Ugrás a tartalomhoz

Hírek

108910 replies to this topic

#104661 Totti10

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 840 Hozzászólás:

Elküldve: 27 May 2006 - 09:28 AM

Szombathely: Selymes Tibor visszakozott
Selymes Tibor korábbi 48-szoros román válogatott labdarúgó, valamint a mögötte álló gazdasági társaság elállt a Haladásnál tervezett befektetéstől. A döntés legfőbb oka, hogy a szombathelyieknek nincs meg az első osztályú szerepléshez szükséges licencük. Selymes Tibor hosszú távú terveiben az élvonalba kerülés szerepelt, mégsem kapott garanciát arra, hogy a pálya tulajdonosa, a MÁV vállalja a beruházást, ezért a felek elálltak az együttműködéstől.

A Nemzeti Sportban már csak ennyi jelent meg az egész Selymes-ügyről. Arról egy büdös szót se írnak hogy annak a bizonyos gazdasági társaságnak sem volt garanciája arra hogy van pénzük. Így az egészből az ország nagy részén megint csak azt látják hogy a szombathelyi fociba nem érdemes befektetni. Egyébként a stadionnal tényleg kéne valamit csinálni, ha fel akarunk jutni. Nevetséges lenne ha jövőre esetleg tényleg feljutnánk és azért nem indulhatnánk az nb1-be mert nincs normális stadionunk. Stadionkérdésre is van valami koncepciója a jelenlegi vezetésnek?

#104662 Fortschritt

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2393 Hozzászólás:

Elküldve: 26 May 2006 - 08:49 PM

Valaki tudja, hogy a Babati Feri játszhat-e Lellén? Nekem úgy tűnt, hogy sérülés miatt kért cserét a Gyirmót (Velencei Palinak: sütemény) ellen...

Bár... a elmúlt hetekben lassan már másodlagossá vált, hogy idén van egy bajnokság, amit jó lenne tisztességesen befejezni.  

Hajrá Hali!
Hajrá Szombathely!
Bill Shankly után szabadon: azt mondják, számomra a Haladás élet-halál kérdése. Ez közel sincs így. A Haladás sokkal, de sokkal fontosabb!

#104663 zizip1

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 149 Hozzászólás:

Elküldve: 26 May 2006 - 08:24 AM

A Grőberről: a gyerek nagyon sokszor két csapatban is helytáll, hiszen az U19 meccsein is véd.  Persze, hogy hibázik néha. Azt nem tudom, hogy az edző miért nem ad lehetőséget a Kutasinak.
A Selymest pedig szerintem bepalizták. Nem véletlen, hogy egyetlen sajtóorgánumban nem szólal meg, amióta kiderült, hogy nem jönnek össze a dolgok. Szerintem nem titok, hogy az események mögött valójában a Szegner van. Evidens, hogy vele - az előzmények miatt - biztosan nem tárgyalna senki, ezért keresnie kellett olyan valakit, akit esetleg szívesen fogadnának a tulajdonosok. Mindenesetre tanulságos a történet...

#104664 Timo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 689 Hozzászólás:

Elküldve: 26 May 2006 - 05:39 AM

Igen, Artner valóban eezeknek a futballistáknak az edzője volt hosszú éveken át, de abban nem vagyok biztos, hogy ez azt jelenti, hogy velük elérhető az nb 1. Ezért tartottam szerencsétlennek Selymes nyilatkozatát, amelyben a keret szélnek eresztéséről beszélt, mert csak ellenségeket szerzett, pedig abban igaza volt, hogy jó néhány játékos nem üti meg azt a szintet, amire egy elsőosztályú csapatnál szükség van.
A másik. A Paks szerintem sem volt egy világverő csapat, de 31 pontot vert ránk...

#104665 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3168 Hozzászólás:

Elküldve: 25 May 2006 - 09:37 PM

Elnézést kérek azoktól, akiket megsértettem. Néha valóban olyan hangot használok, ami rosszul eshet másnak.

Ahhoz viszont már öreg vagyok, hogy én is percenként változtassam a véleményemet, amiket leírtam, azokat úgy is gondolom.

#104666 Balu

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1755 Hozzászólás:

Elküldve: 25 May 2006 - 09:34 PM

Érdekes hirdetést olvastam a mai Népszabadságban:

"Licenccel rendelkező vidéki NB I-es futtballklub a 2006/2007-es bajnoki évadra keres:
-névadó szponzort
-kiemelt mezszponzort
-hirdetőt illetve hirdetőket a stadionban lévő reklámhelyekre

Érdeklődni lehet *** és *** telefonszámokon.
Együtt a közös sikerért"

Nem tudom, hogy mennyi bevételük lesz ebből,de legalább próbálkoznak.  
A labdarúgás a szurkolókért van !!!

