Ugrás a tartalomhoz

Tápláni futball valóság,avagy hogyan tegyünk tönkre egy csapatot.

23 replies to this topic

#1 blau-gelb

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 22 February 2010 - 02:46 PM

Még egy dolgot megjegyeznék. A falu honlapját nézegetve, szerintem a sport fül alatt található információk némi frissítést igényelnének..... elég szomorú, hogy olyan információk szerepelnek ott, amik jó pár éve voltak aktuálisok.

#2 blau-gelb

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 22 February 2010 - 02:33 PM

Carol,

A karate klubbal semmi problémája sem volt senkinek, még szerintem angal-nak sem. Csupán félreértelmezhette Ön, amit angal írt. De semmi gond, nem is a karate-ról van itt szó, hanem a tápláni fociról.....

#3 angal

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 11 February 2010 - 06:43 PM

Egy kérdés............. Hogy lehet egy ember elnök, vezető egy egyesületben, ha az önkormányzati tag is egyben? Pénzekről, erről-arról szavaz....... stb. Hogy is működik ez? Ha erre valaki elfogadható választ ad, nem feszegetem tovább a kérdést. Amennyiben nem, akkor fogom, de nem itt.
Egyszer volt hol nem volt, volt egyszer egy Karate Klub....

Az elnök eddigi munkája - és nem a focit értem ez alatt - tiszteletre méltó, gratulálok hozzá, de jobb lett volna mindenkinek, ha eddigi szorgalmas munkáját végzi tovább.
A jelenlegi csapatban vannak olyan játékosok, akik az elnök véleménye szerint nem valók a focipályára. Most akkor mégis oda valók?

Most, hogy lesz szponzora a csapatnak, az nagyon jó lesz ................. talán focizni is tud majd.

A szerencsétlen következmény, ami a játékosok elvándorlásból adódott............. nem 1-2 embernek köszönhető, csupán 1-nek! Az edző az az ember, aki miatt megtörtént a tömeges elvándorlás.

:lol:

#4 jackpot

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 11 February 2010 - 04:46 PM

Kedves Ízig Vérig Tápláni hozzászóló!
Tisztelem a véleményed, de a báb-elnök, és a Molnár kávézós történet egy vicc...
Ha nyitott szemmel jártál a faluban, akkor gondolom észlelhetted az új elnök munkáját az elmúlt pár évben. A falu szabadidősportjának motorja, aki fáradhatatlanul szervezte, és toborozta eddig is a kistelepülések sportvetélkedőjére az embereket. Több embert mozgatott meg egy évben, mint más egész életében. Úgy gondolom, a személyében nem lehet kétsége senkinek, az vesse rá az első követ, aki legalább annyit elkövet a faluért, mint Ő!
Ha meg annyira szeretnéd, hogy a Molnár kávézóból eljöjjön, akire vársz, akkor menj el hozzá, és kérd fel edzőnek, mert neki végképp semmi köze az egészhez.

Kedves Juninho 08!
Úgy gondolom, nem kellene belemenni a személyeskedésbe, Ceruzázni, és más munkáját minősíteni legfőképp nem. Én sem minősítem pl. a Te helyesírásodat, pedig lehetne azon is vitázni. Jó játékot vagy jó munkát kívánok neked Náraiban/Vépen/Nemeskoltán, vagy akárhol. Itt lezárult egy fejezet, nyitottak egy újat, úgy gondolom jobb lenne, ha lenyelnéd a keserű pirulát és átlépnél a dolgon.

Kedves Többiek, akik a táplánszentkereszti futballért aggódnak!
Felvetnék egy kérdést! Miért nem volt az elmúlt pár évben komoly szponzor a Táplán SE-nél? A válasz azt hiszem nagyon egyértelmű. (Nem az eredménytelenség, mert a nagy eredményhez tényleg kell szponzor.) Ez a probléma lett megoldva az új vezetőséggel, a többi, pl. a játékosok tömeges elvándorlása csak egy szerencsétlen következmény, köszönhetően 1-2 embernek.

Remélem, nem sértődik meg senki a hozzászólásomon, hisz nem az volt a célom vele, csupán tényközlés...

