Ugrás a tartalomhoz

Hírek

106548 replies to this topic

#1 vond

HALADAS.NET alapító

• Members
  • PipaPipa
  • 1823 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 05:09 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Liverpoolfan - Dátum: 21 November 2017 - 04:50 PM

Azt hiszem állóhely már nem lehet az új UEFA szabvány stadionokban. Rendkívül az élethez igazodó szabály, mert az ultrák, szurkolók jó része sosem ül sehol... Télen meg pláne.

Így van. Jó hülye egy szabály.
Egyébként meg minek UEFA szabvány stadion, ha nem akarunk/tudunk egy nagyobb európai meccset megrendezni benne?
Lehetett volna a kapuk mögött végig álló. Nem kellene kerülgetni a székeket, többen el is férnénk, és uborkák is kevesebben mennének oda.
Szurkolói oldalak: HALADAS.NET - bkozep.gportal.hu

#2 Liverpoolfan

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2133 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 04:50 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: vond - Dátum: 21 November 2017 - 12:10 PM

Tehát egy-egy ilyen meccsen a szektorlezárások, meg az amúgy is eltúlzott méretű, és nagy jóindulattal félig üres vip rész miatt 6-7 ezernél többen nem leszünk soha. Fasza.

Mondtam én, hogy bőven 10 ezer feletti stadiont kellett volna építeni. A fenntartáson (amit amúgy sem tud majd kifizetni senki) mennyit dobott volna plusz 5-6 sor csak az olcsóbb, álló részeken? A böszme magas tető alá befért volna. Enni nem kér a beton, meg a szék, fűteni se kell őket, akkor meg? Jön egy kicsit nagyobb derbi, aztán mehetünk majd Győrbe, meg Fehérvárra játszani. Egy esetleges válogatott meccset se hiszem, hogy egy reálisan 7 ezres stadionban akarnának megrendezni (bár amerre jelenleg tart a magyar foci...). Szóval szerintem ez egy kifejezetten rossz méret.

Amúgy emlékszem, hogy az egyik legfontosabb igény volt a szurkolók (meg minden értelmes ember) részéről, hogy ha már egyszer fedett lesz az összes lelátó, akkor olyan legyen a tető hogy az alsó sorok se ázzanak el. Hát, csak nem sikerült megoldani ezt sem. Engem mondjuk nem nagyon érint, mert leszarom, ha esik, de az majd elég hülyén fog kinézni, ahogy egy nagyobb eső, meg egy kis szél esetén az alsó 4-5 sor majd kénytelen lesz fent nyomorogni a maradék 7-8 sorban.

Azt hiszem állóhely már nem lehet az új UEFA szabvány stadionokban. Rendkívül az élethez igazodó szabály, mert az ultrák, szurkolók jó része sosem ül sehol... Télen meg pláne.
HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJJJJJJJRRRRRRRRRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ FÓÓÓÓRRRUUUUUUMMMM !!!!!!!!

#3 Tribunus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 903 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 04:31 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Tribunus - Dátum: 21 November 2017 - 04:28 PM

#4 Tribunus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 903 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 04:28 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: zizou06 - Dátum: 21 November 2017 - 03:51 PM

Most értem haza jegyvásárlásból.
4.5 órája árusítanak jegyet.
Természetesen én a B-középbe vettem ... a srác mondta, hogy már nem sok van, mindenki oda veszi, mert az a legolcsóbb.
Persze nem ismerhetek mindenkit, de előttem 5 olyan srác volt, akiket biztosan nem láttam még soha, egyetlen alkalommal sem a B-közép környékén szurkolni.
Természetesen oda vettek, mert "oda csak 1200Ft a jegy, vegyünk akkor oda".

Annyira várom már, hogy elmenjen ez az idei hátralévő 2 hazai meccs, aztán február végétől visszaálljon minden a régi kerékvágásba ...

#5 jro

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2359 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 03:55 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Farubcek - Dátum: 21 November 2017 - 01:55 PM

Mert az elmúlt évtizedben is pusztán az eltúlzott méretű VIP-páholy és a szektorlezárások okozták, hogy 6-7 ezernél nem voltunk többen meccsen.