Szurkolói kérdőív eredménye:

https://docs.google....XFnLS1xX0k/edit

#104667 cukorka

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 6 Hozzászólás:

Elküldve: 25 May 2006 - 09:11 PM

Az Artner a  jelenlegi futtballisták 80%-nak volt edzője hosszú éveken át. De nem is erről van szó! Azt kérded, hogy a Selymes miért nem szerezhetne rutint az NB.II-ben? Hát Ő nem rutint szerezni szerződött volna ide. Ő azt ígérte,( vagy a mögötte álló kamu befektető csoport) , hogy jövőre biztosan feljutnak az  NB I-be, illetve ezt követően a Hali kiléphet a nemzetközi porondra! Na már most, hirtelen ez nem túl sok egy kicsit? Bár az ígérgetésékkel úgy látszik jól lehet a hangulatot fokozni... Hozzáteszem, hogy a Debrecennek, mint vidéki futballklubnak sikerült kilépnie a nemzetközi porondra, ..hozzáteszem évi 1 MILLIÁRD-OS Ft kötségvetéssel.  Bocs Önkormányzat!!!
HAJRÁ HALI!!!  

#104668 csakhali

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 159 Hozzászólás:

Elküldve: 25 May 2006 - 05:11 PM

ja bocs,aláírás:mrenrich

#104669 csakhali

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 159 Hozzászólás:

Elküldve: 25 May 2006 - 05:02 PM

inkább adjatok pénzt a füstbe hogy ösztönözzük a csapatot,ahelyett hogy az edzőt cseszegetitek.Egész eddig ő volt a fasza edző,milyen jó tett...stb.
na nem mintha én csipném,de az elejétől fogva tartózkodtam tőle uh nincs meglepetés.Úgy mint amikor a bíropeter idejött akkor is mondtam hogy vissza a lelkesedéssel és ki lett a hibás...én.na persze kinek lett igaza...nekem.
az egész ott kezdődik hogy ilyen gombásendrék vannak a bizottságba.
most évekre elástak itt mindent

#104670 Haladás 1919

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 373 Hozzászólás:

Elküldve: 25 May 2006 - 02:43 PM

Idézet (koko111 @ 2006-5-25, 13:34)
Én is támogatom a kezdeményezést!Kondics Krisztián
Hajrá Hali!

Egy szomorú hír:
Közlekedési balesetben elhunyt Mercz Gábor, a Celldömölki ...

Nyugodjon békében!

Nyugodjon békében!

#104671 szasza75

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 74 Hozzászólás:

Elküldve: 25 May 2006 - 02:07 PM

Idézet (koko111 @ 2006-5-25, 13:34)
Egy szomorú hír:
Közlekedési balesetben elhunyt Mercz Gábor, a Celldömölki ...

Nyugodjon békében!

Öszinte részvétem a családjának !

#104672 koko111

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1138 Hozzászólás:

Elküldve: 25 May 2006 - 01:34 PM

Én is támogatom a kezdeményezést!Kondics Krisztián
Hajrá Hali!

Egy szomorú hír:
Közlekedési balesetben elhunyt Mercz Gábor, a Celldömölki VVSE-MÁVÉPCELL játékosa. Klubja a férfi asztalitenisz Extraliga döntőjének egyik résztvevője, ám a tragédia miatt a csütörtöki, Kecskemét elleni celldömölki visszavágó elmarad.
Mercz Veszprém felől Ajka irányába tartott két csapattársával a 8-as főúton, amikor a tragédia megtörtént. Miután vizes úton megcsúszó gépkocsi a korlátnak csapódott, az út másik oldalára átpördülve még egy másik autóval is összeütközött. Szabó Krisztiánt és ifj. Kovács Jánost az ajkai kórházba vitték súlyos sérülésekkel.

A 32 éves aszteliteniszező az ifjúsági és a felnőtt válogatott keret tagja is volt. Korábbi klubjánál, a Ceglédnél 1995-ben és 2000-ben két csapatbajnoki ezüstérmet szerzett. Jelenlegi együttesével tavaly a bronzéremig jutott.

