Ugrás a tartalomhoz

Választási fórumunk vendége: a MIÉP

96 replies to this topic

#81 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 March 2002 - 11:53 AM

Kedves "ideológus"!Nagyon szívesen kezdek ideolgiai vitát Önnen, amennyiben állításainak pontos hivatkozási forrásait közli, úgyanis egyik állítása sem szerepel a MIÉP programjában. Abban a pillanatban folytatom a beszélgetést, amikor állításait konkrét tényekkel tudja bizonyítani.A Magyarok Istenéről pedig annyit, hogy a magyar néplélek évezredek óta ismeri ezt a fogalmat, ami ugyanolyan egyedülálló a világon, mint a Szent Korona tanunk. Egyébként más népnél is találkozhat a kiválasztottság fogalmával, gondoljan csak a zsidó népre.

#82 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 March 2002 - 11:59 AM

Kedves "jude"!Ki mondta Önnek, hogy nem magyar? Ajánlom szíves figyelmébe a világon egyedülálló Szent Korona-tanunkat, ami már 1222-ben, a mai fogalmaink szerint is "eurokomfort" volt. E szerint a Kárpát-medence minden lakója, fajra, nemre, vallásra, stb. nélkül a nemzet tagjának tekintendő.

#83 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 March 2002 - 12:03 PM

Válasz a 6. kérdésreKiegyensúlyozott sajtót szeretnék.Meg se próbáltam a balliberális oldalon, nemhogy érvényesülni, de dolgozni se.

#84 Guest__*

• Guests

Elküldve: 20 March 2002 - 01:45 PM

Ön milyen sajtót szeretne?Minden szinten Vasárnapi Újságot kontra Hetet?A bolsevik-liberális ördögöket pedig vesztőhelyre küldené? Amiért Ön, kedves Bunyevácz Zsuzsa közöttük nem tudott kellőképpen érvényesülni?

#85 Guest__*

• Guests

Elküldve: 20 March 2002 - 01:33 PM

Én nem vagyok magyar?Vérem ősi, amolyan nemesi, gyökerem kóser protestáns,őseim évszázadokon keresztül megszenvedtek hitükért, kirekesztették őket, mégis kitartottak. Én nem vagyok magyar? Mert nekem a magyarságom evidens tény, alap, nem pedig hencegni való cél.Ki a magyar? Aki abból él, hogy magyar? Aki visszaél azzal, hogy magyar?

#86 Guest__*

• Guests

Elküldve: 20 March 2002 - 01:28 PM

Kérdésem csak ennyi:a MIÉP milyen értékrend szerint építi fel Önmagát?Mert nem keresztény, és nem népi, annyi biztos. Szeretném, ha megjelölné a forrást, amiben ezen alapértékek benne foglaltatnak: 1: Aki megdob kővel, azonnal kövezd meg! (Tán a Ludas Matyiban?)2: Isten nevét lépten-nyomon, minden hiábavalóságért vedd a szádra!3: Utáld a zs*dókat,romaokat, mint temagad!4: A Magyarok Istene szuverén létező, amolyan külön istenség, aki csak nekünk szolgál!5: Gyűlölj, és rekessz ki mindenkit, aki utadba áll!Tisztelettel.

#87 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 March 2002 - 11:44 AM

Kedves Jakuza!Nagyon örülnék, ha megnevezné az Ön által Írtak pontos forrását, miszerint aki jazz zenét hallgat, ráadásul angolul, az nemkívánatos személy. Én is szeretem a jazzt, sőt több hónapot töltöttem Jamaikába, sőt, engedjen meg egy személyes vallomást: két évig tartó szép kapcsolatom volt egy jamaikai fotóművésszel. Viszont azt is el kell mondanom, hogy Jamaikában és szerte a világon bárhol, ahol szerencsém volt élni és megfordulni, minden nemzet tagja a saját kulturális gyökereit ápolta elsősorban, sőt, sokkal intenzívbben, mint mi tesszük sokszor a kulturális globalizáció ellen. Úgy gondolom, mindenki olyan zenét hallgasson, amilyet akar. De akar magyar népzenét akar hallgatni, az még találjon magyar népzenét.