#5 blau-gelb

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 05 February 2010 - 11:11 AM

Aceman!

Megtennéd, hogy minden bajnoki után megírod itt az eredményeket? Ne legyen így, de valószínűleg le sem mered majd írni.

Mi is volt a Vép-Táplán 2010. 01. 30-ai edzőmeccs eredménye? Azzal nem nagyon büszkélkedtél. Vajon miért is nem?

#6 ízig-vérig-tápláni

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 05 February 2010 - 05:39 AM

itt mindenki az eredménytelenséget hozza fel

erre csak annyit mondanék h. évekkel ezelott amikor a táplán se megnyerte a bajnokságot
rengeteg fizetett és nem tápláni játékos volt persze a (helyiek mellett)
meccspénz hiányában boven elég a csapatszeretet ami a közelmultban nem csak a pályán
nyilvánult meg.

más...
Szerintem a tápláni csapatot meg kellett reformálni de nem ennyire.
Elég lett volna, a hozzá nem érto, és mellette az évek folyamán ellaposodott, elkkényelmesedett
embereket kirostálni.

a vezetés most biztosan rosszabb lesz mivel a keresetüket próbálják pótolni belole.
nem beszélve arról a forgató könyvrol ami már meg van írva, és amit az uj edzo szerintem még nem sejt:

ő és a mostani elnök csak egy báb egy ürügy..., fél év múlva elojönnek akik a háttérbol irányítják az egészet
és a vilmos vendéglodol a molnár kávézóba költözik a új, egyesület (de nem CSAPAT).

szebb jövöt!

#7 ízig-vérig-tápláni

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 05 February 2010 - 05:38 AM

---

#8 Broken Heart

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 05 February 2010 - 12:31 AM

Idézet

Vép-Táplán: 2:4 ennyi!!

Kedves AceMan!!!

Ahogy azt a nevedből megállapítottam bizonyára te lehetsz ebben a csapatban az "ÁSZ" :lol:
Gondolom akkor a 4 szerzett gólból 5-öt legalább te rúgtál, ehhez gratulálok!
Megint a Vépi ifjúság ellen játszottatok mint a múlt szombaton, csak most egy kicsit fáradtabbak
voltak. :angry:

Feltételezvén hogy te is focista vagy a jelenlegi TÁPLÁN SE csapatában, akkor én had kívánjak
neked a maihoz hasonló szép sportsikereket ebben az "egyesületben" és hogy legalább annyi
időt töltsél el ott amennyit nekem sikerült. :lol: Aztán majd újra beszélgethetünk!

#9 AceMan

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 04 February 2010 - 10:15 PM

2010.02.04: Vép-Táplán: 2:4 ennyi!! :D

#10 Juninho 08

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 02 February 2010 - 08:44 PM

Sziasztok!

Teljesen igaza van a t.e.a.m nevezetű Úriembernek. :D
Nekem még annyi mondandóm lenne, hogy ez az osztály sajnos magyar viszonylatban tényleg amatőr.
A játékosok saját maguk szórakoztatásáért a és csapatért játszanak, lehet ez szombathelyi, táplán vagy szécsenyi.
Nekem mint VOLT tápláni játékos soha nem derogált eggyütt játszani tápláni sráccal de ahogy észrevettem nekik se nagyon bőktem a szemüket, SŐT a legfontosabb tényező a NÉZŐ.
Ha jól tudom nem sok néző emelte fel a hangját, hogy nézd már egy büdös szombathelyi, és azért mert NEKIK volt eszük észrevenni, hogy itt csapatról van szó nem pedig CSÜRHÉRŐL. :blink:
Tehát szerintem nem ártott volna esetleg a NÉZŐ-k érdekeit szem előtt tartani és persze jó lett volna ha azokat a játékosokat is figyelembe veszik akik a Kese keze alatt szerettek edzésrejárni és akik a hétvégi 90 perc alatt a szívűket kitették a pályára. :blink:
Az ifi csapat eredményét az úgymond edző :lol: Ceruza keze alatt meg lehet majd nézni, rossz lesz ránézni a táblázatra, mert ezek az Úriemberek??? tették tönkre több fiatal álmát és munkáját. GRATULA ;)

Nagyon szerettem TÁPLÁN színeiben focizni és remélem ha megtisztul akkkor még visszatérhetek.
Ha jól tudom a nézők szívesen látnának minket újra.(Ugye Krisztike?)
Akikkel sajnos nem tudok most eggyütt játszani azoknak Nagyon Sok Sikert Kívánok és Fogunk még Játszani Eggyütt EGY CSAPATBA!!!

