Ugrás a tartalomhoz

: Fórumunk vendége: dr Ipkovich György, Szombathely polgármestere

60 replies to this topic

#21 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 January 2003 - 11:07 PM

Tisztelt Polgármester Úr!-Szeretném rávilágítani a figyelmét a csónakázótó környéki utcák siralmas állapotára!Mind az útak és a közvilágítás állapota siralmas és veszélyes is egyben.(gondolok itt a sötétben futókra,gyerekekre)-Engedjem meg egy személyesebb kérdést is:Hogy lehet az hogy ha valaki építkezik ésaz út ami KÖZTERÜLET,saját pénzéből kell megcsináltatnia ?(sima földútról van szó,amit megdöngöltek,és felkavicsozták)kb 800.000.-ft-ba került saját zsebből 3 lakónak...Nem beszélve arról hogy a közvilágítást is ugyanigy kellett volna finanszírozni,amire már nem vállalkoztunk..Had áruljam el: a Kárpáti K.utcáról van szó..

#22 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 January 2003 - 05:04 PM

Tisztelt Polgármester Úr!Arra szeretnék választ kapni, hogy van-e valaki, aki a Savaria Fórum c. lap működését, gazdálkodását, szerződéseit, stb. ellenőrzi, felügyeli, illetve arra, hogy Szovák Csaba teljhatalommal rendelkezik-e az irányítás tekintetében.Válaszát előre is köszönöm!

#23 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 January 2003 - 04:22 PM

Tisztelt Fórumozók! Mivel a polgármesternek váratlanul el kellett utaznia, kicsit lelassult a válaszadás. (Illetve nem a legelső kérdésekre született meg először a válasz.) Némi türelmet kérünk. Holnaptól remélhetőleg olajozottabban működik a fórum. nyugat

#24 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 January 2003 - 03:04 PM

Kedves Illetékes!Miért nem tisztelik meg a korábban kérdezőket azzal,hogy az ő kérdéseikre adott válaszokat közlik előszőr?

#25 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 January 2003 - 11:34 AM

"Valaki" hozzászólásait eltávolítottuk. Nem tartotta be a kért szabályokat.Nyugat

#26 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 January 2003 - 12:55 PM

Válasz a 25. számú üzenetre:Velencei Renáta még a nyáron beadta felmondását. Közös megegyezésünk alapján január 31-ig látja el a Tv ügyvezetői feladatát.Arról nincsen tudomásom, hogy igazgatónő a Hír Tv-t erősíti, s azt , hogy február elsejétől már ő hol dolgozik, azt nem határozhatom meg, az az ő dolga.Czeglédy Csaba pedig nem a titkárom, nincsen státusza , bért sem fizetek neki. Azonban mivel rendkívül agilis, tehetséges szervező a gyerek, ezért segítségére számítok bizonyos ügyekben.Nincsenek információim arról, hogy a zenei tanszéket a főiskola a Raszter utódcégétől megvásárolta volna.Ezt a főiskola vezetőjétől kellene megkérdeznie. Viszont ügyvédként megtanultam, hogy csak tényekre, valós adatokra támaszkodhatom munkámban, szóbeszédekkel nem foglalkozom.A régiók kialakításánál még nincsenek eldöntve a lehetséges központok. A cél, hogy funkciók szerinti , un. hálózati régiók jöjjenek létre, s nem pusztán közigazgatási régiók. Én is arra törekszem, hogy minél több feladatot kapjon Szombathely, régiós vezető szerepünk erősödjön.Valóban rengeteg programon vettem s veszek mind a mai napig részt, bár a nagycsoportos teadélutánra nem emlékszem.Beiktatásom után legfontosabb feladatomnak azt tartottam, hogy felvegyem a kapcsolatot a helyi cégekkel, szervezetekkel, civil egyesületekkel.Képbe akartam kerülni- hogy tudjam , milyen feladatok várnak rám. Nagyon megterhelő mindez, s mihelyt megtehetem, akkor lazítok a szoros kötésen, nem leszek feltétlenül mindenhol ott. De azt pedig higgye el nekem, rengeteg meghívást kapok, s mindenki a polgármesterrel akar találkozni, sértőnek érzik, ha mást küldenék magam helyett.

