Ugrás a tartalomhoz

táplálékkiegészítő, gyógyszerek mellett

45 replies to this topic

#41 base

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 10 May 2011 - 06:54 PM

Kedves Doktor Úr!

Igaz, hogy a táplálék kiegészítő forma felől közelítettem meg a dolgot, de most a kérdésem lénye, nem a testépítést célozza, hanem a hormonháztartásom helyreállítását. Tehát a királydinnye-kivonat tesztoszteron serkentő hatása lett volna nekem kedvező.
Ha félreteszünk, minden testépítéssel kapcsolatos táplálék kiegészítőt, mit ajánlana a Doktor Úr, hogy helyre álljon a tesztoszteron szintem, és hormonháztartásom. Ha lehet olyan lenne jó, ami akár vény nélkül is kapható, és mindenképpen olyan ami nagy valószínűséggel egészségre ártalmatlan. (Tudom, hogy nincs olyan gyógyszer, ami nem ártalmas, az egészségre, én viszont arra kérném, hogy olyat ajánljon, aminek használata, nem jár nagy kockázattal.
Gyógyszert igaz még szedek,de már kb 2 éve tünetmentes vagyok, frontin reggel, és este 0,5/0,5 mg, sertralin reggel 50 mg ( 1 tabletta) és depral 50mg ( 1/4-ed tabletta ), depral fokozatos elhagyását javasolták, fokozatosan csökkentem, és lassan el fogom hagyni.

Válaszát nagyon köszönöm. Üdvözlettel : Károly

#42 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 06 May 2011 - 06:10 PM

Kedves base!

Nagy örömömre szolgál, hogy közel 1 éves szünet után újra itt üdvözölhetem a nyugat.hu "dokifórumán"! :)

Annak -- bevallom -- már kevésbé örülök, hogy tavalyi jó tanácsom (nevezetesen, hogy először próbáljon meg pszichés betegségéből meggyógyulni, s csak utána foglalkozzon bizonytalan hatású csodaszerek alkalmazása melletti erőltetett testépítéssel) láthatólag lepergett Önről... :lol:

Mindössze annyi különbséget látok, hogy most a tavalyi kreatin-monohidrát és dextróz helyett glutamin és királydinnye-kivonat alkalmazását favorizálja..., :lol: miközben -- amint leveléből kitűnik -- továbbra is pszichiátriai gyógyszerek szedésére szorul.

Ha megengedi, én egy jottányit sem változtatok tavalyi véleményemen: továbbra is azt mondom mindkét felvetett újabb ötletére: hülyeség, felejtse el!

Mivel a királydinnyére külön is rákérdezett, röviden hadd írjam le az ezzel kapcsolatos álláspontomat:

Ezt a gyógynövényt az orvostudomány régóta használja vízhajtásra, szívkoszorúér-szűkület következtében fellépő mellkasi fájdalmak, magas vérnyomás és magas koleszterinszint kezelésére. Az igaz, hogy állatkísérletekben emelheti a tesztoszteron szintjét és fokozhatja a szexuális teljesítőképességet, ám emberben ezt a hatását nem sikerült igazolni. Ugyanakkor viszont az biztos, hogy nagyobb adagokban az ideg-izom ingerület-áttételi rendszerben komoly problémákat okozhat. Számos úgynevezett szaponin vegyületet is tartalmaz, melyek nem mindegyikének tisztázott a biológiai szerepe; egyes ilyen anyagok élettani hatása a közhiedelemmel ellentétben kifejezetten káros is lehet! Ezen bizonyított kockázataival szemben állítólagos izomerő- és izomtömeg-növelő hatására semmilyen egyértelmű tudományos bizonyítékunk nincs!

Kedves base, kíváncsian várom, hogy ha cirka egy év múlva újra jelentkezik, vajon milyen újabb világmegváltó testépítő ötlettel rukkol majd elő, s arra is, hogy vajon pszichés problémáit sikerült-e végre megnyugtatóan rendezni! :D

Minden jót kívánva barátsággal köszöntöm:

Dr. BuBo

#43 base

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 28 April 2011 - 06:09 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: base - Dátum: 2011 Apr 28, 17:48

A Doktor Úr, feltűnően jó irányból közelíti meg a dolgot, mivel ennek az egész pszichés betegség kiváltója, végül is ennek hatására alakult ki. Persze közrejátszott más elfojtott érzelmek közreműködése is, de nagy súllyal nyomtam fekve, felálltam és pár percre rá kezdődtek a pánikrohamok, és ami ezzel jár. Addig is visszahúzódó, konfliktusokat kerülő, és inkább zárkózott voltam, viszont ez az erőltetés adta meg a végső lökést.
Mikor bevittek a kórházba, és még nem tudtuk mi a probléma, azt mondták nem valószínű, hogy a megerőltetéstől van. Mikor pár vizsgálat után, azt állapították meg, hogy valószínűleg nem szervi rendellenesség okozza a rosszulléteket, hanem pszichés problémára lehet következtetni, akkor azt mondták, hogy a megerőltetésnek semmi köze hozzá, hogy ez a pszichés állapot kialakult. Már akkor is gondoltam, hogy ez nem így van. Sokat utánajártam, olvastam, kérdezősködtem, hogy milyen tápanyagok támogatják az idegrendszert, és tapasztalataim is alátámasztották ezeket a megállapításokat. A glutamin táplálékkiegészítőként használt formája, nagyon jó hatással van az idegrendszerre, ugyanezt tudom mondani a magnézium, b6 vitamin alkalmazásáról is, én magamon tapasztaltam hatásuk, és ajánlom akár átlag embereknek is, hogy nyugodtan alkalmazzák mindennapjaik során. Jobb lesz a közérzetük, és megelőzhető az az állapot, amibe én is kerültem.
Amit viszont mindenképp ajánlok, ha valaki eddz, rendszeresen szedjen vitaminokat, és főleg glutamint.

