Ugrás a tartalomhoz

Fórumunk vendége: Sági József O.gyűlési képviselő

21 replies to this topic

#1 MODERATOR

Tag

• Administrators
  • PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 23 February 2003 - 01:55 PM

Tisztelt Fórumozók!

Köszönjük a kérdéseket, Sági Józsefnek pedig a válaszokat! Ezt a fórum ideje lejárt, több kérdést ne tegyenek fel.

Nyugat

#2 MODERATOR

Tag

• Administrators
  • PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 23 February 2003 - 01:52 PM

Idézet (neszesemmi @ 2003-2-22, 18:48)
Tisztelt Képviselő ÚR!

Remélem nem haragszik meg, ha válaszát nem értékelem. Remélem nem a nickemet vette alapul semmitmondó válaszához-válaszaihoz .

Sági Jószef válasza D.J.-nek:

A válaszomban is megfogalmaztan az is szócskát. Ez temészetesen azt jelenti, hogy több ügyben is lobbizunk együtt képviselőtársaimmal.  
A kancelláriaminiszter lemondása törvényszerű volt, és sajnálatos, hogy ilyen megtörténhet. Ha visszaemlékszik a kérdező, akkor emlékezhet Nógrádi Lászlóra, Selmeczi Gabriellára és Balsai Istvánra az előző ciklusból.

#3 MODERATOR

Tag

• Administrators
  • PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 23 February 2003 - 01:44 PM

Idézet (neszesemmi @ 2003-2-22, 18:48)
Tisztelt Képviselő ÚR!

Remélem nem haragszik meg, ha válaszát nem értékelem. Remélem nem a nickemet vette alapul semmitmondó válaszához-válaszaihoz .

Sági Józse válasza neszesemminek:

Bocsánat! Négy hónap még nem elegendő a sommás válaszra, a jelenlegi városovezetéssel kapcsolatos ítélet megalkotáshoz.

#4 MODERATOR

Tag

• Administrators
  • PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 23 February 2003 - 01:37 PM

Idézet (belabo @ 2003-2-21, 20:31)
Tisztelt Képviselő Úr!
Mit tart a legnagyobb erényének, leszámítva legendás szerénységét?

Sági József válasza belabonak:

A munkabírásomat.

#5 D.J.

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 59 Hozzászólás:

Elküldve: 23 February 2003 - 12:32 PM

Tisztelt Uram!
Én azt hittem, több ügyben is lobbizik ezért a városért, esetleg a többi képviselőtársával összefogva...
Lenne egy másik kérdésem is: mi a véleménye a kancelláriaminiszter lemondásról? (Mint tudja, a baloldal részben azzal védekezik: az Önök idejében is voltak ilyen ügyek, legfeljebb nem így végződtek...)  

D.J.

#6 neszesemmi

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 22 February 2003 - 07:48 PM

Tisztelt Képviselő ÚR!

#7 belabo

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 3177 Hozzászólás:

Elküldve: 21 February 2003 - 09:31 PM

Tisztelt Képviselő Úr!
Mit tart a legnagyobb erényének, leszámítva legendás szerénységét?

#8 MODERATOR

Tag

• Administrators
  • PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 21 February 2003 - 02:42 PM

Idézet (neszesemmi @ 2003-2-20, 21:07)
Tisztelt Sági úr!

Mit tart Ön a jelenlegi balliberális városvezetés 3 legnagyobb erényének? most nem a negatívumokra vagyok kíváncsi, hanem a pozitívumokra.

Köszönöm!

Sági József válsza neszesemminek:

Majd ha találok 3 ilyen erényt, akkor írok.

#9 MODERATOR

Tag

• Administrators
  • PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 21 February 2003 - 02:41 PM

Idézet (dongó @ 2003-2-20, 20:33)
Tisztelt Sági úr!
Ön miként vélejkedik az eljövendő iraki háborúról? És hogyan ítélte meg annak idején az amerikai felszabadító erők szomszédos ország-béli  bombázását?  (Gondolok itt a határontúli magyarokra)
Üdvözletem!

Sági József válasza Dongónak:

Most is békepárti vagyok, de azért különbséget tudok tenni a faji (nemzetiségi) alapon történő népirtás, az atombomba-gyártó diktatúra elleni fellépés és az olajért folyó küzdelem között.
Ami pedig a határainkon túl élő magyarság sorsát illeti, látni kell, hogy bármennyire is fájdalmas volt számukra a bombázás, mégiscsak a koszovói háborúban való közvetlen részvételüktől menekültek meg azáltal, hogy Milosevics-rendszere megbukott.

