Ugrás a tartalomhoz

Mit kíván Savaria népe?

14 replies to this topic

#1 dark

Újonc

• Root Admin
  • Pipa
  • 7 Hozzászólás:

Elküldve: 18 August 2008 - 10:20 PM

teszt

#2 dr. Szendrő-Németh Tamás

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 21 June 2006 - 06:49 PM

Nem szívesen taposok hozzá nem értő dilettánsként graffiti művészeink lelkébe, azonban én már csak ilyen vagyok. Meg kell mondjam nem igazán érdekel, hogy valaki egy Feszti Körképet gravíroz valamely köz- illetve magán épület falára, akár ocsmány az épület, akár nem, elítélem! Miért vagyok ilyen intoleráns, szűklátókörű? Csak azért, mert a középületet helyreállítására az én adóforintjaimat is költeni fogják, a magánépület esetében pedig csak ennyit: ha valaki bármit firkálgatna az én házam falára a legkevesebb reakcióm az lenne, hogy eltörném a művész kezét. Szörnyű milyen agresszív vagyok, szégyenlem is magamat.
Azt azért elég nehezen értem meg, hogy graffitis művész barátaink vajon miért nem a saját házuk falát firkálgatják össze? Talán azért nem, mert kedves szüleik reakciója hasonlóan agresszív lenne, mint az enyém? Hát igen, gazdaságosabb a másik tulajdonát tönkretenni.
Na de nem is így gondolom ám igazából! Bárcsak én is lopózhatnék az éj leple alatt csuklyába, flakonnal a kezemben dobogó szívvel, másnap pedig az egész város vagány csávói engem dicsérnének, hogy milyen tökös gyerek vagyok, és találgatnák 8 általános végzettségükkel, hogy vajon mit is akartam üzenni a rivális firkász csapatnak.
Zárszóként azért megkérdezném Cristoph barátunktól, hogy a Városimázs anyagát képező rengeteg falfirka közül melyik hordoz művészi értéket, és azt is, hogy az általa prezentált graffitit melyik szombathelyi épületen csodálhatjuk meg? Ha ugyanis erre nincsen módunk akkor barátunk véleménye nem adekvát. Hát erről ennyit.

#3 kalaris14

Tag

• Validating
  • PipaPipa
  • 19 Hozzászólás:

Elküldve: 21 June 2006 - 05:55 PM

Remélhetőleg a város vezetése soha nem lesz annyira indiszponált, hogy a cipőgyár épületegyüttese helyére koncessziót biztosítson a multinacionális Cora áruház-láncnak.A belvárosi kiskereskedelmet multikkal szétbombázni,
- dilettantizmus! Érdemes figyelni a megacégek rafinált árkártell-megoldásait. S az árufeltöltők egy része nem rendelkezik egészség- és nyugdíjbiztosítással (ennek egyik elszenvedője: közvetlen családtagom) - első kézből ismerem
a disznóságokat.

#4 tothlala

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 92 Hozzászólás:

Elküldve: 21 June 2006 - 10:12 AM

Kicsit szétcsúszott a fórum ettől a képtől. Sportház, SZTK eladással egyetértek, városi strandot viszont felesleges szerintem eü. célra felhasználni. Ha szét lehetne bombázni a kórházat, bőven elférne ott egy olyan ellátást biztosító épület amiről beszélsz. Huszár laktanyával gond az is, hogy műemléki védelem alatt állnak a házikók tehát elég nehezen értékesíthető...
Kisbuszoknál meg kell nézni a megtérülést, de arra továbbra is azt mondom, hogy a volán nem városi cég...
A cipőgyár épületének állagát nem ismerem, de az egyébként is magántulajdon nem?

#5 kalaris14

Tag

• Validating
  • PipaPipa
  • 19 Hozzászólás:

Elküldve: 20 June 2006 - 01:38 PM

A graffiti nem csak esztétikai, de főleg jogi kérdés. Tehát más tulajdonában (akár magán-, személyi, önkormányzati vagy állami) szándékosan kárt okozni titltva vagyon, - mert az vagyon! Tehát a művészi ambícióknak, intuícióknak kifejezési formája csak saját objetumon, vagy más által megengedett épületen ill. műtárgyon (híd, gadasági épület, egyházi intézmény stb.) lehetséges. Ha a graffiti betiltása elvonási tüneteket okozna, - fel lehet keresni TAJ-kártyával egy ingyenes terápiát nyújtó pszichiátert. A magántulajdon szentsége mindenekelőtt! Az anarchista attitüdöket kezelhető kordában kell tartani!