Az elmúlt tizenöt év alatt kétszer volt olyan nézőszám, ami ezt meghaladja, és abból ráadásul csak az egyik volt bajnokin (ZTE, bronzév), a másik az Arsenal ellen. Plusz volt pár éve egy Fradi elleni becsült nyolcezres nézőszám - de ezt érdemes fenntartással kezelni, a beléptetőrendszer óta a Fradi ellen is 6100 volt a legmagasabb hazai nézőszámunk Szombathelyen. Teljesen felesleges lenne tízezer főnél nagyobbra tervezni a stadiont. Az építési és fenntartási költségek egyébként ha nem is arányosan, de lényegesen nagyobbak a nagyobb befogadóképességgel - viszont ez a nézőszám miatt egyáltalán nem jelentene nagyobb bevételt. Teszem hozzá, az avató ünnepségen sem sikerült megtölteni. A tízezres vagy nagyobb stadionnak ötévente egyszer lenne értelme, azért meg teljesen felesleges megépíteni és üzemeltetni, és rosszabbul is néznének ki a nagyobb üres lelátók.

nem akarok beleszólni, de 2002-ben bőven voltak jó meccseink, akkor játszottuk a kupadöntőt is, előtte meg abban az időben voltak itt a baromira jó brazilok, Leo, Nelio, Ale, Flavio Pim, Andre, Japa, stb...akkor 6-8 e ember szerintem simán volt jónéhányszor...emlékszem a zetés haverjaim miattuk jártak hali meccsre, volt olyan hogy a Nelio a félpályáról ollózva indított...:)
http://www.futballmarketing.hu/ - "Szurkolókat a stadionba!" - Egy oldal az üzleti futballért

http://www.bkozep.gportal.hu/ - the best Fan-Associaton-Page all around the world

"Jelszavaink valának: haza és haladás. Azok, kik a haladás helyett maradást akarnak, gondolják meg: miképen a maradás szónak több jelentése van. Korszerinti haladás épen maradást hoz magával; veszteg maradás következése pedig senyvedés. Isten őrizze meg e nemzetet minden gonosztól; isten virassza fel e nemzetre a teljes felvirágzat szép napját! " már Kölcsey is tudta...

Rengeteg dologért érdemes élni, de csak kevés dologért érdemes meghalni...

You'll never walk alone...

Türűd rá...

#6 zizou06

liverpooli úriember

• Members
  • PipaPipa
  • 8102 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 03:51 PM

Most értem haza jegyvásárlásból.
4.5 órája árusítanak jegyet.
Természetesen én a B-középbe vettem ... a srác mondta, hogy már nem sok van, mindenki oda veszi, mert az a legolcsóbb.
Persze nem ismerhetek mindenkit, de előttem 5 olyan srác volt, akiket biztosan nem láttam még soha, egyetlen alkalommal sem a B-közép környékén szurkolni.
Természetesen oda vettek, mert "oda csak 1200Ft a jegy, vegyünk akkor oda".

Annyira várom már, hogy elmenjen ez az idei hátralévő 2 hazai meccs, aztán február végétől visszaálljon minden a régi kerékvágásba ...

#7 Hali 75

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 412 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 03:35 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: splity - Dátum: 21 November 2017 - 02:43 PM

Erdekes lesz ez a par meccs az elejen. Olcso jegy a kapu mogott. A nyito meccsen rengeteg idos, csaladdal erkezo es kulon allo nok voltak akik ultek vegig es nem szurkoltak. Most ugyan ez varhato. Kerdezem, ha valakinek ezek miatt nem jut jegy b-be akkor az vagy vesz jegyet oldalra vagy tv-n nezi?

Csak nehogy úgy legyen,mint a horvátok ellen a második félidőben.

#8 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 295 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 03:34 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: vond - Dátum: 21 November 2017 - 02:45 PM

Hát, ebben sem értünk egyet. Többször leírtam már, hogy szerintem miért lenne jobb a nagyobb. Nem körmölöm le újra, keress vissza. De most már úgyis mindegy...

Arról meg, hogy nincs minden meccsen 5-6 ezres (vagy még ennél is nagyobb) nézőszám, csakis a klub, és a magyar foci vezetősége tehet. Erről meg aztán tényleg rengeteget firkáltunk, többen is. Megfelelő irányítással, kommunikációval, meg persze teljesítménnyel simán megszólítható lenne 8-10-12 ezer ember a megyében. És akkor máris szűkös lenne a 7 ezres stadion. Főleg, ha netán pár év múlva jön egy BL/EL selejtező valami európai féltop csapat ellen. Tudom, bilibe ér a kezem...

Emlékszem a leírtakra, és baj is lenne ha mindenki egyetértene ;)
Ha lennének változások... Az a baj, hogy ezek felé a változások felé elég kevés dolog mutat. És még ha történnének is komoly változások a marketingtevékenységben, stb., akkor is hosszú ideig évi 1-2 meccset kivéve túl nagy lenne egy nagyobb stadion. Viszont azért az 1-2 meccsért a többletköltségeket én személy szerint sem az adómmal, sem a jegyárakban nem szívesen fizetném meg.

