Ugrás a tartalomhoz

KORMÁNYVÁLSÁG 2008. ÁPRILIS 1.

171 replies to this topic

#161 GottSohn

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 254 Hozzászólás:

Elküldve: 02 April 2008 - 08:09 PM

Idézet (56Akela @ 2008-4-02, 19:44)
Barátaim! Tényleg nagy a baj! Nem kellene végre összefogni?

... csak összefogni hát,
s nemzetközivé lesz,
holnapra a világ!

Dublini példa alkalmatlan érvelés, komolytalan aki ilyen párhuzamot akar vonni.

#162 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 02 April 2008 - 07:44 PM

Itt van egy friss hír, a sokat emlegett "Ír-csoda" országból:

"Lemond az Ír miniszterelnök, mert azzal gyanusítják, hogy a 90-es években akadályozta egy korrupciós ügy kivizsgálását..."

Nem akármilyen dolog ez! Pedig csak "gyanú", ráadásul a 90-es évek...

Barátaim! Tényleg nagy a baj! Nem kellene végre összefogni?

#163 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 02 April 2008 - 07:26 PM

Idézet (puzsu @ 2008-4-02, 09:11)
Idézet (united @ 2008-4-02, 07:27)
Egyszerü az eset.AZ szdsz. nem fog kivonulni teljesen a koalicioból, mert sok zsiros állást veszitene el.Megpróbálják kihuzni a hátralévő időt.Ja és amit lehet még mentenek,lenyúlják a pénzeket az inséges időkre!!!! EL KELL SZÁMOLNIUK,ÉS NEM FOGJÁK MEGUSZNI!!!!!

Ugyan már! Mindent törvényesen csináltak a mindenkori kormányaink, hiszen ők alkották a törvényeket hozzá...
Én a Fideszt ugyanúgy bűnösnek tartom, mert partnerek és társtettesek abban, hogy a gondolkodás képességét segítettek minimalizálni és a szolidarítást kiölték a többségből, kettéosztották az országot, miközben ők is a globális pénzvilág kiszolgálói, de a látszatok szintjén elfogadhatóbb kivitelben mint a jelenlegiek. Mindenki szívesebben látna olyan vezetést, amely valóban a magyar nép, a kisemberek érdekeit figyelembe véve, a többség helyzetét közelítené Európához és nem csak az árszintünket. Kérdéses persze, hogy kik és mi van a történések hátterében(nem igazán tudom) és ez a kicsiny ország mennyire lehetne működőképes, ha valóban saját kezébe vehetné a sorsát és főként hol vannak azok a politikusok, akik ezért mindent megtennének...

Azt hiszem igazad van Puzsu , különösen erre vonatkozóan (idézek Tőled):

"... Mindent törvényesen csináltak a mindenkori kormányaink, hiszen ők alkották a törvényeket hozzá... "

Elgondolkodtató!

Amit igazán szeretnék ITT EBBEN A TOPICBAN KÉRNI, az az, hogy ne keressünk bűnösöket, nem a mi dolgunk ugyanis.

Maradjunk abban, hogy szerintetek mi változhat? Hogyan tovább?

Szerintem még nem kaptak utasítást a "pártoskodók", hogy miként nyílvánítsanak véleményt, semmi szükség egymás gyalázására.

Beszélgessünk!

#164 quintus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1067 Hozzászólás:

Elküldve: 02 April 2008 - 07:11 PM

Idézet (56Akela @ 2008-4-02, 14:24)
united leírta a véleményét, akárcsak később Puzsu

Hát... Puzsué szerintem is vélemény, a dehonesztáló jelzők sokaságát ordibáló másiké meg egészen más, jobbulást Neked is.

#165 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 02 April 2008 - 02:24 PM

Idézet (quintus @ 2008-4-02, 08:28)
Idézet (56Akela @ 2008-4-01, 18:53)
Igazán higgadt, normális és békességes hangnemű véleményeket szeretnék olvasni, ne legyen acsarkodás.

Szerintem united nem tekintette önmagára nézve kötelezőnek a kérésedet, mit szólsz hozzá, Akela56?

Én nem érzek ilyent Quintus!

Leírta a véleményét, akárcsak később Puzsu!
Mert itt és most nem a bűnösök keresése a téma, hanem az, hogy "MI LESZ, MI LEHET MOST, HOGY KORMÁNYVÁLSÁG VAN!"

Egy dolog biztos:

A forint értéke csökkent, a gázár emelkedett, tehát a lakosság és gadaság károsodott.

Most igazán ki merem jelenteni, hogy a kamatemelés értékcsökkenés, az a KORMÁNYVÁLSÁG következménye.

Van ebben a cikkben valami igazság:

Meglátások

Szóval hogy látjátok? Ki lehet Dr. Horváth Ágnes utódja?
(Ha SZDSZ-es nem lehet?)

Dr. Kökény? ...?

#166 quintus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1067 Hozzászólás:

Elküldve: 02 April 2008 - 09:39 AM

Idézet (puzsu @ 2008-4-02, 09:11)
kettéosztották az országot, miközben ők is a globális pénzvilág kiszolgálói, de a látszatok szintjén elfogadhatóbb kivitelben mint a jelenlegiek

Hát ez az! A látszatok szintjén... - sajnos ez majd akkor válik teljes bizonyossággá, amikor esetleg újra a FIDESZ fog "kormányozni"! Mindenesetre 2 év alatt még sok minden történhet, de előrehozott választásokban ne reménykedjen senki, mert az lenne igazán inkorrekt az MSZP-re szavazókkal szemben.

