Ugrás a tartalomhoz

Vendégünk a Centrumpárt:

22 replies to this topic

#1 nyugat

Tag

• Root Admin
  • PipaPipa
  • 111 Hozzászólás:

Elküldve: 17 March 2002 - 12:53 AM

A téma lezárult, természtesen az eddig feltett kérdésekre megkapjátok a választ!

#2 Guest__*

• Guests

Elküldve: 17 March 2002 - 12:17 AM

Az a konstruktív javaslatom lenne a Nyugat szerkesztőségéhez, hogy a képviselő-jelöltektől ne csak a vendéglátásuk naőpján lehessen először kérdezni, hanem már néhány nappal előtte is. Így jobban megfelelhetnének a választóknak.Olvasó

#3 Guest__*

• Guests

Elküldve: 16 March 2002 - 08:42 PM

Üdvözlöm a Centrum Pártot. Ha idén nem is de a következő választásokon biztos bejutnak a parlamentbe. Szüksége lenne az országnak egy mersékelt jobbközép pártra. Sok sikert!

#4 Guest__*

• Guests

Elküldve: 17 March 2002 - 04:23 AM

kerdezo kérdésére:A Centrumot alapító pártok programjai külön-külön már készen voltak a megalakuláskor. A programok összedolgozására volt szükség, hogy mindenki a szakterületén hozzátegye mindazt, ami esetleg kimaradt. A megfelelő pártfórumokon lehetősége volt minden jelöltünknek, hogy ötleteivel, javaslataival részt vegyen a program megalkotásában.Csiga cselentano@freemail.huKöszönjük dícsérő szavait, megpróbálunk már most megfelelni elvárásainak :-)Egy tüntető kérdésére:Természetesen, Önökre nézve ugyanolyan sértő ez a pletyka, mint ránk nézve az, hogy valaki segített a kopogtatócédulákat összegyűjteni. "... ezek a rágalmak mérgezik a közéletet, és ráadásul alaptalanok is!..." Ezt írtam a válaszomban lentebb, ebből azt hiszem, egyértelmű, mi a véleményem az eféle szóbeszédről.Még egyszer köszönöm érdeklődésüket! A fórum lezárása után is elérhetők vagyunk pártirodánkban, a Kisfaludy Sándor u. 1. alatt, a második emeleten.Tisztelettel:Bandi Zoltán

#5 Guest__*

• Guests

Elküldve: 16 March 2002 - 12:50 PM

ki, kik allitottak ossze a Partjuk valasztasi programjat? tehettek-e javaslatot a szombathelyi kepviselok?

#6 Guest__*

• Guests

Elküldve: 15 March 2002 - 11:13 AM

Tisztelt Uram!Miből gondolják, hogy egyetlen ember(Kupa Mihály) népszerűségét meglovagolva parlamentbe lehet jutni?

#7 Guest__*

• Guests

Elküldve: 15 March 2002 - 02:13 AM

Hogyan lehet úgy centrumban valamelyik politikai erő, ha a prominensei sárgasállas MSZP-s rendezvényekre járnak?

#8 Guest__*

• Guests

Elküldve: 22 March 2002 - 06:40 PM

Egy tüntetőHali!Elöször is meg kell mondanom, hogy tisztellek azért, hogy ki mertél nyilvánosan vonulni a nézetedet hangoztatva (bármennyire is nem értek egyet velük). Mig te ideológiából tüntettél, egy kedves ismerösöm nyiltan bevallja, hogy Ö igen, pénzt kapott érte, igaz Ö háromezerröl beszél (lehet, hogy valakik lenyúlták a pénzét?). Szégyenli Ö is (elég elitélendö), ha nem lett volna rászorulva, nem is tette volna meg, de a jelenlegi gazdasági körülmények között...Legyél "jó"! ;-)

#9 Guest__*

• Guests

Elküldve: 18 March 2002 - 12:42 AM

50-en voltunk, de az MMIK előtt már nem volt ott mindenki, visoznt ott is legalább 30 ember volt.A Fő téren találkoztunk, onnan indult az egész.Ez a nezmeti fiatalság közös véleménynyilvánítása volt, hogy mi nem kérünk a véreskezű vörös hóhérok szellemi örököseiből.Egyszerűen nevetséges, hogy pénzt kaptunk volna bárkitől ezért.Egyébként meg ha az MSZP segített volna a Centrumnak, akkor összegyűlt volna az 1-esben is, az tuti, úgyhogy nem segítettek.

