikus peldaja, hogy lehet egy fiatalt leepiteni. Ebben profi a magyar labdarugas.

Akkor ezt is fordítva csináljuk, mint bárhol máshol!!?? Mi nem felépítjük, hanem leépítjük a fiatalokat!!! :)

#9 Hali 75

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 372 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 08:15 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: splity - Dátum: 18 October 2017 - 11:10 PM

Mennyivel rosszabb egy Eszek mint egy top csapat b illetve c csapata?
Es hidd el nem az a fontos ki all a masik terfelen hanem az, hogy vegre uj stadionunk lett.
Top csapatok meg johetnek majd az uefa penzen a kupaban. :)
A tulajdonosi vitaban pedig ennel a mostaninal csak jobb johet. Engem nem erdekel kinek a stromanja meg honnan hozza a penzt ha a csapatomnak az pluszt jelent.
Aztan, hogy mi lesz kesobb majd az ido eldonti.

Én is inkább egy Jánosháza elleni visszavágót támogatnék. Mert bárki is jön,ezzel a csapattal csak leszégyenítjük azt,amit labdarúgásnak hívnak.

#10 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6492 Hozzászólás:

Elküldve: 18 October 2017 - 11:10 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: greenfan - Dátum: 18 October 2017 - 08:27 PM

Igen,otthon maradok!
Te meg majd nyald az új tulajdonos seggét és örülj,hogy láthatod az Eszéket,és az nb2-es Haladást.

Mennyivel rosszabb egy Eszek mint egy top csapat b illetve c csapata?
Es hidd el nem az a fontos ki all a masik terfelen hanem az, hogy vegre uj stadionunk lett.
Top csapatok meg johetnek majd az uefa penzen a kupaban. :)
A tulajdonosi vitaban pedig ennel a mostaninal csak jobb johet. Engem nem erdekel kinek a stromanja meg honnan hozza a penzt ha a csapatomnak az pluszt jelent.
Aztan, hogy mi lesz kesobb majd az ido eldonti.
"Szükség volt odafent egy centerre és megkapták a legjobbat!"
Nyugodj békében CECE!

#11 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3104 Hozzászólás:

Elküldve: 18 October 2017 - 10:59 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: hz717 - Dátum: 18 October 2017 - 11:30 AM

Amúgy valaki leírná a futballfitness fogalmát?
A Google nem ismeri...��

Akkor nincs is. Amit a google nem ismer, az nincs. 1. számú axióma.
Tehát az, hogy ilyen a játékosoknak sincs, nem lehet hiányosság.

#12 Jakus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 663 Hozzászólás:

Elküldve: 18 October 2017 - 10:36 PM

Zöld-fehér álom helyett fekete-fehér valóság.
Nagyon örülök az új sportkomplexumnak, mert méltó otthonra leltek a Haladás sportolói és mi szurkolók is. Igyekszem a lehetőségeimhez mérten minél több mérkőzésre kijárni, osztálytól függetlenül.
Ennyit a pozitívumokról. Ha itt valóban fontosak lettek volna a szurkolók, akkor az építkezésnél jóval több információval látnak el mindenkit, nem csak kéthavonta néhánysoros hírrel, és képekkel. Ha itt valóban fontosak lennének a szurkolók, a négy évvel ezelőtti ankéton megfogalmazott javaslatokból igyekeznek figyelembe venni a megvalósíthatóakat. (Szektorok klubikonokról való elnevezése, stb.) De ezeket, ha nehezen is, de még inkább meg tudom emészteni, az amit viszont az avatással/átadással művelnek, már elkeserít.
Elkeserít, mert amióta lefújták a Felcsút elleni búcsúmeccset, azóta arra pillanatra várok, hogy először kifusson a Hali az új stadion gyepére. De gondolom ezzel nem vagyok egyedül. A stadion mostanra (elvileg) elkészült. Azaz idén még lehetne négy mérkőzésünk. Diósgyőr, Paks, Ferencváros, Videoton. Függetlenül attól, hogyan szerepel a csapat, ezeken a találkozókon garantált lenne a nagy létszám, a jó hangulat.
De nem. Meg kell várni a november 8-at, a szerda estét. Az Eszéket, a díszvendégeket. Akik sanszosan először és utoljára járnak a létesítményben. Előtte meg mehetünk Sopronba, ahol jó ha lesz 1000 néző. Plusz Béáéknak fizetni kell a szurkolói vonatot és a buszokat. Kiszámolták e már a megnyitó szervezői, hogy ezzel mennyi anyagi kárt okoznak?
Hajrá Haladás!
Egy élet, egy szerelem, egy vallás: Haladás!
Haladás - A bölcsőtől, a sírig és még tovább
1919media

#13 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1305 Hozzászólás:

Elküldve: 18 October 2017 - 10:31 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: greenfan - Dátum: 18 October 2017 - 09:04 PM

Nyugat Európában ezért is építik az új stadionokat a városon kívül az autópálya mellett.Ott van hely.

pl. Regensburg - néhány hete láttam, közvetlenül az autópálya mellet van.
Azért szép ez az új stadion, sajnálom, de a beléptető kapu pont olyan sz..r, mint a mostani, csak botladozva tudok átmenni rajta. A képen legalábbis úgy látszik.