#10 MODERATOR

Tag

• Administrators
  • PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 21 February 2003 - 02:36 PM

Idézet (gerbi @ 2003-2-20, 13:17)
tisztelt Sági Úr!

Az Ön hangját az elmúlt négy évben nem lehetett hallani a parlamentben. A választási kampányában mégis azt hirdette, hogy Ön kiállt városa mellett, azért harcolt.
Ön néma harcos? Esetleg a háttérben lobbizott? Ezt úgysem lehet bizonyítani.

Én akkor csalódtam Önben legjobban, amikor Drazsét képen vágta és ezt utána nem merte felvállalni az ATV-ben. Ön ijedt nyusziként habogott, pedig akkor kellett volna keményen férfiasan megmondani, hogy a Drazsé egy állat, zaklatta Önt, valótlanságokat állított Önről, etceterra.
Vagy talán igazakat írt és ezért nem mert megszólalni a kamerák előtt?  

Sági József válasza

Gerbinek:
Nem mindig a leghangosabb kutya a legjobb házőző. A parlamenti jegyzőkönyvek egyébként nyilvánosak, bárki elolvashatja a felszólalásaimat.
A D.L. nevű élőlényről pedig mindenki tudja, hogy ki is valójában.

#11 MODERATOR

Tag

• Administrators
  • PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 21 February 2003 - 02:30 PM

Idézet (D.J. @ 2003-2-20, 12:43)
Tisztelt Képviselő Úr!

Mi az a szombathelyi ügy, aminek megvalósulásáért éppen lobbizik a Parlamentben?

D.J.

Sági József válasza

D.J.-nek:
Kívánom, hogy a szombathelyi vívók, tornászok és cselgáncsozók megkaphassák a rangjuknak megfelelő munkacsarnokot. Most ezen is dolgozom.

#12 MODERATOR

Tag

• Administrators
  • PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 21 February 2003 - 02:26 PM

Idézet (quintus @ 2003-2-20, 11:03)
Tisztelt Képviselő Úr!

Mit tud Ön a Fidesz-Matáv háttér-alkuról; avagy: meddig lehet még a választópolgárokat etetni? Arra gondolok, hogy az internet átalány-díj tavaly nyári megszüntetése időben gyanúsan egybeesett a hatalom váltásával... Lehetetlennek tartom, hogy az, ami a Fidesz-kormány alatt működik, az egyszercsak MSZP-kormány kezdetén kimúlik, itt csakis háttér-alku lehetett, ami 2 dolgot feltételez: a.) az előző négy év vezetése mesterségesen próbálta befolyásolni a gazdasági folyamatokat, b.) a mostani négy év vezetése pedig ezt korrigálja. Nem tudnak, vagy nem is akarnak a kisemberek érdekében megegyezni, hogy az ilyen és hasonló kedvezmények ne legyenek hatalomváltás függvényei?!

Sági József válasza

Kedves Quintus!
Nem tudom, hogy létezne bármiféle háttéralku a MATÁV és a mindenkori magyar kormányzat között. Ami viszont feltűnő, a hazai internet elérés és szolgáltatás díja a környező országokhoz képest is magas.

#13 MODERATOR

Tag

• Administrators
  • PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 21 February 2003 - 02:22 PM

Idézet (lokalpolgar @ 2003-2-20, 10:41)

Idézés: lokalpolgar - Dátum: 2003-2-20, 10:37

Közben eszembe jutott még egy dolog. Ne vegye személyeskedésnek, de itt az idő, hogy már Ön is mondjon valamit.

Mi igaz abból, hogy Ön rendszeresen veri és megfélemlíti felesége önökkel egy háztartásban élő, enyhén szellemi fogyatékos öccsét? Mi igaz abból, hogy Ön és kedves felesége gyakorlatilag kisemmizte az illetőt vagyonából?

Nekem különös, hogy Ön nem válaszol ezekre a kérdésekre, pedig már több helyen megtehette volna.

Sági József válasza

Ismét Lokalpolgárnak:

A két kérdésre adott együttes válaszom: egyik sem igaz.

#14 MODERATOR

Tag

• Administrators
  • PipaPipa
  • 344 Hozzászólás:

Elküldve: 21 February 2003 - 02:18 PM

Idézet (lokalpolgar @ 2003-2-20, 10:37)
Idézet (nyugat @ 2003-2-20, 10:21)

Tisztelt Sági József Úr!