A CSAPAT CSAPAT IS MARAD!!!!!!

#11 krokesz98

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1345 Hozzászólás:

Elküldve: 02 February 2010 - 06:38 PM

ITT NEM ÍRNAK AZ ÜGYRŐL SEMMIT
www.haladas90.gportal.hu

Hajrá Hali!
Hajrá Falco!
SAY NO TO MODERN FOOTBALL!

#12 krokesz98

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1345 Hozzászólás:

Elküldve: 02 February 2010 - 06:29 PM

Sziasztok!

Ezt a tápláni foci ügyet nem úgy kell kezelni,mint a profi futballt.
Ők amatőrök.
Kedvtelésből fociznak.
Fizetést ha jól tudom nem kapnak.
A meccsükre max 100 ember kíváncsi.
Így van ez minden megyei csapatnál.
Megyeire szerintem nem kell túl sok pénz.
www.haladas90.gportal.hu

Hajrá Hali!
Hajrá Falco!

#13 t.e.a.m.

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 02 February 2010 - 06:07 PM

Tisztelt Mindenki!

Nem célom megsérteni senkit, de a tények miatt lehet, hogy lesz olyan ember, aki személyes sértésnek vesz bizonyos dolgokat. Előre is elnézést kérek, és mégegyszer írom, nem ez a cél. Csupán annyit engedek meg magamnak, amennyit a másik véleményen lévő hozzászólók megengedtek maguknak.

1. Jackpot: „-Az említett 2002-es időpont óta a csapat nem tudott felmutatni semmi eredményt, a felnőttcsapat szinte baráti társaságként működött, többségében szombathelyi és környékbeli focistákkal a táplánszentkeresztiek által befizetett iparűzési-, kommunális-, stb. adókból”

Re.: Semmi eredményt nem mutattak fel?
Mégis megyei 1-ben maradtak, már megbocsáss, kedves jackpot, de ha neked ez semmi, akkor magyarázd el, hogy mi a valami.
Az elmúlt fél évben szerzett 13 pont, az nagyon jó eredmény??? A „kedves” jelenlegi „edző úr” ennyit volt képes kihozni a játékosokból. És miért? Mint ember, a tiszteletet nagyon jól tudta követelni, de ezt a másiknak megadni, nagyon nem! Ez nem azt jelenti, hogy nem kell elbeszélgetni egy játékossal, ha hibázik, de ennek a módja nagyon nem volt megfelelő. Idegen emberek előtt úgy beszélni egy másik emberrel, ahogy azt ő megengedte magának, kritikán aluli. És nem az „idegenek előtt” a lényeg, hanem az, hogy emberek vagyunk, és a tisztelet kölcsönös dolog.
Magáról állította ki a szegénységi bizonyítványt, de mint egy 100%-ban önmagát igazoló embert, valószínűleg ez sem zavarja. De nem is Róla szól ez, hiszen a nagyon átlátszó forgatókönyv és bizonyos érdekek alapján a következő lépés: sztornó új edző. Bocs, hogy lelőttem a poént.

Elvette a játékosoktól a foci örömét, a játéktól való kedvet. És ez nem azt jelenti, hogy nem szerették a csapattagok a kemény edzéseket, hanem azt, hogy a megyei 1 az amatőr foci…azt gondolom, a sokszor 3 órásra nyúlt edzésekből igazán lehetett volna fél órát engedni a FOCINAK! De nem.

