Ugrás a tartalomhoz

Választás 2006 - Vendégünk Dr. Hankó Faragó Miklós

23 replies to this topic

#1 MODERATOR

Tag

• Administrators
  • PipaPipa
  • 342 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2006 - 11:54 AM

Tisztelt Kérdezők! Köszönjük az érdeklődést és a tartalmas kérdéseket. Képviselő úr halaszthatatlan teendői miatt az utolsó öt percben sajnos már nem tud jelen lenni, ezért a topikot ezennel azonnal lezárjuk.

Választási fórumunkban azonban számítunk Önökre a továbbiakban is!

#2 dr. Hankó Faragó Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2006 - 11:42 AM

Idézet (cristoph @ 2006-3-27, 11:33)
Tisztelt Hankó Úr!

Nyilván figyelemmel kíséri a megyénket övező választási hercehurcát, ami nem kicsit bővelkedik botrányokban. (Bár Önre nem zúdul annyi, mint más képviselőjelöltekre,) Ezekre vonatkozik két kérdésem:

1. Mi a véleménye az ál-, illetve a valódi Drazsé Szemekről? El kell-e törölni a föld színéről ezt a bulvárlap elnevezés mögé bújtatott rágalomhalmazt, vagy a szólásszabadság nevében - ami voltaképpen egy erős liberális elv - "élni hagyni"?

2. Tudja-e cáfolni az Önről megjelent állításokat, már ami a kiadvány hamisított verzióját illeti?

Tisztelt Kérdező!

- Nem örülök annak, hogy a korábbi kampányoktól eltérően nem elsősorban az érvek, hanem esetenként az indulatok ütköznek. A véleménynyilvánítás és a szólás szabadságának híve vagyok, de ennek a személyiségi jogok védelme, a becsület és az emberi méltóság tisztelete határt kell, hogy szabjon.

- A kiadványban megjelentekkel eddig sem és ezután sem akarok foglalkozni.

#3 cristoph

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2006 - 11:33 AM

Tisztelt Hankó Úr!

Nyilván figyelemmel kíséri a megyénket övező választási hercehurcát, ami nem kicsit bővelkedik botrányokban. (Bár Önre nem zúdul annyi, mint más képviselőjelöltekre,) Ezekre vonatkozik két kérdésem:

1. Mi a véleménye az ál-, illetve a valódi Drazsé Szemekről? El kell-e törölni a föld színéről ezt a bulvárlap elnevezés mögé bújtatott rágalomhalmazt, vagy a szólásszabadság nevében - ami voltaképpen egy erős liberális elv - "élni hagyni"?

2. Tudja-e cáfolni az Önről megjelent állításokat, már ami a kiadvány hamisított verzióját illeti?

#4 dr. Hankó Faragó Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2006 - 11:31 AM

Idézet (quintus @ 2006-3-27, 10:35)
Államtitkár úr!

Azt eddig is tudtam, miben bízik, nem hiszem, hogy nincs véleménye azokról a feltételezett helyzetekről, amit kérdeztem és ezt csalódással veszem tudomásul. Bizonyára másként fogja látni a dolgokat, ha e túlzott magabiztossága által is kevesebb jut majd Önnek szavazatokban... Ami a Drazsé Szemeket illeti, az Ön helyében - ha igazán fontosnak tartaná a tiszta, nyugodt helyi közéletet - már régen utána néztem volna (ha már az Igazságügyi Minisztérium államtitkára vagyok!), hogy mi is "hézagzik" ez ügyben a bírósági ítélet be nem tartásában. Válaszaiból egyértelműen a szavazók és a helyi polgárok lenézése érezhető, sajnos!

Tisztelt Kérdező!

- Az első kérdésében Ön nem feltételezett helyzetekről, hanem egy konkrét bírósági ítéletről kérdezett engem, amelyet nem ismerek, és nem is ismerhetek, hiszen nem voltam résztvevője az eljárásnak. Ha Önnek ez az ítélet a rendelkezésére áll, és ahhoz törvényes módon jutott, és kíváncsi a véleményemre, akkor juttassa azt el hozzám, áttanulmányozom.

#5 dr. Hankó Faragó Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2006 - 11:07 AM

Idézet (nanna @ 2006-3-27, 07:34)
Tisztelt Képviselő Úr!

Két kérdései is lenne.

Egyrészt mit gondol, miért gondolják azt az emberek, hogy nagyon gyenge a Vas megyei politikus lobbi, hiába van magas pozicíóban, mint Ön is?

