Ugrás a tartalomhoz

Vendégünk a Centrumpárt:

22 replies to this topic

#21 Guest__*

• Guests

Elküldve: 15 March 2002 - 02:32 AM

Üdvözlöm a Kedves Fórumlátogatókat! Bandi Zoltán vagyok, a Centrum Vas megye 1. számú választókerületének jelöltje, és a Centrum Vas megyei gesztora. Még annyit magamról, hogy a Kereszténydemokrata Néppárt Vas megyei elnökeként kerültem a Centrumba, mivel a KDNP is az alapítók között van. Köszönjük megtisztelő érdeklődésüket, és lássuk a válaszokat az első napi kérdéseikre:David McGregor kérdésére:Röviden a Centrum vezérelveiről lehetne beszélni. Ilyenek a nőpolitika, az "önkormányzó önkormányzatok", a nyugodt, békés hangnem visszaállítása a politikai életben, a szegénység felszámolása, a pályakezdő fiatalok esélyeinek javítása, a gazdaságpolitika, átlátható és egyszerűbb adórendszer.point kérdésére:Az öt jelöltből négy szerezte meg eddig a jelöléshez szükséges cédulákat. Már csak én maradtam, akinek nincs meg a szükséges darabszám. És ez sem a Centrum, vagy az irántam érzett ellenszenv miatt van, hanem azért, mert az elmúlt évek botrányai, az eldurvult politikai viták miatt a városi emberek többsége undorodik a politikától. Erre abból következtetek, hogy mikor lakótelepen házról-házra jártam, és gyűjtöttem a cédulákat, legtöbbször a kapun sem jutottam be. Mert mikor a kapucsengőn mondtam, miért jöttem, be sem engedtek. Ha valamilyen fondorlattal mégis bejutottam, az emberek 90%-a azt mondta, hogy nem adom a cédulát senkinek, hanem összeszabom, és beledobom a szemétbe. Ez a mentalitás a kis pártokat érinti érzékenyen, így lehetőségük sem lesz arra, hogy megméressék magukat. A szombathelyi körzetben jelenleg mindössze 3 jelölt tudta összeszedni a cédulákat...XY kérdésére:Igen, egy politikus álma a hatalomba (Parlamentbe) való bekerülés. Ezért politikus. Egy lelkiismeretes pedagógus célja, hogy sok értelmes, jól nevelt gyermek kerüljön ki a keze alól, egy jó takarítónőnek meg öröm, ha tiszta lesz az iroda. De a politikussal sem az a baj, hogy közel akar kerülni a hatalomhoz. A baj akkor kezdődik, ha bejut oda, és attól kezdve megfeledkezik a választókról, arról, hogy kik segítették oda.MM kérdésére:A visszalépés kérdése még korai, ahhoz előbb pozicióba kell kerülni, ha Önök is úgy akarják! A lehetséges koalíció minden nyilvános szereplésünk alkalmával szóba kerül, de most sem mondhatok mást: azzal fog szövetkezni a Centrum, amelyik párt többet enged megvalósítani a Centrum programjából.választó kérdésére:1. Mindenképpen van, a Centrum parlamenti párt lesz. Ezt bizonyítja, hogy jók országosan is az egyéni jelöltállítási mutatóink, 17 területi listát tudtunk állítani a mai napig, és van országos listánk, ami eddig rajtunk kívül egy parlamenten kívüli pártnak sikerült.2. Leginkább azzal, hogy nem ígérgetünk felelőtlenül. Dr. Kupa Mihály szombathelyi látogatása után, mikor jöttünk kifelé az MMIK-ból, hallottam, hogy egyik férfi mondta a másiknak: Te, ez nem igért semmit! Valóban nem, mert a felelőtlen ígérgetéseknek semmi értelme. Ha megnéz mostanában egy politikai műsort a TV-ben, röpködnek a milliárdok, kilométerek. Mire vége a műsornak, azt sem tudja az ember, miről volt szó. A másik, amit szintén ezen a rendezvényen hallottam egy résztvevőtől, hogy az eldurvult, egymást gyalázó hangnemű viták után öröm volt részt venni a beszélgetésünkön. Valóban, mert mi a politika szereplőit ellenfeleknek, és nem ellenségeinknek tekintjük. Nem a többieket szidjuk, hanem megpróbáljuk az erényeinket hangoztatni.3-4-5. A Centrum novemberben alakult, ezért a legelső és legfontosab feladat az új párt megismertetése, rögzítése volt. De úgy látom, Ön is elgondolkodott a plakátunkat látván. És lehet, hogy ez volt a célunk? Ha gondolja, megadom a kampánycégünk elérhetőségét, hátha jól jön egyszer :-):-):-)

#22 Guest__*

• Guests

Elküldve: 14 March 2002 - 01:03 PM

Új párt lévén az emberek többsége még mindig nincs tisztában az Önök választási programjával. Össze tudná foglalni röviden pártjának filozófiáját azok számára, akiknek nincs elegendő idejük honlapjukon (www.centrumpart.hu) órákig olvasgatni?

#23 nyugat

Tag

• Root Admin
  • PipaPipa
  • 111 Hozzászólás:

Elküldve: 14 March 2002 - 09:53 AM

Március 14-től 16-ig tehát a Nyugat vendége a Centrumpárt, illetve a párt képviseletében Bandi Zoltán, az első számú választókörzet (Szombathely északi városrész), és dr. Szép Flórán, a második számú választókörzet (Szombathely déli városrész) képviselőjelöltjei.Az egyes pártok a következő időrendben követik majd egymást a Nyugat választási Fórumában.március 11-13-ig: Munkáspárt március 14-16-ig: Centrum pártmárcius 17-19-ig: Új Baloldal március 20-22-ig: MIÉP március 23-25-ig: MSZPmárcius 26-28-ig: FIDESZ MPP-MDFmárcius 29-31-ig: SZDSZáprilis 1-3-ig: FKGP