Baráti társaságként működött a csapat. Ez tény, és továbbra is így lesz ez, még ha történt, ami történt, akkor is. Mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy a csapat egy emberként döntött úgy, hogy otthagyja a TÁPLÁN SE-t, miután az új „mélyen tisztelt” vezetőség és az edző megválasztásra került. De hogy a baráti társaság fogalmát kifogásolod, azt bizonyítja, hogy nem tudod, hogy mi a barátság, és hogy egy megyei 1-es szintű csapatnál IS elengedhetetlen: CSAPATMUNKA része.

2, Jackpot: „-Nagyjából másfél éve a megszűnt megyei 1-es simasági bajnokcsapat TÁPLÁNSZENTKERESZTI tagjai szívesen visszajöttek volna nevelőegyesületükhöz, hoztak volna szponzort, +1-2 olyan játékost még akik ténylegesen erősítést jelentettek volna. Ez nem kellett akkor, kijelentette az akkori "vezetőség", hogy jó a 11.helyezés...”

Re.: Az eredetileg tápláni! játékosok, akik anno Táplánszentkereszt csapatát erősítették, minek igazoltak el máshová? Ha igazán a „tápláni” jelzőre van kihegyezve az irományod, akkor joggal kérdezem, hogy ez AKKOR, mikor eligazoltak máshová, miért nem volt fontos? Bizonyára ahová mentek, ott pénzt kaptak. Ők a szívvel-lélekkel a tápláni fociért?

3, Jackpot: „-Az elmúlt őszi idény végén megköszönték a nyáron kinevezett edző munkáját, és visszahívták az elmúlt 7 év "sikeredzőjét"”

Re.: A „nyáron kinevezett edző” munkájával együtt elbújhat a világ elől a régi SIKEREDZŐ munkájával szemben! Mert a munka milyensége nem csupán az edzéseket, hanem a 13 pontot is jelenti, ugyebár! Teljes jóindulattal, bizalommal lett felkérve a csapat edzőjének. Nagy megtiszteltetés volt számára, hogy egy ilyen feladatra lett felkérve. Ahelyett, hogy méltó módon eleget tett volna ennek, elvette a játékosok kedvét az edzésektől, a meccsektől. Csak magának köszönheti a személyes KUDARCÁT, hisz mindenki nyitottan, bizalommal fogadta Őt. Kompromisszumokra, problémák megoldására nem képes ember nem való egy focicsapat edzőjének! Most mégis megválasztották, ennek oka van, idővel azt hiszem mérlegelni fogja, hogy mi is volt ez az ok valójában. Lehet, hogy fájni fog.
Nem szóról szóra idézem: „Eldöntheted, hogy nyaralni mész, vagy focizol!” A SIKEREDZŐNÉL képesek voltak a játékosok a Balatonról hazajönni edzőmeccsre. Ez jelent valamit! És az is jelent valamit, hogy ugyanezt az új edzőnél nem tették meg!

4, Jackpot: „Az ificsapatról meg annyit, hogy az edző inkább a szombathelyieket preferálta a táplániakkal szemben, akik nem voltak klasszisokkal jobbak a helyi fiataloknál.”

Re.: Az ifiedző 200%-os munkát végzett, olyan csapatot nevelt, amit minden edző megirigyelhet. A csapat és az edző munkája, hozzáállása, befektetett energiája példaértékű. A kitartás meghozta a várt eredményt, az idei szezon végeredményét viszont már nem tudhatjuk meg soha, legalábbis Táplánszentkereszt színeiben nem. Azzal a csapattal akarta az új vezetőség és edző learatni a babérokat, akit ez az edző nevelt a tisztességes, eredményes játékra! Nemhogy nem fogja learatni, de még csapata sem lesz! De ha lesz is csapata, az első bajnoki mérkőzésen egy kezemen meg fogom tudni számolni a tápláni játékosokat. Ezt értem az ifi- és felnőtt csapatra egyaránt. De az sem baj, ha nem így lesz. Ha az ifi és a felnőtt csapat 90%-a tápláni lesz, akkor azt mondom, tényleg jelent a vezetőségnek valamit, hogy „tápláni foci” legyen!
Akik ismerik a volt ifiedző munkáját, és csapatával elért eredményeket, Bennük nyilván felmerül a kérdés: Őt miért kellett elküldeni nevetséges kifogásokra hivatkozva? Az egész drámában ez a legnagyobb, legnyilvánvalóbb bizonyíték arra, hogy csupán személyes érdekek miatt volt szükség az egész hercehurcára!
Az ifiedzőt, szintén nevezhetjük SIKEREDZŐNEK! Nagyon sok örömet okozott csapatával a focit szerető tápláni és nem tápláni nézőknek egyaránt, hisz hétről-hétre vasárnaponként abban a bizonyos 90 percben olyan élményt nyújtottak játékukkal, amit öröm volt nézni! Büszke lehet rájuk Táplánszentkereszt! Köszönjük a feledhetetlen meccsket!

