Ugrás a tartalomhoz

Friss hírek a Falco felől II.

53108 replies to this topic

#561 AdventureTime

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 44 Hozzászólás:

Elküldve: 21 February 2019 - 10:20 AM

Nekem picit több nap kellett a megemèsztèshez. Vannak dolgok amiket nagyon profin leìrtatok előttem. Sok dologban egyetèrtek Veletek, pár dologban nem. A játèkosállomány, az, hogy mindent egy emberre vetìtünk le, nem mérvadó, mert ez egy csapatsport, nem box vagy vìvás. Tèny, hogy jó emberek alkotják az idei csapatot (talán a bajnok csapatot is felülmúlja), de valami mègis hiányzik. Nem tudom (csak) az edző rovására ìrni ezt a számlát. Az idei èvben a játèkunk olyan mint egy eszetlen alba- vagy körmend idètlenkedès (amit a túl sok amerikai kèpvisel). Kidolgozatlan támadások, böszme faultok, sok reklamálas, sokszor nem is tudom mièrt ? Edzőt edzővel ès játèkost játèkossal is ritkán hasonlìtok össze. Viszont az biztos, hogy elment ez az egesz egy nagyon rossz irányba. Sajnalom Okornt is, ill a játèkosokat is. (Persze nem mindenkit)
Beni játèka már èv eleje óta szùrja a szemem, mondom nem oltogatok saját nevelèsű jatèkost, aki a tavalyi szezont extrázta szèt. Viszont ez az empátia, ez a lendület eddig tartott nálam. Amìg nincs változás a klub háza táján (vszìnű már nem lesz) èn nem erőltetnèm kezdőben. Nem is a ppntjai hianyoznak annyira, hanem a többi. Nem látni a pályán. Pedig azt hittem Zozó-Govens visszatèrtèvel Ők lesznek a tengely, de nem... Egyáltalán nem jár a labda, mindenki hős akar lenni a pályán az extra vállalásokkal, de szó szerint mi kènyszerìtjük bele magunkat ebbe. -15nèl meg jó hogy nem megy be. Ès akkor jönnek az 5másoderces támadások, figura,ill blokkok nèlkül 2mèterre a triplavonaltól..
Mintha mindenki 20èves lenne, ès egy jó stattal akarja magát eladni külföldre, nulla sikerrel. Ennèl azèrt rutinosabb arcok vannak nálunk. Legalábbis azt hittem. Govens is azt hiszi, hogy a tavalyi MVP szerepben van, de nem esik le neki, hogy ez a stìlus tök más szerepbe akarja Őt rakni. Szintèn nyögès a vège. Az ezüst semmi esetben sem egy rossz dolog, de ilyen körülmènyek közt, nekünk kb egál azzal, hogy az első napon hazajövünk. Tudom èn, hogy nagy a nyomás meg az elvárás, fe b*sszameg... Profi játèkosokrölvan szó. Visszatèrve Okornra. Èn sem cserèlgethetem a főnököm, ha valami nem tetszik. Tudta mindenki, hogy hova jött, Govena meg Zozó pláne. Akkor ne dumáljunk itt "meg nem èrtèsről, meg szar kèmiáról".
Lènyeg a lènyeg. Új impulzusokat nem csak ùj játèkos, ès új edző adhat. Hiszek a csapatban, most bármennyire is szar a helyzet. Remèlem rendeződnek a sorok, a a bajnokság vègère felnövünk egy Szolnok szintjère, hogy egy 5 meccses derbit nyomhassunk velük

#562 Tempo8888

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 192 Hozzászólás:

