Ugrás a tartalomhoz

Vendégünk az SZDSZ

35 replies to this topic

#1 Guest__*

• Guests

Elküldve: 05 April 2002 - 01:06 PM

Tisztelt H. Richárd!Az SZDSZ részéről soha senki - így én sem - mondott olyat, hogy a kommunistákat fel kell akasztani. A kommunizmussal, mint eszmével és rendszerrel szemben valóban radikális álláspontot képviselt a pártom, mert rendszerváltást akartunk!Úgy gondolom, helyesen tettük.A választókat soha nem akartuk becsapni, mert minden politikusnak tudnia kell, hogy az hosszabb távon megbosszulja magát. Én 1990 óta megszakítás nélkül tagja vagyok a magyar Országgyűlésnek, és szeretnék újra a város egyéni képviselője lenni. Egyáltalán nem célom bárkit is becsapni, így a választókat sem.

#2 Guest__*

• Guests

Elküldve: 04 April 2002 - 01:04 PM

Tisztelt Hankó Faragó Úr!A rendszerváltás körül az SZDSZ gyűlésein még olyan kijelentések is szokványosak voltak, miszerint a kommunistákat fel kell akasztani, tehát az SZDSZ egy nagoyn radikális állásponot képviselt a kommunizmus ellen.94-ben a választások előtt Kuncze Gábor kijelentette, hogy az SZDSZ vezetésében senki sem tartja elképzelhetőnek az MSZP-vel kötendő koalíciót......nem sokkal később összeálltak azzal az MSZP-vel, akitől addig elhatárolódtak.Mára összenőtt a két párt, erre a legjobb példa Ön és Szűcs Elvtárs(vagy 90 óra Úr) közös jelöltége.Nem érzi úgy, hogy ezzel elárulták, becsapták a választóikat, akik 94-ben az SZDSZ-re szavaztak?Érdeklődéssel várom válaszát:H. Richárd

#3 Guest__*

• Guests

Elküldve: 05 April 2002 - 12:54 PM

Tisztelt "Izee"!Az Ön véleményével - és az Önéhez hasonlókéval - az a fő problémám, hogy Ön nem mér egyenlő mércével. Pufajkásoknak, tömeggyilkosoknak titulál embereket, lekomcsizza Őket, de azt nem veszi észre, hogy a jelenlegi kormányban egy sor volt MSZMP tag ül, de a MIÉP-ben is. Őszintén szólva nem szeretek olyan vitában résztvenni, ahol nem az érveké, hanem a megváltoztathatatlan értékítéleteké a főszerep. 2002-őt írunk, a mai MSZP-sek közül nagyon sokan soha nem voltak tagjai az MSZMP-nek, nem is éltek akkor. Nem szerettem az előző rendszert, már csak azért sem, mert az ötvenes években mindenét elvették a nagyszüleimnek, nagymamám és nagyapám belehalt ebbe, nem is ismerhettem emiatt őket, édesapám 56-os volt, és én is azért kezdtem el politizálni a 80-as évek elején, hogy megváltozzon a rendszer. Örülök, hogy ha a rendszerváltáshoz bármi közöm is lehetett, de ma már nem akarok azzal foglalkozni, hogy mi volt a fájó múltban. Ma előre kell néznünk, mert az a hazánk érdeke, hogy boldoguljunk ebben a bonyolult világban, újra valódi európai ország lehessünk. Ez sokkal jobban érdekel!

#4 Guest__*

• Guests

Elküldve: 04 April 2002 - 12:58 PM

Milyen érzés újfent pufajkásokkal, tömeggyilkosokkal együtt dolgozni? Milyen érzés gyalázni a Nemzetet? Gondolok itt a nemzeti jelképek kigúnyolására, valamint minden nemzeti megmozdulás náci megmozdulássá való megnevezésére. Nem kell miépesnek lennem ahhoz,hogy lássam ; ÖNöknek valami bajuk van a PATRIÓTA MAGYAROKKAL.