5, Jackpot: „És véleményem szerint egy ificsapatnak nem az a feladata, hogy "jöttmenteknek" játéklehetőséget adjon, hanem hogy a helyi fiatalokból neveljen ki olyan futballistákat, akik később bevethetőek lesznek a felnőtteknél.”

Re.: A „jöttmenteknek” - ahogy jackpot tisztelettel? nevezi őket – nagyon nagy szerepük volt az eredmények elérésében, és ezen „jöttmentek” nélkül esély sem lett volna arra, hogy a táplániakból egy ificsapatra való játékos összegyűljön.
Hogy ki és miben klasszisokkal jobb vagy nem jobb? Nem szándékozom feszegetni a témát, közvetve akár egy vendéglátó egységhez is eljutnánk. Az egységre való tekintettel itt pont: .
És hogy ez hogy jött ide? Akinek értenie kell, úgyis érti.
Természetesen tudnék említeni pozitív dolgot is, de majd úgyis megteszi ezt valaki helyettem.
Vannak játékosok, akik a kezdetektől Táplánszentkereszt színeiben voltak jelen a csapat életében, és az évek folyamán a felnőtt csapatba nőtték ki magukat. Az elmúlt félévben szinte minden egyes meccsen Őket láttuk a kispadon, Nekik nem adott lehetőséget az edző. (Ők ilyen esetekben szívesen erősítették az ifi csapatot, mert ott legalább lehetőséget kaptak.) Miért nem volt helyük a felnőtt csapatban? Mert egyszer történt egy kiállítás, és az edző bizalma megszűnt létezni a játékossal szemben. Ez aztán a hozzáállás és korrektség! Ez ügyben miért nem reklamáltak a tápláni játékosokat preferáló hozzáértők?
Mert a szónak, hogy tápláni, most lett jelentősége, jobb ürügy nem volt…

6, Jackpot: „A kommunista módszerekről meg csak annyit, hogy az egész ügyvéd felügyeletében -törvényesen- zajlott. A tagtoborzás úgy emlékszem amúgy sem az újak ötlete volt. Egyszerűen annyi történt, hogy falu megjelent lakóit bevonták a szavazásba. A lezsírozás pedig inkább szimpátia kérdése...”

Szimpátia kérdése? A falu „megjelent” lakói kik is voltak? Akiket az újak meghívtak. Nem volt ott jó pár olyan, hangsúlyoznám, tápláni ember, akiknek igenis ott lett volna a helyük, hogy szavazhassanak, hisz nem keveset tettek a tápláni fociért. Nem kapták meg az esélyt a szavazásra. Ők azért nem voltak ott, mert csökkentették volna az „újak” esélyeit, és ezt nagyon jól tudták. Ezek után gondolkodjunk el azon, hogy vajon tényleg NEM tudatosan lett az egész megszervezve?!

ELLENTMONDÁS AZ ÍRÁSODBAN:
Jackpot: „………..Ez nem kellett akkor, kijelentette az akkori "vezetőség", hogy jó a 11.helyezés...”
Jackpot: „És ha már a megye 2-es/körzetis jóslatoknál tartunk, inkább legyen ilyen csapatunk, mint olyan, amilyen volt eddig.”

Miért ítéled el a 11. helyezéssel való megelégedést a Te megyei 2-es vagy körzetis hellyel való megelégedéseddel szemben? Igen, tudom, a válasz itt is a „tápláni” szóban keresendő. Ahogy a tápláni játékosok akkori eligazolásai is……stb. Leírtam mindent.