#10 Guest__*

• Guests

Elküldve: 17 March 2002 - 02:29 PM

Kedves Tüntető!Én is ott voltam.Egyrészről: nem 50-en, hanem kb 15-en voltatok, plusz az a 8 fő, aki megpróbált beosonni a színházteremben.Másrészről: nem csak a Jobbik-osok vettek részt a "tüntetésen". Ott volt az a helyi IDF (MDF ifjúsági szervezete) vezetője, Marton Zsolt is, no meg a háttérből irányította az eseményeket a miép városi vezetője, a franc sem tudja a nevét. Nem is beszélve a premontreis fiatalokról.Harmadrészt: elhiszem, hogy nincs pénzetek, de ettől még a miéptől, fidesz-mdf-től kaphattatok. DD

#11 Guest__*

• Guests

Elküldve: 16 March 2002 - 11:01 PM

"Medgyesi Péter látogatásakor az ott tüntetőkről az a hír járta, hogy 5000 forintot kaptak fejenként, hogy tartsanak egy táblát."Én is ott tüntettem, tartottam is egy táblát, de nem kaptam egy fillért sem. És nem is azért mentem, hanem hogy kifejezzem: a fiatal magyrság nem kér a véreskezű vörös terroristák szellemi örökeöseiből.Egyébként ez a feltételezés azért is otromba, mert ha 50 tüntetővel számolunk, akkor a tüntetőknek 250000 Ft-ot kellett volna kifizetnie, amire a Jobbik nem képes.Meg különben is ennyi pénzt sokal hatékonyabban is felhasználhattak volna más célra.Éppen ezért rendkívül sértő ez a feltételezés, remélem, ön ezt csak úgy említette meg, mint egy rémhírt, ami nyilvánvalóan hamis.Honnan hallotta ezt a sületlenséget, Képviselő-jelölt Úr?

#12 Guest__*

• Guests

Elküldve: 16 March 2002 - 02:42 AM

Dörmögő Dömötör kérdésére:Elnézést a pontatlanságért, de vagy 20 órája voltam talpon, mikor a válaszokat írtam. A cédulák leadási határideje lejárt. Szégyen vagy nem, de Önökkel közlöm először: a 750 szelvényt nem sikerült összegyűjtenem. Szeretném azonban köszönetemet kifejezni, akik megtiszteltek bizalmukkal, és nekem adták kopogtatócédulájukat. Most már biztos, hogy egyéni jelöltként nem szállhatok harcba, de a Centrum területi és országos listáján szerepelek továbbra is. És szeretném megköszönni a többi Centrum jelölt nevében is, hogy 4 jelöltünk az Önök jóvoltából megméretheti magát!GUBI kérdésére:Az valóban igaz, hogy Kupa Mihály pártunk húzóembere. Az is tény, hogy az 1998-as választásokon Ő került be a Parlamentbe egyedül mint független jelölt. De a Centrum színeiben indul például Dr. Hegedűs Csaba, Felföldi Anikó színművész, Kiss Ildikó, akit a Bázis című TV-műsorból ismerhetnek. Minden pártnak szüksége van ilyen ismert emberekre, de a Centrum ennek ellenére egy CSAPAT, amely közösen próbálja megvalósítani programját. És ebben mindenki részt vesz, az elnöktől a jelöltekig. Egy újsághír ennek alátámasztására:A CENTRUM az év meglepetése? Politikai szakértõk és a közvélemény kutatók egybehangzó véleménye szerint az alig három hónapja megalakult CENTRUM Párt lehet a 2002. évi országgyûlési választások meglepetése.A CENTRUM megalakulásakor a párt vezetõin és szimpatizánsain kívül, bizony igen kevesen gondolták, hogy alig kétszáz nap alatt ilyen komoly erõvé válhat egy új párt a megkövesedni látszó hazai közéletben. Sokan nem hitték, hogy azzal az újszerû hangnemmel, amit a CENTRUM meghirdetett lehetséges eredményeket elérni, fõleg úgy, hogy erre a feladatra semmilyen komoly tõke nem áll rendelkezésre, csak a benne közremûködõ politikusok, szakemberek, szimpatizánsok támogatása. Ám a várakozásokkal ellentétben sikerült azokat az üzeneteket eljuttatni az emberekhez, amelyek valóban értékeket képviselnek, mint a tisztesség, bizalom, összefogás, szeretet, szakértelem. Az üzeneteket a párt vezetõi hitelesen jelenítik meg, ennek hatása az a február végén publikált közvélemény-kutatási adatsor, amelyet a Magyar Gallup Intézet ( www.gallup.hu ) és a Szonda Ipsos ( www.szondaipsos.hu ) tett közzé. A Gallupnál a Centrum a pártot választó biztos szavazók körében 4%-os eredményt ért el, ugyanúgy, mint a pártot választók között is. A Szonda Ipsos felméréseinél ez az arány 3%-os. Politikai szakértõk, politológusok szerint ez a jelenlegi eredmény a választásokig nõni fog, aminek következtében a CENTRUM parlamenti tényezõvé válhat.A CENTRUM által képviselt értékek, a nemrégiben bemutatott program csak tovább növelheti a párt népszerûségét.választó kérdésére:Nem tudom, emlékszik-e egy régi TV-reklámra. Bejött a képbe egy férfi, levette a kalapját, csettintett egyet, és azt mondta: Müszi. Három nap múlva az egész ország ezt a reklámot a legbugyutább reklámnak tartotta, és arról beszélt, mi is lehet az a Müszi? Pár hét után jött a reklám folytatása, amiben elmondták, mit is csinál ez a cég valójában. A mi esetünkben ugyanez a helyzet. Megjegyezték az emberek a nevünket, a logonkat, sőt, esetleg a szlogenünket is. Most már remélhetőleg a programunk, erőfeszítéseink iránt is érdeklődnek...