Másrészt mit gondol, hány év alatt lehet elhasználódni a magyar politikai életben? Ön hogy bírja? Így messziről nézve nagyon piszkos ügynek tűnik ez a politika állandó taktikázással és megalkuvásokkal.

Anna

Tisztelt Kérdező, Kedves Anna!

- Általános vélekedés, hogy az emberek mindenhol elégedetlenek a politikusokkal, többet várnak tőlük, mint amit a körülmények számukra lehetővé tesznek. Az eredményeket a realitások alapján kell értékelni, és úgy gondolom, hogy itt Szombathelyen az elmúlt négy év alapján nincs miért szégyenkeznünk.

- Ha egy politikus a munkáját tisztességgel, hitelesen, felkészülten végzi, és elkötelezett a választóinak, akkor nem használódik el, hiszen tőlük kapja a megfelelő motivációt és felhatalmazást az újabb és újabb feladatok elvégzéséhez. A napi munkához nagyon sok kompromisszumra van szükség, az alapvető elvekben azonban nem szabad megalkudni, és azokat elvtelenül változtatgatni. Én mindig e szerint próbálom végezni a munkámat.

#6 dr. Hankó Faragó Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2006 - 10:58 AM

Idézet (Beduinvadász @ 2006-3-27, 01:07)
Tisztelt Hankó Úr!

miért nem erőteljesebb a kampánya?
ennyire biztos abban, hogy nyer, netán abban, hogy veszít?

ellenfelének doktor Puskásnak sokkal lehengerlőbb az utcai megjelenése (a plakátok számára, a hirdetések mennyiségére gondolok)
Ön miért nem versenyez vele?
jelölttársának, Gaál Angelikának az utcai megjelenése talán még meggyőzőbb is, mint a fideszes jelöltté

nem tudom, mennyire üti-vágja a kampánystábját, de jó lenne a hátralévő kevesebb, mint két hétben jól belehúzniuk!

BV

Tisztelt Kérdező!

Mint bizonyára Ön is tudja, képviselőjelöltként a választásokon egy millió Ft költhető el törvényesen. Az Ön által említett Puskás doktornak csak az utcai megjelenése önmagában több millió Ft-os költséget jelent. Nem gondolom, hogy pusztán a mennyiség minőséget is jelent. Én a választókkal való személyes kapcsolat híve vagyok, ennek próbálok eleget tenni a kampányon kívüli időszakban is, a fogadóórákkal, személyes találkozókkal és rendezvényeken, szombathelyi eseményeken való részvétellel egyaránt. A kampány során is ezt helyezem előtérbe.

#7 dr. Hankó Faragó Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2006 - 10:51 AM

Idézet (eceres @ 2006-3-26, 18:53)
Gadányi rektor mindig arra hivatkozik, hogy a politika nem tesz eleget a főiskola egyetemmé válásáért. Eddig is úgy gondoltam, hogy nem a cégtábla hanem a tartalom a minőségi paraméterek a meghatározók egy intézmény rangjánál. Az új felsőoktatási törvény alapján lát e esélyt arra, hogy a BDF tejesítse a feltételeket ? Igaz e hogy a bachelor képzés feltételeit is csak nagy segítséggel teljesítette a BDF ? Igaz e, hogy egyetlen szak master képzéséhez sincsenek meg a szakmai feltételek ? Mit tenne ön a BDF vezetése helyében a jelenlegi helyzetben ?

Tisztelt Kérdező!

Az új felsőoktatási törvény alapján kizárólag az adott intézményben folyó szakmai munka alapján lehet különböző képzési szinteket akkreditálni. A feltételek világosak, ezek teljesítése az intézmények feladata. Hálózatos együttműködés nélkül bizonytalannak látom azonban a főiskola jövőjét. E véleményemnek számos alkalommal hangot is adtam, és ebben a folyamatban eddig is és ezután is támogattam és támogatni fogom ezeket a progresszív törekvéseket.

#8 dr. Hankó Faragó Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2006 - 10:45 AM

Idézet (tothlala @ 2006-3-26, 14:58)
Tisztelt Képviselő Úr!

Az utolsó négy évet figyelembe véve, milyen az együttműködése a város vezetésével?
Mikor valósul meg a börtönberuházás, ami felszabadítja végre az Ady teret azzal hogy kiköltözteti a börtönt a város szélére ahol egy ilyen intézmények szerintem a helye van, mert az utóbbi fél évben nem igazán hallottam effelől semmit.
Van némi esély arra, hogy az SZDSZ nem jut be a választásokra. Ha így alakul és Ön ha újra megnyeri a körzetét beül az MSZP frakcióba a parlamentbe?

