Ugrás a tartalomhoz

Friss hírek a Falco felől II.

49428 replies to this topic

#41 diborzsán300

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2394 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 10:12 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 16 October 2018 - 09:56 AM

Igen, ezt én is írtam, hogy szinte végig 8 emberrel játszottunk ... és csodák csodájára senki nem érte el a 30 percet sem.
Ezért írtam, hogy így is lehet ;)
Ennek tényleg a szezon második felében lesz jelentősége.
A klasszis dologról annyit gondolok, hogy tavaly szerintem csak egy klasszisunk volt, az pedig a Govens ... de Ő is csak támadásban volt az.
Persze a Zozó a mi kutyánk kölyke, de a klasszis szintet egyáltalán nem érte el, sok-sok meccsen szürke maradt és voltak botrányos meccsei is.
Amúgy is, ez teljesen más stílusú csapat mint a tavalyi.
Lehet szentségtörés amit írok, de lehetséges, hogy a Curry 10-12 pontja és a védekezése többet ér, mint a Govens 20 pontja és nem védekezése.

+1 Teljes mértékben!
Egy Isten, egy család, egy élet, egy barát
Egy csepp vér, egy csepp könny, egyszer lenn, egyszer fönn
Egy nép és egy lélek, egy utca, egy érdek
Egy becsület, egy szerelem,Falco a mindenem!!!!!!

#42 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 4251 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 10:07 AM

Idézés: zizou06 - Dátum: 16 October 2018 - 09:56 AM

Igen, ezt én is írtam, hogy szinte végig 8 emberrel játszottunk ... és csodák csodájára senki nem érte el a 30 percet sem.
Ezért írtam, hogy így is lehet ;)/>
A klasszis dologról annyit gondolok, hogy tavaly szerintem csak egy klasszisunk volt, az pedig a Govens ... de Ő is csak támadásban volt az.
Persze a Zozó a mi kutyánk kölyke, de a klasszis szintet egyáltalán nem érte el, sok-sok meccsen szürke maradt és voltak botrányos meccsei is.
Lehet szentségtörés amit írok, de lehetséges, hogy a Curry 10-12 pontja és a védekezése többet ér, mint a Govens 20 pontja és nem védekezése.

Elfogadom ha így látod,de Zozó megítélésében szerintem nem fogunk egyetérteni :) Azért azt ne feledd,hogy szezon közben volt egy sérülése...

#43 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8638 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 09:56 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: matt999 - Dátum: 16 October 2018 - 09:27 AM

Most nincsen Govens vagy Perl kaliberű klasszisunk.Egyébként pedig az utolsó negyed végéig Okorn is csak 8 embert rotált.A lényeg,hogy ehhez a csapathoz valóban ez a rotáció illik.

Ezért írtam, hogy így is lehet ;)

#44 Tempo8888

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 100 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 09:34 AM

