Ugrás a tartalomhoz

Fazekas fan fórum

71 replies to this topic

#21 kepton

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 09 September 2004 - 12:55 PM

Idézet (galu @ 2004-9-09, 09:13)
OLVASÓI LEVÉL

A híresen kiváló magyar sportdiplomácia mítosza egy hét alatt köddé vált az olimpián.

De nézzük meg, hogy miként vagyunk képviselve mondjuk a híres WADA nevű szervezetben? Ne fáradjanak kedves olvasók: sehogy. Nem úgy Japán. A WADA honlapját megnyitva kiderül, hogy a WADA 10 tagú független felügyelő-bizottságában ül prof. ICHIRO KONO úr, aki a Japán Dopping Ellenes Szövetség elnöke. Ő a Tsukuba-i sportorvosi egyetem professzora és tagja a Nemzetközi Rögbi Testület Dopping Ellenes Bizottságának. Ez a tény csak azért érdekes, mert Annus Adriántól elcsalt aranyérmet a második helyen végzett Japán versenyzőnek ítélték oda.

De hát a döntéseket a WADA-nál nem a független felügyelő-bizottság hozza, hanem a direkt az athéni olimpia idejére felállított csoportok. Az első csoport augusztus 8 és 20 között dolgozik, a második augusztus 20 és 31 között, 6-6 fővel. Végigböngészve a névsort a második csoportban találjuk meg a Japán ASAKAWA SHIN urat, aki a Japán Dopping Ellenes Szövetség Ügyvezető Igazgatója és titkára. Milyen véletlen!  

A paralimpia független feügyelő-bizottságban megtalálhatjuk a szlovén JOSKO OSREDCAR urat. Az ő személye csak azért érdekes, mert nyilván ő is szavaz a különböző ügyekben. Nos, a honlap egy másik ablakából azonban kideríthető, hogy Szlovénia augusztus 25-ig még nem írta alá a híres koppenhágai szerződést, mely szabályozza a doppingellenes tevékenységét a WADA-nak. Szóval alá nem írunk, csak szavazunk. Nagyon ügyes!

Lehet, hogy az aranyérmeinket elcsalták, de sportszerűségből lenne mit számonkérni a kedves WADA nevű gittegyleten.

Budapest, 2004. 09. 03.
Barsi Gyula
Ispánk

Nem értem, miért hangsúlyozod ennyire Japán szerepét a WADA-ban... Ha azt mondanád, hogy a japán sportolóknak kevesebb esélyük van a lebukásra, akkor igazad lenne. Igen, még az is lehet, hogy szándékosan ellenőrizték Fazekast, hogy így segítsék a második helyen végzett japán fiút. De az üvegbe már nem a japánok pisiltek, hanem a doppingoló Fazekas.

#22 galu

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 09 September 2004 - 09:13 AM

OLVASÓI LEVÉL

A híresen kiváló magyar sportdiplomácia mítosza egy hét alatt köddé vált az olimpián.

De nézzük meg, hogy miként vagyunk képviselve mondjuk a híres WADA nevű szervezetben? Ne fáradjanak kedves olvasók: sehogy. Nem úgy Japán. A WADA honlapját megnyitva kiderül, hogy a WADA 10 tagú független felügyelő-bizottságában ül prof. ICHIRO KONO úr, aki a Japán Dopping Ellenes Szövetség elnöke. Ő a Tsukuba-i sportorvosi egyetem professzora és tagja a Nemzetközi Rögbi Testület Dopping Ellenes Bizottságának. Ez a tény csak azért érdekes, mert Annus Adriántól elcsalt aranyérmet a második helyen végzett Japán versenyzőnek ítélték oda.

De hát a döntéseket a WADA-nál nem a független felügyelő-bizottság hozza, hanem a direkt az athéni olimpia idejére felállított csoportok. Az első csoport augusztus 8 és 20 között dolgozik, a második augusztus 20 és 31 között, 6-6 fővel. Végigböngészve a névsort a második csoportban találjuk meg a Japán ASAKAWA SHIN urat, aki a Japán Dopping Ellenes Szövetség Ügyvezető Igazgatója és titkára. Milyen véletlen!  

