Ugrás a tartalomhoz

Választási fórumunk vendége: a MIÉP

96 replies to this topic

#21 Guest__*

• Guests

Elküldve: 23 March 2002 - 12:11 AM

A fórumot olvasgatva leginkább az tűnik ki számomra, hogy csak a balliberálisok neteznek. De nem is tartom igazán problémának, ha amíg ők neteznek, addig a jobboldaliak meg szavazni fognak.

#22 Guest__*

• Guests

Elküldve: 22 March 2002 - 01:13 PM

Kedves Nemzetiszín Pista!Köszi! Bakay professzor úr sajnos csak mától fog ráérni.

#23 Guest__*

• Guests

Elküldve: 22 March 2002 - 07:56 AM

Kedves Zsuzsa!Legyen szíves ne vitatkozzon balliberális félőrültekkel!Bakay Kornél, miért nem száll be a válaszadásokba, hisz az 1-es vk. esélyes jelöltje egyedüli jobboldaliként?

#24 Guest__*

• Guests

Elküldve: 22 March 2002 - 01:15 PM

Kedves Lady Rosa!Köszi!

#25 Guest__*

• Guests

Elküldve: 22 March 2002 - 07:52 AM

A MIÉP ereje nem ebben a választási fórumban rejlik, és nem is itt dől el az, hogy mekkora a párt valós támogatottsága!Becsülendő Bunyevácz Zsuzsában, hogy a második forduló előtt hajlandó visszalépni, ha nem is pont a Fidesz, de az esélyes jobboldali párt - tehát a fideszes jelölt javára.Hja kérem, hogy ez a balosoknak nem tetszik az legyen az ő bajuk. (Csak zárójelben jegyzem meg ez nem egyenlő a koalícióval, sokkal inkább az MSZP-jelölt biztos legyőzésével.)

#26 Guest__*

• Guests

Elküldve: 23 March 2002 - 05:47 PM

Válasz a 70. számú kérdésreAzt hittem komoly emberrel van dolgom, aki érvekkel és nem érzelmeivel támasztja alá véleményét. Tévedtem.

#27 Guest__*

• Guests

Elküldve: 22 March 2002 - 03:25 PM

Bunyevác Zsuzsa!>Válasz a 46. számú kérdésre/?/ "Komolyan gondolja, hogy ezzel alá tudja támasztani MIÉP-ellenes érveit?"Igen, teljes mértékben!"Tényleg azt hiszi, hogy az MSZP és az SZDSZ szimpatizánsok körében nem hangzik el hasonló mondat?" Nem jellemzö(százalékos arányban tapasztalataim szerin minimális), annyira mint a miépre vagy a fideszre, aki hamarosan országházi társalgási szinten fogja használni. De ha ezzel ötletet adtam önnek, a szerzöi jogdijra igényt tartok! :(

#28 Guest__*

• Guests

Elküldve: 22 March 2002 - 01:04 PM

Válasz a 46. számú kérdésre/?/Komolyan gondolja, hogy ezzel alá tudja támasztani MIÉP-ellenes érveit? Tényleg azt hiszi, hogy az MSZP és az SZDSZ szimpatizánsok körében nem hangzik el hasonló mondat?

#29 Guest__*

• Guests

Elküldve: 22 March 2002 - 01:07 PM

Válasz a 47. számú levélreÉn, Önnel ellentétben, maximálisan tiszteletben tartom és nem minősítem véleményét, de mi a kérdése?

#30 Guest__*

• Guests

Elküldve: 22 March 2002 - 03:24 AM

a MIÉP a csalódott, kiábrándult emberek pártja, akiket demagógiával könnyen lehet befolyásolni.Csurka beszél tisztességről, emberségről miközben saját pártja pénzét menti át cégeibe, saját újságába. Mielőtt valaki a MIÉP-re szavazna nézze meg, hogy kikre szavaz valójában

#31 Guest__*

• Guests

Elküldve: 22 March 2002 - 02:27 AM

Argumentációim alátámasztására pontosan idézem egy miép párti egyén ellenargumentációját. Elöre elnézést kell kérnem minden jóizlésü olvasótol, de nem tagadhatom meg senkitöl, melyik választóréteget célozza meg a miép:Pontos idézet: "a k**va faszszopó anyádat".Azt hiszem ez a választékosság pontosan karakterizálja a miép álltal elvárt választói nivót és biztositott szólásszabadságot. Nyelvészkedés ide, kultúra oda, hosszú ü és ö elhomályosul. Igaz István?Bár a Mail anonyme érkezett irója ismert.