+1

Idézés: matt999 - Dátum: 16 October 2018 - 09:27 AM

1.Gratulálok a csapatnak a győzelemhez.Kicsit túl izgultuk az elejét,de aztán megmutattuk az erőnket.Gratula.Külön öröm Norfleet játéka,remélem észbekap és innentől már vezér lesz(nek mint Sopronban,Szolnokon).
2.Ez a kaposvár harmatgyenge,szerintem a tavalyi Sopron2 lesznek.Kiesni csak a TF miatt nem fognak,de hogy a 8 közelében sem lesznek az tuti!
3.Több tripla kísérletünk volt mint dupla,ez szerintem nagyon veszélyes ránk nézve.Remélem ez válltozni fog,de ehhez Reddicnek is válltoznia kell!
4.Edző kérdés:Van potenciál Okornban,még türelmesen várom mi jön ki az általa kiválasztott és felépített csapatból.Az látszik,hogy határozott egyéniség!
5.Okorn üvöltözős kirohanása: (Knézy teljesen odáig volt tőle)Nekem nagyon nem volt szimpatikus.Azt hittem ezen már túlhaladt a sportpszichológia.Ez a stilus szerintem sehova srm vezet,csak “szolgákat” nevel,de nem harcosokat.Amikor valakinek ilyen edzője van(nekem is volt ilyen),az nem motivál semmit. Nehogy azt higgyétek Norfleet emiatt lett jobb...Nem!Nézétek vissza,miután bement,az orditás után, kapásból rossz döntést hozott és simán betakarták...Ezután le is kellett cserélni.Csak mikor visszajött lett jó.Nem értem miért kell még a 21-ik században szolgákat nevelni.Miért nem lehet partnerként tekinteni a másikra?Egyébként az ilyen “viselkedésnek” meg lesz a böjtje.Mert egy karakteres játékos nem fog betörni,ezért egy idő után lázadni fog.Na pl egy ilyen stilusu edzőért nem fognak tűzbe menni a játékosok(sérülten játszani,akár a karrierjüket kovkáztatva).Persze akár bevállhat ez a módszer is,de én nem vagyok ennek az útnak a híve.Sem a sportban sem az életben.Én sokkal inkább hiszek abban,hogy a másik embert partnernek tekintem,és megnyerem a célnak és így hozom ki belőle a legjobbat.
6.Játék percek: Talán abban egyetértek Okornnal,hogy ebben a csapatban nincs senki olyan kaliberű játékos aki “megérdemelné” a 37-38 perceket.Most nincsen Govens vagy Perl kaliberű klasszisunk.Egyébként pedig az utolsó negyed végéig Okorn is csak 8 embert rotált.A lényeg,hogy ehhez a csapathoz valóban ez a rotáció illik.
9.Okorn bajnok lett volna a tavalyi kerettel?:a,neki valamilyért most nincs olyan kerete(pénz ugyanannyi v több). b.nem hiszem,hogy nála Govens vagy Perl élvezte volna a játékot.Gondoljatok csak bele,Govens körmenden megbukott...Tehát nem olyan egyértelmű ez.Itt játék-rendszerek,egyéniségek,tárgyalások,napok, bajnokság ereje stb, vannak a háttérben.Ez nem egy sakktábla ahol lecserélhetünk bábukat és minden marad.Szerintem ezért ez komlexebb kérdés. Okornak idén kell bizonyítania,azzal a kerettel amit ő rakott össze.

HAJRÁ FALCO!!!!

#45 matt999

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 4251 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 09:27 AM

1.Gratulálok a csapatnak a győzelemhez.Kicsit túl izgultuk az elejét,de aztán megmutattuk az erőnket.Gratula.Külön öröm Norfleet játéka,remélem észbekap és innentől már vezér lesz(nem mint Sopronban vagy Szolnokon).
2.Ez a kaposvár harmatgyenge,szerintem a tavalyi Sopron2 lesznek.Kiesni csak a TF miatt nem fognak,de hogy a 8 közelében sem lesznek az tuti!
3.Több tripla kísérletünk volt mint dupla,ez szerintem nagyon veszélyes ránk nézve.Remélem ez válltozni fog,de ehhez Reddicnek is válltoznia kell!
4.Edző kérdés:Van potenciál Okornban,még türelmesen várom mi jön ki az általa kiválasztott és felépített csapatból.Az látszik,hogy határozott egyéniség!
5.Okorn üvöltözős kirohanása: (Knézy teljesen odáig volt tőle)Nekem nagyon nem volt szimpatikus.Azt hittem ezen már túlhaladt a sportpszichológia.Ez a stilus szerintem sehova srm vezet,csak “szolgákat” nevel,de nem harcosokat.Amikor valakinek ilyen edzője van(nekem is volt ilyen),az nem motivál semmit. Nehogy azt higgyétek Norfleet emiatt lett jobb...Nem!Nézétek vissza,miután bement,az orditás után, kapásból rossz döntést hozott és simán betakarták...Ezután le is kellett cserélni.Csak mikor visszajött lett jó.Nem értem miért kell még a 21-ik században szolgákat nevelni.Miért nem lehet partnerként tekinteni a másikra?Egyébként az ilyen “viselkedésnek” meg lesz a böjtje.Mert egy karakteres játékost nem fog betörni,ezért egy idő után lázadni fog.És szerintem egy ilyen stilusú edzőért nem fognak tűzbe menni a játékosok(sérülten játszani,akár a karrierjüket kockáztatva).Persze akár bevállhat ez a módszer is,de én nem vagyok ennek az útnak a híve.Sem a sportban sem az életben.Én sokkal inkább hiszek abban,hogy a másik embert partnernek tekintem,és megnyerem a célnak és így hozom ki belőle a legjobbat.
6.Játék percek: Talán abban egyetértek Okornnal,hogy ebben a csapatban nincs senki olyan kaliberű játékos aki “megérdemelné” a 37-38 perceket.Most nincsen Govens vagy Perl kaliberű klasszisunk.Egyébként pedig az utolsó negyed végéig Okorn is csak 8 embert rotált.A lényeg,hogy ehhez a csapathoz valóban ez a rotáció illik.
9.Okorn bajnok lett volna a tavalyi kerettel?:a,neki valamilyért most nincs olyan kerete(pénz ugyanannyi v több). b.nem hiszem,hogy nála Govens vagy Perl élvezte volna a játékot.Gondoljatok csak bele,Govens körmenden megbukott...Tehát nem olyan egyértelmű ez.Itt játék-rendszerek,egyéniségek,tárgyalások,napok, bajnokság ereje,sérülések stb, vannak a háttérben.Ez nem egy sakktábla ahol lecserélhetünk bábukat és minden marad.Szerintem azért ez komplexebb kérdés.
Okornak idén kell bizonyítania,azzal a kerettel amit ő rakott össze.