Bizonygatni dolgokat csak tényekkel alátámasztva lehet. A hozzászólásom tényekről szól, és most nyugodtan lehet nekiállni további hozzászólásokat gyártani, ami ki van élezve a „csakazértis Mi majd megmutatjuk” elvre.

Azt gondolom, hogy a régi csapatot, vezetőséget, és edzőket ért burkolt és nem burkolt sértegetések után elsődleges célként tekinti az új csapat a legalább olyan teljesítmény elérését, mint amit a régiek hoztak évről évre. Hisz az egész erről szól, erről írtak. Jobbnak lenni a régieknél! Nem az elért pontok számára gondolok, hanem mindenre, ami kielégíti a CSAPATMUNKA fogalmát.

Nem kérek elnézést a hosszúra nyúlt hozzászólásom miatt, hisz kiírtam sok embernek okozott fájdalmát, bánatát, köztük tápláni játékosokét, hozzátartozójukét is. És ez az írás mindenkinek szól: régi- és új vezetőségnek, régi- és új edzőnek, régi- és új játékosoknak, tápláni- és nem tápláni játékosoknak, és az összes tápláni embernek. Gondolják át, hogy megért-e ennyit ez az egész. Ha most egyértelmű a válasz, legyen. De mindenki tartozik magának és legfőképp a tápláni polgároknak, hogy fél év múlva átgondolja újra a történteket.

A szívem egy része az elmúlt évek során tápláni lett, és továbbra is az marad. Köszönöm az együtt eltöltött évek felejthetetlen élményeit, örülök, hogy részt vehettem benne. És biztos vagyok abban, hogy új és új élmények részesei leszünk a jövőben is együtt, hisz ennek a társaságnak nem főként egy focicsapat a mozgatórugója. Ez több volt, mint egy megyei 1-es focicsapat, sokkal több!!!!

A két SIKEREDZŐNEK: „A seb beforr, a fájdalom elmúlik, a dicsőség örökre megmarad.”

Szívből kívánok sok sikert megújult csapatnak!

„Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva.”

The End!

#14 ennyi!!!

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 02 February 2010 - 01:54 PM

Kérdezem én az a sok öreg ember aki szavazott azon a bizonyos elnök választáson hány tápláni mecsen volt kint? Biztos vagyok benne hogy nem azért nem járt ki mert nem ismerte a focistákat !!!!! De viszont volt olyan tápláni lakos aki oda ment 3 "szombathelyi" játékoshoz és a saját zsebéből adod fejenként 2000ft -t!!!!!! És ez a 3 játékos nem elrakta a zsebébe hanem elment a vilmos vendéglőbe és vettek 2 láda sört az egész csapatnak!!!!! Ez pedig nem más mint csapat összetartatás !!! Kíváncsi leszek most lesz -e ilyen ennél a falábú társaságnál!!!!! Nem baj majd jövőre megyei 2 bizonyíthatnak a polgár mesternek!!!! És az új edzőnek üzenem hogy megyei1 az amatőr foci nem pedig profi a 2 között van egy kis különbség pl. ne menjetek nyaralni, heti 3 edzés ;) vicces !!!! senki nem volt fizetett játékos ugy tudom nem a tápláni fociból éltünk:D kül nekem személy szerint jol jöt mert nagyon sok kéröm lett és nem kell ilyen "profikkal" együtt dolgoznom!!!!! köszönöm azt az időszakot amit a régi csapattal és vezetőséggel tölthettem!!!!