#13 Guest__*

• Guests

Elküldve: 15 March 2002 - 11:02 AM

helyesen: Medgyessy PéterA pontosítás mellett van egy kérésem is: ha már egyszer pont az ajánlószelvények leadásának határidején válaszolhat pont Ön a kérdéseinkre, kérem, az elsők között tájékoztasson bennünket, hogy délutánig sikerül-e majd leadni, vagy sem a szükséges számú ajánlást.Köszönettel! DD

#14 Guest__*

• Guests

Elküldve: 15 March 2002 - 02:57 AM

Hiába a titok kérdésére:A Centrum célja, hogy a lehető legtöbb szavazatot megszerezze bárkitől, aki egyet ért a politikánkkal. Medgyesi Péter látogatásakor az ott tüntetőkről az a hír járta, hogy 5000 forintot kaptak fejenként, hogy tartsanak egy táblát. Az a hír is járja, hogy az Új Baloldal a Fidesz által pénzelt szerveződés. Rólunk meg ezek szerint az, hogy az MSZP segített a cédulákat összegyűjteni. Ne higgyen a szóbeszédnek, mert ezek a rágalmak mérgezik a közéletet, és ráadásul alaptalanok is!tök mindegy kérdésére:Bevallom őszintén, én is elmegyek arra a rendezvényre, amelyikre meghívnak. Arra meg különösen büszke vagyok, annak ellenére, hogy rövid ideje szerepelek a politikai életben, megáll velem az utcán beszélgetni a MIÉP megyei elnöke éppúgy, mint az MSZP vagy a FIDESZ megyei elnöke. A beszélgetés végén kezet fogunk, és sok sikert kívánunk egymásnak. Én így képzelem a politizálást, mégha ez nem is divat mostanában!

#15 Guest__*

• Guests

Elküldve: 15 March 2002 - 02:11 AM

Véleményem szerint az Önök pártjának értelme annyi, hogy pár szavazatot elvegyen a Fidesztől. Segítettek az MSZP-sek a kopogtatócédulákban? Ha nem, kérték Őket erre? Vagy Ők felajánlottaák ezt Önöknek? Vigyázzanak, ne beszéljenek mellé, mert van aki többet tud mint hinnék!

#16 Guest__*

• Guests

Elküldve: 14 March 2002 - 11:59 PM

Tisztelt Uraim!1. Szerintük van-e a pártjuknak esélye a választásokon?2. Mivel szeretnék megfogni a szavazókat?3. A szekfű mióta zöldség?4. A narancs mióta zöldség?5. Mely kreatív ügynökség bírta ezt kiagyalni, csak azért kérdem, mert magam is sokat dolgoztatok ilyen cégekkel, és ha lehet, ezt elkerülném...

#17 Guest__*

• Guests

Elküldve: 14 March 2002 - 10:09 PM

Az érdekelne engem, hogy Önök tulajdonképpen melyik oldalon állnak? Konkrétabban: ha valaki javára visszalépnének a második fordulóban, az ki lenne, a Fidesz, vagy az MSZP?

#18 Guest__*

• Guests

Elküldve: 14 March 2002 - 02:03 PM

A pártjuk sok ismert embert vonultat fel / pl Kupa Mihály/. Nem gondolja úgy, hogy azért alakult a Centrum Párt, hogy azok az emberek akik a kisebb pártokban nem értek el eredményt így kerüljenek hatalomba, és a Centrum Párt nem középpárt, hanem más néven: Út a hatalomba bármi áron Párt.Ezt mutatja, hogy nem értek el nagy eredményeket, bár taktikájuk hasonlít más pártokéhoz.A képviselőjelölt urak is biztosak abban amit Kupa úr nyilatkozott: "Találkozunk a választások után a Parlamentben." - ezt úgy értelmezem, hogy a képviselőházban, nem az épületben :( , bár ha az utóbbit értette rajta, akkor már bízom benne, hogy nem állított valótlant.

#19 Guest__*

• Guests

Elküldve: 14 March 2002 - 01:03 PM

Hány Vas megyeijelöltjüknek sikerült összegyűjteni a kopogtató cédulákat?

#20 Guest__*

• Guests

Elküldve: 16 March 2002 - 12:41 AM

Tisztelt Bandi Úr!Valóban elgondolkodtam a plakáton, de nem politikai alapon, csak érdekelt, hogy egy jó névválasztást minek kell elszúrni egy zöldség-gyümölcs kombinációval.