A paralimpia független feügyelő-bizottságban megtalálhatjuk a szlovén JOSKO OSREDCAR urat. Az ő személye csak azért érdekes, mert nyilván ő is szavaz a különböző ügyekben. Nos, a honlap egy másik ablakából azonban kideríthető, hogy Szlovénia augusztus 25-ig még nem írta alá a híres koppenhágai szerződést, mely szabályozza a doppingellenes tevékenységét a WADA-nak. Szóval alá nem írunk, csak szavazunk. Nagyon ügyes!

Lehet, hogy az aranyérmeinket elcsalták, de sportszerűségből lenne mit számonkérni a kedves WADA nevű gittegyleten.

Budapest, 2004. 09. 03.
Barsi Gyula
Ispánk

#23 Guest_Balfékek_*

• Guests

Elküldve: 03 September 2004 - 02:11 AM

"Fazekas doppingolása 2 éve köztudott"
"Fazekas Róbert doppingolása két éve köztudott, csupán a Nemzetközi Atlétikai Szövetség (IAAF) nem akart tudomást venni róla" - nyilatkozta Werner Franke professzor, a heidelbergi rákkutató központ osztályvezetője, a doppingügyek legtekintélyesebb németországi szakértőinek egyike.

"2002-ben egy német edzőt két magyar tréner, egymástól függetlenül, tájékoztatott arról, hogy miféle 'vizelettrükkökkel' cselezik ki a doppingellenőrzést a magyar atléták, és név szerint is említették Fazekast" - állítja Franke. Azt is elmondta, "a német tréner jelentette az ügyet a német, majd a Nemzetközi Atlétikai Szövetségnek. Az azóta eltelt két évben semmi sem történt, legfeljebb annyi, hogy néhány hónappal az előbbi fejlemény után, a müncheni atlétikai Európa-bajnokságon Fazekast még doppingvizsgálat alá sem vetették."

Szerinte Fazekas azon csúszott el, hogy túl kevés vizeletmintát adott, "ő maga pedig nem produkálhatott, mert azonnal kiderült volna, hogy tele van doppingszerrel."

#24 Guest_Egy volt öntödés._*

• Guests

Elküldve: 01 September 2004 - 06:22 PM

Aki ismeri Fazekast személyessen,annak azért nem egyértelmű hogy ártatlan lenne. Már évekkel ezelőtt úgymond meg tudott szerezni jó pár teljesítménynövelő szert. Mindenkinek szinte mindent. Itt most nem azokra a boltokban is megszerezhető,testépítők által kedvelt porokra gondolok,amit már mindenki látott,hanem teljessen másra,amit nem osztogtnak minden sarki butikban. Na most akor kérdezem én!! Akinek a birtokában van ilyen anyag+dobóatlétuikai sportot űz+magas szinten,az nem nyúl hozzá mi??

#25 Guest_DOPPING KIRALYOK_*

• Guests

Elküldve: 01 September 2004 - 05:26 PM

Gratulálok!

Naív vagy!

És szeretnék kérni autogrammkártyát a mindenidők két leghíresebb magyar doppingkirályától !!!!   )))

#26 Guest_Lalabá_*

• Guests

Elküldve: 01 September 2004 - 11:24 AM

Ki látta a szabályt?
Ki ismeri a teljes szabályt?
Nincs talaán benne kivétel, stb.
Pl. Aki volt katona, az tudja, hogy a parancsot taljasíteni kell!
Ez a szabály. De a népellenes parancsot meg kell tagadni!
A Nünbergi perben ezt kérték számon!
Vagy talán a náci tiszteknek volt igaza, hogy "parancsot teljesítettünk", hiosz ez volt a szabály!

#27 Guest_Lala bá_*

• Guests

Elküldve: 01 September 2004 - 11:15 AM

Te járatod le az országot!!!
Hol a bizonyíték!
Nem csak a gyözelem esetén kell üvelteni, hogy gyöztünk.
Bajban ismerni meg az igazi barátot!