#88 Guest__*

• Guests

Elküldve: 20 March 2002 - 01:23 PM

Üdvözletem.Tessenek elképzelni, én szinte soha nem hallgatok magyar zenét, hanem kizárólag fekete muzsikát (elsősorban hip hop). Sőt, egyúttal egy hasonló műfajú, jazzt is elegyítő zenekar oszlopos tagja is vagyok, ráadásul angol szövegeket énekelek. KÉRDÉS:Akkor én most egy nemkívánatos személy vagyok az Önök szemében?Sőt, Csurka István egyik nyilatkozata után akár még zsidó is lehetek, csak nem tudok róla?

#89 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 March 2002 - 11:20 AM

Kedves Dávid!Nincs tudomásom arról, hogy Budapest után Szombathelyen lenne a második legnagyobb szavazóbázisa a MIÉP-nek. Sőt, négy évvel ezelőtt itt kapott a legkevesebbet, 1,7%-t. A budapesti népszerűség okát egyértelműen a Pannon Rádióban látom,közismert, hogy az adás csak ott hallható. Tapasztalatom azt mutatja azonban, hogy ha valami nagyon elhajlik egyik irányba - nevezetesen balliberális - akkor a természet rendje azt diktálja, hogy kitermelődik annak ellenpólusa is. Amennyiben valóban erős a MIÉP Vas megyében, akkor véleményem szerint ennek ez lehet az oka.

#90 Guest__*

• Guests

Elküldve: 31 March 2002 - 03:37 PM

Frappáns válasz! Telitalálat!

#91 Guest__*

• Guests

Elküldve: 22 March 2002 - 03:11 PM

Bunyevác Zsuzsa!Kérdésére szivesen válaszolok:"1. Ha a kérdéses eset kimaradt a tömegtájékoztatásból, akkor Ön honnét értesült róla?"Német nyelvtudásomnak köszönhetöen gyakran nézek Német, Osztrák televiziót, olvasom a külföldön megjelent újságokat (Kronen Zeitung, Standard, Kurir, Profil, ...stb). Amit önök a jelek szerint NEM tesznek meg, mert ha megtennék, akkor azt is tudnák többek között, hogy az osztrák "szabadságpárt" Csurkája, J. Haider ellen éppen eljárás folyik mert egy arab származású fegyverkereskedö szervezésével "gyógyászati segédeszközöket" (és ki tudja még mit?) szállitott nemrégiben Irak-ba, amit még nagydobra is vert a psychopatája! Jó példát talált magának! :( Ez a tipikus miépes külpolitikai tájékozottság. Nulla!"2. Ha mondjuk egy zsidó származású bankár nem tud elszámolni pár milliárddal, és ezt számon kérik rajta, akkor az antiszemitiznmus?"Ez csak akkor kezd igazán az lenni, amikor a magyar miniszterelnöknek és társainak, barátainak, rokonainak, üzletfeleinek, stb, NEM kell elszámolnia hasonló esetekben!Kérdéseimet a 9.sz hozzászólásban részletesen feltettem, ha ott az nem elég világos...?Na mindegy, a gyengébbek kedvéért mégegyszer röviden és tömören:"1: Hogyan fér össze egyes egyházi tisztet betöltö személy tisztességével antiszemita, rasszista, uszitó kijelentések hangoztatása?""2. Hogy képzeli a miép a közös európát?""3. Ugye semelyik miépes "közgazda" sem gondolja komolyan, hogy az ország a beáramló külföldi töke nélkül megállna a lábán?"Azért kérem, hogy pörgessen vissza az emlitett hozzászólásig, és tanulmányozza át.Azt kell mondanom, hogy ön igazán jól végezhette a "Csurka Akadémia" elsö osztályát. Idöhúzás = 5. Kényes témánál beszélj sokat, ne mondj semmit = 5.Válaszolj általánosságokban = 5. Ha nem tudod hangoztatni az elönyeinket (ami nem csoda, mert nincsenek) szidd az ellenzéket = 5.Csodálom, hogy önre még nem figyelt fel a Fidesz! Ha lenne annyira gerinces párt (fidesz) és helyet biztositanának honlapjukon közösségi hozzászólásoknak egy Forum keretében, figyelmükbe ajánlanám önt! :)Ez sportszerütlen játék, idöhúzásért sárgalap! Ki lehet tüzni a kokárda mellé! :(

#92 Guest__*

• Guests

Elküldve: 22 March 2002 - 01:11 PM

Válasz a 48. számú levélre1. Ha a kérdéses eset kimaradt a tömegtájékoztatásból, akkor Ön honnét értesült róla?2. Ha mondjuk egy zsidó származású bankár nem tud elszámolni pár milliárddal, és ezt számon kérik rajta, akkor az antiszemitiznmus?