Elküldve: 21 February 2019 - 06:47 AM

Igen en is ugy gondolom,hogy a tavalyi ev mvp-jet megkapod es az egyik legjobb jatekost magyarorszagon,akkor nehogy mar ez egy negativ dolog legyen!A szolnok alba kormend is sorba allna akar mindkettoert,de Zozoert biztos mki mert magyar!
Mi meg miattuk vagyunk rosszak?azert vannak bajok...
Van ezen a ket jatekoson kivul,egy szenzacios Varadi Benink akire emlekszek meg fel eve hogy jatszott es a csapatunk motorja volt!es lesz is nemsokara mert nem felejt el vki kosarazni par honap alatt!ot is tart karokkal varna barmelyik magyar csapat!Van Bruinsma,sokkal jobb jatekos mint amit itt eddig mutatott es lassan a szezon vege fele kozelitunk!szerintem negy extra jatekosunk van! ket ilyen magyarral es ket legios!van meg ket jo magyarunk,es 3 jo legiosunk!kepessegeket neztem!az hogy most mit mutatunk mit jatszunk az ehhez a helyzethez szornyu!
Mindenki sajnalja Okornt...en meg azt sajnalom hogy ilyen kerettel csak itt tartunk!es a jatekosokat sajnalom hogy szenvednek!ja esetleg a jovo evi kinevezesen nem gondolkodnek,(ha mar ev vegeig ugylatszik marad).Zolival jovore is van szerzodesunk mar ez igaz,de nem vagyok benne biztos hogy a tobbi magyarunk ne vagyna ilyen helyzetben uj helyre,uj impulzusra...

#563 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8883 Hozzászólás:

Elküldve: 21 February 2019 - 12:45 AM

Tény, hogy nem kellemes egy edzőnek sem, ha eltervez valamit, hónapokig csiszolgatja, majd jön egy felfordulás és kezdhet valami újat.
Nem kellemes, de ez van, ebből kell főznie.
Mennyiségben és minőségben többek és jobbak lettünk, csak ez így már nem passzol ahhoz, amit Ő eltervezett.
De ezért szép szakma ez (na és ezért fizet nagyon jól), hogy ezzel a feladattal birkózzon meg.

#564 nincs

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 707 Hozzászólás:

Elküldve: 20 February 2019 - 10:49 PM

Elfogadhatatlan az az érv, hogy szegény Okorn Norfleet helyett kapott egy Go-t meg egy Perlt és ezért vagyunk szarok. Ha ő is így gondolná és nem tud velük mit kezdeni akkor tényleg álljon fel. Bízom benne, hogy nincs így.

Másik: Sokan pedzegetik, hogy az Olajnál fogy a pénz. Ahhoz képest újra igazoltak egy játékost és idén is több pénzt tapsolnak el mint mi, akiknél meg elvileg most sok pénz van.

#565 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 7131 Hozzászólás:

Elküldve: 20 February 2019 - 10:48 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: balint87 - Dátum: 20 February 2019 - 10:31 PM

Ezt már többen is írták, mármint hogy Okorn nem feltétlen akarta volna Govenst.
Én emlékeznék rosszul, hogy amikor Okorn jött akkor arról volt szó, hogy már azelőtt az Olimpijánál is szerette volna őt leigazolni? Nem találtam netes linket hozzá, lehet csak a fórumon volt ez téma, de tuti volt valami ilyesmi.
Ha igaz, akkor nem igazán állja meg a helyét, hogy "szerencsétlen Okorn ő nem akart változást de szegény, hozzábasztak egy Govenst", mert anno ő is kinézte magának, tehát nem valami ismeretlen, általa nem favorizált emberről van szó.
Ami pedig Perlt illeti, szerintem senki se állítsa be rossz, hátrányos helyzetnek ha az edző kap egy ilyen MAGYAR játékost. Azért emeltem ki hogy magyar, mert külföldiből annyi van mint égen a csillag, de Perl Zoli a jelenlegi 5 legjobb magyar kosaras egyike. Nehogymár ne feleljen meg akármilyen Magyarországon dolgozó edzőnek.