#28 Guest_kisöreg_*

• Guests

Elküldve: 01 September 2004 - 12:09 AM

Én a helyükben nem sajtótájékoztatót tartanék, hanem szégyenemben elmennék még országból is talán!
Az edzőjükről miért nem esik szó? Nem tudott róla, hogy mit művelnek a mostmár "világhírű"[B]tanítványai?

#29 Guest_Kovács Zoltán_*

• Guests

Elküldve: 01 September 2004 - 12:05 AM

Szemét és buta csalók, és még ki mernek állni ártatlanságukat bizonyítgatni?
Annus azután is olimpiai bajnoknak hiszi magát, miután megfosztották tőle?
Pedig állítólag ő egy tanult
ember!

#30 Guest_csoxi_*

• Guests

Elküldve: 31 August 2004 - 08:38 PM

Szemét csaló mind a kettő! Csak lejáratták az országot!

#31 Guest_BIROSAG_*

• Guests

Elküldve: 31 August 2004 - 02:38 PM

www.tas-cas.org/en/pdf/QatarDosari.pdf

#32 Eszthy

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 1 Hozzászólás:

Elküldve: 31 August 2004 - 01:35 PM

Akkor is te voltál a legjobb Robi!Én kiállok melletted és eddig megvédtelek mindenkivel szemben,mert bízok az ártatlanágodba!Egész szentkirály és gyöngyöshermán veled van!

#33 Guest_Ajy_*

• Guests

Elküldve: 30 August 2004 - 11:26 PM

Üdvözlök mindenkit. Szerintem ez a dopping dolog már elég komikus. Találgatásokra, feltételezésekre hivatkozva teszik tönkre egy ember életét és álmait és családját. Gyakorlatilag semmi kézzel foghatót nem mutattak fel, de elvették egy ember szerintem megérdemelt aranyérmét és lehetetlen helyzetbe hozzák a családját. Amennyiben kiderül, hogy Annus Adrián és Fazekas Róbert ártatlan, mit tesz majd a NOB és a WADA, hogy ezt érdemlegesen is a világ tudtára hozza? Lehet őket beperelni rágalmazás miatt? Lehet őket kötelezni, hogy az aranyat ország világ előtt adják át a soron következő olimpián. Van-e sportoló aki félelem nélkül tud indulni ezek után az olimpián, ha ilyen előfordulhat? A magyarországi betegcsere után nem lehet, hogy ők is összekeverték a leleteket és azért van most két különböző vizelet ha egyáltalán igaz. Kevés a vizelet egyes orvosok szerint, viszont abból a mennyiségből amit Fazekas Róbert leadott öt teszt elvégezhető, akkor miről beszélnek? Ennyire le vannak maradva? Vagy a magyar orvosok ennyire előre vannak? Kitartás Adrián, Robi ezért ne adjátok fel a sportot, azt csináljátok amit szerettek, de álljatok ki az igazatokért. Erőt egészséget mindenkinek.

#34 Guest_keksz_*

• Guests

Elküldve: 30 August 2004 - 04:41 PM

A vizsgalatok utan minden ketseget kizaroan csalonak bizonyult "sprotolokat" kemenyen meg kell buntetni. Hihetetlen hogy meg sajat maguk is elhiszik a hazugsagaikat, vagy ennyire csorok hogy a penzert mindent megtesznek?
Az mas kategoria, nem sportolo!

Szegyen.

#35 Guest_Szurkoló_*

• Guests

Elküldve: 30 August 2004 - 02:41 PM

Én a két sportoló helyében kiálltam volna Szombathely főterére és telepisáltam volna egy-egy vödröt. A mintát pedig 75 ml-es egységekben elküldtem volna annyi laboratóriumba amennyibe csak lehet (persze kapott volna a WADA is). Ezek után ha mindenkinél negatív csak a WADA-nál nem, akkor nincs mit magyarázni. Ha máshol is pozitív akkor bukta. Szerintem így lett volna tiszta. Na jó nem kellett volna nyilvános vizelés, hanem mondjuk a NOB és a MOB meg a WADA prominensei is megtették volna közönség gyanánt, bár az első verzió igazi magyar vitus lenne ))

#36 Guest_jkl_*

• Guests

Elküldve: 30 August 2004 - 10:13 AM

"Egy megdöbben fazekasHivő"re:Én is remélem, hogy ez nem igaz. Nem szabad lealacsonyodni ehhez az undorító , olimpiai eszméket hangoztató, szemét bandához. Meg kell őrizni a nyugalmukat és a méltóságukat.