#5 Guest__*

• Guests

Elküldve: 05 April 2002 - 09:29 PM

Tisztelt Képviselőjelölt Úr!Szeretnék újabb kérdéseket feltenni Önnek a válaszaira reagálva.Köszönöm, hogy válaszolt, ezzel segített abban, hogy közelebb kerüljek az Ön gondolatainak megértéséhez. Reagálás az 1. válaszra:1. Tehát Ön szerint a MIÉP "kirekesztő, antidemokratikus, vagy gyűlöletkeltő." Ez az SZDSZ részéről egy általános vád, amit folyamatosan megfogalmaznak a MIÉP ellen. Nekem az tűnt fel, hogy soha nem azt mondják, hogy X.Y. MIÉP-es politikus "kirekesztő, antidemokratikus, vagy gyűlöletkeltő", mert ekkor és ott ezt és ezt mondta. Teszik ezt azért, mert nem tudnak példával élni, csak vádolnak, címkéznek, ezzel akarják szalonképtelenné tenni a MIÉP-et.(Ennek a hatásfokáról most ne beszéljünk.)Kérem, soroljon fel olyan esetket pontosan, amelyekkel bizonyítható, hogy a MIÉP "kirekesztő, antidemokratikus, vagy gyűlöletkeltő"!Reagálás a 2. válaszra:Tehát ha MOST kéne szavaznia arról, hogy az egyneműek összeházasodhassanak és fogadhassanak-e örökbe gyereket, akkor megszavazná? (Feltételezzük, hogy ismerné a részletes törvényjavaslatot, melyet az SZDSZ terjesztene be.)Kérem, ne bújjon ki a válaszadás alól, ez egy eldöntendő kérdés!Reagálás a 3. válaszra:Az Őrvidéki magyarok nem is szerették volna, hogy a Státustörvényt rájuk alkalmazzák. Ők átlagosan jobban élnek, mint egy anyaországi magyar.Azt nem tudom, hogy a jelenlegi kormánynak fontosak-e az Őrvidéki magyarok, de remélem, hogy igen.A Státustörvény a szülőföldjükön is segíti a magyarokat, és ebben egyetértünk, hogy ez a fontos, hiszen az ottani magyaroknak meg kell maradniuk a szülőföldjükön, és nem idejönni, mert bár a tisztességes magyarok örömmel fogadják őket, de akkor kevesebben maradnak otthon.Ön válaszában azt írta, hogy nem szavazna meg semmiképpen egy olyan törvényt, ami segíti a határon túli magyarokat, hiszen Önnek pontosan tudnia kell(nemzetközi jogász lévén), hogy Romániában és Szlovákiában minden magyarokat segítő törekvés gyűlöletet vált ki a román és a szlovák emberek egy nagyon jelentős részéről. Az SZDSZ miért nem tiltakozik soha a magyargyűlölet ellen, ami a határon túli magyarokat éri? (Szent-Iványi István kezdhetné, mint a Külögyi Bizottság elnöke)Ön határok nélküli Európáról írt válaszában. Gerhard Schröder, Tony Blair és Lionel Jospin is kijelentette, hogy az EU végcéljának a politikai uniót tekintik, és törekednünk kell egy Európai Szövetségi Köztársaság létrehozására. Ez engem nagyon megdöbbentett. Ön szimpatizál ezzel a törekvéssel? Elfogadhatónak tartja egy politikai unió létrehozását?Regálás a 4. válaszra:Csodálkozom, hogy Ön nem ismeri a "Beszivárgási törvényt". Elvben Ön elítél egy ilyen törvényt?Azt viszont bizonyára tudja, hogy a jelenlegi izraeli kormányban vannak olyan emberek, akiknek egyik fontos céljuk a palesztinok kitelepítése Nagy-Izraelen kívülre.(Igen, kitelepítése, ebben a szóhasználatban.)Ön elítéli ezt, és elhatárolódik ettől a gondolattól?Örülök, hogy Ön is fájlalja az áldozatok halálát, de ezzel nem a kérdésemre válaszolt. Tehát elítéli az izraeli hadsereget amiatt, hogy olyan újságírókat lőtt le, akikről jól tudta, hogy újságíró?Mivel becsülettel válaszolt eddigi kérdéseimre, feltennék még további kérdéseket is.6. Ön megengedhetőnek tartja azt, hogy a magyar fökd idegenek kezébe kerüljön? Itt nem arra gondolok, hogy holnaptól, vagy 12, vagy 31 év múlva, hanem hogy egyáltalán bármikor elfogadhatónak tartaná-e azt, hogy Magyarországon külföldiek is földet vásárolhassanak.Kérem, fejtse ki álláspontját a kérdésben, erre kíváncsi vagyok!H. Richárd asztaltársunknak ezt válaszolta:"A választókat soha nem akartuk becsapni, mert minden politikusnak tudnia kell, hogy az hosszabb távon megbosszulja magát. Én 1990 óta megszakítás nélkül tagja vagyok a magyar Országgyűlésnek, és szeretnék újra a város egyéni képviselője lenni. Egyáltalán nem célom bárkit is becsapni, így a választókat sem."Tehát az, hogy 94-ben koalícióra léptek az MSZP-vel, az nem volt a választók becsapása? Akkor mi volt, hogyan értékeli Ön ezt a lépésüket? (Ami egyébként meg is bosszulta magát.)Érdeklődéssel várom válaszait:Választópolgár