Tisztelt Kérdező!

- Négy év együttműködésének sikere alapján döntöttünk az újabb együttműködésről.

- Jelenleg is folyik a közbeszerzési eljárás, és 2007. második felében kell befejeződnie a beruházásnak. Az Ady tér rekonstrukciója ezután kezdődhet el.

- Nem számolok azzal, hogy az SZDSZ nem kerül be a Parlamentbe.

#9 dr. Hankó Faragó Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2006 - 10:41 AM

Idézet (Beduinvadász @ 2006-3-26, 12:28)
Tisztelt Hankó Úr!

Ön azon kevesek egyike az országban, akik már 16 éve, a rendszerváltás óta országgyűlési képviselők.
Ön háromszor nyert egyéniben Szombathelyen, egyszer meg listáról került be.

Mik a legfontosabb dolgok ezalatt a 16 év alatt, amit Ön az országért tett?
És mikre a legbüszkébb, mint szombathelyi tettei?

BV

Büszke vagyok arra, hogy a demokratikus ellenzék tagjaként hozzájárulhattam a rendszerváltás sikeréhez. Alapító tagja vagyok az SZDSZ-nek, az Országgyűlésben számos törvényjavaslat előterjesztője voltam, amely az ország javát szolgálta, és sok száz alkalommal szólalatam fel. Az elmúlt ciklusban személyes közreműködésemmel került Szombathelyre a Térségi Integrált Szakképző Központ (TISZK), a Vám- és Pénzügyőrség Nyugat-Dunántúli Regionális Parancsnoksága, és fejeződhetett be a Mentőállomás megépítése. A mostani ciklusban 15 milliárd Ft támogatás érkezett Szombathelyre, ezek tételes felsorolására itt nincs mód, de ezek csak a város vezetőinek és a város országgyűlési képviselőjének együttműködésével valósulhattak meg.

#10 quintus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1067 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2006 - 10:35 AM

Államtitkár úr!

Azt eddig is tudtam, miben bízik, nem hiszem, hogy nincs véleménye azokról a feltételezett helyzetekről, amit kérdeztem és ezt csalódással veszem tudomásul. Bizonyára másként fogja látni a dolgokat, ha e túlzott magabiztossága által is kevesebb jut majd Önnek szavazatokban... Ami a Drazsé Szemeket illeti, az Ön helyében - ha igazán fontosnak tartaná a tiszta, nyugodt helyi közéletet - már régen utána néztem volna (ha már az Igazságügyi Minisztérium államtitkára vagyok!), hogy mi is "hézagzik" ez ügyben a bírósági ítélet be nem tartásában. Válaszaiból egyértelműen a szavazók és a helyi polgárok lenézése érezhető, sajnos!

#11 dr. Hankó Faragó Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2006 - 10:32 AM

Idézet (Beduinvadász @ 2006-3-26, 12:25)
Tisztelt Hankó Faragó Úr!

Nem neheztel a pártjában Önre senki, hogy a kispolgári, kommunista múlttal rendelkező MSZP Önt a keblére ölelte?
Nem kínos a szombathelyi MSZP-sek szavazataival bent ülni a Parlamentben?
Tényleg, hogyan szavazott a köztársasági elnök választáskor? És miért?

Ha pedig nem neheztelnek Önre, akkor mivel magyarázza, hogy csak 17. pártja országos listáján?
4 éve egyedüli SZDSZ-esként első fordulóban a Parlamentbe kerülve, 2 miniszterelnököt és két minisztert is államtitkárként kiszolgálva nem illett volna Önt előbbre tenni a listán?
Vagy mint vidéki SZDSZ-es politikus, Ön csak a futottak még kategória pártjában?

BV

- A koalíciós együttműködés alapja a programok összeegyeztethetősége, a választók nagy többsége ezt megérti és elfogadja.

- Én nagyon büszke vagyok arra, hogy a szombathelyi választók többsége 2002-ben is rám szavazott!

- Erre a kérdésre az előző kérdézőnek adott választ tudnám csak megismételni, kérem tekintse meg azt.

- 2002-ben a 33. helyen voltam az SZDSZ országos listáján, most a 17. helyen vagyok, ez szerintem nem a futottak még kategória.

