Ugrás a tartalomhoz

Hírek

107874 replies to this topic

#541 BaLee

HaladásFAN

• Members
  • PipaPipa
  • 2834 Hozzászólás:

Elküldve: 17 July 2018 - 02:35 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: köbüki - Dátum: 16 July 2018 - 07:56 PM

Ezt szerintem nem lehet megoldani. Minden szektorba ülésre adnak jegyet és a neten is ülésre veszel.
Bár nem nézték, hogy ki hova ül, az eladott jegyek száma korlátos egy szektorban. Pl. ha a haverok a B középbe mennek, akkor te egy c szektoros jeggyel nem tudsz oda menni, mert lehet, hogy az a szektor már tele van. Olyan pedig előfordult, hogy a B közép megtelt és nem lehet több néző egy szektorba,mint az ülések száma.
Azt meg szerintem nem lehet elvárni senkitől, hogy a mondjuk egy B közepes bérletből számolja ki azt, amit mondjuk a C középbe átülve kell pluszba fizetni, mert azt a meccset a drágább helyről szeretnéd nézni.
Vegyenek a haverok is bérletet és akkor egy helyről tudjátok nézni a meccset...

Lehet, hogy én vagyok a tudatlan, de mondjuk pl. egy színházi bérletnél sem hallottam olyanról, hogy ha a haverod a páholyba ül, akkor a bérletet átiratod oda, mert együtt akarjátok nézni az előadást.

A bérletekkel meg angliában sem kereskednek hivatalosan szerintem.

Személyes véleményem (ne vedd sértésnek), de feláll a szőr a hátamon az olyan szurkolótól, aki csak akkor vesz bérletet, ha három forinttal jobban jár vele, mintha jegyeket venne. Ahelyett, hogy úgy közelítené meg a kérdést, hogy a bérlet vásárlásával támogatja is csapatát amellett, hogy egyébként biztos helye van egy szektorban és sokkal kényelmesebb is, mint a jegyvásárlás (még akkor is, ha a neten vesz valaki jegyet)

Természetesen nem úgy gondoltam, hogy oda ülj ahova akarsz, de ahogy a rendszer tudja, hogy neked a neveden van már bérlet, ezért ha belépsz mondjuk az mlsz felületére akkor ott választhatnál egy másik helyet, a tied meg ezzel egyidejűleg felszabadulna és szabadon értékesíthető lenne. Ezt még leprogramozni sem lenne bonyolult.

Nem veszem sértésnek, simán vennék bérletet (tavasszal is volt), csak nem akarom magamat szívatni ezzel a fix hellyel. Az itthoni meccsek alatt kb. 3x ültem a helyemen.
Ha nem jön ismerős, akkor indulás előtt megveszem a jegyet neten, kinyomtatom, 2 perc az egész és még sorba sem kell állnom. Ha meg jön más is akkor veszünk jegyet egymás mellé.

Az angol példát meg valami cikkben olvastam, nem 100%, hogy igaz, de nem bérlettel való kereskedésről volt szó, hanem olyan csapatoknál ahol a bérletesek magas száma miatt garantált telt ház van minden meccsen a bérlet tulaj jelezheti, ha nem tud részt venni egy adott meccsen, ekkor az ő helyére eladhat még a klub jegyet és ő ezért valamennyi összeget visszakap.

#542 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3166 Hozzászólás:

Elküldve: 16 July 2018 - 07:56 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: BaLee - Dátum: 16 July 2018 - 01:21 PM

Bérlethez egy ötlet. Amit ha megoldanak majd újra fogok bérletet venni.
Szóval, az elég nagy szívás, hogy kiválasztod a helyed, és oda vagy szögezve egy szezonra. Az új stadion varázsa vagy nem, sok ismerős jött meccsre és ilyenkor vagy vadásztunk egy olyan helyet ahol nem ült senki, volt, hogy másik szektorba ment ismerős.
Szóval szerintem lehetne valami olyat kitalálni, hogy akinek bérlete van az választhasson máshova is jegyet, így az ő helye felszabadul. Ezt nem korlátoznám szektorra sem hanem mehetne olcsóbb részre is ha akar. Szerintem ez nem lenne túl nagy dolog megoldani.

Arról nem is beszélek, hogy úgy hallottam Angliában pl. akinek bérletes helye van de nem tud elmenni a meccsre, az felszabadíthatja a helyét arra a meccsre és eladhatja a helyét másnak.