#6 Guest__*

• Guests

Elküldve: 05 April 2002 - 12:42 PM

Tisztelt "Választópolgár"!A felvetései sorrendjében haladva:1. Az SZDSZ liberális párt, és minden olyan nézettel toleráns, amely nem kirekesztő, antidemokratikus vagy gyűlöletkeltő. Soha nem viselt egyetlen szabad demokrata politikus sem gázálarcot a Parlamentben. Amire Ön utal az egy géz-maszk volt, és azért vettük fel, mert az egészségügy tarthatatlan helyzetét és az ottani vészhelyzetet kívántuk érzékeltetni ezzel, egy elhangzó SZDSZ-es interpelláció kapcsán.2. Még nem kellett azon gondolkoznom, hogy egyneműek házasságát megszavaznám-e, mert ilyen törvényjavaslat nem került a Ház elé. Együtt kell tudnunk élni a mássággal, amely nagyon sokféle lehet. Mindaddig elfogadható számomra, amíg a másság nem mások rovására, kirekesztésére irányul. Ezt meg kell tanulnia a magyar társadalomnak is, mert ez Európai Unióban a sokszínűségnek, a sokféleségnek rengeteg formája létezik, együtt fogunk élni vele.3. A státusztörvényre azért szavaztam például nemmel, mert az Európai Unióban megengedhetetlen dolgokat szabályoz (erre itt nincs módom hosszabban kitérni). Ausztriában nem is lehet alkalmazni a törvényt, pedig Burgenlandban is élnek magyarok! Azok nem fontosak az Orbán-Torgyán kormánynak? Szívesen megszavaztom volna azonban egy olyan törvényt, amely a határainkon túli magyaroknak a saját szülőföldjükön biztosít támogatást, segíti őket jobban boldogulni, anélkül, hogy a szomszéd államok kormányait és azok polgárait ellenük fordítanánk, és nehezítenénk az ott élő magyarok helyzetét. A határok nélküli Európát kell elérnünk, azzal tudunk legtöbbet adni a nem magyar állampolgár magyaroknak.4. Nem ismerem azt a törvényt, amelyre Ön utalt, és minden háborúban lelőtt ember halálát egyaránt nagyon nagy veszteségnek gondolok, legyen az katona, újságíró, gyermek vagy bárki más. Sajnos ami a Közel-Keleten történik az nagyon aggasztó jelenség - főleg az elmúlt napokban -, bár a kampány miatt most Magyarországon kisebb figyelem irányul rá. Nagyon fontos lenne a békés megoldás megtalálása!5. Erről a témáról Kuncze Gábor sokszor nyilatkozott már, részletesen elmondta a történteket, egyetértek vele.