#12 dr. Hankó Faragó Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2006 - 10:26 AM

Idézet (Yokin Chatlin @ 2006-3-25, 23:31)
Kedves Miniszter úr! - én nagyon egyszerűen annyit kérdezek, mikor lesz fontos a város bármely vezetőjének, képviselőjének, hogy ne csak kerékpárutakban, hanem JÁRDÁK építtetésében  is gondolkodjanak. Gyurcsány miniszterelnök úr hatalmas úniós forrást harcolt ki! - ebből bőven juthatna ilyen célra városunknak is. Egyszerűen olyan hétköznapi dolgokra sem figyelnek, hogy az utcákban ahol vízelvezető árkok vannak, azoknak a végénél a felgyülemlett víz elfolyásának az útját rendszeresen tisztíttassák. Sok természeti katasztrófa éri a világot. Apró hiányosságok nagy gondokat okozhatnak. Ha a továbbiak is érdeklik, szívesen konkrétizálom a felvetetteket. Sok sikert kívánva üdvözlöm, Yokin

- Kedves Kérdező, várom a részletes javaslatait, hogy az önkormányzat megfelelő vezetőivel konzultálni tudjak a megvalósítás feltételeiről!

#13 dr. Hankó Faragó Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2006 - 10:24 AM

Idézet (belabo @ 2006-3-25, 22:05)
Tisztelt Képviselő Úr!

1.) Ha bejutnak a parlamentbe, számíthatunk rá, hogy egykulcsos lesz az szja? Komolyan gondolja, hogy ez a megoldás egy ilyen szegény országban? El kell venni a szegényektől, és oda kell adni a gazdagoknak? Vagy egyszerűen csak az MDF-hez hasonlóan megszámolták, hogy él kétszer 5% gazdag ember is az országban, akik ezt a tervet hallva majd bejuttatják Önöket a parlamentbe? Netán ugyanaz a demagógia az alapja, hogy a szlovák gazdaság így meg úgy? Tényleg elhiszi, hogy a szlovák gazdaság ezért fejlődött látványosan, nem pedig azért, mert a béka segge alól indulva csak fejlődni lehetett? Cél, hogy Szlovákiát érjük utol?

2.) Mitől baloldali az Szdsz? Ha nem az, akkor miért keresi az Mszp társaságát?

3.) Hogyan vélekedik utólag arról, hogy pártja a Fidesszel és az MDF-fel összefogva választott köztársasági elnököt? Hosszabb távon is ezekre a szövetségesekre számítanak?

4.) Hogy éli meg, hogy kevesebbeket izgaz a hogyléte, mint Angelika eleje, vagy Hende hátulja?

5.) Tényleg akkora tragédia lenne, ha csak 2 párt jutna be a parlamentbe? Nem gondolja, hogy az a két párt azért vezet, mert azok legalább azt tudják, mit kell igérni?

- Az újonnan csatlakozó, felzárkózó EU tagállamoknak minden szakértő egykulcsos adót javasol bevezetni. A célunk az adók csökkentése, és az ország versenyképességének erősítése. A minimálbér azonban továbbra is adómentes lesz, ez védelmet ad az alacsony jövedelműeknek.

- Az SZDSZ liberális párt, a programok összeegyeztethetősége alapján választott partnert.

- Nem fogott össze az SZDSZ a Fidesszel és az MDF-fel. A jelölt személyében nem alakult ki egyetértés a koalíciós partnerrel, ezért az SZDSZ frakció egyik jelöltet sem támogatta szavazatával.

- Ezt a kérdést többen sem tudtuk megfejteni.

- Véleményem szerint helye van a liberális oldalnak a Parlamentben, ígérni nagyon könnyű, de felelős politikus csak olyat ígér, amit be is tud tartani.

#14 dr. Hankó Faragó Miklós

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 24 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2006 - 10:17 AM

Idézet (quintus @ 2006-3-25, 11:09)
Tisztelt Képviselő úr!

1) Mi történik az SZDSZ-szel helyi szinten, ha a "Gyurcsány, vagy Orbán?" kérdésre "kicsúcshegyezett" kampány következményeként nem kerül be a Parlamentbe?

2) Öntől is megkérdezem, amit Angelikától: elképzelhetőnek tartja-e az első forduló eredményeinek adott ismeretében az MSZP - SZDSZ - MDF koalíciós törekvést, ha csak így tudják ellensúlyozni a Fidesz - Harmadik út - Roma szövetkezést?

3) Ön szerint miért lehetséges a Drazsé Szemek bírósági ítélet ellenére való megjelenése? Ennyire érdekükben állna annak mocskolódása?!

- Nem tartok ettől, bízok a szavazók támogatásában.