#27 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 January 2003 - 02:42 AM

Tisztelt Ipkovich úr!- Kérem kommentálja az alábbi hírt: Velencei Renáta a Hírt TV-t erősíti.- Miután az MSZP helyi szerve (vagy mije) úgy döntött, nem indítja Czeglédy Csabát képviselőként, miért választotta maga mellé titkárnak?- Gazdasági ügyekkel foglalkozó ügyvédként bizonyára tudomása volt a Fidesz helyi ügyeiről. Miért nem szorgalmazza, hogy szegény választók is megismerhessék a tényeket és ne csak a szóbeszédre hagyatkozzanak? Engem például érdekelne, hogy tényleg eladta a Raszter utódcége a zenei tanszéket a Főiskolának?- Ön szerint mi lesz Szombathely szerepe és sorsa akkor, ha áttérünk a régiókra? A központ ugyanis Győrben lesz.- Nem cseszegetés, de nem szerepelt túl sokat kezdetben? Még a nagycsoportos teadélutánon is megjelent. Ki állítja össze a programját?

#28 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 January 2003 - 01:03 PM

Válasz a 24. kérdésreNem áll szándékunkban semmiféle emlékmű felállítása Szombathelyen.Ha a jövőben mégis születne egy-egy szobor, kispalsztika, akkor azzal mindenképpen a Szombathelyi nevezetességeket kívánjuk megörökíteni.pl. Szent Quirinus-t, aki mint bizonyára tudja mártírhalált halt savariában.

#29 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 January 2003 - 01:53 AM

Tisztelt Polgármester úr!Tervezi-e a városvezetés Szombathelyen egy Trianon-emlékmű felállítását?Jó lenne végre a múltnak erről a részéről is méltóképpen megemlékezni.Nagy örömmel venném, ha Ön 2004 június 4-én a város nevében megkoszorúzná az újonnan felavatott Trianon-emlékművet.Nem a monumentalitás a fontos, hanem a gesztus, lehet az új emlékhely akár egy egyszerű fakereszt is.

#30 Guest__*

• Guests

Elküldve: 21 January 2003 - 01:16 PM

Válasz a 23. számú kérdésre:A Szombathelyi Kereskedelmi Rádió nem a városé, így műsorába nem szólunk bele. Egyébként szivesen hallgatom ezt az adót, néhányszor már nyilatkozatot is adtam nekik.Reményeim szerint a helyi televíziónál bekövetkező vezetőváltás meghozza a műsorok mínőségének javulását is.Bryant is szoktam hallgatni a Sláger Rádióban, de nem én vagyok a helyi média szerkesztője,így nem tudom mért nem " használják" őt . Ezt tőlük kellene megkérdezni.

#31 Guest__*

• Guests

Elküldve: 20 January 2003 - 10:43 PM

T.Polgármester Úr! Mennyire követi a helyi média helyzetét? Mi a véleménye a Városi TV gagyi műsorairól, aminek elvileg Ön a főnöke! És mi a véleménye a Szhelyi Kereskedelmi Rádió adásairól?Ismeri-e, és ha igen mi a véleméyne a Fórum előző heti vendégéről, Bryanről?Ön szerint miért nem használjuk ki az értékeinket? (pl.Bryan)

#32 Guest__*

• Guests

Elküldve: 20 January 2003 - 09:53 PM

Tisztelt Polgármester Úr!3 héttel ezelőtt azt hallottam, hogy állami támogatással egy 6000 férőhelyes sportcsarnokot építenek a Laktanya helyére. Egy héttel rá meg azt, hogy a támogatást megvonták Szombathelytől. Engem és még soksportkedvőt érdekelne, hogy lesz-e egyaltalán új, nagyobb sportcsarnokunk? Én minden (itthoni) Falco kosármeccsen jelen vagyok, szurkolok a csapatunknak. Eltellik 10 perc és a csarnokban már borzasztóan meleg van (az ajtókat szellőztetni nem nyitják ki) és és ez keveredik az izzadtságszaggal. Ezért IS lenne jó egy nagyobb csarnok, arról nem is beszélve, hogy több sportrendezvényt lehetne lebonyolítani.