#32 Guest__*

• Guests

Elküldve: 22 March 2002 - 12:38 PM

Kedves Gubi!Bocsánatot fogok kérni, ha elém állnak a megbántottak és konkrétan megmondják, hogy mivel bántottam meg őket.

#33 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 March 2002 - 10:28 PM

Kedves Asszonyom!Megkérném írja le ide a fórumba Radnóti Miklós Erőltetett menet című versét. Majd gondolkozzonn, kérjen bocsánatot eddigi tevékenységéért.

#34 Guest__*

• Guests

Elküldve: 22 March 2002 - 09:08 PM

>Kedves Kiváncsi Fáncsi! >>>Én még nem tapasztaltam azt, amit >állít, nevezetesen, hogy a MIÉP-esek >maguk között zs*dóznának, romaoznának, stb. >Kérem írja meg pontosan, hogy >ki, mikor és hol mondta >az említetteket, és akkor ígérem, >megkeresem őket és segítek >abban, hogy választ kapjon tőlük.:())))))))))))))))Ezt a választ kellene komolyan venni?Kiszállok.Üdv: K.F.>

#35 Guest__*

• Guests

Elküldve: 22 March 2002 - 12:32 PM

Kedves Kiváncsi Fáncsi!Én még nem tapasztaltam azt, amit állít, nevezetesen, hogy a MIÉP-esek maguk között zs*dóznának, romaoznának, stb. Kérem írja meg pontosan, hogy ki, mikor és hol mondta az említetteket, és akkor ígérem, megkeresem őket és segítek abban, hogy választ kapjon tőlük.

#36 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 March 2002 - 10:23 PM

Az is elkondolkoztató, hogy a miépesek maguk között, meg úgy általában szűkebb körben zs*dóznak, romaoznak románoznak stb. teli tüdőből, de érezhetik azt, hogy a többség számára ez büdös, s a nyilvánosság előtt már az általuk gyűlölt Amerikával meg Európával példázódnak. Na ja, a gerincesség ...Hogy is van ez, ha megválaszolná valaki.

#37 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 March 2002 - 09:38 PM

Jut eszembe hirtelen, amikor a baloldali szélsőséges párt az mkp, mszmp, munkáspárt vagy mifene volt a fórum vendége, akkor ez a sok hozzászóló hol volt, hogy nem nem riadtak meg egy újabb Gulag vagy Recsk miatt, de még a sortűzektől, vagy az ÁVH, a Munkásőrség újraszervezésétől sem tettek fel aggodalmaskodó kérdéseket.Javaslom nékik a '90 után megjelent történelemkönyvek alapos olvasgatását.

#38 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 March 2002 - 09:26 PM

Magyarország polgárai 1848. március 15-én a jövőt választották.Az 1848. április 11-én kihirdetett törvények a polgárosodás, a nemzet összefogásának programjává váltak.A Széchenyi, Deák, Kossuth és a márciusi ifjak nemzedékeinek emléke arra ösztönöz bennünket, hogy ma is összefogásra hívjuk fel a nemzetet:A XXI. század első választása meghatározza Magyarország, fiatal polgári demokráciánk jövőjét.Ezért a Magyar Polgári Együttműködés Egyesület azzal fordul hazánk polgáraihoz és közösségeihez, hogy az új évezred küszöbén most is a jövő mellett döntsenek.Az idei áprilisi döntésünk legyen méltó az egykori "áprilisi törvényekhez"!Erre kötelez bennünket történelmünk, erre ösztönöznek hagyományaink, és erre sarkall bennünket a Kossuth emlékév is.Legyen most is a nemzetiszalag összefogásunk jelképe!Március elejétől tegyük ki mindannyian ablakainkba, autóinkra a nemzetiszalagot, és március 15-én hagyományaink szerint tűzzünk szívünk fölé mindannyian kokárdát!Arra kérünk mindenkit, aki csatlakozik a NEMZETISZALAG MOZGALOMhoz, hogy nemzeti trikolorjainkat tartsák ablakaikban, autóikon, és kokárdájukat viseljék szívük fölött egészen az országgyűlési választások végéig!Fejezzük ki ezzel is összetartozásunkat!Hirdesse minden kis nemzetiszalag és kokárda, hogy a nemzeti összefogás programja ma is, a polgárosodás programja!Ez a Nemzetiszalag mozgalom felhívása, melyhez több szombathelyi civil szervezet is csatlakozott.... és még tán annyit hozzátennék, hogy akik nem tűznek kokárdát azokat nem gyűjtik be, nem telepítik ki, nem ítélik sem kényszermunkára, sem börtönbüntetésre, de fel sem akasztják őket. Szabad akaratából döntheti el mindenki, hogy csatlakozik-e a mozgalomhoz avagy nem.