#6 cristoph

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 9 Hozzászólás:

Elküldve: 20 June 2006 - 12:48 PM

őszintén elszomorít ez a graffitiellenesség. elszomorít, mert ahogy látom, itt sincs senki képben a témával. bizony, nagyon nincs. már sokezredszerre történik meg az, hogy az undorító gyermeteg falfirkákat közös nevezőre hozzák az érett művészi értéket képviselő káprázatos graffitikkel, amik mögött való talentum húzódik meg. öreg hiba, de mondhatnám azt is, hogy ferdítés, sarkítás, féligazság, ami már ugye hazugság is egyszersmind..

arról nem beszélve, hogy egy igazi graffitis követi szubkultúrájának azon íratlan szabályát is, hogy templomra, műemlékre fújni megengedhetetlen és megvetendő. aki így tesz, az nem is igazi writer (ahogy ők nevezik magukat). no de kérdem én: egy ocsmány, szocreálszürke közintézmény nem mutat szebben, ha kerül rá valami, ami színes és kreatív? egy lassan szinte rohadásnak indult vasúti kocsi nem válik esztétikusabbá, ha dobnak rá néhány posztmodern festményt?

továbbá kérdem én: miért ódzkodunk még mindig az újtól, ha egy kicsit vad, kicsit szokatlan, kicsit más? a graffiti egy utcán született és utcán élő művészeti ág, aminek fél-anonimitásba burkolt (tehát álnéven ténykedő) alkotójának szűk népszerűsítése mellett az is célja, hogy egy kicsit élettel telibbé varázsolja a szürke életünket.

ez nem művészet..??

#7 Guest_tauchboy_*

• Guests

Elküldve: 20 June 2006 - 11:09 AM

Szerintem ha tisztäzza a megye es a väros a tulajdonviszonyokat, meg ha remelhetöleg megszünik a megye, akkor minden rendezhetö. De gondolj csak bele milyen funkciot lät el az MMIK. Meg a Sporthäz. A mmik csak egy civil häz, de mär epitik az ujat EU-s penzböl. A Sporthäz rendezvenyei meg az uj stadionban is megtarthatoak, tehät felesleges. En eladnäm a Sporthäzat meg az SZTK-t. Többnyire a telkek ernek sokat es egy kisebb järobeteg szakrendelöt epitenek a regi värosi strand helyere. Eladnäm az mmik-et vagy koleszt epitenek a helyere, meg a hemot is el kell adni, a buszokat kitenni az ällomäshoz es oda egy szinhäzat, parkkal, meg a borostyänköuttal. A börtön ugyis kimegy a väros szelere. Es vegül egy tervpälyäzatot irnek ki a huszärlaktanya helyere. De lehet hogy azt is el kene adni. Es meg a cipögyarat nem is emlitettem.
A nyelvekröl csak annyit, hogy szerintem a regio es a kisterseget csak ezekkel a nyelvekkel lehet erösiteni(szloven, horvät, nemet vagy akär szloväk) Az angollal az a gond, hogy nem elväräs mondjuk egy Szombathelyi munkahelyen, meg nem is erösiti a koheziot. Szerintem nem nagy multikat kell letelepiteni, vagy azt is, de mellette a helyi együttmüködest kell szorgalmazni. A kisebbsegei kapcsolatok pedig segitenek a szomszedos nepek megismereseben, közös täborok, nyelvoktatäs, kultura, munkahelyek üzleti kapcsolatok stb. Nem kell mindig globälisan gondolkodni, vagyis nem csak ugy.
A kisbuszokra jo pelda Esztorszäg. En is meglepödtem elöször amikor ott meglättam egy mikrobuszt es kiderült hogy a kevesbe forgalmas idökben ilyenekkel järnak. Ha a jelenlegi költsegszinvonallal szämolunk, akkor van megtakaritäs, ebböl pedig a järatokat lehet süriteni, vagy kevesbe frekventält helyeket kiszolgälni. Ez közjofokozo tenyezö lenne.
Hät erre gondoltam, csak mär kene lepni valamerre, mert ez a tespedtseg kinos.