#7 Guest__*

• Guests

Elküldve: 04 April 2002 - 12:52 PM

Tisztelt Képviselőjelölt Úr!1. Ha önök liberálisok, és toleránsak, akkor más politikai véleményt miért nem tudnak tiszteletben tartani, és tisztességgel vitatkozni vele. Hogyan magyarázzák azt, hogy egyszer az Országgyűlésben gázálarcban(!!!) jelent meg az SZDSZ frakció? Ön is közöttük volt akkor?Szerintem nyilvánvalóan kirekesztő az SZDSZ-nek a MIÉP-pel szemben folytatott politikája.Ha ugyanezt a MIÉP frakció tenné, (bár ők soha nem süllyednének erre a szintre)akkor mi lenne az SZDSZ reakciója? Nem nehéz elképzelni...2. Előző kérdésemre feltett válasza azt jelenti, hogy ön megszavazna egy olyan törvényt, ami szerint egyneműek is összeházasodhatnának, és gyermeket is fogadhatnának örökbe?Nem gondolja, hogy ez a keresztény értékrenddel rendkívül súlyosan üzközik?3. Mivel tudja ön magyarázni, hogy NEM-mel szavazott a Státustörvényre, azaz az elszakított magyar nemzetrészek megsegítését? 4. Mi a véleménye az izraeli beszivárgási törvényről, mely szerint minden palesztint, aki nem tudja igazolni, hogy az 1920-as Balfour-nyilatkozat előtt is Palesztínában éltek az ősei, egyszerűen internálják. (nem tévedés, ez Izraelben egy ma is hatályban lévő jogszabály, amit következetesen alkalmaznak) Ez engem a náci Németország zs*dótörvényeire emlékeztet.Ön elhatárolódik ettől a törvénytől? Elítéli Ön azt, hogy az izraeli hadsereg külföldi újságírókat lőtt le?5. Mi a véleménye arról, hogy a Kuncze Gábor irányítása alatt álló BM olyan igazolást adott ki egy Ausztráliában élő volt ávós részére,(akinek mellesleg Eörsi Mátyás volt az ügyvédje) hogy az ÁVH-nál nem bántalmazták fizikailag a foglyokat?

#8 Guest__*

• Guests

Elküldve: 06 April 2002 - 10:34 PM

SZDSZ :( forever

#9 Guest__*

• Guests

Elküldve: 05 April 2002 - 09:50 PM

A hajóhoz a Happy End Kft-nek semmi köze.Ez a Soros Alapítvány és Zwack Péter (SZDSZ-es képviselő)pénzén készült, és a biztonsági őrök ruháján, akik vigyáznak rá, SZDSZ-es embléma van.Hoppá.

#10 Guest__*

• Guests

Elküldve: 05 April 2002 - 12:19 PM

Tisztelt "Egy hajóban evezünk.."!Bár csak ez lenne a Happy Enddel a legnagyobb baj... Őszintén szólva én mindkét fogalommal hallottam már ezt a szólást, hajóval is és csónakkal is. A lényeg csak az, hogy senkinek ne kelljen ebben az országban "gályarabbá" válnia.

#11 Guest__*

• Guests

Elküldve: 04 April 2002 - 09:29 AM

Feltűnt Önöknek, hogy a szavazásra buzdító híd-dekoráció Happy Endes dumája mekkora baki?Mert úgye egy hajóban csak a gályarabok eveznek...Helyesen a mondás így szól: "Egy csónakban evezünk"...

#12 Guest__*

• Guests

Elküldve: 05 April 2002 - 12:14 PM

Tisztelt "Perintnek, Gyöngyösnek egy a hangja..."!Bár egyáltalán nem Ön az első, aki ezzel a felvetéssel megszólít, - és ez megtisztelő és jóleső érzés - ezzel a dologgal nem foglalkozom. Én minden energiámat arra fordítottam ebben a parlamenti ciklusban, hogy itt Szombathelyen újra a város egyéni országgyűlési képviselője lehessek. Bízom abban, hogy az Ön felvetésére ez a hétvége már választ is ad...