#37 Guest_jkl_*

• Guests

Elküldve: 30 August 2004 - 10:03 AM

Én is remélem, hogy ez nem igaz. Nem szabad lealacsonyodni ehhez az undorító , olimpiai eszméket hangoztató, szemét bandához. Meg kell őrizni a nyugalmukat és a méltóságukat.

#38 Guest_EgyMegdobbentFazakasHivo_*

• Guests

Elküldve: 29 August 2004 - 08:26 PM

Fazekas Róbert közleményt juttatott el a görög szervezőknek, melyben jelezte, hogy a záróünnepségre nagyon szívesen visszajönne, hogy lehugyozza az olimpiai lángot.

Ezt az indexrol szedtem. Ugye ez nem igaz?

#39 Guest_T.András_*

• Guests

Elküldve: 28 August 2004 - 10:45 PM

Ma délután néztem az MTV-t és olvastam pár internetes oldalt. Még mindig nem lehet tisztán
látni.
Pozitívumok : Frenkel Róbert professzor, egyetemi tanár nyilatkozata az ESTE-ben.
Egyértelműen zaklatásnak itéli a WADA általt művelt eljárást Annusssal és Fazekassal
szemben. A magyar atlétikai szövetség rendkivüli dopping vizsgálatot rendelt el és a sportolók
eleget tettek, amit Bécsben meg is fognak vizsgálni.
A további ködösítés:
A nyugat.hu szerint a WADA és ellenőrei hazudnak, mert igaz, hogy Jákon jártak Annus háza
előtt, de nem próbáltak mintát venni. Megfélelmítésre hivatkoznak, hogy nem mertek
vizsgálatot kezdeményezni.Első kérdés nekik megengedhető, hogy olyan pszichés helyzetbe
kerüljenek, hogy nem teszik a feladatukat. Ők igen, de Fazekas és Annus nem kerülhet olyan
pszichés
állapotba, hogy nem tudja teljesíteni az előírást, feladatát ?
Egy tekintélyes nyugati lap a WADA-ra hivatkozta azt írta, hogy Fazekas testében csalásra
alkalmas eszközt találtak. A MOB és Scmitt Pál nyilatkozata szerint a felvett jegyzőkönyv ilyet
nem tartalmaz. Véleményem szerint ezért a MOB-nak ill. a Magyar államnak pert kell indítania
az újság ellen rágalmazásért.
Hallgattam Vitrai úr által készített interjút a NOB (WADA bocsánat, de nem tudtam
megjegyezni a titulust) orvosbizottságának az elnökével.
A riporter próbált nagyon udvarias lenni , és így minden részletre rákérdezni. Sajna nem
hallottam az elejéről az interjút. de szerintem a leglényegesebb dolgok nem hangzottak el,
illetve ilyen rákérdezést nem hallottam. Az interjúból az derült ki, hogy Annust Fazekas
szabálysértése miatt kezdték újra zaklatni.
Ehhez a következő szerintem nagyon fontos és sarkalatos megjegyzéseim vannak.
1. A WADA dopping vizsgálatának az előírása 75 ml vizelet leadását írja elő. Ennél kevesebbet
szabálysértésként kezel.
Ez biztosan azért van így, mert úgy gondolják, hogy 75 ml elrejtése már nagyon nehéz ill.
lehetetlen, valamint ez bő rátartással elég a vizsgálatokhoz
Másrészt viszont nem ismeri el, nem feltételezi a szabályzat, hogy bizonyos esetekben a
sportoló kerülhet olyan lelki állapotba, hogy nem tud 75 ml vizeletet produkálni.
Elnézést kérek az internetezőktől, de kénytelen vagyok orvosszakmai indokokat most felhozni
annak érzékeltetésére,. hogy ez súlyos hiba, ami talán a jogszabály törvényességét is
megkérdőjelezheti.
Tehát magyarul is megjelent Dr. S.R. Phatak Repertóriumban több rublika is említi azt az