#8 quintus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1067 Hozzászólás:

Elküldve: 20 June 2006 - 08:44 AM

Bort, búzát, békességet!

#9 Guest_vpite_*

• Guests

Elküldve: 20 June 2006 - 08:37 AM

Sziasztok!

A karácsonyi "díszkivilágítás" nagyon lehangoló. Amikor elkezdték még büszkék lehettünk rá, mert a környező városokban semmi nem volt. De az utóbbi években csak toldozgatják, foltozgatják... Ha valaki az adott időszakban Győrben, vagy Sopronban jár az láthatja, hogy milyen is az igazi ünnepi hangulat...

#10 dr. Szendrő-Németh Tamás

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 2 Hozzászólás:

Elküldve: 19 June 2006 - 08:54 PM

Tisztelt imázsoló társaim!

Nagy örömömre szolgált, hogy megosztottátok a fórumon értékes gondolataitokat. Kérlek benneteket, hogy más fórumokat látogatva népszerűsítsétek a városunkat érintő kérdéseken való gondolkodást, annak érdekében, hogy minél többen munkálkodhassunk azon,hogy egy élhetőbb város polgárai lehessünk!

üdvözlettel

SZNT

#11 tothlala

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 92 Hozzászólás:

Elküldve: 19 June 2006 - 07:55 PM

Csak egy hibádzik.. Az MMIK meg a Sportház nem eladható például
Egyetemmel kapcsolatban egyetértek, nyelvoktatás ügyileg csak az angolnak látom értelmét ma.. még egy kicsit a németnek esetleg, de a horvát, szlovénnak nem nagyon van kereslete a munkaerőpiacon.
Kisebb buszok többször? Szerintem ezzel nem lehet racionalizálni, tudsz erre példát mondani bárhonnan a világból, ahol így takarítottak meg pénzt? Egyébként a Volán nem városi tulajdon hanem állami cég nagyrészben.

#12 Guest_Tauchboy_*

• Guests

Elküldve: 19 June 2006 - 06:14 PM

Sziasztok gratulalok a kezdemenyezeshez, vegre valakinek eszebe jutott megkerdezni az embereket is.
- normalis ingatlankoncepcio kene. Egy csomo felesleges ingatlan van a varos kezeben es lathatoan nem tud vele mit csinalni, meg nincs koncepcio es draga a fenntartasuk.
Lasd keptar, mmik, sporthaz, hemo, huszarlaktanya, regi varosi strand. Tessek elgondolkozni, hogy mit is akarunk, a többit el kell adni es a terveket megvalositani. Ja meg a Savaria Muzeum, tele vagyunk romai kiallitani valo darabokkal, de a Muzeum meg a karnevalra sem tud összehozni egy tematikus kiallitast, nem beszelve az allando kiallitasokrol. Ha külföldi vendegem jön nem tudok muatatni semmit, kiveve a Romkertet, de az is lehangolo.
Tehat amire nincs szükseg el kell adni es mondjuk szinhazat kell epiteni.
-oktatas: mindenki az egyetemmel jön, de ezt a jelenlegit le kene rombolni es soval behinteni. Abszolut munkanelküligyar. Ami menthetö, azt fenntartani es sürgösen egyesülni a NYME-vel vagy akar a SZE-vel. Az ilyen szakiskolakat mint a latinka vagy a 405, 411, nekiallni fejleszteni, de rendesen, meg a munkaeröigenynek megfeleöen es bövitenem az ipari parkot vep fele. A legjobb kitöresi lehetöseg a nyelvoktatas. (nemet, horvat, szloven) ki kene mar vegre hasznalni a kisebbsegi kapcsolatokat.
- A dönteshozatalba bevonnam a kistersegi polgarmestereket. A közelekedest racionalizalnam. Kisebb buszokat allitanek csatasorba, es ezzel lehetne süriteni a napközbeni jaratokat, mind helyi mind a kistersegi tömegközlekedesben.

Hat röviden ennyit tartanek fontosnak amit a mindenkori polgarmester mar vegre komolyan vehetne.