Ezt szerintem nem lehet megoldani. Minden szektorba ülésre adnak jegyet és a neten is ülésre veszel.
Bár nem nézték, hogy ki hova ül, az eladott jegyek száma korlátos egy szektorban. Pl. ha a haverok a B középbe mennek, akkor te egy c szektoros jeggyel nem tudsz oda menni, mert lehet, hogy az a szektor már tele van. Olyan pedig előfordult, hogy a B közép megtelt és nem lehet több néző egy szektorba,mint az ülések száma.
Azt meg szerintem nem lehet elvárni senkitől, hogy a mondjuk egy B közepes bérletből számolja ki azt, amit mondjuk a C középbe átülve kell pluszba fizetni, mert azt a meccset a drágább helyről szeretnéd nézni.
Vegyenek a haverok is bérletet és akkor egy helyről tudjátok nézni a meccset...

Lehet, hogy én vagyok a tudatlan, de mondjuk pl. egy színházi bérletnél sem hallottam olyanról, hogy ha a haverod a páholyba ül, akkor a bérletet átiratod oda, mert együtt akarjátok nézni az előadást.

A bérletekkel meg angliában sem kereskednek hivatalosan szerintem.

Személyes véleményem (ne vedd sértésnek), de feláll a szőr a hátamon az olyan szurkolótól, aki csak akkor vesz bérletet, ha három forinttal jobban jár vele, mintha jegyeket venne. Ahelyett, hogy úgy közelítené meg a kérdést, hogy a bérlet vásárlásával támogatja is csapatát amellett, hogy egyébként biztos helye van egy szektorban és sokkal kényelmesebb is, mint a jegyvásárlás (még akkor is, ha a neten vesz valaki jegyet)

#543 BaLee

HaladásFAN

• Members
  • PipaPipa
  • 2834 Hozzászólás:

Elküldve: 16 July 2018 - 01:21 PM

Bérlethez egy ötlet. Amit ha megoldanak majd újra fogok bérletet venni.
Szóval, az elég nagy szívás, hogy kiválasztod a helyed, és oda vagy szögezve egy szezonra. Az új stadion varázsa vagy nem, sok ismerős jött meccsre és ilyenkor vagy vadásztunk egy olyan helyet ahol nem ült senki, volt, hogy másik szektorba ment ismerős.
Szóval szerintem lehetne valami olyat kitalálni, hogy akinek bérlete van az választhasson máshova is jegyet, így az ő helye felszabadul. Ezt nem korlátoznám szektorra sem hanem mehetne olcsóbb részre is ha akar. Szerintem ez nem lenne túl nagy dolog megoldani.

Arról nem is beszélek, hogy úgy hallottam Angliában pl. akinek bérletes helye van de nem tud elmenni a meccsre, az felszabadíthatja a helyét arra a meccsre és eladhatja a helyét másnak.

#544 vond

HALADAS.NET alapító

• Members
  • PipaPipa
  • 1886 Hozzászólás:

Elküldve: 15 July 2018 - 08:01 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: dr.house - Dátum: 14 July 2018 - 06:26 PM

Azt beszélik, hogy új gyártót kapnak a mezeink. Mészároshoz köthető 2rule(turul) fogja a jövőben öltöztetni a csapatunkat. Én nagyon nem örülök ennek...bár talán ilyen mezhez majd hozzá lehet jutni a shoppunkban....

A fejlődés megkérdőjelezhetetlen. Végre valami nagy név, nem holmi Adidas-ok. :)
Szurkolói oldalak: HALADAS.NET - bkozep.gportal.hu

#545 köbüki

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3166 Hozzászólás:

Elküldve: 14 July 2018 - 10:06 PM

Miután az M1 bemondta, hogy a VB bronzmeccset a Haladás játssza, elmentünk megnézni a csapatot.
Megint marha nehezen találtunk oda, de ez biztos azért van,mert így téveszti meg a klub PR csapata az idegen megfigyelőket. Eddig azt hittem, hogy az is rendszerhiba, hogy egy egy hónapja igazolt játékos még egy régen távozott mezében játszik még, de rájöttem ez is a magyaros furfang része.
Miután magunkhoz vettük védőitalunkat elfoglaltuk a helyünket és arra lettem figyelmes, hogy előttem egy pasi kockás füzetbe próbálta felírni a felállásunkat. Egy macska kaparásos magyar mondat volt még felírva, gondoltam ez az a megfigyelő, akitől óvakodtunk. A lapon a Király helye egyértelmű volt (kis kapuban állt a neve), a védelem közepén 92-es játszott, a középpályára a Márió neve már nem fért el (hiába, csak 21 cm széles a lap) és az előretolt csatárunk a Jánvári volt (akkurátusan a 4-es mezszámot is felírta).
Rossz CIA ügynök lennék, mert hamar lebuktam, hogy bámulom a csodálatos tervrajzot :). Ezért megkérdeztem, véletlenül nem Kispest megfigyelő-e és láss csodát... az volt (egyébként kamerával a meccset is felvették).
Az elmúlt napokban sok vita folyt arról, hogy a horvátok miért sikeresek. Megmondani nem fogom, abban viszont biztos vagyok, hogy a rendszerükben nem olyan megfigyelőik vannak, akik egy másik budapesti csapat első osztályú játékosát és egy válogatott játékost nem ismernek fel.

Szóval,mondhatnám alaposan feltérképezhette a csapatunkat.Az igazi persze az lett volna, ha ezt Budapesten is előadja. Megmentettem az állását, mert mondtam neki, hogy az, akit felírt, bizony nem a Jánvári. Most lehet ezzel elúszott a győzelmünk, de a segítőkészség ezt diktálta. Meg mondjuk úgy láttam, hogy igazán nagy csoda lenne, ha a "Jánvári" kezdene, mert iszonyat gyenge volt. Kicsit meginogtam a végén, amikor a Tóth Mikitől megkérdeztem, hogy két ember kezdeni fog-e a ma látottak közül, mert akkor nem veszek bérletet és sajnos azt közölte, hogy az -akiról azt hittem csak kölcsönbe van- végül is végleg hozzánk került. Sajnos így szerintem kezdőbe kerül.

Egyébként a benyomásaim pozitívak. Az igazoltak többsége simán befér a kezdőbe és termetüket tekintve végre nem (hempergő) Neymarok csapata leszünk.
A döntetlen igazságos, mert a Gabinak volt két nagy védése, kapufát is rúgtak a csehek, de azért bebohóckódni felesleges volt a gólt a 90. percben.

#546 dr.house

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2045 Hozzászólás:

Elküldve: 14 July 2018 - 06:26 PM

Azt beszélik, hogy új gyártót kapnak a mezeink. Mészároshoz köthető 2rule(turul) fogja a jövőben öltöztetni a csapatunkat. Én nagyon nem örülök ennek...bár talán ilyen mezhez majd hozzá lehet jutni a shoppunkban....

#547 csakahali

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 217 Hozzászólás:

Elküldve: 14 July 2018 - 06:14 PM

Főpróba 1-1 re végződött.

#548 mla68

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 214 Hozzászólás:

Elküldve: 11 July 2018 - 02:49 PM

Holnaptól lehet bérletet vásárolni.

A hivatalos honlapon a Jegyek/bérletek menüpontban az szerepel, hogy a Hali Ajándékboltban Edenred és Szép kártyával is lehet fizetni a bérletvásárlákor, de az a 2018. tavaszi szezonról szól.

A mostani bajnokságról szóló főoldali hírben nem szerepel ez az infomáció. Tudja valaki, mi most a helyzet? A Hali boltot az imént hívtam, nem tudták megmondani.

Csoda lett volna, ha szeretett klubunk pontos információkat közölt volna elsőre a fizetési módozatokról. Azt hiszem, ez az azért elvárható lenne, amikor 35-42 ezer Ft-ba kerül egy éves (nem kedvezményes, nem VIP, nem B/családi szektoros) bérlet. Nem mindenki tart magánál ennyi készpénzt (főleg, ha több embernek vesz bérletet), ha nem feltétlenül szükséges.

#549 BaLee

HaladásFAN

• Members
  • PipaPipa
  • 2834 Hozzászólás:

Elküldve: 10 July 2018 - 02:32 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Doors72 - Dátum: 09 July 2018 - 04:08 PM

Na úgy tűnik akkor ez mégis kivétel lett,reméljük erősítés lesz.Nősülés miatt talán nem fog már meccset kihagyni,az egy vese probléma meg nem probléma. :)

Ennek örülök! :)

Szerintem vele nem csináltunk rossz vásárt. Igaz csak kölcsönbe jött.