#13 Guest__*

• Guests

Elküldve: 04 April 2002 - 09:23 AM

Üdvözlet!Bár most mindenki az országgyűlési választásokra koncentrál, én mégis arra lennék kíváncsi, ha Ön helyett mondjuk Gyimesi kolléga győzne, vállalná-e a polgármester-jelöltséget? Helyi szinten, SZDSZ-es társaival ellentétben Ön viszonylag tiszta lappal, nagy ismertséggel, és talán a legnagyobb eséllyel indulhatna...Tisztelettel: egy szavazó

#14 Guest__*

• Guests

Elküldve: 05 April 2002 - 12:10 PM

Tisztelt Kiváncsi!Ha Ön már korábban is érdeklődött a helyi közélet iránt, akkor tapasztalnia kellett, hogy amióta országgyűlési képviselő vagyok, mindig felléptem a korrupció, a hatalom túlkapásai vagy más negatív jelenségek ellen. Erre bizonyítékként tudom felhozni a korábbi évek során adott sajtó-nyilatkozataimat vagy az Országgyűlésben elmondott beszédeimet is. Mindent, amit '88-89 óta politikusként mondtam, azt most is vállalom.Nekem a saját múltamat kell vállalnom, és azt jó lelkiismerettel vállalom is.

#15 Guest__*

• Guests

Elküldve: 05 April 2002 - 10:47 AM

Tisztelt Dörmögő Dömötör!Én tényleg fontos dolognak tartom a toleranciát, és azt, hogy nem folyhat tovább a gyűlölködés az országban, mert nem vezet jóra. A kampány egy nagyon intenzív politikai tevékenység, ilyenkor a politikusok személyes tulajdonságai sokkal erőteljesebben előjönnek. Szokták mondani: a stílus maga az ember. Második kérdésére a válaszom: nagyon bízom a vasárnapi sikerben

#16 Guest__*

• Guests

Elküldve: 04 April 2002 - 08:11 AM

Tisztelt Hankó Faragó Miklós!Hogyan éli/élte meg, hogy több megmozdulását képviselőjelölt-társa (dr. Gyimesi, Fidesz) vad kirohanásokkal díjazta, sőt még tüntetést is szervezett Ön ill. Fodor Gábor ellen?Mekkora esélyt lát arra, hogy már most vasárnap bejut Ön a parlamentbe? DD

#17 Guest__*

• Guests

Elküldve: 03 April 2002 - 11:38 PM

Tisztelt Hankó Faragó Miklós!1990-ben és 94-ben mind az országgyűlési, mind az önkormányzati választásokon az SZDSZ-re szavaztam. 1998-ban mind az országgyűlésin, mind az önkormányzatin a FIDESZ-re.Akkor azért váltottam, mert elfogadhatatlan volt számomra a Wagner András nevével jegyzett helyi vezetés, mivel:- összekeveték a családi vállalkozást a köz érdekében kifejtett politizálással (Uránia udvar, Tesco-ügy, stb.) (Hasonlóan ma a fideszes Sákovitshoz és Vigh-hez)- ügyanúgy szolgálónak tartották a helyi sajtót, mint most a FIDESZ (lásd a vazallus Horváth Szilárdot, aki mint SAFO-főszerkesztő annak idején a Wagnernak, később mint HÉT-főszekesztő a FIDESZ-nek is megfelelt)A kérdés:Vállalja-e a wagneri múltat vagy sem? EGYÉRTELMŰ (igen/nem) válaszától teszem függővé szavazatomat.