#13 tothlala

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 92 Hozzászólás:

Elküldve: 19 June 2006 - 04:17 PM

1, A városvezetés (semelyik) nem tehet túl sokat a grafitik ellen. Takaríttathatja iszonyú sok pénzért, de hát az épületek többsége nem is a város kezében van. Magánlakások felületeit pedig nem fogja tisztítatni a város ez ugye érthető? Ki a hibás? A rendőrség, aki nem fordít ezek szerint kellő figyelmet erre a problémára és az igénytelen lakók akiket nem érdekel hogy hol is élnek.... Sajnos ilyenből sok van Szombathelyen. Egyébként a város nemrég hozott egy grafiti rendeletet, amelyet a közig. hivatal visszadobott, de továbbra is hatályos, mert ha jól tudom nem szavazta meg a közgyűlés a visszavonását.
2, Rongálás ügyében dettó ugyanaz.

3, Mit kíván a város? Egyetemet kívánhat, mert nem a városvezetésen múlik lesz-e egyetem.. A főiskola önálló intézmény és mint olyan elutasította a társulást bármelyik egyetemhez az elmúlt években és kinyilvánította hogy saját erejéből kíván egyetem lenni. A bolognai rendszer erre lehetőséget ad neki, mondjuk 2011-12 környékén, ha mindent akkreditáltatni tud. Színház az reális kívánság lehet, de bizony annak nem csak az épület hiánya (bár úgy tűnik a HEMO alkalmas lehet erre), hanem a társulat éves fenntartási költsége is komoly költségvetési kihívás lehet. Egy-két iskola bezárásával meg lehet persze ezt teremteni, de ezt meg ugye senki nem akarja? Fedett termálfürdőnek van esze, bár meg kell nézni hogy érdemes-e milliárdokat tolni olyan turisztikai beruházásba, amelyből nem egy működik a környéken évek óta...

4, Huszárlaktanya most kerül vissza a város tulajdonába, az a kerítés tényleg ocsmány, de az alapítvány dolga lett volna karbantartani, amelyik 90 óta csak a pénzt vitte ki innen..  Nem csoda, hogy nehezen váltak meg az ingatlantól

5, Városi strand a tófürdővel feleslegessé vált. Meg kell nézni, hogy lehet -e a kórház céljaira hasznosítani (bár én lebombáznám az egész kórházat és építenék a helyébe egy modernt, ami lényegesen kisebb helyen is elfér), ha nem akkor eladni, mert láthatóan a város semmit nem tudott vele kezdeni. Még egy strand egészen biztosan felesleges!

6, Iseum - azzal valami most történik a történelmi sétány beruházás kapcsán nem?

Téma javaslatok :)
- Fő tér képének az egységesítése (teraszok, ernyők, kirakatok, hirdető táblák)
- Plakátrengeteg eltüntetése a belvárosból, mert valahogy nem illenek a mindenféle táblák a belvárosi házak oldalára.
- Haladás pálya
- Lakótelepek élhetőbbé tétele (játszótér felújítás, tetőkertek?)

#14 Guest_Balogh Zoltán_*

• Guests

Elküldve: 19 June 2006 - 02:19 PM

Kedves szombathelyiek!

Jómagam is a városban lakom, és mindig elkeseredés, tehetetlen düh van bennem amikor lefújt házfalakat, szemetes utcákat, összetört padokat stb. látok városunk néhány helyszínén. Egyetértek a felvetéssel: zéró tolerancia a graffitisekkel szemben, kemény pénzbüntetés megfizettetése velük. Hogy mindez hogy lenne lehetséges? Nos, ez jó kérdés, talán a Fő tér bekamerázásával, hatékony polgárőr-járőrözéssel.
És persze egy kis odafigyeléssel mindannyiunk részéről: a megújuló város ÉRTÜNK van/lesz.
Tisztelettel:

Balogh Zoltán /29/

#15 Guest_dr. Szendrő-Németh Tamás_*

• Guests

Elküldve: 15 June 2006 - 11:17 AM

Tisztelt Imázsolók!

Köszönettel fogadjuk hozzászólásaitokat jelen témához,  illetve kíváncsian várjuk a Városimázzsal kapcsolatban általatok felvetett új témákat, illetve véleményeket.

köszönettel:

drsznt