En ezt nem a jatekosok szidasara szantam meg orulok, hogy itt vannak csak arra akartam celozni, hogy Okornak sem konnyu a helyzete.
Valoban irtak, hogy anno kinezte maganak Govenst de mas egy jatekost szeptembertol beepiteni mint januartol cserelgetesek es serulesek utan.
"Szükség volt odafent egy centerre és megkapták a legjobbat!"
Nyugodj békében CECE!

#566 balint87

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 229 Hozzászólás:

Elküldve: 20 February 2019 - 10:31 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: splity - Dátum: 20 February 2019 - 10:19 PM

Ev kozben jott Go es Zozo ezert Norfleetnek mennie kellett. Tamadasban erosodtunk, viszont a vedekezesunk szetesett. Tovabba Evan servmutetje sem jott jokor es az a kozel 2 honap kihagyasa utan nem igen talalja az ev eleji formajat illetve mondhatni Go es Zozo erkezesevel kicsit hatterbe szorult.
Most egy olyan helyzet van amiert nem irigylem Okornt es bantani sem szabad. Valoszinuleg nem O akarta a jatekosmozgasokat neki odatettek, hogy tessek itt van 2 jatekos csinalj csapatot egyet meg kuldj el.

Ezt már többen is írták, mármint hogy Okorn nem feltétlen akarta volna Govenst.
Én emlékeznék rosszul, hogy amikor Okorn jött akkor arról volt szó, hogy már azelőtt az Olimpijánál is szerette volna őt leigazolni? Nem találtam netes linket hozzá, lehet csak a fórumon volt ez téma, de tuti volt valami ilyesmi.
Ha igaz, akkor nem igazán állja meg a helyét, hogy "szerencsétlen Okorn ő nem akart változást de szegény, hozzábasztak egy Govenst", mert anno ő is kinézte magának, tehát nem valami ismeretlen, általa nem favorizált emberről van szó.
Ami pedig Perlt illeti, szerintem senki se állítsa be rossz, hátrányos helyzetnek ha az edző kap egy ilyen MAGYAR játékost. Azért emeltem ki hogy magyar, mert külföldiből annyi van mint égen a csillag, de Perl Zoli a jelenlegi 5 legjobb magyar kosaras egyike. Nehogymár ne feleljen meg akármilyen Magyarországon dolgozó edzőnek.

#567 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 7131 Hozzászólás:

Elküldve: 20 February 2019 - 10:19 PM

Amit nem szabad elfelejteni, hogy Okorn kialakitott egy csapatot es ahhoz egy taktikat amelyben a vedekezes kapott nagy szerepet. Valljuk be nem kaptunk ennyi pontot mint az utobbi idoben.
Ev kozben jott Go es Zozo ezert Norfleetnek mennie kellett. Tamadasban erosodtunk, viszont a vedekezesunk szetesett. Tovabba Evan servmutetje sem jott jokor es az a kozel 2 honap kihagyasa utan nem igen talalja az ev eleji formajat illetve mondhatni Go es Zozo erkezesevel kicsit hatterbe szorult.
Most egy olyan helyzet van amiert nem irigylem Okornt es bantani sem szabad. Valoszinuleg nem O akarta a jatekosmozgasokat neki odatettek, hogy tessek itt van 2 jatekos csinalj csapatot egyet meg kuldj el.
Valahogy sajna nem akar osszeallni a kep de megegyszer leirom nem tudom ezert elitelni Okornt mert nem onszantabol tortentek valtozasok.
Zozora kivancsi leszek a valogatottban mit tud nyujtani es remelem egy kis onbizalmat ossze tud szedni mert rossz nezni, hogy ilyen tudassal milyen forman kivul jatszik.
Amit meg eszrevettem, hogy Go amikor lecserelik mindig mondja a magaet es tekeri a fejet. Ez most azert van mert nem volt megelegedve magaval vagy pedig a csere miatt.
Ha jonnenek az eredmenyek talan a hangulat is mas lenne mert egy itthoni gyoztes meccs utan is par jatekos ugy jon pacsizni mint akinek a hatat verik.
Nyugodj békében CECE!

