Ugrás a tartalomhoz

Vendégünk az Új Baloldal

19 replies to this topic

#1 Guest__*

• Guests

Elküldve: 19 March 2002 - 08:09 PM

Smuck Andor nézétei nem egyeztek meg a párt miniszterelnök-jelölt nézeteivel, ezért döntött úgy, hogy kilép. Ciccolina pártba lépése kampányfogás volt (szerintem), így a párt neve általa, ha másért nem is, de a köztudatba épült.

#2 Guest__*

• Guests

Elküldve: 19 March 2002 - 03:07 PM

Az Új Baloldal nemrég alakult, mégis már sokan kiváltak az induló csapatból. Például Schmuck Andor, vagy Húsika kisasszony. Miért?

#3 Guest__*

• Guests

Elküldve: 19 March 2002 - 08:17 PM

Alapvetően az MSZP nem azokat az elveket vallja, mint mi. Nem is kívánunk koalícióra lépni velük, inkább az ellenzék sorait erősítenénk. Sajnos, mivel új párt vagyunk érthető, hogy sokra nem számíthatunk, viszont azt szeretnénk, amit a lakosság elsősorban szeretne. Bővebb programunkról a párt honlapján talál.

#4 Guest__*

• Guests

Elküldve: 19 March 2002 - 08:14 PM

A Vas megyei jelöltjeink nevével sajnálatos módon azért nem találkozhatott, mivel a központi szervezet megkésve küldte el a fényképes anyagainkat. Bár, ha a Vas Népe napilapot, ha olvasta néhány ízben találkozhatott a párt nézeteivel, illetve a jelöltjeink nevével.Programunkról annyit, hogy elsődlegesen emberközpontú nézetekre alapzva, a jobblét megteremtéséért szállunk síkra. Bővebbet, ha szeretne a Baloldal Website-ján talál.

#5 Guest__*

• Guests

Elküldve: 18 March 2002 - 10:48 PM

Eddig még soha nem találkoztam az Új Baloldal jelöltjeinek a nevével, pedig rendszeresen megfordulok közéleti rendezvényeken, eseményeken.Mi indokolta, hogy Önök induljanak a választásokon? Milyen közszereplésük volt eddig? mit tudnak felmutatni? Igazából az érdekelne, hogy mit tudnának Önök nyújtani megválasztásuk esetén? Természeesen az üres frázisoktól (jólét, közbztonság) el lehet tekinteni.Válaszukat előre köszönöm!

#6 Guest__*

• Guests

Elküldve: 18 March 2002 - 05:15 PM

A Fiatal Baloldalnak nincs sok esélye a választásokon? Ön/ök/, hogy látják? Az mszp mellett semmire sem mennek. Vagy igen? Hogyan? Vas megyében akarnak valamit, vagy ez csak vidék, és nem kampányolnak itt? Vajon miért alakultak? Csak az mszpben nem tudtak érvényesülni, vagy van más ok is?

#7 Guest__*

• Guests

Elküldve: 19 March 2002 - 08:26 PM

A Baloldal Vas Megyei jelöltjeinek anyagával találkozhat a nyugat.hu vasi választási adatbankjában.

#8 Guest__*

• Guests

Elküldve: 19 March 2002 - 08:23 PM

Sajnálatos módon az ajánlószelvények után a pártok jelöltjeinek kell koslatni. Választópolgáraink rossz szokása, hogy "néma gyereknek...". Mennyivel egyszerűbb és hatékonyabb lenne, ha a választópolgárok annak adnák le a voksukat, akit szeretnének jelölni, nem pedig apatikusan annak adni, aki először kopogtat érte. Nem merült még fel Önben, hogy ez a fajta ajánlás nem is tükrözi a választópolgárok akaratát? A legközelebbi választásokon kérem ajánljon valakit, ne várjon míg a szelvényért kopogtatnak!

#9 Guest__*

• Guests

Elküldve: 18 March 2002 - 12:50 AM

Sajnálom, hogy nem sikerült összegyűjteni a cédulákat. Én adtam volna, dehát nem kérték...