A válogatott meccs pedig nem reális. Egyrészt azért, mert az MLSZ-nek szerződése van a Groupama Aréna üzemeltetőjével évekkel előre, hogy ott rendezünk minden válogatott meccset, másrészt pedig ha ez nem is lenne, akkor is tízévente egy meccsnél többet minek hoznának az ország nyugati végébe, miközben hasonló, jobban elérhető stadionból van több másik is?
"Kínt, s üdvöt a Haladásban találjon" /Goethe: Faust/

#9 vond

HALADAS.NET alapító

• Members
  • PipaPipa
  • 1823 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 02:45 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Farubcek - Dátum: 21 November 2017 - 01:55 PM

Mert az elmúlt évtizedben is pusztán az eltúlzott méretű VIP-páholy és a szektorlezárások okozták, hogy 6-7 ezernél nem voltunk többen meccsen.
Az elmúlt tizenöt év alatt kétszer volt olyan nézőszám, ami ezt meghaladja, és abból ráadásul csak az egyik volt bajnokin (ZTE, bronzév), a másik az Arsenal ellen. Plusz volt pár éve egy Fradi elleni becsült nyolcezres nézőszám - de ezt érdemes fenntartással kezelni, a beléptetőrendszer óta a Fradi ellen is 6100 volt a legmagasabb hazai nézőszámunk Szombathelyen. Teljesen felesleges lenne tízezer főnél nagyobbra tervezni a stadiont. Az építési és fenntartási költségek egyébként ha nem is arányosan, de lényegesen nagyobbak a nagyobb befogadóképességgel - viszont ez a nézőszám miatt egyáltalán nem jelentene nagyobb bevételt. Teszem hozzá, az avató ünnepségen sem sikerült megtölteni. A tízezres vagy nagyobb stadionnak ötévente egyszer lenne értelme, azért meg teljesen felesleges megépíteni és üzemeltetni, és rosszabbul is néznének ki a nagyobb üres lelátók.

Hát, ebben sem értünk egyet. Többször leírtam már, hogy szerintem miért lenne jobb a nagyobb. Nem körmölöm le újra, keress vissza. De most már úgyis mindegy...

Arról meg, hogy nincs minden meccsen 5-6 ezres (vagy még ennél is nagyobb) nézőszám, csakis a klub, és a magyar foci vezetősége tehet. Erről meg aztán tényleg rengeteget firkáltunk, többen is. Megfelelő irányítással, kommunikációval, meg persze teljesítménnyel simán megszólítható lenne 8-10-12 ezer ember a megyében. És akkor máris szűkös lenne a 7 ezres stadion. Főleg, ha netán pár év múlva jön egy BL/EL selejtező valami európai féltop csapat ellen. Tudom, bilibe ér a kezem...

#10 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6605 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 02:43 PM

Erdekes lesz ez a par meccs az elejen. Olcso jegy a kapu mogott. A nyito meccsen rengeteg idos, csaladdal erkezo es kulon allo nok voltak akik ultek vegig es nem szurkoltak. Most ugyan ez varhato. Kerdezem, ha valakinek ezek miatt nem jut jegy b-be akkor az vagy vesz jegyet oldalra vagy tv-n nezi?
"Szükség volt odafent egy centerre és megkapták a legjobbat!"
Nyugodj békében CECE!

#11 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 295 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 01:55 PM

Tehát egy-egy ilyen meccsen a szektorlezárások, meg az amúgy is eltúlzott méretű, és nagy jóindulattal félig üres vip rész miatt 6-7 ezernél többen nem leszünk soha. Fasza.

#12 Szabyking55

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 92 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 01:55 PM

Iniestával erősít a Haladás!!

http://www.nemzetisp...-pozolt-2604321

#13 splity

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 6605 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 12:47 PM

Mondtam én, hogy bőven 10 ezer feletti stadiont kellett volna építeni. A fenntartáson (amit amúgy sem tud majd kifizetni senki) mennyit dobott volna plusz 5-6 sor csak az olcsóbb, álló részeken? A böszme magas tető alá befért volna. Enni nem kér a beton, meg a szék, fűteni se kell őket, akkor meg? Jön egy kicsit nagyobb derbi, aztán mehetünk majd Győrbe, meg Fehérvárra játszani. Egy esetleges válogatott meccset se hiszem, hogy egy reálisan 7 ezres stadionban akarnának megrendezni (bár amerre jelenleg tart a magyar foci...). Szóval szerintem ez egy kifejezetten rossz méret.

Amúgy emlékszem, hogy az egyik legfontosabb igény volt a szurkolók (meg minden értelmes ember) részéről, hogy ha már egyszer fedett lesz az összes lelátó, akkor olyan legyen a tető hogy az alsó sorok se ázzanak el. Hát, csak nem sikerült megoldani ezt sem. Engem mondjuk nem nagyon érint, mert leszarom, ha esik, de az majd elég hülyén fog kinézni, ahogy egy nagyobb eső, meg egy kis szél esetén az alsó 4-5 sor majd kénytelen lesz fent nyomorogni a maradék 7-8 sorban.