#15 Miltiades

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1291 Hozzászólás:

Elküldve: 31 January 2010 - 10:37 PM

Nem tisztem beleszólni a tápláni futball dolgai, de óriási hülyeséget írtál a mondandót másik felében...!Elkell dönteni hogy Táplánnak jó egy megye2 hobbi focistákkalés akkor nagy happy!Vagy egy megye 1 kicsit jobb játékosokkal akik nem helyeiek!Elkell dönteni a nézők milyen meccsre járnak ki megye2re vagy körzetire vagy megye 1re!
Én játszottam egyszer kétszer Táplán ellen és nekem mindig is szimpatikusak voltak és sose volt ott rossz csapat!A pályát is több megye 1es csapat is megirigyelhetné!
Ja és még1!Szerinted a táplánszentkereszti tagok ingyen fociztak voltak?? ;) a tápláni szeretetért? Mert ha igy gondolod akkor szerintem nem nagyon tudod mi a helyzet a futballban?
Egyébként pedig ahogy hallotam Náraiban nagyon örülnek a "tápláni ifinek" mert ők jó focit akarnak!
Sok sikert!

Üzenet megtekintéseIdézés: jackpot - Dátum: 2010 Jan 31, 20:36

Itt először illene letisztázni a dolgokat, miért is alakult ki ez a helyzet.
-Táplánszentkereszten az önkormányzat éves szinten kb. 3-3,5 millió forintot áldoz a futballra
-Az említett 2002-es időpont óta a csapat nem tudott felmutatni semmi eredményt, a felnőttcsapat szinte baráti társaságként működött, többségében szombathelyi és környékbeli focistákkal a táplánszentkeresztiek által befizetett iparűzési-, kommunális-, stb. adókból
-Nagyjából másfél éve a megszűnt megyei 1-es simasági bajnokcsapat TÁPLÁNSZENTKERESZTI tagjai szívesen visszajöttek volna nevelőegyesületükhöz, hoztak volna szponzort, +1-2 olyan játékost még akik ténylegesen erősítést jelentettek volna. Ez nem kellett akkor, kijelentette az akkori "vezetőség", hogy jó a 11.helyezés...
-Az elmúlt őszi idény végén megköszönték a nyáron kinevezett edző munkáját, és visszahívták az elmúlt 7 év "sikeredzőjét"

Az itt leírt dolgok már inkább történelem, mint valóság, és itt kezdődött el a "tápláni futballkirály" eltávolítása. Ez szükséges volt ahhoz, hogy a helyi futballt új alapokra helyezhesse az új vezetés. A kommunista módszerekről meg csak annyit, hogy az egész ügyvéd felügyeletében -törvényesen- zajlott. A tagtoborzás úgy emlékszem amúgy sem az újak ötlete volt. Egyszerűen annyi történt, hogy falu megjelent lakóit bevonták a szavazásba. A lezsírozás pedig inkább szimpátia kérdése...

Az ificsapatról meg annyit, hogy az edző inkább a szombathelyieket preferálta a táplániakkal szemben, akik nem voltak klasszisokkal jobbak a helyi fiataloknál. És véleményem szerint egy ificsapatnak nem az a feladata, hogy "jöttmenteknek" játéklehetőséget adjon, hanem hogy a helyi fiatalokból neveljen ki olyan futballistákat, akik később bevethetőek lesznek a felnőtteknél. Többször néztem megrökönyödve, amikor a helyi fiatalok futottak be az öltözőbe frissítőért az "idegeneknek".

És ha már a megye 2-es/körzetis jóslatoknál tartunk, inkább legyen ilyen csapatunk, mint olyan, amilyen volt eddig.

HAJRÁ TÁPLÁN, HAJRÁ TÁPLÁNIAK!!!

#16 ForTroy

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 31 January 2010 - 08:09 PM

Az igazság ferdítése nem állampolgári jogod,ezek az emberek sok örömet hoztak ennek a falunak és még a cipőt sem fizették ki nekik.A tápláni játékosok akik nem otthon hanem simaségon játszottak a költségvetésed tébbszörösét keresték máshol,persze ez történelem.Az igazmondés az ember legnagyobb erénye! Köszönjük hogy a részei lehettünk a történelemnek. Itt a cikk és a párbeszéd vége és pont.