HAJRÁ FALCO!!!!

#46 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8638 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 08:48 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: circo - Dátum: 16 October 2018 - 07:46 AM

Ne haragudj, de pár meccsből ne állapítsunk meg ilyen hülyeségeket.

Tudod mi a hülyeség?
Ha valaki azt mondja, hogy 2x2 az 5 ... na az hülyeség.
Amibe meg belekötöttél, azt úgy hívják, hogy vélemény. Amely ugyanannyit ér mint a tiéd vagy bárki másé.

#47 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6865 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 08:35 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: circo - Dátum: 16 October 2018 - 07:46 AM

Ne haragudj, de pár meccsből ne állapítsunk meg ilyen hülyeségeket. Nekem is tetszik Okorn munkája , de nem törvényszerű, hogy az a sikeresebb edző, aki nem játszat játékost 35 percekig, aki szurkolói szemmel időben kéri ki az időt, vagy aki ordítozással tesz rendet (és ez imponál a szurkolónak). Ez is lehet egyfajta sikerrecept, meg az is, amikor egy edző nyugodtabb habitusú, és esetleg ezzel közvetlenebb kapcsolat alakul ki közte és a játékosok között. Mindegyik egyéniség lehet sikeres, és sikertelen. Én azt gondolom, ha a játékosok mindannyian (és itt ezen van a hangsúly) elfogadják Okorn stílusát, akkor lehet egy jó szezonunk. Ebben az is nagy segítség lehet, hogy a tavalyi riválisok közül szinte mindegyikük gyengült, egyedül a Szolnok az, aki egy-két légiós cseréjével a tavalyi szintet eltudja esetleg majd érni. A két feltörekvő, a Pécs és Paks közül az előbbi szerkezete szerintem teljesen fekszik nekünk, utóbbié már kevésbé. A Körmend ezzel az edzővel nem fog komoly sikert elérni, és az Alba is sokat gyengült a magyarjaik távozásával, ráadásul ott is várható szerintem légióscsere. Most sajnálom igazán, hogy nincsen még egy komolyabb magyar játékosunk, mert akkor igazán jó esélyt látnék újra egy döntőre. Persze azt se feledjük, hogy egyelőre még 1-2-vel állunk, és lehet, hogy hétvégén ez még rosszabb lesz. Ha sikerülne a bravúr (nálam ez most az lenne), akkor viszont egy brutál sorozatunk is lehetne év végéig. Szerintem ez a hét Reddicre is választ ad, hiszen előbb az Andric-Tóth Á. duóval, majd utána a Trajkovszki-Jevtovic párossal fog szembe nézni.

egy biztos. Okorn nem alszik bele a mecccsekbe es erre a jatekosoknak, sot a kispad mogott uloknek sincs sok eselye.
Minden edzo mas abban igazad van, van aki tud hasznalni egy Kovacs Petit es van aki ra sem nez illetve van akit szeretnek a jatekosai es van akit "csak" tisztelnek. Hogy melyik a nyero valasztas sztem mindenki dontse el a latottak alapjan.
"Szükség volt odafent egy centerre és megkapták a legjobbat!"
Nyugodj békében CECE!