#14 Tribunus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 895 Hozzászólás:

Elküldve: 18 October 2017 - 09:48 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: greenfan - Dátum: 18 October 2017 - 08:27 PM

Igen,otthon maradok!
Te meg majd nyald az új tulajdonos seggét és örülj,hogy láthatod az Eszéket,és az nb2-es Haladást.

Én senki seggét nem nyalom, te viszont az enyémet nyalhatod!

#15 greenfan

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1141 Hozzászólás:

Elküldve: 18 October 2017 - 09:04 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Farubcek - Dátum: 18 October 2017 - 08:54 PM

Ez így is nagyjából 250-nel több a korábbinál, kisebb befogadóképességhez. A szurkolók elég nagy része jön gyalog (esetleg busszal). Hova gondolnál még parkolót tenni, a Kenderesi úti pályák helyére?

Ez nem csak itt probléma.A Grupiban sincs parkoló és majd a Népstadion helyén épülő nemzeti stadionnak is alig lesz saját parkolója.
Itt is a tesco környékén kellett volna építeni.
De nem kell a nyugat europát követni,hanem újra Moszkva a példakép.

#16 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 249 Hozzászólás:

Elküldve: 18 October 2017 - 08:54 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: BaLee - Dátum: 18 October 2017 - 08:10 PM

Olvastam ezt a cikket a stadionról: http://haladas.hu/hi...zold-feher-alom

Csak nekem szúrja a szemem?
"A létesítményhez 292 db parkoló, 160 db kerékpártároló tartozik. A stadionban lévő ülőhelyek száma 8940 db, a sportcsarnokban 500 db."

Egyrészt, szerintem ennek harmada legalább "vip" parkoló lesz. Azaz földi halandó nem tud ott parkolni. De nézzük a legoptimistábban, mindenki használhatja őket és minden kocsiban 4 ember jön az 1168 ember számára elég parkoló, ha hozzávesszük a kerékpártárlókat is akkor ez a parkolóhely a stadion befogadóképességének 15%át sem éri el. Hogy lehetett ilyet tervezni? Hány parkoló van Győrben egy hasonló méretű stadion mellett?

Ez így is nagyjából 250-nel több a korábbinál, kisebb befogadóképességhez. A szurkolók elég nagy része jön gyalog (esetleg busszal). Hova gondolnál még parkolót tenni, a Kenderesi úti pályák helyére?

#17 greenfan

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1141 Hozzászólás:

Elküldve: 18 October 2017 - 08:27 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Tribunus - Dátum: 18 October 2017 - 08:21 PM

Szerintem is jobb ha te otthon maradsz!

Igen,otthon maradok!

#18 Tribunus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 895 Hozzászólás:

Elküldve: 18 October 2017 - 08:21 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: greenfan - Dátum: 18 October 2017 - 07:43 PM

Szerintem meg nem kell,nem szabad elfogadni.
Most kellene bojkottot szervezni és otthon maradni,nem mint akkoriban,amikor a jóval kisebb súlyú szurkolói kártya miatt tiltakoztak jópáran.

Szerintem is jobb ha te otthon maradsz!

#19 BaLee

HaladásFAN

• Members
  • PipaPipa
  • 2810 Hozzászólás:

Elküldve: 18 October 2017 - 08:10 PM

Olvastam ezt a cikket a stadionról: http://haladas.hu/hi...zold-feher-alom

Csak nekem szúrja a szemem?
"A létesítményhez 292 db parkoló, 160 db kerékpártároló tartozik. A stadionban lévő ülőhelyek száma 8940 db, a sportcsarnokban 500 db."

Egyrészt, szerintem ennek harmada legalább "vip" parkoló lesz. Azaz földi halandó nem tud ott parkolni. De nézzük a legoptimistábban, mindenki használhatja őket és minden kocsiban 4 ember jön az 1168 ember számára elég parkoló, ha hozzávesszük a kerékpártárlókat is akkor ez a parkolóhely a stadion befogadóképességének 15%át sem éri el. Hogy lehetett ilyet tervezni? Hány parkoló van Győrben egy hasonló méretű stadion mellett?

#20 greenfan

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1141 Hozzászólás:

Elküldve: 18 October 2017 - 07:43 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: splity - Dátum: 16 October 2017 - 11:18 PM

Mint irtad fideszes hazibajnoksag. Most mar nem tudsz olyan csapatot mutatni aki mogott nem all valamilyen magas pozicioban pocsot vakaro mutyigep. Fiokcsapat mikent lennenk azt azert leirhatnad? Nalunk jatszana aki oda nem fer be vagy mi? Az eleg lenne a bentmaradasra? Nem hinnem. Meg azert itt azt nem tehetnek meg itt nem 500 nezo van.
Egy orszag utalna minket? A fradi, vidi, felcsut ezert kevesebb? Dehogy.
El kell fogadni nincs mas ut sajna.

Szerintem meg nem kell,nem szabad elfogadni.
Most kellene bojkottot szervezni és otthon maradni,nem mint akkoriban,amikor a jóval kisebb súlyú szurkolói kártya miatt tiltakoztak jópáran.