#18 Guest__*

• Guests

Elküldve: 04 April 2002 - 01:54 PM

Tisztelt Mekk!1. Előre is köszönöm a szavazatát, remélem lelkiismeretfurdalás nélkül húzhatja be az x-et ránk. Reális esélye van annak, hogy az SZDSZ harmadik erőként lehet bent a Parlamentben, de valóban többen vannak liberálisok az országban, mint ahányan ránk szavaznak. 2. A liberalizmusnak több irányzata is létezik, politikai ellenfeleinknek valóban célja, hogy szitokszóvá degradálják, de talán azért is, mert vannak, akik korábban szintén liberálisnak aposztrofálták magukat, mára azonban nagyon másokká lettek.3. Természetesen többször is hibáztunk a parlamenti munka során, de igyekszünk tanulni és okulni a hibáinkból is. A magas labdák egy részét azért sem lehetett leütni, mert a Fidesz minden áron törvény-gyárrá akarta a Parlamentet degradálni, ezzel magát a képviselői tisztséget is lejáratni, a kormányzatot ellenőrző funkcióját teljesen megszüntették. A politikát az utcára és az Országimázsközpontba vitték, amely magát a demokráciát veszélyezteti.4. Nem csak szóviccekkel, hanem több száz oldalas programmal fordulunk a választók felé, a www.szdsz.hu címen ezt Ön is elolvashatja.5. Bízom benne, hogy lehet vállalni az SZDSZ-t, ígérem, hogy ezért én minden tőlem telhetőt megteszek, eddig is erre törekedtem. Senkinek a szavazatával nem szeretnék visszaélni.

#19 Guest__*

• Guests

Elküldve: 03 April 2002 - 09:47 PM

Tisztelt Képvisel? Úr!Értelem- és szabadságszeret? ember lévén Önre és az Ön pártjára fogom leadni a voksomat.Teszem ezt azonban nem minden lelkiismeret-furdalás nélkül. Kétségeimb?l néhányat megosztok a nyilvánossággal:1) Hogyan lehet elhinni, hogy az SZDSZ képes elvezetni egy országot, amikor önmagát sem képes megszervezni, amint ezt az elmúlt másfél évtized bizonyította.2)Hogyan lehetséges, hogy egy liberális párt a magukat liberálisnak vallók (forrás: múlt heti HVG)szavazatainak csak a töredékét tudja begy?jteni.3) Miközben az elmúlt években a hibákat-hibákra halmozó - közhihedelemmel elentétben - ostoba Fidesz magasabbnál- magasabb labdákat adott fel, az SZDSZ képtelen volt értelmesen leütni akár egyet is, mert sokkal inkább saját magával volt elfoglalva, vagy a jóisten tudja mivel.4) Tetézi ezt azzal, hogy a választási kampányban a nagyközönség felé mindössze közepesnek mondható szóvicceket képes eljuttatni. Miközben nyilvánvaló, hogy ez a Fidesz ellen értelmetlenség negatív kampányt folytatni. Ezzel egy irtózatosan nagy ziccert, talán az újjászületés lehet?ségét szalasztja el. 5) Van-e esély, hogy a liberalizmusban hív? szavazópolgárok egy olyan SZDSZ-t látnak, amelyet lehet vállalni, s amelyet valószín?leg meg is érdemelnének.Kérném, ne éljenek -nagyon - vissza szavazatommal, szavazatainkkal.Tisztelettel: Mekk

#20 Guest__*

• Guests

Elküldve: 04 April 2002 - 11:53 AM

Tisztelt P. Gabi!1. Nehézség nélkül tudok azonosulni az SZDSZ plakátjaival, szerintem jól tükrözik az országban fennálló helyzetet. Rá kell döbbenteni az embereket arra, mennyire fontos ez a mostani választás. A plakátok szellemesek, de mindig komoly tartalmi mondanivalóval bírnak, és alkalmasak e feladatra. Véleményem szerint Szombathelyen egyaránt vannak konzervatív, liberális, bal- és jobboldali beállítottságú polgárok.2. Sosem gondoltam magamról, hogy "kis sziget" lennék... A jelöltállítás és az SZDSZ-MSZP közös jelöltség kapcsán mindkét párt helyi csoportjában 95% feletti támogatottságot kaptam, és ezt a támogatottságot a kampány során végig érzékeltem is. Természetesn a mi pártunkban is vannak, voltak és lesznek viták, de ez így természetes.