Én csak arra lennék kíváncsi,  miért hangoztatja mindenhol, hogy Ön a Parlament oktatási tárcájának a tagja? Milyen alapon látogat osztályokat ezzel a címszóval és miért ül be a tanórákra? Ha jól emlékszem tavasszal Ön is a szervezője volt annak a tüntetésnek, ami "El a kezekkel a diákoktól!" címszó alatt futott és az ellen tiltakozott, hogy a volt oktatási miniszter díjat adott át egy rajzversenyen.

Várom megtisztelő válaszát.

Sági Jószef válasza:

Tisztelt Lokalpolgar!
1. Nem hangoztatom, hogy az oktatási bizottság tagja vagyok.
2. Szeretem első kézből (saját tapasztalataimból) megszerezni azokat az információkat, amelyekről később a Parlamentben szavazok.
3. Nem voltam szervezője annak a tüntetésnek, ott sem voltam. Talán valakivel össze tetszik keverni.

#15 neszesemmi

Újonc

• Members
  • Pipa
  • 5 Hozzászólás:

Elküldve: 20 February 2003 - 10:07 PM

Tisztelt Sági úr!

Mit tart Ön a jelenlegi balliberális városvezetés 3 legnagyobb erényének? most nem a negatívumokra vagyok kíváncsi, hanem a pozitívumokra.

Köszönöm!

#16 dongó

Tag

• Validating
  • PipaPipa
  • 16 Hozzászólás:

Elküldve: 20 February 2003 - 09:33 PM

Tisztelt Sági úr!
Ön miként vélejkedik az eljövendő iraki háborúról? És hogyan ítélte meg annak idején az amerikai felszabadító erők szomszédos ország-béli  bombázását?  (Gondolok itt a határontúli magyarokra)
Üdvözletem!

#17 gerbi

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 705 Hozzászólás:

Elküldve: 20 February 2003 - 02:17 PM

tisztelt Sági Úr!

Az Ön hangját az elmúlt négy évben nem lehetett hallani a parlamentben. A választási kampányában mégis azt hirdette, hogy Ön kiállt városa mellett, azért harcolt.
Ön néma harcos? Esetleg a háttérben lobbizott? Ezt úgysem lehet bizonyítani.

Én akkor csalódtam Önben legjobban, amikor Drazsét képen vágta és ezt utána nem merte felvállalni az ATV-ben. Ön ijedt nyusziként habogott, pedig akkor kellett volna keményen férfiasan megmondani, hogy a Drazsé egy állat, zaklatta Önt, valótlanságokat állított Önről, etceterra.
Vagy talán igazakat írt és ezért nem mert megszólalni a kamerák előtt?  

#18 D.J.

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 59 Hozzászólás:

Elküldve: 20 February 2003 - 01:43 PM

Tisztelt Képviselő Úr!

Mi az a szombathelyi ügy, aminek megvalósulásáért éppen lobbizik a Parlamentben?

D.J.

#19 quintus

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 1067 Hozzászólás:

Elküldve: 20 February 2003 - 12:03 PM

Tisztelt Képviselő Úr!

Mit tud Ön a Fidesz-Matáv háttér-alkuról; avagy: meddig lehet még a választópolgárokat etetni? Arra gondolok, hogy az internet átalány-díj tavaly nyári megszüntetése időben gyanúsan egybeesett a hatalom váltásával... Lehetetlennek tartom, hogy az, ami a Fidesz-kormány alatt működik, az egyszercsak MSZP-kormány kezdetén kimúlik, itt csakis háttér-alku lehetett, ami 2 dolgot feltételez: a.) az előző négy év vezetése mesterségesen próbálta befolyásolni a gazdasági folyamatokat, b.) a mostani négy év vezetése pedig ezt korrigálja. Nem tudnak, vagy nem is akarnak a kisemberek érdekében megegyezni, hogy az ilyen és hasonló kedvezmények ne legyenek hatalomváltás függvényei?!

#20 lokalpolgar

Tag

• Members
  • PipaPipa
  • 52 Hozzászólás:

Elküldve: 20 February 2003 - 11:41 AM

Idézet (lokalpolgar @ 2003-2-20, 10:37)

Közben eszembe jutott még egy dolog. Ne vegye személyeskedésnek, de itt az idő, hogy már Ön is mondjon valamit.

Mi igaz abból, hogy Ön rendszeresen veri és megfélemlíti felesége önökkel egy háztartásban élő, enyhén szellemi fogyatékos öccsét? Mi igaz abból, hogy Ön és kedves felesége gyakorlatilag kisemmizte az illetőt vagyonából?

Nekem különös, hogy Ön nem válaszol ezekre a kérdésekre, pedig már több helyen megtehette volna.