#167 puzsu

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 2323 Hozzászólás:

Elküldve: 02 April 2008 - 09:11 AM

Idézet (united @ 2008-4-02, 07:27)
Egyszerü az eset.AZ szdsz. nem fog kivonulni teljesen a koalicioból, mert sok zsiros állást veszitene el.Megpróbálják kihuzni a hátralévő időt.Ja és amit lehet még mentenek,lenyúlják a pénzeket az inséges időkre!!!! EL KELL SZÁMOLNIUK,ÉS NEM FOGJÁK MEGUSZNI!!!!!

Ugyan már! Mindent törvényesen csináltak a mindenkori kormányaink, hiszen ők alkották a törvényeket hozzá...
Én a Fideszt ugyanúgy bűnösnek tartom, mert partnerek és társtettesek abban, hogy a gondolkodás képességét segítettek minimalizálni és a szolidarítást kiölték a többségből, kettéosztották az országot, miközben ők is a globális pénzvilág kiszolgálói, de a látszatok szintjén elfogadhatóbb kivitelben mint a jelenlegiek. Mindenki szívesebben látna olyan vezetést, amely valóban a magyar nép, a kisemberek érdekeit figyelembe véve, a többség helyzetét közelítené Európához és nem csak az árszintünket. Kérdéses persze, hogy kik és mi van a történések hátterében(nem igazán tudom) és ez a kicsiny ország mennyire lehetne működőképes, ha valóban saját kezébe vehetné a sorsát és főként hol vannak azok a politikusok, akik ezért mindent megtennének...

#168 quintus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1067 Hozzászólás:

Elküldve: 02 April 2008 - 08:28 AM

Idézet (56Akela @ 2008-4-01, 18:53)
Igazán higgadt, normális és békességes hangnemű véleményeket szeretnék olvasni, ne legyen acsarkodás.

Szerintem united nem tekintette önmagára nézve kötelezőnek a kérésedet, mit szólsz hozzá, Akela56?

#169 united

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 788 Hozzászólás:

Elküldve: 02 April 2008 - 07:27 AM

#170 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 01 April 2008 - 07:35 PM

Idézet (quintus @ 2008-4-01, 19:20)
Kisebbségben kormányoz tovább a választásokon legtöbb szavazatot kapott párt. Önkormányzati szinten miért kellene bárminek is történnie? Ha mégis történik, az helyi szinten kötött, vagy megszüntetett együttműködés. A magam részéről Dávid Ibolyát a végsőkig kiváró politikusnak tartom, ami nem zárja ki, hogy akár legfelsőbb, akár helyi szinten több helyen összefog az MSZP-vel. Az SZDSZ ezzel a két dologgal, az elcsalt elnökválasztással és a koalíciós szakítással végképp identitás-zavarba került.

Igen, én is látok ilyen kisebbségi kormányzási hozzáállást most, ugyanakkor elvárják az SZDSZ "külső" támogatását, amit egyes mostani nyilatkozók szintén az SZDSZ részéről meg is adnak, ha a támogatandók a GAZDASÁGI NÖVEKEDÉST (nem tudom jól értettem-e) szolgálják.

Hát így nézve a dolgot nem sok minden változik, talán felesleges is volt a koalíció eddig is? Vagy ez az egész csak formalitás?

Fodor Gábor úr szerint, még megmenthető a koalíció is.

Kiss Péter azt mondta, "találgatás" az MDF-el való kapcsolat.

Hát nem tudom, hogy ÖNKORMÁNYZATI szinten mit szólnak például itt Szombathelyen. Igazán kiváncsi lennék...

Én nem írnám le az SZDSZ-t, bár az identitás zavar valóban megvan! Előbb-utóbb sorra kerül a tisztítás, most is inkább úgy látom, Fodor Gábort favorizálják...

#171 quintus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1067 Hozzászólás:

Elküldve: 01 April 2008 - 07:20 PM

Kisebbségben kormányoz tovább a választásokon legtöbb szavazatot kapott párt. Önkormányzati szinten miért kellene bárminek is történnie? Ha mégis történik, az helyi szinten kötött, vagy megszüntetett együttműködés. A magam részéről Dávid Ibolyát a végsőkig kiváró politikusnak tartom, ami nem zárja ki, hogy akár legfelsőbb, akár helyi szinten több helyen összefog az MSZP-vel. Az SZDSZ ezzel a két dologgal, az elcsalt elnökválasztással és a koalíciós szakítással végképp identitás-zavarba került.

#172 56Akela

„Non confundar”

• Members
  • PipaPipa
  • 4303 Hozzászólás:

Elküldve: 01 April 2008 - 06:53 PM

Érdekelne például az, hogy ha az MSZP-SZDSZ valbóban szakít, akkor ez mennyiben befolyásolja például az ÖNKORMÁNYZATI koalíciókat.

Aztán mi történne szerintetek, ha a FIDESZ-KDNP-SZDSZ partnerségre találna?

Mi lenne akkor, ha az MSZP-MDF kapcsolódna össze?

Szerintetek?