esetet, hogy valaki nem tud vizelni. Idézek párat:
I. - Vizelet/Retenció (a vizelet a hugyhólyagban marad)/Mások jelenlétében : Itt egy szer van
három értékkel
II. - Vizeletürítés/Inger/Eredménytelen, sikertelen kísérlet: Itt tizenhét szer szerepel (2 db
három értékkel, 4 db kétértékkel és 11 egyértékkel)
III. - Vizeletürítés/Megszakított, félbemaradt: itt is tizenhét szer van (2 db kétértékü és 15 db
egyértékü)
IV. - Vizeletürítés/ Nem kielégítő, nem befejezett: Itt hét szer van ( 1 db kétértékű, 6 db
egyértékü)
V. - Vizeletürítés/Vizeletürítési nehézségek/Mások jelenlétében: öt szer van ( 1 db  kétértékü ,
4 db egyértékü)
Ezeket azért írtam le , mert ezek orvosi diagnózisok, amikor a páciens képtelen
vizeletet üríteni !
Tehát amikor azt írtam már többször és több helyen, hogy ilyen estekre se a WADA, se a
MOB nem készült fel ill. készítette fel a sportolót ill. az orvosokat, WADA ellenőröket, akkor
hibázott. Ennek a hibának a figyelmen kívül hagyása súlyos felelőtlenség.
Ha Fazekas ill. Annus bírósághoz ill. fellebezéssel él az ügyben, akkor feltétlen kérjenek
homeopátiás orvosi szakvéleményt, hogy a fent bemutatott esteke egyike fennállhatott-e
Fazekas esetében a vizsgálat során. Természetesen Annus esetében is lehetne idézni egy sor
rublikát, ami arról szól, hogy őt és családját a WADA és a MÉDIA olyan lelki állapotba
taszította, amely cselekvőképtelenné tette a WADA előírásainak, kéréseinek a teljesítésére.
(Jelenjen meg it és ott erre meg erre az időpontra)
Véleményem szerint pl. egy Nobel díjjal jutalmazott homeopátiás életművel rendelkező
szakember szavát illene elfogadni a WADA-nak ill. ha odáig fajul a dolog akkor egy
bíróságnak. Ez az Úr véletlenül görög nemzetiségű .
2. A WADA és Vitrainak nyilatkozó személy MINIMUM CSÚSZTAT, de lehet, hogy
HAZUDIK, de láthatóan KONCEPCIÓZUSAN TÁMADJA A SPORTOLÓKAT.
Bizonyítékok ehhez:
I: - Fazekas kevés vizeletét szabályosan jegyzőkönyvezték, az ott levő egyik WADA ellenőr
szerint szabálysértést követ el, de a minta mennyisége alkalmas a vizsgálat lefolytatására.
II. - Nem vizsgálták meg Fazekas mintáját.
III. - Másnap nem kértek ÚJ ELLENŐRZÉS KERETÉBEN mintát Fazekastól. De úgymond a
félbehagyott ellenőrzést sem engedték befejezni.
IV. - Ha igaz, hogy Annus azután került újból úgymond gyanuba, hogy sportoló társa, Fazekas
szabálytalanságot vétett az ellenőrzés során és sportolótársak,barátok, közös edzőjük van,
akkor az ítélet hozatallal egyidejüleg ( már amikor megvonták Fazekas akreditációját,és
megfosztották az elért eredményétől) miért
nem kötelezték mindegyikőjüket újabb dopping vizsgálatra ? Miért azután kezdték őket
zaklatni
megint, miután szabályos engedélykérés ( a MOB-tól, hogy elhagyják közösen az olimpiai
falut) után megpróbálták a sérelmeiket feldolgozva elmenni (NEM ELMENEKÜLNI !)a
helyszínről. Ahelyett, hogy
lehetőséget adtak volna a sportolóknak a lelki egyensúlyuk megtalálására újabb hecckampányt
indítottak Annus Adrián ellen. Sajna ebben a média is bűnös.