#39 Guest__*

• Guests

Elküldve: 22 March 2002 - 12:18 PM

Válasz a 35. számú levélreÖnnel /Önökkel?/ együtt antifasiszta vagyok. És antikommunista is. Levele a fasiszta és a kommunista retorika összes stílusjegyét magán viseli. Ettől még persze szívesen válaszolnék rá pontról pontra, de lehetetlenség, mert hemzseg a tárgyi tévedésektől.Csak néhányat emelnék ki:1. ifj. Hegedűs Lóránt az említett cikkben egy, a Magyar Hírlapban megjelent cikkre válaszolt, amiben az szerepelt, hogy ki kell rekeszteni a jobb oldalt a politikai életből. Hegedűs Lóránt volt bátor megjegyezni, hogy ki kéne rekeszteni a kirekesztőket.2. Az "élettér" kifejezés /ahogy az már nem egy sajtótermékben is megjelent/ több SZDSZ-es és MSZP-s képviselőjelölt szórólapján is szerepel, a rend és több más, Ön által kifogásolt szóval együtt. Ők is fasiszták?Felhívnám a figyelmét Thürmer Gyula megjegyzésére, miszerint leginkább az MSZP-n belül figyelhetők meg antiszemita megnyilvánulások.Jó lenne, ha az általános vádak helyett konkrét antiszemita, fasiszta, stb. jelenségeket említene. Jó lenne továbbá, ha kifejtené, hogy mi köze a jobboldali politizálásnak a fasizmushoz, valamint, hogy miért mindig a polgári kormányzás alatt vélnek fasiszta jeleket felfedezni. Baloldali kormányzás esetén alszik a szélsőjobb?Magyarázatot várok arra is, vajon miért félnek a jobboldaltól, amikor az elmúlt években csak jobboldali politikusokat bántalmaztak /baseball ütők, stb./ és egy baloldalinak se görbült meg a hajaszála se. Jó lenne, ha felsorolna néhány fasiszta attrocitást is Ausztriából, a jobb oldal győzelme óta.

#40 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 March 2002 - 08:37 PM

Felháborító a MIÉP állandó fasiszta retorikája.Tipikusan a fasiszta, náci ideológia szavai fordulnak elő egy-egy MIÉP-es kiadványban, Csurka beszédeiben."rend, erő, becsület, nemzet..., magyarság, nemzethalál, kitartás, magyar testvér, nemzetvédelem, élettér, idegen..., nemzetellenes, hazaáruló"Ezek mind kulcsszavak voltak Szálasi beszédében és írásaiban is, de akár a Mein Kampfban is olvashatnánk róla.Miért van az, hogy önök is ezeket mondják, csak nem maguk is nácik?Mikor tiltakoznak az izraeliek budapesti ingatlanvásárlása ellen, akkor viszont kibújik a szög a zsákból, és meglátszik, milyen antiszemita, náci párt.A plazák építése ellen miért tiltakoznak? Csak nem azért, mert azt is zs*dók építik?Az újfasiszta alelnökük gyalázatos cikkére, ami az Ébresztőben jelent meg, nem is vesztegetek szót, annyira lerí róla a csöpögő antiszemitizmus.Az ilyen kijelentésekkel folyamatosan emlékeztetnek a Holocaustra.Szerintem Izrael állam és Magyarország közötti békés kapcsolatok, és a magyarországi zs*dóság békés élete érdekében be kéne tiltani a szélsőjobboldali MIÉP-et.