#568 Gabriel Sousa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1004 Hozzászólás:

Elküldve: 20 February 2019 - 08:57 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Tempo8888 - Dátum: 20 February 2019 - 04:37 PM

akar Laci ha beugrana erre a 3-4 honapra,azzal nem vesztenenk semmit!barmi valtozas jo lehetne en is ezt gondolom!jol is elsulhetne akar!

Azzal azért nem értek egyet, hogy bárki jobb Okornnál. Általában jól jöttünk ki a szezon közbeni edzőváltásokból, de van ellenpélda is: Bencze-Mandics. Ezzel a csapattal könnyebb megégni, mint eredményt elérni. A szurkolók nagy részénél az eredmény az, hogy valamit nyerjünk. Az egyszerűbben megszerezhető kupa elúszott a bajnoki cím pályahátrányból a mostani Szolnok ellen jelenleg marsutazás szintű kihívásnak tűnik. Aki ebben a helyzetben Kálmán Laciban látja a megoldást, azt inkább csak a szíve hajtja. Szakmai êrvekkel nehéz alátámasztani.

#569 Tempo8888

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 192 Hozzászólás:

Elküldve: 20 February 2019 - 04:37 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: splity - Dátum: 20 February 2019 - 04:22 PM

Lehet sokan leugatnanak de en megneznem mit tudna egy ilyen kerettel Laci alkotni. Mert szerintem tudasa meglenne hozza, csak kerdes tudna e kamatoztani.

akar Laci ha beugrana erre a 3-4 honapra,azzal nem vesztenenk semmit!barmi valtozas jo lehetne en is ezt gondolom!jol is elsulhetne akar!

#570 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 7131 Hozzászólás:

Elküldve: 20 February 2019 - 04:22 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Tempo8888 - Dátum: 20 February 2019 - 04:12 PM

Nem ez volt a lenyege az irasomnak...de igen pont a Kalmannal valo konfliktusa miatt utalom en is!
Viszont szakmailag rendben van azt elismerem!
Jah es nem is szeretnem ot edzonek,(nem csak most,soha tobbe itt a Falcoban)csak arra probaltam utalni,hogy egy olyan tipusu edzo tudna kezdeni ezzel a kerettel tobbet is!

Lehet sokan leugatnanak de en megneznem mit tudna egy ilyen kerettel Laci alkotni. Mert szerintem tudasa meglenne hozza, csak kerdes tudna e kamatoztani.
Nyugodj békében CECE!

#571 Tempo8888

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 192 Hozzászólás:

Elküldve: 20 February 2019 - 04:12 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: SuperMARIO Bozic - Dátum: 20 February 2019 - 03:36 PM

Na egy olyan faszt, aki egy kozepszeru legiost valaszt egy klubikon helyett, azt meg peldanak sem fogadnam el. :)/>

Nem ez volt a lenyege az irasomnak...de igen pont a Kalmannal valo konfliktusa miatt utalom en is!
Viszont szakmailag rendben van azt elismerem!
Jah es nem is szeretnem ot edzonek,(nem csak most,soha tobbe itt a Falcoban)csak arra probaltam utalni,hogy egy olyan tipusu edzo tudna kezdeni ezzel a kerettel tobbet is!

#572 SuperMARIO Bozic

szombathelyi!

• Members
  • PipaPipa
  • 1922 Hozzászólás:

Elküldve: 20 February 2019 - 03:36 PM

Idézés: Tempo8888 - Dátum: 20 February 2019 - 06:48 AM

biztos vagyok,hogy egy Bencze (bar utalom)ebbol a keretboleredmenyes lenne es akkor jobban biznek a bajnoki cimben,mint igy most!