V. Vitrai azon kérdésére, hogy fizikálisan, érintéssel vizsgálhatták-e Fazekast úgy válaszolt,
hogy NEM volt ilyenre joguk és NEM is történt ilyen. Sajna Fazekas panaszát nem vették
jegyzőkönyvbe, sőt a nyilatkozó ezt a BŰNÖSSÉG JELEKÉNT ÉRTÉKELI. Ez felháborító !
Végezetül szeretnék csatlakozni Vitrai Úr azon véleményéhez, kéréséhez, hogy amennyiben
még megoldható akkor Annus Adrián jelenjen meg holnap Athénban.
Le kell szögeznem, hogy véleményem szerint továbbra is fennáll (fennállhat) azon pszichés
állapot Annus Adriánnál, ami lehetetlenné teszi, hogy WADA ellenőrt és NOB tagot lásson.
Teljes mértékben egyetértek vele és állítom, hogy orvosilag igazolt ez.
Ugyanakkor Frenkel Róbert nézeteivel egyet értek. Azaz a jövőben legyen egy módszer , hogy
a vétkes ( egy bizonyos számnál többször előforduló dopping vétség) sportágakat és
nemzeteket kizárják az olimpiáról. Tehát ha egy kicsit is jobb pszichés állapotban van akkor az
ATLÉTIKA és a MAGYAR sportolók jövőbeli érdekében menjen el Athénba, de NE VIGYE
MAGÁVAL AZ ARANYÉRMÉT ! Mert Ő nyerte meg az olimpiát tiszta eszközökkel , amit a
sok dopping ellenőrzés NEGATÍV eredménye BIZONYÍT is.
Még egyszer felhívom a MOB és a sportvezetők figyelmét, hogy VÉDJÉK MEG
SPORTOLÓINKAT.
Véleményem szerint Schmitt Pál és Aján Tamás hivatkozásai a jogszabályokra és a zéro
toleranciára a saját felelősségük elkenése , és beismerése annak, hogy a levelemben említett
valós orvosi esetre (pszichés v. egyéb ok miatt a sportoló nem tud mintát szolgáltatni és ha jól
értem a minta szolgáltatás csak önerőböl történhet, azaz konkrét orvosi segítség pl.katéterezés
nélkül. ugyanakkor, ha a felmerült ORVOSI problémát nem kezelik ÉRDEMBEN, akkor a
WADA jogszabályában előírt poliklinikás ellátás nem megfelelő módszer.) sem a MOB, sem a
sportágvezetők, sem az orvosok, de a WADA sem készült fel. A vezetők, jogalkotók felelőtlen
hozzáállását nem szenvedhetik meg a sportolók ! Ha ez most derült ki Fazekas esete kapcsán,
akkor a sportvezetők KÖTELESSÉGE változtatni a jogszabályon !
Végezetül hozzáteszem, hogy ha Fazekas vizeletét megvizsgálják és negatív lesz, akkor a
NOB-nak kutya kötelessége lenne bocsánatot kérni Fazekastól ( mert az Athénban lezajlott
fegyelmi tárgyalás elfogult, koncepciózus /akkor most példát statuálunk/ , és a védelem
figyelmen kívül hagyása, a minta megvizsgálása és újabb vizsgálat elrendelése nélkül zajlott) és
vmilyen címen olimpiai aranyérmet adományoznia, illetve Annus Adriántól is BOCSÁNATOT
kérni a felesleges zaklatás miatt.
Milyen erkölcsi alapon kérdőjelezik meg a 24 órája kihirdetett Annus Adrián olimpiai bajnoki
címét több negatív vizsgákati eredmény után , akkor amikor pozitív eredmény nélkül egy
szabálysértésre hivatkozva azt a lehetőséget meg se akarják adni Fazekasnak, amellyel viszont
Annustól el akarják venni az olimpiai
peugeot6307@mailbox.hu

#40 Guest_Laca_*

• Guests

Elküldve: 28 August 2004 - 09:31 PM

Kuldj hugyos uveg a WADA-nak.Kostolgassak.