#10 Guest__*

• Guests

Elküldve: 18 March 2002 - 12:47 AM

Kérem mutatkozzanak be, mia foglalkozásuk és a munkahelyük. Köszönöm

#11 Guest__*

• Guests

Elküldve: 17 March 2002 - 07:08 PM

Szerintem Önök közül egyik sem képviselőjelölt, hisz ahhoz, hogy képviselőjelöltté váljon bárki 750 érvényes kopogtatócédulával regisztráltatni kellene (kellett volna) magát!Szerintem az egész választások alatt Önök voltak a legelérhetetlenebb párt. Sehol egy cím, sehol egy telefonszám, sehol egy kampánygyűlés. ezek után nem lehet csodálkozni, ha egyetlen jelöltjük sem jeleskedett az ajánlási-szelvények gyűjtésében.Most sem kellene feladni az "inkognitójukat". Szerintem jobb, ha nem is válaszolnak semmire sem. Végül is, minek?

#12 Guest__*

• Guests

Elküldve: 19 March 2002 - 08:34 PM

Sajnos M.O-n a baloldal nem igazán baloldal, a jobb oldal sem igazán jobb oldal. Megosztani úgy lehet a pártokat, hogy a parlamentben hol helyezkednek el. Pártpolitikai nézeteik szinte semmiben sem különböznek. A választások sajnos marketingalapon nyugvó reklámhadjáratok, semmiben sem különböznek a mosóporreklámtól. Ebben is sajátos kis hazánk...

#13 Guest__*

• Guests

Elküldve: 19 March 2002 - 08:29 PM

Smuck Andor kiválása a pártból sok okból történt. Értesülhetett erről a sajtóban, a médiában... Sokkal többen mi sem tudunk...A második kérdésére válaszolva: erőfelmérés volt, találkozunk 4 év múlva!

#14 Guest__*

• Guests

Elküldve: 17 March 2002 - 01:29 PM

Schmuck Andor meghatározó szereplője, alakítója volt a pártnak. Most megszabadultak tőle. Nem vesztenek ezzel sok szavazót? Hiszen akik indulástól az Új Baloldal mellé álltak, azok közül nagyon sokan talán éppen a kis Schmukk hatására tették. Szerintem húzó politikust áldozott a párt.Komoly oka volt ennek?Más: az Új Baloldal tudtommal nem rendelkezik jelentős bázissal. Számolnak azzal, hogy sikereket érnek el, vagy ez csak amolyan erőfelmérés a négy év múlva esedékes választásokhoz?

#15 Guest__*

• Guests

Elküldve: 17 March 2002 - 01:25 PM

Üdvözletem!Hogyan viszonyul az Új Baloldal az MSZP-hez?Ha kormányt akarnak váltani, akkor nem érzi úgy, hogy gyakorlatilag megosztják a baloldalt, miközben a jobboldalon éppen erőkoncentráció figyelhető meg? (Fideszbe olvasztott MDF, MIÉP, stb.)Tisztelettel:zserdna

#16 Guest__*

• Guests

Elküldve: 19 March 2002 - 08:36 PM

Igaza van! Okok? Sorolhatnám, de értelme nincs sok. Kicsit elkéstünk, kicsit nem koncentráltunk és kezdők is vagyunk. Négy év múlva nagyobb esélyekkel fogunk indulni!

#17 Guest__*

• Guests

Elküldve: 17 March 2002 - 02:06 AM

Pontosan hány ajánlószelvényt sikerült gyűjteni?A megyében, legjobb tudomásom szerint, semelyik jelöltnek sem sikerült a szükséges 750 db ajánlószelvényt összegyűjteni. Ok? Okok? DD

#18 Guest__*

• Guests

Elküldve: 19 March 2002 - 08:37 PM

Nem számítunk sokra. Sajnos az ajánlószelvények mennyisége sem elégséges. Négy év múlva ismét megpróbáljuk, de már nagyobb eséllyel.

#19 Guest__*

• Guests

Elküldve: 17 March 2002 - 01:38 AM

kopogtato oke? :( mire szamitatok? celok?

#20 nyugat

Tag

• Root Admin
  • PipaPipa
  • 111 Hozzászólás:

Elküldve: 17 March 2002 - 12:41 AM

Március 17-től 19-ig tehát a Nyugat vendége az Új Baloldal, illetve a párt képviseletében Tóth Péter, az első számú választókörzet (Szombathely északi városrész), és Tompa Eszter, a második számú választókörzet (Szombathely déli városrész) képviselőjelöltjei.Az egyes pártok a következő időrendben követik majd egymást a Nyugat választási Fórumában.március 11-13-ig: Munkáspárt március 14-16-ig: Centrum pártmárcius 17-19-ig: Új Baloldal március 20-22-ig: MIÉP március 23-25-ig: MSZPmárcius 26-28-ig: FIDESZ MPP-MDFmárcius 29-31-ig: SZDSZáprilis 1-3-ig: FKGP