#48 circo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6645 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 07:46 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: dr.house - Dátum: 15 October 2018 - 09:34 PM

Valahogy annyira az van bennem, hogy ha a tavalyi játékosállománnyal dolgozhatott volna Okorn mester lett volna egy fényesebb érmnünk az tuti..

Ne haragudj, de pár meccsből ne állapítsunk meg ilyen hülyeségeket. Nekem is tetszik Okorn munkája , de nem törvényszerű, hogy az a sikeresebb edző, aki nem játszat játékost 35 percekig, aki szurkolói szemmel időben kéri ki az időt, vagy aki ordítozással tesz rendet (és ez imponál a szurkolónak). Ez is lehet egyfajta sikerrecept, meg az is, amikor egy edző nyugodtabb habitusú, és esetleg ezzel közvetlenebb kapcsolat alakul ki közte és a játékosok között. Mindegyik egyéniség lehet sikeres, és sikertelen. Én azt gondolom, ha a játékosok mindannyian (és itt ezen van a hangsúly) elfogadják Okorn stílusát, akkor lehet egy jó szezonunk. Ebben az is nagy segítség lehet, hogy a tavalyi riválisok közül szinte mindegyikük gyengült, egyedül a Szolnok az, aki egy-két légiós cseréjével a tavalyi szintet eltudja esetleg majd érni. A két feltörekvő, a Pécs és Paks közül az előbbi szerkezete szerintem teljesen fekszik nekünk, utóbbié már kevésbé. A Körmend ezzel az edzővel nem fog komoly sikert elérni, és az Alba is sokat gyengült a magyarjaik távozásával, ráadásul ott is várható szerintem légióscsere. Most sajnálom igazán, hogy nincsen még egy komolyabb magyar játékosunk, mert akkor igazán jó esélyt látnék újra egy döntőre. Persze azt se feledjük, hogy egyelőre még 1-2-vel állunk, és lehet, hogy hétvégén ez még rosszabb lesz. Ha sikerülne a bravúr (nálam ez most az lenne), akkor viszont egy brutál sorozatunk is lehetne év végéig. Szerintem ez a hét Reddicre is választ ad, hiszen előbb az Andric-Tóth Á. duóval, majd utána a Trajkovszki-Jevtovic párossal fog szembe nézni.

#49 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8638 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 10:03 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: dr.house - Dátum: 15 October 2018 - 09:34 PM

Valahogy annyira az van bennem, hogy ha a tavalyi játékosállománnyal dolgozhatott volna Okorn mester lett volna egy fényesebb érmnünk az tuti..

Megölte volna a Taylort :)

#50 dr.house

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2045 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 09:34 PM

Idézés: rolee - Dátum: 15 October 2018 - 07:18 PM

Megnéztem az időkérést, Norfleetet kemény fából faragták, és nagyon remélem, hogy a többieket is 😀
Akkor nem lesz ezzel gond.

Sanyika is a kispad mögé húzódott....

#51 rolee

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1882 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 07:18 PM

Megnéztem az időkérést, Norfleetet kemény fából faragták, és nagyon remélem, hogy a többieket is 😀
Akkor nem lesz ezzel gond.

Sanyika is a kispad mögé húzódott....
kép

#52 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8638 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 05:33 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: RashGuard - Dátum: 15 October 2018 - 05:03 PM

Laci az nem igaz hogy nem verte meg. Csak mindent kihagyott. Meg kapott 2 sapkát. És ha megnézed, folyamatosan 2en fogtak ha labdát kapott, vagy ütötték egyszerre. De az első meccseihez képest, már a védekezésben is jobban mozog.

Jó, hát nálam az a megverés amiből pontot is tud dobni, de ez már csak részletkérdés :)

#53 RashGuard

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1358 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 05:03 PM

Laci az nem igaz hogy nem verte meg. Csak mindent kihagyott. Meg kapott 2 sapkát. És ha megnézed, folyamatosan 2en fogtak ha labdát kapott, vagy ütötték egyszerre. De az első meccseihez képest, már a védekezésben is jobban mozog.

#54 Lassa

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1625 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 04:44 PM

Egyébként Okorn első időkérése tényleg brutál volt,de Norfleet végig szemezett vele, nem lesütött szemmel követte az utasításokat (érzte , hogy jogos a felháborodása).