Férfi párosban ugyancsak a dobogó harmadik fokára léphetett 1998-ban a felnőtt országos bajnokságon. Az 1996-os TOP 12 bajnokságban ötödikként végzett.

A bajnoki döntő folytatásáról a versenybíróság dönt a későbbiekben.

Nyugodjon békében!

#104673 Totti10

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 840 Hozzászólás:

Elküldve: 25 May 2006 - 09:42 AM

Idézet (belabo @ 2006-5-24, 22:36)
Idézet (Totti10 @ 2006-5-24, 18:38)
Ezek szerint a bajnokság hátralevő részén nem kell kínunkban röhögnünk a Grőberen?? Ki tudja, majd a mester eldönti...

Legközelebb akkor oktass ki, ha 5 percig meg tudod állni, hogy ne grőberezz!

Belabo!
1.Nem tudom, hogy kid neked a Grőber, hogy ilyen nagyon de nagyon véded szegényt. De valami azért tisztázzunk, amiben talán te is egyetértesz velem. Egy csapat legfontosabb embere a kapus. Nem véletlen, hogy a csapatépítés első számú aranyszabálya hogy végy egy jó kapust. Nos a Grőber számtalan látványos hibát követett el már a szezon során, több meccsünk egyértelműen az ő hibáin ment el. EZ VITATHATATLAN! A profi világban az aki nem teljesít az nem játszik. Csak egy matőr edzőnél fordulhat elő hogy erre a fontos posztra egy olyan embert állít aki már jónéhány súlyos hibát követett el. A Grőber vitát ezzel lezártnak tekintem, és ígérem többet ezen a fórumon nem fogok semmilyen megnyílvánulást tenni a Grőber teljesítményével kapcsolatban, bár eddig is csak azt írtam le ami a lelátón kialakult vélemény a Grőberrel kapcsolatban.
2. Ha azt kioktatásnak vetted a részemről, hogy azt mertem írni hogy minden ember számít aki Haladás meccsre jár, akkor azt nagyon sajnálom. De ezt továbbra is vállalom: MINDEN EGYES EMBER SZÁMÍT AKI MÉG KIJÁR MECCSRE! Ha te ezt nem így gondolod az a te bajod, de én soha nem fogom azt mondani neked hogy ne gyere ki meccsre, azért met esetleg más az álláspontod valamivel kapcsolatban mint nekem. Ahány ember annyi vélemény, nem kell mindig mindenkinek mindenkivel egyet értenie.
Amit akartam elmondtam, de engem továbbra is csak az érdekel hogy itt egy jó csapat legyen, a kritikáimat is ennek érdekében alkotom meg.
Hajrá Hali!

#104674 szasza75

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 74 Hozzászólás:

Elküldve: 25 May 2006 - 09:15 AM

Tisztelt Belabo!

Pontosan ez az amit kérünk, hogy ne sértegessétek a másikat, főleg ne azokat, akik akarnak is tenni az előrelépés érdekében! Ha te bolondnak nevezel minket, akkor te is az vagy, mert téged is érdekel a Haladás ügye.
Sajnos még nem volt alkalmunk személyesen találkozni, ezért nem is értem mért vagy ilyen ellenséges a tenni akarókkal. Sajnos mi nem változtathatok a vezetés összetételén, nekünk csak ez a fajta megnyilvánulás lehetséges.
Mivel személyesen nem ismerlek ezért nem is kérdezem meg, hogy te miben segítetted a csapatot, mind anyagi, mind egyéb szempontból.

Üdvözlettel: Németh Szabolcs

#104675 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3168 Hozzászólás:

Elküldve: 24 May 2006 - 10:36 PM

Idézet (Totti10 @ 2006-5-24, 18:38)
Ezek szerint a bajnokság hátralevő részén nem kell kínunkban röhögnünk a Grőberen?? Ki tudja, majd a mester eldönti...

Legközelebb akkor oktass ki, ha 5 percig meg tudod állni, hogy ne grőberezz!

#104676 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3168 Hozzászólás:

Elküldve: 24 May 2006 - 09:39 PM

Örömmel olvastam a nyilatkozatot, melyhez sokan csatlakoznak. Természetesen szeretném, ha a Hali első osztályú lenne. Remélem, lesz is.

Ha nekem se lenne más dolgom, mint nyilatkozatokat fogalmazni, talán én is megtenném. Az én türelmem elfogyott. Én nem hiszek abban, hogy akik 2 év alatt egyetlen fillért se voltak képesek szerezni a csapatnak - mert hogy minden a pénzről szól -, egy ilyen nyilatkozattól megtáltosodnának. Azt sem hiszem, hogy hibáztathatók azok a szurkolók, akik a vezetés távozását követelik. Abban viszont egyetértek a nyilatkozókkal, hogy indulatokra semmi szükség.