Na egy olyan faszt, aki egy kozepszeru legiost valaszt egy klubikon helyett, azt meg peldanak sem fogadnam el. :)

#573 Tempo8888

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 192 Hozzászólás:

Elküldve: 20 February 2019 - 06:48 AM

Idézés: Blackyellow - Dátum: 18 February 2019 - 08:29 PM

A csapatuk,játékuk jobb....
A játékosaik sztem nem jobbak!
Összetartanak,küzdenek mint egy család...Ez nagyban az edző érdeme is....
Nálunk a hülye is látja,hogy a csapat és az edző közt feszültség van....
Ha ez így marad hiába az erős keret,idén sem gondolkodhatunk aramyban....😞

+1
Kb ezt vartam,hogy nem lesz semmi vsltozas,megy ez szepen tovabb es vege lesz ennek a szezonbak is,vhol talan a 4 koze igy becsuszunk majd!
Ugyan mar,hogy a szolnok milyen jo eselyunk sincs?!baromsag!csak ezzel a szetcsuszott csapattal nincs eselyunk ez igaz!
Tavaly egy sokkal jobb,erosebb Szolnok ellen voltunk partiban egy gyengebb kerettel!
Most egy erosebb kerettel,siman eljatszogatott velunk egy (Perry (tavaly),Milosevics nelkuli) tartalekos szolnok!
Az idei ev most sem lenne veszve,ha mas kezekben lenne a csapat!en biztos nem cserelnem el Govenset Rosira,a magyar magunkat sem az ovukere(csak mert most a Benke jol jatszott),nyilvan Vojvoda mas kerdes!de Perl Zoli is jo jatekos es kozel hasonlot tudna ha jol lenne hasznalva,fel lenne epitve!ittvan Bruinsma!de mintha itt sem lenne,fantasztikus jatekos es nem jatszunk ra,csapatjatek nelkul eszrevehetetlen,csak szenved!
En azert nehezen nyugszok bele,hogy a vha volt legerosebb,legmelyebb keretunkkel csak ugy feladunk mindent!csak mert nem merunk valtoztatni!
Nem vagyok benne biztos,hogy ilyen minosegi jatekosokat fogunk mindig tapogatni!vagy csak 1-2 ot nem egyszerre ennyit!
Abban is biztos vagyok,hogy egy Bencze (bar utalom)ebbol a keretboleredmenyes lenne es akkor jobban biznek a bajnoki cimben,mint igy most!

#574 rolee

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2067 Hozzászólás:

Elküldve: 18 February 2019 - 09:33 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Blackyellow - Dátum: 18 February 2019 - 08:29 PM

A játékosaik szerintem jobbak momentán, tökéletes formában. Utóbbi itt nem igaz.
De alakulhat.

Benit azért nem találjuk meg, mert szeretjük, és ez így van jól - de neki nagyon sokat kéne tenni, hogy újra felépítse magát, és úgy döntsön el meccseket kapitányként, mint Kálmán Laci. Akkor lenne igazi vezér.

Zozó lelkének épp egy Kálmán Laci féle edző tenne jót, talán akkor élvezte legjobban a játékot, és ahogy láttam, ők jó kapcsolatot is ápolnak. De nem választhatunk Zozóhoz edzőt.

Tegnap visszanéztem a meccset, kifejezetten figyelve a játékosok megnyilvánulásait. Leginkáb a nagy akarást láttam, csalódottságot. Többet nem gondolok bele.
kép

#575 rolee

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2067 Hozzászólás:

Elküldve: 18 February 2019 - 09:08 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Gabriel Sousa - Dátum: 18 February 2019 - 08:44 PM

Bocs, de ezt honnan vetted? Rákerestem, semmi arra utaló hírt nem találtam, hogy ne lenne atombiztos a poziciója.

Hülyén is fogalmaztam, bocs, most Fideszes a polgármester, de a politikát meghagyom itt másnak.
Én hallottam, mind a vízilabda, mind a kosár várható támogatottságáról, és általában nem zörög a haraszt. Meglátjuk.
kép

#576 Gabriel Sousa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1004 Hozzászólás:

Elküldve: 18 February 2019 - 08:44 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: rolee - Dátum: 18 February 2019 - 07:39 PM

Ki tudja mit hoz a jövő, állítólag az eddigi Fideszes polgàrmester helyett semleges van Szolnokon, így a pėnzcsapok...