#93 Guest__*

• Guests

Elküldve: 22 March 2002 - 07:13 AM

Elnézést Sebajtóbiás!Szeretnék egy atrocitást Bunyevác Zsuzsának póstázni a kérdésére, a többi választ meghagyom neked."...hány embert öltek meg Ausztriában és legyenszíves soroljon fel néhány fasisztának minősíthető attrocitást is"Csak egy atrocitás ami úgy hevenyészve eszembe jutott. Az ausztriai "szabadságpárt" (fpö) vezetöje elég hires lett azzal a szónoklatával, mikor az Osztrák zs*dóközösség vezetöjéröl a következöket mondta: "Nem tudom, hogy hogyan nevezhetnek valakit Ariel-nak, akinek ennyi sár van a cipöjén", vagy amikor megkérdöjelezte (ezért késöbb irásban bocsánatot kellett kérnie, hogy megússza a birósági eljárást), hogy az alkotmánybiróság elnökének van-e egyálltalán tartózkodási engedélye. Puff, ez kettö lett igy kapásból, de ha Bunyevéc asszony kiváncsi felsorolhatom ami ezekszerint megint kimaradt a tömegtájékoztatásból. (Miért?)Bocsi mégegyszer!

#94 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 March 2002 - 11:29 AM

Kedves Sebajtóbiás!Szívesen felfrissítem történelmi ismereteit: a kommunizmus előbb kezdődött, mint a fasizmus és tovább tartott /és még tart is néhány helyen/. A fasizmusnak 25 millió, a kommunizmusnak 100 millió halásos áldozata volt világszerte. A fasiszta bűnösöket elítélték, a kommunista bűntények elkövetői nálunk miniszterelnökök lehetnek és szép nyugdíjat kapnak. Szívesen segítek néhány szó értelmezésében is: aki antikommunista, az nem fasiszta, aki a szó nemes értelmében nacionalista, az nem kirekesztő, aki keresztény és magyar az nem antiszemita automatikusan. Egyébként ugyanilyen kérdések vetettek fel néhányan Ausztriában nemrégiben a Szabadságpárttal kapcsolatban. Most segítsen Ön nekem: Kérem mondja meg, hogy mióta kormányon vannak, hány embert öltek meg Ausztriában és legyenszíves soroljon fel néhány fasisztának minősíthető attrocitást is!

#95 Guest__*

• Guests

Elküldve: 20 March 2002 - 12:57 PM

Tisztában vannak azzal, hogy olyan nézeteket képviselnek, amelyek emberek millióinak gyötrelmes halálát okozták? Nem lenne ésszerűbb ezen okokból nevükben az Élet szót Halál-ra cserélni?

#96 Guest__*

• Guests

Elküldve: 20 March 2002 - 11:42 AM

Jól tudom,hogy Budapest mellett Szombathelyen rendelkezik az egyik legerősebb bázissal a MIÉP? ha igen, minek tulajdonítják ezt?

#97 nyugat

Tag

• Root Admin
  • PipaPipa
  • 111 Hozzászólás:

Elküldve: 20 March 2002 - 09:54 AM

A Nyugat választási fórumának negyedik vendége – március 20-tól 22-ig – a MIÉP. A párt két szombathelyi képviselőjelöltjétől, dr. Bakay Kornéltól (1. választókerület, Szombathely északi városrész) és dr. Bunyevácz Zsuzsától (2. választókerület, Szombathely déli városrész és a környező települések.) kérdezhetnek.Az egyes pártok a következő időrendben követik majd egymást a Nyugat választási Fórumában.március 11-13-ig: Munkáspárt március 14-16-ig: Centrum pártmárcius 17-19-ig: Új Baloldal március 20-22-ig: MIÉP március 23-25-ig: MSZPmárcius 26-28-ig: FIDESZ MPP-MDFmárcius 29-31-ig: SZDSZáprilis 1-3-ig: FKGP