Azt néztem, hogy a nézőtér első három sora közben "összesz...ta" magát :-).

Aztán az időkérés végére csillapodott a hangnem, hozzáteszem, amit az első 6-7 percben kosárlabda gyanánt láttunk az tényleg "bicskanyitogató" volt.

Egyébként a mecc alatt kétszer volt "orditozás" a második a negyedik negyedben, amikor + 20 -as vezetésnél elkezdtünk szórakozni!

A többi időkérés tartalma/hangneme teljesen ok volt ( és végre jókor jöttek az időkérések...)

#55 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8638 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 04:42 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: RashGuard - Dátum: 15 October 2018 - 12:41 PM

Reddic szerintem nem lett jobb vagy rosszabb ettől a meccstől. Vannak hiányosságai, de azt látni, hogy egyre robbanekonyabb kevésbé félti a lábát. De a Beni 3 hónapja ellen neki van 9honap kihagyása. Idő kell neki ezt én az elején is leírtam. Most is azt gondolom nagyon jó a játékos, csak még darabjaiban van a játéka. Ha majd stabilan tudja hozni amit tud elöl hátul akkor nagy erossegunk lesz.
Aztán max nem így lesz. Akkor tévedtem.... 😁

Tényleg elég ramaty állapotban lehet, hogy még a Harazint sem tudta megverni.
De legyen csak igazad, és legyen erőssége mihamarabb a csapatunknak.
Neked jobb szemed van hozzá Tibi, remélem jól látod és rácáfol a kétkedőkre ;)

#56 rolee

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1882 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:42 PM

Amikor itt volt a vàlogatott meccs, az eventimes oldalon szektortėrkėpekkel működött a foglalàs.
A belėptetės is problėmamentes volt a nyomtatott jegyekkel. Tehàt a rendszer működik, csak àt kėne venni. Bàr ez biztos ennėl több.
Ěn a tėl beàllta előtt bíztam benne, de mindegy, màr pàrszor úgyis odafagytunk.
kép

#57 RashGuard

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1358 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:41 PM

Aludtam 2-t a meccsre. Sokan leírták amik igazak.
Én rövid leszek, szerintem leginkább védekezést gyakoroltunk eddig. Mert támadásban ugyan van próbálkozás, de sokszor nem is értjük mit akar a másik. Ez a gyakorlás és az osszeszokatlansag hianya szerintem. Jó erőben vagyunk úgy látom.
Hiányoznak a kijátszott figurák Balmazovicra és Bruinsmara. Curry muszáj, hogy többet induljon befelé. Vagy dobjon jobb %al és legalább 4-5 triplát meccsenként. Védekezése viszont tényleg extra.
Beni lassan belelendül, bár szerintem még max 75%os. Védekezés ritmus mozgás amin látszik. De jó úton van.
Vitaindító:
Reddic szerintem nem lett jobb vagy rosszabb ettől a meccstől. Vannak hiányosságai, de azt látni, hogy egyre robbanekonyabb kevésbé félti a lábát. De a Beni 3 hónapja ellen neki van 9honap kihagyása. Idő kell neki ezt én az elején is leírtam. Most is azt gondolom nagyon jó a játékos, csak még darabjaiban van a játéka. Ha majd stabilan tudja hozni amit tud elöl hátul akkor nagy erossegunk lesz.
Aztán max nem így lesz. Akkor tévedtem.... 😁

#58 AdventureTime

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 23 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:40 PM

https://streamable.com/mc85r

Norfleet "doppingszere" :D

#59 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8638 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:32 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Falco Fan - Dátum: 15 October 2018 - 12:12 PM

Nem, csak egy kedves megjegyzés akart lenni. Nem kell a sorok közt olvasni ;)

Nem néztem ki jól? :(
Akkor holnaptól neki állok edzeni :)

#60 Falco Fan

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 163 Hozzászólás:

Elküldve: Tegnap, 12:12 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 15 October 2018 - 10:47 AM

Jól néztem ki? :)/>
Amúgy gondolom ezt azért írtad, hogy tudasd velem, hogy tudod ki vagyok ... de rólam mindenki tudja ... majdnem mindenki :)/>

Nem, csak egy kedves megjegyzés akart lenni. Nem kell a sorok közt olvasni ;)