Azt gondolom, nem a fiatal játékost kell bírálni, legfeljebb az edzőt, aki beállítja. Úgy hiszem, nem is az edzőt kell okolni mindenért, hanem az egyesület vezetőjét, aki megtűri posztján. Talán az elnököt se kell, csak a polgármestert, aki görcsösen ragaszkodik hozzá. De az is lehet, hogy a polgármestert se, hanem csak azokat, akik megválasztották.

Viszont az is igaz, hogy a polgármesternek az a dolga, hogy a városlakók többségének érdekét képviselje. Mivel a Hali pár száz embert érdekel a 80 ezerből, nagyon ostoba lenne a polgármester, ha megháromszorozná a támogatást.

A nyilatkozatot megalkuvónak tartom, a jelenlegi helyzet konzerválására irányul, meg se fordulna a fejemben, hogy csatlakozzak hozzá. A nyilatkozat egy nagyon fucsa pszihózison alapszik: "Csináljuk mindig ugyanazt, ugyanazt, ugyanazt, és várjuk, hogy egyszer majd más, más, más lesz a következmény". Remélem, sikerült a bolond definícióját úgy megszelidíteni, hogy nem sértettem meg vele a nyilatkozókat.

Utóirat: ez talán nem is nyilatkozat, hanem nyalatkozat  

#104677 Balu

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1755 Hozzászólás:

Elküldve: 24 May 2006 - 09:38 PM

Idézet (szasza75 @ 2006-5-24, 18:39)
Tisztelt Jro!

Nagyon jó dolgokat mondtál, valamiben egyetértek, valamiben nem. Egy kérdésem lenne csak, tudnál -e te abban segíteni, hogy az általad leírt dolgok úgy működjenek, ahogy kell.
Itt nem a fórumon történő hozzászólást értem hanem a gyakorlati megvalósításokat (marketing stb)

Egyszerű. Egy marketing-közgazdász kell hozzá, de az a Halinak nem kell.

A Halinak nem,de az anyaegyesületnek fel lehetett ajánlani az adó 1%át.
A labdarúgás a szurkolókért van !!!

Szurkolói kérdőív eredménye:

https://docs.google....XFnLS1xX0k/edit

#104678 szasza75

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 74 Hozzászólás:

Elküldve: 24 May 2006 - 06:39 PM

Tisztelt Jro!

Nagyon jó dolgokat mondtál, valamiben egyetértek, valamiben nem. Egy kérdésem lenne csak, tudnál -e te abban segíteni, hogy az általad leírt dolgok úgy működjenek, ahogy kell.
Itt nem a fórumon történő hozzászólást értem hanem a gyakorlati megvalósításokat (marketing stb)

#104679 Totti10

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 840 Hozzászólás:

Elküldve: 24 May 2006 - 06:38 PM

ZTE-Haladás 2:1
A tudósítás szerint jól játszottunk, a Manganelli lőtte a gólunkat. Ezek szerint már játékra kész. A Gyirmót ellen az Artner odahívta a kispadhoz, gondolom be akarta cserélni, de aztán lehet hogy megfeledkezett róla mert inkább beküldte a Hujbert meg a Borsit. Az edzőmeccs érdekessége, hogy a kapuban a Kutasi kezdett és a Tarczy állt be a helyére. Ezek szerint a bajnokság hátralevő részén nem kell kínunkban röhögnünk a Grőberen?? Ki tudja, majd a mester eldönti...

#104680 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3208 Hozzászólás:

Elküldve: 24 May 2006 - 05:43 PM

Idézet (jro @ 2006-5-24, 16:43)
- Marketing startégia: média-mix, pr támogatás, vegyes szponzoráció, cross-selling, below the line stb...van ilyen? ha nincs, enélkül, hogy akarunk márkát építeni?

Úgy látom van valaki, aki úgy gondolja, hogy ennek a 300 fős társaságnak van médiaértéke...

A Halinak alapítványa szerintem nincs is, a Kft-nek meg nem lehet pénzt felajánlani. Mondjuk az 1%-kal sokra amúgy se lehet menni, mert szinte alig fizet valaki szja-t. Ettől persze még megalakíthatnának egy fedőszervet, mert minden forintnak lehet örülni.