Ha egy haromszintes stadion lenne ott megoldhat ha belog a palya szeleig a teto. Itt sajnos nem mert ha azt akarod, hogy az elso sorokat vedje az esotol elakadna bent a labda.
"Szükség volt odafent egy centerre és megkapták a legjobbat!"
Nyugodj békében CECE!

#14 vond

HALADAS.NET alapító

• Members
  • PipaPipa
  • 1823 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 12:10 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: V.Smith@ - Dátum: 21 November 2017 - 12:01 PM

Azok a szektorok (főleg a VIP) ahol kaja is van tuti logisztikai okok miatt vannak zárva. Egy full szektort olcsóbb, könnyebb kiszolgálni, mint 4-et ami negyedéig van.

D43, D42 van biztonsági okból lezárva, ami szerintem felesleges két okból. Egyrészt úgyis fradisták vennék oda a jegyet (ahogy fogják is venni D41-D35-be ahogy a vendég betellik), másrészt elvileg a vendég mellett van egy kis ütköző szektor kialakítva.

#15 Farubcek

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 295 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 12:08 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: vond - Dátum: 21 November 2017 - 11:54 AM

Divatmajmokban és uborkákban nem lesz hiány (sajnos).

Ha divatból (akár a jó szereplés, akár az ellenfél miatt) senki nem jönne meccsre, csak a klubkötődés számítana, akkor kis túlzással még mindig 600 néző lenne kint, mint ahogy anno a Budakalász elleni osztályozón voltunk a harmadosztályba csúszáskor. Teljen csak meg a stadion egymeccsesekkel is, különben sosem lesz belőlük kétmeccses, százmeccses :)

#16 V.Smith@

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1142 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 12:01 PM

Üzenet megtekintéseIdézés: Liverpoolfan - Dátum: 21 November 2017 - 11:54 AM

Később nyitják meg őket vagy a kiemelt kockázat (?) miatt zárva maradnak?
Amúgy imádom ezt, hogy építenek stadionokat és nem egyben teljesen feleslegesen vannak egyes szektorok,mert úgysem nyitják meg őket.

Azok a szektorok (főleg a VIP) ahol kaja is van tuti logisztikai okok miatt vannak zárva. Egy full szektort olcsóbb, könnyebb kiszolgálni, mint 4-et ami negyedéig van.

D43, D42 van biztonsági okból lezárva, ami szerintem felesleges két okból. Egyrészt úgyis fradisták vennék oda a jegyet (ahogy fogják is venni D41-D35-be ahogy a vendég betellik), másrészt elvileg a vendég mellett van egy kis ütköző szektor kialakítva.
Hajrá Hali!

#17 Liverpoolfan

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2133 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 11:54 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: V.Smith@ - Dátum: 21 November 2017 - 11:41 AM

500 jegy fogyott 30 perc alatt, 200 a vendégbe, de oda már alapból pirosozva volt legalább 100.

MLSZ értékesítési rendszere szerint 6895 jegy volt elérhető 10.00-kor.
De A14, A15,A21,A22,A31,A32,A33,A43,D43,D42-es szektorok nincsenek nyitva.

Később nyitják meg őket vagy a kiemelt kockázat (?) miatt zárva maradnak?
Amúgy imádom ezt, hogy építenek stadionokat és nem egyben teljesen feleslegesen vannak egyes szektorok,mert úgysem nyitják meg őket.
HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAJJJJJJJRRRRRRRRRÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ FÓÓÓÓRRRUUUUUUMMMM !!!!!!!!

#18 vond

HALADAS.NET alapító

• Members
  • PipaPipa
  • 1823 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 11:54 AM

Üzenet megtekintéseIdézés: V.Smith@ - Dátum: 21 November 2017 - 11:41 AM

500 jegy fogyott 30 perc alatt, 200 a vendégbe, de oda már alapból pirosozva volt legalább 100.

Divatmajmokban és uborkákban nem lesz hiány (sajnos).
De mindegy is, csak a tábor álljon össze és szóljon rendesen. :)

#19 V.Smith@

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1142 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 11:41 AM

Hajrá Hali!

#20 Borsika

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 256 Hozzászólás:

Elküldve: Ma, 11:36 AM

Idézés: V.Smith@ - Dátum: 21 November 2017 - 10:02 AM

Erről nem volt kommunikáció. Ha rajtad kívül másnak is engedik, hogy vegyél jegyet, akkor már nem hiszem hogy törődnek vele hogy 2-nek vagy 5-nek veszel.

mlsz.hu oldalon nehany perc alatt megvettem 4 embernek. Kell szurkoloi kartya de ennel kenyelmesebb es gyorsabb nincs.