Bocs, de ezt honnan vetted? Rákerestem, semmi arra utaló hírt nem találtam, hogy ne lenne atombiztos a poziciója.

#577 Blackyellow

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 106 Hozzászólás:

Elküldve: 18 February 2019 - 08:29 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Phoenix - Dátum: 18 February 2019 - 06:48 PM

Circo és Difenz is jól összefoglalta a dolgot, nem nagyon van mit hozzátenni.
Akárhogy ragozzuk, a Szolnok jobb nálunk, és ezt érvényre juttatja. A bajnokságban van két idegenbeli egy pontos vereségük, a kupát simán nyerték. Tegyük fel, hogy most nekifeszülünk a bajnokság hátra lévő részében, elkezdünk eredményeket hozni (azaz idegenben is, nemcsak itthon). Beelőzzük a Körmendet és a Berényt, a PO-nak nekifutunk a második helyről. Akkor mi is lesz? Egy újabb ezüst. Jelenleg nem látom esélyét - formajavulás esetén se - hogy ezt a Szolnokot lenyomjuk. Egyszerűen jobbak nálunk, ez van.

#578 rolee

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2067 Hozzászólás:

Elküldve: 18 February 2019 - 07:39 PM

Ki tudja mit hoz a jövő, állítólag az eddigi Fideszes polgàrmester helyett semleges van Szolnokon, így a pėnzcsapok...

kép

#579 Phoenix

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1055 Hozzászólás:

Elküldve: 18 February 2019 - 06:48 PM

Circo és Difenz is jól összefoglalta a dolgot, nem nagyon van mit hozzátenni.
Akárhogy ragozzuk, a Szolnok jobb nálunk, és ezt érvényre juttatja. A bajnokságban van két idegenbeli egy pontos vereségük, a kupát simán nyerték. Tegyük fel, hogy most nekifeszülünk a bajnokság hátra lévő részében, elkezdünk eredményeket hozni (azaz idegenben is, nemcsak itthon). Beelőzzük a Körmendet és a Berényt, a PO-nak nekifutunk a második helyről. Akkor mi is lesz? Egy újabb ezüst. Jelenleg nem látom esélyét - formajavulás esetén se - hogy ezt a Szolnokot lenyomjuk. Egyszerűen jobbak nálunk, ez van.
"...ismét élvezem a kosárlabdát. Persze könnyű úgy jól teljesíteni, ha az ember jól érzi magát. Belecsöppentem egy nagy családba, ahol mindenki szeretettel fogadott."
Horváth Zoli

#580 Gabriel Sousa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1004 Hozzászólás:

Elküldve: 18 February 2019 - 03:30 PM

Maximálisan egyetértek én is. Nem lehetne, hogy Difenz Demont kipróbáljuk edzőként? :)/>/>
Ami viszont rohadtul nem tetszett, hogy páran Govens, Perl Zoli, Váradi nyakába varrják a kudarcokat. A döntőben szarok voltak, ez nem kérdés. Darrin három negyeden keresztül szinte mindent elbaltázott. Mindegyikük messze van a csúcsformájuktól, de mindenki tudja mire képesek. Nem vagyok bennfentes, nem tudom, hogy Okorn foglalkozik-e egyénileg velük, kapnak-e egyéni feladatokat. Segítségükre van e sportpszichológus, tartjuk-e a kapcsolatot Pankár Tibivel? Mitől reméljük, hogy jobbak lesznek? Egyben biztos vagyok, az zsákutca, hogy kikiáltjuk őket bűnbaknak. Ha távoznának jövőre kivel pótolnánk őket? A Vojvodát meg Benkét felejtsük el.
Nem ért meglepetésként, hogy az edzőnk maradt a helyén.