Tesztoszteron szintem, a gyógyszerek szedése alatt, érezhetően csökkent, ezért bementem egy táplálékkiegészítő boltba, egy barátomhoz, és megkérdeztem, mit ajánl.

http://shop.builder....es.htm4?id=4089

Azt mondta, ez a szervezetem természetes tesztoszteronszintjét állítja helyre.

Ezt lehet a gyógyszerekkel együtt szedni? Egy időben is, vagy várni kell köztük? Ha várni kell, mennyit?

#44 base

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 28 April 2011 - 05:48 PM

A Doktor Úr, feltűnően jó irányból közelíti meg a dolgot, mivel ennek az egész pszichés betegség kiváltója, végül is ennek hatására alakult ki. Persze közrejátszott más elfojtott érzelmek közreműködése is, de nagy súllyal nyomtam fekve, felálltam és pár percre rá kezdődtek a pánikrohamok, és ami ezzel jár. Addig is visszahúzódó, konfliktusokat kerülő, és inkább zárkózott voltam, viszont ez az erőltetés adta meg a végső lökést.
Mikor bevittek a kórházba, és még nem tudtuk mi a probléma, azt mondták nem valószínű, hogy a megerőltetéstől van. Mikor pár vizsgálat után, azt állapították meg, hogy valószínűleg nem szervi rendellenesség okozza a rosszulléteket, hanem pszichés problémára lehet következtetni, akkor azt mondták, hogy a megerőltetésnek semmi köze hozzá, hogy ez a pszichés állapot kialakult. Már akkor is gondoltam, hogy ez nem így van. Sokat utánajártam, olvastam, kérdezősködtem, hogy milyen tápanyagok támogatják az idegrendszert, és tapasztalataim is alátámasztották ezeket a megállapításokat. A glutamin táplálékkiegészítőként használt formája, nagyon jó hatással van az idegrendszerre, ugyanezt tudom mondani a magnézium, b6 vitamin alkalmazásáról is, én magamon tapasztaltam hatásuk, és ajánlom akár átlag embereknek is, hogy nyugodtan alkalmazzák mindennapjaik során. Jobb lesz a közérzetük, és megelőzhető az az állapot, amibe én is kerültem.
Amit viszont mindenképp ajánlok, ha valaki eddz, rendszeresen szedjen vitaminokat, és főleg glutamint.

#45 Dr. BuBo

Dr.

• Members
  • PipaPipa
  • 954 Hozzászólás:

Elküldve: 08 August 2010 - 11:08 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: base - Dátum: 2010 Jun 10, 16:48

a következő gyógyszereket szedem: reggel: 0,5mg frontin,1 tabletta/50mg sertralin , este 1mg frontin 1/2-ed depral/100mg. szeretnék kreatin-monohidratot(teljesen legális) táplálékkiegészítőként alkalmazni, dextrózzal(szőlőcukor). Az lenne a kérdésem, lehet-e ezekkel a gyógyszerekkel egyszerre szedni

Kedves Újonc!

A kérdés nem az, hogy lehet-e ilyesféle táplálékkiegészítőket alkalmazni. (Természetesen az emberi szervezet számára sok tekintetben egyáltalán nem közömbös a kreatin-monohidrát és a -- természetes táplálékainkban csak kisebb mennyiségben fellelhető -- dextróz fokozott bevitele!)

Sokkal inkább az a fontos kérdés, hogy az Önéhez hasonló idegrendszeri problémákkal küszködő fiatalember (aki szorongásoldó és depresszió-ellenes, az agyi 5-hidroxi-triptaminerg rendszerbe, sőt a dopaminerg rendszerbe is "belenyúló" gyógyszerek szedésére szorul!) jól teszi-e, ha olyan erőltetett testépítésbe fog, amelyre még kreatin-monohidráttal, dextrózzal is "rá akar segíteni". A válaszom egyértelmű: kockázatosnak, butaságnak tartom; felejtse el!

Gyógyuljon meg először, s majd utána döntse el -- saját felelősségére --, hogy van-e értelme az ilyesfajta erőltetett testépítés megkezdésének.

Minden jót kívánva köszöntöm:

Dr. BuBo

#46 base

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 4 Hozzászólás:

Elküldve: 10 June 2010 - 04:48 PM

Tiszteletem!

A kérdésem a következő lenne; a következő gyógyszereket szedem: reggel: 0,5mg frontin,1 tabletta/50mg sertralin , este 1mg frontin 1/2-ed depral/100mg. szeretnék kreatin-monohidratot(teljesen legális) táplálékkiegészítőként alkalmazni, dextrózzal(szőlőcukor). Az lenne a kérdésem, lehet-e ezekkel a gyógyszerekkel egyszerre szedni, és ha igen, mennyi idő legyen a gyógyszerek bevétele előtt/után és a táplálékkiegészítő között.
A válaszokat köszönöm.
Ui: orvosomat már kérdeztem, de nem is nagyon foglakozott a dologgal, azt mondta nem tudja, gyógyszertárakban is kérdeztem, ott sem tudták megmondani.