- Az MSZP-SZDSZ koalíció megalakulásában bízok, további együttműködésről senkivel nem tárgyalunk egyelőre.

- Nem ismerem a konkrét ítéletet, de úgy gondolom, hogy a bírósági ítéleteket egy jogállamban végre kell hajtani.

#15 Guest__*

• Guests

Elküldve: 27 March 2006 - 07:34 AM

Tisztelt Képviselő Úr!

Két kérdései is lenne.

Egyrészt mit gondol, miért gondolják azt az emberek, hogy nagyon gyenge a Vas megyei politikus lobbi, hiába van magas pozicíóban, mint Ön is?

Másrészt mit gondol, hány év alatt lehet elhasználódni a magyar politikai életben? Ön hogy bírja? Így messziről nézve nagyon piszkos ügynek tűnik ez a politika állandó taktikázással és megalkuvásokkal.

Anna

#16 Beduinvadász

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 92 Hozzászólás:

Elküldve: 27 March 2006 - 01:07 AM

Tisztelt Hankó Úr!

miért nem erőteljesebb a kampánya?
ennyire biztos abban, hogy nyer, netán abban, hogy veszít?

ellenfelének doktor Puskásnak sokkal lehengerlőbb az utcai megjelenése (a plakátok számára, a hirdetések mennyiségére gondolok)
Ön miért nem versenyez vele?
jelölttársának, Gaál Angelikának az utcai megjelenése talán még meggyőzőbb is, mint a fideszes jelöltté

nem tudom, mennyire üti-vágja a kampánystábját, de jó lenne a hátralévő kevesebb, mint két hétben jól belehúzniuk!

BV

#17 eceres

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 26 March 2006 - 06:53 PM

Gadányi rektor mindig arra hivatkozik, hogy a politika nem tesz eleget a főiskola egyetemmé válásáért. Eddig is úgy gondoltam, hogy nem a cégtábla hanem a tartalom a minőségi paraméterek a meghatározók egy intézmény rangjánál. Az új felsőoktatási törvény alapján lát e esélyt arra, hogy a BDF tejesítse a feltételeket ? Igaz e hogy a bachelor képzés feltételeit is csak nagy segítséggel teljesítette a BDF ? Igaz e, hogy egyetlen szak master képzéséhez sincsenek meg a szakmai feltételek ? Mit tenne ön a BDF vezetése helyében a jelenlegi helyzetben ?

#18 tothlala

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 92 Hozzászólás:

Elküldve: 26 March 2006 - 02:58 PM

Tisztelt Képviselő Úr!

Az utolsó négy évet figyelembe véve, milyen az együttműködése a város vezetésével?
Mikor valósul meg a börtönberuházás, ami felszabadítja végre az Ady teret azzal hogy kiköltözteti a börtönt a város szélére ahol egy ilyen intézmények szerintem a helye van, mert az utóbbi fél évben nem igazán hallottam effelől semmit.
Van némi esély arra, hogy az SZDSZ nem jut be a választásokra. Ha így alakul és Ön ha újra megnyeri a körzetét beül az MSZP frakcióba a parlamentbe?

#19 Beduinvadász

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 92 Hozzászólás:

Elküldve: 26 March 2006 - 12:28 PM

Tisztelt Hankó Úr!

Ön azon kevesek egyike az országban, akik már 16 éve, a rendszerváltás óta országgyűlési képviselők.
Ön háromszor nyert egyéniben Szombathelyen, egyszer meg listáról került be.

Mik a legfontosabb dolgok ezalatt a 16 év alatt, amit Ön az országért tett?
És mikre a legbüszkébb, mint szombathelyi tettei?

BV

#20 Beduinvadász

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 92 Hozzászólás:

Elküldve: 26 March 2006 - 12:25 PM

Tisztelt Hankó Faragó Úr!

Nem neheztel a pártjában Önre senki, hogy a kispolgári, kommunista múlttal rendelkező MSZP Önt a keblére ölelte?
Nem kínos a szombathelyi MSZP-sek szavazataival bent ülni a Parlamentben?
Tényleg, hogyan szavazott a köztársasági elnök választáskor? És miért?

Ha pedig nem neheztelnek Önre, akkor mivel magyarázza, hogy csak 17. pártja országos listáján?
4 éve egyedüli SZDSZ-esként első fordulóban a Parlamentbe kerülve, 2 miniszterelnököt és két minisztert is államtitkárként kiszolgálva nem illett volna Önt előbbre tenni a listán?
Vagy mint vidéki SZDSZ-es politikus, Ön csak a futottak még kategória pártjában?

BV