#17 jackpot

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 31 January 2010 - 07:36 PM

Itt először illene letisztázni a dolgokat, miért is alakult ki ez a helyzet.
-Táplánszentkereszten az önkormányzat éves szinten kb. 3-3,5 millió forintot áldoz a futballra
-Az említett 2002-es időpont óta a csapat nem tudott felmutatni semmi eredményt, a felnőttcsapat szinte baráti társaságként működött, többségében szombathelyi és környékbeli focistákkal a táplánszentkeresztiek által befizetett iparűzési-, kommunális-, stb. adókból
-Nagyjából másfél éve a megszűnt megyei 1-es simasági bajnokcsapat TÁPLÁNSZENTKERESZTI tagjai szívesen visszajöttek volna nevelőegyesületükhöz, hoztak volna szponzort, +1-2 olyan játékost még akik ténylegesen erősítést jelentettek volna. Ez nem kellett akkor, kijelentette az akkori "vezetőség", hogy jó a 11.helyezés...
-Az elmúlt őszi idény végén megköszönték a nyáron kinevezett edző munkáját, és visszahívták az elmúlt 7 év "sikeredzőjét"

Az itt leírt dolgok már inkább történelem, mint valóság, és itt kezdődött el a "tápláni futballkirály" eltávolítása. Ez szükséges volt ahhoz, hogy a helyi futballt új alapokra helyezhesse az új vezetés. A kommunista módszerekről meg csak annyit, hogy az egész ügyvéd felügyeletében -törvényesen- zajlott. A tagtoborzás úgy emlékszem amúgy sem az újak ötlete volt. Egyszerűen annyi történt, hogy falu megjelent lakóit bevonták a szavazásba. A lezsírozás pedig inkább szimpátia kérdése...

Az ificsapatról meg annyit, hogy az edző inkább a szombathelyieket preferálta a táplániakkal szemben, akik nem voltak klasszisokkal jobbak a helyi fiataloknál. És véleményem szerint egy ificsapatnak nem az a feladata, hogy "jöttmenteknek" játéklehetőséget adjon, hanem hogy a helyi fiatalokból neveljen ki olyan futballistákat, akik később bevethetőek lesznek a felnőtteknél. Többször néztem megrökönyödve, amikor a helyi fiatalok futottak be az öltözőbe frissítőért az "idegeneknek".

És ha már a megye 2-es/körzetis jóslatoknál tartunk, inkább legyen ilyen csapatunk, mint olyan, amilyen volt eddig.

HAJRÁ TÁPLÁN, HAJRÁ TÁPLÁNIAK!!!

#18 rolee

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1761 Hozzászólás:

Elküldve: 31 January 2010 - 04:10 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Henry - Dátum: 2010 Jan 30, 19:42

De legalább tápláni focisták játszanak.......és úgy küzdenek...oléééxd

Hát Henry én nemtudom te ki vagy,de azt sem tudom mi bajod volt a szombathelyiekkel,mint pl:Én???
Egyébként krokesz itt senkit nem fizettek tehát pénz csak az edzőkre,nevezésre,bírokra kellett...
Ya és Henry nem kell megyei 1.ben lenni ahhoz ,hogy csak táplániak legyenek a csapatban,erre a célra maximálisan megfelel a körzeti ;)
Az új vezetőségről annyit,hogy sok év munkáját vágták tacsra alig pár nap alatt!(azt ami 2002-től felépítettek)
kép

#19 krokesz98

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1345 Hozzászólás:

Elküldve: 31 January 2010 - 02:02 PM

Szerintem is megye2 lesz belőle.
Pénz egyébként van a megújításra?
www.haladas90.gportal.hu

Hajrá Hali!
Hajrá Falco!

#20 ForTroy

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 3 Hozzászólás:

Elküldve: 31 January 2010 - 08:10 AM

-Küzdeni az oroszlánoknak kell,itt focizni kellene de kivel! Sajnállak kisöreg hogy így látod,de a táplániak között nem sok megyei szintü játékos van.ez majd tavasszal kiderül,sok szerencsét és tényleg sikert kívánunk.Sajnos mivel azificsapat is elment náraiba nehogy még a működés is veszélybe kerüljön.Tavaly szinte nem volt aki kitöltse a jegyzőkönyvet a meccs elött most meg annyi elnökjelölt lett,hogy nem férnek el az öltözőben.Hol voltak akkor ezek az emberek. No comment