#33 Guest__*

• Guests

Elküldve: 23 January 2003 - 05:43 PM

Válasz a 20. kérdésre:Nem kilóra vettem meg őket! A korábbi polgármestereket - így Szabó Gábort is- kértem meg, hogy meglévő kapcsolataikkal , ismereteikkel és tapasztalataikkal segítség munkámat.Ők ezt elvállalták. Miután rendelet nem szabályozza a polgármester felkéréseinek lehetőségeit, ezért személyes felkérés alapján tudnak ők ilyen feladatot ellátni.

#34 Guest__*

• Guests

Elküldve: 20 January 2003 - 09:20 PM

Polgármester Úr!Szeretném megkérdezni, hogy igaz-e a pletyka, mely szerint maga kilóra megvette a Fideszt?Valóban elég ezért Szabó Gábornak havi 150 ezret fizetni, vagy más is fog "szakértői" megbízást kapni?

#35 Guest__*

• Guests

Elküldve: 23 January 2003 - 05:34 PM

Válasz a 18.kérdésre:Valamennyi lakásépítési lehetőséget megvizsgálunk. A kormány áprilisra ígéri a bérlakások építésének finanszírozását. Addig is van teendő , ugyanis a város bérlakásépítésre megfelelően előkészített területtel és tervvel csak szűkösen rendelkezik.

#36 Guest__*

• Guests

Elküldve: 20 January 2003 - 09:12 PM

Tisztelt Polgármester Úr :)MI várható a bérlaksok építésének ügyében?A ciklus melyik szakaszában hány lakás kerül átadásra?Gondoltak-e már arra, hogy négyszintes lakóházak tetőtéri bővítésével is tőkét vonhatnának be a régi épületek felújításába?Szegeden, és Bp. 6. ker-ben ez működik.

#37 Guest__*

• Guests

Elküldve: 20 January 2003 - 08:58 PM

Tisztelt Polgármester úr!Szeretnék érdeklődni, hogy mikor lesz csarnok Szombathelyen? Mert ami van az istálló!!!10 éve ígérgetik.... Nos?Enikő

#38 Guest__*

• Guests

Elküldve: 23 January 2003 - 05:19 PM

Válasz a 16. , 15. és 21. kérdésre.A tömegközlekedést és a menetrend felülvizsgálata évről-évre esedékes, idén is megtesszük ezt-szándékaink szerint a lakosság bevonásával.Sportcsarnok:A sportcsarnok építésének ügye továbbra is napirenden van. Azt a dillemát kell eldönteni, hogy a jelenleg megtervezett 3500 fős csarnokot építjük-e meg, vagy egy rangos, nemzetközi versenyek lebonyolítására alkalmas csarnokot építünk, mely minimum cc. 5000 fős kell ,hogy legyen. Ez a kérdés valószinűleg hamarosan eldől.Várhatóan anyagi lehetőségeink szabnak határt elképzeléseinknek, s az a körülmény, hogy a lehetséges másik helyszínre, a volt orosz laktanya területére,még rendezésitervet kell készíteni. ez igen kitolná a határidőt. A csarnok építését még az idén el kívánjuk kezdeni s minél hamarabb befejezni.

#39 Guest__*

• Guests

Elküldve: 20 January 2003 - 08:40 PM

Tisztelt Polgármester Úr!Előszőr is szeretnék gratulálni a Vasi Volán sztrájkkal kapcsolatos nyilatkozatához. A városnak tényleg megbízható tömegközlekedésre lenne szüksége.De ez nem biztosított.most még nem. A "nagy változtatás" nevű akció eredménye egy zilált, több helyütt kihasználatlan, másutt agyonzsúfolt hálózat.Sem csatlakozási lehetőség, sem vonatközlekedéshez való igazodás.A sportcsarnok ügye is aludni látszik. A többmilliós tervpályázat nyertese-igaz nem helyi -de jó tervet rajzolt.Most pedig újat kellene kiírni?Újabb milliókért?Húzódna tovább.

#40 Guest__*

• Guests

Elküldve: 23 January 2003 - 05:02 PM

Válasz a 15. kérdésre:A két pozíció törvényileg sem zárja ki egymást.Horváth György, mint intézményvezető ,nagyon jól ellátja feladatát- ezt az intézmény működése is bizonyítja.Támogatjuk, hogy továbbra is ő legyen a kulturális intézmény vezetője.