#550 V.Smith@

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1160 Hozzászólás:

Elküldve: 10 July 2018 - 09:47 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: tommaso - Dátum: 09 July 2018 - 05:46 PM

Alakulunk, de két hét alatt nem könnyű csapatot építeni.

Az a baj, hogy az alsóbb osztályú csapatok akikkel nem bírunk a felkészülés hasonló szakaszában vannak, tehát az nem lehet kifogás, hogy még nem állt össze a csapat.
Hajrá Hali!

#551 tommaso

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 148 Hozzászólás:

Elküldve: 09 July 2018 - 05:46 PM

Alakulunk, de két hét alatt nem könnyű csapatot építeni.

#552 Doors72

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 134 Hozzászólás:

Elküldve: 09 July 2018 - 04:08 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: BaLee - Dátum: 07 July 2018 - 11:22 AM

Az ilyen előre belebegtetett dolgokból általában sosem lett semmi. Jó lenne ha ez most kivétel lenne...

Na úgy tűnik akkor ez mégis kivétel lett,reméljük erősítés lesz.Nősülés miatt talán nem fog már meccset kihagyni,az egy vese probléma meg nem probléma. :)

#553 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8638 Hozzászólás:

Elküldve: 08 July 2018 - 08:54 AM

Én csak az elsőn voltam kint, épp elég volt.
Jobb volt a Kaposvár.

#554 Vak

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 283 Hozzászólás:

Elküldve: 08 July 2018 - 08:47 AM

Nem voltam kint a Királyon,de sok jót nem hallottam.Másod/harmad/osztályú ellenfelekkel sem bírunk a felkészülés alatt.
Mire lesz ez elég?

#555 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8638 Hozzászólás:

Elküldve: 08 July 2018 - 06:34 AM

Szerencse, hogy csak 2x30 perces meccseket játszottunk ... így csak 3-at kaptunk a 2 meccsen :)
Tudom tudom, nem az eredmény, hanem a részvétel a fontos :)
Szép lesz a 100 éves centenáriumi évben kiesni.

#556 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1378 Hozzászólás:

Elküldve: 07 July 2018 - 09:35 PM

Jó a csapat! Ugyanott végeztünk a Király Kupán, mint a németek a v.b csoportjukban.

#557 BaLee

HaladásFAN

• Members
  • PipaPipa
  • 2834 Hozzászólás:

Elküldve: 07 July 2018 - 11:22 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: Doors72 - Dátum: 05 July 2018 - 09:09 PM

Az ilyen előre belebegtetett dolgokból általában sosem lett semmi. Jó lenne ha ez most kivétel lenne...

#558 forever green

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1203 Hozzászólás:

Elküldve: 05 July 2018 - 10:28 PM

Érdekes kis csapatunk lesz a következő bajnokságban. Lesz itt szlovák, cseh, dán (aki nem mellesleg az első dán focista nálunk) játékos. Ahhoz képest hogy évekig csak magyar (fiatal) játékosaink voltak, nagy átalakulás ez. Én nem tartom ezt feltétlenül rossz iránynak, csak jó lenne jó csapatot építeni ezekből a játékosokból. Bízom benne, hogy ezt Hipp mester sokkal jobban fogja csinálni mint korább szlovák kollégái az nb1-ben, vagy épen a nagy magyar fiatal edzőzsenik (pl.: Bódog).
"Húsz éve már, több is talán;
Hogy nap-nap után, minden szombat délután;
meccsre vitt az én apám!
Mesélt nekem egy csapatról, és ettől volt vidám;
Igen ettől volt vidám, s nekem tátva volt a szám!"

#559 salfai

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1378 Hozzászólás:

Elküldve: 05 July 2018 - 10:19 PM

A Kovács, az Ugrai, a Radó, a Hegedűs, a Gál és most a Kiss Tamás mellet nem emlegetik a Nagy Gábort. Most olvasom, hogy közös megegyezéssel szerződést bontott vele a zete. Hát ő is jól elcseszte. Ha négy évvel ezelőtt nem megy el tőlünk, talán még a mai napig biztos tagja lenne a Haladásnak. Akkor nagyon hiányzott abból a 14-15-ös bajnokság csapatából. Hogy tudnak ilyen döntéseket hozni egyesek (vagy többesek)? Kíváncsi vagyok mi lesz vele?

#560 Doors72

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 134 Hozzászólás:

Elküldve: 05 July 2018 - 09:09 PM

http://www.csakfoci....bb-belso-vedoje